Aangrijpend drama srond vermiste Adam •ÏDIO/TELEVISÏË £eidóc Soivtant WOENSDAG 10 DECEMBER 1986 PAGINA 11 "let programma" over computers ^VeRSUM Met ingang van maandag 15 december brengt lA-tv onder de titel 'Het programma' een computer-magazi- *p het scherm. Presentatoren van dit nieuwe programma, dat «jen maal zal worden vertoond, zijn Hanneke Kappen en tice de Hond. 'Het programma' is er voor een breed publiek bnder speciale nadruk op de technische kanten van de com- 1 t. Het gaat over de computer als niet meer weg te denken imeen in deze samenleving. Uitgangspunt voor de makers is iedereen tegenwoordig met de computer te maken heeft. Dat niet te betekenen dat hij ook een apparaat thuis moet heb- ,°jom dit „Programma" te kunnen volgen. Maar aan het 'computer' kleeft nog vaak het 'big-brother-is-watching- limago en in dat opzicht verdient de computer een beter be- p' De toepassingen in het dagelijks leven, ook als men zelf 'met computers te maken heeft, vormen daarom een belang- Viderdeel van deze serie. De uitzending duurt telkens van aJpt half zeven. Ongeveer een kwartier wordt besteed aan ge- °5e reportages, de overige tijd is verdeeld over vier vaste ru- ?4en: nieuws, een humoristische kijk op de computer; een ajtrijd voor kijkers en evenementen. BRINKMAN ROEPT COLLEGA'S OP EUROPA-TV TE STEUNEN WENEN Minister Brinkman heeft gis teren in Wenen de ministers van omroep- zaken binnen de Raad van Europa opge roepen actieve steun te verlenen aan Eu- ropa-tv. De bewindsman liet blijken be reid te zijn opnieuw aan het Europese sa- telliet-tv-project mee te willen werken. De andere Europese staten moeten dan „niet alleen woordelijke maar ook finan ciële steun toezeggen". Brinkman deed zijn uitspraken in een rede voor de eerste ministeriële conferen tie over massamedia van de Raad van Eu ropa. De conferentie, die twee dagen duurt, is erop gericht te komen tot een ju ridisch kader voor grensoverschrijdend televisieverkeer en de samenwerking op programmatisch gebied. In die opvatting werd hij bijgevallen, o.m. door Marcelino Oreja, secretaris-generaal van de Raad van Europa. Hij zei, dat de westeuropese landen nauwer moeten sa menwerken bij het maken van televisie programma's om de toenemende concur rentie op dit gebied uit de VS en andere niet-Europese landen het hoofd te kunnen bieden. Hij kwam tot het voorstel voor de oprichting van een multinationale com missie, bestaande uit specialisten op het gebied van de media-elektronica en verte genwoordigers van de lidstaten van de Raad van Europa. Deze commissie gaat bepalen hoe de europese televisie er in de toekomst uit zal gaan zien. In zijn rede haakte Brinkman hierop in. „Wij waren gedwongen om de steun aan het project voorlopig op te schorten we gens de geringe steun van de anderen (consortium-partners). Deze conferentie lijkt mij echter een uitstekende gelegen heid voor diegenen die zeggen belang te hechten aan daadwerkelijke europese sa menwerking, zich op een positievef wijze uit te laten over het Europa-televisie' initi atief". De bewindsman voegde daar nog aan toe dat ons land open blijft staan voor Europa-tv, mits de EBU het project blijft steunen. Met zijn oproep gaf de bewindsman ge hoor aan het verzoek van een grote meer derheid van de Tweede Kamer, waar on tevredenheid heerst over de wijze waarop verleden week Europa-tv de nek werd omgedraaid. hJLVERSUM Kinde- i Ontvoering is in Neder- 'tyid een probleem dat dJuwelijks leeft omdat l >t hier zeer sporadisch V(jorkomt. De ontvoerin- lain waar het in ons land, sq eigenlijk in heel Euro- nl vooral om draait, zijn Weglopers' (minderjari- ?n die het niet meer met P*n ouders kunnen vin- ™)n) en kinderen die, na Jn echtscheiding, door fajn van de ouders wor- tyn ontvoerd. In Ameri- zq ligt dat anders. Daar v%rden jaarlijks een mil- '*|n kinderen als vermist Jgegeven. Van 50.000 icprdt nooit meer iets irnomen. aanslag, die deze onzeker- id op een mensenleven 5^egt, is één van de facetten is verwerkt in de aangrij nsde Amerikaanse tv-film 1 fermist: Adam Walsh" (don- Wag: Ned. 1 om 20.28 uur). vïze met een Emmy Award Ikroonde rolprent uit 1983 is htbaseerd op het waargebeur- verhaal van de familie alsh. De film begint in 1981 et de ontvoering van het 6- 'ige jochie uit een waren- .Jis in Hollywood Mali en digt twee jaar later, na een !4 jeloos lijkende strijd van i41 vader John Walsh, met het ondertekenen van de Mis sing Children Act door presi dent Reagan. Dankzij deze wet werd het voor ouders van vermiste kinderen onder meer mogelijk bij de opspo ring van hun kroost toegang te krijgen 'tot de nationale misdaadcomputer van de FBI. Machteloosheid Leuk is de televisie-film, die deel uitmaakt van de EO the ma-avond over het onder werp, allerminst. Hij roept vooral een gevoel van mach teloosheid op. Doordat het produkt is gemaakt met veel gevoel voor drama zal hij ook emotioneel zijn uitwerking niet missen. Vooral ouders met kleine kinderen zouden moeten kijken, want er zit een aantal heel wijze lessen in verwerkt. Eén ervan is: laat nooit je kind (al is het maar even) alleen als je in een wa renhuis boodschappen doet. Dat deed Reve Walsh wel. Twee weken later werd het stoffelijk overschot van Adam teruggevonden. Hij was ont hoofd. Het feit dat er met geen woord wordt gerept over dit onbeschermd achterlaten van het jochie, is de enige zwakke plek in de film. Als moeder moet je toch minstens wroeging krijgen en als vader zou een aantal verwijten in de richting van je vrouw geen onnatuurlijke reactie zijn ge weest. Maar blijkbaar domi neerden het verdriet over het verlies en de problemen die de Walsh-familie moest over- winnnen om de medewerking te krijgen van het politie-ap- paraat. Weinig gunstig Politie, justitie en de Senaat worden weing gunstig afge schilderd in dit drama. Had John Walsh niet zelf de lei ding op zich genomen van de grootste opsporings-actie, die ooit in het zuiden van Florida werd gehouden, dan had hij waarschijnlijk net als veel ouders nu nog niet gewe ten wat er met zijn zoon was gebeurd. De onverschillige houding van het justitiële ap paraat vormt in deze rolprent een scherp contrast met de ra deloze ouders, die het meest dierbare dat ze bezitten, kwijt zijn. Maar de gemakzucht van die ambtsbekleders grenst dan ook aan het ongelooflijke. Een week nadat Adam was ont voerd. had driekwart van de sheriffs in Florida nog altijd niet de moeite genomen om op de telex te kijken voor Adams gegevens, terwijl John ze allemaal persoonlijk had gealarmeerd. Ook de FBI ver leende geen enkele medewer king. Johns acties op radio, televisie en in de kranten (er werd enorm veel over gepubli ceerd) bracjiten het probleem van de kinderontvoering, dat tot dan altijd onder het vloer kleed was geveegd, in elke huiskamer. Zijn strijd, ge steund door duizenden ou ders, had tenslotte een wets wijziging tot gevolg. Toch is het probleem niet opgelost. Dat zal waarschijnlijk pas ge beuren wanneer iedere Ame rikaanse burger besluit wat minder individualistisch door het leven te stappen. Overtuigende rol Er wordt sterk geacteerd in ..Vermist: Adam Walsh". Zo zet Daniel J. Travanti als John Walsh een overtuigende rol neer. Travanti, die de tv- kijker kent als Frank Furillo uit de politieserie „Hill Street Blues", schittert vooral in de emotionele scènes. Jo-Beth Williams komt als moeder Reve wat minder uit de verf. Nergens is er een door tranen aangetast gezicht. Bovendien reageert ze minder hevig op de gebeurtenissen dan haar man. Mogelijke oorzaak is het feit dat de band tussen Adam en haar wat losser was dan tussen vader en zoon. De makers kozen in „Vermist: Adam Walsh" voor een direc te en keiharde confrontatie met de kijker. Bovendien mikten ze op een grote kijk dichtheid. Daarom werd voor drama in de vorm van een tv- film gekozen in plaats van een discussie met deskundi gen en ouders van vermiste kinderen. Wat de kijker krijgt voorgeschoteld, is hoe Reve en John Walsh de ontvoering met alle gebeurtenissen er omheen beleefden. Geen fic tieve stellingen of academisch gepraat, maar gewoon het verhaal van twee radeloze mensen. De uitwerking mist zijn doel nauwelijks. Als kij ker word je participant van het gebeuren. Je wordt mee gesleept in de emoties en machteloosheid, in de onbe antwoorde vragen van de ou ders en de weg die zij zoeken om hun leed te verzachten. 0 Het is een weg die eigenlijk iedereen gespaard zou moeten blijven. fik Taf' Afl.33. (herh.) JlPlona, kinderprogramma. AH.: Plons en de picknick (herh) Zeppelin, informatief kinder magazine. Presentatie: Felix Dirk van Haveskerke, 13-deli- ge jeugdserie. Afl.2: Het ver- S Uitzending door derden: Pro gramma van de Katholieke Te- ei Jevisie- en Radio-Omroep Mededelingen l Journaal R Carte Blanche. Vandaag: Leo >e Brants brengt de - figuur van ijé Frans Lamoen, vooroorlogs e; kleinkunstenaar, tot leven World safari: Overzicht van 's' Kl werelds rijkste natuurgebieden 4n.a.v. het 25-jarig bestaan van het World Wildlife Fund. Pre sentatie: David Attenborough en Julien Pettifer Hel Gerucht, kunstmagazine di Nationale Loterij ,e£3.05 Journaal met aansl. T 2 -e Zonen en dochters. (Sons and j Daughters). Australische serie. Afl. 207. Paul komt te weten wie hem gaat opvolgen, kevin heeft problemen met Lynn Intermezzo: Frank Theuns. piano, en Jan van Landeghem, klavecimbel: Largo e dolce. Bach (herh) Oshin, Japanse serie. Afl. 23. (herh.) Mededelingen Journaal Kijk uitl Vandaag: Kruispunten Kwidam, telefoonspel met Marleen Gordts a I Dossier llson 704 (Se- q conds), Amerikaanse speelfilm (1966) van John Frankenhei- 11 mer. Met Rock Hudson, John Randolph, Will Geer e.a. Een /3 bekend bankier wordt het 3g slachtoffer van een geheimzin- c nige organisatie, die iemand 0 een grondige metamorfose kan '3 doen ondergaan. ^23.00 100 Jaar aluminium. In U 1886 ontwikkelden de Frans man Heroult en de Amerikaan - Hall onafhankelijk van mekaar een elektrolytisch procédé .J voor het bereiden van alumini- ll: um. Dit was het begin van een ware omwenteling. Op 24 no vember werd de tweejaarlijkse I.A.I.-prijs uitgereikt. Deze prijs i van het Nationaal Fonds voor Wetenschappelijk Onderzoek .i wordt toegekend voor studies aluminiumlegeringen BF 1 Nouba nouba, kinderprogram ma 1 Carrefours. 1 Cs Soir, regionaal magazine Quick st Flupke. tekenfilm 1 Journaal 1 C'est a voir: Gala-avond t.b.v. Amnesty International met o.a. Toots Thielemans. Maurice Bè- jart. Dominique Cornil en Jo- han Verminnen Coup ds film Cargo de Nuit Presentatie: Jean-Louis Sbille Laatste nieuws >-23.25 Le coeur et l'eeprit. programma voor katholieken DUITSLAND 1 16.00 Die Sklavin Isaura, Braziliaan se serie naar de roman van Bernardo Guimaraes. Met: Lu- celia Santos. Rubens de Falco, Gilberto Martinho, e.a. Afl. 11 16.25 Eurovisie-uitzending over de uitreiking van de Nobelprijs voor de Vrede 1986. vanuit Oslo. Kommentaar: Albrecht Fösling 18.25 Sender Frikadelle 19.00 Hart aber herzlich (Hart to Hart). Amerikaanse serie. Afl.: Gefahrliches Spielzeug 19.57 Programma-overzicht 20.00 CS Tagesschau. 20.15 Dumbo, der fliegende Elefant (Dumbo). Amerikaanse Walt Disney-tekenfilm (1941) van Ben Sharpsteen. Muziek: Oli ver Wallace en Frank Churchill. De mpeder van Dumbo is zeer trots op haar zoon. Ze wordt woedend als men hem vanwe ge zijn grote oren plaagt en in een circus stopt. Daar sluit hij vriendschap met de muis Ti mothy. die met hulp van Jim Crow en zijn kraaienbroeders er voor zorgt dat Dumbo een beroemde vlieg-kunstenaar 21.15 Deutschland vor der Wahl, hearing over de buitenlandse politiek. Met afgevaardigden van de CDU, SPD. FDP. CSU en de Groenen 00.30 Tagesschau 00.35 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 16.00 Heute 16.04 Anderiand, serie. Afl.: Kais Geheimnis. (herh). Aansl.: heu- te-Schlagzeilen 16.35 Der Waschbar Rascal, teken filmserie. Afl.: Eein seltsamer Patient 17.00 Heute. Aansl.: Aus den Lén- dern 17.15 Tele-lllustrierte. Actueel the ma. sport en amusement 17.45 Dia Wicherts von nebenan, serie met o.a. Stephan Orlac, Maria Sebaldt en Jochen schróder. Afl.: Ratschlage ei- ner Freundin. Aansl.: heute- Schlagzeilen en Lottotrekking 18.20 Die Wicherts von nebenan, vervolg 18.55 Lottotrekking 18.58 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Kino-Hitparade, filmmagazine. Presentatie: Sabine Sauer 20.15 ZDF-Magazin, actualiteiten en achtergronden 21.00 Der Denver-Clan (Dynasty), Amerikaanse serie met John Forsythe, Linda Evans. Joan Collins, e.a. Afl.: Claudias Erbe. Alexis en Dex brengen koning Galen naar het zieken huis. De artsen zijn van mening dat ze de vorst via een opera tie van zijn verlamming kunnen afhelpen. 21.45 Heute-Journal 22.05 lm Zeichen des Feuers, film portret van Elie Wiesel, de win naar van de nobelprijs voor de 2?.50 Vincent van Gogh Ein Lis bon in Leidenscnaft (Lust for Life), Amerikaanse speelfilm (1956) van Vincente Minnelll. Met: Kirk Douglas, Anthony Quinn, James Donald, e.a. Na zijn werk als zendeling onder de mijnwerkers in de Belgische Borinage werpt Van Gogh zich volledig op de schilderkunst. In Parijs leert hij andere moderne kunstenaars kennen. Maar zijn innerlijke onrust jaagt hem steeds verder in het isolement 00.45 Heute DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II: cursus Engels. les 12 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 19.45 Raamprogramma van de re gionale studio's 20.00 Tagesschau met weerbericht 20.15 Ich stelle mich: Professor Ru- dolf Pichlmayer, filmportret over de directeur van de Kli niek voor transplantaties van de Medische Faculteit te Han- 21.45 Eff-eff: Freizeit und Fitness, vrije tijdsmagazine 22.30 D I3 Die Menachenfalle (Trapped), Amerikaanse speel film (1949) van Richard Flei scher. Met Lloyd Bridges. John Hoyt, Barbara Payton e.a. Wanneer in het Westen van de V.S. perfect vervalste dollars opduiken, blijkt het om dezelf de serie te gaan als waarvoor vervalser Tris Stewart nog een straf uitzit. Men biedt hem strafvermindering aan in ruil voor informatie. Daar heeft Stewart wel oren naar. maar dan ontstaat er ineens een vluchtmogelijkheid. 23.35 Das Portrait: Fiat-Boss Gio vanni Agnelli, reportage over de wderopleving van Fiat on der leiding van president-di recteur Agnelli 00.05 Laatste nieuws BBC 1 John Craven's Newsround The children of Green Knowe Masterteam, spelprogramma Journaal en weerbericht London plus Wogan, Amusementsprogram ma met Terry Wogan The Clothes Show Dallas, Amerikaanse serie. Afl.: Bells are ringing Points of view Conservatieve party Journaal, regionaal nieuws en weerbericht The visit. Documentaire-serie van Desmond Wilcox. Deel 5: Love letters. Hoewel er slechts een ontmoeting plaatsvond tussen Betty Allen en Chuck Bridges, schrijven ze elkaar al 42 jaar brieven, die soms heel veel lijken op geliefdesschrij- verij. De 68-jarige Betty reisde onlangs naar New Mexico voor een eerste bezoek aan Chuck en Desmond Wilcox reisde Sportsnight, met voetbal en Masters-tennistoernooi Weerbericht BBC 2 17.00 The Pamela Armstrong Show 17.30 Global report: The Kerala so lution 18.00 Domesday Detective, kwis 18.30 Cover to cover 19.00 Geronimo, Amerikaanse speel film (1962) met o.a. Chuch Connors, Ross Martin. 1883. De Apachen hebben zich over gegeven aan het Amerikaanse leger in ruil voor land en voed sel. De belofte wordt echter niet nagekomen en het legen darische Apache-opperhoofd Geronimo trekt met vijftig vol gelingen ten strijde tegen de cavalerie Pasadena Youth Orchestra Out of court M.A.S.H., Amerikaanse serie met Alan Alda. Loretta Swit. Wayne Rogers e.a. Afl.: Opera tion nose lift. Hawkeye en Tap per proberen een soldaat van zijn complex af te helpen. Hij heeft een te grote neus Breaking up, serie van Nigel Williams. Met: Tim Haynes. Ei- leen Atkins e.a. Mr. Mailer maakt zich kwaad wanneer hij ontdekt, dat de rolbezetting van het kerstspel niet naar zijn Diving Caves of Marble Conservative Party Newsnight, actualiteiten i Weerbericht ITV Take the high road Nieuws Farmhouse kitchen Voor de jeugd Blockbusters Nieuws About Angelia. Crossroads This is yoiur life Coronation Street Strike it lucky. Quiz The Benny Hill Show, serie The Equalizer. Polltle-serie. Afl.: The defector Politieke zendtijd Nieuws en weer Snooker. Hofmeister W.K. dubbel Joy in my soul SKY CHANNEL 17.00 The DJ Kat Show 18.00 I dream of Jeannie 18.30 Hazel. The Flagpole 19.00 Hogan's Heroes. Hogan's Trucking Service... We Deliver the Factory to you 19.30 Cash and Company. Such sweet sorrow 20.30 Ginger in the Morning. Ameri kaanse speelfilm (1973). Met Sissy Spacek. Gordon Wiles en Susan Oliver. Romantische ko medie over een eenzame ver tegenwoordiger, die een knap pe lifster oppikt. Hij wordt aan getrokken door haar jonge on afhankelijkheid. zij door zijn ouderwetse gevoel voor ro mantiek 22.15 Shell International Motor Sports 1986. Tweede deel van de 1986 Fuji 1000 km race in 23.20 Roving Report. Actualiteiten 23.50 Si Young, Free and Single Popmuziek (herh.). 00.35-01.00 IS Pop Formule. Popmu ziek (herh.). TV 5 16.05 15 ans dé ja 16.50 Cadences 17.30 Dedicaces 18.00 Récréation 18.40 Des chiffres et des lettres 19.00 15 ans déja 19.50 Télescope 20.50 Cadences 21.30 Dedicaces 22.00 Journal tèlévisé 22.30 Continent Francophone MUSIC BOX 17.00 (3 The Simon Potter Show, met 'Chart Attack', overzicht van de Engelse hitparade (herh.) 18.00 EJ The Amanda Redington Show (herh.) 19.00 (a The Nino Firetto Show (herh.) 20.00 ia The Martin Buchanan Show (herh.) 21.00 ta The Timmy Mallett Show (herh.) 22.00 [a The Simon Potter Show (herh.) 23.00 (a Rox Box, popprogramma in samenwerking met de RTBF, gepresenteerd door Ray Cokes 00.00 E The Shadow (herh.) 01.00 (a The Timmy Mallett Show 02.00 ta The Amanda Redington Show 03.00 ta The Nino Firetto Show 04.00 ta The Martin Buchanan Show 05.00 tSThe Simon Potter Show, met een overzicht van de LP/ CD-hitlijsten 06.00-07.00 ta The Shadow, video- clips gepresenteerd, door de Grote Onbekende CD Ondertiteling via TeleTekst. S Tweetalige of stereo-uitzen- Ii Zwart/wit-uitzending. Zwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. m Bi) niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. NEDERLAND 1 09.30 en 13.00 Nieuws voor doven. EO: 15.30 The last sailors. (Herh.). 15.55 Pablo ontmoet Napoleon Bo naparte, tekenfilm. 16.00 Daktari, Amerikaanse serie. Hedley krijgt te horen, dat hij zijn baan moet opgeven en daar zijn Daktari en Paula niet erg gerust op. 16.50 Kinderkrant NOS: 17.30 'A6-Journaal. DUITSLAND 1 10.23 Voetbal UEFA-Cup 11.55 Umschau 12.10 ZDF Magazin 12.55 Persoverzicht 13.00 Heute 13.15 Teletekst 15.45 Tagesschau 15.55 Die Sklavin Isaura, Braziliaan se serie. 16.20 Die schonen stum- men Mannequins, documentaire over het fotomodel Julia 16.40 (S Die Kinder vom Mühlental 17.15 Unter- nehmen Arche Noah, Thema: Vogel- moord als beroepss port? DUITSLAND 2 16.00 Heute 16.04 Vom Urfcrümmel zum Atompilz. (herh) 16.35 Die Welt des Mërchens, serie sprookjesvertel lingen Afl.5: Das kalte Herz 17.00 Heute. 17.15 Tele-lllustrierte BBC 1 08.00 Breakfast time 09.40 Watch dog 09.55 Nieuws 10.05 Day to day 10.45 Advice shop 11.00 Nieuws voor slechthorenden 11.Neighbours 11.25 Phillip Schofield 11.30 Play School 11.50 Pinny's house 11.55 Five to eleven 12.00 Nieuws 12.05 Food and drink 12.35 Open air. 13.25 Domesday Detective 13.5S Regionaal nieuws 14.00 Nieuws 14.25 Neighbours 14.50 Animal fair 15.00 Robbery under arms, Engelse speelfilm (1957). Romantiek en misdaad in Australië 16.40 Tekenfilm 16.50 Phillip Scho field. 17.10 Popeye ITV 07.15 Good Morning Britain 10.35 Sesamstraat 11.45 The School Rule Book 12.30 Out A about. 13.00 Te kenfilms. 13.30 The Sullivans 14.00 Nieuws 14.30 Fifty fifty. 15.30 Dayti me 16.00 Take the high roed 16.25 Nieuws SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Show 08.30 Sky Trax. Popmuziek 13.10 Skyways 14.00 City lights 14.25 Roving Re port 15.00 The Pat Sharp Show 15.30 Canada Calling. 16.00 The Great Video Race. MUSIC BOX 07.00 E Muziekprogramma's. Tim my Mallett Show (07.00). Amanda Re dington Show (08.00), Nino Firetto Show (09.00). Simon Potter Show (10.00), Martin Buchanan Show (11.00) en 'Private Eyes', special (12.00). Herhalingen. NEDERLAND 1 VOO 15.20 Club Veronica, jongeren magazine gemaakt door leden van Club Veronica 15.30 Voetbal: Guimaraes FC Groningen, rechtstreeks verslag van de eerste helft. Commentaar: Harry Ver- meegen 16.15 Veronica Sport 16.30 Voetbal: Guimaraes FC Groningen, rechtstreeks verslag van de tweede helft. Commentaar: Harry Vermeegen NOS 17.30 'A6-Journaal VOO 17.46 Dynasty, Amerikaanse tv- serie met o.a. John Forsy the en Linda Evans. Afl.: Twisten. Terwijl Rita, de namaak Krystle, op de vlucht slaat voor de avan ces van „haar" Blake, legt koning Galen aan Michael uit, dat zijn huwelijk met Amanda'op een deal met Alexis berust TELEAC 18.30 m Cursus Tekenen en schilderen. Afl. 3: Compo sitie VOO 19.00 Countdown, popprogram ma met Adam.Curry NOS 20.00 Journaal SOCUTERA 20.28 Ouderen in het verkeer, programma van de Vereni ging Veilig Verkeer Neder land VOO 20.33 Tineke, praatprogramma gepresenteerd door Tine ke de Nooij 21.25 Newhart, Amerikaanse se rie. Afl.: Volgeboekt hotel. Kerstavond is het hotel volgeboekt. Er ontstaan problemen wanneer een jonge timmerman en zijn zwangere vrouw een ka mer vragen 21.50 Nieuwslijn, actualiteiten rubriek 22.25 Miami Vice, Amerikaanse serie. Afl. Het Trustfonds. Een Boliviaans cruise schip wordt overvallen door piraten, die alle pas sagiers doodschieten en 5 kilo cocaïne buitmaken. Ous neemt Crocket Tubbs de gedaante van een drugssmokkelaar aan om hen op te sporen 23.10 RUR, praatprogramma. Presentatie: Jan Lenferink NOS 00.00 Journaal 00.05 Nieuws voor doven NEDERLAND2 VPRO 15.30 Punky Brewster, Ameri kaanse jeugdserie. Met: Soleil Moon Frye, George Gaynes. Susie Garett e.a. RADIO 1 16.05 EO: Tijdsein 18.45 Waar waren we ook al weer?. 18.58 Metterdaad hulpverlening. 19.02 NOS: Hobbyscoop. 19.30 Akkoord. 20.02 Langs de lijn. 22.02 NOS Podium van de Neder landse Lichte Muziek. 23.07 Met het oog op morgen. 00.02 NCRV: Volgstpot. 01.02 Romance. 02.02 Nachtexpress. 06.02 In 't voorbijgaan. 06.07 Non-stop lichte muziek RADIO 2 18.03 Hier en nu. 18.30 Praline. 18.54 In 't voorbijgaan. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VPRO: Frontlijn. 21.02 Backline. 22.02 Gonzo Radio. 23.02 Heartlands RADIO 4 18.00 NOS: Nieuws. 18.02 AVRO: Het betere werk. 19.00 Piano-è-quatre-mains. 20.00 Nieuws. 20.02 Woensdagavondconcert. 21.30 Op het toneel v.d. wereld. Eras mus-herdenking. RADIO 5 18.10 TROS: TROS Kinderforum. 18.20 P.P.: Uitzending van D'66. 18.30 TROS: Tempo Doeloe. 19.00 NOS: Progr. voor buit. werkn. 20.30 FEDUCO: Medelanders Neder landers. 20.55 Medelanders Nederlanders. (herh) REGIONAAL - RADIO RIJNMOND 16.30 Tussen 16.30-17.00 Radio Rijn mond Getapt, talkshow. Na 17.00 cul tuur. nws, sport Quiz en Waarachtig en aandacht voor het onderwerp van de week. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek mei 19.30-20.00 Moker BRT 1 16.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 18.45 Protestants-godsd. uitzending. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 „Incontro" voor It. migranten. 20.03 Sport en muziek. Verslag 3e ronde UEFA-beker. 22.30 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 2X30 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio Twee. Popradio. 22.05 Radio Tropical. 23.30 Twee tot twee. BRT 3 17.35 Wel thuis. (kl. muziek). 18.10 Aktueel. 18.30 Van Alboka tot Zurna. 19.00 Symposium: Notities. 19.45 Jazz Criss Cross. 20.30 Musica Antigua. Afl.: Een typisch kind 15.55 Max Laadvermogen. Afl. 12: Max en Albert brengen het hoorspel Oorlog en Onschuld 16.15 Nieuwe maatjes, buiten landse kinderen vertellen over Nederland 16.30 Hamm en Hoppa. Afl.: Re gen 16.45 Achterwerk in de kast, programma waarin kinde ren hun zegje kunnen doen 17.00 Moeroen Boechstansan- goer, (Murun), kinderserie. Afl.: Moeroens buurmeisje is verdrietig 17.05 De grote dikke beer ver telt, tekenfilm van de au teur en illustrator Janosch 17.20-17.30 Pol, kinderserie. Afl.: Brand FEDUCO 17.40 Ideeënbank, serie over maatschappelijke aktivi- teiten in de regio's. Afl. 2: West-Friesland NOS 18.10 Eerste trekking van de Staatsloterij 18.15 Nieuws voor doven 18.30 Sesamstraat 18.45 (D Jeugdjournaal 19.00 Journaal P.P. NOS Van Gewest tot Gewest, regionaal magazine. 1. Frysk in beeld. 2. De golf baan van jonkheer van Riemsdijk in het natuurge bied „De Spinsterberg". 3. Voorheen de vooruitgang: reportage over de strijd tussen de coöperatieve boeren en de particulieren ondernemers in de Gro ningse veenkoloniën. Wie, wat, waar en hoe laat? rubriek over evene menten op het gebied van kunst, cultuur, recreatie en toerisme I [D Warenar, toneelstuk van P.C. Hooft uit 1616. TV-regie: Guus van Wave- ren. Gespeeld door het Mechels Miniatuur Teater. Zoals we eerder schreven is Warenar een vrek, die voor de werkelijkheid geen oog meer heeft en dus ook niet in de gaten heeft dat zijn dochter hoogzwanger is. Het thema ontleende Hooft aan 'Aulularia' van de Romeinse dichter Plau- tus. I Het Radio Kamer Orkest o.lv. Ernest Bour speelt symfonie no. 3 uit 1783, Meder. Studio sport Journaal Den Haag Vandaag Nederland C, actualiteiten en achtergronden op het gebied van kunst cultuur in binnen- en buitenland. M.m.v. Berend Boudewijn, Cees van Ede e.v.a Nieuws voor doven 21.45 22.30 22.45 23.00 MORGEN RADIO 1 07.03 AVRO: Auto in? AVRO aan! 09.05 Arbeidsvitaminen. 12.05 AVRO Magazine. 12.56 NOS: Med. v. land- en tuinb. 14.05 Koperen Ko en Nikkelen Nelis. 15.05 De burgemeester is jarig. 16.05 KRO: Echo-magazine RADIO 2 07.03 NCRV: Het levende woord. 07.10 Vandaag, .donderdag. 08.03 Hier en Nu 08.54 Ontmoeting. 09.03 Wie weet waar W. Wever 10.03 Plein Publiek. 11.30 Twaalfuurtje. 12^0 Middagpauzedienst. 13.03 Hier en Nu. 13.20 Kletsmajoor. 13.30 De familieshow. 15.03 Als de dag van toen. 16.03 De wereld zingt Gods lof. RADIO 3 07.03 TROS: De Havermoutshow. 09.03 De Hugo van Gelderen Show. 11.03 De Europarade. 12.03 50 Pop of een envelop. 14.03 De Polderpopparade. 15.03 TROS: nationale hitparade RADIO 4 08.00 VOO: Nieuws. 06.02 Meesterwerken op CD. 11.00 Muziek voor miljoenen. 13.00 Nieuws. 13.02 Ned. Muziekland Klassiek. 14.00 EO: Metronomium in concert. 15.30 Zeggen en Schrijven. 16.00 VPRO: Het Portret - G. Mahler. RADIO 5 09.00 NOS: Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: De verleiders. 10.00 KRO: Kiekeboe. 10.20 Jeugdkatechese. 10.30 De Zonnebloem. 11.00 De 50+ Seniorenshow. 12.00 Nieuws 12.05 Op de eerste rang. 13.00 Nieuws. 13.10 Kruispunt. 13-30 Da Capo. 14.00 Het Dossier. 15.00 Zin in muziek op S. 15.20 Als een licht in de morgen. 15.40 O Kwadraat. 16.00 NOS: Zo kan het ook. 16.30 Een leven lang. REGIONAAL - RADIO RIJNMOND- 7.30-8.30 Om 7.30. 8.00 en 8.30 Reg. nws. weer en verkeer Tegen achten de column en om 7.45 en 8.15 Quiz en Waarachtig. Verder studiogasten, re portages en achtergronden v.h. nws. 16.30-18.20 Tussen 16:30-17.00 Radio Rijnmond Getapt. Na 17.00 cultuur, nieuws, sport Quiz en Waarachtig en aandacht voor het onderwerp van de week. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 11.00-12.00 Ouderenprogramma. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13J3 Tussendoor, cult. Informatie. 14.03 Accordeon en Vlaamse liedjes. 15.03 Zo d' Ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. 18.10 Actueel. BRT 2 05.30 De eerste ronde. 09.00 Kunstkrant. 09.10 Muziekboetiek. 10.03 Parkeerschljf. bont magazine. 12.00 Regio-prog. 13.10 De Middagpost, over radio en tv. 14.00 Hitbox. 17.00 Focus. 17.10 Radio twee: poptelefoon en om BRT 3 07.00 Goede Morgen. 06.15 Ochtendconcert 10.00 Piano Stars and Stripes. 11.00 Symfonische muziek. 12.00 Tafelmuziek. 13.00 Aktueel. 13.30 Liszt, mens en musicus. 14.30 Straatmuziek. 16.15 Appendix. ..from the Street". 16.30 Jazz Intermezzo met Belg. mu sici. 17.00 Gevarieerd instrumentaal.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 11