Bernard Tapie koopt succes Jagerman verrast Parijs-Dakar nog zwaarder iportoptv CDA wil onderzoek gesjoemel renpaarden Slecht resultaat tafeltennisteams Kraayenhof trainer Cooman en Visserman Robson tekent bij tot 1990 uoetballerlei Tineke Hoogendijk staat versteld van zichzelf .jPQRT fieicbc Sou/mill ZATERDAG 6 DECEMBER 1986PAGINA9 TAALD VOETBAL UDAAG divisie Veendam-Haarlem divisie '-NEC NAC Cambuur-Willem II dhoven-Helmond Sport RGEN divisie '-PSV rta-Excelsior Ahead Eagles-FC Den Haag tuna S-Roda JC Groningen-Ajax FC Twente Utrecht-PEC Zwolle enoord-FC Den Bosch "79-Wageningen )-SC Heerenveen ;-SC Heracles sndam-Telstar sse-SVV Van Duyn met amateurs naar Antillen ZEIST Bondscoach Ron Groenewoud heeft de Katwijker Van Duyn (Quick Boys) opgeno men in de selectie van het Nederlands ama teur-voetbalelftal, dat van 8 tot en met 21 janu ari een oefentrip zal maken naar de Neder landse Antillen. De zestien spelers zijn: Teeu- wen (TOP), Suiker, Rontberg (beiden DHC), Louhenapessy (Hoogeveen), Hendriks (Aals meer), Buys (Heerjansdam), Nieuwenhuyze (Oostkapelle), Werdekker (EDO), Molenaars (Oranje Nassau Gr.), Van der Zwan (Wilhel mus), De Groot (Wilhelmina), Van Duyn (Quick Boys), Riemers (Spel. Genemuiden), Feiten (Enter Vooruit), Van Trigt (NSW) en Kaandorp (Vitesse ^2). Het Nederlands-ama teur elftal speelt op 17 december in Zeist een oefenwedstrijd tegen het Nederlands elftal. Duut naar Fortuna S SITTARD Fortuna Sit- tard heeft Henk Duut tot het einde van het seizoen op huurbasis van Feye- noord overgenomen. Duut was door de komst van de Hongaar Roth niet meer zeker van een plaats in de basis van de Rotterdamse eredivisieclub. De Hagenaar Erwin Met man komt de komende anderhalf jaar uit voor de Belgische eersteklasser KV Mechelen. De speler van HS-Texas/DHB is deze week goed gekeurd na een medisch onderzoek. PARIJS Thierry Sabine, de verongeluk te organisator van de rally Parijs-Dakar, had de gewoonte de woestijnrally elk jaar langer en zwaarder te maken. Begin dit jaar kwam de Fransman tijdens de rally door een helikopter-ongeval om het leven. Gilbert Sabine, zijn vader, heeft niets nage laten om het geesteskind van Thierry in de negende uitvoering, die 31 december in de Franse hoofdstad van start gaat en op 22 ja nuari eindigt, op hoog niveau te houden. Sabine en zijn twee helpers Patrick Verdoy en René Metge, oud-winnaar van de mon sterrit, hebben voor de komende rally een trajekt van 12.297 kilometer samengesteld. Armbreuk schakelt handballer Hamers uit DEN HAAG Jan Willem Hamers is voor tenminste vier weken uitgescha keld. De Nederlandse handbalinterna tional blijkt tijdens het toernooi om de Polar Cup in Noorwegen een arm te hebben gebroken. „Waarschijnlijk is Hamers bij het toernooi in Luxem burg in januari weer present", veron derstelt bondstrainer Ton van Linder. Door de blessure mist Hamers een aantal belangrijke competitiewedstrij den van zijn club, de Franse kam pioen USM Gagny. Van Linder: „Het is inderdaad mogelijk dat Gagny in de toekomst minder genegen is hem af te staan, anderszijds profiteert de club ook van Hamers' internationale erva ring." ANDAAG ederland 1, 00.00 uur WK andbal. ederland 2, 20.45 uur: Super- lars. ederland 2, 22.40 uur Studio port. elgië Nederlands, 22.30 uur port op zaterdag. uitstand 1, 18.05 uur Sport- ;hau. uitstand 2, 22.00 uur Das Ak- lelie Sport-Studio. nd 3, 20.15 uur Sport im festen. BC 1, 13.15 uur. Grandstand. TV, 13.05 uur. Saint and Greav- v, 13^0 uur Worstelen. TV, 15.45 uur Boksen. Channel, 14.45 uur IJshoc- Channel, 15.40 uur Motor- ky Channel, 21.00 uur Worste- I0RGEN ederland 2, 17.00 uur WK andbal. ederland 2, 19.00 uur Studio port. elgië Nederland», 20.05 uur porlweekend. elgië Frana, 18.30 uur Sport, uitstand 1, 16.15 uur Turnen, uitsland 1, 18.10 uuRSport- :hau. uitsland 1, 19.50 UUR Sport- chau-Telegramm. uitstand 2, 17.12 uur Die port-Reportage. uitsland 2, 00.55 uur Tennis. uitsland 3, 19.00 uur. Sport im Yesten. BC 1, 16.00 uur, Voetbal: Man iester United-Tottenham Hot-. >ur. BC 2, 14.40 uur Rugby. 2, 18.10 uur Ski sunday. V, 15.30 en 01.00 uur Snoo- Wielrenners orgen voor un oude dag )ERDEN Met de oprich- g van de Stichting Neder- ds Wielrennersfonds VF) heeft de vereniging beroepsrijders gezorgd r een behoorlijke oude dag- eling voor zijn clienten. el van het NWF is de Ne- landse beroepswielrenners i inkomen te garanderen ïaf het moment dat zij hun ieve sportloopbaan afslui- Voor Dick Groeneweg, irzitter van de Vereniging Beroepsrenners VVBW, daarmee een lang gekoes- s wens in vervullfcig. jrvoor heb ik tien jaar ge iten. De regeling, die wij met het ministerie van Fi- S^iciën hebben getroffen, is t prima. De rijders, maar bijvoorbeeld ploegleiders, nu van een inkomen ver- erd wanneer zij onver- >pt niet meer verder kun- 5 f. Het fonds is gebaseerd een verplichte deelneming alle rijders in Nederland een beroepslicentie. Voor jailers bestaat een derge- rëgeling reeds vele jaren. PARIJS De pastis vloeit deze weken rijkelijk aan de Canbière, de be roemdste boulevard van Marseille. Daar is alle re den toe, want de voetbal club van de Zuidfranse havenstad heeft de leiding in handen van de compe titie. De supporters, die gisteren Marseille de buit zagen delen met Brest (2- 2), dromen van een lands kampioenschap en - nog belangrijker - Europees voetbal. In de cafés rond de haven wordt nog steeds gepraat over de grote wedstrijden tegen Ajax en Juventus van al weer vijftien jaar geleden. De komst van de succesvolle zakenman Bernard Tapie heeft alles veranderd rond het Stade Velodrome, waar gemid deld weer zo'n dertigduizend De gewezen Feyenoorder Pierre Vermeulen scoorde gisteren zijn eerste doelpunt. mensen op de tribune zitten. In het team dat vorig jaar op het nippertje aan degradatie wist te ontsnappen bleef een enkeling gehandhaafd. Na het erkende trainersduo Hidalgt)- /Banide trok Tapie (met subsi dies van de inmiddels overle den socialistische burgemees ter gaston Deferre) een com pleet elftal aan, waar bij Alain Giresse, Jean-Pierre Papin, de Joegoslaaf Sliskovic en de Duitser Förster de vedette-sta tus hadden. Kort geleden kwam daar de in Zwitserland mislukte Franse international Bernard Genghini bij. Dat Marseille halverwege de competitie de beste aanval heeft en de op twee-na beste verdediging kan op het conto worden geschreven van veld- trainer Gerard Banide. Van een lukraak bijeengekochte groep sterspelers wist hij in korte tijd een niet of heel moeilijk te kloppen eenheid te maken. Zelfs het wegens ziek te langdurig wegvallen van voorstopper Förster kon wor den opgevangen. Na de win terstop, die in Frankrijk over twee weken begint en twee maanden zal duren, is de Duit se verdediger er weer bij. De allesbehalve publiciteits schuwe Bernard Tapie, die in Frankrijk een televisiepro gramma heeft over „geld ver dienen", heeft zo zijn eigen vi sie op topsport. Een bezoek aan Olympique Marseille moet volgens de baas van de wieler ploeg La Vie Claire meer zijn dan twee keer drie kwartier voetbal. De thuiswedstrijden van Marseille zijn tot complete avondjes uit geworden, inclu sief optredens van zangers uit de hitparade, waterbakken en vuurwerk. Dat het elftal daarbij nog prima voetbal laat zien en veel scoort heeft Tapie zo populair gemaakt dat hij zou overwegen een gooi te doen naar het burgemeester schap van het ooit door de oude Grieken gestichte Massil- lia. De zegetocht van Marseille kan eigenlijk alleen worden gevolgd d^or Bordeaux met zijn vrijwel uit A-internatio nals bestaande sterrenploeg. Het eveneens zeer kapitaal krachtige Monaco van oud-A- jax trainer Stefan Kovacs is na een rampzalige competitiestart (2 punten uit 4 wedstrijden) van de laatste plaats langzaam opgeklommen naar de derde. Net als bij Ajax en Bay er n München is de Deense mid denvelder Sören Lerby de man waar alles om draait. Bij Paris Saint-Germain daarente gen gaat het snel bergafwaarts. De club van oud-MVV'er Pier re Vermeulen maakt een grote crisis door. Al mocht Vermeu len gisteren zijn eerste treffer van het seizoen laten aanteke nen. De gewezen Feyenoorder besliste daarmee het duel met Auxerre. DEN HAAG De CDA-kamerleden Frissen, Duijn en Nijland hebben minister Braks (landbouw) schriftelijk gevraagd de Al gemene Inspectiedienst (AID) een grondig onderzoek te laten instellen naar „wisseltrucs" tussen Nederlandse en Italiaanse renpaarden in Italië. De kamerleden willen weten of het waar is dat Italianen al en kele weken actief op Nederlandse renbanen zoeken naar een zo genoemd „tweelingpaard", daarbij geholpen door Nederlandse contactpersonen. De koersopbrengsten van de Italiaanse eigena ren stijgen flink door dergelijke praktijken. Frissen, Duijn en Nijland dringen aan op adequate maatregelen van Braks om te voorkomen dat de Nederlandse markt wordt afgeroomd, waardoor veel schade wordt berokkend aan de Ne derlandse draversmarkt. Tevens vragen zij inzicht in de finan ciële consequenties van de „wisseltruc" voor de export en de inkomenspositie van de fokkers. BUENOS AIRES De Ne- derlahdse tweevoudige natio naal tenniskampioene Nicole Jagerman, zorgde in de derde ronde van het tennistoernooi van Buenos Aires voor een verrassing. De 20-jarige Am sterdamse won in de strijd om een plaats bij de laatste acht van de Amerikaanse nummer elf van de wereld, Zina Garri son. In de eerste set had Jager man opvallend weinig moeite met haar geroutineerde oppo- nente: 6-3. In de tweede reeks moest de tie-break beslissen. De Nederlandse, 134ste op de wereldranglijst, bleek in die fase de zenuwen het best in bedwang te hebben en won de extra-game met 8-6. In de kwartfinales speelt Jagerman tegen de Argentijnse Perez Roldan, die in de derde ronde Hellas ter Riet uitschakelde. Michiel Schapers en Menno Oosting hebben zich zonder al te veel problemen geplaatst voor de halve finales van het nationale A-toernooi in Bus- sum. De als eerste geplaatste Schapers kwalificeerde zich ten koste van Vincent van Gelderen; 6-1, 6-1. Menno Oosting ondervond meer te genstand van Wim Groene- veld, maar besliste de strijd eveneens in twee sets: 6-2, 6-4. LYON De Nederlandse tafeltennisteams zijn bij de strijd om de open Franse kampioenschappen, die gisteren in Lyon begon nen, snel uitgeschakeld. Nadat de Nederlandse heren in de eer ste ronde met 3-1 hadden gewonnen van Zwitserland, gingen zij in de tweede ronde met 3-0 ten onder tegen de eerste ploeg van Frankrijk. De dames, die de eerste ronde hadden vrij geloot, sneuvelden in de tweede ronde. Joegoslavië bleek met 3-1 te sterk. Bettine Vriesekoop zorgde tegen de Zuidslaven voor de enige winstpartij door Branka Batinic te verslaan met 21-15 en 21-17. Gerdie Keen, op het laatste moment ingevallen voor de naar To kio afgereisde Mirjam Kloppenburg, verloor haar enkelspel te gen dezelfde Batinic. In het dubbel won het Nederlandse koppel de tweede game, maar werd de beslissende derde reeks met 18- 21 verloren. DEN HAAG Henk Kraay enhof, de sprinttrainer wiens J|: contract onlangs door de Ko ninklijke Nederlandse Atletiek Unie (KNAU) niet werd ver lengd, zal het komende jaar als persoonlijk trainer van Nelli Fiere - Cooman (AVR) en 400 meter-loper Arjen Visserman (AAC) optreden. De Gronin ger treedt per 1 januari in dienst van Converse, de spon sor van de KNAU. Hij wordt door de Nederlandse vertegen woordiger van het Ameri- Nelli Cooman heeft het contact kaanse bedrijf volledig ter be- met haar persoonlijke trainer schikking van het tweetal ge- kunnen behouden. steld. LONDEN Bobby Robson, de trainer van het Engelse voetbal elftal, heeft zijn contract bij de bond met twee jaar verlengd tot 1990. De verbintenis van de 53-jarige Robson, die vier jaar gele den de opvolger werd van Ron Greenwood, liep reeds tot 1988. -1§r 1 l v. m.. Snelste De Zwitser Pirmin Zurbriggen daalde gisteren als snelste van de Franse ber gen. 'Maradona, Thijs [a Argentinië S let jaar loopt ten einde en de tpelers, trainers en ploegen an 1986 worden door de di- erse zichzelf respecterende 9 tedia gekozen. Zo hielden l Vorld Soccer (Engeland), 'oetbal Magazine (België) en et Nederlandse blad Inter- ationaal Voetbalnieuws on- hun lezers een verkie- 1 ing. Diego Maradona werd j uet overweldigende meer- 1 Verheid (35,8 procent van de temmen) gekozen tot voet- aller van het jaar vóór de lus Igor Belanov (6,2 pro- ent) en de Engelsman Gary ■neker (5,7 procent). De gische bondscoach Guy 'hijs werd coach van het jaar ,.ef 15,4 procent met Valeri )Obanovski (Sovjet-Unie en 'inamo Kiev) als tweede j 14,7 procent) en Kenny Dal- lish (speler/manager van iverpoolals derde (14,4 rocent). In de verkiezing 'an de ploeg van het jaar rverd Argentinië eerste (14,59 i rocent), vlak voor Dinamo 'iev (14,55 procent) en De nmarken (8,6 procent). tooi, maar niet best Jeel vrouwelijke voetbalsup porters in Engeland hebben negedaan om de mooiste oetballer van Groot-Brittan- te kiezen. Gebleken is dat f vol zijn van de 25-jarige erry Dixon van Chelsea, hel mannelijke voetbalaan- angers praten ook nog wel over de Londense speler, maar dan wel over een ge heel ander aspect. Over het feit, dat hij wegens vormver- lies al enige tijd geleden uit de Engelse selectie is verwij derd door bondscoach Bobby Robson. Stapleton blijft ij „United" bij Frank Stapleton heeft zijn contract met Manchester United met drie jaar ver lengd en zal derhalve tot aan zijn 33e aan deze club ver bonden blijven. Deze stap mag tamelijk opmerkelijk worden genoemd, omdat de Ierse international en voor malige spits van Arsenal niet altijd kon rekenen op een vaste plaats in de basisploeg van United. Actie „Rush moet blijven" Er is deze week nogal veel verwarring geweest rond Ian Rush. Er werd beweerd dat er nog geen officiële contrac ten zouden zijn getekend tus sen Rush en Juventus, de club die hem zolang de Itali aanse grenzen voor voetbal lers nog gesloten zijn heeft uitgeleend aan Liverpool. Niets bleek hiervan waar te zijn. Toen dit bekend werd kwamen diverse supporters van Liverpool in actie. Zij willen de veel scorende spits voor hun club behouden door desnoods een deel van hun Rush „moet blijven" salaris op te offeren. Voorts vinden de supporters dat het bestuur en management van Liverpool te weinig hebben gedaan om de international van Wales te behouden. Zij dreigen, indien Rush inder daad naar Italië vertrekt, voortaan weg te blijven van Anfield Road, waaraan het stadion van Liverpool is gele gen. Scandina vische invasie Er dreigt weer een heel con tingent Scandinaviërs naar West-Europa te komen ten einde daar emplooi te vinden als profvoetballer. Zoals be kend had FC Köln onlangs Skeitil Osvoldt van de Noor se landskampioen Lilleström op proef. Deze is inmiddels doorgereisd voor proef trai ningen bij Nottingham Fo rest. Bij FC Köln is nu overi gens een nieuwe Noor opge doken. Deze is een clubge noot van de nog niet afge schreven Osvoldt, Toroen Sundby (24). Verder heeft de Keulse club belangstelling voor Reinhard Mathy van Bayern München. Bij VfL Bochum debuteerde afgelo pen zaterdag al de 21-jarige Deen Ole Möller Nielsen, die afkomstig is van Vejle BK. Het Kopenhaagse Brönshj verloor Bo Elvar Jörgensen aan Waldhof Mannheim. Werder Bremen onderhan delt met de 25-jarige Noor Rune Bratseth van de pas onttroonde kampioen Rosen borg Trondheim. Presidente weggestemd Na 254 dagen is Westduitse profvoetbal beroofd van ziin tot dusver enige vrouwelijke voorzitter. Het gaat om de 69- jarige Gisela Schwerdt van de Tweede-Bundesligaclub Arminia Bielefeld. Omdat het de club allesbehalve goed gaat is zij op de laatste leden vergadering van de club weggestemd. De bejaarde dame verloor de stemming met 178 tegen 99 van haar opvolger Wolfgang Walken- horst, die Arminia in het be gin van de zeventiger jaren reeds enige jaren voorzat in de moeilijke periode vlak na het omkopingschandaal. Sponsor gaat door Commodore blijkt bijzonder ingenomen te zijn met het sponsorschap bij Bayern München. Onlangs verlengde de computermaatschappij de verbintenis met drie jaar. De Westduitse landskampioen ontvangt hiervoor 2 miljoen mark per seizoen (was 1,2 miljoen). De shirtreclame blijft niet zoals tot dusver be perkt tot het hoogste team. Voortaan lopen alle elftallen van Bayern met de naam van de sponsor op de shirts. Sponsornaam wordt clubnaam Eintracht Braunschweig heet voortaan Jögermeister Braunschweig. De wens van de Tweede-Bundesligaclub is na jaren van hevige juridi-' sche strijd in vervulling ge gaan. Voorzitter Günter Mast is likeurfabrikant en wilde alleen door blijven gaan met sponsoren als de verenigings- naam plaats zou maken voor de sponsornaam. Dit was in strijd met de reglementen van de Westduitse voetbal bond (DFB). Mast won de rechtszaak, die hij was be gonnen en de DFB zit met de handen in het haar. Zij is bang, dat nu veel clubs het voorbeeld in Braunschweig zullen volgen. De DFB is van plan hiervoor spoedig een buitengewone ledenvergade ring bijeen te roepen. AMERSFOORT Tineke Hoogendijk-Vossebelt staat versteld van zichzelf. In haar tweede seizoen als mara thonrijdster is de 25-jarige Ermelose al doorgedrongen tot de topdrie in het KNSB-klassement. „Ik had aan het begin van dit seizoen de voorstelling, dat het al meer dan geslaagd zou zijn, wanneer ik één keer op het podium zou komen. Maar hier ben ik echt verbaasd over". Op het podium heeft de dochter van marathon- -crack Egbert Vossebelt inmiddels al gestaan, want af gelopen zaterdag werd ze tweede in Eindhoven. Het volgende doel luidt nu: een marathon winnen. „Dat zou het mooiste zijn, maar ik heb altijd het gevoel, dat ik geen echte winnaar ben; net als m'n vader". De opmars, die Tineke Hoogendijk in twee seizoenen bij de „da mes van de lange adem" heeft gemaakt, liegt er echter niet om. Voor haar debuut moest de Ermelose notabene afrekenen met de consequenties van een stilstand van vijf jaar. Van haar acht tiende tot haar vierentwintigste bleven de schaatsen namelijk in het vet. „Het vorige seizoen verliep in het begin heel moeilijk. Ik had geen conditie en dan valt het niet mee om het fietsen en lopen weer op te vatten. De eerste drie, vier marathons kon ik niet eens uitrijden. Het heeft een wedstrijd of tien geduurd, voordat ik een beetje op niveau zat". Tenslotte eindigde Tineke Hoogendijk als veertiende in het KNSB-marathonklassement. „Ik had er het vorige seizoen ge woon de macht niet voor. Wanneer ik negende of tiende werd, hetgeen punten voor het klassement opleverde, was ik al heel blij". Vandaar dat de Ermelose zich in de aanloop naar het nieu we schaatsjaar gedegen voorbereidde. „Ik had zulke resultaten dan wel niet verwacht, maar ik heb er van de zomer wel veel voor getraind. Bovendien kreeg ik een extra steuntje in de rug, doordat ik door een sponsor in een ma rathon-ploeg werd opgenomen, waarvan ook m'n vader deel uit maakt. Die ploeg betekende een extra stimulans. Waar ik ook veel aan gehad heb is een week training in Inzeil. In zo'n week Inzeil doe je een ijsvastheid op, waar je in Deventer drie weken voor nodig hebt. Anderszijds kom je daar ook prima tot rust". Inhoud „De eerste marathon van dit seizoen moest ik meteen diep gaan. De kernploeg reed mee. Die dames rijden technisch verschrik kelijk gemakkelijk en hebben veel meer inhoud, omdat ze dage lijks twee keer op het ijs staan. Je moet het wel tegen ze afleg gen. Ik werd elfde. Maar toen ik in Assen later zesde werd en vervolgens twee keer achter elkaar vierde, wist ik, dat er toch meer in zat. Je krijgt op een gegeven moment het inzicht, hoe je een finale moet rijden in zo'n veld; wie je in de gaten moet hou den. En nu heb ik, in tegenstelling tot vorig seizoen, ook de macht om goed op te kunnen blijven letten in de finale". „De terugslag zal wel komen", vervolgt ze. „Ik ben er ook niet bang voor. Want ik heb nu al meer bereikt, dan ik had durven hopen. Maar ik voel, dat m'n conditie zolangzamerhand wat te rugloopt. Door m'n werk en het huishouden heb ik tenslotte geen mogelijkheid om eens honderd kilometer te gaan fietsen. Het blijft nu bij drie avonden schaatsen in Deventer en een cir cuit-training in de zaal op dinsdag". Waar de Ermelose zich echt over op kan winden is het gebrek aan publiciteit voor de damesmarathons. „Dat is echt hopeloos. Het ANP zet bijvoorbeeld slechts de eerste drie dames in de uit slag". Volgens haar is de matige belangstelling gedeeltelijk te wijten aan het feit, dat een damesmarathon minder spectaculair is dan een wedstrijd van de A-rijders. De dames ontlopen el kaar weinig qua niveau". Van ploegentaktiek is bij de dames volgens Tineke Hoogendijk-Vossebelt geen sprake. „Absoluut niet. Iedereen is heel individueel bezig. Er zijn dan wel ploegen, maar afstoppen of zo is er niet bij. Zou zoiets toch een keer ge beuren dan zouden de anderen er gelijk wat van zeggen. Vrou wen zijn wat dat betreft veel feller dan mannen", besluit ze la chend. ISTVAN KOVI Twee leiders in biljartstrijd DEN HAAG De biljartstrijd van het Haags kampioenschap driebanden groot derde klasse kent na de zesde ronde twee leiders: Menten Westenbrink en Ed de Meijer. De beslissing valt heden vanaf 13.00 uur in Samonda. De partijen Westen- brink-Franchimont en De Meijer-Kok zijn in dat kader van belang. Vijfde ronde: Ed de Meijer-Manus van Dijk 20-13/39; Wim Mulder-Jan van Woggelen 20-8/23; Menten Wes- tenbrink-Jap Ajoe 20-19/38; Nico - Franchimont-Rob Kok 20-17/47. Zes de ronde: Van Dijk-Mulder 20-16/39; Van Woggelen-Ajoe 20-11/32; De Meijer-Frachimont 20-14/44; Westen brink-Kok 20-16/50. Stand: 1. Westenbrink 10-0.483; 2. De Meijer 10-0.482; 3. Franchimont 8- 0.481; 4. Van Dijk 8-0.407; 5. Kok 6- 0.397; 6. Van Woggelen 4-0.346; 7. Mulder 2-0.372; 8. Ajoe 0-0.379. Sportwereld Voetbal De afgelopen za terdag wegens mist in de ere divisie afgelaste wedstrijden Veendam - Roda JC en Go Ahead Eagles - Haarlem zijn opnieuw vastgesteld voor res pectievelijk 17 en 20 decern- Voetbal Tom Krommen dijk heeft FC Twente enkele dagen bedenktijd gevraagd al vorens te willen beslissen of hij binnenkort een meerjarig contract tekent bij de Ensche- dese eredivisieclub. De door diverse clubs begeerde spits - van Wageningen en Jong Oranje produceerde deze com petitie tien treffers. Dammen Alexander Dib- man heeft door zijn zege tij dens de strijd om de wereldti tel ook de eerste positie op de wereldranglijst veroverd. De niet meer actieve Harm Wiers- ma staat derde en Rob Clerc is de vijf dammer van de wereld. SKIËN Afdaling voor wereldbeker in Val d'laare 1. Zurbriggen (Zwi) 2.00.98. 2. Was- meier (WDI) 2.01,15, 3. Mair (Ita) 2.01.34. 4. Niederseer (Oos) 2.01.65, 5. Muller (Zwi) 2.01,74, 6. Bell (GBr) 2.01.80. Waraldbakar-alalom Watervilla 1. Erika Hess (Zwi) 1.35.16 (48,17 en 46.99); 2. Brigitte Oertli (Zwi) 1.35.45 (48.02 en 47.43); 3. Karin Buder (Oos) 1.35,87 (48.99 en 46.68); 4. Anita Wachter (Oos) 1.36,47; 5. Ida Lad- statter (Oos) 1.36.67. TAFELTENNIS Landenwadatrijdan, Lyon Dames, halve finales: Tsjecho-Slowa- klje - Engeland 3-0 China - Frankrijk 3-1. Finale: China - Tsjecho-Slowaklje 3-0. Heren, halve finales: Zweden - Polen 3-1, Tsjecho-Slowakije - 1. Finale: Zweden - Tsje 3-0. rda ronde: Jagerman (Ned)-Gam- i (Vst) 6-3.7-6(6-6). VOETBAL Franaa competitie: Rennes - Nice 1- 0; Monaco - Toulouse 1-0; Lens - La- val 0-2; Paris SG - Auxerre 1-0; Mar seille - Brest 2-2; Nancy - St Etienne 1-0; Sochaux - Metz 2-2; Le Havre - RC Paris 2-2; Bordeaux - Lille 3-0; Nantes - Toulon 1-0.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 9