„Dit is volgende stap in mijn zangcarrière I>L 1 iDÏÏÏH r>ANI4 Lapjespoes Banjer is weer helemaal de out LEIDEN OMGEVING ScidócSoiwa/nt ZATERDAG 24 JANUARI 1987 PAGlJf MARIEKE DE MOS VANAVOND IN HUISMAN'S SOUNDMIX SHOW Marieke de Mos neemt het vanavond in de gedaante van Alison Moyet op tegen andere beroemdheden als Paul Anka, Crosby, Stills, Nash and Young, Patricia Paay, Tom Jones en Onder: Alison Moyet, de echte. LEIDSCHENDAM De eerste stap die Marieke de Mos tijdens haar lunch pauze buiten de deur zet, is richting boekwinkel op de hoek. Daar grijpt ze direct de nieuwe KRO- gids. „Ze hebben de naam verkeerd gespeld. En ook de titel is niet goed", klinkt het ietwat teleur gesteld. Enthousiaster is ze als ze ziet dat er in het blad een foto van haar staat. Marieke de Mos, 21 jaar oud en woonachtig in Leidschen- dam, is vanavond op de tele visie te bewonderen in de ge daante van Alison Moyet. „Met één el", voegt ze er snel aan toe. In de befaamde Soundmix Show van Henny Huisman zingt zij het lied ..That ole devil called love". ..Ole in plaats van old" vult ze ook weer aan. Het optreden in de Soundmix Show beschouwt Marieke een volgende stap in haar zang carrière. Vanaf haar veertien de waagt zij zich achter de microfoon. Ze werd de op volgster van de zangeres van de schoolband van het Dalton College in Voorburg, die na haar eindexamen vertrok. Na anderhalf jaar schoolband, stapte ze na een schoolband- festival in Diligentia over naar een andere band. Met twee collega's heeft Marieke vervolgens een close-harmo- ny groepje opgericht. Daar mee is ze inmiddels gestopt. „Ik ben me daarna af gaan vragen wat ik wilde gaan doen. De playback show had ik wel eens gezien. Maar ik heb me er pas voor opgegeven toen er meer nadruk werd ge legd op het soundmixen", ver telt de Leidschendamse, die haar brood verdient bij Rand stad Uitzendbureau in Zoeter- meer. Pruik Na verschillende voorrondes kreeg Marieke het lang ver wachte telefoontje: ze zou op de televisie komen. Voordat het echter zo ver was, werd samen met de programmalei ding elke detail van de zange res doorgenomen. „Ik had fo to's. meegenomen van Alison Moyet. Zij hadden ook foto's van haar. We hebben bespro ken hoe ik er uit zou zien, wat ik zou dragen. Het is de be doeling dat je uiteindelijk op de zangeres lijkt. Nu zijn er wel wat hulpmiddeltjes. Dege ne die Particia Paay na doet, heeft een kort zwart koppie met haar. Een pruik doet dan wonderen".". Wat dat betreft heeft Marieke haar uiterlijk mee. Ze hoefde alleen haar haar wat korter te laten knippen en een coupe soleil te laten zetten. Het pak dat ze speciaal voor de voor rondes had gemaakt, werd goedgekeurd voor de televisie. „Het té een beetje wijdvallen de kleding. Alison Moyet is tenslotte nogal dik". Marieke heeft er voor geko zen om Alison Moyet na te doen, omdat ze de zangeres zo bewondert. „Het is een heel goede zangeres". Oktober Het programma dat vanavond wordt uitgezonden, is al in oktober opgenomen. Dat het programma nu pas wordt uit gezonden, komt de Leid schendamse goed uit. „Alison Moyet is niet bij iedereen even bekend. Dat blijkt ook al uit het feit dat in het pro grammablad de gegevens niet helemaal juist zijn vermeld. Nu heeft ze net haar nieuwe singel „Is this love" uitge bracht. Dat maakt haar weer wat bekender. En dat is voor mij natuurlijk gunstig". Wat Marieke na de uitzending verwacht, weet ze niet pre cies. „Van Georgie Davis, die ook met de Soundmix Show heeft meegedaan, heb ik ge hoord, dat hij na de uitzen ding wel wat aanbiedingen heeft gekregen. Gerard Joling is natuurlijk een ander goed voorbeeld. Ik zou dolgraag een dergelijke carrière willen. Al kijk ik liever naar de ma nier waarop het Lori Spee vergaat. Wat minder commer cieel. En zij zingt altijd live en alleen nummers die ze mooi vindt". NANDA TROOST Ideeënbank Bollenstreek Wie heeft een nieuw idee, initiatief of bijzondere activiteit op maatschappe lijk of cultureel terrein. Of wie kent ie mand die een idee in de praktijk heeft gebracht en zich daarmee uiterst ver dienstelijk maakt. In samenwerking met Teleac zoekt de Leidse Courant ideeënmakers. Om hen in een televisie uitzending van Teleac en uiteraard ook in onze krant aan het woord te laten. Op 18 maart komen de ideeën van de Kust- en Bollenstreek op de televisie aan bod. De ideeën kunnen worden in gestuurd naar de Leidse Courant, Apo- thekersdijk 34, 2312 DD Leiden. Voor inlichtingen kan men ook tijdens kan tooruren bellen naar Teleac 030- 936641. LEIDEN „Een baan? In het OnderwijsKies nu". Onder dit motto wil de Haagse Katholieke Schoolraad, waar ook de Leidse regio onder valt, via een groots opgezette wervingsactie in de week van 26 tot 30 januari het nog altijd dreigende te kort aan leerkrachten in het rooms-katholieke ba sisonderwijs het hoofd bieden. Vooral in de provincie Zuid- Wervingsweek leerkrachten RK-basisonderwijs Holland slagen de basisscho len er vaak maar moeizaam in om invallers voor zieke leerkrachten te krijgen. „Vooral bij de bovenbouw is het een probleem", aldus me vrouw M. van Riel van de Stichting Katholiek Onder wijs Leiden. De Pabo's kampen al jaren met te weinig beginnende stu denten. Vooral op langere ter mijn dreigt een structureel te kort. Zo verwacht de provin cie in 1990 een aanbod van 887 leerkrachten (408 afgestu deerden en 479 werkzoeken den) terwijl de basisscholen maar liefst 1466 nieuwe men sen zoeken. Beginnende Pabo-studenten kunnen dus vrijwel zeker zijn van een baan in het onderwijs. Me vrouw Van Riel wijst tekent bij die cijfers aan „dat door de bezuinigingen op het onder wijs de behoefte juist weer wat afneemt"; Evenals tijdens de succesvolle actie van vorige jaar is het de bedoeling dat in het onderwijs geïnteresseerde scholieren van de hoogste twee klassen havo/vwo volgende week een dagje op bezoek gaan bij een katholieke basisschool. Door een dag „gewoon" met een of meer basisschoolgroepen mee te draaien, kunnen de scholie ren zich oriënteren op het be roep van onderwijzer. De wervingsactie is gericht op het gebied dat wordt omsloten door de kuststreek, Ni» wijk. Voorhout, Oegstf Warmond, Ter Aar, Bodj ven, Waddinxveen, Reeuj Berkel, Delft en het land. Het gebied, met in i 166 r.-k. basisscholen en L k. scholen voor voortgeze' derwijs, is verdeeld in 1^ gio's. In elke regio zalf contactpersoon, na ovf met de directeuren van d sisscholen en de decanfi het voortgezet ondérwij^ bezoeken aan de basisset, regelen. Ter onderstel! hebben alle scholen een if breid informatiepakket vangen. BURGERLIJKE STAND LEIDEN Ondertrouwd: W. Soe- derhuizen en H. G. M. C. Jacobs, A. R. Jansz en E. de Vries; F. H. S. Putman en P. G. van Peet; J. van Burk en A. A. M. Kamoen; C. J. M. de Vos en C. Hagen; E. Hermsen en A. M. Stiefelhagen; E. P. P. Donders en E. J. B. van Kempen; J. E. M. Oosterbaan,en C. J. M. Mei man; P. Stehouwer en W. A. Dek ker; J. N. de Vos en B. Carp; H. C. A. M. Spierings en A. M. Tiggel- man; N. Griffioen en M. van der Kaaij; L. van Daalen en E. P. Hoog- eboom; H. Osinga en J. Laterveer; R. F. M. Bevers en H. C. de Man; H. C. F. Selier en Y. A. E. de Bruijn. Gehuwd: M. H. de Vries en M. Bór- geling; W. J. de Wit en J. Fakkel: P. A. van der Meijs en M. J. G. van Zeijl; A. S. de Jong en C. L. de la Rie; H. P. van Leeuwen en M. J. Hennequin; J. W. A. van Beelen en H. A. van Oosterhoud; P. van der Ent en M. E. van Haarlem; J. J. Vreeswijk en J. H. G. Arkesteijn. Geboren: Boy Petrus Johannes zoon van: A. C. J. de Ree en J. C. M. Trompert; Michael Jeroen zoon van: W. J. G. Barendse en A. A. M. Franse; Sandra Nelly Cori- ne dochter van: E. E. Remmel- zwaal; Laïla dochter van: B. M. Alissa en Z. Oualla; Vincent zoon van: S. A. J. Woerdman en W. A. C. van Antwerpen en A. C. M. van der Voort; Stefanus Hendrikus Johan nes zoon van: H. J. Lubbe en A. C. M. van der Voort; Patricia dochter van: A. Montanje en M. Paauw; Vincent zoon van: R. B. van Stek en J. C. van den Bos; Bart zoon van: F. G. Cools en M. P. J. Greeven; Deborah Maria Catharina dochter van: Q. H. van der Togt en C. A. van der Ham; Roy Arnoldus zoon van: L. F. J. van Tlem en M. H. C. Beugelsdijk; Cornelis Jo hannes zoon van: C. J. van der Horst en M. E. Bink; Jeróme Etlen- ne zoon van: P. H. M. Zonneveld en A. M. Cordromp; Tessa dochter van: J. J. Zitman en J. P. van den Berg; Meivin Johannes Albertus zoon van: A. Kwestroo en L. M. van der Hoeven; Nikki Karlin dochter van: G. Gussinklo; Yvonne dochter van: A. E. M. Blankensteijn en A. M. C. Kroon; Patricia dochter van: A. E. M. Blankensteijn en A. M. C. Kroon; Stefanie dochter van: H. W. Klaassen en J. M. de Ruyter; Bart Willem zoon van: R. M. Cornelisse en H. D. Riemens; Gerardus Antonius zoon van: T. G. A. de Boer en F. P. PAs- schier; Ibrahim zoon van: M. N. Sa- nad en M. Shalaby; Jörgen zoon van: J. Vermont en C. van Vliet; Thomas zoon van: K. Hjortnaes en A. G. I. Pedersen; Priscilla Cathari na dochter van: J. M. J. de Vos en C. Boom; Jozephina Anna Meta dochter van: J. van Dijk en E. J. M. Mens; Wouter Jurgen zoon van: H. van den Ham en A. I. R. Spijkers; Samir zoon van; C. Sluiter; Hajar dochter van: M. Moufid en M. Is- maïll-Alaoui; Christian Cornelis zoon van: C. Hundersmarck en M. H. Pearl; Tobias Caspar zoon van: P. B. J. M. Wessels en R. G. M. van Lanschot; Frouke dochter van: A. W. Heringa en H. G. Geursen; Sarah Anna doch ter van: H. Engels en A. F. Bred- dels; Raymond Leendert Marcel zoon van: J. W. M. Hoogeveen; Martin zoon van: J. Piket en M. van Duijn; Caroline Joanne dochter van: J. M. Freke en C. K. Schaap; Patricia dochter van: P. van der Plas en J. W. M. C. Filippo; Mijntje dochter van: W. van Duijn en K. van der Meij; Sebastiaan Gijsbert Eduard zoon van: P. E. Bunnig en P. J. van den Ameele; Eduard Fer dinand zoon van: J. Vlasveld en M. van Wijngaarden; Willem Martijn zoon van: L. K. van Katwijk en A. E. van Staden; Rosaly Cornelia doch ter van: J. H. Hulzer en C. M. J. Hoogendoorn; Adrianus Harold Joannes zoon van: H. A. M. Matze en C. L. Geluk; Miranda Pauline dochter van: H. E. Versteege en M. Plooster; Hugo zoon van: J. Roest en M. T. J. van Bemmelen; Pieter Wiekert zoon van: W. DAm en M. Zijlstra; Abderrahim zoon van: M. Jermoumi en M. El-Bouchaouni; Eveline Maria dochter van: M. Oli vier en A. J. P. M. Ruigrok; Oeke Aletta Josine dochter van: C. H. Bos en F. P H. Lut; Ralf zoon van: A C. van der Kwaak en C. M. J. Zandbergen; Rogier zoon van: J. K. Cappon en E. Moolj; Eva Isabelle dochter van: A. F. van Wijnen en J. E. van Wijk; Glenn zoon van: H. van der Meij en S. van der Tuin; Kenneth Gary zoon van: G. Wolters en Y. C. Brands; Ariane Frederike dochter van: R. A. Hemerik en H. Overleden: H. Zwart geb. 21 nov. 1898 gehuwd geweest met: A. A. Rozier; C. M. H^nselaar geb. 25 sept. 1959 vrouw; W. N. van Bellen geb. 8 jan 1907 man; W. van Steenbergen geb. 9 sept. 1906 man; G. van der Beijl geb. 19 feb. 1927 vrouw; R. A. de Jong geb. 23 aug. 1986 zoon; P. Schouten geb. 4 jull 1912 man; M. van Delft geb. 1 Jan. 1901 gehuwd geweest met: P. Ravensberger; C. E. van de Velde geb. 27 Jan. 1900 gehuwd geweest met: M. de Mooij; A. Geerlings geb. 9 jan. 1878 man; J. de Bruin g8b. 23 feb. 1903 man; D. Pander geb. 28 feb. 1938 man; E. W. F. Hoogeboom geb. 17 april 1945 ge huwd geweest met: W. Bom; G. G. van der Mark geb. 23 okt. 1910 echtgenote van: B. J. Favler; C. De nis geb. 18 mei 1929 man; C. Ver sluis geb. 30 okt. 1915 man; C. de Vreugd geb. 31 okt. 1920 echtge note van: C. Varkevisser; G. W. van Eijk geb. 13 nov. 1919 echtgenote van: C. L. Heemskerk; A. Kroese- meijer geb. 22 mei 1931 man; G. F. van Nlekerk geb. 31 dec. 1922 man; M. N. van der Kruk geb. 6 okt. 1950 man; F. H. Dólleman geb. 21 jan. 1912 man; A. A. Thelen geb. 1 juni 1955 man; B. de Kler geb. 31 mei 1918 man; M. Slera geb. 11 junl 1901 gehuwd geweest met: D. van Houten; A. ramer geb. 31 aug. 1902 man; J. H. Willemse geb. 20 maart 1924 man; J. E. van den Bosch geb. 22 dec. 1897 ge huwd geweest met: G. P. de Vrind; P. R. N. J. Kllnkert geb. 3 jan. 1903 gehuwd geweest met: A. C. Lan- genhoff; L. Lerrick geb. 18 feb. 1914 man; G. W. Heijnen geb. 25 feb. 1909 gehuwd geweest met: A. den Heijer; W. H. Stalllnga geb. 1 aug. 1910 man; J M. E. W. M. Lint- sen geb. 15 junl 1954 vrouw; A. van Egmond geb. 6 jan. 1898 man; J. S. Vljlbrief geb. 19 Jan. 1900 echtgenote van: N. Wassenaar. Een kleine waas op het linkeroog herinnert nog aan de niesziekte waardoor ruim vier maanden in het asiel verzorgd moest worden. Wekelijks verschijnt in de Leidse Courant de „Hond zoekt huis". In deze rubriek wordt een hoii soms ook wel een kat) beschreven, die in het asief( blijft. De in deze rubriek beschreven dieren zijn óf t den, óf door hondenbezitters naar het asiel gebracj worden om uiteenlopende redenen afgestaan, vaak 1 pelijke, maar soms ook volslagen onzinnige. De in zoekt huis" beschreven dieren zijn alle gezond, hebb^ wormenkuur ondergaan en zijn volledig ingeënt. Tegil taling van 95 gulden (inclusief dierenpaspoort) en den voor katten zijn ze af te halen. Dit geld komt tei de aan zwerfdieren. Adres: Nieuw Leids Dierenasiel jeslaan 6b, Leiden, tel. 411670. Geopend: di-vr 10-12,1 za 10-12, 14-16 u, zo en ma gesloten. Banjer. Dat is de naam van het lapjespoesje dat al hel verblijft in het Dierenasiel aan de Besjeslaan. Half sepi i werd de poes daar gebracht. „Als vondeling", vertelt d Gottschal van het asiel. „Toen ze hier kwam, had ze h de niesziekte. Nu pas is ze weer helemaal genezen, en i ze dus ook geplaatst worden", De beheerder vertelt dat een poes met niesziekte, hoe 1 ook anders, vreselijk moet niezen. „Het kan zijn dat ook met een vieze neus rondloopt, en ook de ogen tëfej worden aangetast. Dat was het geval bij Banjer. We zijn aan het dokteren geweest en nu is dus eindelijk alles aclj rug. Alles is keurig genezen, alleen zie je op het linken* een kleine waas". Volgens Gottschal wordt dat wel steei der, maar of het helemaal verdwijnt, weet hij niet. Omda jer de niesziekte heeft gehad, lijkt het Gottschal beterq6 poes niet wordt geplaatst bij iemand die al een poes heeft1' kan namelijk zijn", legt de beheerder uit, „dat de ziekteL F heel lichte vorm terugkomt. Als de poes wat geëmotiL raakt, bijvoorbeeld door een verhuizing of door gezinsi|jghl ding, kan de ziekte in heel lichte mate terugkomen. He jje, natuurlijk niet, maar het kén wel. Dat is helemaal nietLer alleen kan de poes dan wel andere katten besmetten". [are! de ziekte niet kan worden overgebracht op honden, is hf probleem als de toekomstige eigenaar van Banjer al eejien heeft. rersi de Volgens beheerder Gottschal hebben na de zomer veell v de niesziekte onder de leden. „Echte zwervers zijn meesger tegen deze ziekte ingeënt en zijn dus extra vatbaar". Ef aai die wel is ingeënt kan de ziekte ook krijgen. Niesziektleen namelijk voor in verschillende vormen. „Het is vergelk ui met de griep", zegt Gottschal. „Je kunt je er tegen latei de ten, maar dat helpt niets tegen een nieuwe Russische of I om se griep". *d»g€ nu I Gottschal noemt Banjer „een makkelijk katje". Het dieibubl gens hem rustig, lief en mooi. De poes heeft een echtele z vacht: wit, zwart en rood. Banjer is aanhalig, maar trein sti wel terug als iemand haar bij de kop pakt. „We moesten vee haar ogen schoonmaken, en daar houdt een kat niet vai ze daar dat ze nu nog steeds bang reageert, als we in de butens haar ogen komen. Maar als ze beseft dat we niet gaan if dal len, dan vindt ze alles prima". dit De lapjespoes is ongeveer twee jaar oud en gesterillisedt ge Ti» Bn 1 Moortje tint, Heel veel mensen toonden volgens beheerder Gottsch d langstelling voor de poes Moortje, die vorige week in deid briek de aandacht vroeg. Deze mooie lapjespoes is terecl Tv men bij mensen in Leiden. -gheii

Leidse Courant | 1987 | | pagina 14