VPRO ontdekt veer eens een vreemde vogel DIO/TELEVISIE CiicUcSotrtcwl MAANDAG 22 DECEMBER 1986 PAGINA 15 I ?RO-tv heeft weer eens ji vreemde vogel ontdekt geeft die gelijk anderhalf ir ruimte op het scherm op (ïdag 28 dec., Ned. II om ,10 uur. Dit om bij wijze p overwintering de jaar- pseling door te komen. Op [december keert deze voge lde figuur in de middag l 16.25 uur terug om de lfde voorstelling in een an te benadering nog eens op- »uw te spelen. Dit samen t de kinderen. Zijn spel Dr volwassenen heet „De liefden". Voor de kinderen emde hij het „Het geluk n morgen". Er loopt een idelijke lijn tussen die be voorstellingen, e vreemde vogel heet Jozef I. Berg. Hij opereert in het Iden des lands en geeft ar reeksen voorstellingen it zijn soloshow. Ook in lgië verbleef hij met open tnen als kind aan huis. Af lopen zomer trok hij zelfs Br Parijs, waar hij in het ntre Pompidou, toe- ichtsoord voor al wat jong »n door Europa zwerft, zijn nsten mocht vertonen. In rijse recensies werden zijn urheid en persoonlijkheid nique" genoemd. Jozef ief er bescheiden bij. Merci tucoup, en hij wiste zich t zweet van het voorhoofd, t najaar keerde hij terug ar het Bossche Casino, iar hij de VPRO aan de ca- ira's vond. tef verschijnt in de scène een door dromen bevan- H man. Gaandeweg wordt iter duidelijk dat hij niet k is, al lijkt deze stem des Iks soms wel een beetje ge- i te krijgen. Bovendien rdient hij er zijn brood ie. j staat in zijn one man- )w niet alleen. Hij ver- ijnt samen met een tover- mwtje, een pop die hij {ispreekt als mevrouwtje Heks. Hij verwacht wonde ren van haar betoveringen. Dat lukt hem nog aardig ook. In elk geval kan hij leuk met haar converseren. Daar steunt goeddeels de voorstel ling op. Hij toont zich als persoon Jo zef reëel genoeg om dit alles niet naar zichzelf toe te trek ken. Als een soort poppen speler haalt hij er een tweede figuur bij. Die pop als verpersoonlijking van zichzelf noemt hij Groot- vogel. Een wonderlijk sujet. Behalve van een stevige sneb is die voorzien van de gave van ook ogen in zijn rug. Hij ziet en doorziet dan ook twee keer zoveel als een ander. Daar moet Jozef het van hebben. Jozef maakt er geen geheim van, dat hij zich met die fi guur vereenzelvigt. Hij be denkt dingen, die hij door Grootvogel de zaal in laat werpen. Het geheel op ont wapenende wijze, zoals ook blijkt uit reacties uit het pu bliek. Jozef noemt zich ac teur, maar dan wel een voor wie geen tekst geschreven hoeft te worden. In een zeke re argeloosheid laat hij de woorden diep uit zijn hart komen, broedplaats van tek sten, zodat je geen auteur no dig hebt. Wat hij in zijn hart draagt, daar loopt zijn mond van over. Die tekst hoeft hij niet uit zijn hoofd te leren. Daar is hij uit zichzelf al van vervuld. Het zijn vooral hartszaken, die hij aan de wereld toever trouwt. Gelijk al in de eerste scène laat hij daarover geen misverstand ontstaan. Samen met het tovervrouwtje spoelt hij aan op een onbewoond eiland. Geen mens of hij heeft daarvan wel eens ge droomd. Dus zit Jozef met zijn hersenspinsels hierom trent geliik goed in de zaal. Het podium vormt een strandvlakte met daarop een palm, die verkoeling biedt te gen de hitte van de dag. Het zaalpubliek houdt hij voor eilandbewoners, die op een afstand mee doen aan het aan land halen van een aangespoelde kist. Daarin be vinden zich de poppen waar mee Jozef zijn spel bedrijft. Hij speelt hen daartoe een groot stuk touw in handen waaraan het mag trekken. Hij speelt het publiek ook de vraag toe, waarom het zo mag zijn, dat hij als vreemde ling in hun handen en stran den is aangespoeld. Alsmaar doorpatend wordt er samen met de zaal naar het ant woord gezocht. Hij gaat daar voor ook bij het vrouwtje te rade. Die geeft antwoord door middel van zijn stem. Toch ontstaat er een dialoog, omdat hij meent over de woorden te beschikken waar in haar gevoelens passen. Dat blijft natuurlijk tasten, maar met passen en meten wordt de meeste tijd versleten. In tussen houdt Jozef met zijn hardop uitgesproken over peinzingen de zaal aardig be zig. Zijn bij tijden grenzeloze gevoelsleven levert hem de ene na de andere overweging op. Je kunt met Jozef alle kanten op, zelfs de goeie. Hij is er niet de man. naar voor een droompje meer of min der terug te schrikken. Zo kom je bovendien de feestda gen enigszins redelijk door. Hij laat de Grootvogel en het tovervrouwtje de zaakjes voor zich opknappen. Hij voert het spel der verbeel ding op. Hij is niet meer dan een mannetje op een heel groot podium, voelt zich nochtans geroepen zijn pu bliek te bespelen. Op een ge geven ogenblik maakt hij er zelfs een poppenkast van met de klep open en dicht, zodat er dan nog openhartiger kan worden geconverseerd over de zaken des levens, er rol verwisselingen plaats kun nen hebben op de vleugels van de fantasie. Samen met zijn pop als Tovervrouw wandelt Grootvogel de droomwereld binnen. Daarin is alles toegestaan, niks ver boden, sterker, het zijn de onzegbare dingen die onder nomen kunnen worden. Ein delijk staan aan droom en daad geen hindernissen meer in de weg. Jozef schept voor zich een wereld waarin hij als Grootvogel samen met de tovervrouw in zijn eigen be huizing verdroomde vervul ling vindt. Intussen blijft Jo zef maar praten. Hij is onaf gebroken aan het woord. Geen woordenwisseling, wel wisseling van woorden. Dat zijn twee heel verschillende dingen. Dus valt er weder zijds hoegenaamd weinig te vergeven. En zo ja, graag ge daan. Als Grootvogel en Tover vrouwtje tenslotte samen on der zeil gaan, steekt Jozef een kaars op en zet hij zich achter de schrijfmachine om daarvan verslag te doen en waar te maken, waarvan hij zegt, „als u belooft uw fanta sie te gebruiken, zal ik er voor zorgen dat u die ook no dig hebt". Deze uitspraak heeft hij als een beginselver klaring laten afdrukken op het affiche van zijn voorstel ling. Voor Parijs' gebruik liet hij die zelfs in het Frans ver talen met als bijgedachte „C'est la vie". Vreemde vogel Jozef zet zich vervolgens aan zijn tikwerk. Bijna muziek uit de toetsen. Hij vertaalt dromen in woor den en omgekeerd. Tevens einde voorstelling. Bij na vraag bij de VPRO is niet ge bleken, dat men zich verze kerd heeft van de rechten op dat nieuwe verhaal dat uit die kaars- en schaarsverlich- te schrijfmachine komt. NEDERLAND 1 VARA Eastenders (3), Engelse dramaserie. Rechercheur Rich onderzoekt de dood van Reg Cox. Ondertussen wordt de pub getroffen dooreen staking Choky, zesdelige Engelse science-fictionserie voor de jeugd naar het gelijkna mige boek van John Wyndham. Afl. 5: Broemd. Als David en Mary weer thuiskomen is alles nog in rep en roer door het boot ongeluk. Het is vreemd dat Matthew Polly zou hebben gered, want Matthew kan helemaal niet zwemmen! mZeg 's AAA, Nederland se comedyserie van Chiem van Houweninge en Alexander Pola. Mien Heeft alles op alles gezet om haar vader voor onder zoek naar het ziekenhuis te krijgen. Lydie heeft voor Gert-Jan een moderne ta fel gekocht en Mien gelooft haar ogen niet(herh.) Jem, Amerikaanse teken filmserie over twee con currerende popgroepen Lucky Luke, tekenfilmse- 16.37 17.00 17.30 17.47 18.30 19.00 20.00 20.28 rie NOS ^-Journaal VARA Anti pasta, jongerenpro gramma met interviews en swingende bands. Presen tatie: Adeline van Lier. In deze aflevering onder meer interviews met Peter Tuinman, Joe Jackson en Ernst Vols (kunstschilder). Optredens van de Frank Boeijen Groep. The Ju niors, Vengeance. Claw Boys en It's a secret TELEAC Algemeen voorlichtings programma voorjaar 1987 VARA De tovenaar van Oz, te kenfilmserie. Afl. 1: De or kaan geeft er een draai aan. Doortje is een wees meisje, dat bij haar Tante Emma en Oom Hendrik op de boerderij woont. Als Doortje en haar hondje Toto alleen thuis zijn, steekt er een storm op die het hele huis optilt en kilo meters ver meevoert CnZeg's AAA, comedyse rie met o.a. Sjoukje Hooy- naayer, John Leddy, Hans Cornelissen en Sylvia Hol- stein. Koos stort zich sa men met Jopie helemaal op het fietsen. Mien voelt zich tekort gedaan. Gert- Jan belt dagelijks met Pien NOS Journaal VARA Zeg 't maar! Spelprogram- ma waarvan de opbrengst naar Humanitas gaat. Pre sentatie: Karin Bloemen 21.15 IHEen zwoele zomera vond, tv-film van het Werktheater. 'The show must go on': het bekende artiestenduo De Nellico's probeert zich hieraan te houden. Toch wordt de slotmanifestatie rond het 500-jarig bestaan van de stad een amusante chaos 22.50 Achter het nieuws, actua liteitenmagazine met een reportage over de Neder landse rioleringen en een reportage over willekeuri ge arrestaties van kinde ren en hun mishandeling in Zuid-Afrika. Verder Mauri ce de Hond met de laatste cijfers over de theoreti sche zetelverdeling in de Tweede Kamer, wanneer er nu verkiezingen zouden worden gehouden en de top-5 van de populairste politici van 1986. Tot slot is een interview met de we reldkampioen schaken Kasparov te zien 23.20 Jenny Arean, registratie van haar eerste solo-pro gramma "Gescheiden vrouw op oorlogspad" vanuit het Nieuwe de la Mar Theater in Amsterdam NOS 00.25 Journaal 00.30 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 Sesamstraat 18.45 mJeugdjournaal 19.00 Journaal HV 19.12 Kwartslag - Het verlan gen, serie programma's over menselijke verlan gens. Afl.: Forever youn g/Echoes of death, film over het verlangen eeuwig jong te blijven KRO 19.27 KRO's tekenfilmfestival 19.45 Sport op maandag 20.35 De gouden stad (Forty pounds of trouble). Ameri kaanse speelfilm uit 1963 van Norman Jewison. Met o.a. Tony Curtis. Phil Sil vers. Claire Wilcox en War ren Stevens. Casino-ma nager Steve McCluskey neemt de zorg op zich voor de 6-jarige Penny, wiens vader bij een ongeluk om het leven is gekomen. Wanneer haar hartewens, een bezoek aan Disney land. in vervulling gaat komt Steve in grote pro blemen NOS 22.30 Journaal 22.45 Nieuws voor doven en slechthorenden TELEAC 22.50-23.20 Doelgericht Onder nemen (2) 'trry en de wapensmokke- »ars (Terry and the gunrun- lers. 1). zesdelige Nieuwzee- andse jeugdserie, gebaseerd ip het gelijknamige stripver- iaat van Stephen Ballantyne in Bob Kerr. Met Adrian Bell. lennifer Duke. Phillip Gordon i.a. Iramarama: De violist lan Zonder Vrees (1), teken- llm van Jet Cassiers naar het leek van Constant De Kinder lieuws in teletekst 'ik Tak, kleuterprogramma 'lons. Afl.: Plons en de schat lameleon, doe-programma oor kinderen. Afl.: De pop ienhuizen. Presentatie: Danny ferbiest luke Box, videoclips ,oon naar werken, informatie- e serie. Afl. 5: Van Bommers- onte naar Brussel met het ipenbaar vervoer litzending door derden. Pro- iramma van het vrije woord Mededelingen en program- na-overzicht lieuws in wat doen we als het re lent? (What if it's raining? 2). iriedelige Engelse tv-serie van Itephen Whitaker. Met Mi- ihael Malonov. Deborah Slnd- iy. Miles Anderson e.a. lijn grote liefde heet muziek. Haamse artiesten stellen hun ye-show voor. Afl.: Kris de Iruyne Band lorizon, wetenschappelijk pro- 2.55 Nieuws en Coda: 'De loge roest wijlt tegen glas' van (laris Bayar lonen en dochters (Sons and ïaughters), Australische tv-se- ■ie. Jill vraagt Fiona met haar laar Sydney te gaan ntermezzo. Jan de Maeyer, |obo en Godelieve Verstrae- en, piano: Romance no.1 in a ll.t.. opus 94. Schumann )shin (29). Japanse tv-serie -<an Yukiro Okamoto en Suga- 10 Hashida. Met o.a. Ayako -lobayashi en Shiro Ito (herh.) 'rog ram ma-overzicht lournaal Jloemetjes plukken (widam, telefoonspel met -Marleen Gordts ixtra Time, sportmagazine 2.25 Blikvanger, maandelijks Ihodemagazine. Presentatie: ahislaine Nuytten. Extra-editie H»et een galavoorstelling van Untwerpen van Chanel. Fendi |n Oscar de la Renta 1 •a conquete du ciel, tv-serie Ifouba nouba «arrefours soir, regionaal magazine SBuick et Flupke, tekenfilm dqurnaal RÉcran témoin: Ghandi (slot), ^ngelse speelfilm uit 1982 van tlchard Attenborough. Met -Jen Klngsley, Candice Bergeb, Jdward Fox e.a. Aansluitend, ca.21.45 studiodiscussie Jver het Jaar van de Vrede nlieuws -3.25 Sociaal-economisch nagazine Tagesschau Die Sklavin Isaura (17). Brazili aanse tv-serle naar de roman van Bernardo Guimaraes Met Luceha Santos, Rubens de Fal- co. Boatnz Lira e.a. Wie lm Leben... (8). vijf verha len met Adriana Altaras. Peter Flechtner. Beate Tober e.a. Tagesschau Hier und Heute, regionaal ma gazine Drei Damon vom Grill, tv-se rie. Afl.: Heisse Dinger Simon Simon, Amerikaanse detectiveserie. Aflj Der Niko- laus macht's möglich Programma-overzicht mTagesschau Roncalti, zesdelige comedyse rie met Günter Lamprecht, Günther-Maria Halmer, Clau dia Amm e.a. Afl. 3: Sonder- vorstellung. Na de teleurstel ling in Osnabrück trekt het cir cus verder naar een voostad van Hamburg. Maar ook daar blijft de pech hen achtervolgen Frontstaat Zimbabwe, repor tage over zuidelijk Afrika [El Këngeru (slot), amuse mentsprogramma met o.a. Rio Reiser. Southside Johnny and The Jukes, Alphaville en Joe Cocker. Presentatie: Hape Kerkeling Tagesthemen, actualiteiten Mariene Dietrich - Portrat ei- nes Mythos, filmportret uit 1984 door Maximilian Schell, van de filmactrice Mariene Die trich Tagesschau Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 I 0 Enorm in Form: Fit durch den Winter (4), oefeningen voor de wintersport, met Doris de Agostlni, Judith Jagiello en Michael Veith i Heute I Alles Holzspielzeug unter dem Weihnacht8baum, repor tage over de geschiedenis van het kerstgroen door middel van oude houten speeltjes l GroBstadttrummel im fernen Osten, serie reportages over de grote veranderingen die zich in het Verre Oosten vol trekken. Afl.: Katmandu - Zum Töpfer geboren, reportage over een familie waarvan Ie mand de grenzen van de kaste doorbroken heeft en een sou venirswinkel voor toeristen be gonnen is l Heute i Tele-lllustrierte. Actuele the ma's. sport en amusement Agentin mil Herz (Scarecrow and Mrs. King). Amerikaanse tv-serie met Kate Jackson. Bruce Boxleltner e.a. Afl.: Frle- de aud Erden i Programma-overzicht l Heute l Rache iat ein süsses Wort (2), tv-film In drie delen naar een roman van Sidney Sheldon. Met Madolyn Smith, Tom Be- renger, David kelth e.a. Tracy, die na haar voortijdig ontslag uit de gevangenis geen werk kan vinden, neemt het aanbod van een Juwelier aan om voor hem te stelen. Met raffinement en flair wordt ze een dievegge van internationaal formaat l Kerstprogramma-overzicht WISO, sociaal-economisch ma gazine 21.45 Heute-joumal 22.05 Wie denken die Welt be- stimmt, praatprogramma over de vraag hoe Karl von Clause- witz (1780-1831) gedacht zou hebben over oorlog in het atoomtijdperk 22.35 Der Gladiator (Slezy kapali). tv-film van Georgij Badellja. Met Jewgeni Leonow, Ija Saw- wina, Olga Maschnaja, e.a De spiegel van een boze tovenaar is in ontelbare stukjes gebro ken. die over de hele aarde zijn verspreid. De goedmoedige Wasin krijgt zo'n stukje in zijn ogen en wordt ontevreden en twistziek. Als hij zich zo onmo gelijk heeft gemaakt, dat hij zich wil verdrinken, komen de trane opzetten en is de beto vering vebroken 23.55 Heute DUITSLAND 3 16.00 Don Blsch und der Goldene Junker, poppentheater door de Augsburger Puppenkiste. Afl.: Die Didnikd 16.30 Die Kanincheninsel, beeldver haal voor kinderen 17.00 lm Schönsten Tal des Pamir, tweedelige natuurfilm. Afl. 1: De kloof in Tadzjikistan. In de beschutting van de kloof leven planten en dieren, die elders zijn uitgestorven 18.00 Montagsfamilie, tv-serle. Afl.: Das wird schon noch werden 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 LindenstraBe, tv-serle met Raimund Gensel. Monika Woy- towicz, Sybille Waury e.a. Afl.: Lydias Augen (herhaling van gisteren) 20.45 Das himmlische Kind, filmpor tret van de houtsnijder Walter Habdank 21.30 Wenn die Fetzen fliegen..., documentaire over echtelijke ruzies 23.00 Hunger aul Realitat (2). docu mentaire over de geschiedenis van het derde Duitse tv-net 00.10 Laatste nieuws m Ondertiteling via TeleTekst. 0 Tweetalige of stereo-uitzen ding. E Zwart/wit-uitzending. ■HZwar1/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. O Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. KJ Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. BBC 1 17.30 mBlue Peter, spelprogramma 18.00 The Box ot Delights 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London Plus 20.00 Wogan, amusementsprogram ma met Terry Wogan 20.35 The golden oldie Christmas- show. Dave Lee Travis presen teert kersthits uit de jaren zes- tig 21.00 Comedy classic: Porridge, co medyserie met Ronnie Barker. Afl.. Disturbing the peace (herh.) 21.30 Three up two down, comedy serie met Angela Throne, Mi chael Elphick e.a. 22.00 Journaal en weerbericht 22.30 North Sea Highjack, Ameri kaanse speelfilm uit 1979 van Andrew V. MacLaglen. Met o.a. Roger Moore en James Mason. Een excentrieke con traterrorist wordt ingehuurd wanneer een groep terroristen twee olieplatforms op de Noordzee dreigt op te blazen 00.05 Bette Midler: Art or Bust! Re gistratie uit 1984 van de thea tershow 'Art or Bustl' van Bet te Midler, in The University of Minnesota 01.05 Weerbericht BBC 2 16.50 E Anna Neagle-cycius: The flew alone, Engelse speelfilm uit 1942 van Herbert Wilcox. Met o.a. Anna Neagle en Ro bert Newton 18.30 Domesday Detective, quiz 19.00 No limits Christmas-special, jongerenprogramma waarin Jenny Powell en Tony Baker terugblikken op de 'No Limits'- afleverlngen van dit jaar 20.00 CD 1941, Amerikaanse speelfilm uit 1979 van Steven Spielberg. Met o.a. Dah Akroyd, John Be- lushi en Ned Beatty 21.55 Programma-overzicht Kerst dagen 22.00 Cool it, spelprogramma met Phil Cool 22.30 The Oldest Goose In the busi ness, tragikomedie over een pantomime-gezelschap irf Old ham 23.30 The American Film Institute salutes Billy Wilder, amuse mentsprogramma vanuit het Beverley Hills Hilton Hotel, ge presenteerd door Jack Lem- mon. Met als gasten o.a. Audrey Hepburn. Jessica Lan ge. Whoopi Goldberg en John Forsythe 00.40 Weerbericht ITV 17.15 Dodger, Bonzo and the Rest 18.15 Who's the Boss? 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia 19.35 Crossroads, dramaserie 20.00 The Krypton Factor, spelpro- 20.30 Coronation Street, dramaserie 21.00 The Yarwood Chat Show, amusementsprogramma 22.00 North and South (6), miniserie over de Amerikaanse burger oorlog 23.00 Nieuws 23.30 North and South (7). Ameri kaanse miniserie 00.20 The Johnny Cash Christmas Special 01.15 Sounds like Christmas SKY CHANNEL 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met teken films. gepresenteerd door Lin da de Mol en DJ Kat 18.00 I Dream of Jeannie, comedy serie met Larry Hagman en Barbara Eden 18.30 Hazel, comedyserie. Afl.: Bet ter to have Loved and Lost 19.00 Hogan's Heroes, comedyserie. Afl.: Unfair Exchange 19.30 Bring 'em back alive, tv-serie met o.a. Bruce Boxleitner en Cindy Morgan 20.30 E The Untouchables, Ameri kaanse misdaadserie. Afl.: Doublecross 21.30 Chuck Connors - Great Wes tern Theatre. Afl.: A Proud Town 22.00 Italiaans voetbal 23.00 NHL Ice Hockey 1986-87 00.00-01.00 0 The American Show, met David Jensen. Gary Da- vies. Anthea Turner en Mick Wall TV 5 16.05 Cornelius Krieghoff 16.35 Pierre Nadeau rencontre... La wrence Wylie 17.05 Fantaisies Noël, amusements programma 18.00 RécrSation 18.40 Des chiffres et des lettres, spelprogramma 19.00 Klimbo, kinderprogramma 19.20 Fantaisies de Noël 19.30 Peau de Banane, tv-serie 19.50 Le temps d'une paix, tv-serle 21.30 Actualités Canadiennes 22.00 Nieuws 22.30 Magazine Quebec Canada, programma over wetenschap en technologie 23.00-23.30 Pierre Nadeau recon- tre—, amusementsprogramma MUSIC BOX 17.00 0 Countdown, poprogramma met Adam Curry 18.00 Super Channel for children, overzicht van kinderprogram ma's die vanaf 30 januari op dit nieuwe satellietkanaal te zien zullen zijn 18.10 0The Amanda Redington Show (herh.) 19.00 0 The Nino Firetto Show, met fanclubnieuws en de corres pondentie-rubriek 'Write on' (herh.) 20.00 0 The Martin Buchanan Show, met o.a. een portret van een videoregisseur In 'The Vi deomakers en het muziekbla den-overzicht met Sunle in 'Between the lines' (herh.) 21.00 Super Channel News A docu mentaries, overzicht van nieuwsprogramma's en docu mentaireseries 21.10 0 The Timmy Mallett Show (herh.) 22.00 0 Countdown (herh.) 23.00 0 Sunday cinema Take 2, filmmagazine met Sunle 00.00 0 The Shadow, videoclips ge presenteerd door de Grote Onbekende (herh.) 01.00 0The Timmy Mallett Show 02.00 0 The Amanda Redington Show, met o.a. de rubriek 'Club Call' 03.00 0 The Nino Firetto Show 04.00 0 The Martin Buchanan Show 05.00 0 The Simon Potter Show 06.00-07.00 0 The Shadow NEDERLAND 1 AVRO 14.30 E The Magnificent Am- bersons, speelfilm 15.55 AVRO Ser vice, informatief magazine met Amanda Spoel en Catherine Keljl NOS 17.30 ^6-Journaal AVRO 17.46 Toppop, popprogramma met Bas Westerweel BRT 1 DUITSLAND 1 09 45 ZOF-Info Geaundheit 10.00 Tagesthemen 10.23 CDPeter der GroSe 11.55 Ich heirate eine Fami lie... 12.40 Umschau 12.55 Persover zicht 13.00 Tagesschau 13.20 Mels- terwerke der Musik 13.35 Souvenirs, Souvenirs 14.05 Königin Luise, speelfilm 15.50 Tagesschau 16.00 Die Sklavin Isaura 16.25 Rund um den Dom 16.45 SpaB am Dienstag DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 13.20 Pro gramma-overzicht 13.25 Als Ameri ka nach Olympia kam: Die ersten Olympischen Spiele der Neuzeit in Athen 1986 (2) 14.15 E Fred Astaire: You'll never get rich, musical-film 15.40 0 Enorm in Form: Fit durch den Winter (5) 16.00 Heute 16.04 Pinnwand 16.20 Pfiff 17.00 Heute BBC 1 07.30 Nieuwsoverzicht 08.00 Break fast time 09.40 Ochtendprogramma 12.00 Nws. 12.05 Dukes of Hazzard 12.35 Open Air 13.25 Domesday De tective 14.00 Nws. 14.25 Neighbours 14.50 Pigeon Street 15.05 Jungle Book 16.50 Children's BBC BBC 2 13.50 E Silent Classic: The Phan tom of the Opera, speelfilm uit 1925 15.05 Adventures of Avanti 16.20 Twist the Cats Whisker 16.50 Jour naal 17.00-18.35 E Anna Neagle-cy cius: Yellow Canary, speelfilm SKY CHANNEL 07.30 DJ Kat Show 08.30 0 Sky Trax 13.10 Skyways 14.00 City Lights 14.25 New Animal World 15.00 0 Sky Trax 17.00 DJ Kat Show ITV 07.15 TV-AM 10.25 Regionaal nieuws 10.30 The Magic of Dr. Snuggles 11.40 The electric Grand mother 12.25 The return of the Mon ster Trucks 13.00 Nymphs and Shepherds 13.30 Look who's talking 14.00 Nieuws 14.30 Raise the Tita nic! Speelfilm 16.35 Bugs Bunny 16.40 Regionaal nieuws 16.45 The young doctors 17.15 SL tvel IJsgala MUSIC BOX RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.02 Veronica Sport. 20.02 CJub Veronica Trend. 21.02 KRO: KRO's Jazz Connection. 22.02 Goal. 22.50 Bewogen grensgangers. 22.45 Man en paard extra. 23.00 Nieuws en mededelingen. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 AVRO: Easy listening. 02.02 AVRO's Nachtdienst. 06.02 Auto in? AVRO aan! RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 EO: Tijdsein. 18.25 Kom er eens uit. 18.50 De wolkenwagen. 19.00-07.00 Zie radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits: Erelijst 86. 19.02 AVRO: De zwevende hemel. 20.02 Vraag het Visser. 22.02 Candlelight. RADIO 4 18.02 VARA: Blazers Magazine. 18.30 De Klassieken. 20.00 Nieuws. 20.02 De VARA Matinee. 22.00 Jazz-op-vier. 23.00 het zout in de pap. RADIO 5 18.10 VARA: Schaalijs. 18.20 PP: Uitzending van de PPR. 18.30 NOS: Programma voor blinden. 18.40 Kleine zendgemachtigden. 19.00 Voor buitenlanders. 20.30 TELEAC: Biotechnologie (2). 21.00 Doelgericht ondernemen (1). 21.30 Por Favor, Spaans (11). 22.00 Ca va? (7). 22.30 Gezondheidsvoorlichting Kan ker (7). REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Radio Rijn mond Getapt, talkshow. 17.00-18.20 Cultuur, nieuws en 'Quiz en Waarach tig' Omroep Rijnland: (Alleen vla de kabel) Non-stop muziek met om 18.00-20.00 Migranten Cultuur. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 Lekenmoraal en filosofie. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Mohajlrin, voor Marokanen. 20.03 Tropical. 21.03 Zoekwerk (7). 21.30 Hafabra. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio twee. 22.05 Maneuvers in het donker. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Folk. 19.00 Kroniek 1. 19.45 Muziek van onze tijd. 20.30 Festival van Vlaanderen 1986. 22.00 Actualia. 2£20 Chants d'olseaux de la Foröt de Thurlnge. opus 22. Hoch. 22.30 Blues en jazz. 23.15-23^5 Kamermuziek. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 KRO: Echo. 07.15 Het levende woord. 07.30 Nieuws. 07.33 Echo. Postbus 900. Even bijkomen. KRO's Schone Kunsten. In antwoord op uw schrijven. KRO's Schone Kunsten Met de KRO. met Anne. KRO's Schone Kunsten. Echo-magazine. VOO: Veronica Nieuwsradio. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO: Auto In? AVRO aan. 09.03 EO: De Muzikale Fruitmand. 10.03 Vrouw zijn. 11.30 Ik zou wel eens willen weten. 11.58 EO-Metterdaad hulpverlening. 12.03 Luchtime-magazine. 13.03 Tijdsein. 13^0 VPRO: Het Gebouw. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Holland wordt wakker. 09.03 Angellque. 10.03 Wessel van Diepen. 12.03 De Steen Been Show 14.03 Twee meter de lucht in. 16.03 De verrukkelijke vijftien. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 TROS: Een goede morgen met rabbijn S.A. Soetendorp. 10.00 Continu klassiek. 11.00 TROS Concertzaal. 12.30 Nieuwe klassieke platen. 13.00 Nieuws. 13.02 De klassieke Top 10. 13.30 Belcantorium. 16.00 NCRV: Het Kunstbedrijf. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: De stad. 10.00 TELEAC: Leermoeilijkheden (4). 10.30 De wereld zingt Gods lof. 11.20 Aandachtig. 11.30 Dagvaardig. 11.40 In beweging. 12.00 Nieuws. 12.05 Schone wereld. 13.00 Nieuws. 13.10 Nederland en zijn buren. 13.25 Anders vlieg je eruit. 13.45 K. Schilder en de gereformeer den (1). 14.00 Leerspiegel. 15.05 Studio 55. 16.00 NOS: Op de rand van het recht. REGIONAAL Radio Rijnmond: 07.30, 08.00 en 08.30 Regionaal nieuws, weer en ver keer. Tegen achten de column en om 07.45 en 06.15 Quiz en Waarachtig. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel 13.33 Tussendoor 14.03 78 Toeren tijd. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Sjapoo 06.12 Pluche Palace. 10.03 Broccoli. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Toemaatje. 13.15 Onvergetelijk. 13.45 Orgelrecital Ivan Guilinl. 14.00 Jazzkaffee 15.00 Poeskaffee Americaln: Country 16.00 Rockkaffee. BRT 3 07.00 Goede Morgen. 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Matinee. 12.05 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 13.30 Llszt, mens en musicus (32). 14.30 Namiddag bij BRT-3. 16.40 Wel thuis.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 15