Politie verwijdert Russische brombeer CeidócSommtt Juventus in de slag met Ernst Happel Ajax stopt met kopen Lierse stuurt Boskamp laan uit Handbalsters vermoeid Vermeeren verrast Van Boeckel Mislukt debuut Van der Smissen uoetballerlei -PORT 8 m ZATERDAG 13 DECEMBER 1986 PAGINA 9 iïAALD VOETBAL tand Sport-SC Cambuur i Ii-Vitesse f-Volendam «ar-Emmen ;-mvv en veen-DS '79 RGEN liviiïe wente-FC Utrecht ironingen-AZ .Roda JC elslor-Go Ahead Eagles len Bosch-VVV Veendam-FC Den Haag ite divisie eningen-De Graafschap De Graafschap in financiële nood DOETINCHEM De Graafschap verkeert in grote financiële proble men. Als de gemeente niet bereid is de Doetinchemse eerste divisieclub geldelij ke steun te verlenen, dan is het voortbestaan van De Graafschap in gevaar. Uit het jaarverslag 1985-86 blijkt dat de Doetinchemse vereniging grote tekorten heeft, vooral door het te ruglopen van de gemeen telijke subsidie en minder inkomsten van de sportto- talisator. Sportfotograaf valt 250 meter VAL GARDEN A De Nederlandse sportfotograaf Piet van der Klooster heeft bij zijn werkzaamheden in het Noorditaliaanse wintersportcentrum Val Gardena de gevaren van het vak aan den lijve ondervonden. Van der Klooster, die vorig jaar de Zil veren Camera verdiende, gleed op een steil gedeelte van de piste, waar de afdalers trainden voor hun we reldbekerwedstrijd, uit en maakte een tuimeling van 250 meter. Hij rol de onder meer dwars door een afras tering, maar kwam er af met ge scheurde kniebanden en twee ge kneusde ribben. Van der Klooster is gisteren naar Nederland teruggevlo gen. TURIJN Juventus is geïnteresseerd in een ver bintenis met trainer Ernst Happel. De recordtitel houder van Italië heeft opnieuw contact gezocht met de Oostenrijkse coach, die zijn huidige club Hamburger SV in februari uitsluitsel zal geven over zijn toekomstplannen. Deze zomer loop het contract tussen Happel en HSV af. De 61-jarige trainer is donderdag naar Turijn gegaan op per soonlijke uitnodiging van Giampiero Boniperti, de president van Juventus. Happel zal morgen de derby tussen Juventus en Torino bijwonen. Op dinsdag gaat hij door naar Wenen, waar hij zijn kerstvakantie doorbrengt. De contacten tussen Ju ventus en Happel zijn al twee jaar oud. Overigens heeft ook het Griekse Panathinaikos belangstel ling getoond voor Ernst Happel. AMSTERDAM Ajax ziet voorlopig af van extra ver sterkingen. De Amsterdamse ploeg wilde aanvankelijk vóór 15 december - na die datum zijn nieuwe spelers niet inzetbaar voor de derde Europese bekerronde - nog twee Deense voetballers aantrekken, Kim Mikkelsen en René Slatenach van FREM Kopenhagen. Volgens commercieel directeur Arie van Eijden gaan die opties niet door. „We zitten wat ruim in het jasje bij Ajax. We hebben al 27 con tractspelers en er kunnen er maar twee keer elf opgesteld worden. Ondanks het uitvallen van De Wit, Ophof en Dick zijn we niet in de problemen. Met die twee Denen blijven de contacten bestaan. In het voorjaar kijken we weer". Met de Australiër Michael Petersen, een speler met een Nederlands paspoort, is volgens Van Eijden het con tract op een oor na gevild. Hij zal wel voor de 15e decem ber worden ingelijfd. „Dan heeft Ajax gedaan, wat het in augustus heeft beloofd. We zouden twee extra mannen voor de A-selectie aantrekken. Tiainen en Petersen zijn dat geworden". LIER Het bestuur van de Belgische twee deklasser Lierse SK heeft zijn Nederlandse trainer Johan Boskamp ontslagen. Boskamp, die al jaren in België verblijft, was aan zijn derde seizoen bezig bij Lierse. Vorig jaar de gradeerde hij met de club, die al dertig jaar in de hoogste afdeling uitkwam. Ook deze compe titie draaide het team niet geweldig, onder meer doordat een aantal spelers werd ver kocht. De nederlaag bij FC Boom afgelopen weekeinde (3-0) was voor het clubbestuur aan leiding de verbintenis met Boskamp te verbre ken. Zijn taken worden voorlopig overgeno men door assistent Marcel Vets. port op tv O tderland 1, 18.00 uur Brand- int. «Ierland 2, 16.45 uur Zwem- 0 en: EC Malmö. 0 «Ierland 2, 22.40 uur Studio wrt. :fl elgië Nederlands 2, 22.10 uur H irnen. motocross en biljarten. uitstand 1, 10.55 uur Skiën, ^jüitsland 1, 13.15 uur: Tennis: King Masters Stuttgart. lilsland 1, 18.05 uur Sport- lilsland 2, 11.50 uur: Skiën. >0 lilsland 2, 22.05 uur: Das Ak- elle Sport-Studio. litsland 3, 20.15 uur Sport im esten. 1, 13.15 uur Grandstand. C 1, 23.50 uur Paardesport. C 2, 19.30 uur: Cricket. 10.25 uur Boksen. 13.05 uur Saint and Greav- y Channel, 14.45 uur IJshoc- y Channel, 15.40 uur Motor- Kirt. iy Channel, 21.00 uur Worste- ORGEN iderland 1, 00.05 uur Scha- i: Timman-Joesoepov. derland 2, 14.15 uur: Biljarten zwemmen. iderland 2, 19.00 uur Studio lort. Igië Nederlands 1, 20.05 Uur lortweekend. 3 Igië Nederlands 2, 15.00 uur K men, motocross en biljarten, ilgië Frans, 18.30 uur Sport, lilsland 1, 13.15 uur Tennis: ig Masters Stuttgart, iland 1, 18.10 uur Sport- litsland 1, 19.50 uur Sport- 3 hau-Telegramm. lilsland 2, 17.12 uur Die ort-Reportage. litsland 3, 19.00 uur Sport im C 1, 16.00 uur Voetbal: Liver- ol-Chelsea. IC 1, 18.35 uur: Paardesport. IC 1, 20.15 uur De sport van 3 86. 3 C 2, 14.40 uur Rugby. 3 IC 2, 18.50 uur Ski sunday. 3 C 2, 21.55 uur Cricket. 15.30 uur: Snooker. Channel, 14.30 uur Ameri- football. y Channel, 15.35 uur Tennis: ty Channel, 23.05 uur Zeezei- itelaar bij SW IEDAM Trainer Dick ïlaar werkt volgend sei- niet meer bij SVV. De ni edamse eerste-divisieclub opuitelaar hebben in onder- overleg besloten het con- voor het nieuwe seizoen ;e verlengen. Buitelaar is is drie jaar werkzaam ge- t bij SVV. Het bestuur SVV beraadt zich in het we jaar over een opvolger. Irennen Na de ope navond van de Zesdaagse Maastricht hebben de Au- iër Danny Clark en de Tony Doyle de leiding een ronde voorsprong op koppels, onder wie René :n met de Westduitser Thurau. DEN HAAG Igor Turchin is een bijzonder mens en hij laat liefst geen kans onbenut om dat te bewijzen ook. De trainer/coach van het Russi sche dameshandbalteam mocht gisteravond voor de eerste keer in zijn lange, imposante carrière voor straf niet op de bank plaats nemen, maar slaagde er niettemin in om weer ieders aandacht te trek ken. Want Turchin zou Tur chin niet zijn als hij ergens stil in een hoekje zou gaan zitten. De 52-jarige brombeer uit Kiev maakte zich woensdag in Apeldoorn schuldig aan al te veel kritiek op de arbitrage. De internationale handbalfe deratie (IHF) greep onmiddel lijk in en schorste Turchin voor twee wedstrijden. Tegen Oost Duitsland, e^n duel waar in de Sovjet-Unie via een klin kende zege van 24-17 de dui delijke favorietenrol (ook voor de finale van morgen in Rot terdam tegen Tsjecho-Slowa- kije) nog eens knap accentu eerde, nam Turchin op de voorste rij van de tribunes plaats en brulde van die plek zijn commando's. Dat trucje schoot echter de aanwezige en graag hun macht tonende officials van het IHF danig in het verkeerde keel gat. In de rust werd Turchin vermaand. Als hij nog één keer zo voor iedereen zicht- en vooral hoorbaar zou coachen, werden maatregelen in het vooruitzicht gesteld. Natuur lijk kon Turchin zijn mond niet houden, waarna hij met behulp van drie politie-agen- ten uit de zaal werd verwij derd. „Politie? Welnee, heb ik helemaal niet gezien, de orga nisatoren hebben mij wegge stuurd, heb ik ook meteen ge accepteerd", aldustoonde de Oekrainer zich na afloop, toen de gemoederen overigens al weer snel waren gesust, een echte diplomaat. Wel kwaad maakte hij zich nog altijd op het voorval in Apeldoorn. „Het is gewoon oneerlijk. Het IHF wil het Russische handbal pakken, niet mij persoonlijk". Turchin bekeek de rest van de wedstrijd vanuit het kantoortje in de sporthal waar vandaan overigens ook een prima uit zicht op de wedstrijd mogelijk was. Intussen fungeerden aan voerster Sinaida Turchina (zijn vrouw) en een begeleider als een soort „boodschappen jongens" om de technische en taktische tips van de grote baas toch hun uitwerking te laten hebben. De Russische ploeg, met de be resterke Natalja Kirtsjik met elf treffers (in totaal scoorde ze in zes wedstrijden al 68 keer) in een absolute hoofdrol, gaf intussen een ware hand balshow ten beste. Oost-Duits- land kreeg van meet af aan geen schijn van kans, want de sterspeelsters Katrin Krüger en Evelyn Htibscher werd weinig bewegingsvrijheid ge gund. Zo trok Turchin met zijn taktiek de angel uit de Oostduitse aanval en omdat ook de defensie van de hevig aan zichzelf twijfelende Oost- duitsen niet functioneerde, kon de Sovjet-Unie tot zelfs twaalf doelpunten verschil (21-9) uitlopen. De Russische machine draaide op volle toeren, zowel verdedi gend als aanvallend werd top sport geboden waarbij ook ze ker de naam van doelverde- digster Natalja Sjalimova niet mag worden vergeten. Een ovatie van het publiek, dat overigens de tribunes niet eens geheel vulde (foei, „handbal kenners" in de Haagse regio!), viel de Russinnen ten deel die hiervoor zelfs een heuse yell overhadden. Of daarbij ook een sneer naar de eerder voor gevallen incidenten werd uit gedeeld, vermeldde de verta ling niet. De hevig teleurgestelde Oost duitse trainer Peter Kretsc- hmar had nog wel een aardige uitsmijter: „Ik vond de Russi sche ploeg veel minder ver krampt spelen dan in sommige wedstrijden tot nu toe. Mis schien had dat wel met de af wezigheid van mijn collega Turchin te maken. De speel sters oogden nu veel zelfstan diger". Zo geredeneerd had de maatregel van het IHF dus toch nog iets positiefs. DICK KIERS ARNHEM Met lood in de schoenen zullen de Nederlandse handbalsters morgen aan de laatste klus in Rotterdam tijdens de wereldtitelstrijd beginnen. Mogelijk wordt er in het sportpaleis Ahoy' een negende plaats weggekaapt. Dat is dan de beste klas sering sinds Jan Alma in 1978 het bewind over het vaderlandse handbalsters voerde. Afgezien dan van een achtste positie in de oertijd van het zaalhandbal, toen de Oosteuropese landen het spelletje nog niet al te serieus namen. De handbalsters beginnen knap vermoeid te raken. Met de over winning op Oostenrijk blijken de grenzen van de mogelijkheden bereikt. Joegoslavië had in feite geen kind aan het team, dat woensdag zo kranig de mondiale top-tien was binnen gemar cheerd. Door met ruim verschil (25-16) te winnen, herstelde Joe goslavië zich van de zware nederlaag tegen Oost-Duitsland. Door dat zwakke optreden werd de Olympische kampioen al uitgeschakeld voor de finale. Hongarije stelde de voorlaatste plaats van Nederland in de ster ke hoofdgroep veilig. Oostenrijk had in Hoorn door een zege met tenminste vier treffers nog langszij kunnen komen. Niet meer dan een helft kon Oostenrijk, een formatie van gevorderde leeftijd, de voormalige partner van de Habsburgse monarchie bijbenen. Hongarije zegevierde met 22-19; Nederland werd daar door vijfde in hoofdgroep 1. Evenals tegen de Sovjet-Unie wisselde bondscoach Jan Kecske- methy dat het een lieve lust was. Dit keer waren continue ver vangingen echter noodzaak. „In de opbouwrij is geen kracht meer", oordeelde de trainer. Diep in de tweede helft zaten Han- neke van Eijl en Monique Geitz voor het eerst gedurende het toernooi uitgeput op de bank. „Iedereen heeft kunnen spelen. Morgen moet toch die negende plaats worden bemachtigd". Sfeer Merkwaardig genoeg vormde een zestigtal Noren de voornaam ste sfeermakers in Sporthal Elderveld. De Scandinavische sup porters, naar Arnhem gereisd om hun verrassende meidenteam in de tweede wedstrijd van de avond naar een De Russische Marina Basanova passeert de Oostduitse doel- vrouwe. Inzet: Igor Turchin laat zich weer eens even horen. gillen, kozen ondubbelzinnig partij voor Nederland. Op beschei den wijze bood een een kleine delegatie Joegosalven repliek. De ruim duizend Arnhemmers liepen pas halverwege de eerste helft warm. Op dat moment was Nederland na een achterstand van 6-3 de olympische kampioen tot 8-7 genaderd. Tot hier en niet verder bepaalden de Joegoslavische vedetten Mirjana Djurica en Zita Galic. Djurica en Galics zorgden met respectievelijk zes en ze ven treffers voor meer dan de helft van de productie van de door Svetlana Kitic gedirigeerde ploeg. Waardoor het snel was gedaan met het Nederlandse verzet. GOIRLE Chris Vermeeren beleefde gisteren in Goirle de tennisdag van zijn leven. Zo voelde de 23-jarige Bredanaar dat tenminste zelf aan. „Ik was beestachtig goed", zei hij zonder een zweem van op schepperij, nadat hij in de kwartfinales van de nationale titelstrijd op overdekte banen de als tweede geplaatste Huub van Boeckel slechts drie games had gelaten: 6-1, 6-2. Van Boeckel kon niet anders dan toegeven, dat Vermeeren kennelijk vleugels had gekre gen. „Ik speelde zelf helemaal niet slecht. Vijf en zeventig procent van mijn eerste servi ces was goed, dus ik heb me zelf niets te verwijten. Ik heb alles geprobeerd om Chris uit zijn spel te halen. Alle foefjes heb ik van stal gehaald, slices, services op het lichaam, diep in de hoek. Maar er hielp geen moedertje lief aan. Er speelde er maar één en dat was Chris". Chris Vermeeren, die een op vallende gelijkenis vertoont met de dammer Jannes van der Wal: „Een half jaar gele den heb ik besloten voorrang te geven aan mijn avondstudie op de HEAO in Breda. Die wisseling van bezigheden werkt heerlijk ontspannend voor mij. Bij de dames bleven de num mers één en twee, respectieve lijk Marianne van der Torre en Simone Schilder, in de strijd. Zij krijgen in de halve finales te maken met twee on geplaatste speelsters. Van der Torre (25) staat dan tegenover de zes jaar jongere Hester Wit voet en de 19-jarige Schilder vindt voor de tweede achter eenvolgende maal een speel ster van 15 jaar uit Pijnacker tegenover zich. Gisteren re kende de wegens een stevige verkoudheid herhaaldelijk naar lucht happende Schilder af met Bettina Sonneveld (7-5, 6-2). Nathalie Vandierendonck is het volgende prille talent, met wie Schilder van doen krijgt. De Belgische met de Nederlandse tennisnationali- teit versloeg de als vijfde ge plaatste Titia Wilmink met 6-4 en 6-3. VALKENBURG Het gastoptreden van Christ van der Smissen bij 's we relds beste driebanders in Valkenburg heeft precies één uur en drie kwartier geduurd. De Nederlands kampioen, die zich erg veel had voorgesteld van zijn deelneming aan de fi nale van het profcircuit, werd al na de eerste ron de verbannen naar de tri bune. Nobuaki Kobayashi liet zich niet verrassen door de gereputeerde amateur met prof-aspirar ties. De Japanner, op Ray mond Ceulemans na de beste driebander ter we reld, won drie sets op rij: 15-4, 15-5 en 15-13. Van der Smissen speelde vrij wel van het begin tot het ein de een ongelukkige partij. De geslepen Kobayashi, die don derdag bij de loting al duide lijk had gemaakt Van der Smissen niet te vrezen, gunde zijn tegenstander slechts moei lijke uitgangsposities. „Ik kreeg steeds scheef spel. Ik had geen kans om aan te val len en ik kon ook geen goede verdediging opbouwen. Met elk punt dat ik maakte, moest ik blij zijn. Dat is dus de klasse van Kobayashi", zo blikte de Brabander terug op zijn mis lukte debuut bij de prof-drie- banders. De 32-jarige Van der Smissen werd vorige maand in Olden- zaal voor de derde keer in zijn loopbaan Nederlands kam pioen driebanden en verbeter de het nationale moyenne-re cord (1,388). Aan zijn titel hield hij een startbewijs over voor de afsluiting van het prof-circuit om de wereldbe ker in Valkenburg. De over gang naar het biljart-circus van de Westduitse geldschieter Werner Bayer bleek te groot. „Het blauwe laken deed zeer aan mijn ogen. Bovendien moest ik erg wennen aan het set-systeem. Ik speel liever één blok van vijftig carambo les dan een partij over drie ge wonnen sets van vijftien. Dat is geen excuus voor deze ne derlaag. Maar al die factoren hadden toch een negatieve in vloed", aldus Van der Smissen. Ook de tweede invitatie-spe ler, Herman Popeyus, moest na één partij afscheid nemen van het sjieke biljartgala. Ne derlands enige prof-drieban- der Rini van Bracht versloeg de veteraan met 15-10, 15-12 en 15-6. Popeyus, die in de ja ren vijftig en zestig zes keer Nederlands kampioen werd, bezorgde zijn tegenstander problemen met zijn „ouder wetse" speelwijze: eerst stoten en dan pas kijken hoe het speelmateriaal komt te liggen. „Dat soort opponenten kom ik niet vaak meer tegen. Daarom was het geen eenvoudige klus", zo verontchuldigde Van Bracht zich voor het lage moy enne (0,882) dat hij in zijn eer ste partij scoorde. Van Kempen niet onverslaanbaar ALKMAAR Robert Vunde- rink heeft zijn eerste overwin ning bij de marathonschaatsers behaald. De „gesjeesde" all- rounder uit Raalte was in Alk maar de snelste in de vierde rit van de zesdaagse. In de massasprint verraste hij nie mand minder dan de onver slaanbaar geachte Richard van Kempen en Andries Kasper. Vunderink (25) profiteerde in de opwindende finale van de valpartij (elf ronden voor het einde) en daaropvolgende krachtsinspanningen van Van Kempen De enerverende slot fase vergoedde veel voor de 5500 toeschouwers, een record aantal in deze zesdaagse. Tien ronden voor het einde gaf Gert Jakobs, de winnaar in Eindhoven, na een saaie koers in recreatief tempo het sein voor de late opening van de wedstrijd. De diesel uit Hel mond probeerde andermaal de meute te slim af te zijn, maar werd teruggehaald door Henri Ruitenberg en Hilbert van der Duim. Vijf ronden later pro beerde Van der Duim het in zijn eentje, maar de ploeg maats van Van Kempen sleur den hun kopman naar de Fries. Jan Kooiman nestelde zich daarna op kop met Van Kempen in ideale tweede posi tie. De strategie werd doorkruist door Ruud Christoffers. De fy siotherapeut uit Vlaardingen trok er 800 meter voor de fi- nish zo onweerstaanbaar tus senuit, dat Van Kempen zelf gedwongen werd te reageren. Met een uiterste krachtsin spanning haalde hij de vluch ter terug. In de voorlaatste bocht zette hij zelf aan voor de eindsprint. In de laatste bocht zocht Van Kempen de binnenkant van de baan, waar het ijs het slechtst was. „Ik hoorde het gehijg van Kasper en Vunde rink, dus ik moest risico's ne men", verklaarde Van Kem pen zijn tactiek. „Ik kwam in een scheur terecht en kwam wankelend uit de bocht". Vun derink nam de buitenbocht, ontwikkelde op het betere ijs meer snelheid en reed tot ie ders verrassing regelrecht op de zege af. Sportwereld Gewichtheffen De Bul gaarse wereldkampioen Naoem Sjalamanov, die in Melbourne zijn ploeg heeft verlaten, is uit Australië ver trokken. Sjalamanov is naar Londen gevlogen en wil van daar verder naar Turkije. Curling Het Nederlandse damesteam is door een neder laag met 9-1 tegen Schotland achtste geworden in het Euro pees kampioenschap. Voetbal De vriendschappe lijke wedstrijd tussen Spanje en Nederland zal op 21 januari (20.30 uur) worden gespeeld in het Nou Camp-stadion van Barcelona. Wielrennen Olympia's Ronde van Nederland zal op 23 mei in Amsterdam begin nen. riksen scoort in lopende band yenoord zal ongetwijfeld jt hebben van het feit de 'ense spits John Eriksen Servette te hebben over man. De club uit Genève eft in Eriksen een veel sco- c/e spits, die op de Zwit- se topscorerslijst met zes- n treffers op de eerste late staat. Servette neemt de competitieranglijst tchts een vijfde plaats in en bf met behoorlijke finan ce problemen. Het komt de meefse club dan ook wel in of meer goed uit, dat iksen zich in positieve zin nifesteert met het oog op noodzaak van een even- tle verkoop. Eriksen be- ie/f zich wat zijn positie op topscorerslijst betreft toralsnog geen zorgen te iken, want de als tweede klasseerde Braziliaan Pau- Cesar van Bellinzona vorde tot dusver viermaal in der. uurwerk mag ij Standard het reglementair lor de UEFA en de Belgi sche voetbalbond duidelijk is verboden vuurwerk in sta dions af te steken, wordt dit in het stadion van Standard Luik toegestaan. De gemeen te Luik verbiedt dit namelijk niet. De Belgische profliga heeft daarop ingespeeld en bepaalde dat vuurwerk in de stadions wat haar betreft is toegestaan mits de clubs een soort WA-verzekeringspolis kunnen overleggen. Dreiging boycot in Italië De Italiaanse profclubs drei gen morgen met een boycot van wedstrijden. Zij willen namelijk dat de regering haar belofte nakomt om de belastingen te verlagen. Wordt er morgen niet ge speeld in Italië dan loopt de overheid een enorme omzet van de toto mis. Morgan blijft bij Stoke City Nicky Morgan, de ooit door FC Den Haag geleende spits van West Ham United, blijft definitief bij de Engelse tweede-divisieclub Stoke John Eriksen: nog steeds veel scorende spits. City. Morgan was al een maand op huurbasis voor Stoke uitgekomen. Dit is kennelijk zodanig goed be vallen, dat hij van Ports mouth werd aangekocht. Frankrijk wil organisatie WK'98 Frankrijk heeft te kennen gegeven, dat het de strijd om de wereldtitel in 1998 wil or ganiseren. Zwitserland had al laten blijken in dat jaar kan didaat voor de organisatie te willen zijn. Voor de organisa tie van het WK in 1994 heb ben Marokko en de Verenig de Staten zich kandidaat ge steld, al schijnt het nu al zo te zijn, dat Brazilië de beste pa pieren bezit om als gastheer van de wereldvoetbal-elite te fungeren. Uwe Reinders redder in Rennes Uwe Reinders, voormalig speler van Werder Bremen, is inmiddels getransfereerd van Girondins Bordeaux naar Stade de Rennes. Bij Bordeaux kon Reinders niet altijd rekenen op een plaats in de basisopstelling, waar door hij zich vorige week vlak voor de sluiting van de Franse transfermarkt liet overschrijven naar het tegen degradatie vechtende Stade de Rennes. Aanvankelijk liet de club weten Reinders niet te willen contracteren. Een half uur later kwam het be richt, dat hij direct het vlieg tuig moest nemen om te ko men. Op het vliegveld werd Reinders verwelkomd door ruim vierhonderd supporters.. De wedstrijd waarin hij de buteerde voor Stade de Ren nes, dat voorlopig niet kan beschikken over de gebles seerde Belgische internatio nal Eddy Voordeckers, werd met 1-0 gewonnen. De sup porters noemen hem na de winst op Nice al de redder van hun club. Kaiserslautern te gast in Zweden De voormalige Zweedse doel man van Kaiserslautern Ron nie Hellström heeft zijn oude club uitgenodigd om op 28 december naar Stockholm te komen. Hij wil daar een wedstrijd organiseren tussen een elftal van Zweden, die in de afgelopen jaren zijnuitge komen voor Kaiserslautern, tegen een formatie van voor malige Zweedse internatio nals. Voor het eerste team zijn uitgenodigd Roland Sandberg, Benni Wendt, Benno Magnusson en Torb- jörn Nilsson. Hans-Peter Briegel, de robuuste West duitse international van hét Italiaanse Sampdoria en ex- speler van Kaiserslautern, is gevraagd te fungeren als ere- aan voerder van het Zweedse oud-Kaiserslautern. Strenge controle Elfstedenrijders LEEUWARDEN Er zullen strengere maatregelén worden getroffen om te voorkomen dat deelnemers aan een Elfste dentocht op andermans kaart gaan rijden. „Het inschrijven en deelnemen op andersman lidmaatschapskaart is niet toe gestaan. Door legitimatie zal dit worden tegen gegaan. Er moet worden gerekend op sancties zoals diskwalificatie voor de tocht als men op an dersmans kaart rijdt en op vervallenverklaring van het lidmaatschap voor degenen die de kaart aan een ander ter be schikking stelt". Ir. J. Sipke- ma, de herkozen voorzitter van de vereniging „De Frie- sche Elf Steden", vertelde dit gisteren tijdens de zeer druk bezochte jaarlijkse ledenverga dering in Leeuwarden. Het be stuur probeert ook op alle mo gelijke manieren een verjon ging van het ledenbestand te bewerkstelligen. Het comité „Vrouwen in de Elfstedentocht" werd tegemoet gekomen voor wat de wed strijdlimiet betreft. Wedstrijd leider Gerrit van den Ham liet weten dat na „geweldige stu die omtrent de gegevens van de laatste twee jaar" besloten is de dames extra rijtijd te ge ven. Terwijl de herenlimiet van twintig procent van de tijd van de winnaar werd gehand haafd, werd die voor de dames verhoogd tot dertig procent. sportuitslagen BILJARTEN Wereldbeker driebanden Eerste ronde: Nobuaki Kobayashi (Jap) - Christ van der Smissen (Ned) 3-0 (15-4, 15-5, 15-13). Gemiddelden: 1,406 en 0,709. Dieier Muller (WDI) - Luis Doyharzabal (Arg) 3-1 (2-15, 15- 12, 15-14, 15-8). Gemiddelden: 1,000 en 1,065. Marco Zanetti (Ita) - Ri chard Bitalis (Fra) 3-2 (15-12, 8-15, 10-15, 15-7, 15-8). Gemiddelden: 1,000 en 0,905. Rini van Bracht (Ned) - Herman Popeyus (Ned) 3-0 (15-10, 15-12 15-16). Gemiddelden: 0,882 en 0,560; Ludo Dielis (Bel) - Jean Bessems (Ned) 15-4, 15-5, 5-15, 15- 13. Gemiddelden: 1,315 en 1,000. Ju- nichi Komori (Jap) - Avelino Rico (Spa) 13-15, 15-2, 15-14, 15-1. Ge middelden: 1,657 en 0.941. HANDBAL WK dames Hoofdronde, groep 1: Sovjet-Unie - Oost-Duitsland 24-17; Joegoslavië - Nederland 25-16; Oostenrijk - Honga rije 19-22. Eindstand: 1. Sovjet-Unie 5-9 (114-81); 2. Oost-Duitsland 5-7 (117-93); 3. Joegoslavië 5-7 (99-89); 4. Hongarije 5-5 (92-90); 5. Nederland 5-2 (92-124); 6. Oostenrijk 5-0 (85- 123). Groep 2, West-Duitsland - China 21- 20; Roemenië - Noorwegen 23-23; Tsjecho-Slowaklje - Zuid-Korea 26- 23. Eindstand: 1. Tsjecho-Slowakije 5-8 (111-101); 2. Noorwegen 5-7 (117-109); 3. Roemenië 5-7 (123-112); 4. West-Duitsland 5-4 (93-96); 5. Chi na 5-3 (100-118); 6. Zuid-Koiea 5-1 (96-123). PAARDESPORT CSI Zuidlaren Prix World Cup dressuur: 1. Theodo- rescu (WDI) Sunny Boy 1632 punten; 2. Sanders-Keljzer (Ned) Amon 1592; 3. Grillo (WDI) Losander 1558; 4. Krug (WDI) Muscadeur 1557; 5. Hokanson (Zwe) Flamingo 1513. Springconcours „Speel uw Spel", max. 1,50 meter: 1. Ehrens (Ned) Olympic Sunrise 1600 punten, 2. Fazakerly (GBf) Rebound 1590, 3. Romp (Ned) Princes 1500; 4. Vandewalle (Bel) Oscar 1370, 5. Marshall (Ier) Rendezvous 1360. Jachtspringconcours: 1. Rouweler (Ned) Vedette BB 61,91, 2. Domlnlci (Ita) Nicky de Villars 61,46, 3. Bacon (Aus) Liberty Hill 62,62, 4. Ernst (WDI) Löwenstein 63,12, 5. Raymakers (Ned) Special ZB 64,78. Finale inter nationaal sprinconcours landelijk, met barrage, sprongen tot 1.60 meter: 1. Bulthuis (Ned) Honest Tom 25 pun ten, 26.23 sec., 2. Verberne (Ned) Loire Vienna 25 - 28.96, 3. Wieken (Ned) Tolbert 25 - 30.64, 4. Lancaster (Ned) Emigrant 17 - 26.92, 5. Enge- mann (WDI) Witzbold 17 - 27.02. SCHAATSEN Marathon-zesdaagse Vierde race. Alkmaar 1. Vunderink (Raalte), 2. Van Kempen (De Hoef). 3. Kasper (Driel), 4. Kramer (Oude- schoot), 5. Pronk (Oost-Graftdijk), 6. Post (Groningen), 7. Semplonius (Lemmer), 8. Kromkamp (Oldeholtpa- de), 9. Maarssen (Rijsenhout). 10. Nietsch (WDI). Stand: 1. Van Kempen 93.1 punten. 2. Pronk 74, 3. Kramer 68. 4. Vunderink 67.1, 5. Kasper 57, 6. Van Wljhe (Oosterwolde) 52, 7. Van der Duim (Heerenveen) 51. 8. Krom kamp 45. 9. Post 43, 10. Ferwerda (Stiens) 40. SKIËN Wereldbeker, Val dMsère Afdaling dames: 1. Michela Figini (Zwi) 1 minuut en 25,59 seconden; 2. Maria Walliser (Zwi) 1.25,90; 3. Heidi Zurbriggen (Zwi) 1.26,48; 4. Katrin Gutensohn (Oos) 1.26,69; 5. Laurie Graham (Can) 1.26,76. Stand: 1. Figi ni 25 punten; 2. Walliser 20; 3. Zur briggen 15; 4. Gutensohn 12; 5. Gra- TENNIS NK indoor Damesenkelspel, kwartfinales: Mari anne van der Torre - Yvonne der Kin deren 6-2, 4-6, 6-1; Hester Witvoet - Digna Ketelaar 6-3, 7-5; Nathalie Vandierendonck - Titia Wilmink 6-4, 6-3; Simone Schilder - Bettina Son neveld 7-5, 6-2. Herenenkelspel, kwartfinales: Tjerk Bogtstra - Jan-Willem Lodder 6-3, 7- 6. (9-7); Christian Feenstra - Edwin Vissers 6-1, 6-3; Chris Vermeeren - Huub van Boeckel 6-1, 6-2; Menno Oosting - Johan Vekemans 6-2, 6-3. IJSHOCKEY Competitie: Amsterdam - Tilburg 5-5 (0-1, 1-2, 4-2); NIJmegen-Heerenveen 9-5 (2-1, 4-2. 3-2); Rotterdam - Eind hoven 10-1 (3-1, 4-0, 3-0).

Leidse Courant | 1986 | | pagina 9