Veldrijder Martin Hendriks legt profs het zwijgen op CcidócSotuont Louati stelt prof plannen uit Nelli Cooman en Hein Vergeer sporters van 1986 Gent ontslaat Han Grijzenhout Olympisch Stadion veilig, maar niet representatief Houtman ruilobject voor McDonald Bax blijft in de race REPORT DINSDAG 16 DECEMBER 1986 PAGINA 9 IjDEN HAAG Mourad Lou- jti, de Nederlandse kampioen n het zwaarweltergewicht, heeft zijn voornemen om ko mende zomer profbokser te worden ingeslikt. De Haagse pugilist is benaderd door de 15 Tunesische boksbond om deel 53. te nemen aan de Olympische n Spelen van Seoel. „Ik heb via 1 ie ambassadeur, de heer Abdzl, vandaag de bevestiging 17 gekregen", stelde hij, gister- 2*javond in Amicitia. luati, die onlangs werd ver lost van het gips om zijn ge- Lik ga namens tunesië naar olympische spelen" broken hand, mag van de doktoren de komende twee maanden nog niet boksen. „Daarna hoop ik zo snel mo gelijk naar Tunesië te gaan om daar te boksen tegen de kampioen, Lotfibenger. Ik heb hem op video al gezien en ik moet zeggen dat hij geen probleem voor mij kan zijn. Het is tevens de bedoeling dat ik deelneem aan de Afrikaan se kampioenschappen in Ca sablanca. En daarna krijg ik dus de Spelen". „Ik mag twee begeleiders meenemen. Dus uiteraard gaat mijn trainer John Krista- lijn mee en wellicht mijn clubgenoot Willy van Del den", aldus de razend enthou siaste 20-jarige Louati, die de Tunesische nationaliteit bezit. „Ik verheug me er op om naar Tunesië te gaan, want ik ben er twaalf jaar geleden voor het laatst geweest. De Olympische Spelen zijn voor mij natuurlijk zeer belangrijk. Want als je daar goed pres teert, ben je in de hele wereld op slag beroemd". SCHEVENINGEN Nelli Cooman, de Europese indoorkampi- oene en wereldrecordhoudster op de 60 meter hardlopen, is ge kozen tot sportvrouw van het jaar 1986. De titel sportman van het jaar ging naar de Europese- en wereldkampioen schaatsen rijden, Hein Vergeer. De nationale dameshockeyploeg, die in au gustus in Amstelveen de wereldtitel veroverde, werd uitgeroe pen tot sportploeg van het jaar 1986. De verkiezing werd gister avond bekend gemaakt tijdens de opnamen voor het televisie programma „AVRO nationaal Sportgala 1986" in Scheveningen. Nelli Cooman en Hein Vergeer. Prijsvragen DEN HAAG De resultaten van de verschillende sportprijs- vragen van het afgelopen week einde luiden: Lotto: le prijs: geen winnaar; 2e prijs: 3 x 100.000,00; 3e prijs: 42 x 7013,50; 4e prijs: 3301 x 89,20; 5e prijs: 58.136 x 5,00. Jackpot: 89.468,67. Cijferspel: 6 goed: lx/ 100.000,00; 5 goed: geen winnaar; 4 goed: 20 x 1000,00; 3 goed: 256 x 100,00; 2 goed: 2447 x 10,00. Toto: le prijs: 2 x 12.875.80; 2e prijs: 58 x 295,90; 3e prijs: 673 x 63,70. Toto-gelijk: le prijs: 1 x 18.151,30; 2e prijs: 1 x 436,10; 3e prijs: 34 x 64,10; 4e prijs: 925 x 3,70. I Mager boks- «jrogramma en Geinig kijkers !1 6 )EN HAAG De organisato- |j en van bokswedstrijden in Jederland slagen er nog steeds 47 naar niet in om de diverse 3>rogramma's op elkaar af te temmen. Zo werden gisteren ip vier plaatsen in Nederland ..Den Haag, Rotterdam, Am sterdam en Arnhem) wedstrij den gehouden, waardoor men ^ergens het maximale rende ment (veel toeschouwers, veel joede boksers) kon bereiken, leker niet bij John Kristalijn, ie gisteren de amper twee honderd kijkers een mager irogramma moest aanbieden. B Ik geef reeds in de zomer nijn programma op bij de 3IBB", mopperde Kristalijn, ie alle zes zijn pupillen als /innaar uit de ring zag stap- 4 en, gisteravond in het weinig feervolle Amicitia. „En deze latum stond dus al lang vast. forige week en de volgende naandag is er nergens boksen. )an denk ik: waarom organi- eert Rotterdam niet op een ndere avond. Op deze manier loet er natuurlijk geld bij". )e weinig kijkers zagen dus A en weinig verheffend pro- ramma. Verfrissend was an dermaal het optreden van Wil- <f van Delden, die na een aan- 1 ankelijk matige eerste ronde ijn veel kleinere tegenstander tudolf Madretsma in het ver- olg van het gevecht langs de 3 luwen joeg. Van Delden reeg met recht de punteno- erwinning toebedeeld. De [aagse B-klasser Ajbar, ook 1 an de school van Kristalijn, locht een bikkelhard duel uit iet Peeters (BV Delft). Ajbar leek echter, de betere bokser in eindigde met een zege op 1 unten. Rotterdam kwam één aagse bokser in een vrije artij uit op het programma an de Kombinatie Schild- amp Crooswijk, die voor het ubkampioenschap verras- ;nd verloor van het boksteam 2iimburg. Marvin Hennep van Ie Houtzagerij dwong de Rot- '■rdammer Peter van Klave- :n na een links-rechts combi- atie reeds in de eerste ronde >t opgave. Jp 5 januari zal in sporthal een interland 'orden gehouden tussen Ne- rland en Canada. ASSEN Enkele weken geleden nog wensten de profveldrijders Martin Hendriks hel en verdoe menis. De Assenaar was na afloop van de veldrit in Gieten het mikpunt van kritiek. In termen als wieltjesplakker en profi teur werd de 21-jarige Hendriks door de geves tigde orde afgeschminkt. De Drentse amateur zette in Valkenswaard alle veldrijders voor schut en legde de profs het zwijgen op. Reinier Groe- nendaal en Hennie Stamsnij- der moesten zich al in een vroeg stadium bij de suprema tie van Hendriks neerleggen. Om nog maar niet te spreken van de Belgische ex-wereld kampioen Roland Liboton, die onthutst met een achterstand van bijna zes minuten de fi nish passeerde. De wraak van Hendriks, die ook afgelopen zondag weer sterk voor de dag kwam met een tweede plaats achter Stamsnijder in de Super Prestige-cross in Oss, was perfect. Het verloop van wielerwed strijden wordt al sinds jaar en dag beïnvloed door organisa toren, die er veel voor over hebben als ze weer een pro minente naam aan de erelijst kunnen toevoegen. Zo wordt het spel gespeeld in de prof- criteriums op de weg, maar ook bij het veldrijden heeft de commercie toegeslagen. Mar tin Hendriks ondervond dat vorig seizoen voor het eerst. Hij' kwam om te winnen, maar dat voorrecht was al aan Stamsnijder toebedacht. Rechtzetten Martin Hendriks: „Ik werd tweede, terwijl ik had kunnen winnen. Ik had toen niet het lef om Stamsnijder af te bek ken, maar dacht wel dat zoiets me geen tweede keer zou overkomen. Dit seizoen kwam ik in Ahoy' weer eens van een koude kermis thuis. Ook toen mocht ik niet winnen. Met de ervaringen van Ahoy' en het gezeur van de profs in mijn achterhoofd ben ik naar Valkenswaard gegaan. Ik wil de wat rechtzetten. Ten op zichte van de profs, maar nog meer voor mezelf. Mede daar om heb ik zo goed gereden". Tussentijds pikte Hendriks in Bergen op Zoom ook de we reldtitel bij de militairen mee, al spreekt hem dat minder tot de verbeelding dan de triomf in Valkenswaard. „Ik hecht meer waarde aan het Super- prestige-klassement dan welk ander evenement dan ook. Het is een competitie waar alle tóppers aan meedoen. Zo'n wereldkampioenschap bij de militairen is natuurlijk prachtig, maar stelt veel min der voor. Ik heb het daar ook niet echt moeilijk mee gehad. Eén keer sprong mijn ketting er af. Ik heb het ding er zelf weer om moeten leggen, waardoor mijn voorsprong op Riny Pley tot vijftien secon den slonk. Vervolgens heb ik even gas gegeven en was er geen vuiltje m^er aan de lucht". Bevoorrecht Hendriks is als dienstplichtig militair een bevoorrecht mens. Zijn diensttijd voltrekt zich dicht bij huis. 's Morgens om kwart over zes stapt Hen driks op de fiets om koers te zetten richting Hooghalen. Hij krijgt van zijn superieuren alle medewerking waar het crossen in het geding is. In april zwaait Hendriks af. Hij hoopt dan zo snel mogelijk als prof aan de slag te kunnen. Enkele gegadigden hebben zich al aangediend. Hendriks: „Als ik wilde, zou ik zo in Spanje aan de slag kunnen, maar er komen nog wel bete re aanbiedingen". De Drentse amateur voelt zich dit seizoen in alle opzich ten sterker dan ooit tevoren. De misselijkheid, waar hij in voorgaande jaren kort voor de start last van had, heeft hij ef fectief bestreden met hulp van psycholoog Ferdi Oyen. Hendriks: „Hij heeft een naam opgebouwd wat betreft de mentale begeleiding van sportmensen. Rob Druppers, Annemarie Verstappen en Gerard Rond zijn ook door Oyen geholpen. Ik heb van hem een bandje gekregen waarop hij ontspanningsoefe ningen geeft, die gericht zijn. op de start. Ik heb er in het begin een beetje raar tegen aan gekeken, maar die oefe ningen helpen. Ik word nooit meer misselijk en voel me zelfverzekerd. Ik moet er nu alleen voor waken dat ik niet al te zelfverzekerd word". Niet al hetgene dat over hem wordt geschreven, berust op waarheid. Het op sportgebied gezaghebbende Nieuwsblad van Antwerpen kwam met een sterk verhaal op de prop pen. Volgens het blad zou Martin zich onwennig voelen als hij in het buitenland aan een hoteltafel moest aanschik ken: „Om dat te kunnen' op vangen bakte zijn moeder hem telkens een stapel panne-, koeken, die Martin dan rustig op zijn kamer naar binnen- werkte". Als de persoon in kwestie met de tekst wordt geconfronteerd, rolt hij bijna van zijn stoel. „Dat is toch niet te geloven", aldus Hen driks. „Ik heb wel eens een pak Brinta meegenomen als ik naar Spanje moest. Je moet daar uitkijken met die olijf olie en het drinkwater. Maar je kunt toch geen pannekoe ken meenemen naar het bui tenland? Die dingen zijn be schimmeld als je daar bent". Gewichtheffer als held binnengehaald ANKARA De Bulgaarse gewichtheffer Sjalamanov, die zijn ploeg in Australië ontvluchtte, is in Turkije als een held binnen gehaald. Nairn Suleimanoglu, zoals zijn officiële naam luidt, tjeeft gisteren het Turks staatsburgerschap gekregen. De 19-jari- ge wereldrecordhouder zal een tiendaagse reis maken door het vaderland van zijn keuze en daarbij onder meer Bursa aandoen, waar familie van hem woont. Gisteren was hij de gast van het Turkse parlement en werd daar toegesproken door Necmettin Karaduman. Suleimanoglu had zaterdag de Turkse nationaliteit aangevraagd, toen hij in Ankara aankwam met het privé-vlieg tuig van minister-president Turgut Ozal die de sportman zei te beschouwen als een geadopteerde zoon. Enkele dagbladen zijn inmiddels een campagne begonnen om de jonge sportman aan onderkomen te helpen. De krant Gunes verklaarde een volledig gemeubileerd appartement in Istanbul beschikbaar te hebben en Hurriyet heeft een rekening geopend, en daar als eerste ruim een ton op gestort, voor het kopen van passende woonruimte voor Suleimanoglu. ZEIST Het Olympisch Stadion in Amsterdam is door de Europese voetbal unie (UEFA) veilig bevon den voor een Europese bekerfinale, maar is wel toe aan tal van maatrege len op representatief ge bied, die het aanzien moe ten verfraaien. Dat vertelde voorzitter Jo van Marle gisteravond tijdens de bondsvergadering van de KNVB in Zeist. Nog voor het einde van dit jaar moet het bondsbestuur de UEFA advi seren over het al dan niet hou den van de finale van het toernooi voor bekerwinnaars, waarin Ajax in maart in de kwartfinales uitkomt. Van Marle zei, dat het ondanks de onvolmaaktheid van het sta dion een positief advies zal zijn. Wie voor de kosten van de „face-lift" moet opdraaien, is nog niet duidelijk. De eind strijd vindt plaats op woens dagavond 13 mei 1987. De veiligheidscommissie van GENT AA Gent heeft met onmiddellijke ingang trainer Han Grijzenhout aan de kant gezet. Het bestuur van de Bel gische eersteklasser voerde gisteravond lang en diepgaand zig bij AA Gent. Volgens se- beraad en bedankte vervol- cretaris Roger de Baets is nog gens de Nederlander voor be- geen vervanger aangesteld, wezen diensten. Grijzenhout was aan zijn derde, seizoen be- ,Als je een voorstel bij hem doet, bijt hij zich daarin vast. Ik bel Lagendijk daarom vaak op voor informatie over een speler in wie wij geïnte resseerd zijn. Ik werk graag met hem samen ómdat hij van de hoed en de rand weet. Andere zaakwaarnemers I stellen vaak onredelijke ei- sen. Ze hebben geen idee wat zich afspeelt bij een club als Fortuna. Aan de andere kant is de transferlijst van de Stichting Arbeidszaken door gaans oninteressant. Er is te vens te weinig personeel om de Nederlandse markt te be heersen. Hoewel Lagendijk ook een UEFA-licentie voor wedstrijdmakelaardij bezit, scheidt hij duidelijk zijn be langen. Wij hebben trouwens nog nooit een duel bij hem afgesloten. En dat Ger er in direct wat wijzer van wordt door een geholpen speler verzekeringen bij zijn assu rantiekantoor te laten afslui ten, vind ik niet erg. Dat be kritiseren, is kinnesinne. Hij helpt de meeste spelers op een uitstekende wijze. Ik heb begrepen dat Ernie Brandts, mede dank zij Lagendijk, zelfs miljonair is géworden". (Manager Joop Castenmil- ler van Fortuna S in het Algemeen Dagblad) „Aan de oorspronkelijke re gels mankeert heel weinig. Toen ik klein was, liepen we met z'n allen uit bij de straf- corner. Onder invloeed van het zaalhockey is de hoekslag gewijzigd. De handstop was in eerste instantie bedoeld als afwering van gevaar. Waar is, toen de liggende keeper kwam, niet meteen geroepen, dét is uitlokking van gevaar lijk spel... Drie weken gele den liep op Groningen een keeper van Hurley een dub bele kaakbreuk op. Het scheelde tien centimeter, an dere hadden we een hockey- lijk gehad". En: „Het pure wangedrag stijgt. De ontwik kelingen zijn verpletterend. Tien jaar geleden waren de verhoudingen net zo in het voetbal. We liggen nu nog een generatie achter. Maar als wij nu niets doen, dan voorzie ik gekke dingen. Dan komen we over een jaar of zeven in het Heizel-stadion uit. En ik ben echt geen doemdenker". Ex-hockeyscheidsrechter Huub van 't Hek in de Volkskrant) „Bijgeloof ontstaat meer in de grote toernooien; de Euro pa Cup of een wereldkampi oenschap. Zo werd voor de eerste wedstrijd van het laat ste WK in de bus een cassette afgedraaid met Simply Red en Sting en omdat wij won nen, wilde iedereen dat bandje ook alle andere dagen horen. Vooral niks verande ren aan de voorbereiding, die gedachte leeft heel sterk. Toen wij met HGC het Euro pa Cup-toernooi speelden, was de televisieserie De Fa briek populair. De muziek daarvan werd voor elke wed strijd in de kleedkamer afge draaid tot we er bijna ge stoord van raakten. Na twee gewonnen wedstrijden bij het WK in Maleisië, in 1983, wil den we onze shirtjes niet meer wassen waarop een te genstander verschrikt uitriep dat we stonken". (Hockeyster Marieke van Doorn in de Haagsche Cou rant) „Ik zie me als een werkne- mer.in dienst van de sponsor. Ik word betaald om mijn best te doen. Mij is gevraagd een team te ontwikkelen dat met de beste ploegen in de wereld kan wedijveren. Ja, en wat dat veroorzaakt? Ik vind niet dat ik me daarover zorgen moet maken. Ik zet de boel niet op zijn kop. Ik ben nu een jaar bij de club en als ik zie hoe het spelpeil van vele teams is verbeterd, hoe ons vrouwenteam nu speelt, hoe onze nota bene in de eerste divisie speelt, dan zie ik enorme verbeteringen en stel vast dat mijn kennis door druppelt. Ik stel ook vast dat er trainers bestaan die willen leren van mij. Ik leer weer van die coaches en de spelers. Iedere dag opnieuw. Want (Volleybalcoach Arie Se- linger in NRC/Handels- blad) „Johan Cruijff is een slimme coach. Die hecht veel waarde aan de doelman, omdat die een onderdeel van zijn tak- tisch concept vormt. Bij Ajax is dat trouwens altijd het ge val geweest. Bals was vroeger ook onderdeel van het con cept. Ajax heeft een topkee- per nodig, die alles beheerst om aanvallend te kunnen spelen. Evenals bij mij begint het elftal van Cruijff bij de doelman. Co Adriaanse van PEC Zwolle begint de opstel ling met Foeke Booy. Dat is de omgekeerde wereld. Cruijff weet dat hijzelf de kwaliteit mist om Menzo be ter te maken. Dus haalt hij een specialist binnen, Frans Hoek". (Nico van Zoghei, trainer van Go Ahead Eagles, in Het Parool) „Na elke kaart had ik een kater. Kijk, de scheidsrech- terecommissie bepaalt niet of je als een scheidsrechter een kaart geeft. Ik heb Tjeerd Koopman van FC Amster dam eens een gele kaart ge geven, omdat ik als een krant floot. Ik was Prins Carnaval, ik duikelde 's mor gens om zeven uur mijn bed in. Even later belde de KNVB, er was een scheids rechter ziek geworden. Ik heb gefloten, maar het leek nergens op. Vraag maar een monderling onderzoek aan, zei ik, dan pleit ik je vrij. Voor de tuchtcommissie heb ik verklaard, dat het mijn schuld was. Weet je hoeveel de KNVB dit kost, vroeg de voorzitter van de tuchtcom missie. Recht mag geld kos ten, antwoordde ik. Wanneer een speler wordt geschorst, dupeer je de voetballerij. Een werkgever straft zijn beste werknemer niet. Marco van Basten moet in het veld staan, voor de show, voor Ajax, voor het publiek. Zo'n speler ga je toch niet schor sen, omdat een scheidsrech ter de regie niet in de hand heeft". (Ex-scheidsrechter Frans Derks in Voetbal Interna tional) GRONINGEN FC Gronin gen onderhandelt vandaag met een officiële bestuursdele- gatie van Sporting Lissabon over de spelereruil Peter Hout man-Rob McDonald. Dat heeft voorzitter Renze de Vries van de Groningse eredivisieclub gisteravond bevestigd. De Por tugese topclub was een half jaar geleden al rond met Hout man, maar toen kwamen de clubs niet tot een akkoord. Sporting huurde vervolgens Rob McDonald van PSV. Vori-- ge week, na het UEFA-Cup- duel Vitoria Guimaraes-FC Groningen, toonde de Portu gese club weer interesse voor Houtman, die vandaag dus of ficieel wordt gemaakt. McDo nald is bij Sporting momenteel bankzitter. De ploeg uit Lissa bon heeft drie buitenlanders onder contract en mag volgens de Portugese regels slechts twee man opstellen. De voor keur geldt meestal de Brit Ra fael Meade en de Mexicaanse international Negrete. LEIDEN Het interregionale zaalvoetbalteam van Bax moest gisteravond bij Datagold winnen om niet definitief als titelkandidaat af te vallen. De Voorhouters wonnen de „gi gantisch spannende" strijd met 2-3. Glasbergen maakte giste ren wel zeer korte metten met degradatiekandidaat FC Lisse. De 11-1 overwinning was niet eens geflatteerd. Ook in de in terregionale competitie, bleef Neptunus Grovo met 6-4 de baas. In de hoofdklasse deel den Van der Plas en Lugdu- num: 3-3. Het duel tussen Datagold en Bax bleef tot in de allerlaatste minuut een zeer spannende aangelegenheid. Bax was goed gestart. Hans van Leeuwen en Rick van Dijk (vlak na de pauze) hadden de Voorhouters al op een aantrekkelijke 0-2 voorsprong gezet, toen dé sco- ringsmachine van Datagold eveneens op toeren kwam. De positieve marge van Bax werd compleet weggepoetst, waarna een zinderende eindfase een aanvang nam. Een minuut voor tijd kwam Bax definitief als overwinnaar tevoorschijn. International Jeffrey Forée benutte een man meer situatie optimaal: 2-3. Ook al omdat Datagold vervolgens opnieuw een man naar de kant gezon den zag worden, kwam deze voorsprong niet meer in ge vaar. Tot de doelwisseling kon FC Lisse het betere Glasbergen nog aardig bijbenen. Tegen over de vier Rijnsburgse tref fers, stelde Lisse er in die pe riode een van Dennis Hogen- doorn. Na de pauze was het echter helemaal gebeurd met de Lissese équipe. Glasbergen schroefde het totaal op naar elf; Lisse bleef op één steken. Namens de ploeg van Nico Glasbergen scoorden Wim Bouckaert en Hennie Koet beiden drie keer. Huug Aan- dewiel en Peter Hogewoning deponeerden de bal tweemaal achter de Lisse-goalie, terwijl Frank Hogewoning een keer de roos trof. Hoofdklasse Via Harm de Vos nam Lugdu- num in de tiende minuut de leiding. Het duurde tot in de tweede helft voordat het ste vig aandringende Van der Plas tot scoren kwam. Rick Curfs en Jaap van Duijn zet ten de thuisploeg op een 2-1 voorsprong, die vervolgens echter door twee goals van Al- bert Siera weer naar 2-3 werd omgebogen. Van Duijn teken de uiteindelijk voor de derde en laatste gelijkmaker. sportuitslagen BOKSEN Amateurs, Amicitia A-klasse, zwaarwelter: Van Delden (Kristalijn) w.o.p. van Madretsma (The Counter). B-klasse, .rwaar: Limon (Verbon) w.o.p. van De Vries (Tulleken); halt- zwaar: Doulache (Kristalijn) w.o.p. van Lek (Nlcolaas), Ajbar (Kristalijn) w.o.p. van Peeters (Delft). C-licht: Bunk (Huizenaar) w.o.p. van Schouten (Gouda); midden: Lamens (Hulzenaar) w.o.p. van Spek (Tulle ken), welter: Den Outer (Huizenaar) w.o.p. Wagemaker (The Glove); hall- zwaar: Sens (Poortugaal) w.o.p. van Van der Vllst (Gouda). Jun. C-licht: De Keizer (Poortugaal) w.o.p. van 's-Gravenzande (Delft), B- welter: Velders (Hulzenaar) w.o.p. van Van Dorst (Pugilist); zwaarwelter: De Vaal (Pugilist) onbeslist tegerr De Bruin (Kristalijn). N-zwaarwelter: Van der Berg (Krista lijn) w.o.p. van Werner (DOS, Vlissin- gen); halfzwaar: Verreck (Kristalijn) w.o.p. van Van Zutphen (Tulleken); zwaan Krastel (Tulleken) wint door opgave In eerste ronde van Alers (Pu gilist). Amateurs, Schuttersveld: A-klasse, zwaarwelter Hennep (Houtzagerij) wint door opgave in eer DAMMEN WK junioren Westerhaar 5e ronde: Nicault (Fra)-Zeba (Ivo) 1-1; Klayton (Bra)-Piconese (Ita) 2-0; Kla- renbeek (Ned)-Bakker (Ned) 2-0; Van der Zee (Ned)-Delhom (Fra) 2-0; Krasnjanski (Sov)-Schwarzman (Sov) 1-1; Valneris (Sov)-Hübner (Bel) 2-0. Stand: 1. Valneris 9 punten; 2. Klay ton, Krasnjanski, Van der Zee 7; 5. Bakker, Klarenbeek, Schwarzman 5; SKIËN Alta Badia (Ita) Heren, reuzeslalom: 1. Gaspoz (Zwi) 2.46,34; 2. Pramotton (Ita) 2.47,88; 3. Wasmeier (Wdl) 2.47,88; 4. Zurbrig- gen (Zwi) 2.48,05; 5. Strolz (Oos) 2.48,11; 6. Wenzel (Lie) 2.48,12; 7. Stenmark (Zwe) 2.48,14; 8. Eder (Wdl) 2.48,19. Tips Nootdorp NOOTDORP De tips voor de koersen die morgenmiddag op de drafbaan van Nootdorp worden gehóuden en om 13.30 uur beginnen zijn: Klei-prijs: 1. Anno Buitenzorg, 2. Alida L., 3 Ariba. Koch-prijs: 1. Arko, 2. Annet Buitenzorg, 3. Anka Sigero. Kalff-prijs: 1. Ank Westfrisia, 2. Aul Koningsland, 3. Anneriet. Ketel-prijs: 1. Zelma del sol, 2. Zola Houberg, 3. Arizona Guapa. Piet de Wit Snacks Den Haag V: 1. Zora Attack, 2. Atlanta, 3. Wim Sprookjeshof. Klimt-prijs 1. Andy Rijnstroom, 2. World Cup, 3. IJsland. Kraus-prijs: 1. Zodiac Vrijenesse, 2. Yonker Star, 3. Wendy H. Vrienden van Nootdorp-prijs: 1. Winn Together, 2. Yanna Hannover, 3. Victor van Velde. Kriep-prijs: 1. Wendy Compaan, 2. Uncle Tom, 3. Vwlentijn D. De Tettero-prijs: 1. Walram S„ 2. Wanda Volo, 3. Velbloem. Korin-prijs: 1. Zelotte, 2. Yarell Gallant, 3. worthy Hannover. de UEFA heeft rond de 19 no vember gespeelde interland Nederland-Polen (0-0) een on derzoek ingesteld. Daaruit is volgens de net van een UEFA- vergadering teruggekeerde Van Marle gebleken, dat het Olympisch Stadion wat de vei ligheid betreft de toets der kri tiek kan doorstaan. „Het sta dion wordt in het rapport ver geleken met een vermoeide, oude dame die aan make-up toe is", zei Van Marle. Stilzwijgend ging de bondsver gadering akkoord met de ver scherping van sancties in de amateureectie. Daardoor kun nen bestuursleden van clubs persoonlijk worden vervolgd, wanneer zij onvoldoende vei ligheidsmaatregelen hebben genomen. Ook het in minde ring brengen van winstpun ten, het indelen in een lagere klasse en het met onmiddellij ke ingang uit de competitie halen gaan tot de strafmoge lijkheden behoren. Van Marle kon het aan het einde van de bondsvergade ring niet laten het betaald voetbal op de vingers te tik ken. Precies de helft van de dertig afgevaardigden uit de betaalde sector was in Zeist aanwezig voor de bijeenkomst, die zoals gebruikelijk snel was afgelopen, „Ik vind het jam mer dat velen uit het betaald voètbal zijn weggebleven", zei Van Marle. Van Tiggelen tegen Cyprus ZEIST Adri van Tiggelen speelt ko mende zondag met het Nederlands voetbalelf tal op en tegen Cyprus. Tot die overtuiging over de positie van de verdedi ger van Anderlecht is de technische staf gisteren gekomen. Bondscoach Ri- nus Michels, die een telex naar Brussel had gestuurd met de boodschap Van Tiggelen vrij te geven, ontving geen afwijzende reactie van Anderlecht. Vanuit zijn Belgische woonplaats bevestigde Adri van Tiggelen gister avond de overtuiging van de KNVB. Hij liet weten morgen in Zeist te ver schijnen voor de voorbe reiding op het duel met Cyprus. Tweede partij ook remise HILVERSUM De tweede partij in de schaaktweekamp tussen Jan Timman en Artoer Joesoepov is gisteren in Hil versum in remise geëindigd na de 23e zet van de met wit spe lende Nederlander. Het eerste duel leverde zondag ook de ling van het punt op, waardoor de stand nu 1-1 is. Vanavond wordt de derde partij gespeeld. Het zettenverloop van de tweede partij van de schaaktweekamp tussen Jan Timman (met wit) en Artoer Joesoepov is als volgt: 1. e2-e4, e7-e5; 2. Pgl-f3, Pg8-f6, 3. Pf3xe5, d7-d6; 4. Pe5-f3, Pf6xe4; 5. d2-d4, d6-d5, 6. Lfl-d3, Pb8-c6; 7. 0-0, Lc8-g4; 8. c2- c4, Pe4-f6; 9. Pbl-c3, Lg4xf3; 10. Ddlxf3, Pc6xd4; 11 Df3-e3+, Pd4-e6; 12. c4xd5, Pf6xd5; 13. Pc3xd5. Dd8xd5; 14. Ld3-e4, Dd5-b5; 15. a2- a4. Db5-a6, 16. Tfl-dl, Lf8-e7; 17. De3-f3, Ta8-d8; 18, Le4-d3, Da6-a5; 19. Lcl-d2, Le7-b4; 20. Ld2-e3. 0-0; 21. Df3xb7, Pe6-c5; 22. Le3xc5, Lb4xc5; 23. Db7-b5, remise.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 9