Werelddamkampioen geeft geldprijs terug Becker ronde verder Olympiërs lopen al achter feiten aan Spel van Jong Oranje om snel te vergeten QüdóaQowuvnt Spanjaarden en Cyprioten missen op elf meterstip Club Brugge is kansloos Platini nog maar schaduw van zichzelf SPORT DONDERDAG 4 DECEMBER 1985 PAGINA 13 Van Linder volgt Kecskemethy op GRONINGEN Acht dagen na afloop van het toernooi om het wereldkampi oenschap dames beslist het Nederlands Handbal Verbond over de opvolging van bondscoach Jan Kecskemethy, wiens contract eind deze rflaand af loopt. Tijdens de NHV-bestuursverga dering van 22 december komt de opvol ging aan de orde. Het is de bedoeling dat de nieuwe coördinator de nationale selecties (dames en heren) voor drie jaar onder zijn hoede krijgt. Voornaam ste kandidaat voor de post is Ton van Linder, die momenteel fungeert als he- rencoach. Kecskemethy is van medi sche zijde geadviseerd slechts halve da gen te werken. Dit vooijaar moest hij een hartoperatie ondergaan. Twee vervangers volleybalploeg WOERDEN Bondscoach Arie Selinger heeft na het wegvallen van Henri Brouw huis en Mark Gosens zijn na tionale volleybalselectie aan gevuld met Rob Grabert en Arthur Vennik. Grabert is aanvaller bij de eredivisieclub Nashua/Geldrop, terwijl Ven- nik speelt bij het reserveteam van Brother/Martinus in de eerste divisie. De uit Eerbeek (Geld.) afkomstige 18-jarige Vennik wordt als spelverdeler klaargestoomd achter de klei ne Avital Selinger, de motor van het huidige Oranje. NEW YORK De als tweede geplaatste Boris Becker heeft gisteravond in de eerste ronde van het Masters-toernooi in New York in twee sets gewon nen, 6-1, 6-3, van de Zweed Joakim Nystroem. In 69 minuten werd de 19- jarige Westduitser 20.000 dollar (ruim 45.000 gul den) rijker. Voor 9000 toe schouwers sloeg Becker vijf aces. In dezelfde groep als die van Becker won Mats Wi- lander (Zwe) met 6-1 en 7-5 van de Fransman Henri Leconte. In groep 1 was Stefan Edberg (Zwe) met 6-2,6-3 te sterk voor Andres Gomez (Ecu). Van de vier Nederlandse speelsters, die waren doorge drongen tot de derde ronde van het internationale tennis toernooi in Buenos Aires, heb ben Hellas ter Riet en Nicole Jagerman gisteren een over winning behaald. Nanette Schutte en Manon Bollegraaf werden uitgeschakeld. Hellas ter Riet won met 6-0, 6- 1 van de West Duitse Mahela Gartner en Nicole Jagerman versloeg de Oostenrijkse Bar bara Paulus met 3-6, 6-1, 6-0. Nanette Schulte verloor met 6- 3, 6-3 van Bettina Fulco (Arg) en Manon Bollegraaf met 6-1, 6-1 van Mariana Perez Rolda- n(Arg). De als eerste geplaatste Argentijnse Gabriela Sabatini won met 6-1 en 6-0 van de Amerikaanse Vicky Nelson. Volant Princess te sterk NOOTDORP Opnieuw waren Volant Princess en Zil ver Prince gistermiddag op Nootdorp in het internatio naal hoofdnummer met elkaar in de slag om de vette eerste prijs van drieduizend gulden. Dit keer over 2000 meter in de Ladbroke Het Zuiden-prijs en voor de voor de vierde keer werd Zilver Prince door Volant Princess geklopt. En de manier waarop Volant Princess in han den van Cees Imming met Zilver Prince (Hans Bot) afre kende maakte duidelijk dat Zilver Prince de komende tijd echt nog niet op een overwinning hoeft te rekenen op de Nootdorpse baan als Volant Princess ook van de partij is. De winnaar van de Zilveren Zweep op Duindigt speelde in deze koers met zijn tegenstanders. De pupil van trainer en eigenaar Rob Knaven liet bij de start het kopwerk over aan Jan Wagenaar met Un Deux Trois. Met nog een volle ronde te gaan verhoogde Cees Imming het tempo met de ruin en kon de eindstrijd kon feitelijk alleen Zilver Prince nog volgen. Deze werd tweede voor Un Deux Trois en Solo Fortuna en Thor ter Lune. GRONINGEN Uiterlijk volstrekt onaangedaan heeft Alexander Dibman zich gisteren in Gronin gen als wereldkampioen laten huldigen. De Brazi liaanse hekkesluiter Le- andro overschreed in de laatste ronde tegen de 24- jarige dammer uit Lenin grad na drieëneenhalf uur de hem toegemeten be denktijd. Het vallen van zijn vlag maakte Dibman tot opvolger van zijn land genoot Gantwarg. Tot enkele dagen voor de aan vang van het wereldkampi oenschap in Groningen was het onzeker of hij wel zou deelnemen. Het denkbeeld volgend jaar de helft van de ti- telmatch met Gantwarg in Ne derland te spelen, lokt hem wel aan. Als hij maar niet bij de organisatie is betrokken. En huldigingen behoeven wat hem betreft ook niet zo nodig. Gisteren was hij er echter wel, al vertrok hij geen spier en nam hij onbewogen zowel de bloemen als het Delfts-blauw bord in ontvangst. Voor alle zekerheid stopte hij de enve loppe met de geldprijs (vijfdui zend gulden) in de zak van FMJD-president Piet Roozen- burg. 31e titelhouder De damwereld heeft in Wereldkampioen dammen Alexander Dibman haast zich na de huldiging naar het hotel om zich aan het gewoel te onttrekken. Alexander Dibman zijn 31e ti telhouder. De 24-jarige student uit Leningrad, die vorig jaar aan zijn studie medicijnen be gon. heeft na een vijfjarige af wezigheid in het internationa le damgezelschap duidelijk zijn superioriteit getoond. Op 16-jarige leeftijd debuteer de hij in 1979 bij het Russische kampioenschap met de derde plaats. Een jaar later werd hij tweede. Zon jong talent wer den grote titelkansen toege dacht in de strijd om de jeugd- wereldtitel. Zijn eerste optre- det) in dat toernooi (in 1980 in De Lier) leverde hem „slechts" een tweede plaats op achter zijn landgenoot Balja- kin. In 1981 leek hij in Brussel regelrecht op de jeugdtitel af te stevenen, maar in de slotfa se liet hij enkele steekjes val len waardoor Wadim Wirny (Sovjet-Unie) nog gelijk met hem eindigde. De barrage werd een verschrikking: met 9-3 ging Dibman ten onder. Niemand die begreep hoe hij een dergelijk pak slaag had kunnen krijgen. Zijn interna tionale loopbaan leek afgebro ken. In het nationale kampi oenschap kwam hij niet ver der dan de vijfde plaats en in- '82 eindigde hij zelfs als zeven de. De wijze waarop hij terug keerde aan de top was even verrassend als overtuigend. In '83 en '84 veroverde hij de na tionale titel, maar ofschoon de laatste toernooizege hem recht gaf op deelneming aan het we reldkampioenschap in Dakar, kwam hij daar niet in actie. „Ziekte", luidde de verklaring. Liever werken Hoewel hij het recht had zijn titel in 1985 te verdedigen liet hij - zo althans luidden de ver halen - bij de opening weten, liever te gaan werken dan te dammen en reisde terug naar Leningrad; de organisatie ont redderd achterlatend. Dit jaar wilde hij echter wel weer spe len. Hij moest zich toen door een voorwedstrijd en halve fi nale (die hij met zeven punten voorsprong op nummer twee won) heenwerken om op nieuw kampioen te kunnen worden. De laatste winstpartij van Dibman te gen de Braziliaan Leandro als volgt tot stand: wit José Leandro - zwart: Alexander Dibman 0-2. 1. 33-28, 18-23; 2. 31-27, 20-24, 3. 38- 33. 14-20; 4. 43-38, 12-18; 5. 37-31, 10- 14; 6. 41-37, 07-12; 7. 49-43, 5-10; 8. 46- 41. 1- 7; 9. 34-29, 23x34; 10. 40x29, 20- 25; 11. 29x20, 15x24; 12. 27-22, 18x27; 13. 31x22. 16-21; 14. 44-40, 10-15; 15. 40-34. 14-20; 16. 45-40, 21-26; 17. 36- 31. 24-30; 18. 35x24, 19x30; 19. 50-44, 9-14; 20. 33-29, 3- 9; 21. 41-36, 30-35; 22. 29-23, 13-19; 23. 31-27, 20-24; 24. 39-33, 8-13; 25. 43-39, 13-18; 26. 22x13, 9x29; 27. 34x23, 4- 9; 28. 36-31, 11-16; 29. 27-22, 16-21; 30. 22x11, 7x16; 31. 31-27, 9-13, 32. 27-22, 2- 8; 33. 33-29, 24x33; 34. 38x29, 6-11; 35. 39-33, 11-17; 36. 22x11. 16x 7; 37. 48-43, 21-27; 38. 32x21. 26x17, 39. 43-39, 17-21; 40. 42- 38. 13-18 41. 38-32, 8-13. Wit verliest op de klok. Emilio Butragueno (rechts) gaat onderuit bij een aanval van Spanje op het doel van Albanië. TIRANA Het nationale Spaanse elftal blijft onnauw keurig schieten van de strafschopstip. In Mexico wer den de Spanjaarden door België voor de halve finales uitgeschakeld doordat Eloy een strafschop miste. Drie weken geleden overkwam het Butragueno in de Euro pese kwalificatiewedstrijd tegen Roemenië en gisteren gebeurde Chendo hetzelfde in Tirana tegen de Albane zen Het missen van de laatste twee strafschoppen was niet fataal, Roemenië werd met 1-0 verslagen en door winst in Tirana (2-1) bleef Spanje zonder verliespunt in de strijd om het Europese kampioenschap van 1988. Cyprus heeft in zijn eerste kwalificatiewedstrijd voor groep 5 van het Europese voetbalkampioenschap alles behalve geluk ge had. In de thuiswedstrijd tegen Griekenland (2-4), voor 10.000 toeschouwers in Nicosia, ging de kans op een winstpunt een kwartier voor tijd verloren. Mogelijkheden tot nog meer hadden de Cyprioten, die op 21 december tegen Nederland hun tweede thuiswedstrijd spelen, al eerder laten glippen. Savvidis miste een strafschop en de gelijkmaker van Griekenland, kort na de rust, ontstond doordat de bal uit een „zondagsschot" van Lakis Papio- annou via de rug van Floros Nicolaou in het doel vloog. De opstellingen bij Cyprus - Griekenland waren: Cyprus: Andreas Charitou; Antonis Andrelis (67. Stavros Papadopoulos), Cos- tas Miamiliotis. Dimitris Misou en Nicos Pantziaras; Panayotis Marangos. John Yiangoudakis, Floros Nicolaou en George Savvides; John Ioannou en Evago- ras Christofi. Griekenland: Antonis Minou; Stratos Apostolakis, Nicos Vamvakoulas, Stelios Manolas en Petros Mihos; Costas Antoniou, Dimitris Saravakos (46. Costas Batsinilas) en Savvas Kofidis; Nicos Anastopoulos, Lakis Papaioannou en Tas- sos Metropoulos. ANTWERPEN Club Brugge heeft een deel van zijn kampi oenskansen ingeleverd bij Beerschot. De ploeg uit Antwerpen won met 3-0. De tweede wedstrijd, die in het weekeinde wegens de mist werd afgelast en gisteren werd ingehaald. Mechelen - Kortrijk, werd ook door de thuisclub met 3-0 gewonnen. Club Brugge liet voor rust (Jan Ceulemans en Mare Degrijse) wat kansen liggen. Naarmate de wedstrijd vorderde bleek dat noodlottig. Jos Daerden gaf Beerschot voor rust een voorsprong. In de tweede helft speelde Brugge wat feller, maar strandde op de uitstekend door Jeliazkov georganiseerde verdediging. Goos- sens en Wellens vergrootten de voorsprong tot 3-0. Bij Mechelen scoorden Rutjes en Koeman, het derde doelpunt kwam op naam van Demesmaeker. De stand in de kopgroep is na dertien wedstrijden: 1. Anderlecht 22 punten, 2. Club Brugge en Lokeren 19 punten, 4. Beveren en Mechelen 18 punten, 6. Standard Luik 17 punten. ROME Als een slaap wandelaar beweegt hij zich soms minutenlang over het veld. Voorzichtige, risicolo ze balletjes opzij of naar achteren overheersen. Van zijn levensgevaarlijke vrije trappen is al weken niets meer te zien, zijn splijtende passes zijn verdwenen. Zon dag, in de wedstrijd tegen Roma, was hij te bang om een penalty te nemen. Wat is er met Michel Platini aan de hand? Dat vraagt voet balgek Italië zich af. De cri sis waarin de Franse ster verkeert lijkt heel Juventus te hebben aangestoken. Het is net of Platini na het wereldkampioenschap in Mexico volkomen uitgeblust bij zijn werkgever JuVentus in Turijn is teruggekeerd. Van enig plezier in het spel, laat staan van honger naar de bal, is niets te bespeuren. De kleine blessures waar Platini na Mexico over klaagde zijn genezen. Daar kan het dus niet aan liggen. Er lijkt meer sprake van een mentale crisis. Een cri sis die versterkt is door de wijze waarop Juventus de gevallen ster behandelt. De eigenaar van de club, de machtige Fiat-baas Giovan ni Agnelli, zei het „als een oud-supporter van Platini pijnlijk te vinden zijn af gang mee te moeten ma ken. Elke topsporter zou „op het juiste moment af scheid moeten nemen", al dus Agnelli. De wenk was duidelijk. Platini reageerde terughoudend. Maar in plaats van de oude advocaat op het veld met spranke lend spel te logenstraffen, acteerde Platini met de week zwakker. Pijnlijk ge troffen door de kritiek ging hij in de wedstrijd tegen Atalanta zelfs min of meer in staking. Hij weigerde ook maar een vrije trap te ne men. Nog maar een jaar ge leden was een vrije trap van Platini, net buiten het strafschopgebied, een halve goal. Zondag, in de met 3-0 verloren wedstrijd tegen Roma, wilde hij geen penal ty nemen. Scirea, die de taak van hem overnam, miste prompt. De levensgrote vormcrisis van Platini heeft het trotse Juve inmiddels al een ach terstand van drie punten op Maradona's Napoli bezorgd. De Turijnse club is hard met de neus op de feiten ge drukt. Heel Italië verwacht te dat Juventus, net als de laatste jaren, vlot kampioen zou worden en dat er hoge ogen gegooid zouden wor den in de Europa Cup. Maar in een zwarte november is Juventus niet alleen op ach terstand gezet in de compe titie, maar is ook het Euro pees avontuur al uit. Aarts vijand Real Madrid bleek in Turijn de betere bij het ne men van strafschoppen. Dat betekent dat het seizoen niet alleen sportief, maar ook financieel verloren is voor de zwart-witten. In Turijn is al becijferd dat het tekort aan het einde van het seizoen ongeveer een miljoen gulden zal bedra gen. Giovanni Agnelli zal opnieuw de beurs moeten trekken. John van Loen in duel met de Oostduitser Peschke. UTRECHT In tegen stelling tot het „echte" Oranje voor het EK in West-Duitsland loopt het Nederlands olympische team al na de eerste kwa lificatiewedstrijd voor de Zomerspelen in het Zuid- koreaanse Seoel achter de feiten aan. Dat moesten bondscoach Rinus Michels en aanvoerder Stanley Menzo gisteravond ook concluderen na de neder laag met 1-0 tegen Oost- -Duitsland in het sfeerloze en mager bezette Utrecht se Nieuw Galgenwaard. Een snelle tegentreffer van Halata bleek uiteindelijk fu nest voor Nederland, dat John van Loen in de slotfase nog te gen de lat zag koppen. In de uiterst zware poule met naast de DDR nog Portugal, Italië en IJsland mogen de tweede keus van Nederland op grond van het gebodene tegen de Oostduitsers weinig kansen worden toegedicht op kwalifi catie voor de Zomerspelen. Michels vergeleek de wedstrijd van de Olympiërs enigszins met die van Oranje onlangs te gen Polen, waarin Nederland ook op een hecht verdedi- gingsblok stuitte. „Je moet dan van goede huize komen", al dus de bondscoach, „om een dergelijk ingespeelde ploeg te ontrafelen. In het huidige voetbal is dat maar voor een enkel team weggelegd". Gege ven dat feit en de wetenschap dat de Olympische Spelen voor een Oostblokland belang rijker zijn dan een wereld- of Europees voetbalkampioen schap had hij zelfs nog enige waarderende woorden over voor het olympische team, dat zonder de niet speelgerechtig de Ronald Koeman en de ge blesseerde Wilbert Suvrijn aantrad. „Dit elftal heeft onder de ge geven situatie niet slecht ge speeld. Qua voetbal valt me de sterkte van de breedte van het Nederlandse voetbal me niet tegen", was Michels op grond van het duel tegen Oost-Duits- land iets te positief. Want van de twaalf spelers die gister avond speelden, kwamen al leen Menzo (enige keren attent bij slordigheden van zijn ver dedigers) en Gerald Vanen burg (gedreven acterend) in •aanmerking voor een uitver kiezing in de selectie van het „echte" Oranje. Afgezakte kousen Waarbij de complimenten van Michels aan het adres van de zwoegende en in de slotfase zelfs zonder scheenbescher mers en met afgezakte kousen spelende Vanenburg ietsje overdreven waren. „Vanen burg speelde qua inzet en mentaliteit van het begin tot het einde een voorbeeldige wedstrijd en valt in deze vorm zeker niet uit de toon voor wat betreft het A-team". Michels had het gelijk wel een beetje aan zijn zijde, maar het spel van Vanenburg leverde tegen de DDR niet echt veel rendement op, hoewel de PSV'er in het offensiefje pal na de rust een paar goede af standsschoten loste en Danny Blind de gelijkmaker op zijn „houten" linkervoet legde. Dat Vanenburg niet genoeg rendement peurde uit zijn ac ties lag volgens Michels aan het feit, dat hij meer achter dan vóór Jan van Dijk speel de. Hij noemde dat een groter probleem dan de wankel in el kaar stekende achterhoede, waarin Gerrit Plomp de posi tie van laatste man bekleedde. Het was dat Menzo zijn goede vorm van de laatste weken continueerde, want anders had Nederland in de tweede helft alleen maar kunnen werken aan een draaglijker aanzien van de score. Achter feiten Menzo is ook van mening dat Nederland na gisteravond ach ter de feiten aanloopt voor Se oel: „Met een gelijkspel waren we op de goede weg geweest. Niettemin ben ik wel tevreden over het spel. Jammer, dat die bal bij die tegengoal door ie mands benen ging, want ik zat er heel dichtbij". Van Loen had tien minuten voor tijd voor de gelijkmaker kunnen zorgen, maar kopte uit de negende hoekschop voor Nederland achterwaarts tegen de lat. De spits was eveneens van mening, dat het niet slecht was gegaan tegen Oost-Duits- land. „Alleen zijn we tekort bij elkaar geweest. Die Oostduit sers zijn altijd bij elkaar en daar wordt zelfs de competitie stilgelegd voor deze kwalifica tiewedstrijden. In de tweede helft hebben we het spel goed opgepakt en kregen we nog aardige kansen. Nee, dit is niet eens zo n slecht team. Het is een leuke groep Jammer al leen dat Koeman is afgevallen, omdat een journalist de zaak rondom hem heeft opgera keld". HANS ENGELBRECHT Nederland - Oost-Duitsland 0-1 (0-1): 5. Halata 0-1. Scheidsrechter: Gunn (GBr) Toeschouwers: 2.000. Nederland: Menzo; Blind. Wijnberg, Plomp. Boessen; Boerebach, Vanen burg. Van Dijk. Roossien (Hoekman); Van Loen, Lengkeek. Oost-Duitsland: Weissflog; Schössler (Ksienzyk), Reich, Schulz, Peschke, Lindner; Mothes (Pahlke), Halata, Backs; Richter, Busse. LUXEMBURG De eer ste overwinning van Jong Oranje op weg naar de eindronde van het Euro pees kampioenschap is er één geworden om lang en zorgvuldig te koesteren, maar bereikt met spel, dat zo snel mogelijk moet worden vergeten of in de herinnering dient te blij ven als afschrikwekkend voorbeeld. De Nederlandse ploeg voetbal de tegen de Luxemburgse leef tijdgenoten zo gespeend van elk initiatief en strijdlust, dat de doelpunten in het Stade Municipal haast wel van Sin terklaas moesten komen. Hij legde er in de slotfase één in de schoen van Krommendijk en één in die van Van Velzen. Op grond van de mogelijkhe den van beide ploegen was dat resultaat zeker verdiend. Maar gezien het gebodene, waar te recht niet meer dan 150 be langstellenden - onder wie Theo Vonk, Kees Rijvers, Theo de Jong en Berti Vogts - op waren afgekomen, mocht Oranje erg blij zijn met de winstpunten, die te danken waren aan Luxemburgse on kunde en niet aan eigen machtsvertoon. Het elftal van bondscoach Bert van Lingen schiep zichzelf geen serieuze kans, omdat het plan met Berghuis en Winter als „han gende vleugels" alleen in theo rie deugde; omdat niemand in de ploeg in staat was openin gen te vinden, of zelfs maar de verantwoording durfde te ne men voor het zoeken ernaar en omdat het spitsenduo Van Velzen en Krommendijk, wanneer ze in de voet werden aangespeeld zoals tegen Lu xemburg voortdurend, capaci teiten te kort kwamen om op persoonlijke titel op avontuur te gaan. Het risicoloze, tempoloze en dus vruchteloze heen en weer geschuif aan Nederlandse zijde gaf de thuisploeg, waarin ook met de beste wil niet meer viel te ontdekken dan het enthou siasme van een beperkt dis trictsteam, in de tweede helft zelfs enige aanvallende lef. Door talloze gebreken aan ei gen kant en door rigoreus in grijpen van de Nederlandse defensie (soms te onstuimig, wat Van Eek geel opleverde) bleef Sparta-doelman De Goey gedoemd tot toekijken en inci denteel een bal opvangen. Luxemburg - Nederland 0-2 (0-0): 74. Krommendijk 0-1. 85 Van Velzen 0- 2 Scheidsrechter: Mercier (Zwi). Toeschouwers: 150. Gele kaart: Van Eek (Ned). Luxemburg: Koch; Schleck. Weis, Wilhelm. Welseher. Strotz (Gira). Birsens. Meylender. Groff, Malget, Theis (Fiorueci). Nederland: De Goey; Lankhaar. Rut ten, Van Eek. De Jong. Willems. Witsehge. Winter. Berghuis (Blatiler); Van Velzen. Krommendijk. Stand in het jeugdkampioenschap 1 West-Duitsland 1 1 0 0 2 2-0 2. Nederland 2 10 12 2-1 3 Bulgarije 2 10 12 1-2 4. Luxemburg 1 0 0 1 0 0-2 /sportprogramma Afdelingsvoetbal Zaterdag: Dames: Interregionaal: Ter Leede - Lugdunum. 1: KMO - Katwijk. KRV - Alphen, Haz. Boys - Valken '68. 2: Katwijk 3 - Valken '68-2. Al phen 2 - Sportief. Woubrugge - Ber- nardus, Siveo '60 - SVLV, Ter Leede 2 - LSW '70. Heren: 1: Woubrugge - MVKV. Meer burg - GWS. LSW '70 - SVLV. KRV - Kagia. Alphia - TAW. 2: Abbenes - VNL, HVZ - ZLC. Kickers '69 - SJZ. Zondag: Dames: Interregionaal: Aik- mama - Celentas Hoofdklasse KFC '71-2 - Kickers "69. Iduna - GDA 2. De Sleutels - SJZ. Wilhelmus - Rand stad Sport. Altior - Celen tas 2. 1: UVS - UDO. DOCOS - LFC, Stomp- wijkse Boys - Foreholte, Teylingen - FC Lisse. SJC - Alkmania 2. 2. Rood- enburg - VTL. Altior 2 - Randstad Sport 2. SVLV - Bernardus. Teylingen 2 - Iduna 2. LFC 2 - UVS 2. 3: Lugdu num - De Sleutels 2. Oranje Groen - SJC 2, Meerburg - Alkmania 3. UVS 3 - DOCOS 2. Kickers '69-2 - ROAC '79, FC Lisse 2 - Roodenburg 2. Heren: 1: ZLC - MMO, VN A - Kickers '69. SJZ - Stompwijkse Boys. Alkma nia - Leidsche Boys. Bernardus - Oranje Groen, VNL - Warmunda. Korfbal Zaterdag: Pernix - VEO (Vijf Meihal. 16.00 uur). Archipel - TOP, Ritola - Fi des Pacta. Tempo - Tjoba (Arena. 16.15 uur), Velocitas - KOAG (De Munnik, 17.15 uur). Fluks - IJsselvo- gels (Northgohal, 13.55 uur). Ons Eiland - NIO (Vijf Meihal. 17.15 uur) Zondag: Zuiderkwartier - Ready (Vijf Meihal. 14.30 uur). De Danaïden - Het Zuiden (Vijf Meihal. 15.45 uur). De Al gemene - ALO (Vijf Meihal. 17.00 uur). De Overkanters - Crescendo. KNS - Quick (Apollohal. 14.05 uur). VOETBAL EK kwalificatie Albanië - Spanje 1-2 (1-0): 27. Muca 1-0, 66. Arteche 1-1. 83. Alonso 1-2. Toeschouwers 20 000 Stand groep 1: 1 Spanje 2 2 0 0 4 3-1 2. Roemenie 2 10 12 4-1 3. Oostenrijk 2 10 12 3-4 4 Albanië 2 0 0 2 0 1-5 Cyprus - Griekenland 2-4 (2-1)- 13 Antoniou 0-1. 28 Christofi 1-1, 41 Sawides 2-1. 48 Papaioannou 2-2. 73. Batsmilas 2-3. 88 Anastopoulos 2-4 (strafschop). Toeschouwers: 10.000. Stand groep 5: 1. Griekenland 3 2 0 1 4 7-5 2. Polen 2 1 1 0 3 2-1 3. Nederland 2 110 3 1-0 4. Cyprus 1 0 0 1 0 2-4 5. Hongarije 2 0 0 2 0 1-3 Schotse league Aberdeen - Falkirk 1-0. Clydebank - Hibernian 0-0, FC Dundee - Hamilton Academicals 3-3. Hearts - Celtic 1-0. Motherwell - Dundee United 0-2. Rangers - St. Mirren 2-0. Stand aan kop: Celtic 22 36. Dundee United 22 31. Hearts 22 30. Glasgow Rangers 21 29. Aberdeen 22 29. SCHAATSEN Selectiewedstrijd 10.000 mater De- venter 1. Robert Vunderink 15.24,69, 2. Henri Kraajenbos 15.27,72, 3. Egbert Post 15.29,03, 4. Gerard Rietveld 15.31.72. 5. Henk Nijdam 15.33,40. 6. Jos Niesten 15.40,11, 7 Jaap Woes- tenburg 15.41.53, 8. Marcel Hooger- vorst 15.52.00. 9 Jan Wedman 15.55.73, 10. Andries Kasper 15.55,85. ZAALHANDBAL Eredivisie heren: Sittardia Aalsmeer 19-15. BASKETBAL Eredivisie heren: Canadians - Zaan dam 80-82. Noordkop - Den Bosch 80-92. Utrecht - Orca's 90-91. DAMMEN WK in Groningendammen Negentiende en laatste ronde: Autar (Sur) - Baljakin (Sov) 1-1. Koeperman (Vst) - Korenevski (Sov) 1-1. Van den Borst (Ned) - Mamina N'Diaye (Mal) 1-1, Jansen (Ned) - Casaril (Bel) 2-0. Guinard (Fra) - Kane (Sen) 0-2, Lean dro (Bra) - Dibman (Sov) 0-2, Clerc (Ned) - Macodou N'Diaye (Sen) 1-1. Galperin (Isr) - Gantwarg (Sov) 1-1, Vermin (Ned) - Mitsjanski (Sov) 0-2, Van der Wal (Ned) - Kouame (Ivo) 2- 0. Eindstand: 1. Dibman 28 punten. 2. Baljakin 26. 3. Korenevski 25. 4. Clerc 24, 5. Gantwarg. Jansen, Mits janski. Van der Wal 23. 9. Koeperman 21, 10. Van den Borst. Kouame. Ver min 19. 13. Kane 18. 14. Autar 17. 15 Guinard. Macodou N'Diaye 16. 17. Galperin. Mamina N'Diaye 15, 19. Ca saril 7, 20. Leandro 3. PAARDESPORT Koersen van Nootdorp EERSTE KOERS. 2000 meter: 1 Amarion (J.C. Bot) 2 53.2 - 1.26,6. 2. Anka Sigero. 3. Ank Buitenzorg. Niet gestart: Alida van Imca en Adaja van Oort. Toto: winnend f 2.90. plaats f. 2,20 f. 1.50 f. 3,80, koppel f. 12.90, trio f 528.80 TWEEDE KOERS. 2000 meter: 1 Yust Attack (J de Leeuw Jr.) 2.48.8 - 1.24,4. 2. Arnie's Apple. 3 Aphrodite D. Toto: winnend f. 2.90, plaats f. 1.10 f. 1.20 f. 1,40. koppel f. 5,90, trio f. 55,10. DERDE KOERS. 1660 meter 1. Yatha (S. Diab) 2.19.6 - 1.24.1. 2. Zilver Boy. 3. Yvanhoe Fortuna. Niet gestart: Ybelle Duke. Toto: winnend f. 21,00. plaats f. 2.40 f. 2.90 f. 1.80, koppel f 555.00, trio f. 2.337.50. VIERDE KOERS. 2380 meter: 1 Yon (H.W. Langeweg) 3.20.0 - 1.24.0. 2. York Bennesse. 3. Zico Ricardo. Toto winnend f. 6.90, plaats f. 2,70 f. 8.40 f. 8.00. koppel f 45.20. trio f 828.90 VIJFDE KOERS.' 1660 meter: 1. Zitia uit Uden (R B. van Veen) 2.21.4 - 1.25,2, 2 Arizona Guapa. 3. Zarat- hoestra. Toto: winnend f. 14,90. plaats f. 2.50 f. 3.00 f. 4,10. koppel f. 29,60. trio f. 815.40 ZESDE KOERS. 2000 meter 1. Zon nekind (Mej. J Koedam) 2.47.5 - 1.23.8. 2. Zebrano du Bois. 3. Zodiac Vryenesse Toto: winnend f. 10.20, plaats f. 3,20 f. 1,80 f. 1,90, koppel f. 22,70, trio f 324.60. ZEVENDE KOERS. 2000 meter: 1 Ylanda Faune (D. Suykerbuyk) 2 46.0 - 1.23.0. 2 Vulcana P. 3 Vera West- landia. Toto: winnend f. 6.20. plaats f. 2.20 f. 8,20 f. 1,80. koppel f. 95,50. trio f. 1.743.60. ACHTSTE KOERS. 2380 meter 1 You Winn Boszorg (W.A.M. van Buy- tene) 3.20.7 - 1.24.3. 2. Yonker Star. 3. Ydo Morgan. Niet gestart: Zilver star G. Toto: winnend f. 4,90, plaats f. 2,30 f. 2.40 f. 2,90, koppel f. 10,00. trio f. 132,50. NEGENDE KOERS. 1660 meter: 1 Wieske Z (M.A. Pools) 2.18,6 - 1.23.5. 2. Young Victory, 3. Victor van ZekJa Toto: winnend f. 2,50, plaats f. 2.20 f 4,20 f. 1,30, koppel f 17.40, trio f 165,20. TIENDE KOERS. 2000 meter 1 Vo lant Princess (C.D. Imming) 2.43.3 - 1.21,7, 2. Zilver Pnnce, 3. Un Deux Trois. Niet gestart: Ustang N. Toto winnend f. 2.30. plaats f. 1,10 f. 1.10 f. 1.00, koppel f 2.20, trio f. 9,20. ELFDE KOERS. 20Ó0 meter: 1 Wan da Volo (T H Kooyman Jr.) 2.45.1 - 1.22.6, 2. Upsala Thelma. 3. Veld bloem. Toto: winnend f. 6,10, plaats f. 1.50 f. 1.40 f. 2,40. koppel f. 35.20. trio f 546,90. OMZET TOTALISATOR: f. 215.023.00.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 13