jPrestigestri jd nekt ir jam Kloppenburg Krachtig Oranje mikt op finale Hilbert van der Duim zorgt voor schaatsshow Schaatsrecord Hein Vergeer QeidóaOowuwt 'C DEN-HAAG KOMT ERUG OP AFZEGGING Geen bingo Moolhuizen baart opzien MAANDAG 29 DECEMBER 1986 PAGINA 7 N HAAG FC Den Haag zal de eerste maand van 1987 toch 'reizen naar Maleisië. Aanvanke- Hk was de voetbaltrip door de iklaagse club afgezegd, maar toen 30iporzitter Dé Stoop vlak voor de ^ferstdagen toch nog een financiële (garantie kreeg toegestuurd, werd ooesloten alsnog op de uitnodiging 90an de Maleisische voetbalbond in gaan. Stoop rekent er op dat FC °®jen Haag met zestien spelers van 4^6 tot en met 27 januari in Maleisië -al verblijven. De voetballers, die •50jt -5 januari vakantie hebben, zijn Schriftelijk op de hoogte gesteld. Tscheu-la Ling, die zich op de eer ste training van FC Den Haag zal melden, zal de reis niet meemaken. „Omdat hij moet trainen", licht Stoop toe. Stoop, die naast zes bege leiders van FC Den Haag ook een aantal sponsors voor de trip wil uit nodigen, wist gisteravond niets te melden omtrent de medische om standigheden „Ik ben geen dokter". FC Den Haag zal minimaal drie wedstrijden spelen. Het nationale- en olympische team van Maleisië alsmede het Tsjechoslowaakse voetbaleftal maken hun opwach ting. Incident basketbalweek DURE HONDEBEET Hidde Kruize niet naar India Ken Bannister (met het kale hoofd) van Hapoel eiste een hoofdrol voor zich op. De openingswedstrijd tussen Taby uit Zweden en Hapoël Holon uit Israël was nog geen vier minuten oud of Bannister van Hapoël maakte zo'n ruwe „dunk" dat het bord met de basket aan gruzelemen ten ging. Het bleek opzet van Bannister te zijn. Een etmaal eerder had hij in Leiden door eraan te gaan hangen twee basket- ringen verbogen. In Haarlem duurde het bijna een uur voor het bord vervangen was. Bannister en alle andere spelers kre gen een ernstige waarschuwing. Bij de. volgende schade zouden boetes van 1000 gulden worden opgelegd. Bannisters team won de eerste wedstrijd met 94-82. Ban nister maakte negentien punten. DUBLIN De Ierse hardloper Eamonn Coghlan, wereldrecordhouder op de overdekte mijl, heeft een toer nee door de Verenigde Staten noodge dwongen moeten afzeggen. De reden was een ge broken hand en een hondebeet. Tijdens een trai ning in Dublin betaalde Coghlan de prijs voor zijn goede opvoeding en manieren. In de Ierse hoofd stad zag Coghlan een verkeersongeluk van een au tomobilist met twee wielrijders. De twee fietsers startten een ordinaire scheldpartij tegen de chauf feur van de auto. Coghlan kwam vriendelijk tus senbeide en verzocht hen hun woorden te matigen, wijzend op een vrouw en een kind in de auto. „Ik kreeg alleen een grote mond terug", vertelde de at leet. „Vervolgens beet hun hond me in de kuit. In een poging weg te lopen, kwam ik te vallen en brak mijn hand. Door dit voorval werd mijn trai ning voor tien dagen onderbroken en moest ik be danken voor de toernee door Amerika DEN HAAG Hidde Kruize maakt de trip van de herenhockeyploeg naar New Delhi niet mee. De 25-jarige speler van het Haagse HC Klein Zwitserland tobt al sinds augustus met een achil lespeesblessure, die hem overigens niet buiten het veld hield, en krijgt rust. Eerder hadden Cees-Jan Diepeveen, Pieter van Ede en Gert-Jan Schlat- mann om uiteenlopende redenen te kennen gege ven dat ze niet beschikbaar zijn voor het zoge noemde Indira Ghandi Memorial Golden Cup tournooi, dat van 10 tot en met 18 januari wordt gehouden. Coach Hans Jorritsma neemt op 7 janu ari veertien spelers mee naar India. Drie spelers reizen in verband met studieverplichtingen twee dagen later: Gijs Weterings. Maurits Crucq en Ewout van Gellicum. Nederland speelt in New Delhi poulewedstrijden tegen Maleisië (zondag 11 januari), Polen (dinsdag 13 januari) en Zuid-Korea (donderdag 15 januari). BEIDEN Het Neder landse tafeltenniswereldje treeft er met de Kerstda- en de zoveelste rel bij ge- ftegen. Een ruzie van de jpnd en bondscoach Bak ker met vader en dochter kloppenburg leidde tot erwijdering van de Ne- ;erlandse nummer twee DNi)t de ploeg voor de we- tldkampioenschappen in lew Delhi. Een psychia- -ir zou zo langzamerhand in dagtaak kunnen heb- DNfen aan het Nederlandse jfeltennis. kt thuislaten van Mirjam -iloppenburg heeft ver strek- 3ljnde gevolgen. Het betekent Jijwel zeker een forse duike- jig van de Nederlandse da- DNtesploeg op de wereldrang- Jst. Nederland stond vierde. 3Nj New Delhi had het dubbel jiesekoop-Kloppenburg kan- jn zeer ver te komen in het ■ernooi. Het seizoen van Mir- m Kloppenburg werd ont man van zijn hoogtepunt, inslotte kon er gelijk een reep gehaald worden door de jnsen van de club Avanti op Europese beker voor lands- jmpioenen. Jat er in het lange kerst- -jeekeinde gebeurde, deed jitenstaanders in een onbe daarlijke lachbui uitbarsten. Jtern werd deze affaire bui tgewoon serieus genomen, ■lies kwam neer op prestige, in Kloppenburg, vader en lach van Mirjam, zou het jestige van bondscoach Ge rard Bakker te grabbel hebben gegooid. Dezelfde Jan Klop penburg zou twijfels hebben geuit over de capaciteiten van de bondsbestuurders. Hij zou voortdurend in de rug gedekt worden door zijn dochter Mir jam. De vraag bleef over of Mirjam de dupe werd van de frustraties en ambities van haar vader. In de gespannen verhouding tussen betrokken partijen bleek een normaal ge sprek niet mogelijk en werd een incident opgeblazen tot een welles-nietes affaire vol roddel en achterklap. Uitzondering Mirjam Kloppenburg wordt in toernooien het liefst door haar vader begeleid. Onder zijn ogen levert ze de beste presta ties. Gerard Bakker kan zich, uit eigen ervaring met Vriese- koop, inleven in de verlangens van de Kloppenburgs en ver wezenlijkt binnen de bond na veel bestuurlijke weerstand (gevaar voor precedent) een uitzonderingspositie voor va der Jan. Dit systeem functio neerde goed tot de open Joego slavische kampioenschappen, zes weken geleden. In Novi Sad wordt de kiem van het conflict gelegd. Een paar dagen voor het vertrek naar Joegoslavië doet vader Jan Kloppenburg een beroep op heren-bondscoach Jan Vlieg om zijn dochter in Novi Sad te coachen. Zonder hier over vooraf overleg te plegen met Bakker. „Dit was een mo tie van wantrouwen", zegt Bakker, „vooral omdat Jan Kloppenburg mijn advies mee te gaan afwimpelde met de verklaring dat hij alle vertrou wen in mijn capaciteiten had". „Het was niet meer dan een verlichting van Bakkers werk", zegt Kloppenburg, „want Bakker heeft in Novi Sad zijn handen vol aan Vrie- sekoop". Ter plaatse groeit de irritatie van Bakker. Vlak voor de partij tegen de Tsje chische jeugdspeelster Kocova geeft hij Kloppenburg een ste vige uitbrander. De speelster verliest daarop de partij. Tranen Er stromen dikke tranen. Door de nederlaag kan Mirjam alle illusies over haar deelneming aan de top-twaalf, begin janua ri in Bazel, overboord zetten. Snikkend vertelt ze het ver haal door de telefoon aan haar vader, die het verlies aan Bak ker wijt. In zijn frustratie over het missen van de top-twaalf maakt hij bij terugkeer van de ploeg op Schiphol publiekelijk veel misbaar en zet Bakker te kijk. Bovendien sommeert hij zijn dochter mee naar huis te gaan, hoewel zij een dag later in Zoetermeer moet spelen in de interland tegen Zweden. Mirjam volgt haar vader en riskeert een schorsing, die evenwel uitblijft. Op het incident volgt een stilte van vier weken. Vergeten wordt het niet. Zeker niet door Bakker, die op zijn minst een verontschuldiging van Klop penburg verwacht. Hij neemt geen genoegen met een kort briefje. Kloppenburg doet er het zwijgen toe. Hij komt op zijn beurt in aanvaring met bondsbestuurders. Zij zouden beloftes niet nagekomen zijn. Op de nationale titelstrijd, tien dagen geleden, komt de kinne sinne weer naar buiten. Vrie- sekoop verslaat Kloppenburg in een spannende finale. Na de kampioenschappen moet de ploeg voor de wereldkampi oenschappen in New Delhi in februari worden samengesteld. Bakker heeft vijf namen op zijn lijst staan. Vaste keuzes zijn vooralsnog: Vriesekoop, Kloppenburg en Keen, om de vierde plaats duelleren Noor en José Bakker. Bij deze sa menstelling wordt de voor waarde gesteld dat Bakker en de bond in een gesprek met het duo Kloppenburg de gere zen moeilijkheden uit de weg ruimen. Verwijdering Direct na de Nederlandse kampioenschappen gaan alle partijen rond de tafel zitten. Er volgt echter geen verzoe ning, maar verwijdering. De standpunten verharden zich. Kloppenburg piekert er niet over zijn excuses te maken. Bakker weigert met een on willige, in zijn ogen sfeer be dervende speelster op stap te gaan naar India. Na anderhalf uur gaan beide partijen gefrus treerd uit elkaar. Boos over el- kaars onwil een compromis te vinden. De climax volgt op Tweede Kerstdag. Bakker maakt de damesploeg bekend en passeert, gedekt door de sportcommissie, Mirjam Klop penburg. „Jan Kloppenburg heeft mis bruik gemaakt van zijn uitzon deringspositie. Ik heb die posi tie geschapen, maar krijg nu Geen wereldkampioenschap voor Mirjam Kloppenburg. stank voor dank. Hij is voor honderd procent schuldig aan deze treurige ontwikkelingen en laat zijn dochter de dupe worden", aldus Bakker. Jan Kloppenburg is een ande re mening toegedaan. „Wij zijn enorm teleurgesteld. Het we reldkampioenschap had voor Mirjam het hoogtepunt van het seizoen moeten worden. Waaraan ze het verdiend heeft om thuis te blijven, begrijp ik niet. Als de bond of Bakker ruzie met mij heeft, moeten ze die met mij uitvechten. Niet over de rug van Mirjam. Ik weet niet wat dit besluit bete kent voor de voortzetting van de carrière van Mirjam heeft. Daarover moeten we ons nog eens grondig beraden". Kloppenburg is bereid een op lossing te zoeken. De bond en Bakker staan daar niet om te trappelen. Bakker peinst er niet over alsnog een plaats in te ruimen voor Kloppenburg. „De vier gekozen speelsters hebben mijn woord dat ze meegaan naar India. Ik wil best met de Kloppenburgen praten over oplossingen, maar niet op voorwaarde dat Mir jam alsnog in de ploeg wordt opgenomen". DEPRIMERENDE NEDERLAGEN VOOR NATIONALE DAMESPLOEG JPELDOORN Tijdens U eerste twee dagen van 23ft 14e Dynamotoernooi 4eft het nationale heren- 03/olleybalteam de vrou- 93>elijke collega's qua top- "blleybal definitief afge- 53ist. Wonnen de dames in op de EK nog brons, 3 iii is er niets meer over 77bn alle roem en werden eprimerende nederlagen sleden tegen het univer- Éeitsteam van Japan en ta bene de nummer ne- n in de vaderlandse divisie, het Apeldoorn- PZ/Dynamo. De man- inploeg van Selinger •t het wat dat bètreft ken beter. Het crucia- duel tegen Frankrijk rd op kracht gewon- n, zodat Oranje van- Zond via Zweden riante insen heeft de finale te treiken. Voor de dames- oeg van Pang resten de troostprijzen: vijfde of zes de plaats. De organisatoren van het Dy namotoernooi hadden het zichzelf erg moeilijk gemaakt, door drie finalekandidaten (Cuba, Frankrijk en Neder land) in één poule te plaatsen. In de andere groep was de weg zo in ieder geval vrij voor Zweden en het Italiaanse San- tal Parma, twee iets mindere 'goden'. Nu werd de wedstrijd van zaterdagavond tussen Ne derland en Frankrijk direct opgeblazen tot topper. Die druk konden Avital Selinger, Marco Brouwers, Teun Buys, Bert Goedkoop, Ron Boudrie en Pieter Jan Leeuwerink goed aan. Met name de vorm van de laatste twee was beslis send. Leeuwerink en Boudrie worden zolangzamerhand op de vleugelaanval onmisbaar. Het effect van hun keiharde smashes was vaak direct merkbaar in de stand. In de eerste set bleken ook blokke ringen Boudrie succesrijk: 15-11. Bij de Fransen stonden vanaf de tweede set vijf spelers van de laatste WK binnen de lij nen. Deze vijf haalden rond sterspelverdeler Alain Fabiani in Parijs de zesde plaats. Nu speelt Fabiani bij Parma en moest Frankrijk het doen met de de totaal onervaren Lau- rant Chambertin, die naast zijn Gullit-uiterlijk opzien baarde met zuiver verdelen. Frankrijks aanvaller Laurant Tillie kwam overigens pas tij dens de eerste set de zaal bin nenwandelen (Tillie had el ders verplichtingen bij zijn Italiaanse club), om na een korte warming-up zijn ploeg in de tweede set op het juiste spoor te brengen. Brouwers kwam in de problemen en moest wijken voor Teffer, ter wijl het Franse blok ineens grip kreeg op de krachtige Hollandse aanval: 11-15. Op 1-5 in het beslissende part zweepten de Oranje-klanten het publiek en zichzelf nog één keer op tot een uiterste in spanning, die door sprongser- ves van Goedkoop en Leeuwe rink werden besloten (15-12). iUSKE EN WISKE DE HELLEGATHONDEN Standaard Uitc>everl| Antv/erpen-Weesp Gisteren kon Nederland zo doende tegen Cuba een baai dag nemen. Bij winst zouden toch de schijnbaar sterke Ita lianen van Parma in plaats van Zweden als halve-finalist tegenover Nederland komen. Derhalve gaf Arie Selinger zijn bankspelers een eerlijke kans. Selinger: „Het werd ook gewoon tijd dat ze allemaal eens zouden spelen. Deze toer nooien geven mij de kans om al mijn spelers aan het werk te zien. De wedstrijd telde niet, dus was dit het juiste moment. Ik heb uiteindelijk toch zo'n veertien spelers nodig om op een hoog niveau mee te kun nen. Nu ben ik gewoon erg blij dat de bankspelers zich prima hielden tegen Cuba". Het gestuntel van de nationale damesploeg was ronduit zielig om te aanschouwen. Coach Pang zal zich rot geschrokken zijn. Hij moest het weliswaar stellen zonder Piersma (stu die), Van Eijkeren (studie) en Keulen (licht geblesseerd), maar de overgebleven interna tionals kunnen het zeker niet maken om van een clubteam als Dynamo te verliezen. De personele bezetting van Oranje is overigens nogal rommelig. Op zaterdag zat Ingrid Piers ma, die eigenlijk studieverlof had, doodnormaal op de Apel- doornse tribunes. Zij had een oriënterend gesprek gehad met de manager van de Itali aanse topclub Ravenna. Pang Wuqiang vroeg haar toen maar om - na het middagver- lies tegen Oost-Duitsland - in de avonduren tegen het uni versiteitsteam van Japan aan te treden. Piersma deed mee en prompt werd Oranje afge slacht met 15-0! Er volgde wel iswaar een redelijke 15-8, maar de mokerslag was geval len. Alle Nederlandse speel sters knokten tegen zichzelf. Een dag later volgde de afgang tegen Dynamo. „Wij zijn hier om te leren en van verliezen leren we meer, dan van win nen", repliceerde Pang giste ren in gebrekkig Engels en met zijn eeuwige glimlach om de lippen. „Iedereen weet dat volleybal een groepssport is. Met zes goede speelsters heb je nog geen goed team. Tegen Ja pan brak het hoge tempo in de aanval ons op. En dat Dynamo gisteren zo in vorm was is al leen maar goed voor ons". RONALD WOUDENBERG TILBURG De voetbal vereniging Broekhovense Boys uit Tilburg mag van het college van B en W van die gemeente voorlo pig twee weken lang geen bingo's meer organiseren. Het college nam dit besluit omdat de voetbalclub in een houten barak behalve bingo ook illegale gokspe len bleek te houden. De politie maakte daar op 14 december een einde aan. Vorige week hield de poli tie de voorzitter en de se cretaris van de club aan. Zij zouden de gangmakers zijn van twee verboden spelen („21-en" en lotto) volgens de Wet op de kansspelen. De bestuursle den werden na enkele da gen weer op vrije voeten gesteld. PRIJSVRAGEN Nederlandse lotto: 8-9-15-22-28-31. Reserve: 38. Deelnemers: 536.252. In leg: f. 2.270.641. Prijzen: f. 1.208.188.90. Cijferspel: 193353. Deelnemers: 244.072. Inleg: f. 366.108,50. Toto: 2-1-1-1-1-1-2-2-2-1-2-3. Deelne mers' 20917. Inleg: f. 93.254,50. Prij zen: f. 64 842,95 Toto-gelijk: 2-11-12-13-28. Toege voegd: 20. Deelnemers: 2872. Inleg: f. 12.148,00. Prijzen: f. 5.770,30. Westduitse lotto: 7-15-21-25-28-34. Reserve: 2. Spiel IT. 8696076. Belgische lotto: 2-10-20-25-31-42 Bijkomend: 26. Jokernummer: Nykanen verdwijnt opnieuw HELSINKI Matti NykSnen, olympisch kampioen schans springen, is opnieuw verdwe nen. De Fin verscheen giste ren niet op tijd op het vlieg veld van Helsinki voor de reis met de nationale ploeg naar het vierschansentoernooi, dat morgen in Helsinki begint. Nykanen is de laatste twee jaar het zorgenkind van de Finse sport geworden. Vorig seizoen had hij een alcoholpro bleem. Aan het begin van dit seizoen dook hij een tijd onder om als getrouwd man weer op te duiken. De Finse bondstrai- ner Matti Pulli had geen idee waar zijn beste man uithing. „Ik zou niet weten of hij dit seizoen nog aan wedstrijden zal meedoen", zei hij na aan komst in West-Duitsland. „Dit verzuim zal consequenties voor hem hebben" DEN HAAG Jan Keij- zer toonde zich zaterdaga vond een tevreden mens. De door zijn broer Henk en hem gesponsorde schaatsmarathon op de Haagse kunstijsbaan De Uithof was immers een grootse show geworden. Een show met Hilbert van der Duim in de hoofdrol. „Deze marathon was an ders dan wij de laatste weken hebben gezien. Hilbert van der Duim heeft het geweldig ge daan. Hij was de grote smaakmaker". Desalniettemin was er bij Jan Keijzer die trouwens ook lid is van de landelijke Technische Commissie Marathonrijden toch een vleugje van teleur stelling te bespeuren over het feit dat de winnaar van de elf de marathon van de KNSB- beker en werelduurrecordhou der niet de volgende dag met nog zo'n vijftig marathonrij ders op het vliegtuig stapte voor een demonstatiewedstrij- den in Noorwegen. „Alleen Piet Kleine en Hilbert van der Duim gaan niet mee. Juist twee namen die aanspreken. De trip naar Oslo is overigens op uitnodiging. Hilbert denkt echter dat hij met zijn voeding in moeilijkheden komt en dat er door de trip naar Noorwe gen vormverlies zal optreden". Hilbert van der Duim die op het Haagse ijs met een ronde voorsprong won vóór Yep Kramer en Dries van Wijhe na de huldiging: „Wat moet ik in Oslo doen? Daar ben ik toch al meer keren geweest. Ik be grijp dat de top van de mara thonrijders graag zo'n tripje maakt maar als je aan de top van het langebaanschaatsen heb mee gedaan loop je daar voor niet zo snel meer warm. Trouwens er is in Nederland al genoeg competitie voor mij". Hard Er werd hard gereden op De Uithof. De wedstrijd was nau welijks drie ronden oud toen er zich een kopgroep vormde van zes man. Later kwamen daar nog enkele rijders bij on der wie Hilbert van der Duim. Deze groep zette het peloton al heel snel op één ronde. Tot deze groep behoorde echter niet de leider van het alge meen klassemept Richard van Kempen. Hij ging pas halver wege de wedstrijd tot actie over. Toen Van Kempen weg sprong kreeg hij Hilbert van der Duim prompt in zijn kiel zog mee. Hilbert van der Duim was echter niet te houden. Acht ronden voor het einde sprong hij opnieuw weg eri kreeg toen Dries van Wijhe en Yep Kramer met zich mee. In het algemeen klassement staat Van der Duim met een achterstand van zo'n zestig punten op leider Richard van Kempen op de derde plaats. Is' de strijd voor Van Kempen, die op De Uithof de spurt van de grote groep won en daar door zevende werd, wel ge streden met vijf van de elf overwinningen op zak? Hilbert van der Duim weet zeker van niet. „Richard kan niet elke wedstrijd winnen. Dat is nu wel duidelijk geworden. We zijn pas op de helft van de ma rathon-reeks. Ik ben er van overtuigd dat er nog alles mo gelijk". Een mening die de nummer twee in het algemeen klassement Andries Kasper, die nu achtste werd, zeker met Hilbert van der Duim zal de len. Was het vorig seizoen niet zo, dat Ruud Christoffers uit Vlaardingen een serie mara thons achter elkaar won en vervolgens niet meer in het stuk voorkwam, omdat het „heilige vuur" er niet meer was. Natuurlijk is het wel zo - en daar zijn insiders het over eens -, dat Richard van Kem pen meer in huis heeft en in tegenstelling tot Ruud Chris toffers een goede ploeg achter zich heeft staan. Ook de dames kwamen op De Uithof in actie. De Nederland se kampioen op natuurijs In grid Paul toonde zich hier de sterkste en zegevierde voor Erna Uitham en Tineke Hoog- endijk. In het algemeen klas sement gaat Lilian van Tol aan de leiding voor Uitham en Hoogendijk. ARTHUR VAN RIJSWIJK Hilbert van der Duim met Yep Kramer (links) en Dries van Wijhe op het erepodium. HEERENVEEN Regerend wereldkampioen Hein Vergeer is de schrik van de ferme smak die hij tegen het Thialf- -kunstijs in Heerenveen maak te weer te boven. De Haa strechter imponeerde immers gisteren tijdens de „sprint-in terland" tussen Friesland en Nederland op de 1000 meter. Vergeer liet op die afstand 1.16,13 noteren, de snelste tijd ooit op Nederlands ijs gereden. Het bijna twee jaar oude re cord van Hilbert van der Duim (1.16,91) werd dus uit de boeken geschrapt. De „schaatsinterland", met 172-170 nipt door het Friese schaatsgewest gewonnen, werd bij de dames gedevalueerd. Yvonne van Gennip was weer eens geveld door een griepje, waardoor haar absentie deze keer door coach Dinus Vos als legaal kon worden genoemd. Marieke Stam nam de leiders rol over van Van Gennip en deed wat van haar verwacht kon worden. De Egmondse kwam op de 1000 meter tot 1.24,48 en deed daarmee niets onder voor de prestatie van Vergeer. Van Gennip raakte haar record op Nederlands ijs (1.24,78) kwijt. INZELL Petra Moolhuizen en Ingrid Haringa hebben het af gelopen weekeinde bij internationale wedstrijden in Inzeil onder slechte weersomstandigheden goed gepresteerd. Tijdens een sneeuwstorm reed Moolhuizen de 1000 meter in 1.26,27. Vorig jaar legde zij met 1.26,43 de basis voor het behalen van de natio nale sprinttitel. Eén week voor de Nederlandse titelstrijd op de korte afstanden won Moolhuizen voor vrijwel lege tribunes de 1000, 1500 en de 3000 meter. De drie kilometer legde zij af in 4.57,84. Haringa won zondag de 500 meter in 42,41. Een dag eerder reed zij de zelfde afstand in 43,22. Naast de Nederlandse dames maakte de Japanse sprinter Akira Kuroiwa indruk. Tijdens de 500 meter moest hij met een sprong een sneeuwruimer ontwijken en ging desondanks over de finish in 38,65. Zaterdag zegevierde de Japanner op de kortste afstand in 37,85. Van Kempen wint in Oslo OSLO Richard van Kempen heeft gisteren de Noors-Nederlandse mara thon in het Valle Hovin- stadion in Oslo gewonnen. Voor slechts vijftig toe schouwers was de rijder uit Den Hoef de beste sprinter van het kopgroep van zes man. Yep Kramer werd tweede, gevolgd door Jos Pronk. Winnen wordt routine voor de Zuidhollander. Vrijdag zegevierde Van Kempen in de marathon van Groningen. Zaterdag avond leverde hij een te genvallende prestatie in Den Haag (zevende), maar een dag later had zijn tak- tiek weer succes. De riet dekker reed moeiteloos mee in de kopgroep en schaatste in de laatste ran den weg van de concur rentie. Aan de marathon in Oslo deden 55 Nederlandse en zestien Noorse rijders mee. De Noren, *oor wie het marathonschaatsen een nieuwtje is, speelden slechts een biirol. De orga nisatoren besloten op aan drang van de deelnemers en de marathoncommissie van de KNSB de prijzen rechtvaardiger te verde len. De winnaar zou oor spronkelijk een caravan ter waarde van 16.000 gul den krijgen, de nummers twee en drie slechts drie honderd en honderd gul den.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 7