ïeugd Lisse toont zich slagvaardig Fides Pacta zet jelangrijke stap LZ'86 wijst concurrent Het Y terug Gelukkig uiteinde voor SVLV James Lugdunum rijn op de yoede weg i3POHI IHIBUNE £cidócSou^ant ^inst hockeyers Leiden Van der Meer weer vooraan Fleur Bakker razendsnel i MAANDAG 15 DECEMBER 1986 PAGINA 17 LEIDEN Dit weekeinde vielen er weinig opvallende uitslagen te noteren in de waterpolocompetitie. Of het moet de ruime 10-5 over winning zijn, die LZ'86 in de eerste klasse behaalde op het Y. Hoofdklasser AZC won eenvoudig met 16-9 van DZV. De Zijl/LGB had meer moeite met zich zelf dan met rode-lantaarn- drager AZ PC. Dankzij een goede laatste periode won de kooiclub met 11-6. Katwijk trok bij het hoger geplaatste De Ham aan het kortste eind: 10-7. In de tweede klasse moesten de dames van De Zijl/LGB een punt laten aan AZ PC. AZC lijkt na de nederlaag bij de Zijl/LGB weer helemaal op het goede spoor te zitten. Vorige week werd HZC/de Robben naar een ruime 15-7 nederlaag gespeeld en dit weekeinde was het altijd lastige DZV aan de beurt. Een sterke eerste en der de periode waren genoeg om DZV op de knieën te krijgen. In eerste instantie liepen de Alphe- naren in no-time uit naar 5-1. Daarna verslapte de concentra tie enigszins, waardoor DZV in de wedstrijd kon blijven. In de derde periode liep AZC ruim van de tegenstander uit Delft weg. Het vierde speldeel was een doelpuntrijke fase. Beide ploegen scoorden elk viermaal en bepaalden de eindstand daar mee op 16-9. Een makkelijke overwinning derhalve voor AZC, dat volgende week bij VZC een gat van drie punten kan slaan in de race om het landskampioenschap. De Vee- nendaalse ploeg verloor een punt bij HZC/de Robben, zodat AZC nu alleen aan de leiding gaat Periodestanden: 5-1, 6-3, 12-5, 16-9. Doelpunten: Remco Pielstroom 6, Stan van Belkum 5, Ar co Verbom 2, John Jansen 2, Gijsbert van der Leeden 1. Tegen AZ PC speelde de Zijl LGB haar slechtste wedstrijd van het seizoen. Dat de Leidse hoofdklasser toch nog met 11-6 won zegt meer over de zwakte van AZ PC dan over de kracht van de Leidenaren. De Zijl/LGB wist zich drie perioden lang geen raad met de zone-ver dediging die AZ PC uitoefen de. In de aanval was de Zijl LGB veel te passief en als er dan eindelijk eens een Leide- naar werd vrijgespeeld, dan was de beslissende pass weer on nauwkeurig. Halverwege stond er dan ook een magere 3-3 stand op het scorebord. In het derde part leek de Zijl/LGB afstand te nemen toen Marc van Belkum met drie treffers op rij de stand op 6-3 bracht Maar voor de ogen van de morrende toeschou wers wist AZ PC voor de laatste rust toch weer aan te ha ken: 6-5. Na een donderspeech van trainer Frits Welling maak te de Zijl/LGB het karwei in de vierde periode dan wel defini tief af, maar echt blij konden de Leidenaren met deze ovei win ning niet zijn. Periodestanden: 2-1, 3-3, 6-5, 11-6. Doelpunten: Mare van Belkum 6, Alex van Belkum 2, Paul Belt Edwin Re- degeld en Alex Verhoog elk 1. Eersteklasser LZ'86 behaalde een belangrijke overwinning op het Y uit Amsterdam. Voor de wedstrijd hadden beide ploegen 17 punten en daarmee stonden ze 1 punt achter op koploper Merwede. Dankzij de winst van LZ'86, die pas in de derde perio de gestalte kreeg, blijft de Leidse ploeg volop meedraaien in de strijd om promotie. Frans van der Brink gaf met een hattrick in de vierde periode de genade klap aan het Y. Met 10-5 bleef LZ'86 uiteindelijk de baas. Pe riodestanden: 2-3, 5-4, 7-4, 10-5. Doelpunten: Frans van der Brink 4, Wilco van de Zeeuw 2, Jan de Graaf 2, Rob de Wit 1 en René van de Zeeuw 1. In de tweede klasse verloor Katwijk met 10-7 van De Ham. Er had wellicht meer ingezeten voor de Katwijkers, die 3 minuten voor tijd nog op 7-7 stonden. De meer ervaren spelers van Katwijk za ten op dat moment echter al met drie P's op de kant. De Ham maakte dankbaar gebruik van het gebrek aan routine aan Katwijkse zijde en wist in de slotfase nog driemaal te scoren. Periodestanden: 2-1, 2-3, 6-5, 10- 7. Ronald Heemrood en Arco Guyt scoorden elk tweemaal voor Katwijk. De dames van de Zijl/LGB moesten tegen het sterke AZ PC een punt (3-3) en daarmee de koppositie af staan. Marion Rijsbergen scoor de alle Leidse doelpunten. De ploeg van Theo Uittenhout staat nu 1 punt achter op leider ZPB/ Unico 2, aan wie volgende week een bezoek gebracht wordt Da mes eerste klasse: LZ'86-Het Ra vijn 7-9. LEIDEN Doordat de onderlinge top-viercon- frontaties in de afdeling zaterdag afgelast werden, gaat SVLV na de 1-0 winst op Meerburg als lei der de winterstop in. Woubrugge won met 1-2 de uitbeurt tegen GWS en verliet daarmee de geva renzone. Kagia en LSVV '70 deelden de punten (1- 1) en de zesde plaats op de ranglijst. SVLV - Meerburg 1-0 ((H)) SVLV had, mede door het ont breken van de geschorste Jan Zoetemelk, moeite met de Meerburg-verdediging en kon dan ook pas een paar minuten voor tijd scoren. Michel Zon neveld speelde de laatste man en de keeper uit en trof, hoe wel hij ten val kwam, doel. Meerburg achtte zich beroofd van een kans tot scoren; de scheidsrechter keek de andere kant op toen Paul Snijders „getorpedeerd" werd en boek te de speler na aanmerkingen op de leiding. GWS - Woubrugge 1-2 ((H)) De Sassenheimers lieten de scoringskansen liggen, on danks een enerverend begin van de eerste helft; Percey Looman, Wim van der Meij en Jan van Duyn misten. De laat ste opende de score in de 70ste minuut, maar daarna maakte Woubrugge het spel. In de laatste vijf minuten bracht Dirk van Dorp zijn ploeg de winst, door twee maal een strafschop te verzilveren. Kagia - LSW '70 1-1 ((H)) Beide ploegen hielden elkaar, evenals op de ranglijst, in evenwicht. Na een half uur spelen in de tweede helft schoot Lex de Ree Kagia naar een 1-0 voorsprong en de Lis- serbroekers dachten twee winstpunten behaald te heb ben. LSVV '70 drong aan en vlak voor tijd bracht Frits Zweegman de studenten op gelijke hoogte. Tweede klasse Dè verrassing in de tweede klasse was de nipte winst die koploper SVOW behaalde in de uitbeurt tegen hekkesluiter VNL. De ploeg uit Oude We tering hield te weinig reke ning met het slechte veld en speelde daarmee de Leide- naars in de kaart. Alleen Arno Snaterse kon een treffer op zijn naam schrijven; 0-1. Ab- benes bleek terecht de tweede plaats te bezetten; ZLC kon niets afdingen op de 1-4 neder laag. Martin en Ronald Hon- koop, Rob Cornelissen en Pe-" ter Temerus scoorden. Iwan Haft (penalty) was goed voor het enige Leidse doelpunt. Kickers '69 domineerde tegen LFC in de eerste helft en Gijs van Duijn drukte dat uit in een treffer. Na rust benutte LFC-er Marcel Rietbergen een penalty en ging de winst naar het in de tweede helft sterkere LFC toen Chris Blok 2-1 liet aantekenen. De Zoeterwoudse derby tussen SJZ en HVZ le- niet het gewenste resultaat en HVZ houdt problemen met het gebrek aan „afmakers". HVZ- trainer Riethoven uitte na af loop kritiek op het competie- beleid: „Ik kan mijn spelers in zo'n armetierige afdeling, waarin je in zeven duels drie keer dezelfde tegenstander treft, nauwelijks meer motive ren." [DEN Net als op het veld komen de en van Leiden in de zaalhockeycompe- uit in de overgangsklasse. Leiden elde haar eerste wedstrijd uit tegen versum en gaf daar haar visitekaartje loor met 9-12 te winnen. Br veel opgelegde kansen te missen de Leiden de Hilversummers in staat een 6-3 voorsprong op te bouwen, die k voor rust werd teruggebogen tot een jjee stand. De tweede helft kreeg Lei- meer vat op het spel en handhaafde zelf een voorsprong van steeds twee lpunten. Casper Klein had, met Dirk «Ver en Laas Galema, het grootste aan- in de Leidse score. In de eerste klasse werkte Roomburg met wisselend resultaat twee wedstrijden af. De eerste wedstrijd moest worden ge speeld tegen het Delftse Hudito, dat op het veld maar liefst twee klassen hoger speelt. En ook in de zaal veel sterker bleek. Hu- dito liet Roomburg alle hoeken en balken van het veld liet zien en bepaalde de eind stand op 12-2. Tegen Ring Pass liep Room burg na een in de beginfase gelijk opgaan de strijd (2-2), uit naar een 10-2 overwin ning. De meeste doelpunten kwamen van de stick van Kees Wendt. Paul Lamping, Juriaan van Aken en Lucas van Schaik hadden een minder grote bijdrage aan de score. LEIDEN Casper van der Meer lijkt na een mindere periode de draad weer opgepakt te hebben met goede uitslagen. Nadat de crosser uit Roelofsarendsveen vorige week een tweede plaats pakte in Kijkduin, finishte hij gisteren in Lu xemburg als vijfde en zaterdag in Apel doorn als zevende. In Kiel (Lux.) werk te van der Meer zich na een goede start langzaam naar voren om tenslotte als vijfde te eindigen achter de Belg Houte- keeten, die de eerste plek opeiste. Daags ervoor, in Apeldoorn, moest de Casba- renner met de zevende plaats genoegen nemen achter winnaar Jo Martens, die hij in Luxemburg wel achter zich liet. LEIDEN Zaterdag werd in het 5 Mei bad een voorronde in het kader van de nationale Speedo wedstrijden afgewerkt. De meest op vallende prestatie werd geleverd door LZ-zwemster Fleur Bakker. Bij de meisjes geboren in 1977 en later won zij de 400 m vrij in een zeer snelle tijd. De 5.27.8 die zij op de klokken bracht was vanzelf sprekend een nieuw persoonlijk record, zette haar op een afstand van maar liefst één minuut ten opzichte van nummer twee en bete kende bovenal een nieuw Speedo record. Het oude record stond op een bijna 20 sekonden tragere tijd. Zij bleek bovendien een halve minuut sneller als de eerst aantik kende jongen in dezelfde leeftijdsklasse. Haar clubgenoot Remco Singeling werd daar derde in een acceptabele 6.16.3. In de uitslagen lijst van het uit louter lange afstanden bestaande programma kwa men van Leidse zijde slechts LZ-ers bij de rapste drie voor. Zo was Karin Stastra de sterktste bij de m. geb. 75 op de 800 m vrij. Haar 10.43.5 betekende goud en een nieuw persoonlijk record. Angelique Hoogenboom belandde in 11.21.6 op een derde plaats. De 400 m vrij m. geb. 76 eindigde in een drievoudige LZ-overwinning. Bianca Singeling tikte in 5.27.5 als eerste aan. Daarna was Bianca Hoeks met 5.37.8 goed voor een tweede notering. IDEN De regionale gd van UVS heeft zich weekeinde na een f overwinning op Elink- ik op de derde plaats a de ranglijst in de Eer- Klasse A genesteld. De igd van FC Lisse ver leg hekkesluiter DCO !t 6-1 en Roodenburg Tloor met 0-1 bij de Vö- kijekers. Het Katwijkse «ick Boys kwam tegen toga niet verder dan een fclpuntloos gelijkspel. In de vijftiende minuut van de wedstrijd UVS - Elinkwijk legde de arbiter de bal op de stip omdat Leidenaar Martin Polanen een Utrechter in het strafschopgebied zou hebben gevloerd: 0-1. In de dertigste minuut gaf de scheidsrechter opnieuw een penalty, maar ditmaal was het Marco Kuiken van de ploeg van trainer Bert Jansen, die profiteerde van het „goedmakertje" van de man in het zwart: 1-1. Na de rust namen de Leidenaars di rect het heft in handen en dit resulteerde in een treffer van Robbert Planjer. Hij profiteer de knap van een pass van Frans van der Zeeuw en faal de niet toen hij oog in oog met de doelman van Elinkwijk stond. Twintig minuten later bracht Oscar Toonen de stand op 3-1 uit een identieke situa tie: ook hij verschalkte de Utrechtse keeper in een duel. Elinkwijk kwam vervolgens nog tot 3-2 terug. FC Lisse behaalde volgens verwachting een ruime 1-6 zege bij rode lantaarndrager DCO. Uit een voorzet van Mark Ens tekende Patrick van Diest de eerste goal aan voor de Lissenaren. Libero John Vermeulen scoorde 2-0 en 3-0 door tweemaal de buitenspel- val van de Haarlemmers te omzeilen en Victor Klaaren maakte het vierde doelpunt voor de ploeg uit Lisse. Na deze vierde treffer was het de beurt aan DCO dat 1-4 scoor de. In de laatste minuten van de match bepaalden Van Diest en Ens de stand uiteindelijk op 1-6 in het voordeel van de Lis senaren. Roodenburg verloor ditmaal met 1-0 bij de Volewijckers. Voor rust hadden Glenn Hel der, Jaco van der Laan en Yachya Farhane de mogelijk heid om de Leidenaars op voorsprong te brengen maar zij faalden in de afwerking. Na rust werd Glenn Helder in het strafschopgebied aan het shirt vastgepakt maar de scheids rechter weigerde het leer op de stip te deponeren. Direct hierna scoorden de Amster dammers de beslissende tref fer en in het laatste gedeelte van de partij kwamen zij niet meer in gevaar. Nadat de scheidsrechter het hoofdveld van Longa had af gekeurd, besliste hij dat de wedstrijd Longa - Quick Boys wel mocht doorgaan op een bijveld, dat er ogenschijnlijk nog slechter bijlag. Of dat de reden was voor het 0-0 gelijk spel blijft een vraag. Feit was echter wel, dat de Katwijkers ondanks enkele goede kansen van Bouwe van Beelen en Martin Rog in deze glijpartij niet verder kwamen niet ver der kwamen dan een bloedelo ze brilstand. tk Pernix en Top behouden ongeslagen status IIDEN Fides Pacta eft een belangrijke stap weg naar de hoofdklas- gezet door concurrent achten overtuigend te slaan (14-12). Ook Per- en TOP behielden ft ongeslagen status ten ;le van SMS (9-12) en 0 (16-10). De successen de overgangsklassers leten wel de malaise op er niveau verhullen, nt op Fiks (13-13 tegen anje Wit) na moesten /overige korfbalclubs de Leidse regio met ierlagen genoegen ne- n. lens het tweede kwartier am Pernix definitief los 1 SMS, omdat Carla Kui- s (2), Geerten Breedveld en ;s Hortensius de 3-3 in 3-7 it) verhoogden. De ploeg Engel moest weliswaar op 0 langer rondspelen, maar :tensius (strafworp) en fed veld stelden toen in één luut tijd alweer orde op za- 1 (8-12). Ook Carla van irt, Janneke Mulder en Kees Brokaar leverden een bijdrage aan de onbetwiste 9- 12 overwinning. Alleen in het tweede deel van de eerste helft speelde TOP tegen SDO op haar sterkst, toen Gerco Langelaan, Frank Nijenhuis (3), Ron van der Willik (2) en Anne van der Zaag de score van 2-5 in 10-6 veranderden. De Sassenhei mers konden deze lijn niet doortrekken en zagen hun coach Oele („ik mocht m'n spelers niet eens aanmoedi gen") door de warrige scheids rechter naar de tribunes ver wezen worden. Dit typeerde het mindere niveau van het tweede bedrijf, waarin Karin Westerbeek en Jacqueline Winter met hun eerste treffers de voorsprong nog wel tot 16- 10 konden opvoeren. Dankzij sterk combinatiespel overrompelde Fides Pacta Drachten volkomen (5-0), maar de bezoekers kwamen rondom de rust toch terug op gelijke hoogte (6-6). Het twee de aanvalsvak raakte door het inzetten van Jan Willem Meij er tijdig meer op snelheid, zo dat Wilma Neuteboom de gele genheid kreeg om 9-8 en 10-8 te maken. Daarmee was de topper beslist en kon de thuis ploeg met de zesde treffer van Robin Sommeling en de twee de van Meijer nog op 14-12 fi nishen. Aanvankelijk leek Fiks weg gespeeld te worden door Oran je Wit, dat lichtvoetig tot 3-8 uitliep. Het achttal van Henny Piket toonde een puike wed strijdmentaliteit en kwam via Theo Vreeken, Nico van Wei zen (beiden driemaal) en Die- derick van Veen (2) zelfs op 13-12, voordat de bezoekers de spannende ontmoeting een te rechte 13-13 uitslag meegaven. Zes minuten na rust kwam De Danaïden door Heiko Locher (4), Leon Bouwers (3) en Enri co Mud (2) bij Ready met 5-11 voor. De Leidse ploeg ver zuimde in de volgende opmars van de thuisclub de bal langer vast te houden en scoorde en kel via Annemarie van Dijk, waardoor in de enerverende slotminuten zelfs een verdiend gelijkspel niet meer viel vast te houden: 13-12 Afgaande op de 22-14 eindcij fers verloor Zuiderkwartier kansloos bij Sperwers, maar in werkelijkheid ging de strijd meer dan een half uur lang gelijk op. De blauw-gelen mis ten echter op 9-7 twee straf- worpen, waarna de thuisclub via haar dames (dertien tref fers na rust!) beslissend door brak naar 11-7, zodat de pro- duktie van Aldo Spadon (5), Theo van Leeuwen (4), Carla Akse, Wil de Wit (2) en Erik van Lunteren toch niets ople verde. „Wij hebben duidelijk verlo ren, gewoon omdat we nooit in de wedstrijd zaten", stapte coach Henk Roedoe vasn Fluks gelaten over het 14-7 verlies tegen Merwede heen. Alleen Aad van Drongelen en Anne Passchier, beiden goed voor twee treffers, en Inge borg van Asten waren succes vol in de tweede helft, waar door de kloof van 8-4 in de pauze nooit meer gedicht kon worden. Alleen in de eerste helft was Ons Eiland opgewassen tegen Avanti (0-2 en 2-3), maar na rust werd de hekkesluiter van 2B van 5-4 op 10-6 gezet. Wim Nijenhuis (5), Jolanda de Boer, Petra van der Meeberg, Man- do Frans en Bram van Tonge ren konden een nieuwe neder- IDEN Nadat vorige ekeinde van Ter Leede s gewonnen, behaalden dames van Lugdunum n tweede zege op rij. tmaal was hekkesluiter ra het slachtoffer Van Leidse dadendrang: 2- Ter Leede werd met 6-0 nederd bij koploper soord en Alkmania - DEO werd afgelast. fat Ter Leede vorige week en Lugdunum met 1-2 aan kortste eind had getrok- i, behaalden de Leidse da- i dit weekeinde een uitste lde 2-0 zege tegen Lyra, nique Bodijn nam beide Kers voor haar rekening al in de eerste helft van de tij werden gescoord. Indien èlfde Bodijn, Sofia van (geren en Jacqueline de ir enkele kansen beter had den benut zou de zege tegen het kansloze Lyra nog veel groter uit hebben kunnen val len. Het verschil tussen de hum-, mers één (Rijsoord) en drie (Ter Leede) in de interregio nale klasse was na drie kwar tier voetbal overduidelijk vast gesteld. De ploeg van trainer Albert van der Berg stond toen al vijf doelpunten achter op de superieur voetballende dames van Rijsoord. In de tweede helft werd er aan dit totaal nog één toegevoegd. In de hoofdklasse behaalde Iduna een zwaar bevochten 3- 4 overwinning bij SJZ. Omdat Deborah Freudental, Thea van Steen en Belinda Koopman Iduna al snel op een 0-3 voor sprong zetten, leek het in eer ste instantie een „makkie" te worden voor de dames uit Ter Aar. Na rust vergrootte Yvon- Thea van Steen (Iduna) brengt de stand op 0-2 in de wedstrijd tegen SJZ. ne den Hertog de voorsprong zelfs tot 0-4 en leek de wed strijd gespeeld. Toch kwam SJZ onder leiding van Bet- tina de Boer sterk terug. Een afstandschot van Mieke Wesseling verkleinde de ach terstand tot 1-4 en twee mooie treffers van Bettina de Boer brachten de dames uit Zoeter- woude weer volledig in de race. In de laatste minuten van de wedstrijd miste SJZ echter de kracht om de gelijk maker die toch geruime tijd in de lucht had gehangen aan te tekenen. Sleutels verloor na een 1-0 ruststand met 2-1 tegen Wilhelmus. Wanda Splinter scoorde de enige Leidse treffer in een wedstrijd waarin vele kansen werden gemist. Rand stad Sport deelde de punten met het tweede van Celeritas: 1-1. Nadat Debby de Jong de dames uit Voorschoten op voorsprong had gebracht, scoorde een sterk Celeritas in de tweede helft de verdiende gelijkmaker. Altior versloeg Kickers' 69 met 1-2. Na vijf minuten bracht Carla van der Hoorn de dames uit Leimui- den aan de leiding maar pal voor rust scoorde Maijoke Slof gelijkmaker. In de tweede helft besliste Angelique Pie- terse het duel definitief in het voordeel van Altior. Uitslagen eerste klasse (zaterdag): RAS - KRV 2-6; Hazerswoudse Boys - Oegstgeest 0-1. Eerste klasse (zon dag): Foreholte - Docos 1-2; LFC - UVS 2-0; UDO - SJC 1-0; Almania 2 - Teylingen 1-4; FC Lisse - Stompwijk- se Boys 2-0. laag met 13-9 niet meer voor komen. Rondom de vijftigste minuut raakte De Algemene bij Zwijndrecht van 5-4 op 9-4 en die klap kwam de jeugdige ploeg niet meer te boven. Al fred Lambooy en Martin Filip- po waren met drie en twee goals de enigen, die de kansen naar behoren afwerkten, wat met de late treffer van Anne- mieke Molloy de 10-6 neder laag onvermijdelijk maakte. Ook Crescendo miste diverse scoringskansen, waaronder twee straf worpen op 1-3, tegen DKV, dat daardoor na drie kwartier tot 1-7 was uitgelo pen, Carolien van Noort (2), Henk en Wijnand Alberts en John Huigsloot zetten nog een achtervolging in, die evenwel het verlies met 6-10 enkel wat dragelijker cijfers kon meege ven. Driekwart van de wedstrijd kon KNS aan Ventura Sport goed tegenspel bieden, totdat de aanval in het laatste kwar tier volkomen stilviel. Ga- briëlle Kok (3), Ellen Jong kind, Hans (2) en Edwin Kool- en en Peter Siebers hadden tot dan voor 8-9 gezorgd, waarna de koploper van 3B met vier goals op rij alsnog doorstootte naar 12-9. Patricia Gottmer jaagt met succes op de bal in de Pacta gewonnen topper met Drachten.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 17