Winkelpleint je op hoek Kanaalstraat Heereweg SETHT JOUR NAAL iïDEN OMGEVING ütidóe Qotitant Nep-PTT'er aan de haal met postzak BESTEMMINGSPLAN CENTRUM'86 KOMT MIDDENSTAND TEGEMOET 'aad Ter Aar verdeeld over „trappenklimmer" „Wordt vervolgd" zaterdag in Hillegom St. Willibrordschool overmorgen weer open Pand aan Yeurseweg mag niet afgebroken worden Vrouw op verkeerde weghelft VRIJDAG 12 DECEMBER 1986 PAGINA 13 UW PROJECT )OSTHOUT jHOUT Burgemeester M.Th. van uw van Voorhout heeft gistermid- ,t startsein gegeven voor de bouw woningen in het plan B-2 van de bouwwijk Oosthout, een nieuwe vaar ongeveer 1600 woningen die- verrijzen. De verdere uitvoering et gemeentelijk woningprogramma lestaat uit 71 koopwoningen in de A-, B- en C-sector, 47 huurwonin- de premie C-sector en 20 vrije sec- nopwoningen. De bouwer van het jij josthout is Noorlander Bouw. Intus- 'n er al zo'n 800 woningen gereali- De bedoeling is dat het plan rond laar is. De 72 koopwoningen waar- steren de eerste heipaal de grond in rej uilen naar verwachting in septem- 'rj 87 worden opgeleverd, de Succesvolle sponsor loop Don Bosco SASSENHEIM De sponsor loop van de Don Bosco-MAVO in Sassenheim ten behoeve van het missie-project in Kra- poondi, India, is gisteren zeer succesvol verlopen. Ruim 300 leerlingen en 15 leraren liepen de nodige rondjes langs de vij ver, de Gouverneurlaan, de Anthoniuslaan en de Park laan. Onder de leraren was ook directeur Alkemade, die als Engelsman plus vlag met 10 rondjes een fors bedrag ver diende. Bijzondere deelnemer was de bouvier Urbanus van Petra Boek die ook gesponsord werd. Het eindbedrag is nog niet bekend. Rijnsburgs rampenplan RIJNSBURG In de gemeente Rijnsburg zullen geregeld ram penoefeningen gehouden worden. De raad keurde gisteravond het Rampenplan goed. Burgemeester F. Jonkman zegde op aan dringen van de raad toe dat er geregeld aan de hand van het plan geoefend zal worden. De heer D. Oudshoorn (RPF) hij vroeg zich af waaruit eventuele oefeningen uit betaald moesten worden. Dhr. Renooij (VVV) drong aan op proefdraaien en vroeg of de mensen ingelicht kon den worden die als actief in het plan genoemd worden. De heer W. van Egmond (GPV) stelde voor praktisch elke maand te oe fenen en drong ook aan op publieke bekendheid. Hiermee was burgemeester Jonkman het volledig eens. Ook hij wilde het publiek met het rampenplan bekend maken. Met de gemeenten Katwijk en Valkenburg was hier al eens over gesproken. Hij vond dat het rijk voor eventuele kosten op zou moeten draaien, omdat het door hen opgelegd was. Hij zei naar een mogelijkheid te zoeken om bijvoorbeeld op een bedrijven terrein een keer een oefening te houden. Installatie Poelmeer in gebruik genomen OEGSTGEEST Wethouder P. van Veen van Oegstgeest heeft gisteren de warmtekrachtkop pelingscentrale in het zwembad Poelmeer in ge bruik gesteld. De installatie bestaat uit een aard gasmotor gekoppeld aan een generator met een vermogen van 35 kilowatt. Bij het proces van electriciteitsopwekking ontstaat afvalwarmte en deze warmte wordt als het ware opgevangen en gebruikt ten behoeve van zwem- en douchewa- terverwarming. Men hoopt dat de installatie, die 160.000 gulden heeft gekost, zich binnen vier jaar terugverdiend. Binnenkort hoopt men over te gaan tot de installatie van een zogenaamde „zon neweide". Geen zonnebanken die schadelijk kunnen zijn maar gewoon een ruimte met pla fondlampen die hetzelfde effect als gewoon zon licht hebben. Dit voorstel wordt volgende week besproken in de raad. Frontale botsing NOORDWIJK Bij een frontale botsing tus sen twee bromfietsers, gisteravond rond kwart over elf op het fietspad van de Teylingerlaan, zijn een Noord wijker en een 16-jarige jongen uit Bennebroek gewond ge raakt. De twee zijn met onbekend letsel naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden gebracht. De oorzaak van de aanrij ding is onbekend. LISSE Een onbekende man heeft gisterochtend op de Heereweg een postzak van de PTT gestolen. De zak is een uur later in Zandvoort te ruggevonden. De postzak werd af geleverd bij een steunpunt van de PTT aan de Heereweg. Een halve minuut later meldde een man zich bij het steunpunt. Hij zei dat hij van de PTT was, meldde dat er een ver keerde zak was bezorgd en nam de postzak mee. De postale recherche heeft de zaak in onderzoek. Het is niet bekend of er iets uit de zak is verdwenen. g< ADVERTENTIE) ,i, ifoonmaniak bing vrouwen «Ier bedreiging lUontueht >U 1AAG/LEIDEN Niet btrots vertelde een 31- je pseudo-arts uit Delft de rechtbank gisteren dat li( Ie afgelopen drie jaar in >ii id met sücces ruim dui- ja [rouwen via de telefoon ta benaderd voor het ple- erin seksuele handelingen ouhzelf. Dat hij daarnaast 0 >g tegenover drie vrou- ;cl ernstige bedreigingen 50 (euit, ontkende hij ech- rii t klem. Officier van jus- ;b r. H. den Os eiste niette- a'oor die laatste feiten bi maanden gevangenis- tra egen hem, plus voor in tlijke tbr. bi dachte was onder meer niste gelegd dat hij een k<r in haar woning had Angen tot het plegen van in t met haar dertienjarige ajOnder het mom dat Diiar dochtertje dat hij cl amd had ontvoerd d rkrachten, deed ze alles ejij haar opdroeg. Twee cl slachtoffers moesten li f aan de telefoon sek- rl bevredigen, omdat hij 1 hun respectievelijke n vriend zou vermin- tr at hij die mensen in zijn n had was allemaal gelo- ire slachtoffers woonden gdmeer in de Leidse regio 5g Gooi. De Leidse politie t neegewerkt aan de op- van de maniak. m s de psychiaters zou de laar ondanks een nor- itelligentie van zichzelf it niet inzien dat hij ijk ziek is. Hij lijdt aan orm van perversie. Het 11 van behandeling is door ;°ltbreken van enig ziekte- gering en de kans op u ing ergo vrij groot. :hjnklager wond zich op ra et verwijt van de ver- dat de Leidse politie, zaak heeft onderzocht, i', raise verklaringen zou :(b laten afleggen. „Daar 'd inent niets van waar", )en Os. 9 i op 23 december. «duidelijkheid gr Katwijkse I sartsen rl rIJK De Katwijkse Commissie voor zorg, vor- in ontmoeting is er gis- U jd niet in geslaagd om 11vies te geven over het mngsbeleid voor huisart- >e commissieleden ver- r' wethouder H. Hietkamp dat er te laat en te informatie was om te tot besluitvorming. Af- ir n en voorstellen tussen ij'sen en het college kre- leden van de commissie de( vergadering pas on- ïljen. Ook de toelichting veel nieuwe informatie. J sluitvorming werd daar in gesteld. Drs. H. Schoon- die namens de artsen [J oord voerde, verwacht 'rr nu grote problemen ntstaan. Doordat er voor ari geen regelgeving is ok moeilijk een beleid 1 d of verdedigd worden, latste kan leiden tot I irocedures van artsen n h willen vestigen, maar duidelijk beleid gewei- 'orden. LISSE De vestiging van een winkelplein op de hoek van de Kanaalstraat en de Heereweg en het drastisch terugdringen van de hoeveelheid gemo toriseerd verkeer op de Heereweg tussen 't Vier kant en de Kanaalstraat. Dat zijn de twee meest op vallende punten in het bestemmingsplan centrum 1986 van de gemeente Lis- In dit definitieve plan komt het college van B en W tege moet aan de bezwaren van de middenstanders van de Heere weg en 't Vierkant. Zij meen den dat het concept-bestem mingsplan hun collega's aan de Kanaalstraat bevoordeelde. Het huidige plan staat echter vestiging van „lichte" horeca bedrijven (zoals koffieshops, tearooms en snackbars) aan de Heereweg en 't Vierkant toe. Een veelgehoorde klacht van de middenstanders van de Heereweg en 't Vierkant was ook dat het winkelend publiek op de Kanaalstraat vaak niet naar hun winkels doorloopt, B en W van Lisse willen de verkeersbelasting van 't Vierkant drastisch verminderen. omdat die slecht zichtbaar zijn winkelstraten. Bovendien is op noemt deze plannen „een stap- vanaf de Kanaalstraat. De de hoek van de Berkhoutlaan- je in de goede richting", maar winkels aan de Kanaalstraat /Westerdreef een publieks- stoppen ter hoogte van de Wa- trekker (zoals een supermarkt) genstraat. Het plan voorziet in gepland, de aanleg van een winkelplein in de overgang tussen beide Middenstander Nic. de Bruin vindt één publiekstrekker on voldoende. „Er blijft dan toch nog een gat tussen het winkel plein en de Berkhoutlaan. Je moet dus maar afwachten of de mensen nu wel naar de Heereweg doorlopen". Voordeel Over het plan om de verkeer sintensiteit op de Heereweg drastisch te verminderen (van zo'n 5.000 naar 1.500 motor voertuigen per dag) wil De Bruin zijn oordeel nog even uitstellen. „Voor sommige winkeliers zal het een voor deel zijn, voor anderen niet. Het belangrijkste is, dat de winkels even goed bereikbaar blijven als nu". Volgens De Bruin moet daarom eerst het effect van de „verkeersbelem- merende maatregelen" worden afgewacht. Als het plan wordt aangeno men, komt er geen tweerich tingsverkeer tussen het ge meentehuis en 't Vierkant. Het plan sluit ook de vestiging van nieuwe cafés, restaurants, dan cings en disco's uit op de Heer eweg en 't Vierkant. In het blok tussen de Heereweg, Gracht weg, Kapelstraat en Kanaalstraat is meer parkeer gelegenheid gepland. Die komt er niet op het domein De Wit te Zwaan. Het college van B en W wil het gebruik van cul tuurhistorische- en monumen tale panden aan de oostzijde van 't Vierkant beperken. Dansavond Dansliefhebbers kunnen za terdagavond terecht in De Ridderhof in Koudekerk aan den Rijn. Vanaf half negen wordt er gedanst. Concert (1) In de Kapelzaal tegenover de Agathakerk in Lisse wordt zondagmiddag een koffiecon cert gegeven. Wilma Mesman, Esther Jansen, Inge Hey spe len op de harp kerstliederen. Yvonne Stevens (dwarsfluit) en Jacqueline Heykensfblok- fluit) begeleiden de sopraan Alie Boiten. De toegangsprijs bedraagt vijf gulden, kinde ren tot 14 jaar oud mogen gra tis naar binnen. Concert (2) Vijf musici van het Residen tie-orkest concerteren zon dagmiddag in de Nederlands hervormde kerk in Voor hout. Het zijn de violistes Cla ra van Peijpe en Jet den Her tog en de blazers Ab Weege naar (fagot), Theo Peeters (hobo) en Tom Sieuwerts. De toegang bedraagt vier gulden (twee gulden voor kinderen en 65+). Zij voeren werkjes uit van onder anderen Mo zart, Bach en Hindemith. Concert (3) Het Arpeggio-trio verleent zondag medewerking aan het koffieconcert in Muzenhof in Leiderdorp. Op het program ma staan werken van Loeil- let, HSndel, Toernier, Berlioz, Durey en Witteveen. Het trio bestaat uit Dieks Visser op fluit, Han Kapaan op hobo en Erika Waardenburg op harp. De uitvoering begint om half één, de toegangsprijs bedraagt drie gulden vijftig. Concert (4) Het echtpaar Gest verzorgt zondag een koffieconcert in het mueziek- en creativiteits centrum Artopa aan de Gre- velingstraat 50 in Lisse. Mari an Gest-Gelsing is kamermu- ziekzangeres. Aanvang elf uur, toegang gratis. Concert (5) .Rondom Mozart en de hoorn is het thema van het vierde concert op de zondagavond van de Stichting Cultureel Contact Prinsenhof in Leid- schendam. De uitvoering wordt zondag gegeven in het Paus Johannes Centrum op het binnenterrein van de wijk Prinsenhof. Kaarten kosten tien gulden, voor Pas'65- en CJP-houders zeven gulden vijftig. Aanvang kwart over acht. Boekenruilbeurs In de Koudekerkse Ridder hof wordt op zondagmiddag van twee tot vier uur een boe kenruilbeurs gehouden. In lichtingen zijn telefonisch verkrijgbaar via nummer 01714-4682.' Folklore De muziek-dansgroep Yaravi treedt zondagmiddag op in De Kuip aan de Zeestraat in Noordwijk-Binnen. De Ne derlandse groep speelt tradi tionele muziek uit de Hoog landen van de Andes van Zuid-Colombia tot aan Noord- Argentinië. Yaravi wordt bij gestaan door de dansgroep Arriba Arriba. Het optreden begint om half drie. Een toe gangskaartje kost zeven gul den vijftig, SKAN-begunsti gers moeten zes gulden beta len. Cantatedienst Het Leiderdorps Kamerkoor en het Leiderdorps Kameror kest werken zondag 14 de cember mee aan een cantate dienst in de Dorpskerk aan de Hoofdstraat in Leiderdorp. Zij brengen het Magnificat van Durante ten gehore in de kerkelijke tijd van het jaar: Advent. De dienst begint om half zeven. Vogels De Vogelwerkgroep Koude kerk/Hazerswoude houdt zondag weer een excursie. Het startpunt is bij het Milieu Educatief Centrum bij de kin derboerderij aan de Van Die- peningenlaan in Leiderdorp. De wandeling duurt ongeveer twee uur en voert door het park De Houtkamp. Vertrek tijd is negen uur. IVN De afdeling Leiden van het Instituut voor Natuurbescher mingseducatie (IVN) houdt i natuurwandeling het bos van van landgoed Oud Poelgeest in Oegstgeest. De wandeling begint om één uur en duurt anderhalf uur. Het landgoed is bereikbaar met NZH-bus 50. Strandloop De Leidse Atletiek Vrienden kring Holland houdt zondag ochtend 14 december een strandloop bij de Wassenaar- se Slag. De afstanden bedra gen twee, vier, acht en zestien kilometer. De kosten bedrage drie gulden vijftig, de jeugd tot 14 jaar oud moet een rijks daalder betalen. De start is om elf uur. Postzegelveiling De Vereniging van Postzegel verzamelaars Noord wijk houdt maandag 15 december een postzegelveiling. Tussen het bieden door vindt de grote halfjaarlijkse verloting plaats met diverse prijzen. De vei ling wordt gehouden in dorps huis De Kuip aan de Zeestraat 1 in Noordwijk-Binnen. Nade re 'inlichtingen: telefoon 02522-12080. Niet-leden moe ten één gulden toegang beta len. Film Centrum Artopa aan de Gre- velingstraat 50 in Lisse draait maandag vanaf half negen de. film „Purple rose of Cairo", onder regie van Woody Allen. De film is een bitterzoete ko mische fantasie over een fan van films uit de jaren 30 wiens idool zomaar van het witte doek afloopt, haar leven binnen. AAR De fracties iet CDA, Progressief lord (PAK) en Ge- tebelangen in Ter waren het gister- d niet eens met de sing van B en W het beter toeganke- maken van het ge- tehuis voor minder- sn. Na een uitgebrei- emonstratie van de enklimmer met 'agen, kwamen de leden tot de conclu- at dit geen ideale op- lg voor de bereik- Seidsproblemen is. foorstel van B en W daar twaalfduizend h voor beschikbaar te stellen, werd dan ook aangehouden. „Een halve noemde het CDA-raadslid^. van der Vliet de apparatuur. „Een echte, definitieve oplos sing mag wel wat meer kos ten", vond hij ook. Tijdens het spreekrecht nam een woordvoerster het woord namens de gehandicapte me vrouw G. Vuijk uit Ter Aar. Zij kon zelf niet aanwezig zijn vanwege het niet-toe- gankelijk zijn van de raad zaal. Zij voerde aan dat het voor een gehandicapte niet prettig is om van minstens twee mensen afhankelijk te zijn om gebruik te kunnen maken van een trappenklim mer. Daarbij is de gehandi capte ook nog eens afhanke lijk van iemand die de trap penklimmer naar buiten brengt. Mevrouw Vuijk pleitte dan ook voor de aan leg van twee plateauliften. Ook de andere raadsleden vonden de trappenklimmer waar de gehandicapte met rolstoel in getild moet wor den een weinig elegante op lossing. Bouwkundige aan passingen van het gebouw verdienen volgens hen nog nadere studie. Burgemeester P. Verhoef gaf toe dat de door B en W voor gestelde trappenklimmer geen ideale oplossing is. „Maar het is dit of niets. In het verleden zijn na talloze studies geen betere oplossin gen gevonden". Door middel van een adver tentie in de kranten gaat de gemeente Ter Aar inventari seren of er onder eigen in woners belangstelling bestaat voor een gebouw voor star tende ondernemers. Dit deel de burgemeester Verhoef gisteravond tijdens de raads vergadering mee. Wanneer er voldoende interesse is, be staat de kans dat er een sub sidie van 65.000 gulden be schikbaar is. Het gaat hierbij om ambachtelijke onderne mingen. De huisvesting zou in het plan Bovenland gerea liseerd moeten worden. De raad ging gisteravond ook akkoord met het instellen van een onderzoek naar het verkeerslawaai op doorgaan de wegen in Ter Aar. Tellin gen hebben uitgewezen dat binnen tien jaar tijd op de volgende wegen meer dan 2.450 auto's dagelijks voorbij zullen rijden: de Langeraar- seweg, Geerweg, Westka- naalweg,Oostkanaalweg, Schilkerweg, Aardamseweg, Kerkweg en Zevenhovense- weg. Wanneer de geluidso verlast hoger is dan 55 deci bel dan moeten daar geluid- werende maatregelen wor den getroffen. (ADVERTENTIE) Wij geven U kerstideeën, in Jaap Kooy's Kerstdorp. De sfeer* in huis moet U zelf maken HILLEGOM Het populaire televisieprogramma „Wordt Vervolgd" van de AVRO komt morgen naar Treslong in Hillegom. De „Wordt Vervolgd Club" houdt 's middags tus sen 14.00 en 17.30 uur diverse activiteiten. Deze club richt zich op de grote, vaak jeugdige, groep fans van strips, teken films en het gelijknamige televisieprogramma. Het programma begint om 14.00 uur met een stripmarkt, waarop de tekenaar van „Sjors en Sjimmie", Robert van der Kroft, aanwezig zal zijn. De vermaarde imitatie-wedstrijd, waarin kinderen bekende stripfiguren als Donald Duck en Woody Woodpecker imiteren, begint om 15.00 uur. Wie hieraan wil meedoen, kan zich tijdens de stripmarkt opge ven. Het programma wordt afgesloten met de première van Bambi. De bekende film over het hertje is in een nieuw jasje gestoken en zal pas rond Pasen 1987 in de Nederlandse bio scopen te zien zijn. Han Peekei presenteert het programma. De opnamen van de imitatiewedstrijd worden in de „Wordt Vervolgd"-uitzending van dinsdag 23 december uitgezon den. De toegang bedraagt zeven gulden vijftig voor niet-le den en twee gulden vijftig voor leden. LISSE Na vijf jaren van touwtrekkerij, bouwen en ver bouwen is vanmiddag om vier uur het hoofdgebouw van de St. Willibrord Basisschool aan de Cfcanjelaan heropend. Het gebouw is voor enkele tonnen opgeknapt. In het hoofdgebouw is, volgens wettelijk voorschrift, van twee lokalen een aula gemaakt. Daardoor zijn de twee hoog ste groepen voorlopig verhuisd naar het Mariënburcht-ge- bouw aan de Nassaulaan. Een woordvoerder van de school deelde mee, dat nog naar een andere oplossing wordt ge zocht. De kleuterschool is nu in de laagbouw naast het hoofd gebouw. In het hoofdgebouw zijn ook vier verlaagde pla fonds gemaakt en een speelruimte. Voorts is veel meubüair vernieuwd. De schooljeugd vierde de opening 's ochtends met een pop penkast, een toneeluitvoering en een gezamenlijke maaltijd, 's Middags hebben de scholieren vrij. Belangstellenden kun nen de resultaten zaterdag komen bekijken. De ouders van de leerlingen hebben daar reeds een uitnodiging voor ont vangen. De nieuwe aula van de Willibrordschool. VOORSCHOTEN De commissie voor beroep- en be zwaarschriften in Voorschoten is van oordeel dat het pand Veurseweg 20 terecht geplaatst is op de lijst van de gemeentelijke monumenten en daarom ook niet af gebroken mag worden en vervangen door een winkel bedrijf. Het pand Veurseweg 20, op de hoek van de Veurseweg en Papelaan, bekend als de oude dokterswoning, is enige jaren geleden aangekocht door Hoogvliet. Volgens dit grootwinkel bedrijf werd de aankoop verricht als uitbreidingsmogelijk heid voor de supermarkt. Tot verrassing van Hoogvliet werd het oude pand na de aankoop op de monumentenlijst ge plaatst, waardoor afbraak onmogelijk werd. De commissieleden zijn unaniem van oordeel dat het pand Veurseweg 20 een dorpsbepalend karakter heeft. De plaat sing van het pand op de monumentenlijst verandert niets aan de gebruiksmogelijkheid, want tot voor kort werd het pand door een van de directeuren van Hoogvliet bewoond. Een technische schouw op 6 december 1985 heeft aangetoond dat de toenmalige toestand veranderen allerminst noodzake lijk maakte. In tegenstelling tot de visie van Hoogvliet is het pand geen gevaar voor de omgeving. Wel is er achterstallig onderhoud, waarschijnlijk ontstaan omdat de eigenaar toch plannen voor afbreken had. Indien Hoogvliet te zijner tijd een bouwplan zou indienen voor de bouw van eengezinswoningen op die plek dan dient volgens de commissie een nieuwe discussie mogelijk gemaakt te worden. Verwacht wordt dat de gemeenteraad eenstem mig akkoord zal gaan met de bevindingen van de commissie omdat alle politieke groeperingen in die commissie vertegen woordigd zijn. Hoogvliet B.V. was voornemens het pand af te breken en de beschikbare grond te benutten voor de uitbreiding van de su permarkt. (ADVERTENTIE) Is Jaap Kooy's Kerstdorp werkelijkheid of sprookje? NOORDWIJK Een inwo ner van Zandvoort is gister avond gewond geraakt bij een aanrijding op de secun daire weg 1 in Noordwijk. Het ongeluk gebeurde nabij het viaduct aan de Van Ber- ckelweg. Een automobiliste uit Noordwijkerhout kwam vanaf de Van Berckelweg en reed de oprit naar de secun daire weg op. Ze nam de bocht echter te ruim waar door ze op de verkeerde weghelft terechtkwam. Daar kwam ze de automobi list uit Zandvoort tegen, die een aanrijding niet meer kon vermijden. De man is met een dubbele beenbreuk opge nomen in het Academisch Ziekenhuis Leiden. De vrouw kon na behandeling in de groepspraktijk naar huis. Beide auto's werden zwaar beschadigd. Het ver keer moest enige tijd op op en afrit worden omgeleid, waarbij de rijkspolitie van Sassenheim en Noordwiikei hout assistentie verleende.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 13