Quick Boys geflatteerd langs Barendrecht: 5-0 „RCL is niet gevaarlijk genoeg Katwijk te sterk voor Ter Leede Volle winst voor tien Rijnsburgerf Noordwijk benut kansen niet? De Sleutels „veegt" SV Voorschoten ARC NSW ld=J«l=«MJ=ll=ll!JU £eidóc Sou/tont MAANDAG 15 DECEMBER 1986 PAGINA LEIDEN Leiden maakte ook tegen mede-titelkandidaat Rohda '76 geen fout (3-0). De Sleutels droogde SV Voorscho ten in een prestigeduel af met veelzeggende cijfers: 5-1. Oegstgeest deed ongeveer het zelfde met Valken '68: 2-5, ter wijl Koudekerk en Hazers- woudse Boys elkaar in even wicht hielden: 0-0. Leiden - Rohda '76 3-0 (1-0) De 3-0 was nog een zwakke afspiegeling van hetgeen zich op het veld afspeelde. Via een ruststand van 1-0 (de 16e tref fer van Rob Bink) en doelpun ten van Fred Kanbier en Rick Bink kwam de 3-0 tot stand. Als Rob Bink, Kanbier, Has san Kartel en Paul Kerkhof de andere doelkansen ook had den omgezet in doelpunten dan was het wel 10-0 gewor den. De Sleutels - SV Voor schoten 5-1 (1-0) In de derby tussen De Sleutels en SV Voorschoten is prestige een belangrijke grond voor de inzet. De goaltjesdief van het vorig seizoen Leo Compeer opende de score met z'n eerste seizoentreffer: 1-0. Direct na de pauze viel de beslissing. In 10 minuten tijd stond het 5-0. Ronald Guldemeester schoot de eerste twee in, Afrim van Es zorgde voor de vierde, ter wijl Jan van de Berg nummer vijf vanaf de stip (Herman Keizer vloerde Guldemeester) verzorgde. Marcel Rosier red de de Voorschotense eer. Valken '68 - Oegstgeest 2-5 (1-2) Valken '68 had geen antwoord op het technisch verantwoorde voetbal van Oegstgeest. Peter Hogewoning had daarbij na een half uur al tweemaal het Valkenburgse doel gevonden. Mark Duyndam gaf zijn ploeg op slag van rust nog een sprankje hoop. Frank Hogewo ning en Rein Grootes maakten er 1-4 van, waarna Hans Vij geboom tegenscoorde. Peter Hogewoning maakte het vijftal enkele minuten voor tijd vol. Koudekerk - Hazerswoudse Boys 0-0 De Rijnontmoeting was er een van redelijke kwaliteit. Beide ploegen speelden zeker niet onder hun kunnen, zodat het publiek, ondanks het uitblij ven van doelpunten, aan haar trekken kwam. De beste doel kansen waren voor Hazers- woude. Ex-Koudekerker Jan Platteel schoot epn keer op de paal. Jaap Kroon verzuimde drie goede mogelijkheden in doelpunten om te zetten. EILANDER'S FC LISSE DEELT MET PPSC: 1-1 LEIDEN De kogel is door de kerk bij FC Lisse. Trainer Hans van der Vlist werd na laatdunkende uitlatingen over zijn spelersgroep in het Haarlems Dagblad de laan uitgestuurd, waarna de zelf al eerder bij Excelsior Pernis op een zijspoor belande Wim Eilander bereid werd gevonden de fakkel van Van der Vlist over te nemen. De trainerswisseling had duidelijk effect op de Lisser FC. Wat zaterdag niet zozeer in het resultaat tot uitdrukking kwam het duel met PPSC eindigde in 1-1 maar wel in de manier waarop. Er werd weer eens „ouderwets" hard gewerkt. De eer ste helft gaf meteen al een goed voetballend Lisse te zien. Ri chard Mulder schoot na een minuut of 10 op de paal, waarna ook Leo van Kampen nog een keer dichtbij een FC-doelpunt was. Het was echter PPSC, dat uit een corner 0-1 aantekende. De mannen van Eilander gooiden er na de hervatting nog een schepje bovenop, hetgeen 10 minuten voor het einde resulteer de in de meer dan verdiende gelijkmaker. René van Hensber- gen schoot de bal erin. bedwingt koploper LEIDEN Als een van de weinige eersteklassers lukte het notabene debutant ARC de fiere lijstaanvoerder NSW op eigen veld af te stoppen. De mannen van Jan Kroeze bo gen „net zo makkelijk" een tussenstand van 2-0 om in 2-2. Met een beetje geluk had de reis naar Numansdorp zelfs twee punten opgeleverd. De laatste „kogel" van Wilco van Leeuwen ging echter net naast. ARC startte voortvarend. Sjaak Key kopte goed in uit een voorzet van Ed Graper en zag Wout van de Stel de bal met zijn hand van de doellijn werken. Scheidsrechter Bo gaard, die verder goed floot, stond er vlakbij, maar liet tot ieders verbazing gewoon door spelen. Even later smoorde de bal in de modder na een goede kopstoot van Ruud van Es. NSVV kwam steeds meer in de wedstrijd. Riny van Trigt bepaalde de ruststand op 1-0 door in het strafschopgebied goed te draaien en in te schie ten. De thuisclub begon direct na de rust furieus. De Alphe- naren doorstonden die fase, maar dreigden alsnog over speeld te worden. Frank Knip- schild werd door zijn bewaker Van Es neergelegd. Peter Knoop schoot uit de penalty echter naast. Riny van Trigt herstelde die fout nog in de zelfde minuut door een voor zet van Knipschild, verlengd door Alphenaar Jelle Koolstra, met het hoofd af te ronden: 2- 0. Waarna de Alphense trein be gon te denderen. Met prima aanvallen werd de Numans- dorper verdediging flink be stookt. Bert Groenland tikte in tweede instantie binnen, toen Wilco van Leeuwen zijn schot gekeerd zag. Van Leeuwen zelf trok de zaken gelijk met een fraaie volley (assist René Lammers). De slotfase was zinderend. Van Trigt kopte eerst op de paal. Waarna Van Leeuwen de bal uit eenzelfde poeier als daarvoor maar net naast het doel zag gaan. Scoreverloop: 35 Van Trigt 1-0, 70 Van Trigt 2-0, 75 Groenland 2-1. 82 Van Leeuwen 2-2. ARC: Prook, Key, Borst, Koolstra, Van Es, Van Leeuwen, Lammers, Groenland, Graper, Oosterlee, Boer (Krommert). KATWIJK AAN ZEE Bij Quick Boys is dit sei zoen niets voorspelbaar. Toch mocht na de goede „uitbeurt" van vorige week bij DSVP (1-3) een gemotiveerde Katwijkse ploeg op Nieuw-Zuid ver wacht worden. En die stond er ook. Barendrecht werd de dupe van de da dendrang, die de formatie van Hans van der Zee zo vlak voor de winterstop nog even aan de dag leg de. De ruim uitgevallen 5- 0 uitslag zegt veel over de snelheid van de Katwijkse aanvallers en vreemd ge noeg juist minder over het „gebrek" aan voetbalca paciteiten van Baren drecht. Want Barendrecht bewees ook zaterdag in Katwijk weer wel degelijk te kunnen voetballen. Met name na rust, de thuisclub verdedigde in die periode een moeizaam opgebouwde 1-0 voorsprong, werd Quick Boys ver teruggedrongen en leek de gelijkmaker niette kunnen uitblijven. Toen echter, sloe gen de snelle Katwijkse voor- waartsen toe. In de laatste twaalf minuten werden de res terende vier treffers „nog even snel" gerealiseerd. Frenk van der Kley was de voornaamste smaakmaker in de beginfase. Hij dolde zijn be waker Eric Joore, die daarna ook bepaald geen gelukkige wedstrijd meer zou spelen. De getergde rechtsback haalde de grillige linkerspits in de 18e minuut neer in het strafschop gebied. Zodat Kees van Rooy- en vanaf de stip de 1-0 op het bord kon brengen. Vier ande re goed ogende doelmogelijk- heden werden door de gasthe ren onbenut gelaten. Deels door onfortuin. Van Rooyen bijvoorbeeld lanceerde de door Kees van Rooyen is de verdediging van Barendrecht te snel af. Dat gebeurde zaterdag wel vaker. Quick Boys won met 5-0. Van der Kley vanaf de achter lijn teruggelegde bal loeihard op de lat en zag hem via de doellijn weer het veld instui- ten. Jan Baan presteerde onge veer hetzelfde aan de andere zijde. Vanaf de „16-meter" schoot hij even zuiver op de staander. Was de kansenverhouding voor de thee nog 5-2 in het voordeel van de blauwwitten, na de derde aftrap leek Baren drecht die achterstand snel in te gaan lopen. De ploeg drong steeds meer aan en creëerde een waar veldoverwicht. Maar bleek aanvallend toch niet zo veel in de mars te hebben. Het enige echte „gaatje" was voor René Blauwkam, die nadat spits Ed Noordijk had terugge legd, vanaf een meter of 12 net over schoot. Ook Quick Boys imponeerde lange tijd niet en leek weer langzaam terug te glijden in het oude „moeras". Totdat de eveneens terugge vallen Frenk van der Kley de draad weer oppakte. In de 78e minuut liep de ex- amateurinternational op zijn geliefde linkerflank routinier Bas Hokke er op pure snelheid uit, Van Rooyen trok bij de eerste paal alle verdedigers naar zich toe, zodat de daar achter geposteerde Leen van der PlaS volledig vrij kon in tikken. Waarmee het Katwijk se overwinningssein was gege ven. Eén minuut later knalde Van dér Kley zelf, met behulp van ex-Spartadoelman Wout van Driel, raak: 3-0 en maakte Leen van der Plas zijn eigen dag goed en het Katwijkse doelpuntenfeest compleet door Van Driel in de slotminuten nog twee keer te verschalken. Een verdiende overwinning, die in cijfers te zwaar uitviel. TJEERD SCHEFFER Scoreverloop: 18. Van Rooyen (straf schop) 1-0, 78. Leen van der Plas 2-0, 79 Van der Kley 3-0, 87. Leen van der Plas 4-0, 90. Leen van der Plas 5- 0. Quick Boys: Theo Guyt, Teun van der Plas, Ruis, Jonker. Hans van der Plas, Zuyderduyn, Mieras. Floor van Duyn, Leen van der Plas, Van Rooy en (Marco van der Plas), Van der Kley. MARKEN In de aller laatste seconden van het treffen met Marken kwam RCL dan bijna toch nog op gelijke hoogte. De door Peter Siera ver en hoog richting Markendoel gestuurde bal belandde, via het hoofd van Leo van de Weteringh, vrij plotse ling in de directe nabij heid van de naar het front gezonden laatste man Dick van der Bijl. Enig duw- en trekwerk volgde, waarna Van der Bijl zo waar van zeer kortbij het doel van de schiereiland bewoners onder vuur kon nemen. Omdat de terug gehaalde routinier het leer evenwel niet meer de benodigde hoogte kon meegeven en Marken doelverdediger Jan Peere boom zich attent voor de voeten van de Leiderdor per wierp, bleef de gelijk makende treffer van de roodwitten uit. Ook al door de puntenwinst van mede- degradatiekandidaten RKAVIC en ARC, stapte RCL zaterdag derhalve met een licht katerig ge voel de lange winterstop in. Een onprettig gevoel dat voor Leiderdorps oefenmeester Laurens Mouter overigens geen reden bleek op de Mar- kense zege af te dingen. „Goed, het was bijna nog 2-2 geworden, maar daarvoor keer een derde doelpunt van Marken voorkomen. Ik bedoel maar: als we hier met 4-1 ver liezen, hebben we niets te zeg gen". Hoewel Mouter z'n aar zelend aan het karwei begon nen sluitpost terecht een aan tal veren op de hoed toebe deelde, gaat het toch te ver te stellen dat RCL op het voor malige eiland kansloos is weg gespeeld. Zeker in het eerste deel bleek de bij vlagen leuk combinerende elf van Mouter vrijwel gelijkwaardig aan de nog altijd omhoog blikkende subtopper. Weliswaar creëerde de Leiderdorpse Racing zich in die eerste vijfenveertig mi nuten maar weinig doeltref fende mogelijkheden, ook de thuisclub was zelden echt ge vaarlijk. Al waren sterke Mar ken-spitsen Wim Tol en Jan Cornelis Boes, mede door de op hoge ballen mager acteren de Siera, wel regelmatig drei gend voor het RCL-doel aan wezig. Ook dat was overigens niet zo vreemd. De aanvalsli- nie van Marken behoort bin nen de nationale amateurtop tot de meest productieve. De verdediging van de zwartwit- ten evenwel tot de meest ge passeerde. En dus was het Mouter zaterdag wel tegenge vallen wat zijn voorwaartsen aan gevaarlijke momenten hadden kunnen verzorgen. „We hebben vandaag zeker niet slecht gespeeld. Maar we hadden voor het doel van Marken gevaarlijker moeten zijn". Een constatering die niet weg neemt dat RCL met een alles zins aantrekkelijke 0-0 stand aan het tweede deel begon. Om die kansrijke uitgangsposi tie in vijf minuten volledig te verspelen. Wellicht dat de Lei even moest wennen aan de nieuwe samenstelling (gebles seerde Marcel Brasker was in gewisseld voor Bert van Meurs), feit is dat de man aan het Scorebord in die fase twee keer namens Marken in actie moest komen. Eerst pikte mee opgekomen laatste man Henk Zeeman de bal op na een door Peter Muhren afgeleverde af zwaaier (Zeeman liet Siera volstrekt kansloos), vervolgens was Jan Cornelis Boes een fractie van een seconde sneller dan bewaker Van Meurs en werd koppend de 2-0 een feit. Evenals in voorgaande weken (Rijnsburgse Boys, Heerjans dam) diende RCL in de ach tervolging te gaan. Anders dan in die duels, deed de ploeg dit nu dermate krachteloos, dat Mouter Van der Bijl ook maar naar het front dirigeerde. Kort nadat de routinier zich voorin had gemeld, werd de aanslui tende treffer inderdaad een feit. Invaller Paul Dijkman (de goaltjesdief van het tweede) vond, na een hoekschop van Ben Heemskerk en een halve misser van doelman Jan Peer eboom, de enige opening: 2-1. Ook al omdat Muhren een doelpunt afgekeurd zag wor den en Siera behalve Wim Tol, ook aanvoerder Zeeman, Dick de Groot en Boes van eert derde treffer afhield, bleef RCL in de strijd. Een gang van zaken die door Dick van der Bijl uiteindelijk net niet met een winstpuntje op de val reep kon worden vertaald... GERT-JAN ONVLEE RCL: Bert Siera, De Vogel (Dijk man), Van der Bijl, Braat, Brasker (Van Meurs), Valk, Boendermaker, Peter Siera, Heemskerk, Van Gemer- Ter Leede-doelman Bert Blankenspoor blijft hier nog wel overeind in het (verloren) streekduel met Katwijk. LEIDEN Derby's worden vaak gekenmerkt door span ning. Het treffen tussen Ter Leede en Katwijk had niets van dat ingrediënt. Simpel omdat Katwijk veel te sterk was voor de kwaliteitsarme hekkesluiter: 1-3. Gelukkig voor Sassenheim vergaarde de concurrentie ook geen punten. Katwijk deed prima zaken, want Zwaluwen Vlaardinegn en SVPTT verspeelden een punt aan elkaar. Zevenoven verloor in blessuretijd van Ter Leede - Katwijk 1-3 (1-1) Cor Haasnoot benutte de voor zet van Jan van Dijk al na am per een kwartier (0-1), maar zag Ter Leede daarna nog wel tegenspartelen. Hans Ouds hoorn en Jan van Harskamp misten echter. Rob de Ruiter niet, toen hij na een ongeluk kige handsbal van Arnold Vooys een penalty mocht ne men: 1-1. Katwijk stelde ech ter na de thee orde op zaken via treffers van wederom Cor Zevenhoven - Lyra 3-4 (2-2) Thuisdoelman Alex Stolwijk ging vroeg in de wedstrijd in de fout, waar zijn verdediging een misser bijdeed: 0-2. Zeven hoven, wiens trainer Ben Möl- lers volgend jaar voor Floreant zaterdag actief zal zijn, her vond zichzelf en kwam via tweemaal René Bon weer ge lijk. Na de pauze schopte Bart Wouters de 3-2 in, maar vocht Lyra zich op zijn beurt op ge lijke hoogte. In de 92e minuut knalde een Lyramiddenvelder RIJNSBURG Hoewel Rijnsburgse Boys met vier punten achterstand op koploper NSVV de win terstop ingaat, heerst er toch tevredenheid op en rond sportpark Middel- mors. Waarom ook niet? Een gedeelde tweede plaats met naaste buur Quick Boys, titelaspiraties die nog niet in de ijskast gezet hoeven te worden, vrij aantrekkelijk voetbal en de meest schotvaardige ploeg in de eerste klasse A. Zelfs na de schamele 2- 1 overwinning op hekkes luiter Oostkapelle, sierde een glimlach derhalve het gezicht van oefenmeester Arie Kurver. Begrijpelijk, want zijn équipe moest za terdag het merendeel van de wedstrijd met tien man spelen. Hans Zwaan, door gaans de rust zelve, werd al vroeg in de wedstrijd uit het veld gezonden we gens natrappen. Zwaan voerde zaterdag een privéoorlogje met bewaker Ro nald Aarnoutse, een duel dat in de zeventiende minuut in Zeeuws voordeel werd beslist. Aarnoutse raakte Zwaan, die al in de vijfde minuut de ope ningstreffer had verzorgd, toen vol, reden voor de Rijns burgse spits om revanche te nemen. Grensrechter Hoek was dit laatste wapenfeit niet ontgaan, waardoor Zwaan kon gaan douchen. Het gevolg was, dat Oostkapelle meer grip op de wedstrijd kreeg. De Zeeu wen verzuimden echter de bal door de ploeg te laten gaan, waren weinig fantasierijk en hielden het tempo te laag. Ge rard Schipper was voor de pauze de enige, die de goed keepende Jan Blankespoor enigszins kon verontrusten. Zijn eerste inzet leverde na een half uur ook een doelpunt op, maar de matig leidende ar biter Nagtegaal keurde dit doelpunt af wegens het inko- 5* lpu men met een gestrekt bet 'v.® Acht minuten later beproefL Schipper Blankespoor van stand, maar de invaller v< de geblesseerde Ruud Sp rings redde knap. Naast Sp rings ontbraken ook Arie i Dijk (geschorst), Johan Kroon (geblesseerd) en Mai Toet (ziekte) overigens op Rijnsburgse appèl. Na de pauze bracht Kun „super-invaller" Martin L Louw in het veld voor de lende Rob Gillissen, die m< spirit in de voorste bracht. De agressieve invall die wegens verplichtingen de marine voorlopig zijn la ste wedstrijd speelde, liet in !35e minuut de Oostkapelle-i fensie zijn hielen zien na dieptepass van Dick Heer kerk en zorgde op beheer wijze voor 2-0. Een kwart later halveerde Ad Poortvl de achterstand na goed vo bereidend werk van Ger; Schipper, maar verdere do\^ pogingen van de Oostkapel voorwaartsen smoorden dt toedoen van Blankespoor. ac Scheidsrechter Nagtegfsl schatte in de slotfase tenslo. nog een overtreding van Pn ter Baan op Martin de Lo verkeerd in, waardoor Baan 'f* plaats van een boeking O „rood" te zien kreeg. A1 Kurver kon zich er niet dtiet om maken. Met twintig pi gj emotionele trainer twee m moeten zijn.„We hebben knaller van een fout gemakje te. Het was een giller, dat van RCL verloren. Win je jei pot, dan sta je op twee pun van NSVV. Nu moet ik i(1 maar zien of die gasten noj achterhalen zijn". JELLE RAE) 1 Scoreverloop: 5. Zwaan 1-0, 55. Louw 2-0, 70. Poortvliet 2-1. Opstelling RBB: Blankenspoor, nuputty (Van Egmond), Drieberg Aandewiel, Heemskerk; Koet, 111 royo, Merbis; Gillissen (De Lot Zwaan; Carli. Oostkapelle: Pijenburg; Hans Bu Aarnoutse, Nieuwenhuyse, Van HEERJANSDAM Noordwijk kreeg zaterdag tegen Heerjansdam voor de derde maal op rij een nederlaag te incasseren. De ploeg van trainer John Eelman ging in de uit wedstrijd tegen Heerjans dam, ondanks hard wer ken en goed spel, met 4-1 ten onder. Door deze ver- liespartij is de Noordwijk- se formatie voorlopig uit de top van de eerste klas se A verdwenen. In. ver- liespunten bedraagt de achterstand op koploper NSVV nu vijf punten, maar dan moeten de ach terstallige wedstrijden te gen Excelsior M. (zater dag) en RKAVIC wel worden gewonnen. Noordwijk zit duidelijk in de hoek waar de klappen vallen. Vorige week werd geflatteerd verloren van streekgenoot Rijnsburgse Boys en de week ervoor ging de ploeg van John Eelman het schip in tegen Spijkenisse. Noordwijk speelde tegen Heerjansdam een prima partij voetbal en was, zeker in de eerste helft, de betere ploeg. Het ontbrak de Noord- wijkers echter, net als vorige week, aan een beetje geluk. Noordwijk, dat zonder de ge blesseerde John Marijt en Toon Houtekamer aantrad, startte agressief. Al in de vier de minuut, na twee kleine kansjes voor Martin Beuk en Arie van der Burg van Heer jansdam, kwamen de roodwit ten op 0-1. Een voorzet van rechts, verzonden door de zeer hard werkende Ivan Hermans, werd door de volledig vrijgela ten Klaas Vink verzilverd: 0-1. De net van een blessure her stelde Leen Koster bracht de thuisploeg kort daarop bijna langszij via een fraaie schuiver in de rechterhoek. De bal van de reeds juichende Heerjans- dammer belandde echter op de paal. De groenzwarte thuisfor- matie wist pas na ruim een half uur spelen weer in de buurt van keeper Dick Dort- men. Het was bij deze uit echter gelijk prijs voor thuisploeg. De wegglijdei Andries Wendt raakte de L verkeerd, waarna de vrijsta de Martin Beuk resoluut i haalde en de bal onder D( mundt door in het goal scht De Noord wijkers bleven a vallend gevaarlijk. Een trel j van Geert Jan Bakker w echter door arbiter Snate wegens duwen geannuleerd vlak voor rust was het wed om Snaterse die de doorgebf] ken Kees Nulkes wegens l tenspel terugfloot. Noordwijk startte ook de tw de helft zeer voortvarend. B nen vijf minuten had kee y Bogdan Kopanicki al tv 1 maal reddend moeten opts den op schoten van Gert Bakker en Klaas Vink. Hiei gingen de Noordwijkers vo zichtiger spelen, terwijl mannen van trainer Maar de Keizer hen duidelijk agr- siever tegemoet traden, gastheren kregen daard met name op het middenv J meer speelruimte dan in j eerste bedrijf en profiteert daar in de tiende minuut v De opgekomen René Fr brak vrij door op de rechr kant. Vanuit een scherpe hl bracht hij de thuisploeg voorsprong door de bal o 1 de vallende Dortmundt in verlaten doel te schieten: Ruim een kwartier later] kende Koster vervolgens i de beslissende derde tref Waar Hermans en Bakker' de andere zijde hadden faald, scoorde Koster, na vriie loop richting Dortmui wel gewoon. Noordwijk zich ook nu nog niet o\ kreeg riante kansen, m schoot opnieuw' schrome tekort in de afwerking. H< jansdam was daarin zater aanzienlijk meer bedrev Zeven minuten voor tijd dt puntte Rob Snijders voor vierde maal, waarmee de de geflatteerde Noordwijk derlaag op rij een feit was. ERIK HUISM Scoreverloop: 4. Vink 0-1, 33. Beu 1, 55. Freen 2-1, 72. Koster 3-1 Snijders 4-1. Noordwijk: Dortmundt, Knl Wendt, Mare Vink, Sluns, Ge Nulkes. Smits, Hermans, Klaas V

Leidse Courant | 1986 | | pagina 16