ree/ Nederland zong mee et het eigentalige lied »ADIO/TELEVISIE EfiidócGomxmt DONDERDAG 11 DECEMBER 1986 PAGINA 17 nermeerderheid voor actie tegen sluikreclame (Van onze parlementaire redactie) I HAAG Minister Brinkman (WVC) moet van een Ka- Jmeerderheid van CDA, PvdA en VVD nieuwe actie onder- len tegen omroepen die zich schuldig maken aan sluikrecla- Uit een onderzoek van de kijk- en luisterdienst blijkt dat f Hilversumse zuilen met uitzondering van de VPRO zich V in toemende mate schuldig maken aan reclame. Soms Jdt daar zelfs een deel van de uitzendingen mee betaald, i AVRO is kampioen-reclamemaker dankzij recordhouder fedden Dat...", maar wordt op de voet gevolgd door de TROS. jgens de omroepen moeten zij wel reclame in hun program- Is doen, want er is de laatste tijd steeds minder geld om goede feramma's te maken. Volgens het rapport van de kijk- en terdienst gaat de reclame door omroepen al zover dat de het helemaal niet meer nodig vindt op de STER te adver- Jh. De nationale luchtvaartmaatschappij komt ook anderszins f haar trekken. VVD-Tweede Kamerlid Loek Hermans vindt dat de omroe- die aan reclame in hun programma's hechten, definitief leten kiezen voor commerciële tv. Europese afspraak over tv-verkeer WENEN De ministers belast met omroepza- ken uit 21 Europese landen hebben overeen stemming bereikt over een juridisch bindende regeling voor het grensoverschrijdend televisie- verkeer binnen Europa. De stuurgroep voor massamedia binnen de Raad van Europa krijgt de opdracht op zo kort mogelijke termijn een plan op te stellen voor een overeenkomst daar over. Deze afspraak zal zich uitstrekken over terreinen als televisiereclame, sponsoring, au teursrechten en de verdeling van de capaciteit op de (omroep)satellieten. De overeenstemming werd bereikt tijdens een tweedaagse ministers conferentie over massamedia in Wenen, geor ganiseerd door de Raad van Europa. De bijeen komst vormde de eerste ministersconferentie van de raad op dit gebied. In 1988 zal in Stock holm de volgende conferentie plaats hebben. Omroepuitgaven stijgen tot een miljard HILVERSUM De Nederlandse om roep geeft volgend jaar bijna een mil jard gulden uit om de radio- en televi siezendtijd te vullen. Dat bedrag komt voor ongeveer de helft uit de algemene middelen (Omroepbijdrage) en voor de andere helft uit opbrengsten van de STER. De omroepen zullen naar ver wachting 361 miljoen uitgeven en de NOS 505 miljoen gulden. In de begroting van de binnenlandse omroep, die morgen door het NOS-be- stuur wordt besproken, zijn de kosten voor het derde net niet inbegrepen. Als de uitzendingen van Ned. Ill daadwer kelijk op 1 oktober 1987 beginnen, zal nog eens 48 miljoen gulden op tafel moeten komen. Tussen de door het da gelijks bestuur ingediende begroting en het door WVC-minister Brinkman aan gegeven budget zit een verschil van twee miljoen gulden. De NOS verwacht dat de minister deze kosten wel wil vergoeden. De laatste bezuinigingsoperatie op de omroepuitgaven is dit jaar afgesloten, zodat de financiële situatie voor 1987 in grote lijnen is gestabiliseerd, aldus NOS-commissaris Spaan. Ook de af spraak over het budgetcontract, waar door het trendvolgerschap voor het omroeppersoneel van de baan is, en de toezegging dat zendtijduitbreiding al leen doorgaat als de omroep extra geld krijgt, zorgen voor rust aan het finan ciële front. iloude ladycrooners Jany Teddy Scholten (Een je, mijnheer, was jij altijd 'erliefd) en Annie de Reu keken of ze het in Keulen rden donderden, toen be- jaren '60 vrijwel van de week op de andere een ge- atie tienerzangers zich aan- ïde. In aantocht waren leke Alberti (je hebt me >erd van jou te gaan hou- Rob de Nijs (ritme van regen in de eenzaamheid) Ria Valk (hou jij echt nog i mij, rocking Billy). Heel Ierland zong of neuriede wat in die tijd aan aanbod via radio en tv de burger be reikte, bleef verhoudingsge wijs weinig bewaard. Beter laat dan nooit is men bij VARA-radio nu op het idee gekomen daarvan zoveel mo gelijk te achterhalen en vast te leggen voor de toekomst. Dit gaat te beginnen zaterdag, ra dio 2, 14.00 uur, tot een reeks uitzendingen leiden onder de titel „Wie in het Nederlands wil zingen". Er wordt aan ge werkt hiervan ook een tv- reeks te maken, op zijn vroegst volgend jaar. Geluidsman Beer Gerténbach en Herman Stok, nog steeds beroemd van zijn toenmalige tv-programma „Top of Flop", waarin regelmatig hits voorba rig in de grond werden getrapt cq. de hemel in werden gepre zen, hebben lang speurwerk moeten verrichten. Zij leven op heden in het idee het mees te wel boven water te hebben gehaald. In veertien delen van een uur krijgt de luisteraar en later de kijker die zaak voor geschoteld, liedjes, interviews, beschrijvingen van de hysteri sche toestanden van die tijd. Eerst nog even Jany Bron, be kend van liedwerk als „Het boemeltje van Purmerend": „Van de ene dag op de andere stond ik voor lege zalen te zin gen". Geen wonder, Willeke Alberti kwam er aan. En Rudi Carrell. Heel het verschijnsel „Neder landse lied" in die jaren werd bepaald door Bill Haley And His Comets, op de voet ge volgd door Elvis Presley. De melodieën van hun songs waaiden naar hier over en kregen eigentalige teksten. De grootste leverancier van de liedjes van Willeke Alberti, waar alle tienermeisjes van toen op vielen, was Jackie Buiterman, ooit een grootheid van de Ramblers en later op jaren ziek en oud de maker van teksten als „Spiegelbeeld, je geeft geen jaar terug". Valk: Rocking Billy. Rob de Nijs: Ritme van de regen. Willeke Alberti: Spiegelbeeld. Alle omroepen haakten in die tijd op die rage in met talen tenjachten, de KRO met „Springplank", een andere omroep met „Tuk op talent". Rob de Nijs en Ria Valk kun nen daar hele verhalen over vertellen: „De mensen onder schatten de moeilijkheid van het samen zingen met een or kest. Kwam je daar als 17-jari- ge in een studio voor een or kest van volwassen muzikan ten te staan, die zeiden: „Er even gauw iets moois van ma ken, hoor, we willen ook nog op tijd naar huis". Muzikanten, producers, tekst schrijvers en regisseurs komen aan het woord ter tekening van de sfeer in die tijden, die zangmatig werden bepaald door figuren en namen als An neke Grónloh (Brandend zand), Herman van Keeken, Peter Koelewijn - kom van dat dak af- en zovelen meer. OOk voor het musical- en het cabaretlied is plaats inge ruimd. Guus Vleugel (Arme ouwe), Annie Schmidt (Op een mooie pinksterdag kun je zwanger van een Franse zan ger zijn of van iemand uit Den Haag) en Jasperina de Jong met „De republikeinse kapsa lon". Over dit lied viel de toenmalige censuur, omdat het aanhaakte bij het boekje van toen "Tien over rood", waarin de schrijver zich afzette tegen het koningschap en de repu bliek propageerde. De uitzendingen komen te recht op cassettebandjes, die in de handel verkrijgbaar zullen zijn. Er wordt in die radiopro gramma's ook uitgeweid over die gelukkige Schnabbeltijd. De artiesten zongen op feestjes hun liedjes en bleven de hele avond en de halve nacht als gewaardeerde gasten van een vierend gezelschap in dat mid den verkeren. Dat werd later anders. Toen konden de goed boerende kleinkunstenaars zich auto's permitteren en re den ze per avond drie optre dens af door het ganse land. Over alle rijkswegen zoefden door de nacht auto's van ar tiesten. TON OLIEMULLER 15.30 EThe laat sailors, Ameri kaanse documentairese rie. Afl.: De laatste zeil- vaarders zeilen op de grens van Oost en West (herh.) 15.55 Pablo ontmoet Napoleon Bonaparte, tekenfilm 16.00 Daktari, Amerikaanse tv- serie met o.a. Marshall Thompson, Cheryl Miller en Yale Summers. Afl.: He- adley, de held. Hedley krijgt te horen, dat hij zijn baan op moet geven en daar zijn Daktari en Paula niet erg gerust op. Maar dan weet Judy raad 16.50 EO-Kinderkrant, magazi ne voor de jeugd. Presen tatie: Lanny van Rhee en Wimde Knijff NOS 17.30 ^-Journaal EO 17.46-18.00 Tijdsein buiten land, buitenlandse actuali teiten, toegelicht door Aad Kamsteeg IOS 18.15 Weggelopen kinderen TELEAC 18.30 Cursus Statistiek. Les 2 (herh.) EO 19.00 Familie Robinson, Japan se tekenfilmserie. Afl.: Sa men in de zee 19.24 Jong geleerd, muzikaal programma waarin jong Nederlands talent aan het publiek wordt voorgesteld NOS 20.00 Journaal EO 20.28 Vermist: Adam Walsh (Adam), Amerikaanse speelfilm uit 1983 van Mi chael Tuchner. Met o.a. Daniel J. Travanti en Jo Beth Williams. Op 27 juni 1981 gaan de zes jaar oude Adam en zijn moeder winkelen in een warenhuis. Zijn moeder laat hem even alleen op de speelgoedaf deling. Dan blijkt Adam te zijn verdwenen. Een zoek actie levert niets op 22.00 Tijdsein, actuatiteitenma- Maartje van Weegen presenteert het 6-Journaal. Ned. 1 om 17.30 uur. gazine met een reportage over vermiste kinderen in Nederland, naar aanlei ding van de film 'Vermist: Adam Walsh'. In Neder land is de situatie minder omvangrijk, maar wel net zo dramatisch als de Ame rikaanse. Verder aandacht voor AIDS in Afrika. Deze ziekte dreigt in daar een groter probleem te worden dan de honger. Nog deze eeuw zijn daar meer dan een miljoen AIDS-doden te verwachten. Vervolgens een reportage over Neder landse boeren in Brazilië, waarin aandacht voor de deze maand 75-jarige ko lonie Carambei en een re cent gesticht project in Unai, in de buurt van de hoofdstad Brasilia. Ten slotte een Engels rapport met een officiële reactie van het ANC over het tota litaire en communistische karakter van het ANC 22.40 Ars Musics, het Dettinger Te Deum van Handel, uit gevoerd door het Amster dams Kamerorkest en het Bach-koor Holland o.l.v. Charles de Wolff m.m.v. solisten NOS 23.30 Journaal 23.35 Nieuws voor doven NEDERLAND2 17.45 18.15 18.20 18.30 18.45 19.00 NOS Paspoort voor Turken Nieuws voor doven Paspoort voor Joegosla- ven Sesamstraat CB Jeugdjournaal Journaal NCRV B Los Vast TV, poppro gramma vanuit de Merwe- hal te Dordrecht gepresen teerd door Jan Rietman i De Frank en Vrij Show, spelshow gepresenteerd door Frank Massmeijer. Gasten o.a. Frank Ashton, Frizzle Sizzle en Don Marti nez Murder, she wrote, Ameri kaanse misdaadserie met o.a. Angela Lansbury, Mi chael Horton en Bert Con- vy. Afl.: Contractbreuk. Jessica is uitgenodigd bij krantenmagnaat Bundy, een uitgesproken onsym pathieke man. Chester Harrison kan haar indruk bevestigen. De volgende ochtend wordt de uitgever vermoord gevonden i Profiel, serie programma's over de raakpunten van re ligie en samenleving. Dit maal een gesprek met de Belgische priester Jean- Pierre Goethebuer NOS Journaal Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek Nieuws voor doven T 1 Nieuws in teletekst Tik Tak, kleuterprogramma (herh.) De zeven van Blake (Blake's seven III, slot), dertiendelige Engelse science-fictionserie met Paul Darrow, Jan Chap- pell, Micheal Keating e.a. Afl. 13: Eindstation. Avon zet koers naar een kunstmatige planeet zonder de- rest van de beman ning op de hoogte te brengen. Al direct bij de landing gaat al les verkeerd Kwizien, tips voor koken en lekker eten. Presentatie: Etien- ne Cocquyet Uitzending door derden. Pro- grammé van Televisie em On derneming Mededelingen en program ma-overzicht Journaal KUnst-zaken, kunstagenda Hoger Lager, spelprogramma met speelkaarten en twee kop pels. Presentatie: Walter Ca- Panorama, actualiteitenrubriek i Hotel, Amerikaanse tv-serie met James Brolin, Connie Sel- leca, Shari Belafonte e.a. Afl.: Winst en verlies i-23.05 Journaal en Coda: De cember bossa, van en door M. Matthijs T 2 Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische tv-se rie met o.a. Rowena Wallace, Pat McDonald en Peter Phelps. Kevin en Peter waar schuwen hun ouders. John stelt een overwachte vraag Intermezzo: J. van Landeg- hem, klavecimbel: Prelude en Fuga, Bach (herh.) Luister met je ogen, serie les sen over communicatie met gehoorgestoorden. Les 11: Het ziekenhuis (herh.) Mededelingen en program ma-overzicht Journaal Juke Box, videoclips Kwidam, telefoonspel met Marleen Gordts 0-22.10 Anne Trister, Canadese speelfilm uit 1966 van Lea Pool. Met Marleau Louise. Al- bane Guilhe, Lucie Laurier e.a. BF 1 I Nouba nouba, gevarieerd kin derprogramma Carrefours I Ce 8oir, regionaal magazine Quick et Flupke, tekenfilm 1 Journaal I Autant davoir, informatief pro gramma I Le Léopard, Franse speelfilm uit 1983 van Jean-Claude Sussfeld. Met Claude Bras- seur, Dominique Lavanant, Marius Weyers e.a. Ontslagen uit de geheime dienst besluit commandant Lartigue te gaan schrijven onder het pseudo niem Léopard. Bij zijn uitgever ontmoet hij de succesvolle de tective-schrijfster Pauline Fitz gerald. Samen raken ze be trokken bij een meeslepend avontuur Cinémusic Laatste nieuws J-23.30 Politieke uitzending 15.45 Tagesschau 15.55 Die Sklavin Isaura (12), Brazili aanse tv-serie naar een roman van Bernardo Guimaraes. Met Lucelia Santos, Rubens de Fal- 16.20 Die schonen stummen Man nequins, documentaire over het fotomodel Julia 16.40 El Die Kinder vom Mühlental, kinderserie. Dubbele afl.: Der groBe Sprung/Wenn die Tiere 17.15 Unternehmen Arche Noah, natuurfilmserie. Afl. 1: Vogel- moord als beroepssport? Over de jacht op trekvogels op het eiland Malta 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.25 Losberg, tv-serie. Afl.: Heimli- che Rückkehr 19.00 Detektivbüro Roth, tv-serie. Afl.: Alles in Gips 19.57 Programma-overzicht 20.00 CDTagesschau 20.15 Unzufrieden mit den Eltern, documentaire over het oordeel van kinderen over hun ouders 21.00 Der 7. Sinn, verkeerstips 21.03 OOTelestar, amusementspro gramma rond de uitreiking van de Ereprijs voor TV-amuse- ment 1986. M.m.v. Heather Parisi en haar galashow 22.30 Tagesthemen, actualiteiten 23.00 IDTatort, Duitse politieserie. Afl.: Kielwasser, met Götz George, Eberhard Feik, Ulrich Matschoss e.a. Regie: Hajo Gies. Schimanskl en Thanner krijgen op het bureau bezoek van de dokter Waldorf, die be weert dat een van zijn patiën ten tengevolge van de Rijnver vuiling is gestorven. De com missarissen menen met een hysterische wereldverbeteraar te maken te hebben. Maar als de arts korte tijd later ver moord wordt ligt de zaak an- 00.30 Tagesschau 00.35 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Vom Urkrümmel zum Atom- pilz, informatieve serie. Afl. 5: Sie erfanden die Vergangen- heit. Zonder geheugen zou de mens als soort en als individu niet kunen bestaan, (herh.) 16.35 Die Welt des Marchens, serie sprookjesvertelllngen met Tho mas Ahrens, Inge Herbrecht en Roman Fromlowitz e.a. Afl.: Das kalte Herz (5) 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte. Actuele the ma's, sport en amusement 17.45 Tom und Jerry, tekenfilmserie 18.20 S.Y. Arche Noah, dertiendelige tv-serle met Jörg Pleva, Vol- kert Kraeft, Claudia Demar- mels e.a. Afl.: Entscheidung auf Korsika 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Der groBe Preis, quizprogram ma gepresenteerd door Wim Thoelke. Medewerking verle nen het showorkest van Ro land Baker, Johannes Heesters en Blanca 20.50 Die groBe Hilfe, balans van de Aktion Sorgenklnd 21.00 Telemotor. automagazine. Schimanski (Götz George) krijgt in de Tatort-aflevering van van avond te maken een gecompli ceerde moordzaak, waarbij het storten van gif in de Rijn een be langrijke rol speelt. Duitsland 1 om 23.00 uur. Vandaag: 1. Senioren, de stief kinderen in het verkeer. 2. Is de vierwielaandrijving lonend? 3. Autotest: BMW 325ix 21.45 Heute-Journal 22.05 Was steht zur Wahl? ZDF-hea- ring over de binnenlandse en milieu-politiek 23.20 Die StraBen von San Francis co (The Streets of San Francis co), Amerikaanse politieserie met Karl Malden, Michael Dou glas, Darleen Carr e.a. Afl.: De revolver van Mike Stone. Gangsterbaas Al Lyman heeft nog een persoonlijke rekening met luitenant Mike Stone te vereffenen. Hij bedenkt een geraffineerd plan om Stone de moord op een infiltrant in de schoenen te schuiven 00.10 Heute DUITSLAND 3 schappen, les 12: De Europese integratie Het programma met de muis Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport Tagesschau i E Film am Donnerstag: Der verzauberte Tag, Duitse speel film uit 1943/44 van Peter Pe- was naar de vertelling 'Die Augen' van Franz Nabl. Met Winnie Markus, Hans Stüwe, Ernst Waldow, Eva-Maria Mei- neke e.a. Christine en Anni zijn verkoopsters op het station van een provinciestadje. Ter wijl Christine haar brave maar bekrompen boekhouder laat zitten voor een charmante kunstenaar, gaat Anni in op de avances van de brave stations chef. Zouden hun dromen dan toch werkelijkheid worden? (herh.) i Filmbuchtip i Ganoven - Glück - Gewinne, reportage van Wolfgang Frlngs over gokken, kansspelen en de verleiding i Kulturszene, cultureel magazi- BBC 1 17.15 Odysseus, the greatest hero of them all, jeugdserie 17.35 Galloping Galaxies, jeugdserie 18.05 John Craven's Newsround, jeugdjournaal 18.10 CSBlue Peter, kindermagazine 18.35 Masterteam, spelprogramma met Angela Rippon 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus, regionaal maga zine 20.00 Top of the pops, popprogram- 20.30 ruEastenders, dramaserie 21.00 Tomorrows world, weten schappelijk magazine met dit maal aandacht voor de toepas singen van ultrasone geluids golven 21.30 ISA question of sport, quiz gepresenteerd door David Co- 22.00 Journaal en weerbericht 22.30 mjust good friends, comedy serie 23.00 Question time, discussiepro gramma waarin het publiek vragen kan stellen aan politici 00.00 Show Jumping: Olympia paardenshow 01.10 Weerbericht BBC 2 17.00 The Pamela Armstrong Show 17.30 Look, stranger 18.00 Domesday Detective, quiz waarin de kennis over het le ven in Groot-Brittannië wordt getest 18.30 Film '86, filmmagazine 19.00 Star Trek, Amerikaanse scien ce-fictionserie met Leonard Ni- moy, William Shatner, DeFo- rest Kelley e.a. Afl.: All our yesterdays 19.50 What on earth? Natuurquiz 20.10 Golf: The day we won the Ry der Cup 20.50 Open space 21.20 Brass tacks: Lambs to the slaughter, reportage over de straling die vrijkwam bij de kernramp in Tsjernobyl. Aan vankelijk meldden Engelse we tenschappers dat er voor de bevolking geen gevaar zou zijn. Inmiddels hebben ze ont dekt dat de comuptervoorspel- lingen waarop ze hun mening baseerden onjuist waren en er wel degelijk zorgwekkende ontwikkelingen gaande zijn 22.00 Entertainment USA, serie pro gramma's van Jonathan King over de amusementsindustrie' in Amerika 22.30 El Forty minutes: The final board, tweedelige documentai re over de sollicitatieprocedure voor overheidsfuncties (slot) 23.10 Phil Silvers: Bilkon's Engage ment 23.35 Newsnight, actualiteiten 00.20 Weerbericht ITV 17.20 Running loose 17.45 Dangermouse 18.15 Blockbusters, spelprogramma 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia 19.35 Crossroads, dramaserie 20.00 That's my boy, comedyserie 20.30 The outlaws, speelfilm 22.00 Girls on top, comedyserie 22.30 This week - 23.00 Nieuws 23.30 Snooker 01.15 The Pasco profile SKY CHANNEL 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met teken films. Presentatie: Linda de Mol en DJ Kat 18.00 I Dream of Jeannie, comedy- 18.30 Hazel, comedyserie 19.00 Hogan's Heroes, comedyserie. Afl.: To the Gestapo with love 19.30 Mork and Mindy, comedyserie. Afl.: Gotta run (2) 20.00 Spare Tyres, korte komische film met Terrence Alexander en Judy Franklin 20.30 A Country Practice, dramase- 21.20 Championship Wrestling 22.15 Programme to be announced 23.15 Italiaans voetbal 00.15-00.45 El Canada calling, pop- programma (herh.) TV 5 16.05 Les volets clos, Franse speel film uit 1972 17.35 Court-mótrages de création 18.00 Rècréation 18.40 Des chiffres et des lettres, spelprogramma 19.00 Champs-Elysèes 20.30 Ajourd'hui la vie, cultureel ma gazine 21.30 Images en liberté 21.40 Court-métrages d'art 21.50 Ajourd'hui en France, actuali teitenrubriek 22.00 Nieuws 22.30-23.00 Apostrophes, literair magazine MUSIC BOX 17.00 (3 The Simon Potter Show, met een overzicht van de LP- en CD-top 20 18.00 This is Superchannel, over zicht van het programma-aan bod van dit nieuwe satellietka naal, dat op 30 januari 1987 van start gaat. Met fragmenten uit dramaseries, kinderseries, muziekprogramma's, tv-spe- len, comedyseries en muziek programma's 18.20 [3 The Amanda Redington Show (herh.) 19.00 (3 The Nino Firetto Show (herh.) 20.00 El The Martin Buchanan Show (herh.) 21.00 El The Timmy Mallett Show (herh.) 22.00 El The Simon Potter Show (herh.) 23.00 Ei OH the wall (herh.) 00.00 El The shadow (herh.) 01.00 El The Timmy Mallett Show 02.00 El The Amanda Redington Show 03.00 El The Nino Firetto Show 04.00 El The Martin Buchanan Show 05.00 El The Simon Potter Show, met een overzicht van de Ame rikaanse hitparade 06.00-07.00 El The shadow Hl Ondertiteling via TeleTekst. El Tweetalige of stereo-uitzen ding. E Zwart/wit-uitzending. ■EZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. 81 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■O Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven RVU 14.00 Leven met borstkan ker TROS 14.30 Sons and daughters 15.35 Rosco leest voor 16.00 TROS Blufshow 16.45 Pop Formule NOS 17.30 V>6-Journaal TROS 17.46 TROS Sport DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau en Tagesthemen 10.23 Der groBe Preis 11.45 Um- schau 12.10 Telemotor 12.55 Perso verzicht 13.00 Tagesschau 13.15 El Teletekst 14.55 Lawinenpatrouil- le, tv-serie. Afl.: verbauungen 15.50 Tagesschau 16.00 Der Maulwurf kommt in die Stadt, tekenfilm 16.30 Pan Tau und der lange Sonntag, kin derfilm 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1 13.15 El Euro pa diese Woche 14.00 Einde 15.00 Programma-overzicht 15.05 Heute 15.10 E Maddalena, ein Mëdchen mit PfiH (Maddalena. zero in condot- ta), Italiaanse speelfilm 16.30 Frei- zeit... und was man daraus machen kann 17.00 Heute 17.15 Tele-lllu- strierte 17.45 Shaka Zulu, tv-serie BBC 1 07.30 Nieuwsoverzicht 07.35 The Flintstone8 08.00 Breakfast time 09.40 Watchdog 09.55 Nieuws 10.05 Day to day 10.45 Advice line 11.00 Nieuws voor doven 11.05 Neigh bours 11.25 Philip Schofiefd 11.30 Play school 11.50 Pinny's house 11.55 Five to eleven 12.00 Nieuws 12.05 Public school 12.35 Open air 13.00 Nieuws 13.25 Domesday De tective 13.55 Nieuws 14.25 Neigh bours 14.50 King Rollo 15.00 The li ver birds 15.30 Knot's landing 16.20 Box Clever 16.45 Tekenfilm 16.50 Phillip Schofield 17.00 Philomena the cat 17.10 Superted 17.20 Odys seus, the greatest hero of them all SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Show 08.30 0 Sky Trax. Herhalingen 13.10 Skyways 14.00 City Lights 14.30 Fashion TV 15.00 El Sky Trax. Popmuziek 17.00 The DJ Kat Show ITV 07.25 TV-AM 10.25 Regionaal nieuws 10.30 The Christmas village 10.35 Sesame Street 11.35 The Po seidon files 12.30 Road dreams 13.00 The raggy dolls 13.10 Rainbow 13.30 New way of living 14.00 Nieuws 14.30 E The angel who pawned her harp, speelfilm 16.00 Take the high road 16.25 Regionaal nieuws 16.30 Sons and daughters 17.00 Kinderprogramma's MUSIC BOX 07.00 0 Muziekprogramma's. Tim my Mallett Show (07.00), Amanda Re dington Show (08.00), Nino Firetto Show (09.00), Simon Potter Show (10.00), Martin Buchanan Show (11.00), 'First sight' (12.00) en 'This is Superchannel' (13.00). 13.20 El Mu ziekprogramma's. Herhalingen. RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.05 KRO: Man en paard. 18.30 Derde Wereld. 19.02 KRO's Country Time. 19.55 Maria ter Steeg. 20.02 VARA: Voor wie niet kijken wil. 23.00 Nieuws en mededelingen. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 EO: True light. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 17.03 VOO: Hollandse hits. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 TROS: Ferry Maat's Soul- en Disco Show. 21.02 De CD en LP Show. 22.02 TROS Country. 23.02 Sesjun. RADIO 4 18.02 VPRO: De beweging. 20.00 Nieuws. 20.02 De wandelende tak. 20.30 Radio Kamer Orkest o.l.v. Ed Spanjaard met bas. 23.00 Muziek van nu. RADIO 5 18.10 KRO: Lezen voor de lijst. 18.40 IOS: Turks programma. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 TELEAC: Doelgericht onderne- 21.00 Ni Hao. 21.30 Por Favor. 22.00 Gezondheidsvoorlichting Kan ker. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Radio Rijn mond Getapt, talkshow. 17.00-18.20 Cultuur, nieuws, sport en 'Quiz en Waarachtig'. Omroep Rijnland: (Al leen via de kabel) Non-stop muziek met om 18.00 Ga jij de klas maar in, 19.00-20.00 Kunst uur. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT Big Band. 18.45 Politieke tribune: SP. 19.10 Actueel. 19.33 Voor Spanjaarden. 20.03 Folk op donderdag. 21.03 Zoekwerk (6). 21.30 Hafabra: blaasmuziek. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio twee. 22.05 Boem Boem. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Belgen spelen gitaar. 19.00 Dossier: De Griekse Surrealis ten (7). 19.45 Home made. 20.30 Festival van Vlaanderen Brus sel 1986. Orkest van de Tsje chische Filharmonie. Dirigent: Vaclav Neumann. 22.05 Actualia: Nieuwe klanken. 22.10-23.45 Nieuwe muziek. MORGEN RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 VPRO: Het Gebouw. 13.08 NCRV: Hier en Nu. 13.35 Kerk Vandaag. 14.05 Van huis uit. 16.05 VARA: De Rode Draad. KRO: Het levende Woord. Ontbijtshow. Pater Adri Maat. Adres onbekend. In antwoord op uw schrijven. M/V - Magazine. Pater Adri Maat. Van Twaalf tot Twee. Ratel. KRO cabaret. TROS: Gerard de Vries draait op verzoek. De Nederlandstalige top tien. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.02 VOO: Ook goeiemorgen. 09.02 Goud van oud. 11.02 Erik de Zwart. 13.02 Rinkeldekinkel. 15.02 De Top 40. RADIO 4 08.00 Nieuws 08.02 VARA: Vroeg Ochtendconcert. 09.00 Het Int. Concertcircuit. 11.00 Werken van Villa Lobos. 12.00 Lunchconcert. 13.00 Nieuws. 13.02 Operette. 14.00 EO: Orgelmuziek. 14.30 Klein bestek. 15.30 Uit de schat der eeuwen. 16.00 Crème du Baroque. 17.15 De cantates van Bach. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Je eigen bedrijf. 10.00 AVRO: Meer dan Muziek. 11.00 Hobby-vitaminen. 11.45 Overheidsvoorlichting. 12.00 Nieuws. 12.05 RVU: Toegift. 12.15 FEDUCO: Wijzer op 5. 13.00 Nieuws. 13.10 AVRO: Vrijzinnig Vizier. 13.30 De berg. 14.00 De stofzuiger. 14.25 De Muzieksleutel II. 14.45 Meet Mr. Mooney. 15.00 Sonja.'s Tip Tijd. 16.30 VPRO: Welingelichte kringen. REGIONAAL Radio Rijnmond: 07.30, 08.00 en 08.30 Regionaal nieuws, weer en ver keer. Tegen achten de column en om 07.45 en 08.15 Quiz en Waarachtig. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden, met o.a. loting drie Europese voetbalbekers. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 78 toeren tijd met Jo Leemans. 15.03 Zo d'ouderen zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Dag en Dauw. 08.12 Happening. 10.03 Platenpoets. 11.55 Msdiatips. 12.00 Regioprogr. 13.10 Ha die Micha. 14.00 De Stemming. 16.00 Abraham al gezien? 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Concert in Saarbrücken. Hilde- gard Hartwig, sopraan Peter Meven, bas Radio-Symfonieor kest van Saarbrücken. Diri gent: Myung-Whun Chung. 11.20 Pianomuziek Vierhandig. 12.10 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 13.30 Listz, mens en musicus (21). 14.30 Vokaal zelden gehoord. 15.35 Symfonisch. 16.30 Wel thuis.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 17