Nieuwjaarsdag staat bol van voetbaltradities [Sport op tv HET KOENEHUIS=TRENDSETTER Israël oppermachtig bij basketbaltoernooi Tafeltennisbond passeert Kloppenburg voor selectie voetballerlei Australiërs en Zweden houden gelijke tred in finale Davis Cup »PORT CcidócSomant ZATERDAG 27 DECEMBER 1986 PAGINA 7 CES VAN DER VEN INT KERSTCROSS .KENSWAARD De traditionele kerst-motocross in Val- [nswaard is gisteren voor de eerste keer gewonnen door Kees In der Ven uit Bakel. Nederlands motorsportman van het jaar jgevierde in twee van de drie manches. In de eerste reeks ein- gde hij als derde. het eindklassement van de cross voor 250cc en 500 cc tesamen ./am Carlo Hulsen uit Son op de tweede en Mark Smits uit ierop op de derde plaats. De internationale crosskampioenen it Nederland en België beschouwden de Valkenswaardse [erstcross meer dan een oefening in het stille seizoen. De mees- i wilden geen risico's nemen op het circuit, waar de omstan- [heden met ijs, water en modder slecht waren. Zo'n 7000 toe- touwers betreurden dat. Frans Sigmans uit Bakel reed in Val- •nswaard zijn laatste internationale wedstrijd. De 39-jarige ibander had er 23 jaar als crosser op zitten. Het is wel waar- lijnlijk dat hij nog twee jaar bij de viertacts op nationaal ni- iu doorgaat om een zilveren jubileum in de motorsport te men vieren. Frans Sigmans bezig aan zijn laatste motocross. Maradona 's werelds sportman van het jaar MOSKOU Zes „deskundige" voetbal trainers achtten onlangs de Argentijnse voetballer Diego Maradona niet meer waard dan een plaatsje op de reservebank. Maar het Russische persagentschap Tass benoemde de gezette voetballer van Napo- li tot 's werelds beste sportman. „De aan voerder van het Argentijnse voetbalelftal dat in Mexico wereldkampioen werd, is 's werelds sportman van het jaar 1986", zo concludeerde Tass uit een enquête onder 43 persbureaux in veertig landen. In het klassement ging Maradona de Russische atleet Sergei Boebka, wereldrecordhouder polsstokhoogspringer vooraf. De Oost- duitse atlete Heike Drechsler en schaak wereldkampioen Gari Kasparov eindig den samen op de derde plaats. Thurau laat eens wat van zich horen FRANKFORT De Westduitse wielren ner Dietrich Thurau, vorige week wet René Pijnen winnaar van de Maastrichtse Zesdaagse, is door de rechtbank van Frankfort voor het uitoefenen van tele foon terreur veroordeeld tot een voor waardelijke geldboete van tienduizend gulden. Hij werd bovendien verplicht de zelfde som geld uit te keren als schade vergoeding aan zijn slachtoffers. In juli en augustus dit jaar wilde hij een appartement, dat eigendom van zijn vrouw is, aan anderen verhuren. De huurders van dat moment weigerden op zijn aandrang de flat te ontruimen. Thu rau vergastte hen vervolgens meermalen op anonieme telefoon-gesprekken met zware dreigementen in het holst van Menotti terug op trainersbank BUENOS AIRES Ce- sar Luis Menotti keert terug op de trainers- bank. De coach van het Argentijnse voetbalelf tal, dat in 1978 wereld kampioen werd vóór Nederland, treedt in dienst van de club Boca Juniors. Deze veelvou dige kampioen verkeert momenteel in de onder ste regionen van de Ar gentijnse competitie. „El Flaco" was voor het laatst (tot 1984) als trai ner actief bij FC Barce lona. Toch gevecht om wereldtitel weiter' NEW YORK De Amerl- kaan Mark Breland bokst op *6 februari in Atlantic City tegeti de zwarte Zuidafrikaan Ha rold Volbrecht om de vacante wereldtitel in het welterge- wicht (WBA-versie). Breland is de vervanger van de titel houder Lloyd Honeyghan, de blanke Amerikaan die deae week uit protest tegen de apartheidspolitiek van Zuid- Afrika weigerde zijn titel te gen de Zuidafrikaan te verde digen. Breland. evenals Ho neyghan een zwarte bokser, stond na Volbrecht op de uit- dagerslijst van de WBA. VANDAAG [Nederland 2, 22.40 uur: Studio België Nederland», 22.40 uur Sport op zaterdag. Duitsland 1, 18.05 uur: Sport- ;chau. uitstand 2, 22.15 uur: Sportpa- r'ade 1986. luitsland 3, 16.00 uur: Finale WK voetbal Mexico, i Duitsland 3, 19.00 uur Sport im Westen. Duitsland 3, 23.45 uur: Schaken. 4 BBC 1, 13.15 uur: Grandstand. BBC 2, 21.10 uur Cricket MTV, 13.05 uur. Saint and Greav- uSky Channel, 15.40 uur: Motor- »p sport. CjSky Channel, 21.00 uur Worste- f,len. BORGEN Nederland 2, 15.30 uur: Jaaro verzicht Studio Sport. 'Nederland 2, 19.00 uur: Studio -Sport. >België Nederlands 1, 20.05 uur: rlSportweekend. België Nederlands 2, 17.00 uur: ^Basketbal. ^België Frans, 19.00 uur Sport. vBelgie Frans, 23.35 uur: Basket- bal. ''Duitsland 1, 15.35 uur: Skiën. jDuitsland 1, 18.10 uur: Sport- nschau. ^Ouitsland 1, 19.50 uur: Sport- ...schau Telegramm. Duitsland 3. 15.00 uur Skiën in ^Nieuw-Zeeland. r> Duitsland 3, 19.00 uur Sport im ^Westen. -,,BBC 2, 01.10 uur: Cricket. Sky Channel, 14.30 uur: Ameri- can football. 'J'Sky Channel, 22.00 uur: Vooruit- liblik op rally Parijs-Dakar. politie ziet niets - spuitbus tegen 'oetbalvandalen J- dllNDHOVEN De Eindho- lense hoofdcommissaris van /blitie R. Hessing voelt niets Dor het gebruik van identifi- ritie-spray om voetbalvanda- Mn te merken. Dat blijkt uit >¥n brief van Hessing aan bur gemeester dr. G. Borrie. Tij- fens de recente algemene be bouwingen in de Eindho- f%nse gemeenteraad heeft het !,VD-raadslid J. Blommestijn '^vraagd om een onderzoek ekar de mogelijkheden om een ''fergelijke spray te gebruiken, jolgens het raadslid lijdt het Ifestige van de politie onder ^t trekken, slepen en sleuren >Het arrestanten. Door ze tij- ens ongeregeldheden slechts merken met behulp van een j&uitbuis zouden ze later op ipn rustiger tijdstip kunnen .'orden aangehouden, aldus bt raadslid. DEN HAAG Het is traditie dat op Nieuw jaarsdag (donderdag) be kende evenementen worden opgevoerd. Op „Craeyenhout" speelt een oud-eerste elftal van HBS tegen een dito team van HVV, aanvang 12.00 uur. Bij de „oude" kraai en draven bijvoorbeeld op: Wouter Noske, Pim en Eric van der Vegt, Louis Bolt, Billy de la Croix, Rob van der Kaay, Pieter Versteegh, Bart de Vries, Tom Sma- bers en trainer Huib Ruygrok. Ook HVV brengt grote na men binnen de lijnen: Frank en Jan Bijloos. Menso van Meurs, Auke en Eric Smits, Marc Slingenberg, Lex van der Gun, Ger ter Kuile en Hubo Vermeulen. Traditie is ook dat SVPTT een ontmoe ting heeft met de Haagse oe- fenmeesters. Om 13.00 uur begint de strijd aan de Be- noordehoutseweg nabij Film- stad. Bij de trainers speelt as- sistent-bondscoach Dick Ad vocaat mee, alsmede broer Jaap, die Duindorp SV traint. Verder komen onder meer Aad Kila. Leen de Graaf, Toon Brakus, Wout Pronk, Jacob Brik, Hans Jung en Rob Jansen in de piste. Het eerste elftal van Tonegi- do gaat in de clinch met een oud-eerste elftal. In dit laat ste team staan onder anderen de voormalig internationaal scheidsrechter Charles Cor- ver, alsmede Hans Mesters, Theo Bolleboom, Jan Blom en Peter Lakwijk. De aan vang is bepaald op 13.30 uur. Ook de hoogste selectie van LENS neemt het op tegen een oud-eerste elftal. Voor dit team zijn onder meer doelman Bart van der Lans, Leo van Rijn en Hans Kooy- enga opgeroepen. Ook „jong Celeritas" komt in actie te gen de oude garde, aanvang 13.00 uur. De „vergane glo rie" bestaatn uit: Wim en Charles Struijck, Simon Brandse, Ton van Es, Stef Teunissen, Hans Hillebregt (trainer), Jacques de Vries, Rob Bruin en Max Koopman. KEUKENS BADKAMERS SANITAIR OPEN HAARDEN MARMER, TEGELS PLAVUIZEN Maanweg 62 (Binckhorsl).Telefoon 070 473434 Zelfs met de ogen dicht komt de speler van Hapoel in balbezit in het duel met Den Bosch tijdens het Blitz-toernooi. VOORSCHOTEN De finale van het basketbaltoernooi te Voor schoten is 2e kerstdag een Israëlische aangelegenheid gewor den, met Hapoel Galil als winnaar. Het versloeg Hapoel Holon met 99-91. Den Bosch werd derde door met 93-81 te winnen van Maccabi Brussel. Brett Liff van Galil werd topscorer met 52 pun ten. Sportwereld IJshockey Gastland Tsje- cho-Slowakije heeft gisteren met 4-3 (1-1, 2-1, 1-1) gewon nen van Zweden tijdens de strijd om het wereldkampioen schap ijshockey voor junioren. IJshockey - Aanvoerder Ron Berteling ontbreekt in de se lectie van het Nederlands ijs- hockeyteam, dat deelneemt aan het toernooi in Saint Ger- vais (Frankrijk). De voor eer- ste-divisieclub Rotterdam uit komende Amsterdammer heeft verplichtingen op zijn werk. Hij zal door bondscoach Lou Vairo niet worden ver vangen. sportuitslagen VOETBAL Engeland Leicester-Arsenal 1-1; Liverpool-Man chester U. 0-1; Luton Town-Watford 0-2; Queen's Park Rangers-Coventry 3-1; Southampton-Chelsea 1-2; Tot tenham-West Ham 4-0; Wimbledon- Oxford 1-1; Aston Villa-Charlton 2-0; Manchester C.-Sheffield Wednesday 1-0; Newcastle-Everton 0-4; Norwich- Nottingham Forest 2-1. Stand: Arsenal 21-42; Everton 21-38; Nottingham For. 21-36; Liverpool 21- 35; Tottenham 21-35; Norwich 21-34; Sheffield W. 21-32; Luton 21-32; West Ham 21-31; Coventry 20-30; Watford 21-29; Wimbledon 21-29; Oxford 21-26; Manchester Un. 21-25; Queens Park R. 21-24; Southampton 20-24; Aston Villa 21-23; Manchester City 21-22; Leicester 21-21. Newcast le 21-21; Charlton 21-20; Chelsea 21- 19. ATLETIEK Stratenloop Opmeer Heren (10 km): 1. Groenendaal (De Liemers. Zevenaar) 32 min en 29 sec., 2. Vlenterie (Unitas. Sittard) 32.36. 3. Bakker (Hera. Heerhugo- waard) 32.45. 4 Koorevaar (Slie- drecht Sport) 33.06, 5. Wijker (Trias, Heiloo) 33.07, 6. Kapteyn (Trias) 33.18. Dames (5 km): 1. Riedemann (Hera) 23.16, 2. Goed (Hera) 24.36. 3. Loon- en (Zaanland, Zaandam) 25.31. MOTORSPORT Kerstcross Valkenswaard: 1. Van der Ven (Bakel) KTM 5 punten, 2. Hulsen (Son) Honda 11,3. Smits (Lie- rop) Honda 17. 4. Velkeneers (Bel) Honda 21. 5. Martens (Bel) Kawasaki 22. 6. Janssen (Handel) Honda 24. PAARDESPORT Koersen van Hilversum Eerste koers, 2000 meter: 1. Anno Buitenzorg (A. J. Mollema) 2 46,1- 1.23,1 2. Anans Helium, 3 Alexia W. Toto: winnend 2.30 plaats 1.70 3,00 4.10 koppel 10.50 trio 137,00. Niet gestart: Arabesk C. Tweede koers, 2000 meter: 1 Ansas- ja (R. Esteje) 2.44.5-1.22,3 2. Zega B. 3 Alva Middelwijk. Toto- winnend 8,70 plaats 2,30 2.20 2.10 koppel f 31,00 trio 411,40. Derde koers, 2000 meter: 1 Aty van de Lente (G. W. v. Eykelenborg) 2.46,1-1.23.1 2. Zygo Bonusan, 3. Amerlyon. Toto winnend 3,40 plaats 2,20 1,50 2,00 koppel 6,50 trio 92.50. Vierde koers, 2900 meter: 1. Alianne Lochties (G. de Jong) 4.04.1-1.24,2 2. Zanta Catarina. 3. Zippër Spencer. Toto: winnend 5.40 plaats 1,70 2.00 1,40 koppel 29,00 trio 257.40. Vijfde koers, 1609 meter: 1. Zombi Vitesse (A. J. Mollema) 2.07.1-1.19,0 2. Zella Zuidvelde. 3. Yurriaan L. DEN HAAG Mirjam Kloppenburg, die afgelo pen zondag ternauwer nood verloor van Bettine Vriesekoop in de finale om het Nederlands kam pioenschap, ontbreekt in de ploeg voor de wereldti telstrijd, die half februari in India wordt gehouden. De Nederlandse Tafel Tennis Bond (NTTB) maakte de dames- en he renselectie gisteravond, bekend. Een woordvoerder van de bond weigerde in te gaan op de reden van Kloppenburgs afwezigheid. Tijdens de Ne derlandse kampioenschappen luidde de verwachting, dat zij wel zou meegaan naar New Delhi. Kloppenburg verschilde enkele weken geleden van mening met dames-bonds- coach Gerard Bakker, wiens team bestaat uit tienvoudig na tionaal kampioene Bettine Vriesekoop en Gerdie Keen, José Bakker en Emelie Noor, die debuteren op de wereldti telstrijd. De herenploeg, onder leiding van Jan Vlieg, wordt aangevoerd door nationaal kampioen Paul Haldan, die wordt bijgestaan door de broers Henk en Ron van Spanje en de debuterende Rob Turk. Jan Kloppenburg, vader en trainer van Mirjam, toonde zich hooglijk verbaasd over de samenstelling van de Neder landse damesploeg. „Wij weten nog van niets. De bond heeft ons niet ingelicht over de sa menstelling van de ploeg. Qua kracht zouden Bettine Vriese koop en Mirjam zeker zijn van een plaats. Ze zijn met afstand de nummers één en twee van Nederland. Dat Mirjam niet in de ploeg zit is vreemd. Er is natuurlijk best wat aan de hand, maar dit- vind ik een merkwaardige gang van za ken, waar ik voorlopig geen commentaar op wil geven, om dat ik het standpunt van de keuzeheren niet ken". Zeker weten pe Westduitse journalisten weten het nu zeker: Otto Rehhagel volgt aan het einde van het lopende voetbalsei zoen Ernst Happel op als trai ner van Hamburger SV. Vo rig jaar omstreeks oud en nieuw wisten zij het trou wens ook al zeker, maar de realiteit wees uit dat Happel gewoon bleef. De aanleiding van de zo zelfverzekerde houding van de pers is nu het feit, dat de trainer van Wer- der Bremen evenals vorig jaar zijn wintersportvakantie doorbrengt in het Zwitserse Sankt Moritz met het gezin van dr. Wolfgang Klein, de voorzitter van Hamburger SV. Wat nu ook meespeelt is het gegeven, dat Happel on langs in Turijn oriënterende besprekingen zou hebben ge voerd met Juventus, althans simef voorzitter Boniperti van H de Italiaanse kampioen. Van- i daar, dat de Westduitse voet baljournalisten er nu zeker van zijn: Happel naar Juven tus en Rehhagel naar Ham burg. Overigens heeft de voetbalbond van Saoedi-Ara- bië Happel de functie van bondscoach aangeboden. Als hij een vierjarig contract on dertekent is hij verzekerd van een salaris van 3,6 mil joen gulden. Klasse-doelman Ivoor niets \Schalke'04 heeft sinds kort een nieuwe doelman. Hij kwam zo maar uit het niets tevoorschijn en was boven dien transfervrij. Het gaat om Luca Pacchiarotti van Pescara uit Serie B, de Itali aanse tweede divisie. De am bitieuze doelman voorzag, dat hij in zijn vaderland niet ver der zou komen en besloot maar eens een gokje te wa gen in het buitenland. Hij kwam bij Schalke'04 terecht en verbleef daar enige we ken op proef. Het optreden van de Italiaan bleek voor de technische leiding van de Westduitse Bundesligaclub een openbaring. Hij werd al thans beter geacht dan de daar reeds functionerende keepers Walter Junghans en Pavel Macak. Schalke'04 bood hem prompt een con tract voor een half jaar aan. Belastingperikelen en onderscheiding Het Westduitse sportblad Der Kicker onthulde vorige week dat Franz Beckenbauer in een strijd is gewikkeld met de Zwitserse fiscus, die van mening is nog ruim achttien miljoen franken aan belas ting te vorderen te hebben van bekende topsporters uit het buitenland. Zoals bekend wordt Zwitserland gezien als een belastingparadijs voor welgestelden. onder wie ex treem goed verdienende sportmensen. Zo zouden ook Ion Tiriac, de Roemeense ex- tennisser en manager van Franz Beckenbauer: navorde ringen, boetes en erespeld. Boris Becker en de Argen tijnse tennisser Guillermo Vilas op het lijstje staan van de officier van justitie van Lausanne. Kan Beckenbauer binnenkort aanzienlijke be dragen aan navorderingen en boetes betalen aan de Zwit serse overheid, de Westduitse overheid eerde hem vorige week. In Bad Godesberg ont ving de teamchef van het na tionale Westduitse elftal een onderscheiding vanwege de zilveren medaille die op het WK in Mexico was behaald. Hoeness stopt Dieter Hoeness is bezig aan zijn laatste seizoen als actief voetballer. De spits van Bay- ern Miinchen, die volgende week 34 jaar wordt, begint in het najaar van 1987 aan zijn „tweede carrière". Hoeness wordt dan hoofdvertegen woordiger van een sportarti- kelenfabriek in Miinchen en omgeving. Dieter Hoeness, vanwege zijn specialisatie in trefzekere kopballen vaak „de schedel van de natie"ge noemd, had eigenlijk al af scheid willen nemen op het WK in Mexico. Het afscheid werd echter uitgesteld door Uli Hoeness, Dieters broer, die manager is van Bayern Miinchen, dat hem nog niet wilde missen. Dubbel pech Voor televisie-kijkers is nooit duidelijk geworden waarom precies de Belgische scheids rechter Alexis Ponnet on langs tijdens de UEFA-Cup wedstrijd Borussia Mönchen- gladbach-Glasgow Rangers de Schot Cooper uit het veld stuurde. Cooper had Ponnet toegesnauwd, dat hij „een vuile, vieze Duitser" was. En dat nam de Belgische fluitist niet en gaf hem een gele kaart. Ponnet realiseerde zich niet direct, dat Cooper al zo'n prent had gehad, waar door deze prompt het veld moest verlaten. „Die speler heeft gewoon pech gehad", erkende Ponnet later. De scheidsrechter voegde er aan toe, dat Cooper dubbel pech had, want erkende Ponnet: „Ik versta toevallig Engels en begreep precies wat hij mij zei. Als hij een Rus was ge weest, die mij dit in zijn ei gen taal had toegeschreeuwd, had ik natuurlijk niets ge daan. Ik versta immers geen Russisch Roemenië niet meer in EC In de Europese bekertoer nooien is momenteel geen enkele vertegen woordiger meer aan te treffen uit Roe menië. Uitgerekend uit dit land komt de huidige houder van de Europa Cup I, Steaua Boekarest. Opvallend is voorts, dat de landen die Ne derland ontmoet in de kwali- ficatiestrijd voor het EK 1988 in West-Duitsland (Cyprus, Polen, Hongarije en Grieken land) ook geen enkele deel nemer meer hebben in één van de toernooien om de Eu- Europese bekertoernooien zitten. Daarna komen Zwe den, Portugal, de Sovjet unie. West-Duitsland en Ita lië met ieder twee clubs. Ne derland is alleen nog in de Europese bekerstrijd verte genwoordigd met Ajax. De Zweed Mikael Pernfors bezig aan zijn partij tegen Paul McNa- mee in de finale van de Davis Cup. MELBOURNE Na de eerste dag van de finale van het toer nooi om de Davis Cup tussen Australië en Zweden is de stand gelijk; 1-1. Pat Cash gaf gisteren in Melbourne Australië de lei ding door in de eerste partij met 13-11, 13-11, 6-4 te winnen van Stefan Edberg. Mikael Pernfors trok de stand weer recht door in nauwelijks anderhalf uur af te rekenen met Paul McNamee: 6-3, 6-1, 6-3. „Mentaal gezien was dit zeker de beste partij, die ik ooit heb gespeeld". Dat zei de 21-jarige Pat Cash na zijn verrassende overwinning op Edberg. Dank zij een ijzeren wil om te willen en de locale fans niet teleur te stellen kwam Cash telkens terug na een achterstand om zelfs geen set prijs te geven, al namen de drie sets dan in totaal maar liefst 58 games in beslag. Cash begon tegen Edberg - de regerende open Australische titel houder - uiterst traag en sloeg in zijn eerste servicegame niet minder dan drie dubbele fouten. Nadat hij met 1-5 was achter geraakt kwam Cash echter beter in zijn spel, hoewel hij van tijd tot tijd problemen met zijn opslag bleef houden. Hij vocht zich terug naar 5-5 en greep de eerste set uiteindelijk met 13-11. Tot besluit sloeg Cash een ace. De tweede set leverde dezelfde mon sterscore op. „Zelfs toen ik achter stond had ik het gevoel beter te spelen dan Edberg", aldus Cash, nummer 24 op de wereld ranglijst. Volgens de Zweed, die de huidige nummer vijf van de wereld is, gaven de betere returns van zijn tegenstander de doorslag. Ook in de derde set werd het verschil twee games in het voordeel van Cash, alleen liep het toen niet op een marathon uit: 6-4. Bij de Zweden, die hopen de Daviscup voor de derde achtereen volgende maal te veroveren, waren de gezichten duidelijk opge klaard na de simpele zege van Mikael Pernfors, in het enkelspel gekozen boven Nyström en Jarryd, op Paul McNamee. De 23- jarige Pernfors, dit jaar verliezend finalist tijdens de open Fran se titelstrijd, leek absoluut niet gehinderd door zijn gebrek aan ervaring met het spelen op gras. Hij speelde vrijuit naar een zege, die binnen anderhalf uur tot stand kwam. Vandaag wordt het dubbelspel gespeeld tussen de Australiërs Cash en Fitzgerald en aan de andere kant de Zweden Edberg en Jarryd. De beslis sing in deze finale zal echter zondag in de laatste enkelspelen vallen. 18.00. Zesde koers, 2000 meter: 1. Amber Enzelens (G. de Jong) 2.43.1-1.21.6 2. Yankee Fortuna, 3. Wilma Fortuna. Toto: winnend 1.30 plaats 1,10 1.40 1,40 koppel 5,30 trio 29.00. Zevende koers, 1609 meter: 1. Yla Oostiand (H. L. Poois) 2.06.9-1.18.4 2. Vic Hanover. 3. Wanda Volo. Toto: winnend 3,60 plaats 2.40 2,00 koppel 9.70 trio 101.50. Niet ge start: Wallysien. Achtste koers, 2000 meter: 1. Walda W (M Bouwhuis) 2.41,5-1.20,8 2. Yorky, 3. Amy David. Toto: winnend 4.70 plaats 1.70 1.90 1.70 kop pel 10.40 trio 96.10. Negende koers. Grote Kerstprijs (fi nale), 2000 meter: 1 Wanda Pluto (M van Leeuwen) 2.41.2-1.19.6 2. Ij- mond Boekelte. 3. Wallysien. Toto: winnend 3.00 plaats 1.50 3.10 3.70 koppel f 46.80 trio 811.10 Tiende koert. 2440 meter; 1. Yoki Fortuna (A. Suykerbuyk) 3.16.2-1.20.4 2. Willie Snel, 3 Zicco Buitenzorg. Niet gestart: Veystone Sycamore Toto: winnend f 4.00 plaats 1.50 1.80 f 1,40 koppel 26.80 trio 146.40 Totalisatoromzet: 364.199,00. SCHAATSEN Marathon Groningen Heren: 1. Van Kempen (Den Hoef), 2. Zoon (Rockanje). 3. Christoffers (Vlaardingen), 4. Van Wijhe (Kerk dorp), 5. Vriend (Grootebroek), 6. Ca- zemier (Den Horn). 7. Jakobs (Hel mond). 8. Rietveld (Ouderkerk aan de Amstel). 9. Van der Duim (De Kniepe), 10. Ruitenberg (Oldebroek), 11. Man den (Wapserveen), 12. Van der Hoorn (Ter Aar). 13. Jonker (Wytgaard), 14. Kleine (Kerkeveld). 15. Katinas (Kat wijk). 16 Van den Boogaard (Eindho ven). 17. Van der Molen (Nuis). 18 Talen (Heerenveen). 19. Kooiman (Ammerstol). 20 Portengen (Neder- horst den Berg). Klassement KNSB- beker: 1. Van Kempen 223/5, 2. Kas- per (Driel) 178/1. 3. Van der Duim 150. 4. Maarsen (Rijsenhout) en Rui tenberg beiden 111. 6. Dijkstra (Pes- se) 110, 7. Van Wije 104/2. 8. Chris toffers 100. 9. Kramer (Oudeschoot) 96. 10. Pronk (Oost-Grattdijk) 79. Dames: 1 Berkhof (Oldebroek). 2. Keulen (Irnsum), 3. Van Tol (Nes aan de Amstel). Klassement: 1. Van Tol 82/2, 2. Uitham (Zuidlaren) 64/2. 3. Hoogendijk (Emmen) 55. Wedstrijden in Inzeil 500 meter: 1. Haringa (Ned) 43.24 se conden. 2. Aaftink (Ned) 43,57. 3. Moolhuizen (Ned) 43.98. 1000 meter: 1 Van Helden (Fra) I.27,09. 2. Aaftink 1.28.48. 3. Ver straten (Ned) 1,28.87. 3000 meter: 1. Moolhuizen 4.44,18. Heren 500 meter: 1. Richmond (Aus) 39.91. 2. Van Hameren (Ned) 40,45. 3. Kah (Aus) 40.74. 1000 meier: 1 Richmond 1.18.39. 2. Kah 1.18,85, 3. Kaats (Ned) 1.19.01 SCHAKEN Europees jeugdkampioenschap in Groningen Vijfde ronde (afgebroken partij): Biehler (Wdl)-Blatny (Tsj) 0.5-0.5 Zesde ronde: Thorhalsson (Usl)- Ivantsjoek (Sov) 0.5-0.5. Manor (Isr)- San Segundo Carrillo (Spa) 0-1, Piket (Ned)-Brenninkmeijer (Ned) 1-0, Gdhanski (Pol)-Sokolov (Joe) 1-0. Wessmann (Zwe)-Howell (Eng) 0,5- 0.5. Koch (Fra)-Ninov (Bul) 0-1, Som- merbauer (Oos)-MacDonald (Ier) 0-1, Dedes (Grie)-Spycher (Zwi) 0-1, Bieh ler (Wdl)-Hansen (Den) 0.5-0.5. Man- ca (lta)-Greer (Ier) 0.5-0.5, Burgess (Sch)-Petri (Bel) 1-0. Blatny (Tsj)-Ko- kila (Fin) 1-0, Almeida (Por)-Djurhuus (Noo) 1-0, Günay (Tur)-Sullivan (Wal) 0.5-0.5, Wians (Lux)-Sawa (Cyp) af gebroken Zevende ronde: Ninov (Bul)-lvantsjoek (Sov) 0.5-0.5. San Segundo (Spa)-Piket (Ned) 0.5-0.5. Thorhallsson (iJsl)-Gdanski (Pol) 0.5- 0.5. Howell (Eng)-Manor (Isr) 1-0. Brenninkmeijer (Ned)-Spycher (Zwi) 0.5-0.5, Sokolov (Joe)-McDonald (Eng) 1-0. Hansen (Den)-Burgess (Sch) 0-1. Koch (Fra)-Blatny (Tsj) 0-1. Wessman (Zwe)-Biehler (Wdl) 1-0. De- des (Gri)-Almeida (Por) 1-0, Sommer- bauer (Oos)-Manca (Ita) 1-0, Greer (ler)-Petri (Bel) 1-0. Djurhuus (Noo)- Sawa (Cyp) 1-0. Kokkila (Fin)-Gunay (Tur) 0-1, Sullivan (Wal)-Wians (Lux) 0-1. Stand: 1. Ivantsjoek 6 punten. 2. Thorhalsson, Piket. San Segundo en Ninov allen 5 punten. TENNIS Finale Davisbeker in Melbourne Cash (Aus)-Edberg (Zwe) 13-11.13- II.6-4; Pernfors (Zwe)-McNamee (Aus) 6-3,6-1,6-3. WIELRENNEN Internationale veldrit in Diepenbeek (België) 1. Liboton (Bel). 2. Van Bakel (Ned) op 15 sec., 3. Vanderaerden (Bel) op 35 sec.. 4. Thaler (Wdl), 5. Moonen (Bel). 6. Harings (Ned). Soestduinen: 1. Hendriks (Assen). 2. Reinier Groenendaal (St. Michielsge stel) op 50 seconden. 3. Van Bakel (Deurne) op 1 min. en 1 sec.. 4. Ger ritsen (Hooglanderveen, tevens dis trictskampioen Midden-Nederland) op 1.20. 5. Harings (Sibbe) op 1.50. 6 Guyt (Katwijk) op 1.55, 7. Hietbrink (Eerbeek) op 2.01. 8. Frank Groenen daal (Eerde) op 2.20. 9 Daneels (Bel) op 2.40. 10. Lammertlnk (Wierden) op 2.50. Reusel: 1. Kools (Baarle-Nassau), 2. Verhagen (Diessen) op 0.26. 3. Pijnen (Gemonde) op 0.31. 4 Martens (Deur ne) op 0.48, 5. Van Korven (Diessen) op 0.50. Vijfde zege Van Kempen GRONINGEN Richard van Kempen uit Den Hoef heeft gisteren zijn vijfde overwin ning geboekt in een schaats- marathon voor de KNSB-be- ker. Hij verstevigde zijn posi tie in het algemeen klassement dan ook aanzienlijk. Er wer den tot nu toe tien wedstrijden gereden voor de Cup. In Gro ningen was Van Kempen de snelste in een massasprint. Vandaag strijden de lange af standschaatsers op de Uithof in Den Haag. Meer sport op pagina 12.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 7