Het kost zo weinig om van verse jonge Goudse te genieten. i jnsburgse sporthal omt er voorlopig niet rv T MEENTE NOEMT PLAN NIET REALISTISCH olitiemacht rukt uit oor defect slot bankdeur Abonneetelevisie in Bollenstreek Basiseducatie in nieuw onderkomen 3« 115° 180 2S® 3« 2?s 60 Jaar e%.. 14 Miljoen Fans. ESJES 'DEN OMGEVING CoidócOoutfuit DINSDAG 25 NOVEMBER 1986 PAGINA 15 dichter in Oegstgeest TGEEST De gemeente Oegstgeest en voorlichter aantrekken. Gister- ging de commissie algemene bestuur- jngelegen heden akkoord met de taak» rijving die voor de nieuwe functiq^fë. opgesteld. De enige kritiek Hivam D66'er Poelmans, die de taakom- ing als te licht kenmerkte. jcedure rond het aantrekken van een :hter loopt al enige tijd. M^n js begon- et het werven van kandidaten. Daar een redelijke respons £p Vervolgens op 11 november van gedachten gewis- ;r een door de gg.'Heentesecretaris ge- n nota ..Voorlichting". En gister- werd het takenpakket besproken, lsnog heeft 'men geen oplossing gevon- X>r.sj£ huisvesting van Uw. Jori£n Meerdink Jeidt PvdA- Voorhout VOORHOUT Jo- rien Meerdink is gekozen tot voorzit ter van de PvdA- afdeling Voorhout. Zij volgt Wim de Wit op. Tijdens de laatste gemeente raadsverkiezingen stond zij op de tweede plaats op de kandidatenlijst. Zij heeft tevens zitting in het Politiek Vrouwen Overleg in Voorhout. Rookverbod en karnemelk WASSENAAR Omdat het drinken van kof fie schadelijk kan zijn voor de gezondheid dien de de liberaal H. Dijkstal gisteravond tijdens de raadsvergadering een motie in om de koffie tij dens de raads- en commissievergaderingen te vervangen door karnemelk. Hiermee reageerde de liberaal, die direct steun kreeg van de VVD'er Poldervaart en H. Schelhaas (CDA) op een motie om het roken tijdens gemeentelijke vergaderingen in Wassenaar aan banden te leg gen. Burgemeester drs. P.H. Schoute verklaarde de motie echter buiten de orde. Over het rookver bod werd uitdrukkelijk een stemming ge vraagd. Met 15 stemmen voor het rookverbod en 5 tegen zijn de gemeentelijke vergaderingen in Wassenaar nu „rookvrij". Goedgekeurd werd ook het voorstel dat de inwoners van Wassenaar ruim een dubbeltje minder per m3 gas gaan betalen. Fietser geschept LISSE Een 49-ja- rige fietser uit Lisse is gisteravond bij het oversteken van de Oranjelaan in Lisse door een 19- jarige automobilist uit Lisse geschept. Hij liep hierbij on der meer een ge compliceerde been breuk en een gebro ken schouder op. Het slachtoffer is naar het Diacones- senziekenhuis in Heemstede ge bracht. Bromfietser gewond NOORDWIJKERHOUT Een 16-jarige jongen uit Noordwijkerhout is gister middag met schaafwonden en een gekneusde arm naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden gebracht. De jon gen reed op zijn brommer op het fietspad van de 's Gra- vendamseweg en raakte bij het passeren van de kruising met de Leidsevaart (bij Piet Gijs) met zijn stuur een land bouwtrekker, bestuurd door een man uit Lisse. De trek ker stond stil om de brom mer voorrang te verlenen. De politie vermoedt dat de bromfietser iets teveel rechts heeft gereden. Inbraak in restaurant KATWIJK In- brekers hebben gis ternacht uit een Chinees restaurant aan de Hoorneslaan rookwaren, een fo- geldkistje met onge veer duizend gul den gestolen. De daders kwamen binnen door een klapraam aan de achterzijde te force ren. Het kantoor en het restaurant wer den doorzocht. Weer discussie over enquête onderwijs Warmond WARMOND De commissie welzijn sprak gisteren voor de tweede keer over de enquête naar de gewenste onderwijs vormen in Warmond. Ook nu werden er weer veranderingen in de vragen voor gesteld. Voorgesteld werd in een begelei dende brief informatie te verstrekken over het basisonderwijs zoals dat nu in Warmond wordt gegeven. Mevrouw den Ouden (CDA) wilde beslist de vraag om trent geloofsovertuiging uit het formu lier geschrapt zien. De heer Vielvoye (VVD) deelde die wens en burgemeester Hendrickx zegde toe daarover binnen het college overleg te plegen, evenals over de toelichting op het bestaande on derwijs in Warmond en de juiste formu lering van het begeleidend schrijven aan de ouders. POGING TOT KRAKEN KLUIS RIJNSBURG Inbre kers hebben in de nacht van zondag op maandag geprobeerd de kluis van zwembad 't Waterbos in Rijnsburg te kraken. Daarbij hebben zij voor ongeveer vijfduizend gulden schade aange richt. De kluis zelf heb ben zij echter niet open gekregen. Het is nog on bekend hoe de inbrekers het pand binnengeko men zijn. Volgens een deskundige zijn de da ders wel drie uur bezig geweest met allerlei ge reedschap zoals koevoe ten en breekijzers. 1BURG Een Rijn sporthal zal er ipig niet komen. De n die voor de bouw i'n hal door de stich- Sporthal Middel bij de gemeente zijn jiend, blijken niet iar. Dat concludeert lollege van burge wethouders ijnsburg in een nota. aadscommissie voor jnszaken kwam gis- jnd bij de behande datf'an die nota unaniem ;n zelfde conclusie, het voorjaar van 1984 tij] de Rijnsburgse voetbal- zelfs iging Rijnsburgse Boys gemeente aan met een k om eventueel grond oetenj^baar te stellen voor de een sporthal. De re- dit verzoek was de aan zaalruimte om allers, en dan met name voetballers, op te vangen wanneer in de de velden afgekeurd Daarnaast viel er een groei van het zaal café riod, ïiste, lang kp gen- voetbal te bespeuren, waar voor in Rijnsburg geen accom modatie beschikbaar is. De gemeente ging in principe akkoord met het beschikbaar stellen van grond en wilde ook een gemeentegarantie verle nen, mits aan een aantal be langrijke voorwaarden zou worden voldaan. Zo zou de bouw van de hal voor de ge meente budgettair neutraal moeten verlopen, en zou de vereniging met een sluitende exploitatiebegroting op de proppen moeten komen. Daar naast zou onder meer het aan tal parkeerplaatsen bij het Middelmorsterrein minimaal gelijk moeten blijven, en zou de gemeente enige inspraak of zeggenschap moeten krijgen over de verhuur van de hal op bepaalde avonden aan andere sportverenigingen. De voetbal vereniging riep kort daarop de stichting „Sporthal Middel- mors" in het leven, die concre te plannen moest gaan uitwer ken. Uitgekleed Het eerste plan van de stich ting, dat eind vorig jaar met veel tromgeroffel werd ont vouwd. bleek na enig cijfer- werk een jaarlijks exploitatie tekort van 240.000 gulden op te leveren. Dat was voor het college een reden om geen ge meentegarantie af te geven. Vervolgens presenteerde de stichting enkele maanden ge leden een „uitgekleed" plan, waarvan het jaarlijkse exploi tatietekort sjechts 15.000 gul den bedroeg. Maar ook dit plan heeft bij de Rijnsburgse gemeentebestuurders geen ge nade kunnen vinden. Volgens het college die het plan kri tisch heeft doorgerekend, is het door de stichting becijferde exploitatietekort niet reëel. Men berekende een jaarlijks nadelig saldo van ruim 130.000 gulden. „Ons budget staat het niet toe ieder jaar zoveel geld bij te leggen", zo liet wethou der W. Glasbergen (CDA) gis teravond de commissie weten. De stichting heeft in haar nieuwe plan een aantal voor zieningen geschrapt. Dat is on dermeer het geval van klee daccommodatie. Daarnaast' wordt uitgegaan van onder houd en beheer door vrijwilli gers. Volgens het college heeft de stichting de inkomsten door zaalverhuur veel te hoog inge schat. Ook zou een aantal kos ten niet zijn ingecalculeerd. De raadscommissie voor Wel zijnszaken was gisteravond unaniem van mening dat de gemeente op basis van dit plan geen gemeentegarantie zou kunnen verlenen. Mevrouw De Haas-Kromhout (PvdA) liet weten dat de risico's voor de gemeente te groot waren. „Als het erom hangt mag de gemeente jaarlijks best wat bij dragen, maar dan denk ik eer der in de orde van grootte van 25.000 gulden dan van 100.000 gulden", aldus De Haas. Vol gens D. Oudshoorn (RPF) en W. van Egmond (GPV) is de hal niet meer dan een „casco" in de huidige plannen. Tensen (CDA) wees wel op de behoefte die er in het bloe- mendorp bestaat aan een sporthal. „Vraag en aanbod zijn geheel niet op elkaar afge stemd. We hebben veel kleine zalen die voor veel verenigin gen niet geschikt zijn» Eigen lijk had Rijnsburg al tien jaar een sporthal moeten hebben". Ook hij achtte de plannen van de stichting echter niet haal baar. VOORHOUT Bewoners van de Bollenstreek kunnen vanaf 1 december lid worden van abon nee-televisie. In Hillegom, Noordwijk, Noordwijkerhout, Sassenheim, Voorhout en De Zilk kan degene die is aangeslo ten op de kabeltelevisie, dan 24 uur per etmaal televisie kijken. De abonnee-televisie wordt ge presenteerd door Filmnet in sa menwerking met de firma Ca- sema, die de ontvangst via de kabel regelt. In het gemeentehuis van Voor hout kwamen gistermiddag af gevaardigden van de gemeente besturen van de Bollenstreek en bestuursleden van de Ge meentelijke Regeling Kabel Te levisie Bollenstreek bijeen om de start van aboneneetelevisie luister bij te zetten. Alle aange sloten gemeentes ontvingen uit handen van de heren H. Klap en Ph. Bisschop, adjunkt direc teuren van Filmnet, een abon nement en een decoder box. Filmnet zendt alleen films uit; geen nieuws, sport of aktualitei- ten. Per 24 uur wordt in drie, blokken een programma uitge zonden, waarop men zich per blok of een combinatie van blokken kan abonneren. De kosten zijn afhankelijk van de hoeveelheid blokken die de abonnee wenst te ontvangen. Eén blok kost 22.75 per maand, twee blokken 29.75 per maand en voor drie blok ken betaalt men 34.50 per maand. Om abonneetelevisie te kunnen ontvangen is een deco derbox nodig. Dit is een klein kastje dat thuis wordt geplaatst, tussen de kabelnetdoos en het televisietoestel. Deze decoder box geeft bij de abonnee de pro gramma's door en verbindt deze met het centrale compu-- tersysteem. Voor de huur van de decoderbox wordt f 10.- huur per maand gevraagcf, on afhankelijk van de hoeveelheid blokken die men boekt. De politie van Lisse langs moet sturen c gisterochtend op volle hoogte nemen. Maar [ssterkte uit. Bijstand natuurlijk niet. Stel dat er zich gevraagd van omliggen- iets gevaarlijks in het bankge- rpsen. Zelfs het hoofdste- bouw afspeelt, dan maak je het - - Amster- gevaar heel wat groter door er Zodat uit- politiemensen heen te sturen", lijk meer dan honderd aldus een woordvoerder van emensen op de been wa- de politie. Dus bleef men maar jebracht. De reden van bellen, werd er steeds maar rootscheepse alarm: een niet geantwoord en nam de lot van de voordeur ongerustheid grote vormen bank in het centrum, aan. Alle wegen rond Lisse begon gistermorgen rond werden afgesloten. Een geld- negen toen het personeel transport op weg naar de bank de NMB-vestiging aan de werd tegengehouden. Op de htweg in Lisse voor een mobilofoon was het een drukte ten deur kwam te staan, van jewelste met opmerkingen als „niet in de buurt van de bank komen want er is sprake n de voordeur was van een vuurwapenge'vaarlij- niemand kon het ke situatie" en de mededeling, gebouw meer binnen- dat „in het Lissese bankge- De directeur besloot bouw. het vrijwel voltallige laar de buren te gaan personeel in gijzeling werd ge- randaar een slotenmaker houden door een nog onhe ilen. De buurman bleek kend aantal daders". met de andere per- De rijkspolitie in Lisse had in kleden liet de directeur middels van vele kanten ver- kopje koffie serveren, sterking gekregen. Niet alleen a gezellig, in afwach- van de rijkspolitie uit Leider van de slotenmaker. Op dorp, maar er werd zelfs een :ur van het bankfiliaal beroep gedaan op het hoofd- hij een briefje met de stedelijke politiekorps. Na ver- ele tekst: slot is kapot. loop van tijd besloot de politie, van de personeelsleden die nog steeds maar geen ge- i wat later. Toen zij bij de hoor kreeg, de buren van het arriveerde zag ze wel de bankgebouw te bellen. En ja de directeur en hoor, raak. De bankdirecteur collega's. Maar de bank kwam aan de telefoon en in niet in. Het briefje op een oogwenk was alle paniek eur maakte ook weinig verdwenen. Er was inmiddels ilijk. Haar ongerustheid wel enige tijd overheen ge- nog toe, toen ze vaststelde gaan. De eerste melding kwam op de eerste verdieping bij de politie binnen om kwart brandde. Het personeels- voor negen en de zaak was op- esloot de politie te waar- gelost rond half elf. Nog een en. kwartiertje later verscheen de hanteerde de voorge- slotenmaker en om elf uur was ven procedure: men pro- het bankfiliaal weer normaal contact voor het publiek geopend. Als- pools- - wel fijn te ontdekken dat de is dat politie zo goed optreedt als ze denken dat er iets aan de hand Een woordvoerder van de po litie: „Het is een beetje bedroe vend om te zien hoe soms bankpersoneel met de voorge schreven procedures omgaat. Ook zij moeten die procedures serieus benaderen. Ze hadden goed na moeten denken en ons uiteraard even moeten bellen. Want natuurlijk ontstaat er ongerustheid. Dit keer was het een personeelslid die op de .enig juiste manier reageerde, maar het hadden ook cliënten kunnen zijn die voor een ge sloten deur waren gekomen en ons hadden gealarmeerd". door [je telefonisch de bank- Maar of er niets was gebeurd, lefoon werd niet opgeno- De bankdirecteur een paar uur De alarmprocedure trad later: „Er was dus helemaal werking en de niets aan de hand. We konden Hij nvbaï ging aan het rollen, er alleen niet in". En op de lijkt nu wel simpel om vraag of er niet een beetje on- stellen, dat je in zo'n verstandig was gehandeld: een surveillancewagen „Misschien wel. Maar het is CEE NMB-vestiglng in aan de Grachtweg Lisse. NOORDWIJKERHOUT Voorzitter A.W.G. Venkel prees gisteren de prachtig ge renoveerde ruimte die gaat dienen als nieuw onderko men van de Stichting Basise ducatie voor Volwassenen. Dat deed hij tijdens de offi ciële opening van het ge bouw, dat oorspronkelijk twee klaslokalen waren van de verhuisde Prinsenhof- school. De heer Venkel bood wethouder Van der Klaauw tevens een korte beleidsnota In het vervolg zullen die moeite hebben met prak tisch taalgebruik of rekenen hier terecht kunnen. Tot nu toe werd vooral het leren le zen en schrijven onderwezen en heette de vereniging dan ook „Alfabetisering .Bollen streek". Daarmee was zij een voorloper van de Stichting Basiseducatie die vanaf 1987 een veel breder basispakket gaat aanbieden. Haar doel is om ervoor te zorgen dat mensen zichzelf kunnen red den voor het schrijven van brieven of het invulllen van formulieren. Omdat het rijk voor subsidiëring uit zal gaan van gemiddelden, is de stich ting bang dat juist degenen die de grootste achterstanden hebben en daarmee de mees te begeleiding nodig hebben, uit de boot zullen gaan val len. Volgens voorzitter Ven del zal daarom ook op de ge meentes een beroep gedaan worden. Zij kunnen het ge-, middelde rijksbeleid aanvul len met specifieke problemen van de regio. En uit het rap port blijkt dat ook financiële steun wordt gevraagd. Wet houder Van der Klaauw ant woordde dat de zaak de volle aandacht van het college had. Op een vraag wat voor men sen de basiseducatie volgden, zei de voorzitter dat het niet alleen oudere mensen zijn die nu hun onderwijsachterstand in willen halen, maar ook 17- en 18-jarigen die op school achtergebleven zijn. Kantoorbouw mag doorgaan DEN HAAG/RIJNSBURG Het bouwbedrijf De Raad b.v. mag gewoon doorgaan met de verbouwing van een pand op het voormalige Flora-veiling terrein tot kantoorruimte. De eis van de eigenaar van een tegenoverliggende flatwoning, de heer W. de Vries, is afge wezen. Dat is de uitspraak in een kort geding hierover dat vorige week is gehouden. De Vries wilde dat de bouw direct gestaakt werd, omdat er geen vergunning voor afgegeven was. Bovendien vond hij de verbouwing in strijd met het geldende bestemmingsplan. Ook vreesde hij verlies van privacy en waardedaling van zijn woning door de verbou wing van het pand, waar on- ,der meer een aantal ramen in aangebracht worden. Toch kans voor Het Oude Raadhuis WARMOND De vereniging Het Oude Raadhuis maakt toch nog kans op het kunrten huren van het hele pand met de gelij kluidende naam. Het bestuur van de vereniging bepleitte hier gisteravond met klem voor om de sociaal culturele doeleinden - nog- beter te kunnen bewerk stelligen. De vereniging werd in 1979 opgericht met als doel het Oude Raadhuis in stand te hou den en toegankelijk te maken voor iedereen. Tot februari van dit jaar werd het pand in twee delen verhuurd door de ge meente. Een deel kwam leeg en de gemeente overweegt thans dit deel aan een particulier te verhuren. Daarbij ging men er van uit, dat de vereniging niet voldoende middelen had. Gis teravond bleek dit op een mis verstand te berusten. Alle com missieleden noemden het werk van Het Oude Raadhuis belang rijk, maar mevr. den Ouden en de heer Gijsen konden op grond daarvan toch geen positieve be slissing nemen en onthielden zich van het geven van een ad vies. De heer Duynhoven(PW) wil beslist voor de raadsverga dering van 18 december meer zicht hebben op de plannen voor het komend jaar en de fi nanciële situatie. De overige le den van de commissie gunden de vereniging het voordeel van de twijfel en adviseerden tot verhuur voor een jaar op proef. EREPRIJS NOORDWUK VOORG.C. WEYERS NOORDWIJK Op de jaar lijkse tentoonstelling van „Vo- gellust" hebben vogelhouders uit Noordwijk en omgeving hoge ogen gegooid. Aan hun vaak zelf opgekweekte vogels werden door de keurmeesters niet zelden 90 en meer punten toegekend, een classificatie, die men lang niet op elke expositie tegenkomt. Op de show hadden de vogelliefhebbers de elite uit hun kooien en volières uitge stald: waterslagers, kleurkana- ries, bastaarden, parkieten, kwartels, zebravinken, Japanse meeuwen en een groof assorti ment tropische vogels. Uit deze laatste groep kwam de mooiste vogel van de tentoonstelling. Het was een zelf gekweekte au- rora-astrilde van G.C. Weyers uit Lisse, waaraan niet minder dan 92 punten werden toege kend. Daarmede legde Weyers beslag op de ereprijs van de ge meente Noordwijk. Het bonds- kruis voor de mooiste „eigen kweek" ging naar het zilver- bekje donkerbruin (91 punten) van J.H.M. van Huut uit Lei derdorp. De mooiste „eigen kweek" kanarie behoort toe aan M. den Hollander uit Leider dorp. N. Geerlings legde met z'n witte valkparkiet beslag op de ereprijs voor de beste inzending van een jeugdlid. 6 Zachte sesambolleties. Runderrookvlees. 100 gram. Waar vind je zo voordelig de lekkerste kaas. Natuurgerijpt in onze eigen pakhuizen onder de strengste kwali teitskontrole van onze kaasinkopers. En niet voorverpakt, maar altijd vers van't mes! Jonge Goudse kaas 1 kg. 9.90 NÜ 8.50 6 Zachte sesambolleties. 195 nü1§5 Boeren bruin, of-wit NU l?o 4 Krentenbollen. 1.85 rfPA NÜ 1 Hazelnootballetjes/chocola- dehaver. Zakje met 200 gram. 3.95 NÜ Amandelspeculaas. Pak met NU 150 Extra belegen Goudse kaas. NU Gelderse achterham. 100 gram. NU NU Varkens-fricandeau. 100 gram. 195 NülS5 Wortel-selderie salade. Bakje met 300 gram. 3.25 NÜ£. NU Vleessalade. Bakje met 300 gram. 325 NU Garrafeiral978. Rode Portugese kwaliteitswijn. 6.75 FSen34.75 Aanbiedingen geldig t/m 29 nov. 1986

Leidse Courant | 1986 | | pagina 15