Vernieuwde Alkeburcht bomvol Zuiver koorwerk van Academy of the Begynhof LEDEN DE KAAG GAAN AKKOORD MET OPKNAPPEN JACHTHAVENS dienstverlenin dagpuzzel Energie in Alphert iets goedkoper Bijna 100 prinsen en prinsessen bi jee n MINDER INZENDINGEN VOGELTENTOONSTELLING LEIDEN OMGEVING EeukeSou/m/wl MAANDAG 15 DECEMBER 1986 PAGINA 7 hamppot zuurkool met pek en saucijsjes - weekleurenvla benodigdheden voor wee personen zijn: 2Vs dl rater, stukje pekel spek a 00 g, '/t tot 1 kg aardappe- en, 400 tot 500 g zuurkool, \elk, zout, peper; saucijsjes, 20 g margari- e, mespunt bloem, aroma, rorcestersaus; dl gele vla (2Vt dl 1 elk, 12 g custard, 15 g sui- er), 2Vt dl chocholadevla 2V: dl melk, 10 g cacao, 22 suiker, 12 g maizena). reng het water aan de kook een ruime pan en leg er et spek in. Laat het stukje en half uur zacht koken en 'g het vervolgens op het mgekeerde deksel van de an. Doe de wat kleiner ge leden aardappelen in het )ek-kooknat met daarop de turkooi en het spek. Laat massa koken tot de aard delen gaar zijn. Reken op en kooktijd van ongeveer ijfen twintig minuten (het uurt door de zuurkool wat nger dan gewoonlijk), eg het gare spek op een lijplank en schenk het ooknat in de schaal. Stamp ardappelen en zuurkool fijn n door elkaar. Voeg zo veel ooknat en/of melk (geeft m zachtere smaak) toe dat massa smeuïg en toch ste- wordt. Maak de stamppot smaak af met zout en pe- en doe hem in de met ooknat voorverwarmde haalSnijd het spek in unne plakken (als er wat an overblijft is dat prima roodbeleg). ook de saucijsjes een paar Hen in weinig water en raad ze daarna in twintig iinuten bruin en gaar. Leg vervolgens op de stamppot de schaal. Bak de bloem chtbruin in het overgeble- sn bakvet en maak de jus order af met weinig worste- ooknat, aroma en worces- rsaus. dat de gele en de choco- devla even dik zijn. :henk de twee vlaas tege- k en even snel in de haal; er ontstaat dan een chte afscheiding tussen de ivee kleuren. )t JEANNE POTHEKEN De avond- en nacht ensten van de apotheken in de re- io Leiden worden tot vrijdag 19 de- ember waargenomen door Apotheek loë in Leiden en Apotheek Beker In egstgeest. NGEVALLENDIENST ZIEKENHUI- £N LEIDEN Ongevallendienst ke dag Academisch Ziekenhuis be- alve van dinsdag 13.00 u. tot woens- ag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli- eken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 75639) en van vrijdag 13.00 u. tot aterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- ils). NTI-DISCRIMINATIE CENTRAAL IELDPUNT LEIDEN. Ketelboeter- teeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch be- eikbaar van 10.00 tot 16.00 vla 071- 20903. Spreekuur ma. 13.00-15.00 do. 18.80-20.30. EIDSE RECHTSWINKEL Jurl- isch Adviesbureau, Ketelboeters- teeg 10, tel. 130775; afdeling belas- ngen: alleen op afspraak, klachten- ureau: di. en do. 18.30-20.30, afde- ng vreemdelingenrecht: ma. 13-15 do. 18.30-20.30, afdeling vrouw: 10-12. .0.S.-DIENST Telefonische hulp- ienst. tel. 071-125202. Voor allen die moeilijkheden verkeren of eenzaam ijn. Vertrouwelijk. Dag en nacht be- UREAU VOOR RECHTSHULP lerengracht 50, tel. 123942; spreeku- en ma. en di. 10.00-12.30 u., wo. 3.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. lorizontaal: 1. grote ontvangkamer; orgaan v.e. vis; 7. bijbelse naam; 8. waarlljvig; 9. hoofddeksel; 10. mu- ieknoot; 12. voorwerp van glas; 16. chuw dier; 17. zangstem; 18. ver brandingsrest; 20. plant; 22. symbool fan selenium; 23. teken van de die- enriem; 25. hoeveelheid; 27. ver- trooid; 30. te weinig vocht hebbend; 11. duivenhok; 33. telwoord; 34. rreedaard (fig.); 35. hakwerktuig; 36. tljlperiode. 'articaol: 1. vocht in vruchten; 2. le- fenstucht; 3 naderhand; 4. voorzetsel; riante woning; 6. persoonlijk vnw.; niet helder; 10. laag wagentje; 11. iloem; 13. onderricht; 14. boom; 15. jfwacht; 19. plaaggeest; 21. bloelwij- e; 24. voorbeeld; 26. inhoudsmaat; !8. sporeplant; 29. stelsel van beta- ing; 32 haarkrul; 33. persoonlijk vnw.; 14. voorzetsel. OPLOSSING fc '-liz ee :*oi ze :oj|B ez :souj qz '"lil '92 :iapoiu pz :Jbb iz :jbs ei spjeö si. :sia n :sei ei- ^ise u '8»ie>is oi :jop 8 :>i! 9 :eii!A -g :uio e liuepe z 'des i qeeoqjeA ■>|OJeq 9e :iliq ge :ojeu *0 :sez ec te '0P 00 '-6|J9UJOJp lz '|Bl 'S2 :ujbj £2 :es zz :b|s oz '-sb "81 Uib 91 !sa|j>)|eui zv !|os oi Ued 6 ^H!P '8 Uepv L 'u|a g :uoies i :|bbjuozijoh Huisarts neemt afscheid OEGSTGEEST In het Witte Huis, de plaats waar dokter W. W. F. van Walchren 35 jaar ge leden zijn praktijk in Oegstgeest begon, namen velen zaterdag ook afscheid van hem. De heer Van Walcheren heeft zich in al die jaren tot een bemind en bekend arts gemaakt. Nu hij de tijd vond aangebroken om met pensioen te gaan heeft hij zijn praktijk van rond 1800 patiënten overgedragen aan de doktoren G. A. van der Steenhoven en J. J. Voorzaat die zich eerder in de nieuwe Oegstgeester wijk Haaswijk vestig den. De grote belangstelling voor de receptie in Het Witte Huis deed de deuren een half uur eerder opengaan dan was gepland. Enkele hon derden bezoekers kwamen de arts en zijn echt genote de hand schudden en bovendien kwam er nog een afscheidscomité aan te pas. Namens dit comité overhandigde mevrouw L. van Drecht-Akersloot een „boom", waaraan vele gelukwensen hingen. Verrassende show Rijnlands Lyceum OEGSTGEEST Leuke vondsten, verrassende mo menten en spontane opwellingen kenmerken de show van de leerlingen van het Rijnlands Lyceum, die giste ren in première ging. „Uit het donker gelicht" gaat er van uit dat in de don kere dagen voor Kerstmis ieder lichtpuntje welkom is. 165 Leerlingen van genoemde school hebben er lang op gestudeerd. Tussen „Sunrise" en „Sunset" zitten maar liefst 31 items, die toneel, dans en muziek bevatten. Het showelement is nu en dan volop aanwezig, zeker in het voorlaatste nummer Bluesbrothers of een kleine acte uit de musical Cats. Licht en donker spelen in de show een grote rol. Tussen de diverse scènes was er over de gehele voorstelling gerekend te vaak donker in de zaal en dat nam vooral na de pauze de vaart weg. Als men de bezoekers laat zien wat er tussen het een en het an dere nummer gebeurt, komt dit de show zeker ten goe de. Vanavond, morgen en woensdagavond worden de al uitverkochte voorstellingen herhaald. Inbrekers actief in Oegstgeest OEGSTGEEST Inbrekers zijn dit weekeinde zeer actief geweest in Oegstgeest. In de nacht van vriidag op zaterdag werd ingebroken in een wo ning aan de Laan van Oud Poelgeest. De achterdeur werd geforceerd en stereoappara tuur gestolen. Gisteren werd ingebroken in woningen aan de Nassaulaan (keukenraam geforceerd), Regentesselaan (keukendeur geforceerd) en Almondeweg (dakraam open gebroken). In het eerste geval verdwenen sieraden, bij de de twee andere inbraken is nog niet bekend wat verdwenen is. Wasmachine in brand OEGSTGEEST De brandweer moest er gistermiddag aan te pas komen om een binnenbrandje in een woning aan de Hazen- boslaan te blussen. De brand was ontstaan door kortsluiting in de wasmachine. In het kalkhokje van de voetbalvereniging Oegstgeest brak zater dagmiddag door onbe kende oorzaak brand uit. Ook hier moest de brandweer in actie komen. Prijswinnaars Wordt Vervolgd HILLEGOM De clubdag van het televisieprogramma Wordt Vervolgd die zaterdag in Hillegom is gehouden, heeft zes prijswinnaars opgeleverd. Eveline Vink, Marleen Ste vens en Nicole Meeuwsen uit Hillegom kregen de derde prijs voor hun vertolking van de stripfiguren Kwik, Kwek en Kwak. Sjoerd Hoogervorst uit Lisse sleepte de tweede prijs in de wacht met zijn imitatie van Donald Duck. Maaike en Lin da de Boer uit Hillegom span den de kroon met hun optre den als Donald Duck. Zij kre gen de eerste prijs. ALKEMADE De be langstelling voor het ver nieuwde Alkeburchtcom- plex is in het afgelopen weekend enorm geweest. Naar schatting meer dan drieduizend personen be zochten het totaal ver nieuwde en uitgebreide multifunctionele dorps huis. Enorme belangstel ling was er van de zijde van de jongeren toen af gelopen vrijdagavond na een verbouwingsstop van bijna een jaar weer een disco-avond werd gehou den in De Alkeburcht. Heel veel belangstelling was er afgelopen zaterdagochtend ook voor de nieuwe biblio theek. Daar werd de uitle ning muzikaal opgeluisterd door muziek van een orkest bestaande uit een tiental jon gens en meisjes van Streek- muziekschool Rijnakkoord. Het orkestje van violisten, cellisten en klarinettisten stond onder leiding van Mar jolein Hennes. Dat ook de jongste bewoners van Alke made-oost hun dorpshuis weer goed wisten te vinden bleek zaterdagmiddag toen meer dan driehonderd kin deren van vier tot en met twaalf jaar er bijna drie uur lang werden beziggehouden door de unieke clown Gussi- ni. De Art Bird Big Band van de Streekmuziekschool trad zaterdagavond voor een klein publiek op in de Tul penzaal van De Alkeburcht. Voor liefhebbers van goede live dansmuziek was dit een belevenis. Gisteren was het de hele dag bomvol in De Alkeburcht. Vooral het kof fieconcert dat werd verzorgd door de plaatselijke blaaska pel „De Aarebeieplukkers" trok talloze liefhebbers van goede Egerlandermuziek. Te gelijkertijd hield de Vrije Jeugd Recreatie (V.J.R.) een Zwarte markt in de Chry- santhenzaal. In Dorpshuis De Alkeburcht wordt deze week nog van al les en nog wat georganiseerd. Vanmiddag tot 18.00 uur zijn de lessen van Balletstudio Alkemade. Vanavond ver zorgt de Balletstudio van 18.30 tot 21.00 uur een uit voering met dansen en im provisaties bij pianobegelei ding. Bij Schaakvereniging Utile Dulci kan de jeugd vanavond van 7 tot 8 uur terecht. Daar na zijn ook de ouderen van harte welkom om te komen Ook de Zwarte markt trok veel belangstelling. schaken in De Alkenburcht, van hun regisseur op het to- Morgenmiddag is er in De Leden van Toneelvereniging neel. Liefhebbers zijn van Alkeburcht een klaveijas- Sint Theodulphus improvise- harte welkom om mee te wedstrijd voor bejaarden, 's ren vanavond onder leiding doen. Avonds is er een klaverjasa- vond voor iedereen. Morgen ochtend houdt volksdansver eniging „KOLO" open huis in De Alkeburcht. Op woens dagavond organiseert KOLO een folklore-quiz van acht tot tien uur. Op woensdag middag kunnen de Alkema- dese kinderen kiezen waar ze naar toe zullen gaan. In het dorpshuis houdt KOLO van half twee tot vier uur een volksdansmiddag voor kinderen. En in de biblio theek is er om half drie en om half vier een poppenkast voorstelling voor de klein tjes. De voorstelling wordt verzorgd door Greet de Jong. Uitslag kleurwedstrijd van Dorpshuis „De Alkeburcht": Winnaars: 4 jaar: Jim van den Broek, Edwin van der Willik. 5 jaar: Joost van den Boom, Lennie Klein. 6 jaar: Jacques van den Broek, Ma rian van Klink. 7 jaar: Sylvia Witteman, Laura Hoogen- boom. 8 jaar: Katja van der Zwet, Paula van den Boom. 9 jaar: Rudi Warmerdam, Rens van der Meer: 10 jaar: Linda van den Boom, Esther Schouten. 11 jaar: Cindy Kroeze, Paul Renée. 12 jaar: Menno Keyser, Linda van Os. Bijbel In de gerfkamer van de St. Joseph Opifex-kerk aan de Burgemeester Sweenslaan in Leidschendam wordt van avond weer een Bijbels Leer huis gehouden. Het onder werp, ingeleid door dr. H.J.J. Zwetsloot van het Aloysius College in Den Haag, is „Het profetisme in Israël". De bij eenkomst begint om kwart over acht. Elfstedenrijders De ijsclub Noordwijkerhout huldigt morgenavond de vier Noordwijkerhouters die heb ben deelgenomen aan de ELfstedentocht. De huldiging is onderdeel van de algemene ledenvergadering van de ijs- club. Deze vindt plaats in het Wapen van Noordwijkerhout en begint om acht uur. De huldiging begint om half ne gen. Kerstconcert (1) Het Hervormd kerkkoor De Lofstem en het Sassenheims Christelijk Mannenkoor ge ven morgenavond een kerst concert in de Hervormde Kerk in Sassen heim. Mede werking wordt verleend door het Sassenheims Blaasensem- ble, Georg Germans (orgel), Alie Vonk (sopraan) en Cees van Eyk (bas). Uitgevoerd worden werken van Schu bert, Purcell, Korsakov, Schnabel. De toegangsprijs bedraagt vijf, CJP'ers en 60- plussersmoeten drie gulden vijftig. Kerstconcert (2) De Christelijke Gemengde Zangvereniging A dvendo geeft morgenavond een kerstconcert in de Neder lands Hervormde Kerk in Valkenburg. Op het pro gramma staan onder meer het Weinachtsoratorium van Barth en samenzang. Het concert begint om acht uur. Kerstshow Het tamboer-, trompetter- en majorettenkorps Mavileo uit Leimuiden geeft morgen avond een kerstshow in de Nieuwe Zaal van Het Spant in Leimuiden met medewer king van de Eerste Accordeo norkestvereniging Concordia uit Amstelveen. Op het pro gramma staat onder meer „Drumband in Concert" en „Jesus Christ Superstar". Concordia speelt: „Sleigh Ride in Alaska", „Greenslee-, ves" en „Only Love". De kerstshow begint om acht uur, de toegang is gratis. Bevrijding De bevrijdingsdagen in de Bollenstreek staan morgen avond centraal in een lezing en een videofilm in Artopa aan de Grevelingstraat 50 in Lisse. Deze is bestemd voor de vrienden van het Muse- Iverstspel uim voor de Bloembollen streek. Het programma be gint om acht uur. Warmond. De Leidse acu puncturist/fysiotherapeut P.M. Thans verstrekt alge mene informatie over deze alternatieve geneeswijze en gaat in op de behandeling van hoofdpijn en verslaving (nicotine, alcohol en vraat zucht). De bijeenkomst begint om half acht. Toegang kost een rijksdaalder. Voor inlich tingen: 071-143833). Tafeltennis De Tafeltennisvereniging VVV in Leidschendam houdt voor senioren op de dinsdagen 16 en 23 december en voor de jeugd op zaterdag 27 december wedstrijden in De Batstee aan de Van Ruys- daellaan 39a. Deelname, niet voor competitiespelers, is gratis. De jongeren tot 17 jaar beginnen om elf uur 's och tends, de ouderen om acht uur 's avonds. Aanmelden voor de jeugd bij Ron Die- bels, telefoon 272763, voor se nioren Fred Molenaar, tel. 201813. Kerstmarkt De Zoeterwoudse badminton vereniging Meerburg houdt zondag een kerstmarkt in de Eendenkooi aan het Kooiker spad in Zoeterwoude-Rijn- aijk van 12.00 tot 17.00 uur. Er zijn kerststukjes, kaarsen, brooddeegfiguren, origami en nog veel meer te koop. Ook draait het rad van avontuur met kerstprijzen. Acupunctuur De plaats van acupunctuur in de huidige gezondheidszorg is een van de onderwerpen tij dens een bijeenkomst, mor genavond in Dekker Tennis De leden van het Zoeter woudse Katholiek Vrouwen gilde houden morgen kersta vond in Don Bosco. Speciaal voor deze gelegenheid brengt de toneelgroep van het vrou wengilde uit Naaldwijk het kerstspel: „Twee vliegen in een klap". Aanvang 20.00 uur in Don Bosco, Zuidbuurtse- weg 58. The Academy ol the Begynhof. Zon dagavond 14 december in de Willi- brorduskerk in Oegstgeest onder leiding van Roderick Shaw. K&O Oegstgeest heeft het dit jaar voor het traditionele kerstzoncert niet óver de gren zen gezocht. Ditmaal werd The Academy of the Begynhof uit Amsterdam uitgenodigd om naar Oegstgeest te komen. Waarmee de Engelse lijn van de laatste jaren, een Pools koor uitgezonderd, werd gehand haafd. Het koor van The Academy of the Begynhof in de R.K. Willi- brorduskerk bracht een reper toire van kerstliederen uit de renaissance. Muziek uit de 16e en 17e eeuw waaronder wer ken van de grootste Engelse componist van kerkmuziek William Byrd. Van hem zong het koor onder andere het Proprium in Nativitate Domi no en enkele misgezangen. Uiteraard had men ook geko zen voor een tweetal werken van de Nederlandse componist en organist Sweelnck, midden in de renaissance staande. Schitterend is zijn Hodie Christus natus est en het werd onder de beheerste leiding van dirigent Roderick Shaw nave nant door het koor vertolkt. Shaw speelde ook een orgelso lo van Sweelinck n.l. de Fan tasia chromatica. Zong het koor voor de pauze voornamelijk een keuze uit Latijnse werken en a capella, daarna verkoos men enkele Duitstalige werken van onder meer Schein en Hammersc- hmidt. Begeleid door David Adams, orgel en Viola de Hoog, cello. De uitvoering van Nun komm der Heiden Hei land en Von Himmel hoch vormde naar mijn mening gis teravond een van de hoogte punten van het koorconcert. Er werd vooral zuiver gezon gen en het applaus na afloop was groots. In de serie K&O Kerstconcerten was het op- trden van de Amsterdamse „Engelsen" zeer opmerkelijk. Misschien wel een van de be tere tot nu toe. Jammer dat de belangstelling van het publiek omgekeerd evenredig was. De kerk was slechts voor de helft gevuld. ANTOON KOCH ALPHEN AAN DEN RIJN Op de eindafre kening voor gas en elek triciteit in januari zal een kleine verlaging van de energieprijzen te vinden zijn. Tijdens de behande ling. door de gemeente raad van de begroting voor 1987 is besloten een deel van de overwinst van de gemeentelijke energie bedrijven terug te betalen aan de inwoners. Van de 800.000 gulden over winst gaat een bedrag van ruim 500.000 gulden terug naar de gebruikers. Verder wordt voor 120.000 gulden een fonds voor het gemeen telijke minimabeleid opge richt en krijgen de Alphense roei- en de Alphense kano vereniging elk een bedrag van 40.000 gulden. Dat be drag is bestemd voor de bouw van kleedkamers in de clubhuizen van de verenigin gen. De plaatselijke speeltui nen krijgen een 75.000 gul den voor de renovatie van hun speeltuinen en de spor ters in Aarlanderveen en Zwammerdam kunnen voor hun verenigingen 10.000 gul den incasseren. Naast dit alles was er nog geld beschikbaar voor een subsidie van 6.000 gulden voor de Alphense rechtswin kel, die door vrijwilligers ge dreven wordt en komt er een einde aan de gevaarlijke situ atie bij het Marsdiep omdat er financiële ruimte is om dit kruispunt te reconstrueren. De normaal geplande winst van het GEB van 1,9 miljoen gaat zoals gebruikelijk naar de gemeentekas om te voor komen dat Alphen haar re serves teveel moet aanspre ken. WARMOND De ledem van de Koninklijke Watersportvere niging De Kaag zijn vrijdaga vond tijdens een lange leden vergadering toch akkoord ge gaan met de voorstellen voor een grondige renovatie van de jachthavens en het sociëteitge bouw. Aanvankelijk verzetten de leden zich tegen het aangaan van een lening van 1,4 miljoen die nodig zijn voor het totale plan. Hoewel er enkele onder delen van het renovatieplan nog niet zullen worden uitgevoerd, heeft het bestuur de leden er van kunnen overtuigen, dat het beter is de zaken een keer gron dig aan te pakken dan jaarlijks iets in te lopen op achterstallig onderhoud. De totale renovatie- kosten voor de Kaagsociëteit worden geschat op plm. 450.000,- en daar gingen de le den mee akkoord. Een deel van de herstelwerkzaamheden zijn al uitgevoerd, omdat die een spoedeisend karakter hadden. De haven aan de Kaagstraat en de voorzieningen daar stonden aanvankelijk op het programma voor ruim 3 ton maar een toilet- gebouw met daarboven een ont moetingsruimte voor 160.000,- vonden sommige leden niet noodzakelijk. Daarover wordt later overleg gevoerd. Dat geldt ook voor de te bouwen overdek te ligplaatsen. Ook het parkeer terrein aan de Kaagstraat wordt nog even gelaten zoals het is. De voorzieningen aan de haven Oost in de Veerpolder worden allemaal uitgevoerd, zoals ge pland zij het dat de botenhuizen nog enige discussie zullen ver gen in de toekomst. Het bestuur kan dus voortgaan met de uit werking van de plannen dit in tegenstelling tot enkele weken geleden toen de meerderheid van de leden tegen de plannen stemden. WASSENAAR Een kleine 100 prinsen, prin sessen, vorsten en adju danten stonden afgelopen zaterdagavond op het po dium bijelkaar op het Car- nalavalsgala van De Deyl- knotsen. Voor sommige Carnavalsverenigingen is slechts het getal elf of een veelvoud daarvan aanlei ding tot feesten, de Was- senaarse Deylknotsen vonden het 20-jarig be staan voldoende aanlei ding een Carnavalsgala te organiseren. Het belang van deze carna valsavond kwam tot uiting in de sterke afvaardiging van de Gemeenschap van Europese Carnavalsvrienden (GEKV); de Europese Prins uit BelgiGe, Prins Henri, de vice-president uit Heemskerk en de Europa- garde uit Maarssen. Bezoeken de Prinsen, Prinsessen, al dan niet met Vorst, Adjudant, Pre sident, dansmariekes of Raad van Elf kwamen uit; Koksijde (Belgie), Leiden, Noordwijker hout, Rozenburg, Zoeterwou- de, Leidschendam, Lisse, Noordwijk, Voorschoten, Sas- senheim, Den Haag, Zwijn- drecht, Koudekerk aan den Rijn, Heemskerk, Leiderdorp, Maarssen. Boskoop en Beins- dorp. De toespraak van burge meester P.H. Schoute tot de ju bilerende Carvavalsvereniging werd meerdere keren onder broken door muziek. De mas sale Leidse delegatie van de carnavalsvereniging De Hut spotten zong de burgemeester geheel spontaan toe met de tekst „Er is maar eene goede Leidenaar, en die zit nu in Wassenaar". Van alle ten ge hore gebrachte muziek dwon gen de Susterwald Musikanten uit Zoeterwoude het meeste respect af. De kwaliteit typi sche Tyrolermuziek die zij ten gehore brachten werd door ie dereen eenstemmig als perfect en fantastisch beoordeeld. Nieuwe oefenruimte voor Con Bravura Burgemeester A.J.A.L. Bruggeman heeft gisteren de officële opening verricht van het nieuwe club gebouw van muziekvereniging Con Bravura in Leiderdorp. De eerste burger ging daarvoor door een enorme trommel van twee meter doorsnee heen en opende de deur met een sleutel. Daarbij stak hij ook nog eens het nodige vuurwerk aan. De Leiderdorpse muziekvereniging, die is opgericht in 1983 heeft hiermee na jaren een eigen repetitieruimte gekregen. Voorheen moest Con Bravura daarvoor van het ene naar het andere gebouw verhuizen. Tijdens de opening maakte de voorzitter van Con Bravura, de heer P. de Vogel, burgemeester Bruggeman erelid van de vereniging. Ook de héér Van Aken, gemeenteambtenaar, viel die eer ten deel. Hij heeft de bouw van het nieuwe ge bouwtje begeleid en eraan meegewerkt. HILLEGOM Voor de 33ste maal heeft de vogelvereniging Zang en Kleur dit weekend een verenigingsexpositie ge houden. De vogels waren in het jeugdhuis achter de St. Jo zefkerk in Hillegom bijeenge bracht. Het werd een expositie waar zowel de kenners als de leek het best naar hun zin le ken te hebben. Er waren min der inzendingen dan in de af gelopen jaren. „Het is voor de vogel-kwekerij geen gemakkelijk jaar ge weest", aldus de voorzitter H. Warmerdam. „Desondanks zijn er toch altijd nog zo'n dik ke zeshonderd kooien met pri ma materiaal gevuld en dan kun je alleen maar erg tevre den zijn". De voorzitter zei te vens dat de door wethouder G. v.d. Berg van Lisse geopende expositie door de" vereniging geheel uit eigen middelen werd opgezet. „Uiteraard met van sponsors en prijzenschen- kers, maar zonder enige vorm van subsidie". Enkele prijswinnaars: J. de Vries uit Hillegom met een stammenkampioen en een meesterzanger bij de watersla gers; alsmede een stellenkam- pioen. Verder A. Gort uit Lis se met een kampioen en Bondsmedaille in de kategorie waterslagers; een le prijs voor A. van Nieuweveen uit Sas- senheim; een kampioen in de kooien van R. v.d. Poll uit Sas- senheim; een rode gepigmen- teerde kampioen bij M. Marij- nis uit Hillegom; eveneens een kampioen bij W. v.d. Wolf uit Hillegom; alsmede voor P. Hoogkamer uit Hillegom en verder kampioenen van L. Hulsbosch uit Bennebroek; de gebroeders J. en G. Weyers uit Lisse, P. v.d. Stelt uit Lisse, J. van Essen uit Sassenheim; J. Kievit uit Lisse; A. Hoogka mer uit Hillegom en J. Beijk en J. 't Hort, beiden uit Lisse.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 7