Goed herstel handbaldames SetdócOouttmt Sportkantines geen bedreiging voor horeca NEDERLAAG TEGEN SOVJET-UNIE DRAAGLIJK Veiling bij NAC geen succes fiscus Computerplan voetbalclubs Sterke ouverture Niesten SPORT WOENSDAG 10 DECEMBER 1986 PAGINA 1! Britse golfer Woosnam niet welkom in Kenia NAIROBI De Keniase Golf Unie heeft de Britse golfer Ian Woosnam uitgesloten van deelneming aan de strijd om de Open Keniase titel in fe bruari. Woosnam werd vorig jaar winnaar van het toernooi. Woosnam heeft het afgelopen weekeinde gespeeld in het toernooi van Sun City, in het Zuidafrikaanse thuisland Bo- puthatswana. Volgens Mike Harbage, woordvoerder van de Keniase bond, was Woos nam één van de weinige top- spelers, die geen gehoor had gegeven aan de politieke druk om weg te blijven bij het Zuid afrikaanse toernooi. Gewichtheffer Sjalamanov verdwijnt in Melbourne MELBOURNE De Bulgaarse gewich theffer Nairn Sjalamanov is in Australië verdwenen nadat hij in het weekeinde de wedstrijden om de wereldbeker had gewonnen. Sjalamanov, net negentien, had tijdens die wedstrijd zijn wereldre cord trekken verbeterd tot 148 kilo. Vol gens mededelingen van de politie is de Bulgaar het laatst gezien te Melbourne gezien in gezelschap van een vrouw en twee andere mannen. „Hij heeft een gel dig paspoort met visum", werd er aan toegevoegd. „Tot nu toe heeft hij zich niet tot ons gewend, wat ons betreft be staat er geen enkel probleem." De bege leiders van de Bulgaarse ploeg echter hebben de vermissing van hun gewich theffer wel bij de politie aangemeld. Motocrosser Malherbe stapt in autosport BRUSSEL De Belgische motocrosser André Mal herbe stapt over naar de autosport. De drievoudig wereldkampioen in de 500 cc-klasse heeft voor het nieuwe race-seizoen een eigen renstal opgericht, die in de strijd om het kampioenschap in de for mule 3 uitkomt met een Volkswagen-Ralt. Naast Malherbe maken ook zijn landgenoten Eric Bache- lart en Chantal Grimard deel uit van het team. Fred André vertrekt bij Telstar VELSEN Fred André, de trainer van Telstar, zal de eerste divisieclub uit Velsen per 30 juni van het vol gend jaar verlaten. Het bestuur van Telstar heeft giste ren besloten het contract met de trainer, die vier jaar voor de club heeft gewerkt, niet te verlengen. DEN HAAG De sportkantines vormen geen ernstige be dreiging voor de Horeca, is de conclusie van een onderzoek dat door de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, in op dracht van de vorige staatssecretaris van Economische Za ken Van Zeil, werd verricht. De tussen-rapportage maakt duidelijk dat bruiloften en partijen in sportkantines tot de uitzonderingen behoren en dat horeca-activiteiten voor niet-leden beperkt blijven. De horecawereld meent dat de rijksoverheid, via wettelijke maatregelen, de gemeenten moet dwingen op te treden tegen misbruik van kantines. Bij onderzoeken in diverse gemeenten bleek dat de overeen komsten, die gesloten zijn tussen de horeca en de sportbon den tot een bevredigende situatie hebben geleid. Een derge lijke overeenkomst wordt in de tussen-rapportage zelfs als voorbeeld gesteld. NAC deelt met Volendam BREDA De in fi nanciële moeilijkheden zittende Bredase club NAC heeft uit de vei ling van dinsdag de in spiratie geput om sub topper Volendam een gelijkspel af te dwin gen. Het inhaalduel eindigde in 1-1. Duif zette Volendam na 69 minuten op voor sprong. Landsbergen maakte tien minuten voor tijd gelijk. Bakker van Volendam kreeg van scheidsrechter Dolstra een gele kaart. Nieuwe shirtsponsoi voor FC Groningen| GUIMARAES FC Groningen shirt-sponsor Aegon gaan uit elka Vanaf 1 juli 1987 prijkt de naam v het Japanse electronicabedrijf Pion< op de truien van de Groningse vo bailers. In principe is de verbinte afgesloten voor de periode van d jaar, waarmee een bedrag van tegen 5 ton gemoeid is. Aegon had FC G{ ningen na vijf jaar geld schieten al v vroeg laten weten te stoppen. Daari waren de successen van het sponsotj van schaatsevenementen en -ploea niet onbelangrijk. Vertegenwoordig Ron Mulder van de sponsor ontken] dat overigens op een persconferenj in het Portugese Guimaraes. i DEN HAAG Met tien doelpunten verschil ver liezen en dan na afloop toch nog lachend rond durven stappen. Het klinkt wellicht wat te genstrijdig, maar de Ne derlandse handbaldames konden gisteravond best vrede hebben met de ne derlaag (27-17) die in de Haagse sporthal Over- bosch tegen de Sovjet- Unie werd geleden. Het tussen beide ploegen aan wezige krachtsverschil (en dan met het accent duidelijk kracht) verwees al ruim van tevoren een mogelijke verras sing naar de absolute onmoge lijkheden. De Russsinnen ver dedigen tijdens dit A-wereld kampioenschap hun vier jaar geleden veroverde titel, ter wijl Nederland als organise rend land slechts tijdelijk tus sen de allersterksten mag ak- teren. Bij het toernooi in de B-groep anno 1983 werd Ne derland slechts twaalfde, zo dat het treffen met de Sovjet- Unie al bij voorbaat als een kansloze expeditie te boek stond. „Tien doelpunten verschil, dat zou heel mooi zijn", wist Ursula Dekeling aan de voor avond van de confrontatie met de Russinnen te melden. Vandaar dat de Haagse cirkel- loopster na afloop, toen inder daad een dergelijk resultaat was bewerkstelligd, voldaan kon en ook wel degelijk mócht zijn. Zeker als men be denkt dat halverwege een marge van elf doelpunten op het scorebord stond: 17-6. De tweede helft eindigde dus in het voordeel van het gastland, ongetwijfeld bij de gratie van de wat minder aandringende Russinnen, maar beslist niet in de laatste plaats dank zij het eigen, na de rust sterk verbeterde spel waarmee een even gevreesde afgang alsnog kon worden voorkomen. Nerveus Ondanks het feit dat Neder land als underdog goed be schouwd eigenlijk niets had te verliezen, werd de eerste helft vooral beheerst door nervosi teit. Met name de twee op- bouw-speelsters Hanneke van Eijl en Monique Geitz bezon digden zich herhaaldelijk aan onnodige afspeelfouten, die door de Russische machine genadeloos werden afgestraft. Zowel verdedigend als aan vallend kreeg Oranje toen geen moment greep op het ge beuren en dreigde een zeer eenzijdig duel waarbij de in de eerdere wedstrijden ge kweekte goodwill wel eens in gevaar zou kunnen komen. Maar die angst bleek in de tweede helft ongegrond. On der aanvoering van de twee hoekspeelsters Carla Kleint- jens en Cecile Leenen herstel de het Nederlands team zich goed, liet ook het circa dui zendkoppige publiek in de volgepakte sporthal Over- bosch zich naar hartelust ho ren en werd het alsnog een aantrekkelijke vertoning, on danks zelfs het evidente ge mis aan enigerlei spanning. De speelsters van bondscoach Jan Kecskemethy wierpen nu alle aanvankelijke een rem mende werking hebbende schroom van zich af en toon den de „angsthazen" van kort daarvoor zich nu plots gelijk waardig aan de gerenom meerde tegenstander. Zeker in de slotfase toen een achter stand van 27-13 alsnog rede lijk werd goedgemaakt tot de alleszins acceptabele eind stand van 27-17. Na afloop overdreef de Russische coach Igor Turchin dan ook niet toen hij zei dat „het Neder lands team de laatste jaren een opvallende vooruitgang heeft geboekt". Kleurrijk Met deze Igor Turchin is ove rigens meteen de meest op merkelijke persoon van de Russische ploeg genoemd. Terwijl zijn speelsters veel kracht, weinig techniek en nog veel minder schoonheid bezitten, is Turchin wel dege lijk een kleurrijk figuur. De dikke, hevig kalende trainer (tegelijkertijd van 's werelds sterkste clubteam Spartak Kiev) loopt tijdens een wed strijd, ongeacht de stand, con stant op het gevaarlijke af rood aan en scheldt zijn speel sters zestig minuten lang de huid vol. Bij elke fout, hoe klein en sporadisch misschien ook. pleegt Turchin de desbe treffende pupil bij zich te roe pen, waarna een noem het maar lachwekkende verto ning volgt, die naar westerse en dus democratische maat staven eigenlijk nauwelijks te begrijpen is. Wat het aanwezige publiek, dat zich best met de fratsen van Turchin vermaakte, ech ter niet kon zien of horen, was de humor die het opge wonden standje na afloop toch ook bleek te kunnen uiten. Met opmerkingen als „Heeft u dan nooit ruzie met uw vrouw?" of „Thuis is m'n vrouw de baas, maar op het veld heeft iedereen maar naar mij te luisteren" kreeg Tur chin, wiens echtgenote Sinai- da overigens aanvoerster van de Russische ploeg is, de la chers op z'n hand. En op de vraag of hij misschien een speelster in het Nederlands team had gezien die ook in het Russische team mee zou kunnen, volgde na een korte aarzeling: „In ieder geval wel als het gaat om de schoon heid". Ook wat dat betreft inderdaad weinig franje bij de machine uit de Sovjet-Unie die vrijdag avond in dezelfde sporthal te gen Oost-Duitsland op meer tegenstand zal mogen reke nen. Dan is namelijk een fina leplaats in het geding en de winnaar van deze groep, waarin Nederland door een ongunstige loting (na Oost- Duitsland en Hongarije uit de voorronde nu de twee wereld toppers Sovjet Unie en Joego slavië) is terecht gekomen, is gelijk de grote favoriet voor de wereldtitel. Vanavond, in de nog niet uitverkochte Bui tenhof te Delft, staat de top per Oost Duitsland-Joegosla- vië op het programma. Bij het Nederlands team werd Cecile Leenen uiteindelijk topscorer met zes treffers. Links: Igor Turchin op dreef, ditmaal ten koste van benjamin Tamila Olesjuk. Oost-Duitsland en Joegoslavië blijven volgen DEN HAAG In groep 1 van de hoofdronde van het WK handbal is de span ning te snijden. De Sovjet- Unie, Oost-Duitsland en Joegoslavië hebben elk vijf punten uit drie wedstrijden en welke van deze ploegen zich uiteindelijk voor de fi nale zal plaatsen, is met nog geen mogelijkheid te voorspellen. Oost-Duitsland, vanavond in de Delftse sporthal Bui tenhof om 18.30 uur tegen stander van Joegoslavië, won gisteravond in Almere met 25-20 overigens met slechts gering verschil van Oostenrijk dat in Amster dam de volgende tegen stander van Nederland is. Joegoslavië had nog meer moeite met Hongarije: 19- 18. In groep 2 won Noorwegen de tweede wedstrijd in de Haagse sporthal Overbosch met ruime cijfers (29-16) van het wel snelle, maar in fysiek opzicht duidelijk te kort schietende Zuid-Ko- rea. Dit tot groot enthou siasme van de fel meele vende Scandinavische sup porters. Roemenië, dat won van China, heeft hier de beste papieren met de maximale oogst uit drie wedstrijden. Tsjecho Slo wakije (winst op West- Duitsland) en Noorwegen volgen op twee punten achterstand. waarvan vier afkomstig uit een strafworp. Clubgenote Carla Kleintjens (V&L) doel puntte vier keer, evenals Hanneke van Eijl. Ursula De keling, Monique Geitz en Pe tra Jordens schoten ieder één ters soms wel wat al te lank- keer raak. Bij de Sovjet-Unie moedig uitgedeelde strafwor- schoot de fysiek zeer sterke pen) achter de Oranje-doel- Natalja Kirtsjik tien ballen vrouwen Karina Bruins en (waarvan zeven keer uit de Carla ten Velde, door de Chinese scheidsrech- DICK KIERS BREDA Door toedoen van supporters, sponsors en bestuursleden heeft de fiscus gisteren naast een vette buit gegrepen tijdens de executoriale verkoop van de roerende goederen van de voetbalvereniging NAC. De veiling bracht de belastingdienst slechts een bruto-opbrengst op van een kleine 7.000 gul den. Dat bedrag staat in schrille tegenstelling tot de schuld, die de Bredase eerste-divisieclub bij de belastingen heeft. Volgens een woordvoerder van de vereniging heeft de fiscus een bedrag van anderhalf a twee ton te vorderen. Het clubhuis van NAC was gistermorgen om elf uur ge vuld met enige honderden be langstellenden. Serieuze ko pers waren er weinig; slechts de belastingdienst zelf en een man met interesse in een mas sagetafel. De meeste aanwezi gen trachtten gezamenlijk te gen zo laag mogelijke prijzen zoveel mogelijk spullen voor NAC te behouden. De veiling was nog maar nau welijks begonnen, toen even de vlam in de pan dreigde| slaan. Enkele NAC-aanhaj gers uitten hun woede aan h adres van een belastingamb naar, die gesecondeerd dt twee politie agenten mee zat bieden op diverse kave Naarmate de verkoping vi derde en bleek dat de solida teit der supporters de fisc weinig kans bood de prijzen te drijven, werd de stemmi milder. I Onder de zogenaamde kop^ eiste ex-scheidsrechter Fra| Derks een hoofdrol op. Ij trad op als inkoper van ei groep bemiddelde NAC-fa! en verwierf zich namens h| tal van goederen tegen ze| lage prijzen. Slechts een v^ sleten wasmachine, een defe kopieerapparaat, een bran| blusser, een ladder en ej massagetafel gingen uiteinq lijk verloren voor NAC. 1 overige goederen werden o middellijk aan de club i bruikleen gegeven. Er we niets weggegeven, omdat j belastingdienst in dat gei| binnen enkele dagen wederq op dezelfde spullen beslag ki leggen. Met het houden van i veiling is het bodembeslag i de roerende goederen vj NAC voorlopig opgeheven. I belastingschuld blijft echtj wel bestaan. Eerste divisie Periodestand SC Cambuur 17 9 DS '79 17 7 Willem II 17 10 Vitesse 17 10 Volendam17 9 RKC 17 8 Heerenveen 17 7 MVV 17 7 Graafschap 17 5 NEC 17 6 RBC 17 5 NAC 17 4 Emmen17 4 SVV 17 6 Eindhoven 18 5 Wageningen .17 6 Helmond Sp. 17 4 Telstar 17 3 SC Heracles 17 2 6 2 24 35-20 8 2 22 39-25 2 5 22 38-25 2 5 22 30-21 4 4 22 33-25 5 4 21 26-26 6 4 20 23-18 5 5 19 36-29 9 3 19 26-22 5 6 17 33-37 6 6 16 32-30 7 6 15 17-22 6 7 14 21-25 2 9 14 27-37 4 9 14 35-33 0 11 12 28-36 4 9 12 22-35 4 10 10 15-35 5 10 9 20-35 Volendam SC Cambuur W.llem II rkcr.z!z Eindhoven NEC MVV Emmen SC Heerenveen OS 79 Telstar NAC De Graafschap SVV SC Heracles RBC Helmond Sport FC Wageningen 9 5 4 0 14 21 9 5 3 1 13 19 8 6 0 2 12 24 9 5 2 2 12 14 8 4 3 1 11 11 9 4 3 2 11 24 9 3 4 2 10 20 8 3 3 2 9 18 9 3 3 3 9 12 9 2 5 2 9 13 8 2 4 2 8 19 8 3 1 4 7 8 9 1 5 3 7 6 8 14 3 6 11 8 3 0 5 6 15( 9 2 2 5 6 lil 8 0 4 4 4 6- 8 1 2 5 4 5- 9 2 0 7 4 14i OS 79 is periodekampioen. ZEIST De sponsor van de KNVB, Philips, werkt mo menteel aan een plan om com puters te leveren voor voetbal verenigingen. Deze zouden moeten gaan dienen ter onder steuning van de clubs bij de al gemene financiële administra tie en de administratie van de kantine. Volgens de heer Smo- renburg, computer-deskundige van de voetbalbond, wordt het plan wellicht in het komende voorjaar via de twintig afde lingen gepresenteerd. „Het ligt in de bedoeling, dat de vereni gingen de computer krijgen aangeboden voor een interes sante prijs", aldus de heer Smorenburg. Daarnaast ziet hij voordelen voor de vereni ging ten aanzien van de tijds factor en de continuïteit. Wat het laatste aspect oordei Smorenburg: „Er ontstaat de verenigingen nog al wat p niek als plotseling een pe ningmeester wegvalt. Zoit kan bij het gebruik van ei computer worden voork men". Sportwereld Curling De Nederland herenploeg is het Europe kampioenschap curling begoi nen met een overwinning va 10-8 op Finland. Later verloi Oranje met 9-4 van Wes Duitsland. Voetbal De Engelse eers divisieclub Nottingham Fore heeft zich verzekerd van c diensten van de Noorse inte national Skejtil Osvold. ASSEN Niet favoriet Ri chard van Kempen, maar rou tinier Jos Niesten heeft de ouverture van de marathon- schaatszesdaagse gewonnen. Dat gebeurde voor 4000 toe schouwers in Assen. De ont knoping kwam tot stand tij dens de vijf extra ronden voor een kopgroep van vier rijders. Niesten plaatste een tempover hoging. Zijn generatiegenoten Dries van Wijhe en Jos Pronk hielden de benen stil en dron gen Van Kempen daardoor in een aanvallende rol. Maar de winnaar van drie races in dit seizoen en koploper van het bekerklassement, had vrede met een zege van Niesten. In de laatste ronde gaf Van Kem pen nog wel e,en beetje gas. Een echte poging zijn leer meester te achterhalen was het niet. De schaatsende wielrenner Gert Jakobs was in Assen de eerste vluchter. In tien ronden bouwde hij een voorsprong op van 300 meter op, waarna hij zich liet inlopen. Kort daarop sloten zes cracks een verbond. Niesten, Pronk, Van Kempen, Van Wijhe, Jan Kooiman en Hilbert van der Duim slaag den erin een ronde voorsprong te nemen. Hun jacht op het pe De concurrentie gunde Jos Niesten gisteren de overwinning. loton had liefst 38 ronden ge duurd. Onmiddellijk daarna brak de hoofdmacht in twee ën. Van Kempen was de enige van de vluchtgroep die had opgelet. Pas na een langdurige achtervolging konden Pronk, Van Wijhe en Niesten, met Henri Ruitenberg, het verlo ren gegane terrein goedma ken. Kooiman en Van der Duim, die volledig kapot zat, bleven in gebreke. Met een ronde voorsprong op een groep van dertig rijders en twee ronden op het peloton, bleek het voor Van Kempen, Pronk, Van Wijhe en Niesten simpel de race verder te con troleren en verschafte het kwartet zich een aardige pun- tenvoorsprong. Alleen voor Van Wijhe zijn de punten in het Zesdaagsegebeuren bij zaak. Wegens principiële rede nen verschijnt hij zondag tij dens de finale niet op het overdekte kunstijs in Heeren veen. Daardoor komt Van Wijhe niet in aanmerking voor het eindklassement, omdat deelneming in het Friese land een verplichting is. Voor de eerste maal is er overigens sprake van een echte Zesdaag se. Alle wedstrijden tellen mee voor het eindklassement. In de voorgaande edities mocht ie dereen het slechtste resultaat schrappen. Rechtbank stelt Schapendonk in het gelijk DEN BOSCH De Bossche rechtbank heeft geen bezwaar tegen de uitlatingen, die voet baller Kees Schapendonk deed in het voetbalweekblad Voet bal International. Tijdens het interview deed Schapendonk uitspraken over zijn ervarin gen met zijn voormalige advi seurs Jongen en mr. Goumans. Jongen en Goumans voelden zich door de uitspraken van Schapendonk benadeeld en spanden een kort geding aan tegen de voetballer. Mr. A. van Deelden van de Bossche rechtbank wees de klacht ech ter af. De twee adviseerden Schapendonk bij een transfer van het Maastrichtse MVV naar AA Gent in België in 1982. Ook later gaven Jongen, ex-manager en Goumans, ex- secretaris, van MVV adviezen aan Schapendonk. In het in terview beweerde de dit sei zoen voor het Rotterdamse Ex celsior uitkomende voetballer, dat er „grof geld" aan zijn car rière was verdiend. Goumans en Jongen, verenigd in het vennootschap BBI, vonden het artikel tendentieus, feitelijk onjuist en grievend. Kees Schapendonk ontkende zich onrechtmatig ten opzichte van de eisers te hebben opgesteld en werd door de rechtbank in het gelijk gesteld. Rothengatter niet zeker van contractverlenging LAREN Huub Rothengatter tast in het duister over zijn toekomst bij de Westduitse Formule I-renstal Zakspeed. Stalbaas Zakowski bracht gis teren naar buiten dat Rothen gatter niet meer in beeld is voor een plaats in één van de twee bolides, die komend sei zoen worden ingezet. In zijn eigen organisatie, in Niederzis- sen, was daar niets van be kend. Zakowski meldde ook vijf rijders mee te nemen voor testritten op het Zuidfranse circuit Le Castellet, volgende week. Van die kandidaten hebben de Brit Palmer, al twee seizoenen eerste man bij Zakspeed, de Brit Warwick en de Fransman Alliot ervaring in de formule I. De Deen Nis sen en de Westduitser Weidler komen uit de competitie in de- formule 3. Rothengatter verbaasde zich niet over de niet bevestigde berichten. „Schrijf maar op. Huub Rothengatter wordt hier gallisch van. Het hele seizoen is het al zo gegaan. Alles wat in de kranten stond over mij, werd altijd ontkend. Niemand wist waar het vandaan kwam. Ik word daar echt moe van", aldus de lange Noordhollandse coureur, die volgens de En gelsman Tennet, woordvoer der van Zakspeed, nog wel in beeld is voor een contractver lenging. Rothengatter zelf zegt nog drie mogelijkheden te hebben elders onder dak te kunnen in de formule I-we reld. Van Eekeren uitgeschakeld GOIRLE Van de geplaa ste spelers die gisteren in a tie kwamen in de eerste roi de van het Nederlands ii door-tenniskampioenschap in Goirle is alleen Mare v< Eekeren er niet in geslaaj de tweede ronde te bereike De als tiende geplaatste Vi Eekeren verloor in drie se van Rob Simon: 1-6, 6-1, 3- HANDBAL WK dames Hoofdronde, groep 1: Nederland- Sovjet Unie 17-27; Oost Duitsland- Oostenrijk 25-20; Joegoslavië-Honga- rije 19-18. Stand: 1. Sovjet Unie 3-5 (71-46); 2. Oost-Duitsland 3-5 (73-52); 3. Joegoslavië 3-5 (57-46); 4. Honga rije 3-3 (53-52); 5. Nederland 3-0 (54- 82); 6. Oostenrijk 3-0 (49-79). Groep 2: Noorwegen-Zuid Korea 29- 16; Tsjecho Slowakije-West Duitsland 19-13; China-Roemenië 24-32. Stand: 1. Roemenië 3-6 (79-67); 2. Noorwe gen 3-4 (75-53); 3. Tsjecho Slowakije 3-4 (63-57); 4. West-Duitsland 3-2 (58-57); 5. China 3-2 (61-78); 6. Zuid- Korea 3-0 (54-78). Troostronde: Polen-Japan 18-16; Verenigde Staten-Frankrijk 11-21. Stand: 1. Frankrijk 1-2 (21-11); 2. Po len 1-2 (18-16); 3. Japan 1-0 (16-18); 4. Verenigde Staten 1-0 (11-21). PAARDESPORT Koersen Hilversum EERSTE KOERS, 1600 meter: 1. Bia- natranss R (H. Hamming) 2.09.1; 2 Bora Buitenzorg; 3. Bariska H. Niet gestart: Bliksem. Winn. f. 2,50; PI. f. 2,20 f. 1,30 f. 1,30; Kopp. f. 3,40; Trio f. 16,20. TWEEDE KOERS. 2000 meter: 1. Al- sportuitslagen ways Nebit (C.D. Imming) 2.46,5; 2. Awilka; 3. Arali. Winn. f. 12,90; PI. f. 6,20 f. 2,10 f. 2,90; Kopp. f. 40.00; Trio f. 613,70. DERDE KOERS, 2000 meter: 1. Amor Yoly (C.D. Imming) 2.43,6; 2. Another Notice; 3. Zenith Six. Winn. f. 4,20; PI. f. 1,70 f. 2,50 2,00; Kopp. f. 16,00; Trio f. 111,20. VIERDE KOERS, 2000 meter: 1. Zari- na Grego (H. Sas) 2.42,0; 2. Yasja Postille; 3. Anne Nyenrode. Niet ge start: Yankee Staaweide. Winn. f. 6,90; PI. f. 2,10 f. 1,70 f. 1,30; Kopp. f. 18,00; Trio f. 164,30. VIJFDE KOERS, 2000 meter: 1. Vamp Hanover (S.A. Hartman) 2.42,1; 2. Yvira S; 3. Wodjek. Niet gestart: Zombo Fortuna. Winn. 1. 2,00; PI. f. 1,40 f. ,40 f. 2,50; Kopp. 5,80; Trio f. 78.40. ZESDE KOERS. 2000 meter: 1. Zim- pulse Alkestis (M.S. Poort) 2.39,4; 2. Weistane du Bois; 3. Zelfbewust. Niet gestart: Alfred A en Yvanhoe G. Winn. f. 1,50; PI. f. 1.10 f. 2,20 f. 3,00; Kopp. f. 19,40; Trio f. 94,80. ZEVENDE KOERS, 1609 meter: 1. Yarwell Mac (A.H. Suykerbuyk) 2.09,4; 2. Winston Oxford; 3. Zodia- que Marke. Niet gestart: Zandor V. Winn. f. 1,90; PI. f. 1,20 f. 2,30 f. 1,60; Kopp. f. 55,50; Trio f. 363,70. ACHTSTE KOERS, 2000 meter: 1. Za- zou Supreme (C.P.G. Wortel) 2.40,8; 2. Yackie Brogan; 3. Zoon van Jen sen. Niet gestart: Young Gold Weber. Winn. f. 1,40; PI. f. 1,20 f. 1,60 f. 2,20; Kopp. f. 3,40; Trio f. 43,80. NEGENDE KOERS. 1609 meter: 1. Willie Snel (M.S. Poort) 2.05,4; 2. Yke Baker; 3. Yvolien H. Niet gestart: Zara Leander en Western du Bois. Winn. f. 6,60; PI. f. 1,70 f. 1,80 f. 1,80; Kopp. f. 32.50; Trio f. 113.80. TIENDE KOERS, 2000 meter: 1. Zorro Hollyrood (A. van de Blonk) 2.37,4; 2. Ytranssbelwin R; 3. Wallysien. Niet gestart: Victoria Hanover. Winn. f. 1,90; PI. f. 1,80 f. 1,80 f. 1,40; Kopp. I. 9,10; Trio f. 46.40. ELFDE KOERS. 2000 meter: 1. Wie- neke K (W.C. Strooper) 2.41,3; 2. Wendy H; 3. William. Niet gestart: Yo- nika Lelywaard. Winn. f. 2,90; PI. f. 1,30 f. 2,20 f. 1,70; Kopp. f. 31,00; Trio f. 89,60. OMZET TOTALISATOR: f 256.851,00. Concours hippique Zuidlaren Prix St. Georges: 1. Hans Bernoski (Ned) Urion 1212 punten, 2. Jenny Loristan-Clarke (Eng) Dutch Bid 1194, 3. Danny van der Ven (Ned) f 1139, 4. Atie Spijker (Ned) Dupali 1132, 5. Wilco Bouwmans (Ned) Ti mas 1129. SCHAATSEN Eerste marathon van Zesdaagse Jos Niesten (Heemskerk) 31,1 punli 2. Richard van Kempen (De Hoef) I 3. Jos Pronk (Oostgraftdijk) 27, Dries van Wijhe (Kerkdorp) 25, Herbert Dijkstra (Pesse) 20. 6. Hilbi van der Duim (De Kniepe) 18, 7. He Ruitenberg (Oldebroek) 17, 8. Yi Kramer (Oudeschoot) 16, 9. 0(| Ferwerda (Stiens) 15, 10. Robert Vu derink (Raalte) 14. 11. Steven Zo (Rockanje) 13,4, 12. Gert Jakd (Helmond) 12. 13. Ruud Christof* (VlaardingenX 11, 14. Piet Mand (Wapserveen) 10, 15. Gerard RieM (Ouderkerk aan den Amstel) 9, Egbert Post (Groningen) 8. 17. I Caemier (Den Horn) 7. 18. AltX Bakker (Groningen) 6. 19. Jan Kol man (Ammerstol) 5, 20. Plet Klef (Kerkenveld) 4. VOETBAL Reserve divisie A: Excelsior 2 - D "79 2 3-0; FC Den Haag 2 - Sparta 2-3; Haarlem 2 - AZ 2 1-1; FC Utrefl 2 - Feyenoord 2 2-3; Telstar 2 - S» 2 2-4.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 10