RK Kerk in verzet tegen werkwijze Raad van Kerken Oppositie Chili zal bezoek paus aangrijpen voor massaal protest CeidaeSouAO/nt GEESTELIJK LEVEN/OPINIE kerk wereld Dak ingestort voor aankomst paus op Seychellen beroepingen Te kort geschoten weer mr brieven lezers EeidócöoiwcMit DINSDAG 2 DECEMBER 1986 PAGINA 2 j Weer kerstnachtviering in Woensdrecht DEN HAAG Evenals vorig jaar houden Pax Christi Neder land en het Interkerkelijk Vredesberaad op de avond voor Kerstmis een kerstnachtviering bij de vliegbasis Woensdrecht. Plaats van samenkomst is de volksabdij in Ossendrecht. Na de viering trekken de deelnemers naar het hek bij de vliegbasis, waar het kerstverhaal wordt gelezen en de hervormde predi kante Elly de Boer, lid van de hervormde synode, een medita tie houdt. Aan de IKV-kernen en andere vredesgroepen is ge vraagd vertegenwoordigers naar de kerstnachtviering te stu ren. De deelnemers aan de viering is verzocht een „teken van hoop" mee te brengen in de vorm van een tekening, verhaal, brief, gebed of iets dergelijks, zodat deze een plaats kan krijgen in de liturgie. Auto predikant Pauluskerk in brand gestoken ROTTERDAM De predikant van de Rotterdamse Paulus kerk, ds. H. Visser is in de nacht van vrijdag op zaterdag het slachtoffer geworden van een aanslag. De dominee, wiens kerk' een bekende opvangplaats is voor politieke vluchtelingen, dak lozen en drugsverslaafden, trof zaterdagmorgen zijn auto totaal uitgebrand aan. Volgens Visser is de actie opgeëist door de ..groepering tegen buitenlanders en linkse terreur". Een paar maanden geleden werd Vissers auto al eens met hakenkruizen beschilderd en waren er stickers op de ramen van zijn huis ge plakt met leuzen die tegen buitenlanders gericht waren. Vol gens Visser komen de bedreigingen uit rechtse kringen. „Ik zou wel eens met die mensen willen praten, maar zij bellen mij nooit rechtstreeks. Ik ben altijd ontvankelijk voor een ge sprek", aldus ds. Visser. ,MEER PRATEN OVER HET GELOOF' UTRECHT De Raad van Kerken in Nederland moet meer praten over het geloof. De belangstel ling van de Raad lijkt nu vooral uit te gaan naar samenlevingsvragen. Toch staat de groei in overeenstemming inzake geloof en kerkorde zowel bij Rome als bij de We reldraad van Kerken bo venaan. Dit heeft de ,Rooms-Ka- tholieke bisschoppencon ferentie geantwoord op de nota „Oecumene in de jaren '80" van de Raad van Kerken. over de verschillende opvat tingen die bestaan over het mysterie van de kerk een oe cumenisch belang van de eer ste orde. De bisschoppen zou den graag zien dat gesprek ken over geloofsbelijden en eredienst worden bevorderd. Deze gesprekken zouden on der directe verantwoordelijk heid van de betreffende ker ken moeten plaatsvinden, waarbij de Raad van Kerken overigens wel betrokken wordt. De Raad mag niet de indruk wekken naast, laat staan bo ven de aangesloten kerken en kerkelijke gemeenschappen te staan. De Raad is een instru ment om de eenheid van de christenen te bevorderen. Hij is niet de eerste verwerkelij king van die eenheid die ver der slechts organisatorisch uitgebouwd zou hoeven te worden. De Raad is volgens de bis schoppen zelfs geen vooraf beelding van die toekomstige eenheid, maar een blijvende vorm van overleg tussen de verschillende geloofsgemeen schappen. De bisschoppen vragen zich verder af of het juist is dat grote en kleine kerken alsme de de gastleden evenveel ver tegenwoordigers in de Raad hebben. Verder stellen de bis schoppen voor dat de Raad zoveel mogelijk gebruik moet maken van werkgroepen van de kerken in plaats van eigen secties en werkgroepen het werk te laten doen. Ook heb ben zij er bezwaar tegen dat secties en werkgroepen van de Raad zelfstandig naar bui ten treden. Aantal joden in de wereld daalt fors JERUZALEM Hel aantal joden in de wereld daalt voortdurend. In een maandag in de Israëlische pers gepubli ceerd officieel rapport van het Joods Agentschap staat dat in 1970 de grootte van de in de diaspora (buiten Israël) wonende joodse gemeen schappen werd geschat op 10.4 miljoen zielen. Dit cijfer bleek in 1985 gedaald te zijn tot 9,5 miljoen. Het Joods Agentschap zegt in zijn rap port te verwachten dat de di aspora in 2025 uit circa 6 mil joen joden zal bestaan. Als oorzaken van deze demo grafische terugval noemt het rapport de gemengde huwelij ken, assimilatie, bekeringen en een forse daling van het aantal geboorten. Bij het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog leefden 16.5 miljoen joden in de dias pora. Bijna zes miljoen van hen werden door de nazi's vermoord. Volgens de joodse bevolkings deskundige Varsjavski van de Zionistische Wereldorganisa tie is de vermindering van het aantal joden het belangrijkste probleem van de joodse staat. ..De natuurlijke vermenigvul diging nadert het nulpunt, en er zijn geen reserves, aldus Varsjavski. Volgens de Israëlische func tionaris is het geboortecijfer in de staat Israël hoog genoeg, zodat het voortbestaan van de joodse staat niet in gevaar komt. Er wonen in Israël 3,5 miljoen joden; het gemiddelde joodse gezin heeft 2,85 kinde- Hoe ge over uzelf denkt is veel belangrijker dan hoe anderen over u denken. VICTORIA In de hoofd stad Victoria van de Seychel len stortte gisteren tijdens een hevige regenbui het platte dak in van het podium in het voetbalstadion, waar paus Jo hannes Paulus II later op de dag een mis zou opdragen. Niemand raakte gewond Priesters en andere autoritei ten deden hun best om hos ties, crucifixen, eucharistiebe- kers en kaarsen te redden. Het noodweer brak los kort voordat de paus voor een ver blijf van enkele uren op door- Tijdens een preek voor onge veer 10.000 gelovigen wees hij op het strategische belang van de Seychellen. Op grond hier van heeft deze republiek een belangrijke rol te vervullen voor het bereiken van vreed zame internationale betrek kingen. Verder keerde hij zich in zijn preek tegen „ge makkelijke pleziertjes" die het huwelijk bedreigen, wan neer ontrouw en scheiden ac ceptabel worden. „Liefde is meer dan een oppervlakkige bevrediging van gevoelens." aldus de paus, die de onoplos baarheid van het huwelijk be nadrukte. De paus toonde zich verder bezorgd over het uitblijven van priesterroepingen op de eilandengroep en de vergrij- - zing onder het priesterbestand (een bisschop en twee pries ters) op de Seychellen. Na eeri onderhóud mèt de so cialistische 'president Albert René en de ministers, vertrok de paus naar Rome. waar hij gisteravond aankwam. Bij aankomst verdedigde hij het belang van zijn buitenlandse reizen en wel om de kerk zichtbaar te maken in de we reld. Kritiek op de hoge kos ten het bezoek aan Austra lië zou volgens krantenbe richten drie miljoen gulden hébben gekost wees de paus van de hand. „Dat doen zij om mij tegen te houden. Ik breng een transcendente boodschap,..' Afscheid van de aartsbisschop Prinses Diana schudt de hand van aartsbisschop Robert Runcie van de Anglicaanse kerk, nadat zij gisteren een samenzang met adventsliede- ren had bijgewoond in de ka thedraal van Canterbury, die speciaal georganiseerd was voor schoolkinderen. Protest RK homo-pastores tegen verklaring Vaticaan ARNHEM Het werkver band van katholieke homo pastores heeft protest aangete kend tegen de recente verkla ring van de Vaticaanse con gregatie voor de geloofsleer inzake homoseksualiteit. De kerkelijke hiërarchie heeft niets geleerd van ervaringen van gelovige homoseksuelen en evenmin van de resultaten van bijbeltheologisch onder zoek, aldus de reactie van het werkverband. De homo-pas tores noemen de „lage insinu aties" in de verklaring inzake de effecten van AIDS een kerkelijke leiding onwaardig. Hierdoor wordt het risico van een hetze tegen homoseksue len, die hier en daar al begon nen is, vergroot. Verder keert het werkver band zich tegen de passage waarin de congregatie ener zijds geweld tegen homosek suelen veroordeelt, maar an derzijds dit geweld het wordt genoemd van le_ tie van homoseksuele activi teiten. DEN HAAG De Chileense oppositie zal het bezoek van paus Johannes Paulus aan Chili, in april 1987, aangrijpen voor een massaal protest te gen de nu dertien jaar oude dictatuur. Alle massa-bijeen komsten met de paus zullen, onder auspiciën van de katho lieke kerk, rechtstreeks door radio en televisie worden uit gezonden. Hiermee hebben de bisschoppen kunnen voorko men dat Pinochet de kans krijgt goede sier te maken met het pausbezoek. Aldus de conclusie van een Nederlandse delegatie die vo rige week een bezoek heeft gebracht aan Chili. Aan het Nederlandse Hervormde Kerk: Bedankt voor Honselersdijk W.L. Pera te Zoetermeer. Gereformeerde Kerken: Aangenomen naar H.I.Ambacht W. Barendrecht te Oud-Beijerland. Be roepbaarstelling: drs H.M. de Bruijn. Kinderdijkstraat 54 II, 1079 GL Am sterdam. Christelijk Gereformeerde Kerken: Bedankt voor Broek op Langedij-. k/Alkmaar H P. Brandsma te Middel burg. Tweetal te Westzaan A.J. Otter te IJmuiden en C. Westerink te Den Helder. Kardinaal Fresno bezoek werd deelgenomen door PvdA-kamerlid en No- vib-voorzitter Wim Meijer, CNV-voorzitter Hofstede, me vrouw Stuiveling van het Sal vador Allende Centrum, CD A-Europarlementariër Penders en Cebemo-directeur Kerstiëns. In Chili heeft de „brede dele gatie" behalve met de katho lieke kerk ook gesprekken gevoerd met vertegenwoordi gers van de regering, van de oppositie, de vakbonden en andere maatschappelijke or ganisaties. Volgens dr. Kerst iëns is uit die vele contacten het beeld naar voren geko men van een land, waar de onderdrukking de afgelopen twee jaar alleen maar sterker is geworden. „Niemand heeft recht op vrijheid. De wille keur regeert". Generaal Pinochet heeft voor uiterlijk 1989 presidentsver kiezingen uitgeschreven, die hij van plan is zelf te winnen. Chili kan een dergelijke toe komst bespaard blijven, aldus de Nederlandse delegatie, wanneer de politieke opposi tie van christen-democraten en socialisten er in slaagt bin nen afzienbare tijd met één gezamenlijke tegenkandidaat te komen. Pinochet in zijn ei gen verkiezingen verslaan lijkt de enige manier om Chili op geweldloze wijze te bevrij den van de nu ruim dertien jaar oude dictatuur. Veel Chilenen verwijzen in dit verband naar de machtso vername op de Filipijnen door Corazon Aquino begin dit jaar, toen dictator Marcos na een „revolutie zonder bloedvergieten" het veld moest ruimen. Geweld, zoals onlangs de aanslag op Pino chet, speelt de< militairen al leen maar in de kaart. Het streven naar die geza menlijke presidentskandidaat wórdt krachtig ondersteund door de katholieke kerk. De Chileense kerk loopt voorop bij het verzet tegen de dicta tuur, maar het werken wordt haar steeds moeilijker ge maakt. Vooral het vicariaat voor de solidariteit, het men sen rechtenbureau van de kerk, moet het daarbij ontgel den en wordt beschuldigd van hulp aan terroristen. De aarts bisschop van Santiago, kardi naal Fresno, wordt door gene raal Pinochet beschouwd als de verpersoonlijking van het kwaad. Zodra de partijen de politieke oppositie weer op zich nemen, kan de kerk zich weer volle dig wijden aan haar pastorale taak en aan haar werk voor dé slachtoffers van de dicta tuur. Op het vicariaat komen elke week zo'n honderd nieu we meldingen binnén van schendingen van de mensen rechten. Kerkgebouwen zijn de enige nog overgebleven vrijplaatsen. Kerstiëns: „We hebben vorige week een kerkdienst bijgewoond in Santiago. In de kathedraal durft de politie niet op te tre den, maar buiten stonden de waterkanonnen de kerkgan gers op te wachten". Om een escalatie van geweld te vermijden zal volgens Ker stiëns ook gesproken moeten worden met gematigde mili tairen, met name uit de lucht macht en de marine. Maar als de oppositie de steun wil ver werven van militairen, zal zij naar de mening van Kerstiëns waarschijnlijk één grote con cessie moeten doen: de belofte voorlopig? geen militai ren te vervolgen voor de vele schendingen van de mensen rechten, die sinds de coup van 1973 zijn gepleegd. Als die toezegging uitblijft, is de kans dat militairen zich tegen Pi nochet durven te keren naar het voorbeeld van de Filipijnse opperbevelhebber generaal Ramos vrijwel ni hil. JOS TIMMERS Afgaande op zijn niet geringe geldingsdrang heeft heg toch nog vrij lang geduurd voordat minister De Korte zijtv eerste duidelijke uitglijer maakte in zijn functie van vice11 premier. Maar gisteren was het dan toch zo ver. Uiterst onl elegant liep De Korte de koningin voor de voeten, door vooL ieder die het maar wilde horen te verklaren wat de majestejv wél en wat ze niet behoort te doen. li I Uiteraard is uiteindelijk aan het kabinet de beslissing voorbehouden of koningin Beatrix wel of niet tijdens een beg zoek aan Japan keizer Hirohito ontmoet. Het staatshoofd Ir immers onschendbaar, de ministers zijn verantwoordelijl^- Binnen de ministersploeg is het echter in de eerste plaats dn minister-president die aandacht besteedt aan de activiteitei van het koninklijk huis. De laatste tientallen jaren hebben di premiers daarbij steeds heel behoedzaam gemanoeuvreerd Een goed gebruik, dat nu op eigengereide wijze is doorkruist De Korte is in dat opzicht duidelijk te kort geschoten. TERWIJL zijn optreden van gisteravond terecht kritiek op roept, is er op de inhoud van de boodschap weinig aan tl merken. De Korte heeft gelijk: bij veel Nederlanders zoudei opnieuw diepe wonden worden opengereten als onze konin c gin op bezoek zou gaan in het Japan van keizer Hirohito. r z ZlJ die gebukt gingen onder de Japanse terreur zijn in on land toch al jarenlang een soort tweederangs oorlogsslachtof j. fers geweest. Ze kregen onvoldoende aandacht, bijvoorbeelc - doordat bij herdenkingen menigeen uitsluitend stil stond bi de bevrijding van Nederland zelf en de offers die daarvooi zijn gebracht. Ook laat de materiële zorg voor de slachtoffer r van de Japanse terreur nog meer te wensen over dan dii-I voor de verzets- en oorlogsslachtoffers van de Duitse bezet v ter. Daar komt nog bij, dat het lijden, de mishandelingen er v de vernederingen die landgenoten in Japanse kampen en bi de moordende werkzaamheden aan de Birma-spoorwej i moesten ondergaan, hun steeds nadrukkelijk werden toege n bracht uit naam van keizer Hirohito zelf. P s Op gepaste wijze moet het kabinet maar zien uit te komere onder een Japanse uitnodiging aan koningin Beatrix vooic een bezoek aan keizer Hirohito. Minister De Korte heeft mé zijn betoog geenszins bijgedragen aan een soepel verloop var een dergelijke stap. Integendeel: stille diplomatie in dezt kwestie lijkt na zijn ondoordacht optreden vrijwel onmoge j lijk geworden. e Vrij zacht DE BILT (KNMI) Ons land bevindt zich in een gebied tus sen een zeer diepe depressie bij IJsland en een goed ont wikkeld hogedrukgebied bo ven de Alpen. Nadat in de af gelopen nacht een regengebied passeerde wordt morgen met zuidwesten wind vrij zachte lucht aangevoerd. Helaas zal er wel veel bewolking zijn. Slechts af en toe zal de zon te zien zijn. Het is wel op de meeste plaatsen droog. De temperatuur loopt morgen middag op tot ongeveer 10 gra den. Een uitzondering hierop vormt het zuidoosten van het land waar de koudere lucht uit Oost-Belgie en Frankrijk de temperatuurstijging belem mert. Daar wordt een waarde van ongeveer 6 graden be reikt. Voor de komende dagen is weinig in het weertype te verwachten. Weersvooruitzichten voor di verse Europese landen, geldig voor morgen en donderdag: Zuid-Scandinavië: veel bewol king en op veel plaatsen neer slag. Komende nacht in het binnenland lichte vorst. Mid- dagtemperatuur rond 7 gra den. Britse eilanden en Ierland: wolkenvelden en vooral in het westen af en toe regen. Mid- dagtemperatuur 10 tot 13 gra den. Benelux: wolkenvelden en af en toe zon. Middagtempera- tuur ongeveer 8 graden. Duitsland: bijna overal droog en af en toe zon. Plaatselijk mist. In de nacht en ochtend in het zuiden en midden lichte vorst. Middagtemperatuur on geveer 7 graden. Frankrijk: in de nacht en ocl a tend plaatselijk mist en in hi v noordoosten lichte vorst. Ov< E rigens perioden met zon. Mio dagtemperatuur van 8 grade 8 in het noordoosten tot 16 aa s' de Rivièra. v Alpengebied: in de dalen mis.g elders perioden met zon. In d. v nacht lichte vorst. Middagteni ti peratuur ongeveer 6 gradei a Nulgradengrens op 2000 miv ter. a Portugal en Spanje: zonniiv E Italië en Joegoslavische kus zonnig, in de Povlakte mis Middagtemperatuur 11 tot 1 graden, in de Povlakte koudei vn lil Brieven graag kort en duidelijk geschreven De redactie behoudt zich het recht voor ingezon den stukken te bekorten Hi tier en Hirohito Nu het kabinet overweegt of Koningin Beatrix eventueel een bezoek aan de keizer van Japan, Hirohito, kan brengen, wordt daarmee weer eens heel duidelijk gemaakt, dat de Indi sche Nederlanders een mis kende groep vormen. Maar moeten we nu ook nog op onze ziel getrapt worden? Als Hitier zou leven zou de Koningin er toch ook niet op bezoek gaan? De president van Oostenrijk wordt toch ook gemeden? Hierbij roep ik alle Nederlan ders op aan een lid van de Tweede Kamer of iemand van het Kabinet te schrijven met het verzoek de Koningin niet naar de keizer te laten gaan. C. Suverkropp, DEN HAAG. Kunst De krant lezend moet ik steeds vaker constateren dat het bar re verschijnsel „Graffiti" te genwoordig een gelegaliseerd verschijnsel is. Het wordt zelfs kunst genoemd. Afgelopen za terdag stond er een foto in de krant van een muur, die door kunstenaar Willem van Doorn van een lijnenspel was voor zien, waarin de Graffiti als on derdeel was opgenomen. Dit gaat dan nog. maar regelmatig verschijnen ook berichten met foto's over rollruiken, die door Graffiti-kunstenaars zijn „ver sierd". Tegen betaling nog wel! Hiermee zijn we op de ver keerde weg. Wat gisteren nog vernieling heette is thans kunst. Eerst verbiedt men het, daarna komt er een gedoog- periode en vervolgens wordt het zelfs gewaardeerd en ge promoot. De tijd is niet ver meer dat verwoeste telefoon cellen en tramhuisjes ook tot kunst worden verheven. R. Ververs, VOORBURG. Enquête Het kamerlid Klaas de Vries verklaarde voor de tv-came- ra's dat hij het bijzonder leuk vond voorzitter te zijn van de bouwsubsidie-enquêtecommis- sie. Misschien een juiste reac tie als je juist gehoord hebt dat je ceremoniemeester mag zijn bij het huwelijk van je beste vriend, maar toch niet als je een onderzoek moet gaan lei den naar wat misschien wel het grootste schandaal in de geschiedenis van de bouwwe reld zou kunnen blijken. Wel licht denkt De Vries dat „zijn" enquête dezelfde aandacht zal krijgen als indertijd de „RSV- show". En misschien denkt De Vries nog wel verder. Immers, zijn voorganger Van Dijk deed het bij de RSV-enquête zo aar dig dat voor hem later zelfs - weer - een ministerspost was weggelegd. M. van Velzen, NOORDWIJKERHOUT. Radio-actief afval Opnieuw is de Ierse Zee ver ontreinigd met radio-actief af val van de kerncentrale van Shellafield in het noordwesten van Engeland. Ondanks alle protesten weigert de Britse re gering passende maatregelen te nemen tegen de lozingen van radio-actief afval in zee. Dit afval komt door de stro ming ook in de Noordzee te recht, ook voor onze kust. Vol gens de milieu-organisatie Greenpeace zijn de concentra ties nu nog relatief laag, maar bij een grote ramp zullen de radio-actieve produkten van Shellafield dezelfde weg door de zee volgen en dan wel grote gevolgen hebben. Groot Brit- tannié gebruikt de zee even eens voor het dumpen van al lerlei ander afval, zoals, zware metalen. Ook op andere fron ten is Engeland nauwlijks be reid bij te dragen aan een schoner milieu. Zo ontkent het land zelfs het verschijnsel zure regen, omdat men er zelf geen last van heeft. Het wordt tijd dat de Britten eens verder kij ken dan de kustlijnen van hun eigen eiland. In een Europa, dat streeft naar eenheid, zijn figuurlijke eilanden uit den boze. G. de Boer, DEN HAAG. Vuurwerk Als er nu al meer illegaal vuurwerk opgespoord is dan in 1985 dan heeft het „vuur werkteam" zijn bestaansrecht nu al gerechtvaardigd. Het zal overigens tijd worden dat vuurwerk helemaal wordt verboden. Officieel is het zo dat pas op de laatste dagen van het oude jaar vuurwerk mag worden verkocht. En hoewel het gevaarlijke spul slechts in de oudejaarsnacht mag worden afgestoken, worden de knallen al begin november overal ge hoord. Als ook het experimen teren met vuurwerk hand over hand toeneemt, met aller lei kwalijke gevolgen, waarom zou de maatschappij dan zo veel geld moeten steken in re clamespots en voorlichting- campaghes om op de gevaren te wijzen? Gewoon verbieden, dan zijn we van een hoop el lende af. Chr. J. van Noord ROELOFARENDSVEEN. Auto Leuk en aardig, die verkiezing van de auto van het jaar. Het is alleen jammer dat „de gewo ne man" er zo weinig aan heeft. Die auto's, die steeds maar weer als beste te voor schijn komen, zullen technisch best perfect zijn. Wegligging, remweg en stroomlijn, alles prima in orde. Maar de prijs is over het algemeen navenant. Beter zouden de autojournalis ten er aan doen een wagen in de betaalbare prijsklasse eens tot auto van het jaar te kiezen. Dat is voor de consument toch veel interessanter K. van Eijk, RIJSWIJK. Aan tafel (2) Met de in deze rubriek uitge sproken mening over het da gelijkse menu van Jeanne ben ik het in het geheel niet eens. Ik ga met regelmaat in op haar suggesties en ervaar het juist als erg plezierig dat er zulke gemakkelijk te bereiden en toch smakelijke recepten worden geplaatst. Bovendien blijken de adviezen doorgaans aan te sluiten op wat er op de groente- en fruitmarkt ruim schoots en voordelig verkrijg baar is en wordt er duidelijk met een modaal budget reke ning gehouden. Weliswaar zijn de porties die Jeanne aanraadt soms wel wat aan de benepen kant, maar ik neem aan dat die zijn afgestemd op de ge middelde eter en het is geen probleem de hoeveelheden zo nodig aan de eigen behoefte aan te passen. Ik zou het be treuren als ik, als gehaaste huisman, dagelijks in een kookboek moest gaan snuffe len. N.N.v.d. Toorn, SCHEVENINGEN. Vrouwen De gemeente Leiden gaat ab solute voorrang geven aan vrouwen bij het vervullen van vacatures, meldde de Leidse Courant vorige week. In het bericht werd uiteengezet, dat de gemeente vrouwen onder meer een grotere kans op een baan denkt te geven door mannen niet meer voor een gesprek uit te nodigen, als er zich per brief geschikte vrou wen hebben aangediend. Afge lopen zaterdag werd in de ru briek Weekeinde op een wel zeer denigrerende toon com mentaar op dit voornemen ge leverd. Onder het kopje „tra vestiet" werd onder meer be weerd, dat de man dood zóu zijn verklaard en uiteraard werd de afdeling emancipatie- van de gemeente op de hak genomen. „De krant is een meneer" is een gevleugelde uitdrukking. Inderdaad. Het stukje over het personeelsbe leid van de gemeente Leiden bewijst maar weer eens dat het hoog tijd is, dat daar iets aan wordt gedaan. P.G. Brouwers, LEIDEN. Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur. telefoonnr.071- 122248 en uw krant wordt nog dezelf- ,de avond nabezorgd. Bijzonderheden Sinds enige weken staat in krant weer de rubriek Bijzon derheden. Deze viel tijdens d j zomermaanden bij mij al zee L in de smaak, en ik ben blij dlr de rubriek weer van stal is g* haald. Vooral het verhaalt; over pastoor Van den Bos<f uit De Engel vond ik erg leul Het zijn de leuke en positief kanten van het leven, die vol- gens mij vaak te weinig aan' dacht krijgen in de krant. Gj lukkig is nu een hoekje van a Leidse Courant in elk gevi niet gewijd aan verdriet en g weid. Mevrouw T. van der Voort, LISSE. I GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIJLAGE BH UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS. MUZIEK THEATER. RECREATIE,EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA

Leidse Courant | 1986 | | pagina 2