Bestuur watersportvereniging De Kaag dreigt met aftreden Sinterklaas koopt meer speelgoed Ee Kruiswerk Voorhout heeft vertrouwen in de toekomst Wassenaar legt verbouwing Tiki-bad stil EcidócSouoant linistersvrouwen elpen Ilafakker Bewoners Hoofdstraat vrezen geluidsoverlast van nieuwbouw Vrachtwagen vast onder aquaduct r- IDEN OMGEVING DONDERDAG 4 DECEMBER 1986 PAGINA 11 JSE/NOORDWIJKERHOUT Zeker zeven ministersvrou- r|ji komen dinsdag 9 december naar Jaap Kooy's Kerstdorp L A de Heereweg in Lisse. Zij zullen daar vanaf 's ochtends tien kerstbomen versieren, waarvan de opbrengst ten goede pt aan de zwakzinnigenwijk De Hafakker in Noordwijker- mit. Daar wil men graag een speelweide aanleggen, waarvoor i ofer geen geld beschikbaar is. De bomen worden bij opbod Elljiocht. Een bod kan uitgebracht worden tot en met 19 decem- na waarna onmiddellijk de opbrengst bekend wordt gemaakt, mafig jaar, toen zeven echtergenotes van burgemeesters zeven ;chtien optuigden, bedroeg de opbrengst 13.300 gulden. De echt- heiotes van ae ministers Van den Broek, Van Eekelen, Ruding, ;ielrthals Altes, De Korte, Bukman en Merryweather (Aruba) iben hun medewerking reeds toegezegd. SASSENHEIM/DEN HAAG Tweeëntwintig bewoners van de Hoofd straat in Sassenheim hebben vanochtend bij de afdeling rechtspraak van de Raad van State bezwaar gemaakt tegen de goedkeuring van het plan Postwijk door het ministerie van VROM. Volgens dit plan worden 30 wo ningen gebouwd aan de Hoofdstraat. De bewoners van de huizen er te genover menen dat deze nieuwe woningen het geluid van het verkeer op de Hoofdstraat naar hun woningen zullen weerkaatsen. Gedeputeerde Staten heeft de gemeente echter groen licht gegeven om de grenswaarde van de geluidsbelasting aan de gevels van de toekomstige bebouwing te verhogen, zodat de bouw kan doorgaan. Het plan Postwijk gaat er van uit, dat het betroffen gebied zogenaamd stedelijk gebied is. De bezwaarma kers vochten dit aan en waren van mening dat het in feite om het laatste stuk open landschap langs de Hoofdstraat gaat en dat de grenswaarde niet had mogen worden verhoogd. Het ministerie was echter van mening dat het hier wèl om stedelijk gebied gaat. De grenswaarde is daar maximaal 60 dB(A), terwijl die in het plan de 58 dB(A) niet overschrijdt. Lissenaar promoveert LISSE Gerrit Jan de Waard uit Lisse is deze week gepromo veerd tot doctor in de wiskunde en natuurweten schappen. De 29- jarige Lissenaar deed dit op het proefschrift met de titel „Ther- mal-Nonthermal relationships in active galactic Nuclei". ALKEMADE/HAARLEMMER MEER Een vrachtwagencombi natie heeft gistermiddag enige tijd vastgezeten onder een aquaduct op de grens van Alkemade en Haar lemmermeer. Het is niet bekend waardoor het voertuig vast kwam te zitten. Waarschijnlijk heeft de chauffeur de hoogte verkeerd inge schat. Het verkeer ondervond flin ke overlast door het ongeluk. Inbreker betrapt LEIDSCHEN- DAM Een 26-ja- rige Hagenaar is gisteravond aan gehouden door de politie van Leid- schendam. De man was bezig de achterdeur van een woning aan de Eksterlaan met een schroeven draaier te „bewer ken", toen hij door een buurman werd betrapt. Deze waarschuwde de politie. Kinderen spelen met bouwlift OEGSTGEEST De politie van Oegstgeest kreeg gistermiddag om kwart voor vijf een melding over kinderen die op het nieuw- bouwcomplex Haaswijk in Oegst geest met een bouwlift speelden. Bij aankomst waren de kinderen verdwenen. De bouwlift bleek echter wel in bedrijf te zijn. Het is gebruikelijk dat een dergelijke bouwlift buiten bedrijf wordt ge steld wanneer de werkzaamhe den voor die dag zijn beëindigd. De politie heeft de elektriciteit stoevoer naar de lift afgesloten. ^Strand trein t je Ataat op r'Josse Schroeven in^ASSENAAR „Het is ?p#n ontzettend aardig idee, ngjaar we weten nog van hjiets. Het lijkt mij hoogst de ódjiïlanghebbende toestem- mIing krijgt voor zoiets", volit zei wethouder D. Coc- gieret gisteren in een ver- visjadering van de raadscom- voïissie ruimtelijke orde- sse(ing- Hij reageerde hier- ciejiee op de vraag van vJüA'er C. Overdevest hoe posjet staat met de plannen ,n de Haagse hotelier J. Bruine om over het •and tussen Schevenin- n en Katwijk een trein- te laten rijden. [et is de bedoeling dat het intje de afstand tussen Scheveningen en Kat- 'ijk in een uurtje aflegt oor de exploitatie zal een lichting Strandtrein wor- n opgericht waarin on- r andere hotelier J. de Iruine zitting heeft. Met |e aanschaf van de wa ins is een bedrag van )nd de half miljoen ge roeid. Volgens dhr. J. de ruine is de standtrein be- oeld als een slecht-weer- ttractie; „Het is in Neder- ind vaak slecht weer, in eder geval geen strand- eer. Dan moet de toeris- in toch wat zaken gebo- en worden. De trein past a die slecht-weer-activi- •jten". !et is niet de bedoeling at het strandtreintje op >merse dagen het traject ilegt omdat dan de rit /er het volle strand te jvaarlijk is. De directies an de VVV in Katwijk n Scheveningen hebben ich bij het ontvouwen an de plannen in positie- e zin uitgelaten over de lannen. Uit het antwoord de vraag van Overde kt bleek dat de initiatief- smers van de strandtrein toeten opschieten met un aanvraag bij het Was- maarse gemeentebestuur 'illen zij inderdaad in ipril kunnen starten met un treintje. iez waren )e bezwaren van omwo- enden tegen de bouw van et hoofdkantoor van IRV Holiday werden door e wethouder van ruimte- jke ordening en openbare Ierken en de raadsleden gewezen. Op het terrein in de Rijksstraatweg last TORRÓ-warenhuis illen na goedkeuring )or de gemeenteraad ~"Svee gebouwen verrijzen onderling met een gla- en loopbrug worden ver- tonden. Op dat terrein eeft tot 1975 een restau- ant genaamd Den Ouden )eyl gestaan. let terrein wordt thans ebruikt als parkeerter- ein. Het voorste gebouw al 40 bij 15 meter worden n 12 tot 15 meter hoog en iet tweede kantoor 26 bij 2 meter en 8 meter hoog. )e op het terrein aanwezi- e benzinepomp en een /itstenen gebouwtje waar en groepje Amerikanen egelmatig bijeenkomen uilen verdwijnen. Na de nspraak is wel door de ge- neente en het architecten- •ureau tegemoet gekomen an de bewoners van Dah- iahof. Een eerst om te za len boom blijft staan naardoor 8 parkeerplaat sen minder aangelegd Horden. een nieuwbouwproject 'an 44 woningen bij de ■eliestraat/ Rijksstraatweg e realiseren moet langs de lijksstraatweg een bijna 6 et neter geluidswal gebouwd vorden. Deze geluidsmuur tornt in de achtertuin van sen bewoonster van de het ïoekhuis Narcislaan 2. Alle nadelen die de be- ivooner/ster van dit huis door de geluidswal onder- finden werden duidelijk naar voren gebracht. Vol gens de CDA'er Olyslagers noet het de gemeente m maar iets kosten (huis le is liestraat 2 kopen) als daar mee het probleem kan ^worden opgelost. WARMOND Het be stuur van de koninklijke watersportvereniging De Kaag zal mogelijk op 12 december aftreden als de algemene ledenvergade ring niet instemt met een geldlening van 1,4 miljoen gulden. Dat valt op te ma ken uit een brief die voor zitter W.F. de Vreeze, te vens burgemeester van Leidschendam, onlangs aan de leden heeft ver stuurd. Het geld is nodig om de jacht haven aan de Kaagstraat en de Kaagsociëteit aan de Swei- landpolder te renoveren. Twintig procent van het be drag moet door de leden bijeen gebracht worden in de vorm van obligaties. Volgens het be stuur is het hard nodig om af te stappen van incidentele on derhoudswerkzaamheden en moeten de accommodaties nu in één keer op peil worden ge bracht. De algemene ledenver gadering ging daar op 18 april van dit jaar nog mee akkoord. Er werd zelfs al 150.000 gulden beschikbaar gesteld om de meest dringende herstelwerk zaamheden ter hand te nemen. De jachthavencommissie en de „commissie Lucas" gingen door op de reeds eerder inge slagen weg: het voorbereiden van de renovatie. In de vergadering van 21 no vember werd het bestuur ech ter weer teruggefloten door de ledenvergadering. Met de kleinst mogelijke meerder heid, 47 tegen 46 stemmen werd het besluit van 18 april nietig verklaard. De tegen stemmers hadden hun beden kingen tegen de wijze van fi nanciering. Zij zouden op de vergadering van 21 november voor een voldongen feit zijn gesteld, omdat op de agenda niet duidelijk stond vermeld waarover zou worden beslist. Volgens het bestuur heeft de meerderheid van de ledenver gadering het belang van de vereniging niet gediend met deze handelwijze. „Wij kun nen deze gang van zaken moeilijk anders zien dan een motie van wantrouwen", zo stelt het bestuur in de brief aan de leden. Volgens het be stuur is er alles gedaan om de leden zoveel mogelijk voor te lichten over de plannen, onder meer door het houden van een speciale voorlichtingsmiddag. De leden krijgen op de alge mene ledenvergadering van 12 december een herkansing om in te stemmen met het aan gaan van de geldlening. Als deze beslissing wederom nega tief uitvalt zal het bestuur de onvermijdelijke conclusie trekken dat er geen vertrou wen bestaat in haar handelen, en vrijwel zeker aftreden. Verzamelbeurs De Verzamelaar afdeling Rijn Gouwestreek houdt za terdag weer een verzamel beurs in Nabij aan het Laura- plein 2 in Alphen aan den Rijn. Op de beurs, die van tien tot vier uur duurt, zijn onder meer postzegels, siga- rebandjes, munten, suiker zakjes. ansichtkaarten en lu- cifermerken te ruilen. Rob Janssen Oprichter, zanger en compo nist/tekstdichter Rob Jans sen van Pluche en Plastic treedt zondagavond live op in Bar Dancing Blues Bro thers aan het Henri Dunant- plein 11 in Hillegom. De zaal gaat om negen uur open, het optreden begint tegen tien uur. Ruilbeurs De Nederlandse vereniging De Verzamelaar afdeling Kennemerland houdt zondag een grote ruil- en verzamel beurs van oude ansichtkaar ten in hotel-restaurant Flora aan de Hoofdstraat 55 in Hil legom. Belangstellenden kunnen er van tien uur tot half viif terecht. De toegang sprijs bedraagt een rijksdaal der, leden en kinderen moe ten één gulden betalen. Boom De basisschool Samen Onder weg verzorgt in december een kleine expositie in de openbare bibliotheek in Mu- zenhof Leiderdorp. Het mot to van de tentoonstelling is „Wij zetten samen onderweg een boom op". Van leerlin gen van alle leeftijdsgroepen is werk aanwezig. De exposi tie is van 9 december tot 3 ja nuari te zien gedurende de openingsuren GROOTHANDEL MELDT RECORD OMZET VAN 1 MILJARD GULDEN Tot op het laatste mo ment wordt gewacht met het doen van inkopen. LEIDEN/REGIO Sin terklaas koopt dit jaar on gekende hoeveielheden speelgoed. De in speel goed gespecialiseerde win kels melden topverkopen, terwijl de grote warenhui zen dat ook verwachten. J. Luinstra, woordvoerder van Otto Simon, een van de grootste speelgoed- groothandels in ons land, constateert dat de Sinter- klaas-drukte veel groter is dan in voorgaande jaren. Hij becijfert dat dit jaar voor een miljard gulden aan speelgoed wordt uit gegeven door de Neder landse bevolking, wat een groei zou betekenen van 2 tot 3 procent ten opzichte van het voorgaande jaar.- In de laatste drie maan den van het jaar wordt volgens hem 40 procent van de totale omzet be haald. Meer dan in vorige jaren let ten kopers op de kwaliteit van het speelgoed, aldus Luimstra. „In de „recessie-jaren" werd veel meer op de prijs gelet. Bij de pluche poppen en beesten bijvoorbeeld valt nu de keuze dikwijls op de betere kwaliteit uit het Verre Oosten, terwijl voor datzelfde geld een veel grotere pluche pop van mindere kwaliteit uit Oost- europese landen te koop is", meent Luimstra. De verkoop van het meisjes speelgoed „My little pony" wordt door Luinstra een on overtroffen succes genoemd. „In de historie van de speel goedverkoop is het nog niet eerder voorgekomen dat ge middeld elk meisje in de leef tijdscategorie van vier tot tien jaar goed is voor veertig door de consument aan een produkt bestede guldens". Ook in de tienerpoppenmarkt met Barbie-achtige figuren, groeien de verkopen nog steeds. Voor de wat oudere iongens vliegen radiografisch bestuurde voertuigen de win kels uit. Bij de kleuters zijn poppen die bij het knuffelen licht geven, „glowies", volgens Luimstra erg in trek. De HEMA is tevreden over de Sinterklaasverkoop van speel goed en allerlei andere ca deau-artikelen. Door het milde najaarsweer blijft de verkoop van de zogenaamde koud- weerartikelen, zoals sjaals en wanten, achter. Evenals vorig jaar stellen veel mensen hun Sinterklaas-aankopen tot het allerlaatst uit, aldus een woordvoerster. De verkoop van pluche beesten en poppen is bij de HEMA boven ver wachting. Ook bij Vroom en Dreesmann blijven de verko pen van op de winter gerichte goederen uit. Volgens dit wa renhuis heeft het publiek wel meer te besteden, maar wordt het geld vooral in dure goede ren gestoken, zoals auto's of in reizen. „Onze warenhuizen moeten hun marktaandeel daarom ten koste van andere vergroten". Ook V&D zegt dat veel aankopen op het laatste moment worden gedaan. V&D bestrijdt de stelling dat de Sinterklaasviering het van Kerstfeest dreigt te verliezen. „Dat wordt al jarenlang veron dersteld, maar is nog nooit be wezen. Wij geloven dat de mensen Sint èn Kerst vieren". Bij de landelijke keten van speelgoedwinkels Bart Smit is de verkoop wel vroeg op gang gekomen. Woordvoerder Th. Keizer schrijft dat toe aan een actie die al zes weken geleden startte. Als klanten kunnen aantonen dat elders speelgoed goedkoper is, kunnen ze des gewenst de aankoop retourne ren en krijgen ze het geld te rug. Bij Bart Smit zijn de toppers grotendeels dezelfde als elders. Opmerkelijk zijn volgens Kei zer de ongekende aantallen sleeën die al verkocht zijn. In de 68 winkels van Bart Smit gingen er al ruim 4.000 over de toonbank. „En dat terwijl de eerste sneeuwvlok nog moet vallen", aldus Keizer. Eveneens opvallend is volgens hem dat het ouderwetse speel goed, zoals winkeltjes en pop penhuizen, het nog steeds heel goed doet. Bij de spelletjes heeft Bart Smit goede ver koopcijfers met Pisa, een wan kele toren waarop poppetjes geplaatst moeten worden. De Nederlandse spellenfabriek Jumbo zag Pisa uitgeroepen tot speelgoed van het jaar. Woordvoerder W. Berns van Jumbo weet te melden dat het spel al geheel is uitverkocht. De volledig voorraad van 50.000 stuks is aan de winkels afgeleverd. G.R.M. Poort, manager van d« Speelboom-groep, 140 speel goedwinkels van zelfstandige ondernemers die onder dezelf de vlag opereren, zegt dat de verkoop „buiten verwachting goed loopt". Verenigingen moeten broekriem aanhalen LISSE De Lisse sportvere nigingen en de verenigingen en instellingen die actief zijn op het gebied van het sociaal- culturele leven moeten vol gend jaar de broekriem strak ker aanhalen. Dat is tenminste wat het college van B en W voor ogen staat. Het college meldt in haar voorstel aan de raad van Lisse dat in ieder ge val nu is afgesproken dat in het vervolg niet meer „over- valsgewijs" wordt bezuinigd. Maar dat maakt voor de huidi ge benarde financiële positie weinig uit. Het college zit te gen fikse tegenvallers aan te kijken en maakt tevens ken baar ernstig zorgen te hebben over de ontwikkeling van de begrotingspositie van 1978 en de ontwikkeling van de meer jarenbegroting. Te rekenen valt onder meer op een lagere uitkering uit het gemeente fonds. Een verschil van meer dan een ton wordt door het college voorgespiegeld. Bekend is tevens dat de minis ter van WVC een omvangrijke bezuiniging op het sociaal-cul tureel werk voorstaat. Talrijk zijn de protesten hiertegen ge weest, maar de geluiden die uit Den Haag klinken geven het college van B en W van Lisse niet de minste reden om aan te nemen dat de minister tot enige tegemoetkoming zal besluiten. De geplande bezui niging bedraagt 44,94 procent van de bijdrage van 1984 en dat betekent voor Lisse een achteruitgang met bijna een halve ton. Overwogen is in dit kader, dat het niet juist zou zijn om deze tegenvaller bin nen het gemeentelijk budget op te vangen. Daar is geen ruimte voor en bovendien zou dit wederom betekenen dat de bezuinigingen bij het Rijk door de gemeente betaald worden en daar kunnen en willen we geen medewerking meer aan geven gezien de druk die op de gemeentelijke financiën staat'aldus het college. Op korte termijn zijn in ieder geval maatregelen nodig en het college kondigt in het raadsvoorstel aan dat in de ja- nuari-vergadering een voorstel naar de raad zal gaan waarin wordt voorgesteld een bezuini gingskorting van 10 procent toe te passen op alle subsidies in de sport en sociaal-culturele sector, met uitzondering van subsidies die onlangs op een bepaald uitgavenpatroon zijn vastgesteld, zoals die van bij voorbeeld de VVV en Magni- fiosi. Uit deze korting ver wacht het college ongeveer 22.000 gulden te besparen. Auto gestolen VALKENBURG Een 6 jaar oude Opel Record is gistermid dag gestolen van een parkeer terrein naast de Kwantumhal len in Valkenburg. De auto is van eer. 39-jarige Katwijker. Voorzitter G. de Rijk van de Ver- M eniging Gezond- heidszorg Voor hout: „Een goe de samenwer king met andere verenigingen is erg belangrijk". VOORHOUT G. de Rijk. de nieuwe voorzitter van de Vereniging Gezondheidszorg Voorhout, heeft vertrouwen in de toekomst van het kruiswerk. Hoewel er lande lijk een daling is van het le dental, is er in de Bollen streek een lichte stijging. In Voorhout blijkt zelfs sprake van een sterke groei. Wel merkte hij tijdens de onlangs gehouden ledenvergadering van de vereniging in Voor hout op, dat bezinning op het kruiswerk noodzakelijk is nu de overheid diverse maatregelen, zoals bezuini gingen, neemt. Volgens De Rijk staan vier kenmerken centraal in het kruiswerk. Dat zijn kwali teit, flexibiliteit, dienstbaar- en bereikbaarheid. „De 24 uurs bereikbaarheid is een belangrijke stap naar de nog intensievere zorg voor de >atiënten thuis", aldus De patier Rijk. De kruisvereniging in Voor hout heeft in samenwerking met de Provinciale Kruis vereniging Zuid Holland een nieuw model voor pedagogi sche hulpverlening ontwik keld. Onderdeel hiervan is het experiment „Pedagogi sche buro's". Alle plaatselij ke kruisverenigingen en de Provinciale Kruisvereniging hebben er samen voor ge zorgd dat dit bureau in Voorhout voorlopig één jaar kan draaien. Volgens de heer De Rijk wordt op dit moment bekeken of deze voorziening in het basispak ket kan worden opgenomen en op welke manier hij op de langere termijn kan wor den betaald. „Slechts het pe dagogische bureau in Noord- wijkerhout kan doorgaan omdat de gemeente dit voor negentig procent financiert". De vereniging zal binnen kort ook onderdak gaan ver lenen aan het bureau van de Stichting Ouderenzorg Voorhout. Samen met deze stichting wil de kruisvereni ging de cursus „Ziekenver zorging thuis" opzetten. „Gezien de overbezetting van de wijkverpleegkundi gen, de invoering van de ATV en de 24-uursbereik- baarheidsdienst, kan dit zeer belangrijke initiatief alleen slagen als we goed kunnen samenwerken met andere verenigingen", meent De Rijk. WASSENAAR De bouw van een uitbreiding van het Tiki- bad op Duinrell is gistermiddag op last van burgemeester en wethouders stilgelegd. De eigenaar van Duinrell, graaf Hugo Van Zuylen van Nijenvelt, is al enkele dagen bezig met de werkzaamheden zonder dat daartoe toestemming was verleend door het gemeentebestuur. Dit werd gisteren bekend gemaakt in een vergadering van de raadscommissie ruimtelijke ordening. Wethouder van ruimtelijke ordening en openbare werken D. Cocheret: „We weten wel dat de directie van Duinrell plannen heeft om het Tiki-bad uit te breiden, maar er was zelfs door Duinrell geen bouwvergunning of wat dan ook aangevraagd. Het gemeentebestuur heeft de directie van Duinrell meerdere keren duidelijk laten weten voorlopig geen toestemming voor wat voor bouwactiviteit dan ook af te geven voordat enkele za ken geregeld zijn. We hebben uitgebreid met de omwonenden en de directie gesproken en iedereen weet hoe de situatie is. De situatie Duinrell hebben we 'bevroren" om zo in alle rust tijd en ruimte te hebben voor overleg". Volgens de fractievoorzitter van de VVD, C. Aptroot, doorkruist de directie van Duinrell met deze bouwactiviteiten het overleg en het zoeken naar oplossingen voor alle betrokkenen. Uit de discussies na afloop van de mededeling van de wethouder bleek dat de directie van Duinrell op een onlangs gehouden zitting van dë Raad van State had toegegeven dat het Tiki-bad 3 meter hoger is gebouwd dat de ingeleverde bouwplannen hadden aan gegeven. Aptroot: „Ik acht het een uiterst onverstandige zaak te gaan bouwen nog voor er een bouwaanvraag is ingediend en toestemming is verleend. Volgens de directie wil men ook meer bouwen bij het Tikibad dan het bestemmingsplan toestaat. Daar zullen wij zeker geen medewerking aan verlenen. Wij achten het juist dat burgemeester en wethouders het begin van de uit breiding van het Tikibad heeft doen stoppen. Ook voor Duinrell geldt net zoals voor iedere burger dat officieel toestemming moet worden verleend".

Leidse Courant | 1986 | | pagina 11