De illusie van één revolutie ■X gekleurd gezien RADIO/TELEVISIE Cejdaegotnont DINSDAG 2 DECEMBER 1986PAGINA 17 Karin Bloemen redt het niet op eigen tekst Met enige trots maakte de VARA aan de voora vond van het winterseizoen bekend dat zij in tal van programma's vrouwen ging inzetten als presentator. Van Sonja Barend als centrale pre sentatrice hadden ive al wel eens gehoord, maar nieuw was de opzet van 'Drie vrouwen', een luchtig praatprogramma over van alles en nog wat (zoiets als Bij Koos' dus), waarin Ati Dijckmeester, Dieuwertje Blok en Marjolijn Uitzinger de scepter zwaaien. De dames werden onder meer aan het publiek geïntroduceerd door een gezellige groepsfoto in de VARA- -gids. Veel geluk heeft de VARA er nog niet mee ge had. Dieuwertje heeft vorige week laten weten- dat ze nu al uit het drievrouwschap wil treden, omdat ze het te druk heeft met andere dingen. Tjeetje, denk je dan: zou het presenteren van een radioprogram maatje en een film- annex vi deorubriekje op de televisie nou echt een dag taak zijn? Bij zoiets slaat bii mij altijd de arg waan toe; volgens mij vindt mejuffrouw Blok dat ze bij Uitzinger en Dijckmeester teveel in de schaduw staat. Ze wordt overigens vervan gen door Astrid Joosten, die daarvoor uiteinde lijk ook 'bij Koos' het vak heeft geleerd. Vorige week mochten we het presentatiedebuut beleven van Karin Bloemen, die eerder enige naam had gemaakt als comedienne en musica lactrice en die ook al door de VAR A-radio wordt ingezet als huiszangeres in 'In de rooie haanDie dingen doet ze allemaal redelijk tot goed, daar valt niet veel op af te dingen. Maar in al die verschillende verschijningsvormen heeft ze 'tekst', tekst van anderen wel te ver staan, tekst die mensen voor haar hebben opge schreven en die ze uit haar hoofd heeft geleerd en met zekere vaardigheid in de microfoon kan sturen. Als spelleidster in 'Zeg 't maar' is Bloemen aan gewezen op haar eigen tekst. En wat gebeurt? Ze gaat reddeloos onderuit. Ze probeert zich wel in te dekken door met een soort hulpeloos heid te acteren dat ze het ook niet kan helpen dat ze dit vak niet verstaat, maar ze kan met al die kwasi-leukheid niet verborgen houden dat ze écht niet weet waarmee ze bezig is. Hape rend, zich vergissend, politicus Theo Joekes uit makend voor Herbert Joeks, zogenaamd schrikkend van het lamellengordijn voor de onvermijdelijke spulletjesetalage - ze ging niet alleen 'op sjiek' (zoals ze zelf haar ongetwijfeld 'socialistische uitmonstering omschreef), maar voornamelijk 'op onbenul'. En dan zagen we vrijdagavond ('ook VARA') de première van de 'Nachtshow', waarin gere nommeerde kleinkunstartiesten samen spelen dat ze een nachtclub drijven, onder aanvoering van bedrijfsleidster Adelheid Roosen. Nog geheel afgezien van de vraag wat er in de 'Nachtshow' dan nog voor gezichtsbepalends overblijft voor de VARA zelf (al die kunstar tiesten die erin voorkomen zijn immers gewoon te huur voor iedereen die er maar geld voor over heeft), moet hier ook de nijpende vraag worden gesteld: hoe zit het ook alweer met die slechte financiële situatie van de omroep van Marcel van Dam? Geen geld voor bijv. 'De onderste steenwel voor dubieuze nachtelijke ongein van de 'Nachtshow'. Kan dat gekoketteer met goedkope erotiek niet worden voorbehouden voor Veronica, immers de speci alist bij uitstek in het zogenaamde functionele bloot? De koene makkers van Rob Out hebben met hun 'Erotische vertellingen' onlangs de strijd aangebonden met de buurtvideotheek. De Nachtshow past naar mijn smaak beter in de onverschrokken omroepfilosofie van Veronica dan bij de VARA, die (een onderzoek heeft dat onlangs nog eens bevestigd) zich maar eens wat meer om haar 'herkenbaarheid' moet gaan be kommeren. RENÊ DE COCQ TERUGBLIK OP DE ROERIGE JAREN ZESTIG HILVERSUM De tele- visie-documentaire is een uitstekende manier voor eigentijdse geschiedschrij- ving. Die stelling wordt weer eens bewezen door de vierdelige serie „In de ban van de revolutie", die de NOS in december op het scherm brengt. Het is een fascinerende terug blik op de roerige jaren zestig: de tijd van studen tendemonstraties, provo, rassenrellen, gewapend verzet en de voortdurende roep om „revolutie". Te gelijkertijd rekent de serie af met de illusie, als zou er in de jaren zestig spra ke zijn geweest van één wereldwijde beweging. Ie dereen, zo blijkt, had zo zijn eigen plannen met „de revolutie". Zeven maanden trokken de voormalige Parijse studenten leider Daniel Cohn-Bendit en regisseur Steven de Winter door de wereld om de voorma lige leiders van de „revolutie" te interviewen. Zij spraken in de Verenigde Staten met de gewezen studentenleiders Ab- bie Hoffman en Jerry Rubin. i In Brazilië zochten zij de voor- malige guerrilla's Fernando ■'Gabeira en Alfredo Sirkis op. Verder interviewden zij veel i Europese „revolutionairen", onder wie provo's, voormalige Franse studentenleiders, een ex-lid van de Rote Armee I Fraktion en gevangen zittende Italiaanse Rode Brigades. De interviews worden afge wisseld met filmopnames en muziek uit de jaren zestig. Beelden van de zwarte protes ten in de VS, de rookbom bij het huwelijk van Beatrix en Claus, Roel van Duijn die „het wereldproletariaat" oproept in actie te komen, de barricades in Parijs '68, Woodstock en vooral veel opnames van de botsingen tussen de „revolutio- nairen" en de gevestigde orde (leger en politie). Daniel Cohn-Bendit, bijge naamd „Rooie Dany", was de grote gangmaker van de Parij se studentenrevolte van 1968, die president De Gaulle tot af treden dwong. Tegenwoordig woont hij in West-Duitsland. Hij is actief lid van de Duitse Groenen en koestert aspiraties om burgemeester van Frank fort te worden. Onthullend In ziin speurtocht naar de lot gevallen van zijn politieke vrienden van weleer komt Cohn-Bendit steeds terug op de centrale vraag, wat er bij hen is overgebleven van de politieke idealen van twintig jaar geleden. De antwoorden zijn soms onthullend. Zo was de Amerikaan Jerry Rubin in 1967 een van de op richters van de „yippies", de politiek geëngageerde hippies. Tegenwoordig leidt hij een heus yuppie-bestaan: slikt da gelijks tientallen vitaminepre paraten om gezond te blijven en jogt door de straten van New York. De man die in de jaren zestig nog dollars op straat verbrandde, heeft zijn leven nu ingesteld op geld ver dienen. Volgens Rubin hebben de re volutionairen uit de jaren zes tig wèl gewonnen. Anders zou den er allang Amerikaanse militairen in Nicaragua zitten, aldus Rubin. De in de jaren zestig bepleite solidariteit tussen arbeiders en intellectuelen heeft bij hem plaats gemaakt voor een nieu- Dany in 1968. we solidariteit, die tussen de yuppies en de kanslozen. „De succesvolle mensen moeten de armen bevrijden", luidt de nieuwe ideologie van de voor malige actievoerder Jerry Ru bin. „Kapitalist" Hij is niet de enige revolutio nair van weleer, wiens denken een draai van 180 graden heeft gemaakt. Voor de meeste van de voormalige strijdmakkers van „Rooie Dany" geldt, dat zij steeds milder zijn geworden naarmate zij ouder werden en al naar gelang zij meer verant woordelijkheden kregen te dragen. Zo zegt voormalig pro vo-leider Rob Stolk, tegen woordig eigenaar van een Am sterdamse drukkerij en door Cohn-Bendit als „kapitalist" gebrandmerkt: „Als je alles hebt geprobeerd om je opvat tingen in de praktijk te bren gen, en als in die praktijk dan blijkt dat jouw opvattingen niet werken, dan moet je je opvattingen veranderen". Bij het zoeken naar mensen die nog steeds de idealen uit hun „verleden" nastreven, eindigde Daniel Cohn-Bendit met name in West-Duitsland en in iets mindere mate in Frankrijk. Vooral in de West- duitse Groene Partij hebben veel voormalige actievoerders een middel gevonden om te blijven streven naar een bete re maatschappij. De prijs die' zij daarvoor moeten betalen is deelname aan het ooit geweld dadig bestreden politieke sy steem. In Frankrijk heeft een aantal vroegere leiders van de Parijse revolte zich verzameld in de redactie van het succesvolle dagblad Liberation. Ook zij hebben zich bekeerd tot de de mocratie en proberen „elke dag en overal de democratie te vernieuwen en te perfectione-, ren"; zoals de voormalige maoïstische actievoerder Serge July, tegenwoordig hoofdre dacteur van Liberation, aan Cohn-Bendit bekent. Thema's Regisseur Steven de Winter heeft de meer dan dertig uur aan filmmateriaal samengevat in vier afleveringen van vijftig minuten, die elk één thema behandelen. Het eerste deel, „Rebellen", gaat over de lei ders van de studentenbewe gingen. In het tweede deel, „Proletariërs", wordt nader in gegaan op de beoogde solidari teit tussen studenten, boeren en arbeiders. Deel drie, „Oor log", handelt over de keus van revolutionairen voor het ge wapend verzet. In het laatste deel praat „Rooie Dany" met de vertegenwoordigers van de opstandige generatie over hun keuze voor de democratie, vol gens Cohn-Bendit „het enige systeem dat een werkelijk menselijk gezicht kan tonen". In een soort nawoord, dat na de vierde aflevering wordt uit gezonden, probeert ex-revolu tionair Regis Debray een voor lopig oordeel te vellen over de invloed van de jaren zestig. „In de ban van de revolutie" wordt uitgezonden op de dins dagen 2, 9, 16 en 23 december, elke keer om 21.30 uur op Ne derland II. JOS TIMMERS NEDERLAND 1 15.55 Kokkerellen, culinair pro gramma van chef-kok Ria van Eijndhoven en Sonja van Proosdij 16.05 AVRO' Service Salon, ge varieerd informatief maga zine gepresenteerd door Catherine Keijl en Amanda Spoel. Met o.a. aandacht voor het probleem van de week en voor het uiterlijk NOS 17.30 Vz6-Journaal AVRO 17.46 Toppop, popprogramma gepresenteerd door Bas Westerweel. Met o.a. de Toppop-Test door Leonie Sazias TELEAC 18.30 Spaans voor beginners (Por Favor). Les 9 AVRO 19.00 m Fabeltjeskrant 19.05 Bluffers, tekenfilmserie 19.30 AVRO's Sportpanorama, sportmagazine gepresen teerd door Jos Kuijer, met o.a. 'Het doelpunt van de week' met Ruud Gullit NOS 20.00 Journaal AVRO 20.28 AVRO's wedden dat.~? Showprogramma waarin in panel weddenschappen afsluit met bekende en minder bekende perso nen. Presentatie: Jos Brink en Sandra Reemer 22.10 AVRO's Televizier, actua liteitenmagazine waarin uitgebreid aandacht voor de tekortkomingen van de Belgische politie bij de op sporing van de zogenoem de 'bende van Nljvel'. Eind vorig jaar richtte deze groep een ware slachting aan onder het winkelend publiek in een supermarkt in het Belgische Nijvel. Voorts aandacht voor de commotie rond het moge lijke bezoek van koningin Beatrix aan Japan 22.55 Het raadsel van de Zand bank (9), tiendelige Duitse tv-serie naar de roman van Erskine Childers. Met o.a. Burghart Klaussner, Peter Sattmann en Isabel Varell. Terwijl Davies door Doll- man wordt gevraagd om naar het wrak te duiken, begint Carruthers aan een riskant avontuur en dringt het afgesloten kustgebied binnen 23.45 Ontdek je plekje, filmim pressie van Nederlands mooiste plaatsen. Van daag: Utrecht 23.55 The skymasters 1946- 1986, korte impressie van AVRO's Big Band The Sky masters. Presentatie: Pim Jacobs NOS 00.25 Journaal 00.30 Nieuws voor doven NEDERLAND2 NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.30 Sesamstraat 18.45 CD Jeugdjournaal 19.00 Journaal IKON 19.12 mFamilie Wijntak, zesde lige jeugdserie van Frank Zichem over het wef en wee van een Surinaams gezin in Nederland. Met Din Bauer, Brenda van Dijk, Maikel Austen e.a. Afl. 1: De dubbele bodem (herh.) 19.37 Kenmerk, aktualiteitenru- briek NOS 20.00 Moordkuil, programma waarin bekende en onbe kende Nederlanders In gaan op televisieprogram ma's van de afgelopen week 20.20 Voor niks gaat de zon op, informatief consumenten magazine gepresenteerd door Ingrid Drissen. Afl.: Speelgoed - 'm. (%i Ingrid Drissen presenteert 'Voor niets gaat de zon op'. Ned. 2 om 20.20 uur. 21.00 Panoramiek, achtergrond informatie bij actuele ont wikkelingen in de interna tionale politiek 21.30 In de ban van de revolu tie, vierdelige documentai reserie over revolutionaire beweging in de jaren '60. Afl. 1: Rebellen. Aan het einde van de jaren zestig komen overal jongeren in opstand tegen de gezags getrouwe en autoritaire cultuur van hun ouders. In mei 1968 is Dany Cohn- Bendit, alias Rooie Dany, de gangmaker van de Pa rijse studentenopstand. Nu. zo'n twintig jaar later gaat hij op zoek naar zijn 'politieke familie' van wel eer. Veel van hen blijken een burgermansbestaan te leiden (zie elders op deze pag.) NOS 22.30 Journaal 22.45 Den Haag Vandaag 23.00 Nieuws voor doven TELEAC 23.05-23.35 Gezondheidsvoor lichting Kanker, les 5 BRT 1 Nieuws in teletekst Tik Tak, kleuterprogramma Plons, kinderprogramma. Afl.: Plons en de koekoek Dagboek van een clown, ver- halenserie van Guido Staes. Afl.: De stad zonder meeuwen Mik, Mak A Mon, tv-serie met Dimitri en Gregori van Goe- them, Stef Danhleux e.a. Afl.: De geniale generaal De Edison tweeling (The Edi son Twins), Amerikaanse tv- serie met Andrew Sabiston en Marnie McPhail. Afl.: De bal- lonvaarders Juke Box, videoclips Zoekwerk, informatieve serie. Afl. 6: Werken... van jezelf? Programma-overzicht Journaal Weerbericht Kunst-Zaken, kunstagenda I.Q., quiz met denk- en weet- vragen, gepresenteerd door Herman van Molle Labyrinth: Het hemelse oog, reportage over observatie van de aarde met behulp van satel- Uitzending door derden. Pro gramma van de Christen-de mocratische Omroep Luister met je ogen, serie over communicatie met gehoorge stoorden. Les 10: Geld 23.20 Journaal en Coda: 'Ik wist het niet', van Jet van Hoof. Koen Crucke, zang en Mare Matthijs, piano BRT 2 Zonen en dochters (Sons and Daughters), Australische tv-se rie met o.a. Rowena Wallace, Pat McDonald en Peter Phelps I Intermezzo. E. Volckaert speelt Les furies uit Sonate opus 27/2, Ysaye (herh) i Oshin (18), Japanse tv-serie met o.a. Ayako Kobayashi en Shiro Ito (herh.) I Programma-overzicht i Journaal I Weerbericht i Kwidam, telefoonspel i The Muppet Show, poppen- show met als gast Elton John (herh.) I Argus, praatprogramma met Jan van Rompaey en Jessie de Caluwé I Nationale Wetenschappelijke Instellingen, documentairese rie. Afl.: Het Belgisch Instituut voor ruimte-aeronomie, met aansluitend: Discussie I-23.30 Handel en wandel - Loon naar werken? Afl. 4: Ne gen miljoen Belgen en de Openbare Diensten BTBF 1 17.15 Vacaturebank 17.30 Nouba Nouba 18.00 Carrefours 19.00 Ce soir, regionaal magazine 19.25 Lotto en joker 19-27 Quick et Flupfce, tekenfilm 19.30 Journaal 20.00 Contacts, verkeerstips 20.05 Le tiroir secrèt (slot), tv-serie van Danièlle Thompson. Afl. 6: Le retour 21.05 Nuances, Informatieve serie 22.35 Laatste nieuws 23.00-00.35 Ciné-Club de mlnuih Charles et Lucia, Franse speelfilm uit 1979 van Nelly Kaplan DUITSLAND 1 15.50 Tegesschau 16.00 Die Sklavin Isaura (6), Brazili aanse tv-serie naar de roman van Bernardo Guimaraes. Met Lucelia Santos, Rubens de Fal- cl, Beatriz Lira e.a. 16.25 Rund um den Dom, serie re portages over de stad Keulen, met ditmaal o.a. het nieuwe Ludwig-museum 16.45 Spass am Dienstag, kinder programma met Miesiing en Monika 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.25 Büro, Büro, tv-serie. Afl.: Der Werk spion 19.00 Meine drei Schwestem und ich (1), tv-serie naar de roman 'Little women' van Louisa May Alcott, die zich afspeelt in het Amerika ten tijde van de bur geroorlog. Wanneer het kerst feest aanbreekt in 1861 duurt dë oorlog tussen de Noordelij ken en de Zuidelijken alweer acht maanden 19.57 Programma-overzicht rond het raden van beroepen. Presentatie: Robert Lembke 21.00 Report, actualiteitenrubriek 21.45 Dallas, voorlopig slot van deze Amerikaanse tv-serie met Lin da Gray. Larry Hagman, Ho ward Keel e.a. Afl.: Bobby? Zowel JR als Jack Ewing staan grote verassingen te wachten wanneer zij in Dallas bijeenko men voor Pams huwelijk. Ook Pam krijgt het moeilijk. Kort na de trouwerij wordt ze zeer schokkend met haar verleden geconfronteerd 22.30 Tagesthemen, actualiteiten 23.00 Kulturweltspiegel: Dorfkino und Filmpalast, reportage over heden, verleden en toe komst van de bioscoop, in de grote stad en op het platteland 23.45 Tagesschau 23.50 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 hSS! ramma-over zicht Computer-Corner, magazine voor computerliefhebbers Schüler-Express: Holidays for Peace, Jug end im internatio nale Workcamp, aflevering van dit jongerenmagazine, waarin ditmaal drie voorbeel den van Internationale vakan tiekampen, waarin jongeren tij dens de zomervakantie geza menlijk aan bijvoorbeeld een sociaal project werken Heute Tele-lllustrierte. Actuele the ma's, sport en amusement Der Apfal fallt nicht weit vom Stamm, quiz met Hans-Jürgen Baumler Der Untermieter, dertiendelige tv-serie met Dieter Hallervor- den, Rotraud Schindler e.a. Afl.: Willie la carte Programma-overzicht Heute Die Reportage: Sexuelle Ge- walt, reportage van Helga Die- rich over daders van en thera pieën voor sexueel geweld QD Der schwarze Seeteufel (Gordon, II pirate nero), Itali aanse speelfilm uit 1961 van Mario Costa. Met Ricardo Montalban, Vincent Price, Giu- lia Rubinl e.a. De piraat Gor don, bijgenaamd de Zwarte Zeeduivel, wordt door zijn mensen op handen gedragen. Hij heeft de oorlog verklaard aan de slavenhandel sinds zijn familie aan bood van een sla venschip om het leven kwam. Het centrum van de handel be vindt zich in San Salvador, het hoofdkwartier van de wrede Tortuga. Aansluitend: Ratsc- hlëge für Kinogënger, filmtips 21.45 Heute-journal 22.05 Das kleine Femsehspiel: Nachtflüge, twee korte films. 1. E Brief an die Produzentin, van Hochen Kuhn. Een script schrijver beschrijft in een brief aan zijn producente het ver haal van zijn nieuwste film. Wat aanvankelijk een aller daags liefdesverhaal is over Lisa en Harry - zij Oost, hij West-, die elkaar op een ruim temissie ontmoeten, ontwikkelt zich tot een apocalyptisch dra ma. De brief wordt nooit ver zonden. 2. 'Die Anprobe' (1938), van Franz Winzentsen. De Protagonist heeft het privi lege om tweemaal een geboor te te weigeren, maar de der keer moet hij ter wereld ko men. Hij maakt een gedenk waardige reis door Duitsland anno 1938 22.40 Aspekte extra: Panorama des 19. Jahrhunderts, reportage over het Parijse museum van de negentiende eeuw, dat 1 december in het voormalige Gare d'Orsay werd geopend 23.10 Die Strassen von San Fran cisco (The streets of San Fran cisco), Amerikaanse politiese rie met Karl Malden, Michael Douglas, Mariette Hartley e.a. Afl.: Attentat auf den Zeugen. Onder grote veiligheidsmaatre gelen wordt de pooler Cahill naar het hoofdkwartier van po litie vervoerd. Hij is bereid te E etuigen tegen gangsterbaas yman, die de prostitutie aan de Westkust beheert. In het bureau wordt Cahill toch nog neergeschoten. De dader kan ontkomen, maar hij is gewond 00.00 Heute DUITSLAND 3 Telekolleg IL Cursus wiskun de/algebra. Les 24 Sesamstraat Aktuolle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport Tagesschau Auslandsreporten Die Prawda - keine Zeitung wie jede an dere, reportage over de Russi sche krant 'Pravda' Rückblende: Johann Nestroy, documentaire over Johann Ne stroy, Weens toneelspeler en schrijver Formel Eins, overzicht van de ARD-hitparade met Stefanle Tücklng Das war doch Utopie für uns, reportage over randjongeren, die zelfstandig ondernemer1 worden Deutschlandbilder. Besuch aus Wessie-Land zum Wocbe nende nach Berlin, documen taireserie Auslandsmagazln, informatie en amusement uit de hele we reld BBC 1 17.30 The Record breakers 18.00 John Craven's Newsround, jeugdjournaal 18.10 Grange Hill, kinderserie 18.35 Masterteam, spelprogramma met Angela Rippon 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London Plus, regionaal maga- 20.00 Telly Addicts, spelprogramma waarin de diverse koppels ge toetst worden op het gebied van hun kennis van tv-pro- gramma's. Presentatie: Noel Edmonds 20.30 (EEastenders, dramaserie 21.00 E Hancock's half-hour, come dyserie uit de vijftiger jaren. Afl.: The Bed-sit (herh.) 21.30 (HYes Prime Minister, come dyserie met o.a. Paul Edding- ton en Derek Fowlds. Afl.: One of us 22.00 Journaal en weerbericht 22.30 All the best - Dave Allen, hoogtepunten uit shows van Dave Allen 23.00 Challenge V7 tor the Ameri- 23.50 00.20 Ideas unlimited 00.45 Rhoda, Amerikaanse tv-serie 01.10 Weerbericht BBC 2 17.30 Floyd on fish, culinair pro gramma 18.00 Domesday, documentaireserie over de geschiedenis van En geland 18.30 Tomorrow's world 19.00 No limits, jongerenprogramma met Jenny Powell en Tony Ba ker 19.50 Scene: Good neighbours, tv- spel van Leslie Stewart, met o.a. David Scarboro, Mandy Mealing en Michael N. Har bour. Een werkloze man stort zich op het bestrijden van de criminaliteit In de buurt en zet een burgerwacht op. Zijn gezin is daar niet zo blij mee 20.20 Australian crickeL Tweede testmatch Engeland Australië te Perth 21.00 My music 21.30 Food and drink, informatief programma over eten en drin ken, met o.a. een kwaliteitstest van 'fast food' in Londen, aan dacht voor nieuwe biersoorten met een laag alcoholpercenta ge en een recept voor magere mince pies 22.00 Bobby Deerfleld, Amerikaanse speelfilm uit 1977 van Sydney Pollack. Met Al Paclno, Marthe Keiler, Anny Duperey e.a. 00.00 Newsnight, actualiteiten 00.45 Weerbericht ITV Kinderprogramma's Splash Emmerdale Farm, tv-serie Nieuws About Anglia Crossroads, tv-serie Bygones George and Mildred, comedy serie (herh.) I Des O'Connor live, amuse mentsprogramma First among equals, dramase- I N?euws I First tuesday I Murder, she wrote, tv-serie l Epiloog SKY CHANNEL 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met teken films. Presentatie: Linda de Mol en DJ Kat 18.00 I dream of Jeannle, comedy serie met o.a. Larry Hagman en Barbara Eden 18.30 Hazel, comedyserie met o.a. Shirley Booth en Don Defore 19.00 Hogan's Heroes, comedyserie. Afl.: Duel of honour 19.30 Get Smart, comedyserie. Afl.: Moonlighting becomes you 20.00 The Paul Hogan Show, come- dyshow 20.30 A Country Practice, dramase rie. Afl.: Show down 21.20 NFL American Football 1986 22.30 The Business Programme, in formatief programma over de financiële wereld 23.15 O First run, met Gary Davies (herh.) 00.00-00.45 Monsters of rock, met Mick Wall (herh.) TV 5 16.05 Les vacances de Monsieur Léon: Sylvia Kristel, amuse mentsprogramma 16.20 Cocoricocoboy, kinderpro gramma 16.35 Le fou du viaduct, tv-film 18.00 Recreation 18.40 Des chiffres et des lettres, spelprogramma 19.00 Les vacances de Monsieur Léon: Jane Birkin, amuse mentsprogramma 19.15 Cocoricocoboy, kinderpro gramma 19.30 Les Michaud, tv-fllm 21.00 Sport la une, sportmagazine 22.30-00.00 L'oi8eau rare, Franse speelfilm uit 1971 MUSIC BOX 17.00 G) The Simon Potter Show, met o.a. de 'Video Poll' 18.00 E The Amanda Redington Show, met o.a. de rubriek 'Club Call' (herh.) 19.00 S The Nino Firetto Show, met verzoekvideo's en de Europese concertagenda (herh.) 20.00 a The Martin Buchanan Show (herh.) 21.00 a The Tlmmy Mallett Show (herh.) 22.00 a The Simon Potter Show (herh.) 23.00 a Private eyes, muziekspecial (herh.) 00.00 a The Shadow (herh.) 01.00 a The Timmy Mallett Show 02.00 a The Amende Redington Show 03.00 a The Nino Firetto Show 04.00 a The Martin Buchanan Show 05.00 a The Simon Potter Show, met 'Chart Attack', overzicht van de Engelse hits 06.00-07.00 a The Shadow, video- clips gepresenteerd door de Grote Onbekende CD Ondertiteling via TeleTekst. a Tweetalige of stereo-uitzen ding. E Zwart/wit-ultzending. ■XZwart/wit-uitzending met on dertiteling vla TeleTekst. IS Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending In orginele versie met ondertitels. ■3 Bij nlet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending In orginele versie met ondertitels. NEDERLAND 1 RVU 14.00 Natuur... Mensenwerk (1) VOO 14.30 Seabert 14.45 Kuifje 14.55 De grote meneer Kaktus show 15.20 The Jetsons 15.40 De tik van... Pieter Winsemius 15.50 Ripley's be lieve it or not 16.15 Dynasty 17.00 International Week Magazine NOS 17.30 V>6-Joumaal VOO 17.46 Vero nica Sport NEDERLAND 2 VPRO 15.30 Punky Brewster 15.55 Lange Jaap 16.30 (ETheo Thea 16.45 Blikskaters 17.00 Moeroen Boechstansangoer 17.05 De grote dikke beer vertelt 17.20-17.30 Pol BRT 1 DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber 10.00 Heute 10.03 Ein Affe im Winter 11.45 Um- schau 12.10 Report 12.55 Persover zicht 13.00 Heute 13.15 a Teletekst 15.50 Tagesschau 16.00 Die Sklavin Isaura (7), tv-serie 16.25 Die schónen stummen Mannequins 16.45 Tiere als Stars 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 13.15 Thea- tertreff im ZDF: Nathan der Weise, toneelstuk (herh.) 16.32 Programma- overzicht 16.35 Der Waschbar Ras cal 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrier te 17.45 Die Wicherts von nebenan BBC 1 07.30 Nieuwsoverzicht 07.35 The Flintstones 08.00 Breakfast time 09.40 Watch dog 10.00 Day to day 10.45 Advice shop 11.00 Neighbours 11.25 Philip Schofield 11.30 Play School 11.50 Henry's cat 11.55 Five to eleven 12.00 A day out with An gela Rippon 12.30 Open Air 13.25 Domesday 14.25 Neighbours 14.50 Little misses 15.00 Not just another affair, speelfilm 16.30 Misterjaw Su- pershark 16.40 Save a life 16.50 Phillip Schofield 17.00 Animal fair SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Show 08.30 S Sky Trax. Herhalingen 13.10 Skyways 14.00 City Lights 15.30 E Sky Trax 17.00 The DJ Kat Show ITV 07.25 TV-AM 10.25 Regionaal nieuws 10.30 Schooltv 13.00 Giddy game show 13.10 Our backyard 13.30 Gardens for all 14.00 Nieuws 14.30 A counrty practice 15.30 Farmhouse kitchen 16.00 Take the high road 16.25 Regionaal nieuws 16.30 Sons and daughters 17.00 Kinderprogramma's MUSIC BOX RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio 19.02 VPRO: Boeken. 21.02 EO: Samen zingen met Arie 21.35 Het geslacht van Garderen. 22.02 Metterdaad hulpverlening. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02 VARA's Ochtendhumeur. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 VPRO: Meesters der voor drachtkunst: Remco Campert. 18.03 VPRO: Pluche en plastic. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VARA: Dubbelllsjes. 20.02 Popkrant. 21.02 Moondogs. 23.02 Tracks. RADIO 4 18.00 Nieuws. 1842 Lied van de week. 18.15 Leger des Hellskwartier. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.30 Pianomuziek. 20.00 Nieuws. 20.02 NCRV Klassiek. 21.30 Literama. 22.30 Orgelconcert. 23.15 Kamermuziek. RADIO 5 17.56 Mededelingen en Nieuws. 18.10 NCRV: Literama poëzie. 1840 PP: Uitzending van de PvdA. 1840 NOS: Homonos. 19.00 Programma voor buitenlandse werknemers. 20.30 TELEAC: Personal Computer 1. 21.00 Rockschool. 21.30 Ca va? REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Radio Rijn mond Getapt, talkshow vanuit Radio Café Rijnmond. 17.00-18.20 Cultuur, nieuws, sport en 'Quiz en Waarach tig'. Omroep Rijnland: (Alleen vla de kabel) Non-stop muziek met om 17.30 Actualiteiten, 18.00 Rijnland Politiek. 19.00 Voorschoten Lokaal en 2040- 21.00 Popwetenswaardigheden. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 18.45 Vakbondskroniek: het ACV. 1845 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel. 19.33 Voel je thuis. 20.03 Pandora. Muziek magazine. 21.03 Het BRT Jazzorkest. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 2340-0240 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio Twee - Rockgolf. 22.05 Je weet het maar nooit. 2340-0240 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Etnische en volksmuziek. 19.00 Galerie: gesproken portretten. 19.45 Jef van Hoof (7). 20.30 Radiosymfonieorkest van Saar- brücken m.m.v. Siegfried Rivt- nlus, viool. 22.00 Actualia. Muziekbljdrage. 22.20 Piano-Intermezzo. 2240 De Tunnel. Luisterspel. yia* f MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS) 07.03 VARA: De rode draad. 07.30 Nieuws. 07.33 De rode draad, vervolg. 1347 TROS: TROS Aktua. 1340 Het Journalistenforum. 1445 TROS Klantenservice. 16J35 EO: Tijdsein. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 Terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: Rozegeur en prikkel- RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit Music-Time. 09.03 Muziek motief. 09.57 EO-Metterdaad Hulpverlening. 10.03 Gospelsound. 11.03 Country trail. 12.03 Ronduit op 3. 13.03 VPRO: Toga Party. 14.03 De Wilde Wereld. 17.03 Ronflonflon. RADIO 4 08.00 Nieuws. 0842 NCRV: Het levende Woord. 08.10 Preludium. 06.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Klassieke Kamermuziek. 1040 Orkestpalet. 11-30 Orkestmuziek van Handel 1240 Promenade. 1340 Nieuws. 13.02 EO: Lunch Concert. 1440 Songs of Praise. 1440 Solisten. 1540 AVRO: In de kaart gespeeld. 1740 't Is een wonder. RADIO 5 09.00 Nieuws. 0942 NOS-Sportlef. 0945 Waterstanden. 0940 RVU: Taairevue. 1040 TROS: De duvel Is oud. 1140 TROS Postbus 270 - Mieke Telkamp. 12.00 Nieuws. 1245 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Midweekmagazine. 16.00 TROS: TROS Schlagertestlval. 1740 TROS Huiswerklljn. REGIONAAL Radio Rijnmond: 0740. 06.00 en 0840 Regionaal nieuws, weer en ver keer. Tegen achten de column en om 07.45 en 08.15 Quiz en Waarachtig. BRT 1 0541 Met 1 wakker. 0840 Uit de band. 1140 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 1343 Tussendoor. 1443 Van kattekwaad tot erger. 1645 Neem je tijd. BRT 2 0540 Goede morgen, morgen. 08.12 Servicetelefoon. 10.03 Met de deur In huls. 1145 Mediatips. 1240 Regloprogr. 13.10 Made in Germany. 1440 Vrijaf. Jong geluld. 1740 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert. 1040 Schoolradio. 11.00 Matinee. 1240 Tafelmuztek. 13.10 Actueel. 1340 Liszt, mens en musicus (12). 1445 L'Elislr d'amore. opera van Gaetano Donizetti. 1845 Kamermuziek.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 17