indehoeve onder curatele ran gemeente weer open SFÏÏHTïl JOUR NAAL Thuis versiert mijn man de boom BIJZONDERHEDEN ignes van God: vakwerk zonder vals sentiment te heer C.L.J. Douw van Ier Krap. Kapitein ter Zee >.d. en schrijver van „Con- ra de Swastika", houdt •rijdagavond een lezing ver zijn ervaring tijdens de weede wereldoorlog. De le- 1 ing met dia's heeft plaats het PMT aan de Tulp iraat 15a in Katwijk aan en Rijn en begint om half cht. De organisatie is in anden van de Bond van Vapen broeders, voorh een le Nederlandse Bond van )udstrijders het Veteranen iiegioen Nederland. Veel verzet tegen flat Dorpsstraat EIDEN& OMGEVING £eidoe@oina/nt WOENSDAG 10 DECEMBER 1986PAGINA IS i'vdA wil smalle brug eif Grote Watering iLKENBURG Het PvdA-raadSlid mevrouw l. van den Broek in Valkenburg vindt dat de ig over de Grote Watering goedkoper kan wor- door de breedte terug te brengen zodat deze >n bruikbaar wordt voor fietsers en voetgan- De huidige plannen maken het ook voor een indweerwagen en ambulance-auto mogelijk om brug te gebruiken. Het PvdA/PPR-raadslid gisteravond in de commissie financiën op de Je gecreëerde uitgang van de Joghtlaan en id de aanleg van een brede brug nu minder idzakelijk, zodat hiermee 25.000 gulden be- |ard kan worden. De overige commissieleden inden echter het Ben W voorstel. Wethouder daarover: „De raad heeft reeds eerder beslo- een brede brug aan te brengen. Er kunnen in dorp situaties ontstaan dat gewenst is de brug ir snelverkeer te kunnen gebruiken". Automobiliste verongelukt LEIDERDORP De 70-jarige mevrouw C. Mollers uit Leiden is gistermiddag overle den bij een frontale botsing met een 50- jarige Hagenaar op de provinciale weg 5, nabij Leiderdorp. De man reed om onbe kende reden op de linker weghelft, waar de inwoonster uit Leiden hem niet meer kon ontwijken. De Hagenaar raakte gewond. Toch treintje naar Katwijk KATWIJK/WASSENAAR Er kan ver- moedelijk toch snel worden begonnen met de aanleg van een strandtreinverbinding tussen Scheveningen en Katwijk. De Stichting Strandtrein in oprichting heeft van het Wassenaarse college toestemming gekregen om het Wassenaarse strand te berijden. Momenteel wordt nog overlegd tussen de gemeenten Den Haag, Katwijk en Wassenaar om de aan de organisatoren te verlenen vergunningen op elkaar af te stemmen. In een vergadering van de raadscommissie ruimtelijke ordening zei Wassenaars wethouder D. Cocheret afge lopen woensdag dat zijn gemeente nog niets van de stichting had gehoord. Dit blijkt echter op een misverstand te berus- FILE OP A44 ALKEMADE Een aanrijding op de A44 heeft vanochtend voor grote ver traging gezorgd. Rond kwart voor acht botsten op de linker weghelft vier au to's, die in de richting Amsterdam re den, ter hoogte van de afslag Roelofa- rendsveen op elkaar. Persoonlijke onge lukken hebben zich hierbij niet voorge daan. Er vromde zich een lange file, die zich tot de afslag Hoogmade uitstrekte. Vrouw verkracht WARMOND Een 22-jarige vrouw is gisteravond omstreeks acht uur ver kracht op het fietspad naast de rijksweg A4 in Warmond. Zij werd door een on bekende man van haar fiets getrokken, die haar bedreigde en zich vervolgens aan haar vergreep. JORSCHOTEN Het orschotense Jongeren- itrum „De Lindehoeve" rdt tot 1 september 7 in de gelegenheid ge ld om onder een be lde vorm van curatele er open te gaan. Dat 5 het algemeen advies de commissies welzijn financiën gisteravond afloop van de discus- i over dit „zorgenkind", ls wethouder L. Marse- het uitdrukte. Het bestuur van de Stichting De Lindehoeve dient akkoord te gaan met een zakelijke overeenkomst met een welwil lende gemeente, betoogde wet houder Marselis. Het aanwezi ge bestuur van de Stichting zag in het voorstel echter „geen welwillendheid, maar meer betutteling". Het standpunt van burgemees ter en wethouders, dat door de commissies werd overgeno men houdt een extern advies in over het totale probleem in zake de opvang van de jeugd. Daarbij wordt geen extern bu reau ingeschakeld, maar enige personen met kennis van za ken. Dat adviserende orgaan moet voor 1 augustus meede len of De Lindehoeve inder daad functioneert. Van de twee beroepskrachten van de Stichting De Lindehoeve wordt er één ontslagen, de man met een jaarcontract dat deze maand afloopt. Het be stuur van de stichting dient versterkt te worden met man kracht. Er komt geen sanering van de schuld van 70.000 gulden. maar wel hulp van de ge meente om tot overeenstem ming te komen met de directe schuldeisers. Twee ambtena ren, waaronder de directeur welzijn, zullen aangesteld wor den als „ambtelijke curators", die nauwlettend toezicht hou den in samenwerking met de penningmeester van de stich ting over de financiën. Het ge bouw De Lindehoeve krijgt een multi-funktioneel gebruik. De gemeente gaat het beheer voeren en de Stichting De Lindehoeve kan huren via de gemeente. Tot nu toe was de Stichting de enige huurder. Verder wordt voorgesteld de subsidie voor de periode 1 ja nuari tot 1 september 1987 vast te stellen op 101.600 gulden. Het ziet er naar uit dat de ge meente volgende week het standpunt van burgemeester en wethouders ongewijzigd overneemt en wanneer het be stuur van de Stichting De Lin dehoeve dat niet accepteert, dan betekent dat het einde van het open-jongerenwerk in De Lindehoeve. Jaarvergadering te harddraverijvereniging ,isse en omstreken houdt )i rijdagavond haar jaarlijkse d ?den vergadering. De bij enkomst vindt plaats in De vVachtegaal in Lisse. Na af- oop van het officiële ge- feelte volgt een verloting. i le vergadering begint om aichf uur. Lezing pen toonstelling 'eshonderd zangvogels van iverse pluimage zijn vrij- ag, zaterdag en zondag in Hillegom te bewonderen op de vogeltentoonstelling van de vogelvereniging Zang en Kleur. De vogels worden tentoongesteld in het RK jeugdhuis St. Jozef, achter de St. Jozefkerk in Hillegom. De opening wordt vrijdagavond om acht uur verricht door wet houder G. van den Berg van sport en recreatie. De openingstijden zijn: vrijdag avond van acht tot tien uur, zaterdag van tien tot tien uur en zondag van tien tot vijf uur. Eddy Taylor Soul-zanger Eddy Taylor treedt vrijdagavond op in Bar Dancing Blues Brothers aan het Henri Dunantplein 11 in Hillegom. Taylor brengt onder meer werk van The Trammps, LTD en Lou Rawls. Hij is boven dien lead-zanger van The Swinging Soul v Machine. Blues Brothers opent om negen uur. Muziek Y. Stevens van Abbe dwarsfluiten Annemarie van Dijk (harp) geven vrij dagavond een leerlingenuit voering in muziek- en crea tiviteitscentrum Artopa aan de Grevelingstraat 50 in Lisse. Aanvang half acht, toegang gratis. Concert Docenten van de 10-jarige Muziekschool in Katwijk geven vrijdagavond een K&O-concert in de Dorps kerk in Katwijk aan den Rijn. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij K&O Katwijk (Sluisweg 16) en bij de VVV (Vuur baakplein). De toegang be draagt zeven gulden vijftig voor volwassenen, een rijksdaalder voor jeugd tot en met 16 jaar en vijf gul den voor CJP'ers, 65-plus- sers en K&O-leden. Otte De heer M.C. Otte is be noemd tot directeur van hotel Oranje in Noordwijk. Marcel Otte is momenteel directeur van het Delta Crest Hotel in Vlaardingen. Met de bouw van Hotel Oranje aan de Koningin Wilhelminaboulevard is in november 1985 gestart. Als alles volgens plan verloopt, dan wordt het hotel in maart 1987 geopend. Fakkeloptoch t De werkgroep Sassenheim van Amnesty International houdt donderdagavond de jaarlijkse fakkeloptocht naar aanleiding van de uni versele verklaring van de rechten van de mens, die 38 jaar geleden is opgesteld. De optocht begint om half acht in de Oude Haven en eindigt een klein half uur later bij 't Onderdak aan de Hoofdstraat. Daar kunnen mensen brieven schrijven aan de autoriteiten van Af- ganistan en de Sovjet Unie, waar volgens Amnesty op dit moment diverse rechten worden geschonden. OEGSTGEEST Het oude karakter van de Dorpsstraat wordt aange tast. Dat was een veel ge hoorde klacht die gister avond werd geuit bij de voorlichtingsbijeenskomst voor Dorpsstraatbewoners in De Roode Leeuw. On derwerp van gesprek was het plan van bouwonder nemer De Raad om bij het smalle gedeelte van de Dorpsstraat een apparte mentengebouw voor ou deren neer te zetten. Als de gemeente de grond aan De Raad verkoopt dan wil deze er een gebouw met 23 ap partementen, een gemeen schappelijke ruimte en een aantal voorzieningen neerzet ten. De appartementen liggen in de orde van grootte tussen 160.000 en 180.000 gulden. Al direct nadat architect Van Egmond het plan had toege licht bleek er groot verzet te bestaan tegen de grootschalig heid ervan. De aanwezigen herinnerden er aan dat in 1975 een plan werd uitgegeven on der de naam „rehabilitatie oude dorp". De Dorpsstraatbe woners werden er daarin op gewezen bij verbouwing van woningen zoveel mogelijk uit te gaan van de omgeving. Het plan van architect Van Eg- mond ontmoette bij de bezoe kers alleen maar verzet. Men vond dat het het oude karak ter van de Dorpsstraat aantast. Van gemeentewege koestert men plannen om een deel van de as van de weg te verleggen. Als goed voorbeeld van aan passing in de bestaande omge ving werd de woning genoemd die zich bevindt op de hoek van de Dorpsstraat en het Oegstgeesterkanaal. Als de plannen doorgezet worden zal men er bezwaar tegen aante kenen. Snelheidscontrole 's Gravendamseweg NOORDWIJKERHOUT Bij een verkeerscontrole op de 'S Gravendamseweg zijn gisterochtend tussen negen en twaalf uur 28 automobilisten bekeurd wegens te snel rijden. De snelste reed 93 op deze weg waar 60 is toegestaan. Drie kregen een verbaal wegens het negeren van een inhaal- verbod. In totaal werden 600 auto's gecontroleerd. Volgens een woordvoerder van de Noordwijkerhoutse politie werd gecontroleerd op aandrang vanuit de bevolking. Eén van de 28 bekeurden was iemand die bij de politie had aangedron gen op controle. 99 Weet je. eigenlijk doet mijn man het altijd". Me vrouw C. Bukman, echtge note van minister Bukman van ontwikkelingssamen werking, kijkt nog eens van een afstandje naar haar kerstboom. Het is één van de acht bomen die door acht echtgenotes van minis ters worden opgetuigd. Een idee van Lisser Jaap Kooy, in wiens kerstdorp de da mes gisterochtend te gast waren. Niet zozeer om hen te leren hoe je een boom kunt optuigen, maar om hen geld te laten verdienen voor een speelweide voor de Hafakker, een wijk op het terrein van de St. Bavo in Noordwijkerhout waar zwakzinnigen en andere mensen wonen. Tot 20 december kan ieder een namelijk een bod uit brengen op de bomen. De opbrengst gaat naar de Ha fakker. Vorig jaar, toen een aantal burgemeestersvrou wen hetzelfde deden, lever de de actie 13.300 gulden op, Voordat de vrouwen zich op de kerstballen, pie ken, slingers en wat dies meer zij werpen, is er na tuurlijk koffie. Koffie die zij beslist nodig hebben, want de aanblik van onaf zienbare rijen dozen met al lerhande kerstversiering heeft enige tijd nodig om te worden verwerkt. Zelfs zo veel, dat de dames Ruding en Van Eekelen nog maar net over de dagelijkse nieuwtjes zijn begonnen als Kooy de vrouwen verzoekt om wat versiering voor hun bomen uit te gaan zoeken. Pas na enige aandrang slaagt hij erin ook hen met een boodschappenmandje op pad te sturen. „Ik wil u natuurlijk niet haasten, maar...". Bereidwillig helpt Kooy mevrouw Van Eeke len in haar jasje. Te druk Weggerukt uit haar gesprek met de echtgenote van de minister van defensie, is mevrouw Ruding („Wij hebben altijd zoveel te klet sen") het spoor bijster ge raakt. „Ik zag net van die leuke steentjes liggen. Maar waar zijn ze nu?" Zoekend kijkt zij om zich heen en ontdekt een medewerker, die haar uit de brand helpt. Als het mandje eenmaal is gevuld, kan het optuigen beginnen. De verschillen springen in het oog. De so ber versierde boom van mevrouw Dees steekt scherp af tegen de met veel goudkleurige versierselen opgetuigde boom van me vrouw Van den. Broek. „Thuis gebruik ik wat min der goud hoor, maar ik ben helemaal weg van die eh, heten dat niet lamelletjes?", vraagt zij zich hardop af. Niemand die haar veron-. derstelling bevestigt of ont kracht, want de andere vrouwen zijn veel te druk met hun eigen boom bezig. Zo worstelt mevrouw Brinkman met haar piek. Beter gezegd, met het aan- De ministersvrouwen Dees, Korthals Altes, Brinkman, Van den Broek en Merryweather (echtgenote van de gevolmachtigde mi nister van Aruba) (van links naar rechts) tuigen een kerstboom op. Bijdrage: Pieter Evelein Foto: ANP brengen ervan, want de top van haar boom laat zich niet makkelijk bereiken. Enigszins teleurgesteld staakt zij haar pogingen en laat de piek met rust. Niet voor lang echter. Wat is tenslotte een kerstboom zonder piekOpeens loopt zij heel kordaat naar de boom toe, trekt hem scheef en buigt de top om. Het verwachte, krakende geluid van een knappende tak blijft echter uit. „Blijkbaar nog te vers", valt van haar gezicht af te lezen en bij ge brek aan een snoeischaar laat zij de top verder onbe roerd. Namaak De boom van mevrouw Ru ding trekt de nodige aan dacht. Vanaf de top lopen er rood-wit gekleurde ba nen naar beneden. De steentjes? Nee, het blijken draden te zijn waaraan pop corn en cranberry's zijn ge regen. „Inderdaad", lacht ze, „die komen niet hier vandaan, ik heb ze van huis meegenomenOm daar meteen trots aan toe te voe gen: „Mijn kinderen hebben ze gisteravond gemaakt. Dat vinden ze prachtig. Thuis versieren ive de boom altijd met zoveel mo-. gelijk natuurlijke dingen:, appels, zelfgebakken koek-, jes en denneappels. Alleen de kaarsjes zijn niet echt, dat is me te gevaarlijk". En in Lisse zijn ook de appels vervangen door namaak sterappeltjes. Maar die heb ben weer het voordeel dat ze niet kunnen rotten. „Oh, maar die cranberry's blij ven zeker tot nieuwjaar goed hoor", is de ervaring van mevrouw Ruding. „En vogeltjes heb ik hier niet zien rondvliegen, dus hoef ik me nergens zorgen over te maken De boom van mevrouw Bukman is inmiddels bijna klaar. Hoewel zij het nooit eerder gedaan heeft, ziet de versiering er goed uit. Hoogstens een beetje eento nig, want gekleurde ballen, vogeltjes en kerstmannetjes ontbreken geheel. Niet dat ze daar niet van houdt Uiteindelijk is het toch al lemaal kitscherig"), maar, heel simpel, „omdat dit me wel aardig leek". „Ja", luidt haar eigen oordeel, „ik ben er wel tevreden mee. En nu hoop ik maar dat het het nodige geld oplevert... nes van God' van John Pielmeier. taling: Coot van Doesburgh. Ge- eld door Linda van Dyck, Henny en Marie-Louise Stheins. Regie: Verbong. Decor: Hans Christi- Kostuumontwerp: Eugénie nds. Gezien in de Leidse louwburg op 9 december (pre- ère). Reprise op 14 maart. Verder komende maanden overal in het d te zien, in Den Haag op 9 en 22 ruari en 16 april. je een dramacursus volgt le eerste opdracht is: speel zwangere non, dan weet je jwel zeker dat het niks zal trden. 'Agnes van God' is i non die niet alleen zwan- was, maar van wie ook het sgeboren kind nog ver- X)rd is. Dat lijkt een gege- ti voor een draak in het adraat, maar John Pielmei- toonde weer aan dat de uit- ïrking, en niet het gegeven f bepaalt of een stuk goed is niet. ida van Dyck speelt de psy- iater die moet onderzoeken it de ware toedracht is van gebeurtenissen in het kloos- Agnes (Marie-Louise heins) zegt dat ze zich niets in herinneren van de avond het kind in de prullenbak erd gevonden, omdat ze erg ik was. Het kind noemt ze n verzinsel. De moeder- erste (Henny Orri) wil Ag- s zoveel als maar mogelijk is •chermen van een diepgaand derzoek, omdat ze vreest dat [nes' onschuld en onbedor- nheid daaronder zal lijden, non die een kind gekre- heeft en toch onschuldig onbedorven is? Pielmeier ■et in zijn stuk aannemelijk te maken dat dat niet onmoge lijk is. Agnes heeft een ver schrikkelijke jeugd doorge maakt, waarin haar moeder haar geestelijk en lichamelijk sexueel misbruikte. Ze is van andere mensen, van school, van de wereld weggehouden, en paart haar wereldvreemd heid aan een in zelfverachting gebed religieus gevoel. Of een religieuze verdwazing, als u wilt. Zij heeft zich de doctrine zo eigen gemaakt dat er in het begin voor de psychiater geen doorkomen aan is. Als de onderzoekster gaat gra ven komt naast de zelfhaat ook de haat tegenover Agnes' werkelijke moeder naar bo ven. Maar ook tegen haar god delijke moeder (Maria) en te gen God zelf blijkt ze uiteinde lijk in opstand. Ze ziet in visi oenen al die autoriteiten die haar leven bepalen. Agnes is geestelijk verknipt, zeker, maar dat leidt bij haar tot een gedrag dat althans aan de op pervlakte zo naïef en puur is dat het haar tot een volmaakt kloosterlinge maakt. Voor de moeder-overste zuster Miriam is ze een regelrecht godsbewijs. Agnes zingt he mels en lijkt volmaakt geluk kig en tevreden in het be schermde kloosterleven. Als de moeder-overste de psychia ter Agnes en de gang van za ken laat onderzoeken, bete kent dat dat ook haar zeker heid op het spel komt te staan. Een belangrijk verschil tuSsen haar en Agnes is dat ze zich sterk bewust is van de kwets baarheid van die zekerheid. Als de psychiater haar uitein delijk confronteert met de on der hypnose verkregen waar heid dat Agnes haar eigen kind heeft vermoord, reageert ze bitter. Liever had ze in de halve waarheid van haar vol maaktheid blijven geloven. Ook het afschermende gedrag van de moeder-overste is di rect terug te voeren op haar achtergrond. Zij heeft als moe der van twee meisjes gefaald in het maatschappelijke leven en is een tweede moederschap in het klooster begonnen. Het falen tegenover haar dochters wijt zij aan het feit dat ze hen te vroeg met de boze wereld heeft geconfronteerd. Ze snakt naar het ongecompliceerd kin derlijke van Agnes, haar nieu we 'dochter'. Ook de psychiater Martha Li vingstone wordt bepaald door haar ervaringen. Haar zusje is in het klooster gestorven aan een verwaarloosde bindedar- montsteking. Met haar zeer godsdienstige moeder had ze felle ruzies. Toen die overleed begon ze aan een nieuwe ob sessie: roken. Bij haar missie in het klooster bijt ze zich evenals haar achternaamge noot uit de vorige eeuw vast in de ontdekkingstocht naar bronnen. In haar geval zijn het die van het menselijk han delen. Aan het einde van het stuk blijkt ook zij veranderd, ze rookt niet meer. Misschien is daarvoor een nieuwe obses sie in de plaats gekomen: haar schuld aan de tragische afloop. Ze kapt zich een weg door een jungle van beweegredenen, en zorgt er uiteindelijk voor dat Agnes in een inrichting te recht komt waar ze van ellen de snel doodgaat. Dat laatste ligt net teveel voor de hand, maar wordt bijna ter loops, zonder het sentimentele nog verder aan te dikken, in de epiloog vermeld door de psychiater. Emotioneel terug houdend spel terwijl het on derwerp juist met zware ge voelens beladen is, kenmerkte Linda van Dycks succes van voorgaande theaterseizoenen 'Nacht, moeder' ook al. Soms is de gereserveerdheid wat al te groot, bijvoorbeeld als ze als psychiater Agnes' moeder speelt en diepe wonden uit het verleden openrijt. De emotie is in de tekst over het algemeen zorgvuldig gedo seerd. Daarnaast kenmerkt de opbouw van het stuk Pielmei- ers vakmanschap. Hij presen teert 'Agnes van God' als het verhaal van de psychiater die terugblikt. Scènes uit haar verhaal worden gespeeld en komen in de regie van Ben Verbong naadloos voort uit het verslag. Die structuur heeft iets gekunstelds, maar was niet storend, en heeft het grote voordeel dat de informatie over de zaak bij kleine beetjes aan het publiek kan worden opgediend. Het stuk heeft daardoor de spanning van een detective. Met iedereen die daarin een rol speelt kan de kijker meeleven, en omdat ie dereen verliest, ook meelijden. Pielmeier levert geen objectie ve waarheid en laat de keuze aan de toeschouwer. Elk van de drie vrouwen heeft een na voelbare en verdedigbare wer kelijkheid. Regie en spel stonden geheel in dienst van het stuk. Daar was weinig op tegen, gezien de kracht van de tekst. Stheins. Van Dyck en Orri leverden aan elkaar gewaagde presta ties. De eerste schitterde al in stukken bij theater Persona, met name in de hoofdrol van Shakespeares 'Het temmen van de feeks'. De frisse naïvi teit waarin ze ook heel emotio neel kan zijn had ze in erdere stukken ook al, en de rol van Agnes leek voor haar ge maakt. Henny Orri speelde een moeder overste die door de situatie gebonden was, maar toch heel krachtig over eind bleef. Linda van Dyck zal het publiek in de landelijke schouwburgen moeiteloos maanden blijven boeien, hoe wel ze wat veel al te gladde gebaartjes had. Het mooie, so bere decor van Hans Christi- aan gaf veel ruimte en schiep met de zwarte vloer en meu bels en roodbruin hout de ge wijde omgeving die nodig was. DICK VAN TEYLINGEN Voor een uitgebreide agen da, ook voor de komende dagen, raadplege men „UIT", de gratis wekelijkse bijlage van deze krant. bioscopen ALPHEN AAN DEN RIJN EUROCINEMA I (Van Boetzelaer- straat 6, tel. 01720-20800): Ruth less People (al); 18.30. 21.00. wo. ook 14.00. EUROCINEMA II: Run ning Scared (al); 18.30. 21.00. wo. ook 13.45 EUROCINEMA III: Top Gun (al); 18.45, 21.15. wo. ook 13.45. EUROCINEMA IV Aliens (12); 18.30. 21.15. KINDERVOOR STELLINGEN: EUROCINEMA IV: Sneeuwwitje en de zeven dwergen (al); wo. 14.00. 5 december gesloten LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19. tel. 071- 121239); Young Blood (al); 19.00, 21.15. wo ook 14.30. LIDO en STUDIO (Steenstraat 39. tel. 124130); The Mission (12); 18.45. 21.15. ma. di. ook 14.30. De Wis selwachter (12). Ruthless (al). He artburn (al). Top Gun (al); 14.30. 19.00. 21.15. TRIANON (Bree- straat 31. tel. 123875): Vuil Spel (12); 14.30. 19.00. 21.15. REX (Haarlemmerstraat 52. tel. 071- 125414); Body Girls (16); 14.30,. 1900, 21.15 KINDERVOORSTEL LINGEN: LIDO: Sneeuwwitje en de zeven dwergen (al); wo. 14.30. NOORDWIJK LIDO THEATER (Pr. Bernhard- straat 56. tel. 01719-12800): Pretty in Pink (al); ma. di. 19.00. Jewel of the Nile (al); ma. di. 21.15. zo. 20.15. KATWIJK CITY THEATER I (Badstraat 30. tel 01718-74075): Poltergeist II (12); wo. 14.45, 19 00. 21.15. ma. di. 19.00, 21.15. CITY THEATER II: Philadelphia Experiment (al), tijden zie City I. CITY THEATER III: Car Trouble (al) tijden zie City I CITY THEATER IV: Suzi Superstar; Tij den zie I. behalve en wo-middag. Peter en de vliegende autobus (alk wo. 14 45 VOORSCHOTEN GREENWAY (tel. 01717-4354): Abel. wo. 15.45 El amor Brujo; ma. di. wo. 20 15 KINDERVOORSTEL LING: Sneeuwwitje en de 7 dwer gen; wo. 14.00. WASSENAAR ASTRA (tel. 01751-13269): Letter to Bretzjnev (al); ma. t/m wo. 20.00. KINDERVOORSTELLING: De fluit en de zes smurfen; wo. 14.00 DEN HAAG ASTA 1 (Spui 27. tel. 463500): Heartburn (al). 14.00. 19,00, 21.30. ASTA 2 (Spui 27. tel. 463500): Top gun (al); 14.00, 18.45, 21.15. ASTA 3: Quicksilver (al); 14.00. 19.00, 21.30. BABYLON 1 (naast Centraal Station, tel 471656): Ruth less people (al); 14.00, 19.00, 21.30. BABYLON 2: Aliens (12); 14.00; 20.15. BABYLON 3 The color purple (al); 13.45. 20.00 CINEAC 1 (Buitenhof 20. tel. 630637): Legal eagles (al); 14.00, 18.45, 21.30. CINEAC 2: Down and out in Be verly Hills (16); 14.00. 18.45. 21.30. CINEAC 3 Pshycho III (16); 18.45, 21.30. ma. di. 14.00. EU- ROCINEMA (Leyweg 910, tel. 667066): Aliëns (12); wo 20.15. overige dagen 14.00. 20.15. e ME- TROPOLE 1 (Carnegielaan. tel. 456756): The mission (12); 14.00. 18.45. 21.30 METROPOLE 2: About last night (12); 14.00. 18.45. 21.30. METROPOLE 3 Astèrix contra Caesar (al); 14.00, 18.45, 21.30. METROPOLE 4: Hannah and her sisters (al); 14.00, 18.45, 21.30. METROPOLE 5: Fantasia (al); 14.00, 18.45. zo. 13.15, 16.00. 18.45. Diavolo in corpo (16); 21.30. ODEON 1 (Herengracht 13, tel. 462400): 8 Million ways to die (16); 13.45. 18.45, 21.30. ODEON 2: Youngblood (al); 13.45, 18.45, 21.30. ODEON 3 Running sca red (12); 13.45, 18.45. 21.30. ODEON 4 Band of the hand (16); 13 45. 18.45. 21.30 LE PARIS 2 (Kettingstraat 12b, tel. 656402): Stoeipoezen in het hooi (18); v a. 12.15. LE PARIS 3: Taboe deel 3 (18); va. 12.30. HAAGS FILM HUIS (Denneweg 56, tel. 459900); Zaal 1 Mishima; 19.30. 21.45. Zaal 2: Frida; 19 30. Death of a sales man; 21.45. Zaal 3: Metropolis; ma. Forbidden planet; di Destination moon; wo dag. 19 30. 21 45 KIN DERVOORSTELLINGEN: Odeon 3 Assepoester, wo. 13.45. EURO CINEMA: Taran en de toverketel; wo. 14.00 METROPOLE 1: Astè rix contra Caesar; 14.00. 18.45.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 15