Angstig HRC ook geen probleem voor DIOK Leiden houdt titelstrijd open £cidóc©otncmt Philidor roer z'n staart Heren NOVO gewogen en te licht bevondei Flair profiteert van fout Ylietwijk Den Haag onttroont bowlend Leiderdorp Sleutels hoopt op wonder... GESLAAGDE KAMPIOENSCHAPPEN MAANDAG IS DECEMBER 1986PAGINA 18 LEIDEN In een van span ning zinderende finale heeft Leiden vooralsnog de kansen op een kampioenschap in ei gen hand gehouden. Koploper Gunco/AMVJ Rotterdam beet in Leiden voor de eerste maal dit seizoen nipt in het zand: 64-63. Ook de mannen van BVO deden goede zaken door Zeemacht met 64-67 te ver slaan. De dames van MSV maakten korte metten met Zeemacht 05-38. Datzelfde deed Grasshoppers met Lisse: 73-49. Leiden moest tot 8-8 Gunco aan zijn zijde dulden. Toen werd Bert Kragtwijk eindelijk in de aanval betrokken en ging de falende guard Ronald van der Geest naar de kant ten gunste van de nadrukke lijk naar een basisplaats sollici terende Robin van Gorkum. BS Leiden sprong bij zijn op ponent weg (16-8, 24-14 en 37- 25), en gaf door eigen stupidi teit de Rotterdammers vlak voor rust nog een kansje: 37- 30. Onder leiding van Marcel van Eeuwen kwam de koploper bij 49-47 voor het eerst weer in de buurt en nam bij 56-57 via de lepe Ernst Mostert zelfs het heft in handen. Kragtwijk verhinderde echter een Rot terdamse zege. Hij sleepte Lei den door een moeilijke perio de. Erik Paul van Weeren was evenwel de matchwinner voor de Leidenaars. Zijn steal ge volgd door een score leverde Leiden 34 seconden voor tijd de winst. En daarmee ook nog een gerede kans op het kampi oenschap. Kragtwijk 21, 13 re bounds, Van Weeren 19, Bou- man 10. BVO nam eerst ruim afstand van Zeemacht (4-12, 10-21), om vervolgens toch weer in een wedstrijd te verzeilen. Bij rust leidde Zeemacht met 30-29 en ook na de wisseling bleven beide teams in elkanders na bijheid. Mede door de inbreng van Steve Deul (26 punten) en Marlon Dorsiel (13) sloot BVO winnend af (64-67), waardoor de koppositie behouden bleef. Het duel tussen MSV en Zee macht verdiende de kwalifica tie „wedstrijd" niet. De Noord- wijkse dames kwamen vlot los: 16-9 en 26-9, om bij rust al een royale marge in handen te hebben: 41-12. Het verschil liep in de tweede helft zelfs op naar 83-33, waarna de teller van het scorebord mocht uit- heigen bij 85-38. Ter Laak 16, Vos 14, Schaap 13, Janson 12. Grasshoppers maakte Lisse in de streekderby een kopje kleiner. In Katwijk ging het duel tot 12-12 gelijk op. Maar toen de Zaal-motor met Anja Aanmdewiel en (vooral) Petra van de Oever eindelijk ging draaien, bouwden de Katwijk- se dames de score snel uit. Bij 51-30 was het gat maximaal, met name doordat de fouten- verdeling in Katwijks voor deel uitviel. „Zo speel ik nu eenmaal basketbal", verklaar de coach Ed Zaal na afloop. „Je moet fouten uitlokken". Die opzet slaagde, waardoor Grasshoppers niet alleen bij 73-49 winnend afsloot, maar ook een kans behield op een positie in de top van de rang lijst. Van de Oever 23, Aande- wiel 22, Hoek 17. Leiderdorp bereikte de acht ste finales van de bekerstrijd door US met 93-77 te verslaan. Met name Boris Monkhorst speelde een goede partij, nadat coach Peter Paulides de instel ling van zijn center vorige week bekritiseerd had. Monk horst liet nu 25 punten en 20 rebounds aantekenen. Een wat chao tisch ogend mo ment uit het tref fen tussen DIOK en HRC. De Leid- se rugbyers won nen afgetelend met 11-0. LEIDEN Aartsrivaal Den Haag bleek gisteren doodsbenauwd naar DIOK te zijn gekomen en deed niet veel om er aan aantrekkelijke partij van te maken. De Leidse ru- bygers deden wel hun best. Met goed gegroe peerd rugby en bij vlagen schitterende aanvallende staaltjes werd de eind stand op 11-0 bepaald. Nu volgende week NFC nog en dan volgt het cruciale treffen met Castricum. Al vanaf het begin toonde HRC zich angstig. Schopte de bal vaak ver weg en zocht bij na nooit de opbouw. Wat DIOK wel deed. Na na een kwartier werd winger Rob Kamp aangespeeld. Via Onno Velthuizen en Kamp belandde het ovaal bij Marcel Chaudron, die de try drukte: 4-0. Het lukte HRC met soms ver velende overtredingen, die door referee Henk Knoop niet allemaal werden bestraft, om DIOK redelijk lang op die stand te houden. Het sfeertje werd in die fase grimmig. Na ruim een uur kwam het verschil in kwaliteit ook in de score echt bovendrijven. Mark Michelse had er eerst met een straf kick 7-0 van gemaakt, toen Dick Berghout de vrije Kamp weer op links aanspeel de. Nu werkte de winger zelf het ovaal tegen de bodem: 11- 0. Het verschil was niet alleen in cijfers, maar juist ook in het vertoonde spel aangegeven. In de promotieklasse verzuim de LSRG de koppositie te ver beteren. Medetitelkandidaat ging met een 0-16 overwin ning aan de haal. Met name het eerste half uur gaf aanlei ding voor een dergelijke uit slag. Dat de Leidse studenten erna wat beter werden, lever de niets meer op. De routiniers van Minerva gingen met 20-3 onderuit bij mededegradatie kandidaat Castricum 2. En ziet de ploeg nu naast zich op de voorlaatste plek staan. Jan- Willem van Doorn zorgde voor de 3 punten. The Bas sets rekende af met de hek- kesluiter in die klasse. Rams werd met 45-0 kansloos gela ten. Na een gelijkopgaande eerste helft (13-0) sloegen de „hangoren" in de laatste helft definitief toe. Jacques Eikelen boom, Peter Schrama, Ruud Vos en Tinus Harskamp ver zorgden de scores. De leider in de afdeling West 1, Harlequints, hield zijn on geslagen status vast. Den Haag 3 ging „eraan" met 24-0. Kees Verheyen (twee tries), Jurgen van Bergen en Henegouwen, Peter Gijben, Leo van der Spek en Arno van Oosterhout sprokkelden de punten bijeen. TJEERD SCHEFFER LEIDEN Door een smade lijke nederlaag van Vlietwijk bij Van Zijderveld, is het Al phense Flair weer tweede in de eerste klasse afdeling 2 van de badmintoncompetitie. In Amstelveen is het altijd moeilijk spelen en zaterdag merkte ook Vlietwijk dat. Henk Westerbeek was afwe zig, het tijdstip (18.00 uur) kwam hen slecht uit en daar door kwam de ploeg niet echt gemotiveerd aan de start. Dat werd door Van Zijderveld ge nadeloos afgestraft. Liefst 9-2 bedroeg de overwinning. San dra Kroon was daar het ergste slachtoffer van: twee maal 11- 0 verlies. Flair profiteerde op timaal door in en tegen Velsen met 7-4 de maximale drie pun ten binnen te halen. Bijzonder blij was de Alphense ploeg met het hernieuwde optreden van de lang geblesseerde Henk Wieten die ook direkt zijn bei de partijen won. De derde re gioclub in die eerste klasse trof het niet tegen het oppermach tige De Ritte te moeten spelen, maar gaf toch opvallend goed partij. Ondanks veel drieset ters gingen alle punten toch naar Spijkenisse. De Zuidhol landse eilandbewoners ver klaarden wel bang geweest te zijn en waren dan ook verrukt met een 8-3 winst. Bij Lisse was Jaqueline van Ravensber- gen degene die met twee over winningen het meest voldaan van het veld stapte. Naast haar winst in de single en dubbel kwam ook Edwin-Garfield- Both tot winst. In Lisse zorgden de beide vol gende teams voor twee punten door allebei 4-4 te scoren. Op vallend in het tweede was dat dit tot stand kwam ondanks het uitvallen door een zweep slag van Willem Griethuysen. Concurrent Merenwiek kon de goede lijn van de laatste we ken niet volhouden en verloor met liefst 6-2 van Van Zijder veld 7. Bij Lisse 3 debuteerde de pas 12 jarige Brenda Conijn met twee overwinningen: Zo wel de enkel als de dubbel le verde haar de punten op. In het Alphense eveneens veel blije gezichten. Het tweede van Flair won met 5-3 van mede koploper Morgenstond. Miranda Wieten was echter een beter heroptreden voorge steld. Zij was betrokken in alle drie verliespunten, maar was al blij weer mee gedaan te hebben. Het derde van Flair won uiteraard en liet via een gemengd dubbel van invaller Widia Kartenagara en Ellis Visser de eer redden door IJ- mond. Zigo won vrij gemakke lijk met liefst 6-2 van concur rent Eridos 4. Opvallend ook dit keer weer de zege's van de dames Corina Nielen en Con- ny Kipuw. LEIDEN De Bowling Bond Den Haag heeft gisteren in Lei derdorp aangetoond nog altijd toonaangevend te zijn in de wes telijke regio. Tijdens de voorronden voor de nationale stedenont- moeting werd regerend titelhouder Leiderdorp in eigen „huis" onttroond door de routiniers uit Scheveningen. De beste bond uit onze regio was Leiden Zuid-West, die als zevende uit de bus kwam. Leiderdorp ging volledig ten onder aan de druk en kwam niet verder dan een voorlaatste, ofwel elfde eindklasse ring. De plaatselijke dames- en herenteams bleven alleen nog Leiden Holiday Inn voor. René Warmerdam van De Lier was individueel het best met 813 (4 games). Bas Menken was de beste uit de Leidse regio: 764. Uitslag: I. Den Haag 7265, 2. Gouda 7145, 3. De Lier 7077, 4. Rijswijk 6991, 5. Zoetermeer Westerpark 6926, 6. Delft 6656, 7. Leiden Zuid-West 6727, 8. Zoe- termeer 6666, 9. 's-Gravenzande 6665, 10. Alphen 6622, 11. Leiderdorp 6517, 12. Leiden Hl 6266. LEIDEN De goalballers van De Sleutels hopen nog slechts op een wonder. Na het teleurstellende optreden in de derde compe titieronde lijkt degradatie uit de hoofdklasse nauwelijks meer te ontlopen. In Utrecht werd de spannende wedstrijd tegen aartsri vaal Blauw Wit uiteindelijk beslist door het slechte verdedigen van Cees Zwanenburg en het matige aanvallen van Ton van Kesteren. Met 3-2 werd de moraal van de Leidenaars een flinke deuk toegebracht. Na de eerste twee worpen van Hengelo in de volgende wedstrijd brak ook het verzet van Cees Smit en werd de 2-0 voorsprong door de regerend landskampioen nog slechts uitgebreid: 8-1. Ook tegen de volgende tegenstander, BSV, was er niet echt sprake van een wedstrijd. Met 5-1 werd Sleutels opgerold. Het herstel kwam pas tegen mede-degradatiekandidaat Amersfoort dat door een eindelijk ontketend team naar huis gestuurd werd: 4-0. De door Gymnastiekvereni ging Jahn georganiseferde Bondskampioenschappen van het KNGCV leverden Jettien van de Bij (foto), de zoveelste eerste plaats op. Met haar kampioenschap op het onder deel Ritmische Sport Gymnas tiek sloot zij haar carrière af. Achter Jettien van de Bij (CJO Leeuwarden, 77.40 pun ten), werd Carolijn Nel (Agidi- tas Buschoten, 72.05 punten) tweede. Anita Postma (CJO Leeuwarden, 70.10 punten) werd derde. Bij de groepen met handgereedschap werd CJO Leeuwarden eerste (17.05 punten, baloefening) en twee de (16.70 punten, knotsoefe ning). Derde werd ODI Oen- kerk (14.00 punten, baloefe ning). De eerste prijs bij groe pen zonder handgereedschap ging naar CJO Leeuwarden (18.00 punten), gevolgd door Juventa Drachten 14.35 pun ten). Bij Jazzgymnastiek voor klei ne groepen behaalde de twee de ploeg van SV De Lier de eerste prijs 17.15 punten), DOS Naaldwijk de tweede prijs 16.75 punten) en de eer ste ploeg van SV De Lier de derde prijs (16.10 punten). Het Jazzgymnastiek voor grote groepen werd gewonnen door CJO Leeuwarden (15.75 pun ten), DOS Naaldwijk werd tweede (15.38 punten). Bij de Individuele jazzgymnastiek won Jeanette van Aartsen (OKK Nijverdal, 18.40 punten) de eerste prijs, Joke Mulder OKK Nijverdal, 18.15 punten) de tweede prijs en ging de der de prijs naar Petra Pelikaan (SV De Lier, 18.05 punten). LEIDEN De schakers van Philidor Leiden heb ben zaterdag in een uitste kende wedstrijd het Am sterdamse Desisco Water graafsmeer verslagen. Daardoor is Volmac Rot terdam (8-2 in Bussum) al leen en onbedreigd aan de leiding gekomen in de hoofdklasse en valt er in de rest van het seizoen weinig spanning meer te verwachten. Ook een van de degradanten is al be kend: de Koningsclub kwam niet opdagen, ver loor met 10-0 en bezit nu - 2 matchpunten. In de tweede klasse herstelde LSG 1 zich (6-2 tegen VA- S/ASC), maar verloor LSG 2 met 2,5-5,5 van Philidor 2. Desisco Watergraafsmeer had Philidor zeker serieus geno men en trad aan in de sterkste opstelling. Op de topborden werd het dan ook 4-1 voor de Amsterdammers, maar aan de staart sloeg Philidor met 4,5- 0,5 terug. De titelhouders Paul van der Sterren en Coen Zuid- ema lieten weinig heel van hun Leidse opponenten: zowel Hans Kuijf als RAG de Graaff kregen geen kans. Piet Bak ker, Henk van Maaren en He- leen de Greef vonden echter het juiste tegengif en brachten Philidor op een 3-2 voor sprong. Wim de Kok voegde daar een punt aan toe, nadat zijn tegenstander de stelling had geforceerd. Vervolgens boden Joop Piket en Henk Hofland beiden in betere stel ling remise aan om alvast het matchpunt veilig te stellen. Onnadenkend werden de voorstellen geacepteerd, want in de twee resterende eindspe len bezat Coen Stehouwer een zekere remise en stond ook Peter Gelpke gelijk tegen Hans Ree. Uiteindelijk vergis te Gelpke zich nog en bracht Stehouwer de matchwinst bin nen. Eindstand 5,5-4,5. Volmac Rotterdam verpletter de BSG (Bussum). Weliswaar kwamen Jan Timman en John van der Wiel niet verder dan twee moeizame remises en verloor Han Böhm, maar in het vervolg stonden de Rotter dammers geen halfje meer af. LSG 1 was over de zware ne derlaag tegen Philidor 2 heen en won simpel met 6-2 van VAS/ASC. Wim Heemskerk had vooraf al voor 1-0 gezorgd. Zaterdag liepen Dirk Si] en Teunis de Haas hun te? standers op de koningsvle onder de voet. Leon Kon beheerste het koning natuurlijk het best en Jan, lenaar wist met een positioi stukoffer in een midden zonder dames de winst bin te halen. Adrian Clemens zich op het tweede bord h hwindelen en Joan Baart Henk van Putten moesten remise genoegen nemen. In de derby tussen Philidi en LSG 2 was het wede Philidor dat aan het lan eind trok. Wim Vriend vooraf al Kees de Groot i slagen. En zaterdag liep PI dor snel uit door Leen van wegen (in de opening) en I man van Halderen, die middenspel beter speelde, dat Ruud Mieremet in de i val Ton Kohlbeck had prakt, verzuimde Chris Mannien met een opofferi combinatie een toren te v nen, zodat Henk van I met remise ontsnapte. Sii Duindam kreeg van Henr de Greef in tijdnood een j cadeau en bracht LSG noj rug tot 2,5-3,5. Daarna echter de beurt aan Ab S om de genadeklap uit te de Uiteindelijk won ook Kuijf, nadat hij een pion buitgemaakt. In de derde klasse had LS het 5-3 verlies tegen Fischi geheel aan zichzelf te danl Bij een 3-0 achterstand een krappe overwinning zicht. Inderdaad won van der Vorm mooi op eerste bord, verzilverde I Huijsdené zijn pluspion en overde invaller Arvic Ha een stuk. Maar Aldert W« Hoeksema blunderde in ke stand een toren weg Theo Wagenaar maakte helemaal bont door in sti gewonnen stelling een d weg te geven. Voorschoten 1 kwam eind voor de eerste maal tot de le winst, die vooral te da was aan de vier topboi Frans Erwich brak de t< stand met een pionoffei Bart Gort won een kwal Na drie nederlagen en eei mise van Abraham K» leek het nog slecht uit te ken, maar Bert Houwelin Frits Fritschy pakten in ge tijdnood beiden een punt en zorgden daarmee een 4,5-3,5 overwinning VVV uit Alkmaar. Voor ten 2 leed een kansloze 6-1 derlaag in Den Haag tegei LEIDEN Bijna alle vol leybalteams uit de regio hadden moeite met de donkere dagen voor kerst mis. Alleen de heren van Leython zorgden voor een lichtpuntje door in eigen huis hekkesluiter Kalinko met 3-1 te verslaan. NOVO verliest langzaam (maar zeker?) de aanslui ting met de kop van de derde divisie; US 2 won met 2-3 van de Noordwij- kers. Volledige duisternis heerste er zaterdag bij de dames. Gemini /Kangeroes 1 verloor met 1-3 van DFC en de dames van het tweede team waren niet sterk genoeg voor koplo per Utrecht (0-3). Met de zelfde cijfers ging NOVO in en tegen Volendam te- nonder. Jupiter bond de dames van Leython aan de zegekar; 3-1. John Groen bleek zaterdag niet alleen als coach maar ook als speler nog onmisbaar voor Leython. Nadat Kalinko de eerste set had gewonnen (13- 15), brachten Groen en Rob van de Bosch het team weer terug op een redelijk nivo, waardoor de winst naar Ley thon ging; 15-9, 15-13 en 15-9. Het blok van NOVO bleek op de lange duur niet bestand te gen de aanvalskracht van US 2. US, dat enkele oud-tweede divisiespelers terughaalde om degradatie te voorkomen, was completer dan het Noordwijk- se team. NOVO gaf mede door het volkomen falen van aan valler Wilfred van Duuren, een 2-1 setwinst uit handen. Coach Van Nierop legde zich neer bij de 2-3 nederlaag: „US beschikt over een vorm die ik tot nu toe in deze divisie nog niet heb gezien." In de promotieklasse vielen er drie vijfsetters te noteren. Op merkelijk was de 2-3 winst van LUSV tegen DOS 3. Op merkelijk, vanwege het ont breken van één van de twee vaste spelverdelers; vanwege de vervoersproblemen èn op merkelijk omdat twee van de basisspelers maar even hun bed hadden gezien. Gemini- /Kangeroes 2 bereid zich in de regel serieuzer voor. Zater dag resulteerde dat na bijna twee uur spelen in een 2-3 winst op Inter Amicos 2 waar in enkele „dubbele meter mannen" acteerden.„De drie trainingen per week gaan vruchten afwerpen", kon coach Karei Wattimury ver heugd melden. In de uitwedstrijd tegen de nummer twee kon Donar na twee kansloos verloren sets te rugkomen naar 2-2. Daarna braken conditieproblemen op, maar men was toch tevreden met hetr zwaar bevochten punt. Hoewel er minder fou ten werden gemaakt dan ge woonlijk en de middenaanval naar behoren functioneerde, hechtte Leython 2 weinig waarde aan de 3-1 winst op DOS 3. De eerste set werd ver loren, maar daarna was Ley thon heer en meester; 15-3, 15- 7 en 15-4. Dames DFC had de sterkte al getoond door van de koploper in de tweede divisie te winnen en zaterdag bleek dat Gemini- /Kangeroes te weinig in huis had om het de dames uit Enk huizen moeilijk te maken. De eerste set was hoopgevend (15- 11), maar daarna kwam de Voorschotense aanval er tegen de sterke blok- en veldverde- diging nauwelijk meer aan te pas; 1-3. In de derde divisie draaide de uitbeurt tegen Jupi ter voor Leython uit op een bittere teleurstelling. Met het schaamrood van de eerste set (15-1) op de kaken, leken de dames uit Leiderdorp zich te herstellen, maar mede door enkele arbitrale missers bleef het ritme zoek; 3-1. Gemini/Kangeroes 2 kreeg Utrecht op bezoek en verloor met 0-3, maar de nederlaag was minder groot dan ge vreesd. De setstanden getuigen van de problemen die de onge slagen koploper had met de Voorschotense dames: 14-16, 8- 15 en 13-15. Zoals gebruikelijk startte NOVO goed, maar ook de problemen met de af king waren weer aanwi „Als we het eind van de naderen, gaat er alles, n dan ook alles mis," aldus c< Sjaak de Jong na het 3-0 lies tegen Volendam. De regionale promotiekli teams verloren beide meti Leython 2 was al haast bi aanblik van Ridderveld (t ningspakken!) verslagen ook Danka van Klaveren< haar rentree maakte, kon tij niet keren. Alleen de d< set werd gewonnen. „Fris de lever" trad LUSV aan gen een van de toppers ui promotieklasse. Agon. In zeer aantrekkelijk duel wa Leidse vechtlust pas in vierde set gebroken; 13-15, 14, 13-15 en 9-15. De da van coach Timo van Tilb zagen weer licht in het le< CORIEN BOTM

Leidse Courant | 1986 | | pagina 18