sovjet- ïmgenaakbaar Franker ziet al vooruitgang H2Ü533 WISSELEND RESULTAAT VOLLEYBALPLOEGEN Otterdam Met een IAHOROKAN GRIJPT TITEL CLUBTEAMS fen Kempen ebruikt erstand Stamsnijder gaat Hendriks voor Ceulemans vindt in Kobayashi gelijke ÊcidócSoiwant MAANDAG 15 DECEMBER 1986 PAGINA 13 adschieff mist fereldrecord net X Michael Had- heeft bij schaatswed- n in Inzeil het wereld- op de 3000 meter juist De 24-jarige sport- uit Oostenrijk legde de afstand af in 4 en 4,18 seconden. - 0,96 seconde boven Pjwereldrecord van de Rus Sjasjerin. Bij de ~.-i won de Zuidko- Ki-Tae Bae de 500 me- 37,91 seconden. Bij de iwelijke sprinters be- Monika Gawenus- twee afstandsover- «1 i™' H rdag luten was 1 wei 5-l tor nters •iln Hn UM 1de AMSTELVEEN On danks de winst op Mun ster in de eerste wedstrijd heeft de damesploeg van Martinus zich niet kunnen plaatsen voor de tweede ronde van de Europa Cup III. In ruim een uur tijd behaalden de Westduitse dames een overwinning van 3-0, waarmee ze de nederlaag van 3-1 goed maakten. In hetzelfde toernooi bereikte AMVJ wel de tweede ronde, door Minonette uit Fin land met 3-1 te verslaan. Het eerste treffen was ook al gewonnen, met 3-0. De overwinning kostte meer moeite dan de uitslag doet vermoeden. Een zeer slechte start zorgde er voor, dat de Finse meisjes de eerste set naar zich toe konden trekken. Verder liet AMVJ het echter niet komen, ook al omdat de Finsen toen ver boven hun kracht hadden ge speeld. De landskampioen bij de da mes, Olympus Sneek verloor de tweede wedstrijd tegen Dy namo Oost-Berlijn met 3-1. Ondanks de overwinning in de eerste wedstrijd met dezelf de cijfers is Olympus door dit resultaat uitgeschakeld. Bo vendien moest spelverdeelster Martje de Vries met een ern stige blessure aan de meniscus in de derde set het veld verla ten. De return in het Europese be kertoernooi voor bekerwin naars dames was voor Nepal Orion een formaliteit. De thuiswedstrijd tegen het Itali aanse Pallavolo Nelson was reeds met 0-3 verloren gegaan. In Italië wist Orion eveneens geen set te winnen. De herenploeg van AMVJ werd uitgeschakeld in de strijd om de Europese beker voor bekerwinnaars. Levski Spar- tak Sofia, dat in eigen huis met 3-0 had gewonnen, was ook in Amstelveen sterker (3- 2). Toch bood de Amstelveense ploeg enorme tegenstand. In de eerste set was Levski bij een stand van 7-3 al zeker van een volgende ronde, maar ver slapte geenszins. Omdat AMVJ voor eigen publiek goed voor de dag wenste te ko men, bleef de wedstrijd tot het einde toe zeer aantrekkelijk. Martinus, de ploeg van coach Selinger heeft slechts één set naar beste kunnen hoeven te spelen tegen Legia Warschau. Door die te winnen en de overwinning van 3-0 in de eerste wedstrijd was toen al de tweede ronde van de EC I be reikt. Selinger stelde toen zijn reserveteam op, om die wat in ternationale ervaring op te la ten doen. Legia profiteerde daarvan door de winst naar zich toe te trekken (3-2). ^Dilllllllltlllllllllllllllllllllllllllllllinillllll!lllllllllllllllimilllllllllllllllllllllllllllllllllllllltll|' Becker wint opnieuw j Masters-jeugdtoernooi j LONDEN Boris Becker heeft het Masters jeugdtoer- jE nooi in Stuttgart voor de derde keer gewonnen. Dit keer EE versloeg hij de Zweed Svensson in drie sets (7-6, 7-6, 6- 3). De Zweden Stefan Edberg en Anders Jarryd hebben voor de tweede achtereenvolgende keer het Masters- E toernooi dubbelspel gewonnen. In de finale werden de Fransman Yannick Noah en Guy Forget in drie sets E verslagen: 6-3, 7-6, 6-3. De eindstrijd duurde nog geen E twee uur. Het Zweedse koppel verdiende 165.000 gul- den, het Franse duo moest het met de helft van dat be- E drag stellen. Edberg was uitblinker in de finale. Hij nam E voortdurend initiatieven en zette daarmee de Fransman E voortdurend onder (te) grote druk. De Franse vedette E Noah maakte een buitengewoon ongeconcentreerde in- E druk. Hij ging meermalen in discussie met de arbiter en E wond zich op over de geur van etenswaren uit de beien- H dende keuken. ^iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmiiiiiiimmiiiiiiH ™ENDE PLAATS HOOGST HAALBARE VOOR VERMOEID ORANJE m st naar arrogantie gende vanzelfspre kendheid prolongeerden Russische handbalda- i gisteren de wereldti- in de A-groep. In een filpuntrijke maar deson- oniks niet bijster boeien- P finale werd Tsjecho- iulwakije, slechts door discutabele beslissing ;idi de ook in deze sport 101 zo graag gewichtig irdoende heren bonds- sjizen zo ver gereikt, met ^22 teruggewezen. De Ja ïpathie van de ruim 0 toeschouwers in het terdamse sportpaleis jjoy' ging evenwel onte- zeggelijk uit naar de ihrse ploeg die zich ten 1te van Oost-Duitsland ss)zekerde van de bron medaille en tegelij- tijd van direkte plaat- voor de Olympische 10 len anno 1988 in Seoel. r Nederland eindigde het irganisatorisch opzicht ge- gde, met anderhalve ton st afgesloten toernooi met teleurstellend optreden in trijd om de negende plaats, ia zeven wedstrijden in elf v|en trouwens best verklaar- vermoeidheid speelde de rnationals van bondscoach Kecskemethy dusdanig stlen dat tenslotte kansloos werd verloren van een heus schoonheidsprijs dus voor de niet groots China: 22-17. Een Russinnen, wel een terechte tiende plek dus, met twee triomf die alleen nog maar overwinningen (op de Vere- eens onderstreepte dat slechts nigde Staten en Oostenrijk) en één ploeg vijf nederlagen waarbij de kwam slotsom toch mag luiden dat aanmerking mondiale goud. Trainer/coach Igor Tur- Oranje zich over het algemeen chin, nu eens onopvallend op dapper heeft verweerd. Kees- de tribunes, goed bewaakt tus- kemethy kan dan ook met sen allerlei IHF-officials, had recht terugzien op een ge- er een brede glimlach voor slaagd toernooi waarin Neder- over. land ongetwijfeld de nodige De Tsjechoslowaakse dames, nuttige ervaringen zal hebben opgedaan welke de ploeg in de gisteren steeds weer zichtbaar blij met elk zelf gescoord doel- toekomst, wie weet, nog best punt, kwamen op een heel wat wel eens ten goede kunnen komen. Of de handbalsport de minder overtuigende manier in de eindstrijd die overigens Terwijl de bal nog uit haar hand moet vertrekken geeft Elena Ne- maschalo een schreeuw van pijn, omdat ze bijna wordt getorpê- deerd door een Tsjechoslowaakse tegenstandster. door het 50-jarige NHV zo ge- door het Nederlandse koppel hoopte goodwill heeft vero- Peter Haak en Henny Koppe verd, kan slechts de toekomst in goede banen werd geleid. In groep 2 van de hoofdronde, so wieso door een (te) eerlijke lo ting al aanzienlijk minder sterk bezet, hadden Noorwe- önïenaakbarë~~team" VM*"~de Sen en Roemenië op vrijdaga- Sovjet Unie dat, met uitzonde- V.ond de. beste uitgangspositie. Imposant Maar terug naar het volledig ring van een gelijkspel in de voorronde tegen Joegoslavië, alle ontmoetingen won en dat succes meestal koppelde aan een imposant machtsvertoon. Na een wat nerveuze start, bleek ook mede-finalist Tsje- cho- Slowakije geen serieuze bedreiging voor de goed geo liede Russische machine te kunnen vormen. Topscorer Natalja Kirtsjik - afkomstig uit Rostow, pas 20 jaren jong, 1,84 meter lang en 88 kilogram zwaar - was wederom met geen mogelijkheid af te stop pen en trof liefst veertien keer doel. Doorgaans niet bepaald mooi, maar wel heel hard en heel zuiver gericht. Geen Het onderlinge duel tussen beide landen eindigde in Arn hem onbeslist (23-23) waardoor Tsjecho Slowakije alsnog op de eerste plaats belandde. Mede dank zij een arbitrale blunder van de Zwitserse heren Blum en Rykart die een glaszuiver, door de televisie-beelden defi nitief bevestigd Roemeens doelpunt over het hoofd zagen. Het ingediende protest haalde evenwel niets uit en op deze, weinig elegante wijze werd de weg vrij gemaakt voor Tsjecho Slowakije. Ereronde ploeg, voor het toernooi echt niet bij de kanshebbers gere kend, slaagde er zowaar in om het duidelijk hoger ingeschatte Oost-Duitsland van het brons alsmede het al klaarliggende ticket naar Seoel af te houden: 23-19. Naar alvast goed-olym- pisch gebruik volbracht aan voerster Hanne Hegh na af loop dan ook een ererönde met de Noorse vlag. Dit onder het overweldigende enthousiasme van de vele tientallen meege reisde supporters die hun ge luk niet opkonden en de tap in het Rotterdamse sportpaleis maakte overuren. De uitblink sters Ingrid Steen en Cathrine Svendsen sloegen met respec tievelijk zeven en vijf treffers een verrassende bres in het Oosteuropese handbal-bastion. Zuur, heel zuur zelfs voor de Oostduitse ploeg die woensdag in Delft nog een gave show af leverde tegen Joegoslavië, maar vrijdag in Den Haag een zware dreun kreeg te incasse ren van de Sovjet Unie. Het mentale herstel was kennelijk nog geenszins voltooid, want ook tegen Noorwegen toonde de DDR-formatie geen schim van de wel degelijk aanwezige mogelijkheden. Aanvoerster Katrin Krüger wist pas in de allerlaatste minuut haar eerste (en dus enige) treffer te reali seren, terwijl ook collega-ve dette Evelyn Hübscher hope loos faalde. Afgedwongen ove rigens door Noorwegen, dat fysiek ten minste gelijkwaar dig aan de Oostduitsen was, maar vooral op het punt en thousiasme een verregaande superioriteit toonde. Want de amusementswaarde van het duel Noorwegen-Oost Duits land redde de slotdag van het wereldkampioenschap, waarbij Nederland-China en toch ook wel degelijk Sovjet Unie-Tsje- cho-Slowakije uiteindelijk bleekjes afstaken. DICK KIERS DE PEKELA Judoka gen Kuitert bracht uitein- k de beslissing in de strijd de nationale titelstrijd voor earns. In de door een onbe- horokan," zo sprak hij, „is evenals de sportscholen van Ooms en Boersma een echte vereniging." Het was een spor tieve houding. Voor hetzelfde Me uitslag noodzakelijk te geld had de Nijmegenaar kun- taien tweede finale k id tussen Mahorokan en Mo Ryu na vier partijen »jer gelijk (22). In het laat- af te werken duel slaagde nen wijzen naar de door Buit- ing in een eerder stadium op gelopen sleutelbeenblessure. Voor de finale begon moest de itert er weliswaar niet in pijn worden weggespoten. Een tweede ronde was echter niet voorzien en dat werd de titel verdedigers fataal. Het toer- laan dat technisch voordeel nooi kreeg dus min of meer ,Js behaald. De judoclub uit een verrassende ontknoping. rivaal Hans Buiting te rpen, maar de scheidsrech- waren wel de mening toe- assluis die drie jaar geleden eens landskampioen werd, Nederland dan ook vol- )r d jaar vertegenwoordigen e de strijd om de Europa Cup. Tijdens de voorronden had zich trouwens al een- andere surprise voorgedaan. Hoog vliet, vorig jaar nog winnaar verliezende coach Visser van het zilver, haalde het 1Jht niet naar excuses. „Mo- eindtoernooi niet. Reden voor Chris de Korte, de leraar van deze sportschool, om maar eens lekker met vakantie te gaan naar de Philippijnen. Tot ongenoegen overigens van en kele aanwezige bondsbestuur- ders. De Korte is namelijk ook de nationale bondscoach. Hij werd eigenlijk verwacht in Oude Pekela. Voorzitter Van Oosten wilde toch niet al te vervelend doen:„Het is jam mer, maar ik onderken dat het moeilijk is voor De Korte om steeds aanwezig te zijn. In ja nuari kan hij ook niet weg. Dan moet hij weer met onze drie topjudoka's naar Japan om hen te begeleiden tijdens een trainingsstage." Een on derneming die in het recente verleden intern al het nodige stof deed opwaaien. Ben Spij kers maakte namelijk kenbaar graag al wat eerder naar het land van de rijzende zon te willen gaan, teneinde ook nog deel te nemen aan een sterk bezet internationaal toernooi. Zijn leraar Visser:„Ben is sterk gebaat bij internationaal con tact. Als Nederlands kampioen alle categorieën wordt hij ech ter verplicht eerst zijn titel in Nederland te verdedigen. Pas daarna mag hij vertrekken. Nou, ik voel er niets voor hem in dit stadium tegen kerels te laten staan die 25 kilo's zwaar der zijn. De vorige keer heeft hij na dat toernooi twee weken van de spierpijn niet kunnen trainen. Als hij niet eerder weg mag naar Japan is dat jammer. Ik schrijf hem echter niet in voor de Nederlandse ti telstrijd." lERENVEEN Een jaar eden was Richard van -Jmpen nog anoniem in de - rathonschaatserij. Zijn eer- w succes, een overwinning in ''en ®n kmaar op de openingsdag voor het ejn°e i de derde zesdaagse, moest van de marathon tuinder uit De Hoef toen kopen met een verdraaide 5 en een forse inzinking. 'aalf maanden en één ge- nnen KNSB-beker verder «k Van Kempen taai en competitie toonaangevend, rstandig genoeg om de vier- zich tot het controleren van de editie van de zesdaags? vol- wedstrijd. Dat leverde daar- l:_ naar zijn hand te zetten, door weekend-hoofdrollen op Heerenveen houdt Richard van Kempen het voor gezien. is belangrijker voor mij. Ik ga wen. Ik was absoluut niet de niet kapot rijden in die beste, die steling bestrijd ik, twee avonden had hij op is van zijn koersinzicht en iirtvermogen het klassement |handen. In Heerenveen, het Rein van werelduurrecord- Jder Hilbert van der Duim, cht Van Kempen na zes da- i de gouden schaats van de [iese ijsheld overnemen. voor Cazemier, zaterdag de winnaar in Amsterdam en Ja- kobs, gisteren de triomfator in het met 15.000 nieuwsgierigen bezette overdekte Thialf-sta- dion in Heerenveen. Van Kempen eindigde als zevende en achttiende, waarmee hij geen glorieus slotstuk breidde aan zijn zesdaagse tocht langs laatste twee dagen beperk- de Nederlandse kunstijsbanen. Van Kempen, ook in het De 22-jarige schaatser wilde en Bssement van He KNSB- kon Hat niet. ..De KNSB-beker had hij vooraf al maar ik heb het koppie ge laten weten. Zondag klonk het bruikt. Dat was voldoende". in Heerenveen: „na de over winning op die tweede dag in Groningen was het me weer in de rug geschoten. Daar heb ik vorig jaar in Alkmaar last vian gekregen. Een wervel bleek toen verschoven. Dat is nog Gert Jakobs, de schaatsende beroepswielrenner uit Hel mond, was de man die deze week in aanmerking kwam voor de titel van 'sterkste van het marathonpeloton'. In ieder steeds mijn zwakke punt. Ik geval was hij de enige rijder ben deze week doorlopend be- met twee dagzeges achter de handeld. Ik krijg alleen last, naam. Jakobs won donderdag als ik zoals in deze zesdaagse in Eindhoven en bleek giste- Kassa rinkelt minder voor biljartprofs VALKENBURG De kas sa rinkelde gisteren in Val kenburg voor twaalf top-bil- jarters. Winnaar Kobayashi won 50.000 Mark en hield aan de vier wedstrijden om de wereldbeker in totaal 106.000 Mark (117.000 gulden over). Raymond Ceulemans, winnaar van de wereldbe ker, voegde 25.000 Mark toe aan zijn subtotaal van 80.000 Mark. Rini van Bracht, Ne derlands enige vertegen woordiger in het circuit van Bayer, verdiende in totaal 34.000 Mark. Aanvankelijk leek het erop dat het prijzen- bedrag aangevuld zou wor den met een bonus voor de eindklassering, variërend van 7.000 tot 50.000 Mark. De organisatie in Valkenburg haastte zich na afloop mee te delen dat de bonus niet bestond en abusievelijk bij het informatiemateriaal te recht was gekomen. „Het is een pijnlijke vergissing, die is ontstaan door een commu nicatiefout", zei organisator Heinz Jacobs. De vier Neder lands invitatiespelers (Van der Smissen, Popeyus, Bes- sems en Gieskens) verdien den niets aan hun kortston dige optreden in het casino van Valkenburg. OOSTING NEDERLANDS KAMPIOEN INDOOR-TENNIS GOIRLE Krap tweeën halve maand na zijn in diensttreding als direc teur-sportief bij de Neder landse tennisbond, consta teert Stanley Franker al de nodige progressie bij de spelers die hij onder zijn hoede heeft. „Het is nog te vroeg om het terug te zien in de resultaten, maar vooruitgang is er", sprak Franker al tijdens de eer ste dagen van het (voor- uitgespeelde) Nederlands indoor-kampioenschap 1987, dat de afgelopen week in Goirle werd ge houden. Als was het om vooral het eerste deel van Frankers uitspraak te be vestigen, liet de tot Jong Oranje behorende Christi- aan Feenstra zich gisteren in de finale van het he renenkelspel binnen een uur van de baan meppen door de meer gelouterde Menno Oosting. De cijfers, tweemaal 6-1, spreken boekdelen over het ver schil tussen de winnaar en „coming-man" Feenstra, die overigens eerder dit seizoen in Scheveningen wel de nationale buitenti- tel in de wacht sleepte. Ook bij de dames blijft het woord voorlopig nog aan de gevestigde orde. De 25-jarige Marianne van der Torre ver sloeg in de eindstrijd Simone Schilder (6-1, 6-3) en incas seerde daarmee de hoofdprijs 1000,00. „Een schamel be drag", werd ook gisteren weer alom gemopperd, maar vooral bij de dames waren de ver richtingen in de eindstrijd nauwelijks méér waard. De 19-jarige Simone Schilder, sa men met Carin Bakkum en Digna Ketelaar behorend tot de klas van Franker, gaf zich eigenlijk al na de tweede game gewonnen en kon pas bij 5-0 voor het eerst iets terugdoen. „Ik werd er moedeloos van", aldus Schilder, die in Van der Torre een zeer afwachtende tegenstandster had. De Rotter damse 185ste op de wereld ranglijst en vorig jaar nog in het middelpunt van geharre war om de in haar ogen on rechtvaardige plaatsingslijst, had ditmaal geen concurrentie te dulden van Marcella Mes- ker (nog herstellende van een blessure), titelhoudster Nicole Jagerman, Manon Bollegraf, den in het roerige tenniswe- Hellas ter Riet en Nannette reldje goed te doorstaan. Na felle kritiek bij zijn aantreden, weet Franker steeds meer Schutte (allen op tennisreis). Sloddervos mensen voor zich te winnen. Het alom heersende enthou siasme bij de spelers verschaft hem krediet, zelfs van de meeste individuele tennislera- ren. „Er is veel overleg ge weest", blikte Franker, die in- iujaui ui_ middels met een aantal jeugdi- strijders om het bedragje £e sPelers 'n de Verenigde Sta- ten vertoeft, eerder deze week De heren hadden in de Pelli- kaan-hal, waar gisteren overi gens ruim 1000 mensen kwa men kijken, te maken met een sterker deelnemersveld. Al leen Tom Nijssen en Michiel Schapers ontbraken tussen de van 1500,00. Onder hen hét vijftal Jong Oranje-tennissers terug. „De situatie met de pn- dat dagelijks in Amsterdam ve-trainers is in iedergeval traint onder leiding van Fran- niet slechter geworden con- stateerde hij tevreden. Met zijn grootste tegenstrever, de Rus Felix Kaplan, heeft Franker Marc Koevermans in de derde echter nog geen contact gehad. ker. Marc van Eekeren sneu velde al in de eerste ronde, Glenn Schaap in de tweede. en Jan Willem Lodder bereik te de kwartfinales. Ook Chris tian Feenstra behoort tot de pupillen van Franker en zijn assistenten. Feenstra reist bin nenkort voor het eerst af voor toernooien buiten Europa (In dia en Nigeria). „Ik sta nu 420ste op de wereldranglijst", aldus de verliezend finalist. „En Franker heeft de 250ste plaats als eis gesteld. Het lijkt nu misschien alsof het me niet zo bijster interesseert, maar dat komt door de teleurstellen de finale van zojuist". Tegen Menno Oosting had de Hilver- sumse sloddervos helemaal niets in te brengen. „Ik denk dat ik overgeconcentreerd was", excuseerde Feenstra, die zich met een veel te wijd shirt en een broek met gaten over de baan begeeft. Evenals Simone Schilder zegt Feenstra trouwens baat te heb ben bij de benadering van Stanley Franker. „Het gaat er gedisciplineerd aan toe en ik denk dat wij dat wel nodig hebben". De nieuwe scepter- zwaaier lijkt zijn eerste maan- „Er is erg veel muggezifterij en dat hangt me mijlenver de keel uit", aldus Franker. „Maar er wordt hard gewerkt en je ziet resultaat. Er wordt bijvoorbeeld al veel harder ge slagen en ook de conditie gaat vooruit. Dat is te danken aan Karei Muys. Ik heb de behoef te aan nog twee full-time trai ners. Of die er kunnen komen weet ik niet. Wat betreft het reisgeld heb ik van de bond in ieder geval nagenoeg gekregen wat ik had gevraagd. Onge veer drie ton. We moeten al leen wat bezuinigen op de kleinere postjes, zoals bijvoor beeld voor sparrings-part- ners". Wat dat betreft biedt de Hagenaar Huub van Boeckel een redelijk goedkope oplos sing. Hij traint regelmatig in Amsterdam, maar profiteerde daarvan in Goirle verre van optimaal. Van Boeckel strand de in de kwartfinale verras send op Chris Vermeeren, maar slaagde er wel in samen met Menno Oosting de heren- dubbeldtitel te veroveren. ROB LANGEVELD OSS Hennie Stamsnij- Beide Nederlandse kampioe- Groenendaal, die na een slech- der uit Enter heeft giste ren in Oss de vierde vel- drit in de reeks om de Su per Prestige-trofee ge wonnen. De Twent ging Martin Hendriks uit Assen met een kleine halve mi nuut vooraf. te start zijn opmars met de vierde plaats bekroonde. De Belg Roland Liboton staakte Halfweg demarreerde Stam- na een half uur de strijd. Door snijder bij een lichte verzwak- zjjn overwinning verstevigde king van Hendriks, die in de Stamsnijder zijn leidende posi- slotfase nog sterk kwam opzet- tie in het Super Prestige-klas- ten. Indrukwekkend was ook sement, waarin de Nederlan- het optreden van Reinier Hers overheersen. VALKENBURG Ray- chelen, versloeg Ceulemans in mond Ceulemans heeft de finale- InEmfël gebeurde vorige maand hetzelfde, zodat f j •'Hf j L i de balans van het circuit om Werelds befaamdste bil jarter won zondag de eer ste wereldbeker voor prof-driebanders, maar zijn rivaal Nobuaki Ko bayashi was in het casino van Valkenburg de win naar van de slotwedstrijd in de reeks. de wereldbeker feitelijk evenwicht bleef. Ceulemans won de wereldbeker en mag zich wereldkampioen van de profs noemen, maar Kobayas hi versloeg hem in drie con frontaties twee keer. De 44-jarige meesterbiljarter uit Wakayama onderging alle hulde in het prestigieuze bil jartcircus met oosterse kalmte. De Japanner, die het in het Zijn viif jaar oudere en 35 kilo verleden vrijwel altijd moest zwaardere rivaal maakte er afleggen in rechtstreekse con- geen geheim van ontgoocheld frontaties met de man uit Me- te zijn door de afloop van het driebanden-circuit, ondanks het feit dat hij in de eindrang schikking de nummer één bleef. „Vooraf had ik gezegd dat ik met 3-0 ging winnen. Het pakte anders uit, omdat Kobayashi zeer moeilijke situ aties wist op te lossen. Op de momenten dat ik overeind wilde komen, maakten de bal len toch contact voor hem." Ook in financieel opzicht won de stille Japanner. Ruim een ton kon op zijn bankrekening worden bijgeschreven. Rini van Bracht was in de kleine finale kansloos tegen Junichi Komori. Aan de strijd om de derde plaats ging voor hem een overbezette zaterdag avond vooraf. Nederlands eni ge vertegenwoordiger in het prof-circuit moest tot het ui terste gaan om zich ten koste van Marco Zanetti te plaatsen voor de halve eindstrijd. Het werd een slopende ontmoeting over vijf sets, waarin de 24-ja- rige Italiaan de eerste en de derde set won. Waalwijk heeft zich afgelopen weekeinde verzekerd van de organisatie van de Europese ti telstrijd driebanden. Aanvan kelijk zou Madrid het toernooi organiseren, maar vanwege een dreigende boycot van de profs bedankte de Spaanse stad voor de eer.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 13