Finland was een noodgreep maar wel een heel gelukkige LDIQ/TELEVISIE £e«ddc6ommvt VRIJDAG 12 DECEMBER 1986 PAGINA 15 finitief oordeel Europa-tv gesteld tot medio januari Jf HAAG De Tweede Kamer heeft een definitief ■éel over het voortbestaan van Europa-tv uitgesteld lia het Kerstreces. Tot die tijd dient de situatie be ten te worden, zo bleek gisteren tijdens een bijeen- Ist van de vaste Tweede-Kamercommissie voor pjn en cultuur over Europa-tv. Minister Brinkman gevraagd in de tussenliggende periode nog eens trekte duidelijkheid te krijgen van de landen die in Europese satellietproject deelnemen over hun he lheid tot een extra financiële inspanning. Ook moet *agaan of er geen andere landen bereid zijn alsnog het project deel te nemen. Bovendien dient hij de er een duidelijk inzicht te geven in het rapport dat >ffieiencybureau McKinsey over Europa-tv heeft kteld en de voorstellen die het Britse bedrijf West jy heeft gedaan voor redding van het project. In dit jfzicht moeten dan ook nog eens de financiële gevol- lyoor de NOS worden aangegeven in het geval het jlietstation daadwerkelijk wordt geliquideerd. KRO oneens met minister over sluikreclame HILVERSUM - De KRO laat weten met enige verbazing kennis te hebben genomen van de beroering die is ont staan over sluikreclame op radio en televisie. Circa ander half jaar geleden, na de uitspraak van de Raad van State over sluikreclamegevallen, is de afspraak gemaakt met het ministerie van WVC dat bij ernstige overtredingen de om roepen daarvan schriftelijk bericht zouden krijgen. Sindsdien heeft de KRO één brief gekregen. Deze betrof een onderwerp in „Brandpunt in de markt". De KRO ver schilt principiëel met het ministerie van mening over de vraag of hier sprake was van sluikreclame, gezien de aard van het programma. De KRO blijft bij zijn standpunt, dat de minister gesteund moet worden in zijn streven de sluikreclame aan banden te leggen. Er moet tegen gewaakt worden dat vormen van sluikreclame de programmatische en journalistieke onaf hankelijkheid aantast en dat er door de sluikreclame valse concurrentie in omroepland ontstaat, maar genoemnd pro gramma blijft een moeilijk punt. KRO-filmprijs voor Alain Cavalier HILVERSUM De KRO-filmprijs 1986 is toe- gekend aan de Franse filmregisseur Alain Ca valier (55) voor zijn film „Therèse" over het le ven van de heilige Theresia van Lisieux. De prijs, 10.000 gulden uit het Theo Loerakker fonds, wordt uitgereikt tijdens het filmfestival van Rotterdam, van 30 januari tot 8 februari volgend jaar. Het Loerakkerfonds werd inge steld als afscheidscadeau voor KRO-voorzitter Theo Loerakker in 1978. De film „Therèse" gaat over de 15-jarige There sia, die tegen de zin van haar ouders intrad bij de karmelitessen in Lisieux, een orde van be schouwende zusters. Zij overleed op 24-jarige leeftijd (in 1897) en werd in 1925 door de toen malige paus heilig verklaard en uitgeroepen tot patrones van Frankrijk. De KRO zendt de film binnenkort uit. „TROS Aktua" over Lilianefonds HILVERSUM Jaap Jong- bloed reisde voor de actuali teitenrubriek „TROS Aktua" naar Kenia, voor een repor tage over het werk van het Nederlandse Lilianefonds. Het verslag wordt volgende week vrijdag uitgezonden (Ned. 1 om 22.25 uur). Even als vorig jaar is het Fonds een kerst-actie gestart om de gehandicapte zorg in de Der de Wereld mogelijk te blij ven maken. Jongbloed gaat o.m. in Kenia op bezoek bij de Nederlandse kinderarts Nelly Dekker en vrijwillig ster Cocki Bartlema. ,VERSUM Fluitiste ien Stenberg is net terug een 11-daagse reis naar jand. Op verzoek van de (OS heeft ze daar, op zo'n honderd kilometer boven poolcirkel, een kerstpro- *ljPmma opgenomen (maan- Ned. 2 om 21.50 uur). Als ien terugdenkt aan de zo'n twintig graden on- nul, kan ze nog rillen, iar de fluitiste houdt ook :1 warme herinneringen aan het avontuur. „Het is lp prachtig land. Alles was spierwit van de vorst. Als dan op die kaarsrechte we- reden, met aan beide zij van de weg een dunne be ing en de zon kwam net I en kleurde het geheel met Ve ter violette stralen, dan was an |t alsof we deel uitmaakten ecijn een sprookje. Ik vind het detjnmer dat we van dat tafe- webltje geen gebruik hebben >ee nnen maken. Dat is het na- ?isjel van video, met film was be t wel mogelijk geweest", cinrdien schiet in de lach. /eet je dat we zelfs, dankzij es (van Leeuwen, haar ma- (er), het Finse acht-uur- irnaal hebben gehaald! Ik fik dat de kijker heeft omgelegen. We waren op gegeven moment in een aan het filmen. Er lag een H loorlijk pak sneeuw, behal- ?kk°P die ene hoorn waar ik z(£t mijn slee langs zou rijden. ispjjL de televisie lieten ze zien T Cees met een spuitbus met nstsneeuw in de weer is om _^g! boom alsnog wit te krij- /O0ip. Die mensen moeten echt laibben gedacht: die man is (lachen). teroene Alpen wei W rnische bijkomstigheid is rendien dat de Finnen het it aan hun sneeuw te dan- i hebben, dat Berdien en ar gezelschap naar het orden afreisden. Berdien: et programma is gebaseerd elij [de kerstplaat, die ik dit jaar BERDIEN STENBERG TROTSEERT KOU VOOR KERSTPROGRAMMA: 99 heb opgenomen. De foto's voor de hoes hebben we in het Oostenrijkse Gargellen ge schoten. Het was de bedoeling die foto daar tot leven te wek ken. Regisseur Erik van Reij- endam is er zelfs gaan kijken en alles was min of meer in kannen en kruiken toen bleek dat de Alpen in november he lemaal niet sneeuwzeker zijn. We dachten: een kerst-special op een groene Alpenwei is niet echt wat we zoeken. Op een gegeven moment rolde Nieuws in teletekst Tik Tak, kleuterprogramma Dagboek van een clown. Afl.: De zandkastelen (herh.) De Snorkels, tekenfilmserie Bingo, popprogramma gepre senteerd door Bart Peeters en Paul de Groeve. Met o.a. de Bingo-clip van de week, over zicht van de Top 20, een stu- diogast en de prijsvraag Uitzending door derden. Pro gramma van de Socialistische Omroepvereniging Mededelingen en program ma-overzicht Journaal Weerbericht Wedloop met de dood (The Getaway), Amerikaanse speel- it 1972 van Sam Peckin- pah. Met Steve McQueen, Ali McCraw, Ben Johnson e.a. Pas uit de gevangenis ontslagen is dief alweer onderweg op het pad van de misdaad, deze keer vergezeld van zijn vrouw 'ére, filmnieuws met Jo Röpcke ■23.30 Journaal en Coda: 'Eiland' van Adriaan de Roover Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische' tv-se- rie. Beryl en Susan verheugen zich om Joh en Jill's verloving Intermezzo. Jan de Maeyer, hobo, en G. Verstraelen, piano: Meditatie over een Middel eeuws lied, opus 14/2, Kerst- ers (herh.) Oshin (24). Japanse tv-serie met o.a. Ayako Kobayashi en Shiro Ito (herh.) p Mededelingen en program- m ma-overzicht M Journaal H Weerbericht Kwidam, telefoonspel met I Marleen Gordts 5 De koele krijger (Cold war- I rlor), Engelse spionageserie met Michael Demison, Dean Harris e.a. Afl. 5: De immigran ten. Douanebeambten op de luchthaven van Heathrow ont dekken onregelmatigheden in twee Britse paspoorten. De houders ervan worden gear- hresteerd, maar kunnen ontko men en verdwijnen i Europese culturen, zevendeli ge documentaireserie. Afl. 5: Byzantium i-22.30 So what? Jazz-program- ma. Afl.: Don Cherry BF 1 Vacaturebank Nouba nouba Carrefours week-end Ce soir, regionaal magazine Quick et Flupke, tekenfilm Journaal Minute papillon, consumen- tentips. Thema: Autoverzeke ringen en ongelukken Grand écran: Joe Kidd, Ame- i rikaanse speelfilm uit 1972 van John Sturges. Met Clint East wood, Robert Duvall, John Saxon e.a. Camarades, documentairese rie over het dagelijks leven in de USSR 0 Laatste nieuws 5-23.35 Rox box, popprogram ma met Ray Cokes Tagesschau Der Maulwurf kommt in die Stadt, tekenfilm Pan Tau und der lange Sonn- tag, kinderfilm Tagesschau Hier und Heuta, regionaal ma gazine i Hl WWF-Club, amusements programma gepresenteerd door Marijke Amado Programma-overzicht I m Tagesschau. (Teletekst on dertiteling) i Königin Luise, Duitse speelfilm uit 1956 van Wolfgang Liebe- neier. Met Ruth Leuwerik, Die-' ter Borsche, Berhard Wicki e.a. Wanneer de Pruisische konin gin Luise in 1806 haar verjaar dag viert ziet de toekomst van het land er somber uit. Haar man, koning Friedrich Wilhelm III, wil zich niet onderwerpen aan Napoleon, noch aan de Russische tsaar. Het ontbreekt hem echter op het juiste mo ment aan de juiste beslissin- l Gott und die Welt: Kirche in Zimbabwe, filmportret van de bisschop Reckter l Tagesthemen, met o.a. nieuws aus Bonn I Heut'Abend... de ARD-talk- show met Joachim Fuchsber- ger. Met als gast Josef Nec- kermann i Todfeinde (Five card' stud), Amerikaanse speelfilm uit 1968 van Henry Hathaway. Met Dean Martin, Robert Mitchum, Inger Stevens e.a. In een kleine stad in Colorado Lynchen vijf mannen een valsspeler. Kort daarop wordt hun slachtoffer gewroken door een onbeken de. die de vijf pokeraars een voor een doodt. In het stadje breekt paniej uit Tagesschau i Nachtgedanken. Een pro gramma van Hans Joachim Kulenkampff DUITSLAND 2 15.10 O Maddalena, eln Mëdchen mil Pfiff (Maddalena, zero in condotta), Italiaanse speelfilm uit 1940 van Vittorio De Sica. Met Vittorio De Sica, Vera Bergman, Carla del Poggio e.a. 16.30 Freizeit... und was man da- raus machen kann, informatief vrije-tfjdsmagazine. Vanavond: 1. Kerstkribbes in het Miinster- dal. 2. Origami, de kunst van het papiervouwen. 3. Minia- tuurlandschappen voor de mo delspoorbaan 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte. Actuele the ma's, sport en amusement 17.45 Shaka Zulu, tv-serie met Hen ry Cele, Edward Fox, Simon Sabela e.a. Afl.: Die Falie. Ko ning Shaka betrekt zijn blanke vrienden in de strijd tegen de Ndwandes. Hij wil wel eens zien wat er waar is van de ver helen over het onoverwinnelij ke wapen van luitenant Fare- 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Auslandsjournal, reportages van buitenlandse correspon denten 20.15 Der Alte, Duitse politieserie met Rolf Schimpf, Michael Ande, Wolfgang Zerlett e.a. Afl.: Tatverdacht. Commissaris Kress reconstrueert de roofo verval op geldloper Peter Schenk, die sindsdien in een rolstoel zit. Net als de verdach te wil gaan spreken schiet een onbekende man hem neer 21.15 Der Sport-Spiegel, documen taire waarin de verschuiving van fair play naar winstbejag in de sport wordt belicht. Uit gangpunt daarbij is, dat sport de spiegel van het maatschap pelijk gebeuren is 21.45 Heute-Journal 22.05 Aspekte, cultureel magazine 22.45 Die Sport-Reportage. WK Skiën - afdaling voor dames vanuit Arosa 23.15 E Der phantastische Film: Arzt und Damon (Dr. Jekyll and Mr. Hyde), Amerikaanse speelfilm uit 1940 van Victor Fleming. Met Spencer Tracy, Ingrid Bergman, Lana Turner e.a. Dr. Jekyll is een begena digd zenuwarts in het Londen van de vorige eeuw. Hij experi menteert op zichzelf met een serum, dat het goede en kwa de in de mens scheidt. Zijn nieuwsgierigheid leidt ertoe, dat hij alle controle over de gedaanteverwisselingen ver- 01.10 Heute DUITSLAND 3 17.00 Schooltelevisie 18.00 Telekolleg II. Cursus Geschie denis, les 12: Structurele pro blemen van de Nieuwe Econo mische Politiek en de oorzaken van het stalinisme 18.30 Hallo Spencer, Amerikaanse comedyserie 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 Lander - Mensehen - Aben- teuer: Magische Stadte Aa- markand, documentaire over de geschiedenis van deze stad in Oezbekistan 21.15 Denken in dünner Luft, repor tage over een door mijnwer kers opgerichte universiteit in het hoogland van Bolivia 21.45 Der Christbaum stirbt zur Weihnachtszeit, reportage over de economische en ecolo gische gevolgen van de kerst boom-teelt 22.15 In bester Gesellschaft, tv-se rie- van Cesare Ferrario, met Giselle Pascal, Wolf Roth, Pier re Michael e.a. Afl. 7: Leben nach dem Tod. Ondanks twijfel gaat de officier van justitie over tot het sluiten van de zaak van Jacqueline Steinberg: zelfmoord. In het testament wordt haar man Bruno als eni ge erfgenaam genoemd, iets wat Madame Dussault grote zorgen baart 23.05 Gaston Peter - Ich war dabei und kann berichten, filmpor tret over een Elzasser wijnboer en dichter, die, geboren in 1895, op onze eeuw terugkijkt 00.05 Laatste nieuws Ondertiteling vla TeleTekst. E) Tweetalige of stereo-uitzen- E Zwart/wit-uitzending. ■BZwart/wit-ultzending met on dertiteling via TeleTekst. BI Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending In orginele versie met ondertitels. ndstaligc ultzendir et ondertitels. toen Lapland uit de bus en dat vonden we eigenlijk veel leu ker. Iedereen gaat tenslotte voor zo'n programma naar Duitsland of Oostenrijk. Bo vendien hebben we gefilmd in Rovaniemi, volgens de legen de de geboorteplaats van de Kerstman. Finland was een noodgreep, maar welden heel gelukkige. De lokatiès waren schitterend. We hadden echter één ding over het hoofd ge zien en dat was dat je in de wintertijd per dag maar een uur of vier licht hebt... We hebben dat probleem opgelost door elke dag heel vroeg op de lokatie aanwezig te zijn, zodat we konden gaan draaien zodra het licht werd. Het betekende dat ik vaak al om zes uur 's morgens naast mijn bed stond". Uitdaging De grootste uitdaging voor Berdien was het lezen van een kerstverhaaltje in het Fins. Berdien: „Ik heb er compli menten voor gekregen in een Finse krant. Ze schreven dat de kinderen aan wie ik het voorlas, hadden begrepen waarover het ging... En dan te bedenken dat ik echt geen woord Fins spreek. Ik heb het hele verhaal fonetisch opge schreven en wist absoluut niet wat ik zat voor te lezen". „Het vinden van die kinderen was trouwens een probleem omdat er in de buurt geen grote steden waren. Die moes ten echt her en der vandaan worden geplukt. We hebben ook gebruik gemaakt van drie Lappen-families en dan be doel ik geen verklede Finnen, maar echte Lappen. Dat was vreselijk leuk. Het zijn zulke aardige mensen. Ze hebben mij ook een beetje geleerd hoe je moet omgaan met rendie ren..., echt verschrikkelijk lie ve beesten, maar ontzettend mensenschuw. Die geweien zijn trouwens behoorlijk ge vaarlijk. Je moet bijvoorbeeld nooit op ooghoogte bij die die ren gaan staan, dat kan je een deel van je gezicht kosten. Ze laten zich overigens helemaal niet mennen als een paard. Ik heb dan ook vreselijk veel koude uren doorgebracht in zo'n rendierslee met beesten die alle kanten opgingen be halve de kant van de camera. Op een gegeven moment moest ik bij een huisje stoppen en uitstappen. Voor de camera dat tafereel kon opnemen, hebben ze met die rendieren eerst een uur lang telkens die route gereden om ze te wen nen. Op het moment dat er gefilmd werd, hebben ze voor het huis rendiermos neerge legd, zodat ze daar op af zou den gaan. Het ging om een slee met drie dieren ervoor. Toen we het de eerste keer wilden vastleggen, kregen ze onderweg ruzie en werd het echt een zootje. Maar dat zie je natuurlijk niet in het pro gramma". Vingertoppen Wat de kijker ook niet krijgt te zien, zijn de bevriezingsver schijnselen in Berdiens vin gertoppen. „Een fluit is in principe niet meer dan een or dinair metalen buisje. Bij twintig graden onder nul be tekent dit dat je vingertoppen aan het metaal vastvriezen. Je kunt geen handschoenen dra gen, want hoewel het play back is, moet je toch de in druk wekken dat het echt is. Dat is nu eenmaal het spel dat je speelt, hoe koud het ook is, maar lèuk was het niet". HANS PIËT BBC 1 17.35 A day in the life, dierenpro- gramma 18.00 John Craven's Newsround, jeugdjournaal 18.10 Grange Hill, kinderserie met Tim Polley, Lisa York, Leah 18.35 Master8team, spelprogramma met Angela Rlppon 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London Plus, regionaal maga> 20.00 Wogan, amusementsprogram ma met Terry Wogan 20.35 CD'Allo, 'allo, comedyserie rond het Franse Verzet in 1939/45. Met Gordon Kaye, Carmen Silvera, Vicky Michelle 21.10 CRDynasty, Amerikaanse tv- serie met Linda Evans, John James, Emma Sams e.a. Afl.: Sideswipe 22.00 Journaal en weekend-weer bericht 22.30 From hell to victory (Contro quattro bandiere), Italiaans/ Frans/Engelse speelfilm van Umberto Lenzi uit 1978. Met George Peppard, George Ha milton. Horst Buchholz e.a. 00.10 Olympia paardenshow 01.20 Rhoda, tv-serie. Afl.: It's not my fault, isn't it? 01.45 Weerbericht BBC 2 17.00 Pamela Armstrong show 17.35 Blizzard's wonderful wooden toys: Models 18.00 Domesday detective, quiz waarin de kennis van het leven in Groot-Brlttanië wordt getest 18.35 Gotta sing, gotta dance 19.25 Australisch cricket vanuit Adelaide 19.50 The choir of the year 20.30 Micro Live, wetenschappelijk magazine 21.30 m Going to pot, informatief programma over kamerplanten 22.00 Just another day: Greyhound racing - Walthamstow, docu mentaire over honderennen 22.30 Arena, cultureel magazine. Afl.: Scarfe by scarfe, portret van de karikaturist Gerald Scarfe door hemzelf vervaar digd. Naast een wekelijkse car toon in de Sunday Times ver wierf Scarfe ook bekendheid met zijn decorontwerpen voor Pink Floyd-optredens en zijn bijdragen aan de film 'The Wall' 23.30 Newsnight, actualiteiten 00.15 Weerbericht 00.20-01.05 The Rockford Files, Amerikaanse detectiveserie met James Garner in de hoofdrol. Afl.: South by South- East ITV 17.00 Kinderprogramma's 18.15 Blockbusters, spelprogramma 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia 15.35 Crossroads, dramaserie 20.00 Bruce Forsyth's Play your cards right, spelprogramma 20.30 Survival special 21.30 The two of us 22.00 The professionals 23.00 Nieuws en weerbericht 23.30 Snooker: Hofmeister WK dub bel 01.15 Trapped, Amerikaanse speel film met o.a. James Brolln 02.40 Late night final SKY CHANNEL 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met teken films. Presentatie: Linda de Mol en DJ Kat 18.00 I Dream of Jeannie, comedy- 18.30 Hazel, comedyserie. Afl.: Mind your own business 19.00 Hogan's Heroes, comedyserie. Afl.: Never play with strangers 19.30 The New Dick van Dyke Show, comedyserie. Afl.: My friend the public enemy - deel 1 20.00 The New Candid Camera Show 20.30 From Here to Eternity, tv-serie met o.a. Barbara Hershey en Don Johnson. Afl.: Aftermath 21.20 E The Untouchables, Ameri kaanse misdaadserie. Afl.: Junkman 22.15 E Monsters of rock, har- drockprogramma met Mick Wall (herh.) 23.00 E Here comes the weekend, met Antea Turner (herh.) 00.00-00.45 Young, Free Single, met Gary Davies (herh.) TV 5 16.05 L'escale imprévue 16.35 Pollen 17.35 La mèmoire des siècles 18.00 Rècrèation 18.40 Des chiffres et des lettres, spelprogramma 19.00 Le cceur dans les nuages, ko medie 20.30 L'Europe chante, muziekpro gramma 21.30 Thalassa, maritiem magazine 22.00 Nieuws 22.30-23.00 J'aime a la folie... le theatre MUSIC BOX 17.00 E The Simon Potter Show, met hits uit Amerika 18.00 This is Superchannel, over zicht van het programma-aan bod van dit nieuwe satellietka naal, dat op 30 januari 1987 van start gaat. Met fragmenten uit dramaseries, kinderseries, muziekprogramma's, tv-spe- len, comedyseries en muziek programma's 18.20 E The Amanda Redington Show (herh.) 19.00 E The Nino Firetto Show (herh.) 20.00 E The Martin Buchanan Show (herh.) 21.00 EThe Timmy Mallet! Show (herh.) 22.00 E The Simon Potter Show (herh.) 23.00 E Boogie Box, dansmuziek 00.00 E The Shadow, videoclips ge presenteerd door de Grote Onbekende 01.00 E Chart attack, overzicht van de Music Box top 40, gepre senteerd door Simon Potter 02.00 E The Power Hour, hardrock- programma gepresenteerd door Amanda Redington en Dante 03.00 E Boogie Box 04.00 E Off the wall, eigenzinnig weekoverzicht van Steve Blacknell 05.00 E Private eyes, special van Sunie 06.00-07.00 E The Shadow, video clips gepresenteerd door de Grote Onbekende 08.30 Nouba nouba, gevarieerd kin derprogramma 09.30 Spreek met ons mee, cursus Nedelands 11.50 In- terwallonie: Harmet-Nostalgie, pro gramma voor Turken 12.30 Interwal- lonie: Ciao amici, programma voor Italianen DUITSLAND 1 09.30 Programma-weekoverzicht 10.00 Tagesschau en Tagesthemen 10.23 Die Sport-Reportage 10.55 ARD-Sport extra. WK Skiën - afda ling voor dames 12.10 Auslandsjour nal 12.55 Persoverzicht 13.00 Ta gesschau 13.15 ARD-Sport extra. Tennis: Young Masters toernooi van uit Stuttgart - halve finale heren en kelspel DUITSLAND 2 10.40 E Programma-weekoverzicht 11.10 Nachbarn in Europa, informa tief magazine voor Turken en Duitsers 11.50 Die Sport-Reportage. Wereld kampioenschappen skieën voor heren in Val Gardena: afdaling 12.50 Nach barn in Europa, informatief magazine voor buitenlanders en Duitsers (12.50 Portugal, 13.25 Italië) BBC 1 09.30 Family Ness, tekenfilm 09.35 The Muppet Babies 10.00 Saturday Superstore, gevarieerd kinderpro gramma met o.a. aandacht voor de speelfilms die rond kerstmis in de bioscopen komen en een optreden van Dr. and the Medics. Speciale gast: Neil Kirinock. Presentatie: Sarah Greene, Mike Read, Philip Schofield e.a. 13.15-18.05 Saturday Grand stand, sportmagazine met o.a. rugby (kwart finale om de JP Cup), cricket (Engeland - Australië), skiën (WK in Arosa - afdaling vrouwen), motor sport en paardesport SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory, gevarieerd kin dermagazine gepresenteerd door Andy, Snoot en Crocker 12.10 E Pop Formule (herh.) 12.55 S Young, Free Single 13.45 EThe American Show (herh.) ITV 07.25 TV-AM, ontbijttv 10.25 World Championship Boxing 11.25 No. 73 13.00 ITN News 13.05 Saint and Greavsie 13.30 Worstelen MUSIC BOX 07.00 E The Power Hour, hardrock- programma 08.00 E Chart attack, overzicht van de Music Box top 40 met Simon Potter 09.00 B Back tracks, met Martin Buchanan 10.00 E Boogie Box, dansmuziek 11.00 E Private eyes: Liverpool music city, muziekspecial 12.00 This is Su per Channel, overzicht van het pro gramma-aanbod van dit nieuwe satel lietkanaal, dat op 30 januari 1987 van start gaat. Met fragmenten uit drama series, kinderseries, muziekprogram ma's, tv-spelen, comedyseries en mu ziekprogramma's 12.20 E Herhalin- NEDERLAND1 TROS 15.35 Rosco leest voor, televi sieprentenboek 16.00 TROS Bluf9how, spelpro gramma voor de jeugd. Presentatie: Hans Kazèn 16.45 TROS Pop Formule, pop muziek vanuit discotheater Escape te Amsterdam. Presentatie: Linda de Mol en Jeroen Soer NOS 17.30 Vj6-Journaal TROS 17.46 TROS Sport, sportmagazi ne 18.13 De mooiste foto's maak je zelf, achtdelige cursus ba sisfotografie. Afl. 3: Feest jes TELEAC 18.30 Cursus Biotechnologie. Les 2a TROS 19.00 Calimero, tekenfilmserie 19.05 Knight rider, Amerikaanse tv-serie met David Hassel- hoff in de hoofdrol. Afl.: De ongrijpbare goochelaar. Devon Miles staat als vol gend slachtoffer op de lijst van een goochelaar die zijn toverkunsten aanwendt om te moorden. Michael krijgt de truc maar moeilijk NOS 20.00 Journaal TROS 20.28 m Dossier Verhulst, twaalfdelige Nederlandse dramaserie geschreven door Hans Keuls. Met o.a. Derek de Lint, Petra La- seur, Dolf de Vries en Liz Snoyink. Afl. 6: De verlei ding begint. Eric infor meert voor Lucy naar haar vermogen bij notaris v.d. Velde. Dit heeft tot gevolg dat de Vos dreigt met een klacht bij de deken 21.25 De TROS TV-Show, praat programmavan Ivo Niehe 22.20 TROS Aktua Special. Dit maal aandacht voor de dambrugverbinding tus sen Saoedi-Arabië en het eiland-emiraat Bahrein, die door het Nederlandse bedrif Ballast-Nedam is Pim Vosmaer als Peter de Ko ning in 'Dossier Verhulst'. Ned. 1 om 20.28 uur. RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 16.05 VARA: De Rode Draad. 19.02 NCRV: De burgemeester is ja rig 20.02 Water en vuur. 21.02 Mengpaneel. 22.02 NCRV-Vrijdag-Sport. 23.00 Nieuws en mededelingen. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VOO: Stemband. 02.02 Oh. wat een nacht. 05.02 Ook goeiemorgen. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 17.03 TROS: De Nederlandstalige top tien. 18.03 AVRO: Minjon magazine. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VOO: Curry en van Inkel. 22.00 Countdown Café. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 NOS: Aspekten van de Kamer muziek. Peter Prommel en Jo- han Faber, marimba. 19.00 De Bovenbouw, hedendaagse muziek. 20.00 Nieuws. 20.02 PromeNOS: Radio Filharmo nisch Orkest o.l.v. Sergiu Co- missiona. 21.15 Finse volksmuziek. 22.00 Ad Hoe Ensemble o.l.v. Roland Kieft. 22.30 NOS Jazzgeschiedenis. 23.00 Luigi Pirandello, of wat is RADIO 5 17.56 Mededelingen en Nieuws., 18.10 EO: België totaal. 18.20 PP: Uitzending van de RPF. 18.30 KRO: Taal en Teken. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 EO: De Bijbel open. 21.00 Schoolagenda. 21.15 Zicht op Israël. 21.40 Theologische verkenningen. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16,30 Radio Rijn mond Getapt, talkshow vanuit Radio Café Rijnmond. 17.00-18.20 Cultuur, nieuws, sport en 'Quiz en Waarach tig'. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 17.30-18.00 Actualiteiten, 18.00 Leiden Lokaal en 20.00-21.30 Rijnland Sport. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT-ensembles. 19.10 Actueel. 19.35 Beraber, voor Turken. 20.03 Imago, jongerenprogramma. 21.03 Klapstoel. 22.00 Nieuws. 23.30-02.00 Twee tot Twee. BRT 2 17.10 Radio Twee. 22.05 Country-side. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel en weerbericht. 18.30 POP 3 (15). 19.00 Kroniek 2: Magazine. 19.45 1. Sonate nr. 6 in C voor viool en altviool, Haydn. 20.00 BRT-Filharmonisch orkest. Hui deconcert Jef van Hoof, m.m.v. Roel Dieltiens, cello en Roland. Bufkens, tenor. Diri gent: Férnand Terby. 1. Ouver ture „Willem de Zwijger (1910). 2. Schets (1920) voor cello en orkest. 3. Vijf liederen voor te nor en orkest. 4. Symfonie nr. 1 in A (1938). gebouwd. Op 26 novem ber j.l. werd dit ruim een miljard kostende project door koning Fahd geo pend 22.50 TROS-Tele-thriller: Onze Ouwe, Duitse politieserie met o.a. Siegfried Lowitz, Michael Ande en Stefan Reck. Afl.: Dikke vrienden. Edward en Sven zijn dikke vrienden uit zeer verschil lende milieus. Ze beramen een plan om zogenaamd zichzelf te ontvoeren en zo een losgeld van drie mil joen van Edwards vader los te krijgen NOS 23.55 Journaal 00.00 Nieuws voor doven en slechthorenden 00.05-00.35 Studio Sport Extra. Wereldkampioenschap pen handbal voor dames NEDERLAND2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 Paspoort voor Spanjaar den 18.30 Sesamstraat 18.45 mJeugdjournaal 19.00 Journaal VOO 19.12 De Nationale Ideeënbus, programma over uitvin ders en ideeënmakers. Presentatie: Leo van der Goot 20.00 Tineke in Ecuador, film verslag van Tineke de Nooij over een project van het Foster Parents Plan in Ecuador 20.30 De Heilige Koe, auto- en motorsportmagazine 21.00 Harem (1), tweedelige Amerikaanse tv-film uit 1985 van Billy Hale. Met o.a. Nancy Travis, Art Ma lik, Omar Sharif en Ava Gardner. Jessica Grey wordt kort voor haar hu welijk met een Engelse di plomaat ontvoerd door de rebel Pasha, die het regi me van de sultan omver wil werpen. Ze is verliefd op hem, ook al levert hij haar uit aan de Opper-eunuch in ruil voor vrijlating van twintig medestrijders (slot: 23.35 uur) 22.10 Gesprek met de minister president NOS 22.23 Journaal IKON 22.45 Elie Wiesel - een filmpor tret, programma over de joodse publicist Elie Wie sel, die afgelopen woens dag de Nobelprijs voor de Vrede 1986 ontving 23.28 Een bericht voor de Wilde Ganzen NOS 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden VOO 23.35-01.15 Harem (slot), ver volg van deze Amerikaan se tv-film MORGEN RADIO 1 ieder heel uur nieuws (NOS). 07.03 TROS: TROS Nieuws Show. 11.03 TROS Kamerbreed. 12.03 Oud plaatwerk. 13.06 TROS Nieuws Show. RADIO 2 ieder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Hallo Hier Hilversum. 10.03 De Stand van zaken. 11.03 Tussen Barend Van Dorp. 12.03 De Rooie Haan. 14.03 Wie in 't Nederlands wil zingen. 15.03 Hits van Smits. RADIO 3 ieder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Vroegop. 07.30 Rabarbara. 08.03 Pop non stop. 09.03 Gospel-rock. 10.03 Popsjop. 12.03 Los Vast. 14.03 Tussenuur. 15.03 Popstation. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 AVRO: Concerto mattinale. 10.00 Caroline. 11.00 Kurhaus Concert. 12.00 VOO: Strauss en Co. 13.00 Nieuws. 13.02 Veronica Klassiek. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 FEDUCO: Medelanders Neder landers. 10.00 Nederlands-Taal, Tekens en Regels. 10.15 EO: De muzikale fruitmand. 11.15 Tijdsein-Thema. 12.00 Nieuws. 12.05 Hallo Nederland. 12.20 EÖ... in de regio. 12.45 Vragen naar de weg. 13.00 Nieuws. 13.10 Ronduit-Praise. 13.35 Opo Doro. 14.00 VPRO: Euroburo. 15.00 Het spoor. REGIONAAL Radio Rijnmond: 10.00 Nieuws. 10.03 Een uur amusement met Hans van Vliet. 11.00 Nieuws. 11.03 Thema-uit zending. 12.00 Nieuws. 12.03 Wat nu BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Voel je thuis. 10.03 Onze keuze. Kritisch overzicht van de nieuwste platen. 11.03 Het kraaienest. 13.15 Matinee. BRT 2 05.30 Welkom Weekend. 08.12 Te bed of niet te bed. 10.03 Buitenspel. 11.00 De Vlaamse top tien. 11.30 Tips voor de top. 12.00 Top 30. De nationale hitparade. 14.00 Radio Rijswijck. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.20 Ochtendconcert. 10.00 Educatief Magazine: Wijswijzer. 11.00 Interludium: Schumann. 11.15 Jef van Hoof herdenking (8). 12.02 Intermezzo. 12.15 Koormuziek van Rudolf Escher. 13.15 Tafelmuziekje. 13.30 Liszt, mens en musicus (22). 14.38 Symlonie nr 49 In F, „La Pas- sione", Joseph Haydn. 15.00 Muziekmakers.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 15