Gerald Vanenburg heeft vormcrisis overwonnen Stenmark wil naar Calgary roen Piket $eelt remise Maradona blijft toch bij Napoli ZWEEDSE SKIËR NOG ALTIJD EVEN AMBITIEUS uoetballerlei Timman-Joesoepov spelen weer remise r°ORT ftridoeSotvumt ZATERDAG 20 DECEMBER 1986 PAGINA 9 BETAALD VOETBAL 'ANDAAG Eerste divisie I W-Telstar [Éindhoven-SC Cambuur lelmond Sport-Vltesse 'iiiem ll-Volendam W-Emmen NAC-RBC NEC-RKC Heracles-DS '79 Heerenveen-De Graafschap port op tv )8J derland 1, 18.00 uur: Brand- '5.I nt. derland 2, 22.40 uur Studio I3.I ort. I8.) Igië Nederlands 1, 22.25 uur 12.0 ort op zaterdag. 15.1 itsland 1, 12.55 uur Skiën. I5.i itsland 1, 18.05 uur: Sport- <3,< iau. >5.1 itsland 2, 22.40 uur Sportpa- 11.1 le '86. >9.0 itsland 3, 19.00 uur Spórt im >5.0 sten. 10.1 C 1, 13.15 uur Grandstand. 13.1 f, 13.05 uur Saint and Greav- •23. r40 f, 13.30 uur Worstelen. !9.5 f, 15.45 uur: Turnen. '6.I y Channel, 14.45 uur: IJshoc- i6.I f. 17.! y Channel, 15.40 uur Motor- iJ ort. I5.3 y Channel, 21.00 uur: Worste ds IRGEN !7.l derland 1, 23.35 uur Schaak- >0.5 eek amp Timman-Joesoepov. I2.< derland 2, 13.25 uur: Voetbal: prus-Nederland. derland 2, 19.00 uur: Studio >rt. ilgië Nederlands, 20.05 uur iortweekend. ilgië Frans, 18.30 uur: Sport, (itsland 1, 18.10 uur: Sport- oc itsland 1, 19.50 uur Sport- i«|hau-Telegramm. O,, itsland 2, 17.12 uur: Die i Oflbort-Reportage. itsland 3, 19.00 uur: Sport im oolesten. o|C 2, 14.40 uur: Rugby. OdpC 2, 19.35 uur: Skiën, iojfr, 14.30 uur Atletiek. oAy Channel, 14.30 uur Ameri- 'gjin football. Channel, 22£5 uur Zeezei- .00 JNINGEN Jeroen Piket in de tweede ronde van Europees jeugdkampioen- 60 p schaken in Groningen 80ise gespeeld tegen de j&ed Richard Wessman. De lenaar kwam met enig na- uit de opening, maar kon Öiindelijk toch een half punt OOiijn conto laten bijschrijven. Mus Vassily Ivansjoek had ji enkele moeite met de .at Mark Burgess en staat .^amen met Manor (Israel), Tlrhallsson (IJsland) en Joris minkmeijer met 2 punten 5! enaan. hn en Chris «loyd uiteen $RT LAUDERDALE De OG lisfamilie Lloyd is uit el- fj. Chris en John hebben de tweede maal in hun jaar geleden gesloten hu- jk besloten elk hun eigen te gaan. John, eens de nummer één, heeft zich jetrokken uit het tennis- lit. Chris, winnares van Itien Grand-Prixtitels en iddels 31 jaar, wil probe- [nog enige tijd aan de top te en en moet daarbij afreke- met een knieblessure. De wonen al sinds drie iden niet meer samen. Tot formele scheiding willen iet vooralsnog niet laten NAPELS Diego Maradona voetbalt tot 30 juni 1989 bij AC Napoli. Volgens voorzitter Corrado Fer- laino van de club, koploper in de Italiaanse competi tie, heeft de Argentijnse vedette gebruik gemaakt van de optie in zijn contract en de overeenkomst op nieuw getekend. Na het door Argentinië, vooral door zijn toedoen, gewonnen wereldkampioenschap werd de naam van Maradona in verband gebracht met al lerlei Europese topclubs, waarbij Bayern München en Real Madrid. Maradona zou om nog twee andere redenen Napels hebben willen verlaten. Een ex- vriendin betrok hem in een schandaal over het va derschap van haar baby. Kort geleden werd er in de havenstad op hem geschoten toen hij zich per auto verplaatste. Maradona verdient bij Napoli ruim twee miljoen gulden per jaar, netto. Piggott in arrest NEWMARKET De fameuze jockey Lester Piggott, elfvou- dig Brits kampioen die in 1985 de drafsport vaarwel zei maar nog dagelijks hippisch in de weer is, werd gisteren wegens belastingfraude gearresteerd. Piggott zou de fiscus verkeer de informatie hebben ver schaft over zijn niet onaanzie- nijke vermogen. Piggott (50) zou een bedrag van zes miljoen gulden op rekeningen in het buitenland hebben staan. Hem is gevorderd dat geld op te ne men en netjes een rekening in het Verenigd Koninkrijk te openen om vervolgens een ste vig deel daarvan aan de belas tingdienst af te dragen. Alcoholverbod bij EK voetbal FRANKFURT Tijdens de eindronde van het Euro pees kampioenschap voetbal in 1988 in West-Duits- land zal in alle stadions een alcoholverbod van kracht zijn. Het organisatiecomité is tot deze maatregel over gegaan op dringend verzoek van de Westduitse mi nister van binnenlandse zaken, dr. Friedrich Zim- mermann. De politicus meent dat het alcoholverbod de veiligheid van de toeschouwers ten goede zal ko men. Het verbod zal mogelijk uitgebreid worden naar de toegangswegen naar het stadion en de parkeerter reinen. De organisatie heeft verder een uitgebreid pakket preventieve maatregelen genomen om vanda lisme en opstootjes in de acht stadions te voorkomen. Zo zullen alle suppoosten een speciale cursus onder leiding van ervaren politiemensen volgen over de op vang van toeschouwers en de omgang met vandalen. Ook zullen de toegangskaartjes zo verkocht worden, dat een optimale scheiding tussen de supportersgroe- pen van beide landen gewaarborgd wordt. Tweede zege Westduitse volleyballers HAARLEM Op de derde dag van de Haar lemse volleybalweek heeft West-Duitsland zijn tweede overwinning be haald. De Westduitsers versloegen Belgie met 3- 1. De setstanden waren: 8-15, 15-7, 15-11, 15-5. Cuba versloeg Japan met 3-0 (15-2, 15-4, 15-3). West-Duitsland stond aan Belgie één set af. Ne derland, dat evenals Cuba nog ongeslagen is, had gisteren een rustdag. Nederlaag ijshockeyteam NIJMEGEN Het vernieuwde Nederlandse ijshoc keyteam is tijdens zijn eerste oefenwedstrijd voor ei gen publiek in oude fouten vervallen. Oranje verloor- gisteravond in Nijmegen voor 1200 toeschouwers met 6-3 van Frankrijk. Nederland krijgt vanavond in Ge leen de kans zich te revancheren. Voor beide teams telden de duels als voorbereiding op het toernooi om et wereldkampioenschap in de B-groep, van 26 maart tot 5 april in Italië. Vairo contra internationals NIJMEGEN Lou Vairo, de coach van het Neder lands ijshockeyteam, heeft gisteren zijn veto uitge sproken tegen de rentree van drie geroutineerde in ternationals, die zich deze week afmeldden voor het trainingskamp in Assen en de twee oefenwedstrijden tegen Frankrijk. Tijnagel, Van Heumen en Burgers hadden de ijshockeybond laten weten wegens zakelij ke redenen niet mee te kunnen dan wel willen doen. ZEIST De wedstrijd met het olympisch team tegen Oost-Duitsland gaf voor bondscoach Rinus Michels uiteindelijk de doorslag. Bij PSV had Gerald Vanenburg (22) de laatste weken al aan getoond zijn vormcrisis, die aan het eind van vo rig seizoen bij Ajax reeds voeding had gekregen, vrijwel overwonnen te hebben. Tegen Oost- Duitsland onderstreepte hij dat nog eens. Hoewel de balgoochelaar onder het bewind van Michels afgeschreven leek als in ternational, zijn laatste A-interland speelde hij op 14 mei van dit jaar in en tegen West-Duitsland, behoort hij nu toch weer tot de selectie voor de kwalificatie-interland op Cyprus. Enkele maanden geleden leek Gerald Vanenburg nog in zak en as te zitten. Zijn spel leek nergens naar, maar desondanks ruimde de tech nische leiding van PSV tel kens weer een plaatsje voor hem in. De met oneindig veel baltechniek gezegende speler leek nog steeds te kampen met de erfenis vah zijn Ajax- -tijd. In Amsterdam had hij het vorig seizoen hoe langer hoe minder naar zijn zin. Openlijk uitte hij kritiek op technische baas Johan Cruijff, die hem vrijwel we kelijks wisselde. Consequent werd hij rechts op de flank geposteerd door Cruijff, waar hij matig uit de voeten kwam. „Ik speelde bij Ajax op het eind niet echt prettig meer". Eén ding stond bij het over winnen van zijn vormcrisis duidelijk voorop: „Het gaat er om, dat je plezier houdt in het spelen en trainen. En dat is er altijd geweest. Met zo'n vormcrisis heb je maar één doel en daar moet je gewoon keihard aan werken. Dat gaat met ups en downs. Je moet trainen voor jezelf. Ik ben ten tijde van die slechte periode niet echt soberder gaan spelen. Je gaat het in andere dingen zoeken. Ik ben vooral harder gaan knokken. Bij Ajax werd er inderdaad vaak over ge klaagd, dat ik niet hard ge noeg werkte. Toch moet ook ik binnen een opdracht leren voetballen". Stroef In zijn strijd tegen zichzelf had de ex-Ajacied ook nog eens tegen, dat PSV in het begin van het seizoen aller minst soepel draaide. De technische leiding slaagde er maar niet in het juiste elftal te componeren. „Het ging in het begin heel stroef bij PSV, maar het begint nu te komen. Het lijkt er op, dat we de juiste samenstelling hebben gevonden. In de loop van het seizoen ben ik ook beter gaan spelen. Er staat nu een vrij wel vast elftal en daarin mag je binnen een bepaalde taak voetballen". Lijkt Vanenburg met het steeds beter draaiende PSV te zijn meegegroeid, persoon lijk bleef hij zich ook ontwik kelen. „In de eerste plaats ga je het langzamerhand tak- tisch allemaal beter zien. En ik heb begrepen, dat ik me aan moest passen als aanval ler. Wat dat betreft, heb ik ook weer dingen bijgeleerd. Daarnaast groei je naar een mentale hardheid. Je voet balt natuurlijk ook zoals je je voelt. Voel je je sterk, dan gaat het beter. Je moet uit eindelijk een gevoel kweken, .waardoor je constant gaat presteren". „Nee, het is niet zo, dat ik veel verdedigender ben ge worden. Je kunt natuurlijk wel leren een verdedigende opdracht te vervullen. Dat hoort ook bij je ontwikkeling. Maar het is eigenlijk al fout om mij verdedigende mid denvelder te laten spelen. Het gaat er altijd om in dienst van de ploeg, binnen je opdracht, je eigen wed strijd te spelen. Vanenburg is dan niet belangrijk, maar wel het team. We hebben dan wel Gullit in onze ploeg, maar het draait niet om die speler, maar hoe je met el kaar voetbalt". Waarna Vanenburg tot de conclusie komt, dat PSV ver der in zijn ontwikkeling is dan het in de eredivisie lei dende Ajax. „PSV heeft in potentie beter materiaal dan Ajax, omdat een aantal PSV'ers gewoon verder is in ervaring. Het belangrijkste is nu, dat we een goede ploeg opbouwen en zo constant mo gelijk gaan presteren. Met Ajax was het vorig seizoen en ook nu weer erg gemakkelijk om tegenstanders in de com petitie vast te zetten, omdat verschillende ploegen met de angst in de benen tegen Ajax spelen. Dat is in de loop der jaren zo gegroeid, omdat Ajax jarenlang de toon in Neder land heeft aangegeven. Ie dereen krijgt daar tenslotte meestal vijf of zes doelpunten om zijn oren, dus het enige waaraan gedacht wordt is de nederlaag te beperken". Volwassen Ajax is voor Vanenburg ver der een afgesloten hoofdstuk. Bij PSV moet hij zich tot een volwaardig basisspeler gaan ontwikkelen. En bij Oranje tot een volwassen internatio nal. Ooit debuteerde hij op op 14 april 1982 tegen Grieken land, om tot en met de kwali ficatiewedstrijd tegen Malta op 17 december 1983 tot een totaal van negen interlands te komen. Na het vertrek van Rijvers bleef Vanenburg lange tijd buiten beeld. Pas in april van dit jaar speelde Va nenburg weer eens mee (in Gerald Vanenburg. Oost-Duitsland) om vervol gens voor de zomer nog in actie te komen in de oefen duels met Schotland en West-Duitsland, hetgeen hem op een totaal van twaalf in terlands bracht. Daarna koos Rinus Michels voor een vaste Oranje-groep, waar Vanenburg buiten leek te vallen. Totdat hij vorige week toch weer werd opge roepen door de bondscoach. .Gerald Vanenburg: „Het is niet meer dan logisch, dat ik dit seizoen nog niet werd ge selecteerd. In die periode speelde ik gewoon slecht bij PSV. Nu ik er weer bij zit, moet ik laten zien, dat ik te recht weer ben geselecteerd. Ik zal tegen Cyprus ook wel niet spelen, maar ik bereid me voor alsof ik wel zal spe len. Dat is de enig juiste ma nier". ISTVAN KÖVI Ingemar Stenmark. MADONNA Dl CAMPI- GLIO Het „witte cir cus" laat Ingemar Sten mark niet met rust. De bijna 31-jarige Zweed ver diende in zijn nu al legen darische loopbaan met 84 overwinningen in wereld- beker-wedstrijden vele miljoenen op de lange lat ten in de sneeuw, maar twijfelt nu al jaren over de voortzetting. Hij laat zijn beslissing nu weer af hangen van het Interna tionaal Olympisch Comité. Stenmark, in 1980 in Lake Placid winnaar van het goud op beide slaloms, werd voor de jongste Winterspelen, in 1984 in Sarajevo, uitgesloten voor deelneming. Hij was net als Hannie Wenzel uit Liechten stein in het bezit van de be ruchte B-licentie, dat hem een semi-professionele status gaf, omdat hij zelf het recht had om lucratieve reclame-con tracten af te sluiten. Die licen tie was in strijd met het IOC- reglement. Voor de Winterspe len over anderhalf jaar in Cal gary hoopt Stenmark bij het IOC zijn schorsing ongedaan te maken. Het IOC zal begin januari daarover uitsluitsel ge ven. Ambitieus Stenmark staat voor een moei lijke keuze in zijn leven. Te winnen valt er niets meer met twee gouden olympische me dailles, twee wereldtitels (1978 en 1982) en het record van dertien overwinningen in we reldbeker-wedstrijden in één seizoen, waarvan twaalf op rij tussen maart 1978 en februari 1980. Desondanks is de Zweed nog even ambitieus als in zijn wilde jaren. „Ik loop nu veer tien seizoenen mee", verklapt hij, „maar ik voel me net zo jong als mijn tien jaar jongere concurrenten. Soms bekruipt me zelfs het gevoel, dat ik jon ger ben dan zij". Twaalf jaar geleden won Sten mark zijn eerste slalom voor de wereldbeker. „De wereld bekercompetitie is voor mij een verslaving. Het is even op windend als roulette. Na zeke re tijd valt het zwaar het casi no te verlaten. Ik word gebio logeerd door het skiën. Ik kan er moeilijk mee ophouden. Het zit in mijn bloed' Stenmark voelt veel voor een verlenging van zijn fraaie loopbaan. Hij wordt daarin ge sterkt door de veelbelovende start in dit seizoen. Hij won de openingsrace in Sestrières en gaat door een tweede, vierde en zevende plaats aan de lei ding in het klassement om de wereldbeker. Toch is het ver volg afhankelijk van de toela tingscommissie van het IOC. „Als zij mijn schorsing hand haven, is dit mijn laatste sei zoen". chuster: „Liefst vug naar FC Köln" C Köln wil Bernd Schuster rug en de „blonde engel", ie nog eigendom is van Bar- ilona wil het liefst terug aar zijn eerste profclub. Er onlangs zelfs over de te- igkeer naar de Westduitse hmstad ten huize van doel- ïan Tony Schumacher. FC bin gaat er van uit, dat chuster 2,5 tot drie miljoen iark moet kosten, wil Barce- na hem laten gaan. Echtet, et bestuur van Bayer Uer- ingen, dat ook wel is ge inte- ssseerd in een eventuele omst van Schuster naar 'refeld, heeft van Barcelona ernomen dat er pas valt te raten over een vergoeding an om en nabij de vijf mil ten. Er loopt trouwens nog en civiele procedure die chuster heeft aangespannen egen de Spaanse club. iehuster is ervan overtuigd at hij de zaak wint, al wordt uitspraak pas verwacht op '7 maart. „En als ik win, ben t transfervrij", aldus de Vestduitse ex-international, ioewel hij al „binnen" is 'erlangt hij van zijn nieuwe verkgever toch een jaarsala- is van minsten één miljoen nark. Goed is nooit goed koop", is het credo van de elfverzekerde voetballer. %od in armen van Derwall De voormalige Westduitse bondscoach Jupp Derwall is onlangs diep onder de indruk geraakt. Tijdens een training van de jeugd van zijn huidige (Turkse) club Galatasaray onder zijn leiding werd plot seling een speler onwel. De •zestienjarige Dursan Ozbek, de speler om wie het ging, werd getroffen door een hartaanval. Derwall paste hartmassage toe, maar kon niet voorkomen dat de jon gen in zijn armen stierf. Ranglijst trekt bij De ranglijst van de hoogste afdeling van het Joegoslavi sche voetbal begint een beet je bij te trekken. Momenteel wordt de eerste plaats nog in genomen door de traditionele middenmoter Vardar Skopl je, maar Partizan Belgrado zit er vlak achter op de tweede plaats. Eigenlijk heeft de ach tervolger zes punten meer behaald en had dus aan de leiding moeten gaan. De Joe goslavische voetbalbond had Partizan met nog acht andere clubs bestraft door hen aan de competitie te laten begin nen met min zes punten van wege knoeierij ten aanzien van toto-uitslagen op de laat ste speeldag van de afgelopen competitie. Normaal gespro ken zou de huidige koploper Vardar op een gedeelde vijf de, zesde plaats hebben ge staan. Geleidelijk is de rang lijst toch nog aardig bijge trokken. De van bondswege opgelegde handicap van zes Bernd Schuster: „Goed nooit goedkoop". strafpunten is overigens wel voelbaar voor gerenommeer de clubs als Zeljecnicar en Rode Ster Belgrado, die de voorlaatste plaats delen vóór het ook aangepakte Sarajevo. Niet meer uit school klappen Gordon Taylor, de secretaris van de Professional Football- players Assocation, de Engel se VVCS, heeft een beroep gedaan op de leden van de vakbond voortaan hun colle ga 's in het openbaar en voor al in de publiciteitsmedia niet meer af te vallen of aan te vallen. Hij vindt dat het aan zien van de voetbalsport wordt beschadigd door inter ne strubbelingen ten aanzien van collega's naar buiten te brengen. De aanleiding van Taylors oproep was het ver haal van Mark Dennis van Southampton, die bij een sen satieblad haarfijn uitlegde hoe het er drie jaar geleden aan toe was gegaan bij een vechtpartij met de nationale Engelse doelman Peter Shil- ton. Het bestuur van Sout hampton schorste Dennis voor zeven dagen. Taylor vroeg zich af waarom een kleine minderheid de reputa tie van een grote meerder heid zo bezoedelt. „Waarom doen goed betaalde profs dit?" vroeg de vakbondsse cretaris zich vertwijfeld af. Kunstgras steeds meer in trek Wimbledon en Peterborough zijn de volgende twee Engel se clubs die in hun stadion kunstgras willen laten aan leggen. Er zijn nog negen clubs in het Engelse prof voetbal die overwegen dit te gaan doen. Zoals bekend heb ben Queens Park Rangers en Luton Town al zo'n kunst matige piste. Wimbledon en Peterborough moeten overi gens tot na de jaarwisseling wachten alvorens zij hun plannen kunnen gaan con cretiseren. De Football Lea gue wil over het fenomeen kunstgras een buitengewone vergadering beleggen. Geble ken is, dat een aantal clubs uit de eerste divisie een amendement wil indienen teneinde in de komende drie jaar geen uitbreiding van het aantal stadions met kunstgras toe te staan. Osieck wellicht opvolger Koppel Het ziet er naar uit, dat de Westduitse „teamchef" Franz Beckenbauer Holger Osieck als assistent naast zich krijgt. Osieck zou dan de naar Bay er Uerdingen vertrekkende Horst Köppel opvolgen Peter Shilton: betrokken bij knokpartij. Osieck heeft nu nog de natio nale Westduitse jeugdploeg onder de zestien jaar onder zijn hoede. Overigens was Osieck reeds eerder assistent- bondscoach. Dat was na het wereldkampioenschap in 1982 in Spanje, toen hij twee jaar lang als rechterhand fungeerde yan Jupp Derwall. Het zou wel eens kunnen ge beuren, dat het vertrek van Köppel eerder dan komende zomer zal plaats hebben. Bij Bayer Uerdingen wordt een soort spelersopstand ver wacht tegen dè huidige trai ner Kalli Feldkamp. De spe lers verwijten hem gebrek aan betrokkenheid sinds be kend is dat hij naar Eintracht Franfurt vertrekt. Indien Feldkamp Bayer Uerdingen voortijdig zal moeten verla ten is het niet denkbeeldig dat Köppel daar de zaak eer der overneemt en dat Feld kamp eerder in Frankfort aan de slag gaat. Zodoende zou Osieck bij interlands eer der dan voorzien naast Bec kenbauer komen te zitten. sportuitslagen DAMMEN WK junioren Westerhaer 9e ronde: Klarenbeek (Ned)-Klayton (Bra) 0-2; Van der Zee (Ned)-Piconese (Ita) 2-0; Nlcault (Fra)-Valneris (Sov) 0-2; Delhom (Fra)-Krasnjanski (Sov) 1-1; Bakker (Ned)-Hübner (Bel) 2-0; Zeba (lvo)-Schwarzman (Sov) 2-0. Stand: 1. Valneris 15 punten; 2. Van der Zee 13; 3. Bakker, Klarenbeek, Schwarzman 11; 6. Krasnjanski, Zeba 10; 8. Klayton 9; 9. Nicault 7; 10. Hübner 6; 11. Delhom 5; 12. Piconese SCHAKEN EK junioren Groningen 2e ronde: Thorhalsson (IJs)-D)urhuus (Noo) 1-0; Ivantsjoek (Sov)-Burgess (Sch) 1-0; Manor (lsr)-Kokila (Fin) 1-0; Piket (Ned)-Wessman (Zwe) 0,5-0,5; Hansen (Den)-Blatny (Tsj) 0,5-0,5; Brenninkmeijer (Ned)-Ninov (Bul) 1-0; Dedes (Gri)-Sokolov (Joe) 0-1; Gdhanski (Pol)-MacDonald (Eng) 0-1; San Segundo Carillo (Spa)-Greer (Ier) 1-0; Howell (Eng)-Manca (Ita) 1-0; Biehler (Wdl)-Sommerbauer (Oos) 0.5-0,5; Koch (Fra)-Sullivan (Wal) 1-0; Sawa (Cypj-Petri (Bel) 0-1; Günay (Tur)-Spycher (Zwi) 0-1; Almeida (Por}-Wians (Lux) 0,5-0,5. Stand: 1. Manor, Thorhalsson, Brenninkmeijer, Ivantsjoek 2 punten; 5. Hansen, Piket, Sokolov, Wessman, San Segundo Carillo, Blatny, MacDonald 1,5. SKIËN Kranjska Gora (Joe) Heren, reuzeslalom: 1. Gaspoz (Zwi) 2.37.12; 2. Erlacher (Ita) 2.37.18; 3. Pramotton (Ita) 2.37.58; 4. Mayer (Oos) 2.38.15; 5. Wasmeier (Wdl) 2.38.23; 6. Stenmark (Zwe) 2.39.29; 7. Strolz (Oos) 2.38.52; 8. Eder (Wdl) 2.38.93; 9. Zurbriggen (Zwi) 2.38.95; 10. Tomba (Ita) 2.38.97. Klassement wereldbeker algemeen: 1. Zurbriggen 112 punten, 2. Pramot ton 108, 3. Wasmeier 104, 4. Gaspoz 88, 5. Stenmark 76. Klassement we reldbeker reuzeslalom: 1. Pramotton 85 punten, 2. Gaspoz 62, 3. Erlacher 42. VOLLEYBAL Haarlemse volleybalweek: West Duitsland-België 3-0; Cuba-Japan 3- 0. Stand: 1. West-Duitsland 3-5; 2. Cuba 2-4; 3. Nederland 2-4; 4. Japan 3-3; 5. België 2-2. HILVERSUM Ook de vijf de partij voor de schaaktwee kamp tussen Jan Timman en Artoer Joesoepov is gisteren in Hilversum in remise geëin digd. Het werd het langste duel tot nog toe. Pas na bijna zeven uur spelen en 61 zetten kwamen de grootmeesters re mise overeen. Na vijf remises is de stand in de tweekamp 2,5-2,5. Morgen staat de zesde en laatste partij op het pro gramma. Het zettenverloop van de vijfde partij tussen Jan Timman en Artoer Joe soepov (met wit) was als volgt: 1. d2- d4, e7-e6; 2. Pgl-f3, c7-c5; 3. e2-e3, Pg8-f6; 4. Lfl-d3, b7-b6; 5. 0-0, Lc8- b7; 6. Pbl-d2, Lf8-e7; 7. e3-e4, d7-d5; 8. e4-e5, Pf6-d7; 9. Tfl-el, Pb8-c6; 10. c2-c3, g7-g5; 11. h2-h3, h7-h5; 12. Pd2-fl, g5-g4; 13. h3xg4, h5xg4; 14. Pf3-h2, c5xd4; 15. c3xd4, Pc6xd4; 16. Ddlxg4, Pd4-c6; 17. Dg4-g7, Th8-f8; 18. Lel-h6, Dd8-c7; 19. Dg7-h7, Pd7xe5; 20. Lh6xf8, Le7xf8; 21. Ph2- g4, 0-0-0; 22. Pg4xe5, Pc6xe5; 23. Tal- cl. Pe5-c6; 24. a2-a3, Kc8-b8; 25. Ld3- b5, d5-d4; 26. Tclxc6, Lb7xc6; 27 Lb5xc6, Dc7xc6; 28. Dh7xf7, d4-d3; 29. Telxe6, Dc6-d5; 30. Df7-f4+, Lf8- d6; 31. Df4-e4, Dd5-b5; 32. a3-a4, Db5-b4; 33. Te6-e8. Db4xe4, 34. Te8xe4, Ld6-c5; 35. Te4-el, Kb8-b7; 36. Pfl-d2, Kb7-a6; 37. Pd2-b3, Lc5- b4; 38. Tel-dl, b6-b5; 39. a4-a5, d3-d2; 40. Kgl-fl, Td8-d3. 41. Pb3-al, Lb4xa5; 42. Kfl-e2. Td3-d8; 43. Pal- b3, Td8-e8+; 44. Ke2-d3, Te8-el; 45. Kd3-c2, La5-b4; 46. g2-g4, Tel-e2; 47. f2-f3, Te2-f2; 48. Pb3xd2, Ka6-b6; 49. Kc2-d3, a7-a5; 50. g4-g5, Lb4xd2; 51. Tdlxd2, Tf2xf3+; 52. Kd3-e4. Tf3-g3; 53. Ke4-f5, Kb6-c5; 54. g5-g6, a5-a4; 55. Td2-c2+, Kc5-d6; 56. Tc2-e2, b5- b4; 57. Te2-e4, Kd6-c5; 58. Kf5-f6, a4- a3; 59. b2xa3, b4xa3; 60. g6-g7, a3-a2; 61. Te4-a4, Tg3-f3+. remise. Topper in strijd zaalvoetbalbeker DEN HAAG De loting voor de vijfde ronde (kwartfinales) van de strijd om de Binnenhof Cup (de Haagse zaalvoetbalbe ker) heeft een topper opgele verd. Door het lot werden im mers The Sands en Alter Boys aan elkaar gekoppeld. De ploe gen staan om 21 januari tegen over elkaar in sporthal Zuid- haghe. The Sands won in de vierde ronde deze week met 3- 2 van Sportsauna Rijnland. Al ter Boys boekte een royale zege van 6-2 op White Horse Boys. Uitslagen vierde ronde van de strijd om de BH-Cup (Haagse zaalvoetbal beker): Dalco-RAVA 2-2 (RAVA w.n.s.), HMSH-BTC 9-2, White Horse Boys- Alter Boys 2-6, Attent Z'75-Cromvliet 1-1 (Cromvliet w.n.s.), Kogels Shoes- SIGO 2-2 (SIGO w.n.s.), HP Amuse- ment-DWO 3-1, The Sands-Sp. Rijn land 3-2, RKAVV-ESDO 2-1. Loting vijfde ronde (kwartfina les) op 21 januari in sporthal Zuid- haghe: HMSH-HP Amusement, RA V A-Cromvliet, RKAVV-SIGO, The Sands-Alter Boys. Loting vierde ronde (halve fina les) dames op 21 januari in sport hal Zuidhaghe: HS-Texas/DHB- RAS en BTC-Celeritas. Prijsvragen prijs: 4 x 75.000,00; 3e prijs. 76 x 1465,60; 4e prijs: 4713 x 23,60; 5e prijs: 71.260 x 5,00. Jackpot: DEN HAAG De resultaten van de verschillende sportprijsvragen van deze week zijn: Midlotto: le prijs: geen winnaar; 2e 2160 x 10,00. Cijferspel: 6 goed: 1 x 100.000,00; 5 goed: 6 x 10.000,00; 4 goed 15 x 1000,00; 3 goed: 222 x 100,00; 2 goed:

Leidse Courant | 1986 | | pagina 9