Reconstructie Noord- en Zuideinde vier ton duurder CDA: SJA mag niet te machtig worden Raadscommissie! trekt het onderwijsveld irï BIJZONDERHEDEN aan tafel Aanrijding op Eisenhowerlaan Zoeterwoudse veldrit viert eerste lustrum Veender is wachten op belastingcenten moe LEIDEN OMGEVING CeidaeSomo/tit DONDERDAG 4 DECEMBER 1986 PAGINA 10 Haringsalade - Zwarte-Pietcake Nodig voor twee: 500 g aardappelen, 250 g bieten, 2 zoute haringen, 2 lepels mayonaise, 1 lepel yog hurt, 1 lepel azijn, zout, pe per, suiker, 1 grote augurk, 1 appel, 1 sjalot of stukje prei, half kropje sla, 1 hardgekookt ei, 1 lepel zil veruitjes. paar kleine au gurken, (geroosterd) brood, margarine; 2 plakken cake, 2 lepels rum of water met rum es sence, 1 lepel jam, 4 dl cho coladevla (4 dl melk, 16 g cacao, 20 g maizena, 36 g suiker) garnering: l/t dl slagroom, 10 g basterdsui ker, Franse vruchtjes, amandelen, rozijnen, kren ten, taartgarnering of klei ne snoepjes. Kook de aardappelen van te voren gaar, laat ze koud wor den en snijd ze in blokjes. Snijd de geschilde bieten in blokjes, kook rauwe in een half uur gaar en laat ze af koelen. Snijd de haringen in repen, leg er daarvan één paar apart en verdeel de ove rige in stukjes. Meng een saus van mayonaise, yoghurt, azijn, zout, peper en suiker. Snijd de augurk en de ge schilde appel in stukjes en meng die door de saus. Snijd de schoongemaakte sjalot of prei zeer fijn en meng de stukjes met de aardappelen, bietjes en haring door de saus. Maak de salade op smaak af met zout, azijn of mayonaise. Leg de gewassen en goed uit gelekte slablaadjes met de mooie kant boven op een schotel. Leg er de salade op en garneer haar met de ach tergehouden haring, plakjes ei, zilveruitjes en augur k-waaiertjes. Geef er al of niet geroosterd brood en margarine bij. Leg per persoon een plak cake op een dessertbordje en druppel daar rum of verdun de essence over. Bestrijk de cake met jam en leg er de vla op. Maak Zwarte-Pietgezich- ten op de bordjes door de vla te garneren met stijfgeklopte room en/of de overige ge noemde garneringen. JEANNE APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden tot vrijdag 5 de cember waargenomen door Apotheek Centraal in Lelden en Apotheek Van Breest Smallenburg in Leiderdorp. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendlenst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50. tel. 123942; spreeku ren ma. en di. 10.00-12.30 u., v 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. OIERENHULP- EN AMBULANCE DIENST Hulpverlening in Leiden, Leiderdorp. Oegstgeest. Rijnsburg, Valkenburg. Voorschoten, Warmond en Zoeterwoude. Tel. 071-174141. BURGERRAADSLIEDEN Koren- brugsteeg 2. tel. 143171 (kantooru ren). Spreekuren ma., di. en wo 11.00-12.00 u.. do. 18.30-20.00 u. GEZINSVERZORGING Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en langdurige zieken en gezinsverzorging, Rem- brandtstraat 17. tel. 149441 (ma. t/m vr. 9.00-10.00 u. en 13.00-14.00 u.). KINDER- EN JONGERENTELEFOON Op woensdag- en zaterdagmiddag van 14-18 u. telefoon 071 - 120611 RAAD VAN ARBEID Hoge Rijndijk 306, Leiden, tel 071-899375. Kantoor geopend ma. t/m vr. 9-12 u. 14-16. u. Telefonische informatie over kinder bijslag: 8-12 u. KRUISWOORDRAADSEL Horizontaal: 1 vereniging; 4 kleding stuk; 7 boomvrucht; 9 voorzetsel; 11 huisdier; 12 rivier in Italië; 13 kleding stuk; 15 naaldboom; 16 soort snoep goed; 18 soort wijnglas; 19 zeer snel le herhaling van één of meer tonen; 20 spleet; 21 stof ter vervanging van spiritus; 23 snelle loop; 25 cilinder; 26 paardeslee; 27 soort vaas; 29 voor zetsel; 30 bloedgever; 32 Europeaan; 33 zomerverblijf. Verticaal: 1 opstaande scheepswand; 2 symbool van neon; 3 corpulent; 4 lidwoord; 5 oude lengtemaat; 6 teug; 8 hulzen van gedorste korenaren; 10 beroep; 12 afdeling v.e. compagnie; 14 veldgewas; 1{> getal waardoor men een ander deelt; 17 door, met (Latijn); 18 gewrichtsholte; 20 hijswerktuig; 22 plant; 24 bewaarplaats voor vis; 27 stoot; 28 loterijbriefje; 30 muzieknoot; 31 muzieknoot. OPLOSSING ej te :op 0C -IO| 82 LZ 'unq pz Uueie ZZ 'weent 02 ;wo>i 8i :jad li 'j3\9p si :uajo»t pi :uoioi -ed zi 'm.uoó oi 8 :>|uojp 9 t|8 s Uen k -HIP C 2 ipjooq 1 :|»eo?MaA »ue» ee '-JOON 20 '-JOUOP 00 ;bu 62 :ind LZ 92 '-IOJ S2 'U9J EZ :e»auj iz ;j9|)j 02 :o|OUiajj 61 :>l|ö>l 91 :dojP 91 :uap si :*oj 01 '°d Zl Ue* u :do 6 iienie l :puieq p :puoq 1 ipviuoziJOH Zoeterwoude koopt 150 dranghekken ZOETERWOUDE Het gemeentebe stuur van Zoeterwoude overweegt 150 dranghekken aan te schaffen. Regelma tig zijn dergelijke hekken noodzakelijk bij allerlei activiteiten (zoals wielerwed strijden en Koninginnedag) en wegrepa- raties. Dranghekken worden nu geleend bij de rijkspolitie en buurtgemeenten. Met de aanschaf van 150 hekken is een bedrag gemoeid van circa 20.00Q gulden. Hoewel Zoeterwoude steeds goede me dewerking kreeg van de rijkspolitie en de gemeente Leiden vergt het ophalen en terugbrengen van de hekken veel tijd. Bovendien bestaat het risico dat geen dranghekken geleend kunnen worden omdat deze reeds in gebruik danwel „besteld" zijn. ALPHEN AAN DEN RIJN Bij een aanrij ding op de Eisenhowerlaan zijn gisterochtend om half elf drie jonge Alphenaren licht ge wond geraakt. Een 12-jarige fietsster, een 16- jarige bromfietser en een 15-jarige duo-passa gier zijn met onbekend letsel overgebracht naar ziekenhuis Rijnoord. De toedracht van het ongeluk is nog onduidelijk. Volgens het meisje raakte zij de duopassagier op het mo ment dat de bromfietser haar rechts inhaalde, waardoor een valpartij ontstond. De brom fietser zegt dat hij door een andere bromfiet ser werd gedwongen de fietsster rechts in te halen. De politie heeft de zaak nog in onder zoek. Inbraak in Leiderdorp LEIDERDORP Dieven hebben tussen zaterdag en gis termiddag ingebroken ig een woning aan de Vogellaan in Leiderdorp. Zij kwamen bin nen door het slot van een schuifpui aan de achterzijde van het huis te vernielen. De gehele woning werd door zocht, maar voorlopig is nog niets vermist. De eigenaars van het huis waren met va kantie. Toen de zoon des hui zes de planten water kwam geven, ontdekte hij wat er was gebeurd. Ruim 10.000 gulden gestolen uit kluis ALPHEN AAN DEN RIJN Uit een kluis van een transportbedrijf aan de Eikenlaan zijn dinsdag avond twee geldkisten ontvreemd met daarin ruim 10.000 gulden. Het Nederlands en vreemd geld is ge stolen tussen zeven uur en kwart voor negen. De kluis en het kan toor waarin de kluis staat waren niet afgesloten. Na een tip van de eigenaar van het bedrijf heeft de politie een verdachte verhoord. De man is op vrije voeten gesteld. Vol gens de politie ontkent hij iets met de zaak te hebben te maken, en bo vendien heeft de politie „geen en kel bewijs" tegen hem. ROELOFARENDSVEEN Het wegdek van het Noord- en Zuideinde in Roelofarendsveen zal di rect na de winter over een lengte van anderhalve ki lometer worden opgebro ken. Dan vindt namelijk de voorgenomen recon structie plaats van het wegdek tussen de Noord- brug en de Zuidbrug. De kosten van dit plan wor den geraamd op ongeveer 1.1 miljoen gulden. Hier mee wordt de oorspronke lijke begroting met bijna vier ton overschreden. Deze aanzienlijke kostenover- schrijding wordt veroorzaakt door een stijging van acht pro cent van de kosten in deze sec tor in vergelijking met de aan- neemsom van de eerder gerea liseerde reconstructie van een deel van het Noordeinde (tus sen de Noordhoek en de Noordbrug). Sindsdien is de verkeersintensiteit van met name zwaar verkeer op het Noordeinde sterk toegenomen. Verwacht wordt dat in de toe komst nog meer zwaar ver keer over het Noordeinde zal gaan rijden. Om die reden wordt het in het komende voorjaar te recon strueren weggedeelte uitge voerd met een zwaardere fun dering. Een andere kostenver hogende factor is het feit dat de bestaande betonnen be schoeiing (van de voormalige Veenwetering) zal worden ge sloopt en afgevoerd. Net als bij de onlangs gerealiseerde re constructie van het Westeinde zal de asfaltverharding aan de zijkant op eenzelfde niveau worden aangelegd. Dit veroor zaakt minder trillingen en geeft dus minder kans op ver zakkingen bij de aangrenzende bebouwing. Het heeft echter als gevolg dat voor de hemelwaterafvoer ge bruik moet worden gemaakt van een kostbare gootlaag met nieuwe trottoirbanden. In de maandagavond gehouden ver gadering van de raadscommis sie openbare werken wees het CDA'er L. van der Meer op enige knelpunten in het te re construeren weggedeelte. Met name ter hoogte van de R.K. kerk Sint Petrus Banden en bij Radio Hoogeveen beide aan het Noordeinde. Directeur A. J. A. Peters van de dienst Openbare Werken beloofde te zoeken naar een oplossing voor de parkeerproblemen bij deze knelpunten. Zo overwoog hij aan de overzijde van Hoo geveen parkeermogelijkheden te creëren. Met het kerkbe stuur is hij in overleg over een mogelijke verbreding van het trottoir vóór de de R.K. kerk. ALKEMADE De raads commissie welzijn oor deelde gisteravond ver deeld over de pas gepubli ceerde concept-accommo datienota. De CDA-leden D. Nagtegaal, P. van der Meer en mevrouw A.E. Bannenberg vonden dat het samenwerkingsver band van verenigingen, SJA, een veel te grote verantwoordelijkheid naar zich toetrekt door als onderverhuurder en toe zichthouder te gaan optre den van de tot jeugd- en jongerencentrum te ver bouwen Ignatiusschool. „Ik denk dat men bij het SJA nauwelijks beseft waar men aan begint", aldus D. Nagte gaal. Hij wil dat er in het huurcontract met het SJA waarborgen worden inge bouwd, waardoor het gemeen tebestuur zeggenschap heeft op de onderverhuur. Tevens stelde hij een groot aantal praktische en financiële vra gen, zoals: „Wat gebeurt er als het SJA na de verbouwing van de Ignatiusschool zijn plankje optrekt?" Het burger commissielid Jacco Castelein distantieerde zich gisteravond van de discussie over de con cept-accommodatienota. Als voorzitter van SJA wil hij eerst met de zestien belang hebbende verenigingen over leggen. Ook de „Splotsz-problema- tiek" kwam gisteravond ter sprake. P. van der Meer (CDA) stelde voor om de om streden jongerensociëteit te huisvesten op het terrein van Fietscrossclub De Speedhogs achteraan op de Sotaweg en ver van de bewoonde wereld. Volgens de concept accommo datienota echter zou Splotsz de beschikking krijgen over een eigen geluidsgeïsoleerd lokaal in de voormalige Ignatius school. Voorts bestaat het plan om in de sthool een 60.000 gul den kostende oefenbunker met podium te bouwen, waar in zeven plaatselijke bands via de Stichting Alkemades Podi um (SAP) kunnen repeteren. Mevrouw A. Bannenberg (CDA) begreep niet waarom de Ignatiusschool wel voor Splotsz en de hard rock bands van SAP kan worden geïso leerd, maar niet voor Muziek vereniging Liefde voor Har monie. De concept-accommodatienota geeft niet duidelijk aan wat de bestemming moet zijn voor de voormalige PTT-centrale in de Narcissenstraat. Het college vindt dat deze accommodatie bestemd moet blijven als op slagruimte onder meer voor de historische vereniging Oud Al kemade. Oorspronkelijk stond in het ambtelijk voorstel ech ter dat het gebouwtje aan de Motorclub zoff moeten worden gegeven, die het op eigen kos ten had willen opknappen. Volgens de concept-accommo datienota krijgt het VAK (Va- kentiespelen Alkemade) een deel van de gemeentewerk- plaats aan de Korte Goog tot haar beschikking om er mate rialen op te slaan. Momenteel gebruikt het VAK daarvoor de oude school van Nieuwe Wete ring. Deze school staat echter op de nominatie om te worden afgebroken. De concept-ac commodatienota zal op onder delen worden herzien en wordt dan volgende maand opnieuw besproken in de ver gadering van de raadscommis sie welzijn. De Ignatiusschool wordt verbouwd tot jeugd- en jongerencentrum. Geen subsidie- verhoging voor stichting Burenhulp RIJNSATERWOUDE De subsidie aan de stichting Alge mene Burenhulp wordt niet verhoogd. De voltallige raad- som missie welzijn was gister middag aanwezig om een toe lichting te horen van de stich ting op het bezwaarschrift te gen de subsidietoekenning in 1987. Toen geen vertegen woordiger van de stichting verscheen, besloot de commis sie B en W te adviseren het voorgestelde bedrag van 300 gulden niet met de gevraagde 100 gulden te verhogen. De Gemeente Leimuiden zal 700 gulden subsidie verlenen, Rijnsaterwoude levert het ge bruikelijke aandeel, vastge steld op grond van inwonertal. De aanschaf van drie vaks schalen en isolatiemateriaal (kosten 250 gulden), nodig voor de maaltijdvoorzieningen aan bejaarden, kan in reke ning worden gebracht bij de post flankerend ouderenbe leid. De heer W. J. Bannink, secre taris van de commissie deelde mee, dat voor het aanmaken van stencils altijd reeds een beroep wordt gedaan op de ge meentesecretaris, zodat ook deze kosten (evenals adverten- tiekosten) niet op de begroting hoeven te drukken. De com missie drong erop aan dat de stichting Algemene Burenhulp met informatie komt over het aantal en de aard van de hulp vragen (en honoreringen) in de gemeente Rijnsaterwoude. De Commissie Welzijn zal po sitief adviseren over een ver zoek van de Sport Vereniging Rijnsaterwoude om op woens dagmiddagen één uur extra te kunnen beschikken over de Meerkant, zodat bij wijze van proef bezien kan worden of er belangstelling is bij de jeugd voor de judosport op dat tijd stip. De zaal zal voor halve prijs beschikbaar worden ge steld, van januari tot juni 1987, met een tussentijdse evaluatie na drie maanden. Ketels gestolen LEIDSCHENDAM Dieven hebben in de nacht van maan dag op dinsdag in Leidschen- dam voor 27.000 gulden aan verwarmingsketels gestolen. De ketels stonden op bouwter reinen aan de Voorburgse Weg en de Leidse Kade. ZOETERWOUDE De Zoeterwoudse veldrit viert zondag zijn eerste lu strum. Om één uur wordt op de Loethe het start schot gelost voor deze rit over 30 minuten plus één ronde. In een poging de publieke belangstelling te vergroten is de keuze ge vallen op een parcours in de dorpskern met de Loe the en het Loetheveld als centraal punt. Organisator Jan van der Geest heeft in samenwerking met enkele wielervrienden een mooi, maar moeilijk parkoers uitgezet waarop de veldrijders zich kunnen „stuk bijten'. De start is op de klinkerbestrating van de Loethe waarna de ren ners richting Dr. Kortmann- straat rijden om daar het bos in „te duiken". Vervolgens ko men zij uit bij de Korte Mie- ning waar de nodige obstakels genomen moeten worden ter wijl ook de dijk van de Korte Miening velen de nodige zweetdruppels zal kosten. Naar verwachting zullen slechts de sterksten kunnen dueleren om de ereplaatsen. De veldrit telt mee voor het zogenoemde Super Prestige Klassement (een algemeen klassement over alle indivi duele wielerwedstrijden die in één seizoen in Zoeterwoude worden verreden). Dit super prestige klassement werd voor het eerst samengesteld in 1985. Ben Versteegen was de aller eerste winnaar, in augustus van dit jaar werd hij opge volgd door Kees Janmaat. De Zoeterwoudse veldrit werd in 1983 voor het eerst gereden. In dat jaar nam Jan van der Geest, in zijn „gouden jaren" regelmatig wielerkampioen van Zoeterwoude, het initiatief om het toen al rijk gevulde programma uit te breiden met een veldrit. Begonnen werd langs het Molenpad waar in februari 1983 Cock van der Hulst de eerste kampioen was, werd eind 1983 weer een vel drit gehouden. Winnaar werd toen Hennie van der Maat. Vervolgens verhuisde de vel drit naar de Geerpolder waar de boerderij van wielrenner Theo van Leeuwen een be langrijke „hindernis" vormde voor de veldrijders. Ook daar won Van der Maat terwijl de laatste winnaar (december 1985) Kees Kerkvliet heet. Tot voor de start van de vel drit kunnen deelnemers zich zondag aanmelden. ALPHEN AAN DEN RIJN De raadscommissie onderwijs heeft gisteren haar eerste ver gadering „nieuwe stijl" gehou den. De commissie vergaderde in de openbare basisschool De Toermalijn aan de Diamant- straat en startte hiermee een hele reeks van toekomstige commissievergaderingen die in de Alphense scholen gehou den zullen worden. Het initia tief hiervoor is vanuit de com missie zelf gekomen. Al een hele tijd was men niet helemaal tevreden over de on- derwijsvergaderingen. Deze bijeenkomsten kregen over het algemeen alleen nog maar „hamerstukken" op de agenda. Dat waren voornamelijk aan vragen voor artikelen op de scholen. De commissie, die of ficieel een commissie van ad vies en bijstand is, vond dat maar niks. Men merkte ook dat de afstand tussen de leden van de commissie, het onder wijs, de medezeggenschapsra den en de ouders erg groot was. Het was nodig dat er iets ge beurde. Wilde de commissie kunnen inspringen op de pro blemen binnen het onderwijs in de gemeente, dan moest zij haar oren te luisteren leggen. Men besloot om een proef te nemen met het houden van commissievergaderingen bij de scholen zelf. Vorige maand werd proefgedraaid in de Oudshoornse school en mjt. succes. Daarom is besloten oitt hier mee door te gaan. Elljt Alphense basisschool, nu n<^ alleen de openbar©, majii straks ook de bijzondere schiu len, zal een keer als gastheto optreden voor de commissielft den. fb Hierdoor wordt bereikt dat d teamleden van de betreffend" school, ouders en andere bf| langstellenden wat makkelt ker naar de vergadering^ zullen komen. Hei komq naar de vergadering wor*. ook aantrekkelijker gemaa|J door de school zelf een ondej deel van de agenda te laten i^ vullen. In het geval van Toermalijn was dat een vi zoek om meer geld voor ij school. Deze kleine school, o'' geveer 80 leerlingen, heeft hi grootste percentage anderstafi ge kinderen. Het onderwijs moet aangepaj worden. Er moeten meer indf viduele of op kleine groepjfi gerichte lessen worden aangfli boden om de niveauverschil len te overbruggen. Hier I» apart lesmateriaal voor nodip zoals een cassetterecorder mfi een aansluitmogelijkheid vo$ zes koptelefoons. Ook e# videorecorder en een televisP zouden zeer gewenst zijn vod»' het herhalen van de lesseji Daar heeft de school financi»| steun bij nodig. De leden vafl de commissie bleken hier poslÊ tief tegenover te staan. a Hans Derksen: „Als het allemaal niet zo dieptreurig was, zou je er eigenlijk om moeten lachen Dat de meeste mensen niet zo ingenomen zijn met de belas tingsdienst, is geen onbekend feit. Maar Hans Derksen (46) uit Roelofarendsveen is zo langzamerhand echt laaiend op de inners van onze belas tingcenten. En wel met name op de Leidse inspectie. Anderhalf jaar geleden dien de hij zijn biljet over 1984 keurig netjes in bij de belas tinginspecteur. Nu wacht hij nu nog altijd op zijn terugga ve over dat jaar. Vol onge duld zo langzamerhand. „Er klopt echt helemaal niets van!", stelt Derksen veront waardigd. Niet het geld al leen zit hem zo dwars, maar vooral het eindeloze heen- en-weer-gebel, het van-het- kastje-naar-de-m uur-sturen en de slechte interne commu nicatie die hij van de Leidse belastinginspectie moest on dervinden als hij erachter probeerde te komen wat er met zijn aangiftebiljet ge beurd was. Na vijf moeizame telefoongesprekken en een dringende brief, was onlangs de maat voor Hans Derksen vol. Hij legde zijn problemen ten einde raad bij de Natio nale Ombudsman, Frits Bom en de Consumentenbond op té fel. „Dat is wellicht een stok achter de deur". En ver wittigde ook de inspecteur der directe belastingen van deze stappen. „Het begon allemaal met een telefoontje van mijn vrouw naar Leiden met de vraag wanneer wij ons geld konden verwachten", vertelt Hans Derksen. „Dat was in april van dit jaar. Er werd toen in eerste instantie gezegd dat het biljet naar het centrale betaalkantoor in Apeldoorn gestuurd was, waar alle aan giften behandeld worden". Bijdrage: Jeannette Schreuder Foto: Cees Verkerk Een telefoontje naar Apel doorn echter leerde dat de papieren daar ook niet wa ren. Leiden werd weer ge beld of ze niet eens konden zoeken of de bewuste enve lop niet daar ergens rond zwierf. „Ze zouden het uit zoeken en ons terugbellen. Na een half jaar was dat nog niet gebeurd", aldus Derksen, wie de „hele ellende" toen al mijlenver de keel uithing. Maanden later besloot de fa milie Derksen daarom nog maar eens te informeren. En gelukkig, een nijvere belas tingambtenaar had het biljet van Derksen in een la gevon den, waar het vergeten op verzending lag te wachten. „Eindelijk zat er schot in de zaak. dachten wij. Er werd beloofd de papieren direct op te sturen en binnen zes we ken zouden we het geld te rugkrijgen". Er bleek echter te vroeg gejuicht. Na het ver strijken van die zes weken nam Derksen daarom nog maar eens de hoorn ter hand. „Onze papieren bleken nog steeds in die la te zijn blijven liggen. Pas een week eerder was het biljet naar Apeldoorn gestuurd!". Vertwijfeld Hans Derksen weet nu echt niet meer wat hij moet doen om alles nog in goede banen te leiden. „Het is toch rede lijk om te verwachten dat, wanneer je voor een bepaal de tijd je biljet in moet stu ren. zij zich ook aan de ter mijn van teruggave hou den?", vraagt hij zich ver twijfeld af. Inmiddels zit hij behoorlijk te springen om het geld. „Wij zijn in de veronderstelling dat de teruggave snel zou ko men, vorig jaar op winter sportvakantie gegaan. Dit jaar volgde onverwachts de aankoop van een nieuwe auto voor mijn vrouw. Een behoorlijke uitgave. Zij is ge handicapt ea heeft een aan gepaste auto nodig". Om die aanschaf te kunnen bekosti gen moest Hans Derksen een lening afsluiten. Ook op de giro staat hij de laatste tijd constant rood. „We kunnen nog wel eten, zo erg is het niet. Maar er ligt wel een hele stapel onbetaalde reke ningen; wij kunnen een nieu we broodnodige cv-ketel niet afschaffen en als klap op de vuurpijl kregen wij laatst zelfs een deurwaarder op be zoek die vroeg waar onze on roerend goed belasting bleef". Verwijten aan deze man wer den afgedaan met „ik kan er niets aan doen" en „dat is een andere afdeling, daar weet ik niets van". Als het allemaal niet zo dieptreurig was, zou je er eigenlijk om moeten lachen", besluit Hans Derksen.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 10