Nertsenfokkerij mag uitbreiden Rechtstreeks kopen bij Sola Nieuwe bibliotheek in Alkemade morgen geopend Renovatie De Ridderhof volgende maand van star aan tafel dagpuzzel Rijnsaterwoude wil niet samen met Woubrugge 3DAGEN LEIDEN OMGEVING Ceidóc6ouAcmt WOENSDAG 10 DECEMBER 1986 PAGINA Rolladeschijf met zuurkool-bietensalade en gebakken aard appelen- griesmeelvla met rozijnen De benodigdheden voor twee zijn: 2 rolladeschijven (of schnitzels), 15 g marga rine, 2 augurken: 150 g biet, 150 g zuurkool, 2 lepels mayonaise, 1 lepel yoghurt, zout, suiker, tube mayonaise, peterselie: Vz tot 1 kg aardappelen, olie, 15 g margarine, zout, uitje of preitje: Vz liter melk, 30 g gries- meel, 30 g suiker, 1 lepel rozijnen, citroenessence naar smaak. Laat de margarine lichtbruin worden in de braadpan, leg er de rolladeschijven in en bak ze in acht minuten bruin en gaar. Leg het vlees op een warm gemaakt bord en gar neer het met tot waaiertjes gesneden augurken. Schil de biet en snijd haar in blokjes. Kook rauwe biet in een half uur in weinig water gaar. Snijd de zuurkool een paar keer door en haal er de kruiden uit. Meng de (afge koelde) blokjes biet, zuur kool, mayonaise en yoghurt en maak de salade op smaak af met zout en suiker. Gar neer met een paar toefjes mayonaise uit de tube en met fijngeknipte peterselie. Kook de aardappelen (bintjes zijn heel geschiktzo lang van te voren gaar, dat ze koud kunnen worden. Kook ze eventueel in de schil, dat geeft meer smaak en minder afval. Snijd de (gepelde) aardappelen in plakken en bak die in een mengseltje van olie en margarine op een flink vuur lichtbruin. Bak dan nog een paar minuten de fijngesneden ui of prei mee en doe er zo nodig zout bij. Breng de helft van de melk aan de kook. Strooi er al roe rende een mengseltje in van griesmeel en suiker en laat de vla vijf minuten koken. Voeg van het vuur de overi ge koude melk toe. Kook de gewassen rozijnen tien minu ten in weinig water en laat ze op een zeef uitlekken. Meng de vla met de rozijnen en citroenessence. JEANNE lenstverlening APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden tot vrijdag 12 de cember waargenomen door Apotheek Tot Hülp der Mensheid en Apotheek Stevenshof in Leiden en door Apo theek Voorschoten. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIOEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 1^5543. afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zatèrdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- ANTI-DISCRIMINATIE CENTRAAL MELDPUNT LEIDEN Ketelboeter- steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch be reikbaar van 10.00 tot 16.00 via 071- 120903. Spreekuur ma. 13.00-15.00 en do 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL Juri disch Adviesbureau. Ketelboeters- steeg 10. tel. 130775; afdeling belas tingen: alleen op afspraak, klachten bureau: di. en do. 18.30-20.30, afde ling vreemdelingenrecht: ma. 13-15 en do. 18.30-20.30. afdeling vrouw: vr. 10-12. S.O.S.-DIENST Telefonische hulp dienst. tel. 071-125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren of eenzaam zijn. Vertrouwelijk. Dag en nacht be reikbaar. BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50, tel. 123942; spreeku ren ma. en di. 10 00-12.30 u.. wo. 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. DIERENHULP- EN AMBULANCE DIENST Hulpverlening in Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest. Rijnsburg. Valkenburg. Voorschoten. Warmond en Zoeterwoude. Tel. 071-174141. BURGERRAADSLIEDEN Koren brugsteeg 2. tel. 143171 (kantooru ren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 u.. do. 18.30-20.00 u. GEZINSVERZORGING Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en langdurige zieken en gezinsverzorging, Rem- brandtstraal 17. tel. 149441 (ma. t/m vr. 9.00-10 00 u. en 13.00-14.00 u.). KINDER- EN JONGERENTELEFOON Op woensdag- en zaterdagmiddag van 14-18 u. telefoon 071 - 120611. WERKENDE JONGEREN Klach ten- en informatieuur Elke dinsdag avond van 17.00 tot 20.00 u. KWJ- kantoor Koppenhinksteeg 2, Leiden. Tel. 071-121139. Borstvoeding Begeleidingsgroep Leiden. Telefonische hulpdienst (voor 'praktische hulp en informatie): tel. 170083. 215332 of 312556. MAGISCH FIGUUR In elk vakje dient een letter te worden ingevuld, waardoor zowel horizontaal als verticaal woorden van navolgende betekenis verkregen kunnen worden: 1 onrust, ontsteltenis; 2 gemalen graansoort; 3 ontijdig, voorbarig; 4 wild. onstuimig. OPLOSSING Platform Zoeterwoude breidt activiteiten uit ZOETERWOUDE Het Platform Zoeterwou de gaat ook op dinsdag activiteiten organiseren. Dat is nodig omdat de belangstelling voor het in 1984 opgerichte Platform sterk is toegeno men. Het Platform houdt elke donderdagoch tend van half tien tot half twaalf het zoge noemde Trefcentrum in Ons Huis aan het Kos terspad. Daar kunnen mensen met elkaar pra ten. met elkaar een spel spelen of lezingen bij wonen. Gemiddeld bezoeken 15 a 20 mensen het Trefcentrum. Het Platform organiseert nu ook bezoeken aan musea en doet het een en an der aan creativiteit. Op donderdagochtend wordt een lezing met dia's gehouden over op gravingen, waaronder de opgravingen die in Valkenburg werden gedaan, waar een Romein se vesting is blootgelegd. Aanvang half tien. Prijsuitreiking tuinkeuring keuring krijgen donderdag hun prijzen tijdens een bijeenkomst in het gemeentehuis aan de Noord- buurtseweg in Zoeterwoude. Het Comité Tuinbeoordeling heeft de gemeente in vier wijken verdeeld. De dorpskern, het gebied Wei- poort/Gelders woude, gebied Hoge Rijndijk en het Industrieterrein. Dit jaar is voor het eerst een on derscheid gemaakt tussen grote en kleine tuinen en voor beide cate- goriën zijn in elke wijk vijf prijzen beschikbaar. Alle prijswinnaars kijgen ook een oorkonde van de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Parkeerverbod op Herenweg verplaatst RIJNSATERWOUDE B en W van Rijnsaterwoude willen dat er een parkeerverbod komt aan de oostzijde van de Herenweg in plaats van aan de westkant. Een voorstel hierover wordt morgenavond tijdens de raads vergadering besproken. De CDA-fractie heeft er onlangs op aangedrongen de parkeergelegenheid binnen de dorpskom langs de Herenweg van de oostzijde naar de westzijde te verplaatsen. De bewoners van de Herenweg ondervonden veel ge- luids- en trillingsoverlast van het passerende verkeer. Onderzoek naar de mogelijkheid van de verplaatsing heeft uitgewezen dat er geen bezwaren tegen de veran dering bestaan. Het aantal parkeerplaatsen wordt niet minder. Wel blijft een klein gedeelte van de westkant te genover de Kerkweg verboden om te parkeren. Dit is no dig om het zware vrachtverkeer doorgang te geven om de Herenweg op te draaien. Het parkeerverbod gaat daarom gelden tussen de H.L. Breenkade en de Van Wassenaerlaan. Computers gestolen ALPHEN Dieven hebben maandag nacht toegeslagen in een computerwinkel aan de Prins Hen drikstraat in Alphen. De etalageruit werd ingegooid met een straatklinker en er werd computer-appa- ratuur ter waarde van 4000 gulden weg genomen. Het stuk geslagen glas richtte ook nog schade aan achtergebleven goe deren. TASJESROOF BIJ ZIEKENHUIS LEIDSCHENDAM Een 69-jarige vrouw is gister avond rond zeven uur bij zie kenhuis Sint Anthoniushove in Leidschendam van haar tas beroofd. Ter hoogte van de fietsenstalling rukte een jongen op een witte 'opoe'- fiets de tas uit haar hand en ging ermee vandoor. Het gaat volgens de politie om een jongen van ongeveer 16 jaar met golvend zwart haar en gekleed in een blauw stof fen jack. Getuigen kunnen zich melden bij de politie van Leidschendam: 070- 209304. Inbraak in Leimuideti LEIMUIDEN brekers hebben de nacht van ma dag op dinsdag woning aan de Ge weg doorzocht. 0| iets gestolen is, niet bekend want bewoner verb! momenteel in I: De inbraak, werd gepleegd een raam aan achterzijde, ontdekt door bun RAAD VAN STATE WUST VERZOEK ANTI BONT COMITÉ AF DEN HAAG/ALPHEN AAN DEN RIJN „Ethi sche bezwaren spelen geen rol bij een hinder wetvergunning". Met deze woorden wees staatsraad Van Schaik gisterochtend het verzoek van het Anti Bont Comité uit Leeuwar den van de hand. Dit co mité had gevraagd om schorsing van de hinder wetvergunning voor het uitbreiden van een pels- dierfokkerij aan de Steek- terweg in Alphen aan den Rijn. De uitspraak kwam nog geen tien minuten na dat de zitting bij de Raad van State was begonnen. Grote afwezige daarbij was het Anti Bont Comité dat het verzoek om schor sing had ingediend. Burgemeester en wethouders van Alphen aan de Rijn heb ben in augustus van dit jaar een hinderwetvergunning ver leend aan de heer Verboom voor de verbouwing van de boerderij aan de Steekterweg tot fokkerij. Verboom heeft in januari 1985 een boerderij met de bijbehorende grond ge kocht, omdat er voor zijn fok kerij in Aarlanderveen nau welijks uitbreidingsmogelijk heden zijn. De heer Verboom wil de nertsenfokkerij aan de Steekterweg in drie jaar uit breiden van vierhonderd naar vijftienhonderd fokteven. Daarvoor wil hij de bestaande oude en te lage schuren afbre ken en vervangen door nieu we. De bezwaren van het Anti Bont Comité worden door de gemeente Alphen aan den Rijn van de hand gewezen. „Ethi sche bezwaren moeten bij de beoordeling in het kader van de hinderwet buiten beschou wing worden gelaten", zo stelt de gemeente. Een woordvoer ster van de gemeente deelde gistermorgen ook mee dat Ge deputeerde Staten van Zuid- Holland telefonisch hebben la ten weten alsnog een verkla ring van geen bezwaar te ver lenen voor de bouw van de schuren. In eerste instantie had de provincie geweigerd de verklaring af te geven. Tegen deze beslissing heeft Alphen aan den Rijn zoals nu blijkt met succes bezwaar aange tekend. Het wachten is nu nog op de bouwvergunning die door de gemeente moet wor den afgegeven. Naar verwach ting zal de heer Verboom in januari kunnen beginnen met de verbouwing van de boerde rij- ALKEMADE De schrijver Maarten Bies heuvel zal morgenavond de opening van de nieu we openbare bibliotheek in Alkemade aari de Wil genstraatzijde van het Alkeburchtgebouw luis ter bijzetten. Nadat bur gemeester A.H. Meer burg om 17.00 uur de nieuwe bibliotheek offi cieel heeft geopend voor genodigden, zal de be kende Leidenaar dat om 20.00 uur nog eens dun netjes overdoen voor het Alkemadese publiek. Als openingshandeling zal hij alle boeken van zijn hand, die in de biblio theek staan, signeren. Hij leest voor uit eigen werk en zprgt voor een toe lichting. De vijfhonderd vierkante metèr grote openbare biblio theek, waarvan het interieur is uitgevoerd in „wit en grijs met gele dingetjes", zal bij de opening morgen het respecta bele aantal van 17.500. boe ken bevatten. Bibliothecares se Mirjam Hilstra vertelt niet zonder trots, dat de collectie over eén jaar moet zijn ge groeid naar twintigduizend titels. Daarna worden er al leen nog boeken vervangen door afschrijving. De openbare bibliotheek in Alkemade telt momenteel tweeduizend leden, waarvan dertienhonderd jeugdigen. Het aahtal uitleningen is in het afgelopen jaar flink toe genomen van zeshonderd uit leningen per week in de oude Alkeburcht naar gemiddeld zeshonderd uitleningen per dag, sinds de bibliotheek was gehuisvest in de voormalige Ignatiusschool. Mirjam Hil stra is ervan overtuigd dat het aantal uitleningen nog meer zal toenemen na de in- Bibliothecaresse Mirjam Hilstra nog eenmaal in de bibliotheek in de Ignatiusschool: „Het aantal uitleningen zal ongetwijfeld nog meer toenemen in de nieuwe accommodatie". gebruikname van de nieuwe openbare bibliotheek in het centrum van Roelofarends- De indeling van de collectie is vërgnderd. Zo omvat de jeugdafdeling leesboeken die naar leeftijd zijn gerang schikt, en informatieve boe- 'ken voor kinderen jonger dan negen jaar. De volwasse nenafdeling omvat romans, die zijn ingedeeld in diverse categorieën. Deze staan al- phabetisch op de achternaam van de schrijver gerang schikt. De informatieve boeken voor de jeugd vanaf negen jaar en de volwassenen staan door elkaar gerangschikt naar on derwerp. Volgens de biblio thecaresse leert de ervaring dat deze indeling prettiger is. Boeken over cultuur, natuur, geschiedenis en aardrijks kunde van landen staan al- phabetisch gerangschikt op de namen van landen. Docu mentatie en de nieuwste nummers van kranten en tijdschriften zijn ter inzage aanwezig. Nieuw is een apar te kast met gemeentelijke in formatie. Er is volop gelegenheid tot het inkijken van allerhande leesvoer. Geluiddempende vloeren en plafonds in het gebouw zullen zorgen *voor een gerieflijke rust ter plaat se. Twintig vrijwilligsters zijn bij toerbeurt samen met de vaste kracht, Mirjam Hilstra. de Alkemadese lezers zoveel mogelijk van dienst. Een week lang blijft het feest in de spiksplinternieuwe roy ale bibliotheek. Zo toont de plaatselijke bekende kunste naar Louit Straathof er acht weken lang, tot 5 februari volgend jaar, zijn werk. Straathof heeft vanuit zijn atelier zichj op het Paddegat in Roelofarendsveen. Hij schildert portretten, land schappen en figuratieve on derwerpen en gebruikt daar voor tal van materialen, zoals krijt, olie-, acryl- en water verf. Hij beheerst diverse technieken en maakt gebruik van zowel felle kleuren als zwart-wit contrasten. Het uitlenen van boeken wordt aanstaande zaterdag muzikaal opgeluisterd met muziek door jongeren van Streekmuziekschool „Rijnak koord". In de feestweek die volgt op de opening zal de bi bliotheek elke middag en avond zijn geopend. Vanaf maandag 22 december gelden weer de gewone openingstij den: maandag- en woensdag middag van 14.00 uur tot 16.30 uur, op dinsdag- en vrijdagavond van 19.00 uur tot 20.30 uur en op zaterdag ochtend van 10.00 uur tot 12.00 uur. Op de woensdagen 24 en 31 december zal de bi bliotheek zijn gesloten. Op woensdagmiddag 17 de cember organiseert het bi- bliotheekbestuur tal van feestelijkheden voor kinde ren jonger dan 13 jaar. Ter gelegenheid van de opening heeft het bibliotheekbestuur voorts een foto- en teken wedstrijd met als onderwerp de nieuwe bibliotheek uitge schreven. Gedurende de hele maand december mogen de leden voorts boetevrij boeken inleveren. RIJNSATERWOUDE B en W van Rijnsaterwoude voelen er niets voor te worden sa-r mengevoegd met Woubrugge. In de combinatie Leimuiden- Rijnsaterwoude kunnen zij zich wel vinden. Dit staat ver meld in een reactie voor Gede puteerde Staten naar aanlei ding van de plannen voor ge meentelijke herindeling. Vol gens deze plannen moeten Rijnsaterwoude, Leimuiden en Woubrugge één gemeente (Ja- cobswoude) worden. Als argument voor de combi natie met Leimuiden voeren B en W onder meer de nu al be staande gemeenschappelijke secretarie aan. Huisvesting hoeft na een eventuele herin deling niet gewijzigd te wor den. Ook hoeft er geen nieuw gemeentehuis te worden ge bouwd. Dit brengt een bespa ring van zo'n 5 a 6 miljoen gulden met zich mee. Ook wordt gewezen op het feit dat Rijnsaterwoude en Leimuiden nu al één burgemeester en een gemeenschappelijke techni sche dienst hebben. De schaal vergroting en de grote afstan den onderling die zullen optre den wanneer ook Woubrugge wordt toegevoegd, kunnen er volgens het college toe leiden dat gemeentelijke taken bedui dend minder goed worden be hartigd. Verder noemen B en W nog de bindingen die er tussen bei de gemeenten al bestaan. „Met name het kerkelijk en vereni gingsleven wordt in Leimui den en Rijnsaterwoude gevoed door inwoners uit beide ge meenten. Zulke relaties be staan niet met de kernen Woubrugge en Hoogmade": Tenslotte vindt het college dat de afstand tot Woubrugge (15 kilometer) veel te groot is. „Met de grote afstanden en de slechte openbare vervoersver- bindingen raakt u de minst- draagkrachtigen en hen die zijn aangewezen op openbaar vervoer het hardst", aldus de reactie. AUTO ONDER BULLDOZER LEIMUIDEN Een 61-jarige vrouw uit Leimuiden is giste ren op de kruising Kloofpad- Dorpsstraat gewond geraakt toen zij met haar auto onder een bulldozer terecht kwam. De vrouw is met kneuzingen naar het Rijnoord ziekenhuis in Alphen aan den Rijn ge bracht. Volgens de politie is het een wonder dat de vrouw het er levend heeft afgebracht. Zij heeft vijf minuten bekneld gezeten en moest door omstan ders worden bevrijd. Van de auto bleef nagenoeg niets over. De aanrijding gebeurde toen de bestuurder van de bulldo zer, een 43-jarige man uit Hil- legom, linksaf wilde slaan en de auto van de vrouw over het hoofd zag. Burgemeester Paats van Alphen (links) en Omka-voorzitter Slot geven het startsein voor de opknapbi van De Ridderhof. ALPHEN AAN DEN RIJN Burgemeester Paats en Omka-voorzitter Slot, gaven gisteren het officiële startsein voor de grote ingrijpende renova tie van het wijkwinkel centrum De Ridderhof. Na de kerst zal met de echte werkzaamheden aan het winkelcentrum be gonnen worden. Dit op verzoek van de winke liers, die het winkelende publiek tijdens de drukke dagen voor de kerst, geen overlast willen aandoen. Het winkelcentrum werd twaalf jaar geleden gebouwd volgens de toen heersende trend. Dat was in die tijd „snel en comfortabel" bood schappen doen. Nu willen de winkelaars meer gezelligheid en service en wil men af van het beeld van te strak, te za kelijk, te clean, te tochtig en te weinig herkenbaar. Daar om is een groot renovatie- plan opgezet. Het meest ingrijpend is wel het aangezicht van het win kelcentrum. Dat zal in de toekomst bepaald worden door een drietal tentcon structies boven de twee zij- entree's en het grote binnen plein dat als hoofdingang dienst gaat doen. Vanuit de parkeergarage kan men via twee rolbanen naar de bo- vengelegen winkelS toe. Deze banen zijn 14 meter lang en hebben een zeer flauwe helling, zodat ze ook begaanbaar zijn voor mensen met rolstoelen, kinder- of winkelwagens. Verder krijgen alle 33 win keliers een nieuwe winkel pui. De uniforme, strakke puien, verdwijnen en iedere winkel kan zijn eigen gezicht gaan bepalen. Ook wordt de vloer van het winkelcentrum aangepast omdat dat daar in het verleden nogal wat klachten over waren. Als het regende was deze vloer spek glad en daardoor gevaarlijk. Beneden in de parkeergarage zal alles opgeschilderd wor den in lichte tinten. Er een duidelijke verkeersro uitgezet worden en de d toegangen tot de winkelp sage krijgen een goede v lichting. Op het grote plein tegeno de supermarkt Vege kon een drietal kiosken. Da over is men al in onderh deling en het ziet er na dat daar een herenkapsal een stoffenzaak en een tenzaak zullen komen, het grasveld voor het pl komen nieuwe panden v het wijkpostkantoor, Rabo- en de Amrobank. ruimte die zij op het wink centrum achterlaten kuni weer gebruikt worden d de detailhandel. Als alles voorspoedig v loopt en het, weer meezit de hele 2,5 miljoen gul< kostende renovatie, in klaar, maar de aannemer kent op de bouwvakantie. Ridderhof is na de Aar Alphens grootste winkelc trum en bedient een v van ruim 20.000 inwoners (ADVERTENTIE) Messcherpe prijzen door direktefabrieksverkoop Bij de Solafabriek koopt u de mooiste bestekken, pannensets en huishoudelijke artikelen rechtstreeks van fabriek naar konsument. Omdat niet iedereen in de gelegenheid is om zelf naar Zeist te komen, komt Sola deze week naar u toel Ook nu kunt u profiteren van ongekend lage fabrieksprijzen. Een-kleine greep uit ons enorme assortiment: Komplete cassettes zilverwit edelstaal adviesprijs prijs Model Provence Model Odessa Model .(^onstancr Model Fiesta Model Old Di 6 pérs. 40 dig f 308.-*f 175»- 12 pérs. 135 dig f 1309.- f 795,- 9 pprs, 60 dig. f 517.- f 295,- 9 pérs, 105 dig f 1232.- f 595,- 6 pers 40 dig. f 956.- f 645,- Model Perle Classique 9 pers. 60 dig. f 968.- f 695,— Model Prelude 6 pers. 40 dig. f 594,- f 395,- Model^erla Romantics 9 pers.';. 90 dig. f 1144,- f 695,- Zweer-verzilverd (basis 100) Model Haagsch Lofje 6 pers. 40 dig. 1320.- f 899,- Model Hollands Glad 9 pers. 105 dig. f 2849.- f 1845.- Model Puntfilet 9 pers. 60 dig. f 1760,- f 1145,- Etui-artikelen Theelepels, taartvorkjes, taartscheppen, fruitmesjes, viscouverts. cocktailbestek enz. enz. Nu met enorme kortingen. Losse bestekartikelen Allerhande bestekartikelen in diverse modellen ei voeringen.Ook restanten en licht beschadigde artikelen Voordeliger kan niet! Nu van f 1,25. Roestvrijstalen lepelrekken, maatbekers, vleesschotels, koffie/theepotten, melkkannen, gardes e Voor ongekend lage prijzen. Speciale verkoopdagen (Koopavond geopend) n SLECHTS donderdag: 11 dec. 11.00-21.00 u vrijdag: 12 dec. 11.00-16.30 u zaterdag: 13 dec. 11.00-16.00 u Bezoek onze Holiday Inn Leiden Telefoon: Verkoop show Haagse Schouwweg 10 071-7693K

Leidse Courant | 1986 | | pagina 14