Quick Boys haakt (voorlopig) af... LEIDEN VERSLAAT OOK DE SLEUTELS Geroutineerd Heer jansdam „sloopt" ARC in slotfase RCL verrast Rijnsburgse Boys: 4-2 LIJDENSWEG NOORDWUK SPOHI IHIBUNE CeidaeSotruwt FC Lisse fortuinlijk Zevenhoven en Katwijk komen niet tot scoren MAANDAG 1 DECEMBER 1986PAGINA 18 LEIDEN FC Lisse kreeg het volle pond, terwijl tegenstan der 's-Gravenzandse SV daar eigenlijk veel meer recht op had. De Westlanders verzuimden echter te scoren, zodat de thuis- spelende FC met de 2-1 winst kon strijken. Een kostbare winst, al is de ploeg van Hans van der Vlist overigens nog (lang) niet uit de gevarenzone weg. De 's-Gravenzandse Sportvereniging dicteerde op de beginfase na de hele wedstrijd. En precies in die eerste periode bezorgde Richard Mulde Lisse de voorsprong. Hij ontving de bal van Rob Vermeulen en kopte via de paal raak: 1-0. Halverwege had de SV eigenlijk al voor moeten staan, maar geen van de talrijke kansen werd verzilverd. Zodat Lisse direct na de pauze zelfs 2-0 kon maken. Henry van der Weyden profiteerde van een verkeerde terugspeelbal. De gasten hielden zichzelf in de race door nog geen minuut later een fout van Ron Mesman af te straften: 2-1. Waarna 's-Gravenzande „alles of niets" speel de. Het werd niets, zodat Lisse alles kreeg. LEIDEN Floreant won ver rassend eenvoudig met 4-1 van een slecht draaiend SV Voor schoten. En was daarmee de grote overwinnaar van de za terdagse competitieronde in de vierde klasse. Immers, koplo per Rohda '76 liet een punt achter bij Koudekerk (1-1). Leiden bleef prima volgen door de 0-2 zege bij en op De Sleutels. Oegstgeest speelde 1- 1 tegen DSO, terwijl Valken '68 en Hazerswoudse Boys ie der met 2-1 de boot in gingen. Floreant - SV Voorschoten 4- 1 (3-1) Omdat laatste man Rob de Jonge al na 8 minuten ver keerd terugspeelde op doel man Herman Keizer kon Frits van der Heiden 1-0 scoren. Aanvankelijk nog geen nood voor de SV, want Hein de Graaff kopte uit een vrije trap van Wouter de Wolf gelijk. Kees Franssen (strafschop) en Melle Kleisma tilden de Bos kopers echter op 3-1. Nog voor de rust schoot eerst Hein de Graaff de strafschop hoog over. Toen hij overgenomen moest worden keerde Flore- antgoalie Harold Groeneveld het elf-meterschot van Ronald de Visser alsnog. Toen Cock de Bruin 4-1 inkopte was de partij gelopen. Koudekerk - Rohda '76 1-1 (1-0) Het onderin bivakkerende Koudekerk kwam op voor sprong, omdat Ron Paling uit een voorzet van Frank God- dijn raakkopte. En verdiende, want de thuisclub was zeker niet de mindere van de koplo per. De Rohdaspelers ging steeds grovere middelen han teren, wat ze drie boekingen opleverde. Een kwartier voor tijd schoot de leider zich naast Koudekerk. De Sleutels Leiden 0-2 (0-0) De tweede Leidse derby in het de KNVB zaterdag werd een prooi voor Leiden. De wed strijd was niet om aan te zien. Een en al saaiheid, vooral om dat aan beide kanten nauwe lijks doelkansen werden ge creëerd. Rob Bink bewees eens temeer zijn waarde voor Lei den door uit de enige twee kansen te doelpunten. Eerste met het hoofd, later met de voet. Oegstgeest - DSO 1-1 (0-1) De thuisclub speelde zijn slechtste partij van het seizoen, maar hield wel een punt aan over. DSO kon namelijk ook geen vuist maken. Omdat Dick van der Mey voor de pauze verkeerd terugspeelde kon DSO op 0-1 komen, wat werd hersteld door Gé Per- fors. De ex-Rijnsburgse Boys man drukte 10 minuten voor tijd de bal vanuit een scrim mage in het Zoetermeerse doel: 1-1. Jodan Boys Hazerswoudse Boys 2-1 ((H)) Voor de rust leverde het aar dig ogendè duel nog geen doel- mogelijkheden op. Jan Platteel onderschepte even na de her vatting de bal, toen hij te kort werd teruggespeeld en stifte het leer over de keeper: 0-1. Platteel, Jaap Kroon en Leon Laros verzuimden de daarop volgende kansen te benutten, zodat Jodan Boys in het laatste kwartier de winst pakte. De winnende treffer ging er 2 mi nuten voor het einde in. Valken '68 - DEVJO 1-2 ((H)) Hans Vijgeboom zette de ene Valkenkans voor de pauze niet om in een doelpunt. Een prima Haagse aanval zette DEVJO een kwartier voor tijd op voor deel. Valken nam direct ach terin veel risico en liep derhal ve tegen een tweede tegentref fer op. Twee minuten voor het eindsignaal maakte invaller Danny van der Mey nog wél 1-2 van. De tijd was echter te kort om nog gelijk te kunnen maken. KATWIJK De vooraf in het programmablad door Quick Boys trainer Hans van der Zee gestelde vïaag („Is NSW een Wonderploeg?") kon zater dag na afloop van het door de Katwijkers met 0- 1 verloren treffen op Nieuw Zuid, zoals mocht worden verwacht, ont kennend worden beant woord. De nog ongeslagen Numansdorpse koploper m de eerste klasse A telt een aantal klasse-spelers, dat wel. Het team vormt ook een uiterst homogeen geheel, waarin weinig zwakke en veel sterke punten te ontdekken zijn, "dat ook. Maar, een won- 'derploeg? Nee, dat be paald niet. Daarvoor moet "NSW toch weer een veel -te beperkte ploeg worden genoemd. Een ploeg die -slechts één wapen (de supersnelle tegenaanval) tot in de perfectie be heerst en die strijdwijze tot het hoogste doel heeft verheven omdat die al ja-, ren lonend blijkt. Zo ook zaterdag op Nieuw Zuid. Waar NSW in het deel voor de pauze mogelijkheden op een voor Quick Boys „mon sterachtige" uitslag liet liggen, om mede daardoor na de pau ze nog in de problemen te ko men. De 0-1 zege bleef echter op het scorebord staan. Een nederlaag met gevolgen voor Quick Boys. De Katwijkers kijken na deze tweede neder laag op rij inmiddels tegen een achterstand van vijf punten aan. Een kloof die, met nog veertien wedstrijden te gaan, natuurlijk niet onoverbrug baar is. „Maar het wordt wel heel lastig", realiseerde Van der Zee zich direct na afloop het gegeven dat Quick Boys in ieder geval voorlopig weer heeft moeten afhaken in de ti telstrijd. Waar NSW in topscorer Ri- nie van Tricht hij vooral en Frank Knipschild zaterdag dus weer twee ideale aanspeel punten had, moest het dit sei zoen al enige tijd in 4-4-2- vorm door de voetbalwereld stappende Quick Boys het juist doen zonder haar geblesseerde, snelle spitsenduo Leen van der Plas en Frenk van der Kleij. De Katwijkers trokken der halve mét Kees Varkevisser en Kees Krayenoord ten strij de, twee spitsen die hun stem pel duidelijk niet aan het duel konden meegeven. Een handi cap, erkende Van der Zee, die weer wel over voorstopper Jo- han Jonker kon beschikken, later: „Maar ik wil me niet achter die twee blessures ver schuilen. Quick Boys is sterk genoeg in de breedte om deze tegenslagen te kunnen opvan gen". Al bleek daarvan in het eerste part dan maar weinig. Na een hoopvol begin waarin Quick Boys even net spel dicteerde, was het al heel spoedig NSW dat zich heer en meester toon de. Rini van Tricht had zich al eens nadrukkelijk aan de door Theo Guyt zeer bekwaam ver dedigde Katwijkse veste ge meld (via Guyt en de linker staander was de bal hoekschop gerold), toen weer diezelfde Van Tricht van kortbij uit haalde. Die poging kon nog door de Katwijkse verdediging worden gepareerd, de daarop volgende rebound van Peter Knoop was Guyt en de zijnen wel te machtig. Omdat Van Tricht (2x) en ook Bert Groot- enboer er in de resterende speeltijd niet in slaagden Guyt een tweede nederlaag te bezor gen. bleef Quick Boys in de wedstrijd. Ook na de pauze ontsnapten de Katwijkers eerst nog aan een grotere achterstand (Van Tricht mikte vol op de dwars ligger), voordat de thuisclub er in slaagde de Numansdorpse lijstaanvoerder definitief voor de eigen veste vast te zetten. Veel echt doelrijpe kansen konden echter niet worden ge noteerd. Al had Quick Boys zeker pech bij een inzet van NSW-doelman Leon Beider grijpt in voordat Kees Ruis namens Quick Boys gevaarlijk kan worden. NSW won met 1-0. ver van Teun van der Plas (de bal raakte de lat boven verder foutloze doelman Leon Beider) drie minuten voor tijd - scheidsrechter Gremmen we gens duwen werd afgekeurd. Die overtreding moet velen op bij een 'doeltreffende kopbal Nieuw Zuid overigens zijn ont- van Kees Ruis. Een treffer die gaan. De mist was op dat mo- door voortreffelijk fluitende ment immers al veel te dik ge worden om de wedstrijd (als toeschouwer) ook nog maar enigszins te kunnen volgen. GERT-JAN ONVLEE Plas, Ruis. Jonker (Eijsberg), Hans van der Plas. Arie van Duyn (Piet van Duyn), Mieras. Floor van Duyn, Krayenoord. Van Rooyen, Varkevis- ALPHEN AAN DE RIJN Trainer Jan Kroeze was nau welijks aanspreekbaar, toen hij Cyan het veld liep en zal het iijn pupillen in de kleedkamer "bepaald niet gemakkelijk ge maakt hebben na de 2-5 ne derlaag tegen Heerjansdam. Want er waren in die tweede helft zelfs momenten geweest, waarop ARC de overwinning verdiende. Dat zijn formatie dan notabene nog met derge lijke forse cijfers de boot in ging, stemde de oefenmeester flink kwaad. Hij kon zich in zijn uitspraken nog juist be heersen: „Of ik ontevreden ben? Ja natuurlijk. Zij maken de doelpunten en wij niet, dat is het verschil". Heerjansdam won inderdaad, omdat die ploeg barst van de routine en ARC gewoon nog maar pas komt kijken in die eerste klas se. Neem nou Ron van der Neut. De zwaarlijvige spits van de ti telhouder houdt al jaren meer dere verdedigers bezig en pikt al jaren zijn doelpuntje mee. Zo ook voor de rust tegen ARC. Rob Snijders speelde diep op Cees van der Putte, ook al zo'n „doorgewinterde" aanvaller, die Van der Neut in het centrum aanspeelde: 0-1. Het was op de tegentreffer na het enige echte wapenfeit in de eerste rondgang. Op slag van rust maakte Wilco van Leeuwen gelijk, nadat doel man Bogdan Kopanicki een hoge bal had losgelaten. De treffer telde echter niet. Scheidsrechter Hell had als een der weinigen een hinder lijke buitenspelsituatie gesig naleerd. Het bleef dus 0-1, maar de thuisclub opende weer prima na rust. De ingevallen Sjaak Key, Ed Graper, Nico Ooster- lee en René Lammers konden de sterke fase niet omzetten in eén doelpunt. Martin Krora- mert deed dat wel. Met een „ouderwetse" inswinger schoot Krommert uit een corner en met behulp van Kopanicki raak: 1-1. ARC leek door te stomen. Een ware belegering van het Heerjansdamse doel was de kettingreactie, die in de 63e minuut evenwel abrupt werd gestopt, toen Rob Snij ders uit pen counter 1-2 maak te. De daaropvolgende kansen van Lammers en Oosterlee bleven onbenut, zodat Leen Rijnenberg na een te korte te rugspeelbal van Ruud van Es de strijd leek te beslissen: 1-3. In dezelfde minuut (73e) ech ter „versierde" dezelfde Van Es een strafschop. Oosterlee was trefzeker en hield de par tij interessant. Tenminste, dat had zo moeten zijn. Achteraf gezien was dat veel minder aantrekkelijk dan het had moeten worden. Bert Groenland rondde zijn solo in de „16-meter" net niet mooi genoeg af, waarna ARC zich leek over te geven. Achterin werd veel ruimte aan de te genstander geboden, omdat voor het „een-op-een" was ge kozen. Met nog 3 minuten te gaan liep de beste man van het veld. Martin Beuk, de twee overgebleven verdedigers Pe ter Borst en Ruud van Els er gewoon uit en legde breed op Rijnenberg: 2-4. Waarna Beuk zelf ook nog scoorde. Van der Putte bediende hem met een vrije trap, waarbij de ARC-de- fensie hem alle gelegenheid bood de nederlaag wel erg groot te laten uitvallen. Mede daarom was Kroeze zo kwaad. Al hield hij zich na afloop dan nog keurig in. TJEERD SCHEFFER Scoreverloop: 19. Van der Neut 0-1, 58. Krommert 1-1, 63. Snijders 1-2, 73. Rijnenberg 1-3, 73. Oosterlee 2-3 (strafschop), 87. Rijnenberg 2-4. 89. Beuk 2-5. ARC: Van den Hoek, Van Es, Borst, Koolstra, Lammers. Graper. Van Leeuwen. Boer (Key), Niek Ooster lee, Groenland, Krommert. LEIDEN Zevenhoven was dolblij dat Katwijk op 0-0 was gehouden. Immers, de ploeg van trainer Ben Möllers had uit de drie eerdere ontmoetin- ',gen nog geen punt overgehou den. Ter Leede bereikte de zelfde eindstand tegen JAC. De twee formaties verdienden, afgemeten aan het spelpeil, geen van beide een punt. Zevenhoven - Katwijk 0-0 Beide elftallen namen een helft voor hun rekening. Het eerste deel was qua veldspel voor de thuisvereniging. De 'lopbouw liep goed tot aan het 'strafschopgebied. Dan stokten de aanvallen. Alleen René Bon schoot een keer in het zijnet. Na de pauze mocht Katwijk wat meer aandringen. Toch Vkon de kustformatie ook geen „potten breken. Zevenhoven's defensie bleek onder aanvoe ring van keeper Alex Stolwijk solide in elkaar te steken. Ter Leede - JAC 0-0 2owel ,Ter Leede als JAC speelde een bar slechte wed strijd. De thuisdoelman Bert Blankenspoor kreeg na een doelkansloze eerste part scho len te verwerken van Knoes- (er en Polman, maar kende geen echte problemen. Voor de hekkesluiter was het nota- bene een verdediger, die de twee mooiste kansen voor zich opeiste. Johan Verloop kopte eerst net naast om 10 minuten later naast te schieten. LEIDERDORP Waar Noordwijk, Quick Boys, ARC en natuurlijk Rijns burgse Boys dit weekein de niet in slaagden, daar lukte het RCL als enige „Leidse" ploeg wel om de volle winst binnen te ha len. Een spraakmakende overwinning, omdat het de eerste maal was dat de Leiderdorpers dit seizoen aan het langste eind trok ken. Die smaakte dan ook dubbel 'lekker, want de verliezer heette streekge noot Rijnsburgse Boys. De hooggeplaatste formatie van Arie Kurver spoedde zich dan ook na afloop, met een 4-2 nederlaag en wat gezichtsverlies in de bagage, razendsnel naar andere oorden. De meest fervente Leider- dorpse supporter zou het na een half uur spelen niet in zijn hoofd hebben gehaald om een overwinning voor zijn favorie te club te voorspellen. Niet al leen vanwege de 0-1 achter stand, maar vooral doordat Rijnsburgse Boys zich in die openingsfase superieur toonde aan zijn opponent. De gasten lieten de Dal prima door de ploeg gaan, combinaties en driehoekjes leken de orde van de dag te zijn en kansen wer den er spelenderwijs ge creëerd. Met name op links marcheerde het goed in die fase. Johan de Kroon kon on gehinderd opkomen en deed dat frequent, Henk Merbis trok steeds slim naar binnen en Ron Carli was ongrijpbaar voor Hans Braat. Kansen voor Hans Zwaan, Ron Carli en Hennie Koet illu streerden het overwicht en de openingstreffer kon daarom niet uitblijven. In de twintigste minuut moest Bert Siera in derdaad de eerste gang naar het net maken, toen Carli ver nietigend uithaalde met zijn linkervoet en alles wees erop dat het niet bij 0-1 zou blijven. Gaandeweg luwde het offen sief van de Rijnsburgers ech ter, waardoor de Leiderdorpse Racing meer in de wedstrijd kon komen. Ruud Spierings, buitengewoon zwak bij hoge voorzetten, hoefde nauwelijks in actie te komen, maar bles seerde zich in de 35e minuut bij één van de spaarzame ke ren dat hij dat wel moest. Jan Blankenspoor nam daardoor de plaats van Spierings tussen de palen in. Twee gevaarlijke momenten voltrokken zien nog voor de Kauze. Blankenspoor diende andelend op te treden bij een vlammend schot van Pierre van Gemerden en Bert Siera moest gestrekt naar de linker hoek om een spetter van Zwaan buiten zijn domein te houden. RCL-trainer Laurens Mouter hield zijn manschap pen in de rust voor, dat er at tenter gespeeld moest worden en vertelde dat er wel degelijk kansen waren om de sluime rende nonchelance bij Rijns burgse Boys af te straffen. De tweede helft werd een spektakelstuk van de eerste orde. RCL wierp alle schroom van zich af en speelde een 3 Boys ging bij RCL letterlijk de mist in. Hier beheersen Pierre van Gemerden, de kop- c van der Bijl, Hans Braat en Ruud Boendermaker de situatie volledig. klein half uur fantastisch voetbal. Toen de kruitdamp was opgetrokken, bleek RCL vier maal doel te hebben ge troffen. Bpn Heemskerk was de eerste schutter door een hoekschop van Marcel Valk binnen te koppen. Nog geen drie minuten later speelde de zelfde Valk Ruud Boenderma ker aan, die van 25-meter raakvuurde. Marcel Valk, die uitgroeide tot de absolute uit blinker, bekroonde een hele beste wedstrijd met een iden tiek doelpunt. Via een knappe solo penetreerde Valk het Rijs- burgse strafschopgebied bin nen om de bal op schitterende wijze in de rechterbovenhoek te deponeren. Nog was de koek niet op, want Leo van de Weteringh besliste een man- tegen-man duel met Huug Aandewiel in zijn voordeel en maakte het kwartet treffers vol. Een bekeken boogbal van Aandewiel bracht Rijnsburgse Boys inmiddels met tien man, omdat De Kroon na de twee toegestane wissels gebles seerd was uitgevallen terug tot 4-2 en ondanks een hand vol goede kansen. Hans Zwaan, bleef het daarbij. Dick van der Bijl, als libero een ge degen indruk makend, had zijn rentree niet op een beter moment kunnen plannen: „Ik keek toch wel tegen deze wed strijd op, want je komt in een slecht draaiende ploeg. Ach teraf viel het mee, ik probeer de een beetje rust te brengen achterin en dat lukte redelijk. Toch moet je deze overwin ning in proporties blijven zien. Wij zijn hoogstens op de goede weg en eindelijk eens van die laatste plaats af". JELLE RAAP Scoreverloop: 20. Carli 0-1; 50. Heemskerk 1-1; 53. Boendermaker 2- 1; 58. Valk 3-1; 68. Van de Weteringh 4-1; 74. Aandewiel 4-2. Opstelling RCL: Siera; Braat, Bras- ker. Van der Bijl, de Vogel; Siera, Boendermaker, Valk, Heemskerk; Van Gemerden (Pattiapon), Van de Weteringh. RRB: Spierings (Blankenspoor); Toet, Driebergen, Aandewiel, De Kroon; Arroyo, Koet, Merbis, Manuputty (De Louw); Zwaan, Carli. NOORDWIJK „Het enige waar je nu nog op mag hopen, is dat de mist het spelen hele maal onmogelijk maakt", merkte Ivan Hermans na het tweede doelpunt van Spijke- nisse hoopvol op. De vanwege een liesblessure aan de kant gebleven spitsspeler voorzag een lijdensweg voor zijn wel spelende teamgenoten, met name „omdat het counter-spel letje van die gasten ons nu eenmaal niet zo ligt". Her mans' bede werd echter niet verhoord, de mist wilde geen dichtere sluier over het veld trekken, de lijdensweg kwam er inderdaad, de counters ook en dientengevolge de 1-3 ne derlaag. Al snel in de wedstrijd bleek dat Noordwijk het moeilijk zou krijgen tegen de ploeg van trainer Sijm Beuk, die afgelo pen week bij het bestuur zijn ontslag heeft ingediend. De groenwitte voorwaartsen wa ren bij de uitbraken steeds weer moeilijk te stuiten baas jes voor de Noordwijk-defen- sie, waarin Andries Wendt een van zijn mindere dagen kende. Wendt was het ook die in de 23e minuut de eerste tegen treffer inleidde door bij het uitverdedigen de bal in de voeten van Niels van Ham burg te schuiven. Vervolgens ging de gehele Noordwijk-ach- terhoede in de fout waarna Ri- cardo de Winter de bal over de uitgelopen Dortmundt mocht tillen. Vier minuten later had de na een schorsing terugge keerde Ruud van Emmerik na wederom een misser van Wendt de 0-2 op de schoenen, maar de spits mikte over, zoals hij eerder ook al deed en later ook nog een keer zou doen. In verdedigend opzicht bleek Spijkenisse, dat nog geen en kel punt scoorde in uitwed strijden, redelijk sluitend. Dat kon zij ook zijn omdat de Noordwijk-voorhoede, met uit zondering van de hard wer kende en steeds aanspeelbare maar weinig gelukkige Ge®rt Jan Bakker, vaak gelaten ac teerde en ook nog eens heel slordig omspronmg mel de acht (8!) gecreëerde openingen. Zo schoot Kees Nulkes na de openingstreffer maar een me- tertje naast het doel van de eerst weifelende maar later betrouwbare Willem Veenman en trof Bakker in ideale posi tie het zijnet. Aan de andere kant ging het leer er enigs zins gelukkig wel in, toen Robert de Heer via een van richting veranderend Noord- wijk-been Dortmundt passeer de. In de tweede helft was de lij densweg volledig uitgestippeld op het grondgebied van Spij kenisse. Echter, waar het de bruikbare voorzetten betreft, was het huilen geblazen. Met1 name voor de in de tweedec helft voor Toon Houtekamer7 ingevallen Leo Verbeek moet t het een verschrikkelijke mid dag geweest zijn. Het lukte hem, ondanks de grote vrij heid die hij steeds genoot, keer op keer maar niet de bal in de s buurt van de penaltystip te r brengen. Toch waren er ook toen mogelijkheden voor de - roodwitten, maar de inzetten, van Bakker, Knauf, Klaas Vink en Verbeek misten de - ware kracht. In die situaties t miste de gastheer een „drauf- gaftger" als Hermans, die met. zijn enthousiasme wejlicht meer bereikt zou hebben. Suc ces was er wel voor na een uit val solerende De Winter én Klaas Vink, die bij de goed le.i- dende scheidsrechter een pe nalty versierde en die zelf ver zilverde. Waarmee de lijdens weg toch niet oneervol werd beëindigd. ARNOLD VAN DER CAPEL- LEN Scoreverloop: 23 De Winter Ö-l, 3' De Heer 0-2, 60 De Winter 0-3, ft' Klaas Vink 1-3. Noordwijk: Dortmundt, Knauf (Win Vink), Andries Wendt, Mare Vink Sluys, Houtekamer (Verbeek), Nul kes/ Smits, Boom, Bakker, Klaa7' Vink.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 18