SowwritaS- Arbeidsbureau positief over sollicitantenbank STAD OMGEVING ALLER LENDS] Con Amore bewijst kwaliteiten GROTE RAVAGE BU LEIMUIDENSE BRUG Storm reacties op hazenjacht V Werkproject voor gehandicapte schoolverlaters in Leiden-Noord Kinderjury valt op dieren MAANDAG 15 DECEMBER 1986 PAGINA 5 ideotheekhouder uit huis gezet n pEN De heer J. Pen, elge- r van een videotheek in een ling aan de Onixhof 32 moet reende donderdag op last van kantonrechtbank de flatwo- ontruimen. In een zes pagi- tellend pamflet met bijlagen t Pen de bewoners van de Ju- •nbuurt in De Mors zijn visie c |e uitzetting gegeven. ^uitzetting heeft plaats op ver van de woningbouwvereni- omdat de huurovereenkomst zou verbieden vanuit de wo- p commerciële activiteiten te bikkelen. Volgens Pen is de kelijke reden een andere. Hij wijst in het pamflet enkele buren aan als mensen die een hetze te gen hem gevoerd zouden hebben, die uiteindelijk tot de beslissing van de kantonrechter leidde. Te vens verwijt hij gemeenteambte naren en de wijkagent onjuiste verklaringen te hebben afgelegd. Volgens Pen zijn zijn politieke ac tiviteiten voor de Centrumpartij de achterliggende reden van de tegen hem gevoerde actie. De ver dreven videotheekhouder zegt tot slot, dat hij een proces gaat begin- om schadevergoeding te krij gen van diegenen die verantwoor delijk zijn voor ziin „maatschap pelijk en financieel verval". Op fietsers ingereden LEIDEN Een echtpaar dat vannacht over het Havenplein fietste heeft bij de Leidse poli tie aangifte gedaan van poging tot ernstige mishandeling. Het stel fietste voorbij een gepar keerde auto, die plotseling ach teruit reed en éen van beiden raakte. Daarop ontstond een woordenwisseling tussen de au tomobilist en het echtpaar. De bestuurder reed vervolgens tot twee keer toe achteruit op het echtpaar in. De fietsers liepen daarbij jgeen letsel, wel raakten hun rijwielen zwaar bescha digd. Het echtpaar heeft het kenteken van de auto opgeno men. LEIMUIDEN Een automobilist uit Alphen aan den Rijn heeft gistermiddag rond kwart voor vier voor een enorme ravage gezorgd bij de Leimuidense brug. De man, die uit de richting Alphen kwam, reed met hoge snelheid tegen een vobr hem rijdende auto. Deze wagen begon te tollen en botste tegen twee auto's. De Alphenaar was inmiddels met zijn auto doorgetold en belandde op de vluchtstrook waar op dat moment door de politie een aanrijding werd afgehandeld. Een politieman zag kans weg te springen, maar een man uit Amsterdam werd aangereden. De Amsterdammer is met een gebroken kaak en enkel naar het Acade misch Ziekenhuis in Leiden gebracht. De Alphenaar, die licht gewond raakte, werd naar Rijnoord in Al phen vervoerd. In totaal moesten 6 auto's worden weggesleept. Vier daarvan (ook een politiewagen) zijn totaal vernield. Zeventig jaar getrouwd LEIDEN Burge meester C. Goekoop heeft vrijdag middag een bezoek ge bracht aan het echt paar Pardon-Bavelaar dat in het bejaarden centrum Robijnzicht het 70-jarig huwelijks feest vierde. Naast een bos bloemen bracht de burgemeester ook een felicitatiebrief en een taart van koningin Beatrix voor het echt paar mee. De heer en mevrouw Pardon zijn 92 en 90 jaar oud. LEIDEN De Leidse Dierenbescherming is de laatste dagen overstelpt met reacties naar aan leiding van de melding van een drijfjacht op hazen in het natuur- en recreatiegebied Crones- teijnse polder. In een brief aan het gemeentebe stuur schrijft de Dierenbescherming over gi gantische hoeveelheden adhesiebetuigingen en een telefoon die roodgloeiend staat. Diverse personen zijn handtekeningenacties begonnen. De Dierenbescherming heeft de handtekenin genlijsten, plus wat gedichten en collages naar het gemeentehuis gestuurd. Men hoopt daarmee „een halt toe te roepen aan de drijfjachten" en verwacht een reactie „in het belang van de nog levende dieren. Portemonnee gestolen LEIDEN Een 38-ja- rige Leidenaar is vrij dagavond van 6.000 gulden bestolen. De man had een porte monnee met het geld in zijn auto laten lig gen, die op de Tweede Binnenvestgracht ge parkeerd stond. Toen hij 20 minuten later weer bij zijn auto terug kwam, bleek die te zijn opengebroken en het geld verdwe- conomisch el en wee DEN Aan Meijerskade zijn gevestigd: „GPA Ne- lands" B.V., kopen en ver in van vliegtuigen en ih Aero Space Nether- Is" B.V. lodehuis Warnecke" B.V., einhandel in damesonder- eding, corsetart. enz., Bree- aat 126, is zaakadres gewij- d in Vught en wijziging drijf in het voeren van be er eigen vermogen, reeveste" B.V., ontw. engen van bouwproj., ko- n en verkopen van onroe- nd goed enz.. Morssingel is handelsnaam gewijzigd „Marestate" B.V. in Levendaal 166 is geves- d: „Leyden Consultancy" V., het geven van org., fi ne., fiscale en jur. advie- begeleiden van automa- eringsproj. van comp., rd- en software enz., 2e ndelsnaam „Leyden Auto- ition". orgerding's Taxicentrale" V., taxibedrijf. Admiraal nckertweg 2, heeft als 2e ndelsnaam „Regio-Taxi", a Belle", expl. van een r-dancing, Breestraat 49, is ndelsnaam gewijzigd in: orecaexploitatie Centro" V., wijziging bedrijf in het eren van beheer eigen rmogen. an Klipperwerf 7 is geves- d: „Minpro International" V., het expl. van licenties het verkopen van mijn- uwmachines en het optre- als cons, wat betreft jnbouwapparatuur. an Rosmolen 34 is geves- d: .Juwelier Rosmolen", veliersbedrijf. in Maarsmansteeg 2 is ge- stigd: „Plaza Modes", de- Ihandel in damesboven- :ding. oris Bayer" B.V. (neven- stiging), kleinhandel in da- sbovenkleding enz., is op- beven. n Overrijn 19 zijn geves- d: „Aann. bedrijf Groene- igen", aann.bedrijf en „Ex- iitatiemij. Overrijn" B.V., pl. onroerend goed. in Haagse Schouwweg 10 gevestigd: „Tableau", expl. n spelen c.q. behendig- idsspelen. in Oude Singel 142 is ge- stigd: „Krouwl Design Be er' B.V., in onroerend ed, eff. en hypothee, ïuldvord., voeren van dir., m. enz. in Admiraal Helfrichweg is gevestigd: „C. van Eijk aiding" B.V., holdingmij. en ito Beleggingsmij.", antsoen 107, is zaakadres wijzigd in Utrecht. van Eijk Sloopwerken V., slopersbedrijf, Admi- al Helfrichweg 11, han- lsnaam bedrijf gewijzigd C. van Eijk Holding B.V., ldingmij. De onderneming voortgezet door de nieuw te richten Van Eijk Sloop- irken B.V., aann. en uitv. n sloopwerken, met in- ng van 3 september 1986. -ook Mode" B.V. (ne.ven- stiging), kleinhandel in da- tsbovenkleding enz., Haar- nmerstraat 153 is opgehe- en krant ontvangen Bel sen 18.00 en 19.00 uur, erdags tussen 14.00 en uur, telefoonnr.071- 2248 en uw krant wordt dezelfde avond nabe- 9d. MEER INTERESSE WERKGEVERS VOOR OMGEKEERDE VACATUREBANK I Zl k LEIDEN Een kaarten bak met „open sollicita tiebrieven": De sollici tantenbank. Sinds 1 maart te vinden in het Gewestelijk Arbeidsbu reau Leiden aan de Oos terkerkstraat. Een klein hoekje van de afdeling Vraag- aanbodvergelijkingen (waar de vacatures bin nenkomen) is er voor ge reserveerd. „Om de pri vacy van werkzoeken den en werkgevers te waarborgen, hebben we besloten de bank neer te zetten op een plek die niet zo opvalt", zegt B. Amsing, chef info en ad ministratie van het Leid se Arbeidsbureau. Het prinicipe is heel eenvou dig. Mensen die (ander) werk zoeken, vullen een kaart in met persoonlijke gegevens: aan de linkerkant noteren ze wie ze zijn, aan de rechter kant wat ze willen. „De om gekeerde vacaturebank", noemt Amsing het. „In de vacaturebank zeggen de werkgevers wat ze hebben te bieden, hier doen de sollici tanten dat". Werkgevers die de sollicitantenbank „door bladeren" komen zeer uit eenlopende mensen tegen. Een geoloog uit Maastricht bijvoorbeeld. Of een Kat- wijks meisje met een Leao- diploma dat 114 aanslagen per minuut tikt. De kaarten zijn onderverdeeld in ver schillende categorieën. Op het bord boven de bak staan de beroepen vermeld met er achter een nummer. De werkgever kijkt naar de kaarten met het betreffende nummer en vindt mogelijk geschikte kandidaten voor zijn vacature. Sollicitanten kunnen zich voor meerdere beroepen inschrijven. „Daar G. Amsing bekijkt de „open sollicitatiebrieven". dere functies. Of iemand die heel moeilijk aan de slag kan komen, beseft dat hij een an der beroep moet uitoefenen". „De interesse van werkge vers en werkzoekenden voor de sollicitantenbank stijgt", weet Amsing. Er zijn nu on geveer 300 werkzoekenden ingeschreven. „Dat aantal groeit langzaam, we begon nen met honderd kaarten in de bak", vertelt hij. De mees te ingeschrevenen zoeken al gemeen administratief werk. Ook de „alleswillers" en ver kopers zijn ruim vertegen woordigd. Amsing: „Heel bij zondere beroepen zitten er niet tussen. Een kelner heeft zich aangemeld, en één tim merman' Zo'n tweehonderd maal wierp een werkgever een blik in de kaartenbak. „En ze nemen altijd één of meerdere kaarten mee", ver telt een medewerker. Directe resultaten liggen nog niet op tafel. Amsing vertelt dat er momenteel wordt geëva lueerd. „We zijn optimis tisch", zegt hij. Het idee voor de sollicitan tenbank werd gelanceerd door het arbeidsbureau in Spijkenisse. De sollicitanten bank sloeg aan en het idee werd overgenomen door an dere arbeidsbureaus, waaron der het bureau in Leiden. „Het bijzondere van de solli citantenbank is", zegt Am sing, „dat zowel werkende als niet-werkende mensen zich kunnen laten inschrij ven. Ook mensen die niet in ons rayon wonen, kunnen een kaart invullen". Hoe de kaart wordt ingevuld, wordt geheel overgelaten aan de sollicitant. De een typt, de ander schrijft. Er kan een pasfoto op de kaart worden, geplakt, en van die mogelijk heid blijkt een flink aantal mensen gebruik te maken. Een blik in de kaartenbak leert dat heel verschillende mensen van de nieuwe mo gelijkheid gebruik maken: oude mensen, jonge mensen, vrouwen, mannen, academici en mensen met een lage op leiding. De sollicitant moet elke vier weken contact op nemen met het arbeidsbu reau. Doet hij dat niet, dan verdwijnt zijn kaart zonder meer in de prullenbak. „We. willen het bestand zo actueel mogelijk houden", verklaart Amsing. „Een werkgever heeft niets aan iemand die vijf weken geleden een baan vond of naar Australië ver huisde, om maar een dwars straat te noemen". Vlot somt de man van het Arbeidsbureau de voordelen op van de Sollicitantenbank voor de werkgever: „Een ad vertentie kost geld, en wij zijn gratis. Bovendien ziet de werkgever meteen met wie hij heeft te maken. Hij ziet meteen wie en hoe iemand is. Hij hoeft niet op brieven te wachten, nee, de brieven lig gen voor hem klaar. En op elk moment van de dag of week kan hij contact opne men met de sollicitant. De werkgever kan zelf direct initiatieven nemen, als hij dat wil". Onbekend Een kleine telefonische en quête onder willekeurige Leidse werkgevers leert ech ter dat de Sollicitantenbank een onbekend fenomeen is. Veel werkgevers melden hun vacatures bij het Arbeidsbu reau en wachten totdat het bureau mensen stuurt. „Zelf kijken in de sollicitanten bank? Nee, dat doen we niet. nodig. Het lukt ons ook om de vacatures op een andere manier te vervullen", aldus een medewerker van de af deling personeelszaken van een bank. Een collega van een andere bank had van het Arbeidsbureau begrepen dat er in Leiden geen sollicitan tenbank bestond. „Maar ik ga er zeker gebruik van ma ken", zegt hij. „Nu moet je maar afwachten wie er bij je komt. Bij zo'n sollicitanten bank heb je de kaarten voor je neus. Dan kun je zelf initi atief nemen". JANET VAN DIJK OVERVAL OP SUPERMARKT LEIDEN Bij een gewa pende overval op een super markt aan de Stationsweg hebben twee gemaskerde mannen vanochtend enige tienduizenden guldens buit gemaakt. Het tweetal belde om -kwart voor acht aan bij de ingang aan de achterzijde van de su permarkt. De bedrijfsleider, een personeelslid en een handelaar zaten op dat mo ment boven in de personeels- kantine. De handelaar ging naar beneden om open te doen en keerde even later met de twee gewapende overvallers terug. De bedrijfsleider werd onder bedreiging van een pistool gedwongen om vergezeld van een van de mannen de kluis op de begane grond te openen, terwijl de ander bij het personeelslid en de han delaar bleef en de deur van de personeelskantine barri cadeerde. Het tweetal ging er vervol gens met enige tienduizen den guldens vandoor. Van hen is slechts een zeer vaag signalement bekend. Verder ontbreekt ieder spoor. JSKE EN WISKE DE HELLEGATHONDEN fö» mttiné :u in onze Iele muf! Het foihul niet nu ten toonleer die nhurH mm en koot omrn i (c) standaard Uitgeverij. Antwerpen-Weeap. LEIDEN Om de terugloop van arbeidsplaatsen bij de Sociale Werkvoorziening op te vangen, is in Leiden-Noord een werk project voor gehandicapte schoolverlaters van start gegaan. Mo menteel werken er twaalf jongeren, in de toekomst moet dat aantal uitgroeien tot veertig. Daarmee is de wachtlijst van deze groep opgelost. Het aantal werkplaatsen bij de Sociale Werkvoorziening is in het kader van de bezuinigingen de afgelopen jaren met 45 plaat sen teruggebracht. Omdat de opbrengst van de Sociale Werk voorziening op last van de regering verhoogd moet worden, ma ken schoolverlaters zonder arbeidservaring vrijwel geen kans om eventueel vrijkomende plaatsen te bezetten. Op initiatief van de ouders van de schoolverlaters is door de So ciale Werkvoorziening in samenwerking met de gemeente deze noodvoorziening gesticht. Het project is ondergebracht in een gebouw aan de Van der Driftstraat. De gemeente heeft er voor de komende drie jaar 270.000 gulden voor beschikbaar gesteld. Dit geld komt van een subsidie die het rijk heeft verleend voor aanvullend beleid in zogenaamde achterstandgebieden. De schoolverlaters hebben momenteel het project is afgelopen maandag van start gegaan twee opdrachten onder handen. Het is de bedoeling dat de orderportefeuille nog verder wordt ingevuld. Wanneer de schoolverlaters op deze wijze arbeidserva ring op kunnen doen, maken zij meer kans om in de toekomst bij de Sociale Werkvoorziening aan de Touwbaan in Leiderdorp aan de slag te kunnen. Daar werken momenteel 837 mensen. Er is een wachtlijst van circa 60 mensen. Stadsgehoorzaal (Leiden). Op 13 december. Con Amore met Handels 'Messiah'. De jaarlijkse uitvoering die de Christelijke Orato riumvereniging 'Con Amore' van Handels 'Mes siah' zaterdag in de Stads gehoorzaal gaf, speelde zich ditmaals tegen een wat bijzondere achter grond af. Vrijdag was de uitvoering te beluisteren van de bewerking die het Utrechts Studentenkoor gaf van de bewerking die Mozart van Handels be roemde oratorium heeft gemaakt, maar dat nim mer de roem van het na gevolgde origineel heeft gekregen. Het belangrijkste verschil tussen beide werken is gele gen in de instrumentatie. Mozart heeft deze naar de ei sen van zijn tijd aanzienlijk verzwaard. Of dat een voor uitgang was, is de vraag. De kracht van 'The Messiah' in originele vorm zit in de lichtvoetige en blijmoedige sfeer die de muziek uit straalt, maar de kans bestaat dat dat aspect daardoor min der sterk vertegenwoordigd 'The Messiah' spreekt nog steeds aan, ondanks dat het werk overbekend is en delen eruit op alle mogelijke ma nieren ge - en misbruikt zijn. De muziek is ongecompli ceerd, maar niet oppervlak kig en bezit ondanks een aanhoudend optimisme een grote mate aan afwisseling in stemming. De luisteraar blijft geboeid. In dit verband moet overigens ook 'Con Amore' genoemd worden die er alles aan gedaan heeft om de mu ziek aantrekkelijk te maken. De uitvoering verliep in een vlot tempo, een soort no non sense benadering die echter alle ruimte laat aan de muzi kale uitdrukking. De klank van het koor is zonder meer mooi: zuiver, fraai genuan ceerd, vol klinkend in moei lijke liggingen en luchtig, wat gezien de omvang een prestatie mag heten. Het was duidelijk dat Con Amore met Piet Kiel een voortreffelijke dirigent in huis heeft die met overgave kan laten musice ren en daarbij fraaie effecten liet realiseren. Op het Rand stedelijk Begeleidingsorkest had hij eveneens een uitste kende invloed. De solisten staken wat pover tegen deze prestaties af. War minder krullerige effecten (de sop raan Hanneke Kaasschieter) en wat meer lucht bij de te nor (Wouter Goedhart) had geen kwaad gekund. De alt Heieen Resoort functioneer de min of meer vlekkeloos. Museumstad In de Centrale Bibliotheek aan de Nieuwstraat is door leerlingen van de Rein wardt Academie de tentoonstelling 'Leiden, Museumstad' inge richt. De expositie is samen gesteld op verzoek van de stichting Leiden Museumstad die beoogt de bekendheid van Leidse musea te vergro ten. De expositie geeft een overzicht van wat de ver schillende musea te bieden hebben. Ook zijn er wat voorwerpen te zien. Als de tentoonstelling op 13 januari wordt gesloten, is het de be doeling hem ook op andere plaatsen in het land te pre senteren. Men kan de exposi tie bekijken tijdens de ope ningsuren van de biblio theek. Vrou wertcen trum Het vrouwencentrum aan de Doezastraat 34 organiseert elke zaterdagavond vanaf 22.00 uur een disko. Daar naast start in januari op woensdagochtend een nieu we zelfverdedigingscursus. Informatie: tel 123538. Dienstencen trum Het programma van het dienstencentrum Binnenstad (Hogewoerd 65, tel. 143503) is gewijzigd. De sjoel- en kla- verjasavonden zijn verplaatst van maandagavond naar maandagmiddag, aanvang 14.00 uur. Op donderdagmid dag is onlangs een breiclub van start gegaan, aanvang 14.00 uur. Ouderen Voor mensen van 55 jaar en ouder worden in het Huis op de Waard diverse aktivifei ten gehouden. Donderdag ochtend van 11 tot 12 uur wordt gymnastiek georgani seerd voor ouderen die slecht ter been zijn. Woensdagoch tend tussen 9 en 12 uur is te gen betaling) een pedicure beschikbaar. Vooraf een af spraak maken (tel. 142740) is gewenst Nadere informatie is verkrijgbaar bij het Dien stencentrum Binnenstad, Ho gewoerd 65 tel. 143503. Ruilavond Ruilclub Koningskerk houdt komende vrijdag van 19 tot 22 uur een ruilavond voor verzamelaars van postzegels, munten, lucifermerken, prentbriefkaarten enz. De bijeenkomst heeft plaats in de aula van de Dr. van Voorthuysenschool, Marnix- straat 104. Entree voor niet- leden f 1,- en f 1,50. Voor meer inlichtingen 071-312513. PvdA In de periode van donderdag 18 december tot en met 14 ja nuari is er geen inloop spreekuur bij de PvdA. Van af 15 januari kan men weer elke donderdag tussen 19 en 21 uur terecht in het „Gul den Vlies", Breestraat 125. Een landelijke kinderjury heeft zaterdag in Rotter dam uit honderden krante foto's de belangrijkste en de leukste gekozen. In de categorie „belangrijk" ko zen de 30 leerlingen een foto van een voor de Ne derlandse kust gestrande walvis. En in de categorie „leuk" bleek een foto van een 4-jarig jongetje dat met een basketbal door de benen van een oudere jon gen loopt, favoriet. Foto's van dieren scoorden erg hoog bij de kinderjury. Want behalve de foto van de walvis selecteerden de kinderen ook twee foto's van poezen en één van een chimpansee en een duif. Een foto van een jongetje met een machinegeweer, met boven hem een por tret van de Iraanse ayatol lah Khomeiny, werd ook gekozen. „Wij hebben het zo goed, het is heel erg dat deze jongens moeten vechten", aldus de kinde ren. In totaal hebben maar liefst 10.000 leerlingen van tien tot veertien jaar uit het hele land meegedaan aan de krantefotowedstrijd. Deze kinderen hadden 25 verschillende kranten gele zen en daaruit de leukste en belangrijkste foto's ge kozen. Die foto's waren za terdag In Rotterdam te zien. De krantefotowed strijd is georganiseerd door de Stichting Krant In de Klas. Ook de Educatie ve Dienst van Sijthoff Pers, uitgeefster van de Leidse Courant, maakt daar deel van uit.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 5