De Ridderhof draait goed NAAL De „zuurstok van Woubrugge Moties PvdA dragen geen nieuwe gezichtspunten aan aan tafel Commissie financiën tegen renovatie zwembad De Does Woubrugge blijft fel tegen herindeling LEIDEN OMGEVING CeidaeSowumt DINSDAG 25 NOVEMBER 1986 PAGINA"— '-.E Gestoofde gehakt balletjes met sajoer-kool en rijst - chocolade- vla met banaan Nodig voor twee: 1 sneetje brood, 1 gekookte aardap pel, 200 g gehakt, half ei, zout, peper, boemboe saté, paneermeel, 30 g margari ne, ui, knoflook, Vz dl wa ter, halve lepel ketjap; 2 dl water, 1 bouillonblok je, 1 ui, 300 g witte kool, 100 g winterwortel, 2 lepels gemalen kokos of santen, laos, sambal, 100 g taugé, zout; 250 g droogkokende rijst; 'A liter melk, 20 g cacao, 45 g suiker, 25 g maizena (of Vz liter chocoladevla), 1 ba naan. Week hetbrood in water, druk het zo droog mogelijk en maak het fijn. Prak de aardappel fijn. Kneed brood, aardappel, gehakt, losgeklopt ei, zout, peper en boemboe saté tot alles goed gemengd is. Vorm per persoon vier balletjes van de gehaktmassa, rol die door paneermeel en leg deze ten minste een uur koel weg. Bak de gehaktballetjes in de margarine vlot bruin. Laat nog even de kleingesneden ui en knoflook meebakken en doe er vervolgens water, iets zout, ketjap en boemboe saté bij. Stoof de gehaktballe tjes nog tien minuten op een kleine pit. Breng het water aan de kook met het bouillonblokje. Voeg de kleingesneden ui, reepjes kool, dunne plakjes wortel, kokos of santen en weinig laos en sambal toe en kook de groenten in twaalf minu ten beetgaar. Was de taugé en haal er de groene dopjes uit. Warm de taugé alleen even mee met de overige groenten. Maak de sajoer op smaak af met zout, sambal en laos. Zet de helft van de melk op. Meng cacao, suiker, maizena en weinig koude melk tot een klontvrij papje. Schenk er wat hete melk bij, doe het mengsel in de pan en laat de vla een minuut zacht koken. Voeg van het vuur de overi ge koude melk toe. Meng de afgekoelde vla kort voor de maaltijd met de in plakjes gesneden banaan. JEANNE >dienstuerlenin APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden tot vrijdag 28 no vember waargenomen door Apotheek Doeza in Leiden en Apotheek Beker in Oegstgeest. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543. afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- ANTI-DISCRIMINATIE CENTRAAL MELDPUNT LEIDEN Ketelboeter- steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch be reikbaar van 10.00 tot 16.00 via 071- 120903. Spreekuur ma. 13.00-15.00 en do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL Juri disch Adviesbureau. Ketelboeters- steeg 10. tel. 130775; afdeling belas tingen; alleen op afspraak, klachten bureau: di. en do. 18.30-20.30, afde ling vreemdelingenrecht: ma. 13-15 en do. 18.30-20.30. afdeling vrouw: vr. 10-12 S.O.S.-DIENST Telefonische hulp dienst. tel. 071-125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren of eenzaam zijn. Vertrouwelijk. Dag en nacht be reikbaar. BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50. tel. 123942; spreeku ren ma. en di. 10.00-12.30 u.. wo 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. rii KRUISWOORDRAADSEL Horizontaal: 1. koningsdochter; 7. telwoord; 8. treksluiting; 11. symbool van rubidium; 13. soort papegaai; 15. muzieknoot; 16. doorgaans; 17. getui ge bij een tweegevecht; 21. muziek noot; 22. afgemat; 23. verbrandings rest; 26. kleur; 29. part; 31. eerste o- penbaarmaking van iets nieuws. Verticaal: 1. wiskundig getal; 2. snelle loop; 3. titel (afk.); 4. senior (afk.); 5. boom; 6. sint (afk.); 7. verwarmings toestel; 9. hekwerk; 10. vogel; 12. die- regeluid; 13. zuil. pilaar; 14. positieve elektrode; 15. zijde v.e. schip bene denwinds; 18. vogelprodukt; 19. kloosterlinge; 20. voorzetsel; 24. soort sleepnet; 25. biljartstok; 27. voorzetsel; 28. dat is (afk.); 29. lid woord; 30. bijwoord. OPLOSSING •je -oe '0P '62 "IP '82 Wo LZ :no>| gz Mo* pz :eu 02 :uou 61 '81 :fn 'Si :epoue f l :ujo|o>i ei '-eq '21 :oeq oi :iesje>tejs e ijasseöjaA i :-jg -9 :^ia S i*JS M '6 :U0J 2 '\b 1 :I*»9||J»A •jnetuud ie ;|00P '62 :pooj qz :se X2 '0OUJ zz :is 12 :juepuooes 'u :>iIiiuoom06 :bi si ei :qu 'li :sj|j *8 :j0|a 1 :sesu|jd 1 :|*v)uoz|joh „Buitenbeentje" valt onder slopershamer ZOETERWOUDE Het Zoeterwoudse „Bui tenbeentje" zal binnenkort ten prooi vallen aan de slopershamer. Het voormalige nood-school lokaal aan de Jan van Banningstraat is enkele jaren gebruikt door drumfanfare VIOS en de schilder- en tekenclub „Kameleon". Het gebouwtje vertoont zoveel gebreken dat het niet langer verantwoord was de amateurschil ders er in gehuisvest te laten en daarom trok ken zij kort geleden in het leegstaande (stenen) gebouw van de Aloysiusschool in afwachting van een definitieve huisvesting. Het gemeente bestuur heeft inmiddels offertes gevraagd bij een paar bedrijven om het gebouw te amove- ren. Een bekende „sloper" uit Hoogmade zal vrijwel zeker de eer te beurt vallen het houten gebouw met de grond gelijk te maken. Daar mee zal een bedrag gemoeid zijn van 4.320. Sinterklaas in Zevenhoven ZEVENHOVEN Sinterklaas en zijn zwarte Pieten worden za terdag 29 november onthaald in Zevenhoven. Om 14.00 uur ver trekt het gezelschap, voorafge gaan door de muziekvereniging D.S.S. uit Aarlanderveen, vanuit het Noordeinde richting gemeen tehuis, waar de Sint zal worden ontvangen door burgemeester J. Huigsloot. Daarna volgt een rondrit door kern Westeinde. Om kwart over drie verwacht men Sinterklaas bij het dorpshuis waar de theatergroep „Splinter" uit Leiden voor de jeugd het to neelstuk „Buitenbeentje" zal op voeren. Zevenhoven heeft evenementencommissie ZEVENHOVEN Een speciaal daarvoor opgerichte evene mentencommissie gaat vanaf 1 januari 1987 activiteiten orga niseren in dorpshuis 't Trefpunt. De commissie is ingedeeld in twee werkgroepen: een werkgroep „Evenementen" en een .werkgroep „Publiciteit". Om de belangstelling en de behoef te aan bepaalde aktiviteiten te kunnen peilen, heeft de com missie vorige week een stencil verspreid onder de bevolking met een lijst van mogelijke activiteiten. Als gebeurtenissen worden onder andere genoemd: culturele en ontspannings films, cabaret, koffieconcerten, kindermiddagen/avonden, dans/disco-avonden, artiestenavonden, toeristische informa tie (dia's, films). De bevolking kan zelf ook ideeën aandragen en dit aan de commissie doorspelen. Voor koffieconcerten en muziekavonden wil de commissie proberen muzikale Zeven- hovenaren in te schakelen. De commissie heeft tevens een wedstrijd uitgeschreven voor het ontwerpen van een vignet voor de evenementencommissie. De contactpersoon van deze uit 14 personen bestaande commissie is de heer F. de Rijk, Groene Jonkerstraat 4, tel. 01723-9132. Inbraken in Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN Uit een woning aan de Dr. Lovincklaan zijn zondagavond tussen half zeven en kwart over zeven spullen met een waarde van 25.000 gulden gestolen. De inbrekers, die in totaal drie deuren for ceerden, gingen er van door met onder meer che ques en gouden sieraden. Uit een woning aan de Wederikstraat zijn in de nacht van zondag op maandag 19 cheques gesto len. Hier werd de voor deur ingetrapt. Alphense opgelicht door nep tuinmannen ALPHEN AAN DEN RIJN Een 44-jarige vrouw uit Alphen aan den Rijn is opgelicht door twee jongeman nen die haar tuin van haar woning aan de Grevelingen zouden ophogen. Nadat de vrouw 2200 gulden had betaald, gingen de twee aan de slag. Ze maakten hun karwei echter niet af, het tweetal was snel ver dwenen. Bestuur van PPR LEIDERDORP Leiderdorpse Polil Partij Radicalen heeft een nieuwl stuur gekozen. Col cobi is afgetredeij voorzitter en heefl bestuur ook verl| Het nieuwe bestaat nu uit Janl Houdijk, voorzj Ruud Luijendijkjfl cretaris e Mommaas, penil meester. Zij zijn j woonachtig in Lei dorp. VOORAL DANKZU VRUWILLIGERS KOUDEKERK AAN DEN RIJN Het vrijetijdscen trum De Ridderhof in Koudekerk draait goed. Dit blijkt uit de jaarcijfers over 1985 die gisteravond werden besproken in de vergadering van de com missie welzijn, onderwijs en milieu (WOM). Het ge ringe verlies van onge veer zevenduizend gulden kan uit eigen reserves worden betaald. Mevrouw I. Huson (CDA) sprak woorden van waarde ring uit voor de vrijwilligers, maar uitte tevens haar be zorgdheid voor deze sterke en tevens zwakke schakel, waarop de financiële positie van de Ridderhof is geba seerd. „Er wordt ontzettend veel werk verzet. Bovendien is het onzin dat vrijwilligers werk de gemeente niets kost. De gemeente is daarmee goed af, maar we moeten in de toekomst kijken", aldus mevr. Huson die pleitte voor een structurele lastenverlich ting. De heer H. Bruinsma, lid van het Ridderhofbestuur voegde hier aan toe: „We lo pen op een lijntje. Zo gauw er een structureel tekort ont staat lopen ze (de vrijwilli gers) weg". Mevrouw Vorenkamp (VVD) vond dat „we hier niet al te bang voor moeten zijn". Zij vond dat de gemeente al aar dig in de Ridderhof had ge ïnvesteerd en bovendien „moet je roeien met de rie men die je hebt". Ter bestrij ding van het vandalisme (voor dit jaar al tot een be drag van 10.000) pleitte zij voor een actief „vang-beleid" en zij toonde zich bereid des noods zelf naar bedrijven tè stappen ter verwerving van meer reclameborden. LEIDERDORP De Leider- dorpse commissie financiën heeft zich gisteravond uitge sproken tegen de renovatie van zwembad De Does. Vier leden stemden tegen, drie le den waren voor. Aangezien zich bij de tegenstemmers twee burgerleden bevonden is het de vraag of het negatieve advies van de commissie aan de raad de renovatie van het zwembad inderdaad zal dwars bomen. Komende donderdag moet de gemeenteraad zich al uitspreken over de renovatie van het zwembad en de bouw van een nieuwe sporthal in combinatie met sociaal-cultu rele accommodaties aan de Hoogmadeseweg. Ook de commissie sport en welzijn vergaderde gister avond nadat de twee commis sie eerst van de gemeentelijke bouwcommissie uitleg hadden gekregen over de stand van zaken. De commissie sport deed echter geen uitspraak over de plannen, hoewel de PvdA en de PPR ook hier al aangaven tegen de renovatie te zijn. Bij de uiteindelijke be sluitvorming zal veel afhangen van de opstelling van het CDA, dat verdeeld is over de renovatie. Verwacht wordt echter dat fractie-voorzitter A. Roest in staat zal zijn de aarze lende leden over de streep te trekken. Voor wat betreft het opnemen van zaaltjes in het nieuwe sportcomplex ten be hoeve van verenigingen ligt de zaak moeilijker. Daar was gisteravond alleen de VVD een voorstander van. Voor de sporthal bestaat in de commis sies een royale meerderheid. Alleen de PPR is hier tegen. WOUBRUGGE De werk groep Herindeling Gemeente Woubrugge heeft opnieuw een luid en duidelijk „Neen" laten horen over de plannen tot ge meentelijke herindeling. In een ruim zes kantjes tellend verhaal laat de werkgroep weinig van de provinciale ar gumenten heel. Woubrugge kan in de Ont- werp-regeling geen enkel overtuigend argument ontdek ken om Woubrugge, Leimui- den en Rijnsaterwoude samen te voegen tot een gemeente. Tevens wordt de provincie verweten geen bestuurlijke of andere knelpunten te hebben aangewezen, waaruit blijkt dat de herindeling zo nodig is. Een meerderheid uit de raad en de werkgroep bogen zich gister avond over het laatste werk stuk van de werkgroep, dat in houdelijk en redactioneel kri tisch werd bekeken. Woubrug ge blijft zitten op de zoge naamde nul-variant, dat wil zeggen geen gemeentelijke herindeling. Daarom wil men zich ook niet uitspreken in dit verband over door de provin cie voorgestelde grenscorrec ties. Wel wil men deze gebrui ken om aan te tonen hoe wil lekeurig de provincie met haar argumenten tot gemeentelijke herindeling omspringt. Raads lid Van Woerden was van me ning, dat de raad naast het stuk van de werkgroep ook zelf nog wat moest aanvoeren. Daarvoor heeft men nog wat tijd. Volgende maand komt het definitieve advies van de werkgroep in de raad en kun nen de raadsleden er natuur lijk nog iets aan toevoegen. Het zal echter niet meevallen nog nieuwe gezichtspunten te vinden, aldus burgemeester Brouwer de Koning. Watervogels De Vogelwerkgroep Koude kerk /Hazerswoude houdt vanavond een informatie avond over watervogels. Met dia's en geluidsopnamen worden twintig soorten vo gels, die in de regio kunnen worden waargenomen, nader toegelicht. Plaats van hande ling is sportcentrum De Rid derhof aan de Kerklaan in Koudekerk aan den Rijn. De bijeenkomst begint om half acht en duurt tot onge veer kwart voor tien. De toe gang is gratis. Meer inlichtin gen worden verstrekt door W.B. van Eijk, telefoon 071- 893006. Lola Gaos In gebouw De Stek aan de Dorpsstraat 54 in Hazers- woude-Dorp wordt morgen middag de „Lola Gaos Show" opgevoerd. De voorstelling is bestemd voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar oud en be gint om twee uur. Lola Gaos Een aquarel van Tanny van Traa. komt van de Saint Kitts-ei- landen en vertelt alles over A ad Draad die verliefd op haar is. Boerendansers De katholieke bond van ou deren te Zoeterwoude viert morgenavond in samenwer king met bejaardencentrum „Huize Emmaus" het Sint Ni- colaas feest. De festiviteiten vinden plaats in de recreatie zaal van het centrum. Er is tevens een optreden van de „Holtense Boerendansers". Aanvang 19.30 uur. Politiebond De afdeling Katwijk-Noord- wijk-Verkeersschool houdt morgenmiddag haar najaars vergadering in hotel-restau rant De Roskam aan de Turf markt te Katwijk aan den Rijn. De agenda vermeldt onder meer een bestuursver kiezing en een aantal actuele politiezaken. De vergadering begint om twee uur. PvdA De openbare fractievergade ring van de PvdA -Sassen- heim wordt donderdagavond gehouden bij A. Olthof aan de Kagertuinen 33. De bij eenkomst begint om acht CDA In de Oude Tol in Sassen- heim wordt donderdag de jaarlijkse algemene ledenver gadering van het plaatselijke CDA gehouden. De verkie zing van nieuwe bestuursle den staat op de agenda, ter wijl voorzitter J. Karreman van de raadsfractie een inlei ding zal houden over de CD A-visie op de gemeente politiek voor de komende vier jaar. De vergadering be gint om acht uur. Expositie De kunstenaressen Tanny van Traa-Brons (aquarellen), Christine van der Velden en Nora Boele-Brons (sieraden) exposeren vanaf donderdag in Artopa in Lisse. De ten toonstelling duurt tot en met 14 december. Openingstijden zijn donderdag-, zaterdag- en zondagmiddag van half twee tot half vijf en donderdag avond van half acht tot half tien. geheimzinnige gebeurtenissen voltrd jee Magische krachten, aardstra- len, enorme spanningsvelden en de invloed van de planeet Saturnus. In 1976 wemelde het van de duistere krachten rond het kruispunt Heren weg/Kruisweg in Woubrug ge. Drie magische palen van. de hand van paragnost Ge rard Croiset moesten de krachten die rond het knoop punt cirkelden bezweren. Een houten paaltje in zeven kleuren met grote kracht, door de Woubruggenaren ook wel „de zuurstok" ge noemd, markeerde het veld waar de ongewenste ver schijnselen zich ophielden. De amateur-historicus Hans van der Wereld uit Alphen omschrijft het voorval dat tien jaar geleden de gemoe deren danig in beroering bracht in zijn boek over de geschiedenis van de polder Vierambacht dat binnenkort uitkomt. Oorzaak van het vermoeden van onverklaarbare ver schijnselen, was het feit dat rond het jaar 1976 talloze do delijke en ernstige ongeluk ken op het kruispunt plaats vonden. De paragnosten Ge rard Croiset en Werner Tho- len werden geraadpleegd om gewapend met wichelroeden te bekijken of er „vreemde" dingen in het spel waren. Veilig Verkeer Nederland vertrouwde de zaak namelijk niet. De bestuurders van de verongelukte wagens hadden allen „hun aandacht niet bij de weg gehad", „hadden door onbekende oorzaak de macht over het stuur verloren" of „onvoldoende opgelet". „Ver dacht", vond Veilig Verkeer Nederland en schakelde de helderzienden in. Al „wichelroedend" voelden beide paranormaal begaafde mannen wel iets. Tholen had het over een „emotionele angst". Croiset voelde een storingszone die de geestelij ke vermogens van mensen aan zou kunnen tasten. Bij verdere naspeuringen nam Croiset zelfs invloeden van de planeet Saturnus waar, die de automobilisten die er ge voelig voor waren „leegzo gen" en ze een blackout be zorgden. Na ampele overwegingen en de nodige aarzelingen kwam het markeringspaaltje er ten slotte op 2 april. Ongelukki gerwijze één dag na 1 april, waardoor het zo bloedserieus bedoelde paaltje altijd een beetje in de sfeer van „een goede 1-april grap" is blijven hangen. Baat het niet, dan schaadt het ook niet", was het motto van de ambtenaar die deze „eerste paal" de grond in sloeg. De definitieve 99 Bijdrage: Jeannette Schreuder Foto: Wim van Noort constructie van drie palen zou volgen, wanneer de om vang en vorm van het sto- ringsveld exact bepaald zou zijn. „Het is een balanskwes tie, alles berust op een drie- eenheid" stelde Croiset vast. De paal kreeg een kleur die bestond uit zwart, rood, oran je, geel, groen en blauw. Op die manier zou de kleur als bindende kracht fungeren voor de verschillende boven natuurlijke invloeden. Inmiddels hadden de media in het hele land zich op het Woubrugse paaltje gestort. Reacties bleven niet uit. Vooral van de zijde van reli gieuze groeperingen kwamen nogal wat bedenkingen tegen het „bijgeloof". Ook tips om de kracht van het voorwerp nog te vergroten werden bij het gemeentebestuur inge bracht. Zo suggereerde ie mand wat baardhaar van Paulus de Boskabouter bij de paal te deponeren. Mits goed verpakt in een plastic zak, want anders zou het bij re genachtig weer zijn kracht verliezen. Een restauranthouder in Woubrugge werd geïnspi reerd door het hele plan van de kleurige palen en creëerde een nieuw gerecht: „Tourne- dos Pilier Croiset", een vlees- couvert met kleurrijke toe voegingen zoals groenten en aardappelpuree. Inmiddels rezen er ook vra gen over het nut van de pa lenconstructie die in de toe komst zou moeten verrijzen. Het bizarre kleurrijke geheel zou de aandacht van de weg gebruikers wel eens zo af kunnen leiden dat daardoor geen aandacht aan de ver keerssituatie meer zou wor den besteed. Tot grote schrik van de voor standers, was het paaltje na amper drie weken plot seling verdwenen. In plaats daarvan prijkte een bordje met de tekst „Jezus redt" op de lege plek in de berm. Croiset was niet verba Hij had dit al voorvoeld, paaltje diende echter all voor de markering van spanningsveld: de drie d nitieve palen nemen de s ling pas weg", reageerde laconiek. Alle opschudding en emo rond de palen werden uitt delijk weggevaagd door nuchtere „nee" van Gede teerde Staten van Zuid-I. land tegen de plannen. In gustus beslisten zij dat geen palen mochten wore geslagen. In plaats daan werden allerlei verkei maatregelen genomen die de toekomst zouden moe Voorkomen dat er ongeh ken gebeurden. En even s als het paaltje in het was gekomen, raakte het het vergeetboek. Alleen een „visioen" van Noordwijkse automobil bracht het drie jaar la weer even in de herinner terug. De Noordwijkse krt op een mistige ochtend 1 visioen van groot kruis m den op het beruchte kri punt. „Adembenemen vond zij en vergat prompi het verkeer om zich he Dichterbijgekomen bleek kruis echter een gr ANWB-bord te zijn, waarx één vinger naar rechts één naar links wees. „M. toch kunnen daardoor al ongelukken zijn gebeuri hield de Noordwijkse la het gemeentebestuur 1 Woubrugge voor. Inmiddels is het kruispi geheel gereconstrueerd een stuk veiliger ge word Er gebeuren veel minder 0 gelukken. Zonder gekleut palen. Vier stoplichten ml keren nu de vier hoeken het kruispunt. Zij kun. wellicht beter dan de m. sche palen van Croiset zl gen dat automobilisten hl „hoofd niet kwijtraken" het oversteken van de dru ke weg. ALKEMADE Drie moties van de PvdA vergden gisteravond veel tijd tijdens de af ronding van de algemene beschouwingen in de gemeenteraad van Alkemade. Eén motie ging over het 's avonds openstellen van het' gemeentehuis, een andere over het uitbrei den van het aantal uren vakonderwijs op de basisscholen en de laatste motie beoogde dat de raad zich zou uitspreken voor het voort bestaan van jongerensociëteit Splotsz. De twee laatste moties werden na langdurig touwtrekken weggestemd. Met dien ver stande dat de meerderheid van de raad best voelde voor uitbreiding van het aantal uren vakonderwijs en Splotsz heus wel vervan gende huisvesting gunde. Met het verwer pen van de moties wilde men alleen duide lijk maken geen behoefte te hebben aan mo ties over zaken waar iedereen het eigenlijk over eens is en „die geen nieuwe gezichts punten aandragen. Een mogelijke openstellingsavond van het gemeentehuis zal door het college bestu deerd worden. Ook hiervoor geldt dat ande re raadsfracties ditzelfde verzoek aan B en W in een eerder stadium al hadden gedaan. De PvdA diende gisteravond een gewijzigde meeijarenbegroting in. Hieruit moest blij ken dat de begroting nog voldoende ruimte biedt voor diverse socialistische wensen. Wethouder L. Beelen zegde toe het alterna tief te bestuderen. „Als blijkt dat onze fi nanciële draagkracht inderdaad zo roos kleurig is, dan zullen we alsnog bekijken waar we prioriteiten gaan leggen", aldus Beelen. De CDA-leden van de gemeenteraad stelden zich gisteravond kritisch op ten aanzien van de beantwoording van hun vragen door het college in het kader van de algemene be schouwingen. „Onze vragen hadden diep gaander antwoorden verdiend", zei CDA- fractievoorzitter N. Bakker. Hierop toonde zijn partijgenoot wethouder W. Nugteren zich teleurgesteld. J. Kret (CDA) vond de beantwoording door het college „nogal af standelijk en laconiek". F. Hoogenboom (PvdA) die bekend staat om zijn vaak onge zouten kritiek vond de antwoorden dit keer echter „amusant en getuigen van betrok kenheid". Wethouder Nugteren beloofde N. Bakker (CDA) iets te doen tegen de zware lichame lijke arbeid die brugwachters aan de Meer brug in Nieuwe Wetering moeten verrich ten. „Dat is onze plicht als werkgever", zo zei hij. Hij dacht in dit verband aan elektri sche bediening van de brug, hetgeen 26.000 gulden kost. Nugteren zegde Bakker tevens toe om bij belangen die de Oud Adese ge meenschap raken te overleggen met de dorpsraad van Oud Ade. Wethouder Beelen moest Kret beloven in de nabije toekomst iets te doen tegen het verschijnsel „zwarte" honden. W. Klerks (CDA) eiste gisteravond van het gemeentebestuur dat het college met betrekking tot de woningbouw al het mogelijk doet voor een leefbaar Nieuwe Wetering. A. van de Boogaard (VVD) wees in dit verband op subsidiemogelijkheden voor de leefbaarheid van kleine kernen. J. Duivenvoorde (CDA) wees nogmaals op het belang van een goede straatverlichting langs de Zwarteweg en de Boekhorsterweg in Oud Ade. F. Schoonderwoerd (Pv nam geen genoegen met de spectacul stijging van de begrote onderhoudski van tertiaire en kwartaire wegen Van naar vier en een halve ton. Alle fracties waren tegen een nieuwe I fooncentrale voor het gemeentehuis vö op grond van de begrote kosten, drie enj halve ton. Wethouder Beeelen liet evert weten dat de kosten „slechts" ongei twee ton zullen bedragen. Mevrouw Castelein (PPR) bleef er gii avond bij dat zij vrouwonvriendelijk wi behandeld in de raad. „Voor mij zijn de 1 male regels van fatsoen in de afgelopen' overschreden", zo liet zij weten. Zij dl erop aan de bevoegdheden van de vroü nadviescommissie uit te breiden met rü telijke ordeningszaken.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 12