Eerste confrontatie Sovjet Unie-Nederland eindigt onbeslist 39.50 18 4? 42 16 21. December drukke maand voor volleybalploegen RENTREE HAMERS BU POLAR CUP voetballerlei PORT ÊeidoeSoiwatit ZATERDAG 22 NOVEMBER 1986 PAGINA 9 R19f* r^AALD VOETBAL '-SC Heerenveen hoven-SVV iond Sport-Willem II IGEN livisie lslor-WV >en Haag-PSV i JC-Go Ahead Eagles 3roningen-SC Veendam 'wente-Fortuna S Bosch-AZ noord-FC Utrecht te divisie •De Graafschap Wageningen Kloppenburg verspeelt kans op Top Twaalf NOVI SAD De kans, dat Mirjam Kloppen burg in januari in Bazel mag deelnemen aan het Top Twaalf-toernooi, is zeer gering. De speelster uit Gaanderen verspeelde die moge lijkheid goeddeels door gisteren tijdens de open Joegoslavische titelstrijd al in de eerste ronde te verliezen. In vijf games bleek de Tsjechoslo- waakse Kocóva te sterk. Met een goed resul taat in Novi Sad had Kloppenburg deelneming aan het hooggewaardeerde toernooi kunnen afdwingen. Bettine Vriesekoop had geen moeite zich voor de tweede ronde te plaatsen. De Oostenrijkse Wilsche werd in drie games verslagen. Henk van Spanje maakte bij de heren een goede in druk. Hij won achtereenvolgens van de Joe goslaaf Jansek en de Noor Johansen. Sint Niklaas staat weer stil BRUSSEL De failliete Bel- gische tweedeklasser Sint Nik laas zal ook morgen niet in het veld komen. De Belgische voetbalbond heeft de uitwed strijd tegen Patro Eisden uit gesteld in afwachting van de uitspraken die komende week zullen volgen. Dinsdag bepaalt het dagelijks bestuur van de KBVB zijn standpunt over de club, donderdag behandelt de Handelsrechtbank te Sint Nik laas de faillissementsaanvraag. Tot nu toe heeft niemand zich aangemeld die de vereniging zou willen overnemen. Tweede seizoenzege Richard van Kempen ASSEN Richard van Kempen heeft gisteren al leen de leiding genomen in het klassement om de KNSB-beker. De schaatser uit Den Hoef, vorig jaar winnaar van het eindklasse ment, zegevierde in de vier de marathon in Assen. Dirk Maarssen uit Rijsenhout ein digde als tweede. Andries Kasper uit Driel, die na drie races de eerste plaats met Van Kempen deelde, werd derde. Het was de tweede seizoenzege van Van Kem pen; hij won ook de ope ningsrace in Amsterdam. NeVoBo benoemt drie trainers DEN HAAG De Neder- landse Volleybal Bond CNeVoBo) heeft drie trai ners aangesteld voor de begeleiding van de ver schillende selecties. Op voorspraak van coördina tor Peter Murphy zijn Wil lem Janssen, Paul Her- msen en Toon van der Burgt benoemd tot respec tievelijk assistent-trainer van het Nederlands da mesteam, trainer/coach van dames-Jong Oranje B en trainer/coach van he ren-Jong Oranje B. Herstel Bessems ACAPULCO Jean Bessems heeft zich enigszins hersteld van zijn matige start bij het wereldkampioenschap kunststoten in Acapulco. De Limburgse titelverdediger kwam in de avondsessie van de tweede dag sterk opzetten en heeft zich na 38 figuren opgewerkt tot de eerste vijf, een klassering die nog uit zicht biedt op een ereplaats. De tweede Nederlandse vertegenwoordiger, Frans Belderbos, begon de tweede dag erg goed. De jonge biljarter uit Enkhuizen verdreef de Belgische oud-wereldkam pioen Raymond Steylaerts zelfs even van de eerste plaats, maar verspeelde later weer terrein. Ondanks die terug val is Belderbos nog steeds tweede met 151 punten, zeven minder dan Stey laerts. Wedstrijd HYS gaat niet door DEN HAAG De competitiewedstrijd in de tweede divisie Noord, die het ijs- hockeyteam van HYS gisteravond op het Haagse schaatscentrum De Uithof zou spelen tegen Enschede Lions, is niet doorgegaan. De Twentse vereniging, die eigenlijk thuisrecht had maar eerder dit seizoen werd de ontmoeting tegen HYS al gestaakt omdat de scheidsrechter de accommodatie in Enschede ontoereikend vond, kon geen team op de been bren gen. HYS werd vervolgens door de NIJB met 5-0 tot reglementair winnaar ver klaard. De ijshockeybond zal zich nog beraden over de financiële konsekwen- port op tv derland 1, 18.00 uur. Brand- dorland 2, 22.40 uur Studio ilsland 1, 18.05 uur Sport- ilsiand 2, 22.15 uur: Das Ak- lle Sport-Studio. ilsland 3, 20.15 uur: Sport im C 1, 00.10 uur: Snooker, c 2, 17.40 uur: Snooker. 13.05 uur Saint and Greav- 13.30 uur: Worstelen. 22.00 uur: Boksen, y Channel, 14.45 uur: IJshoc- y Channel, 15.40 uur Motor- Channel, 21.00 uur Worste- iropa TV, 19.25 en 22.45 uur K>rt. DRGEN derland 2, 19.00 uur Studio Nederlands, 15.15 uur Igië Nederlands, 20.05 uur dgië Frans, 18.30 uur Sport, litsland 1, 18.10 uur: Sport- litsland 1, 19.50 uur: Sport- elegramm. litsland 1, 23.25 uur Tennis: dames-Masters. uitstand 2, 16.37 uur Die tort-Reportage. uitstand 3, 19.00 uur Sport im /IJK ky Channel, 22.45 uur: Auto- iropa TV, 21.55 uur Sport. ïortwereld lbal Het Nederlands testeam won in Emmen oefenwedstrijd tegen ere- sieclub E&O met 26-16. Ingrid Wagner ontbrak een (overigens niet al rnstige) knieblessure. nis Menno Oostting 'oor in de kwartfinales van open Noorse kampioen- ippen in Bergen met 6-3, 2- de Zweed Jan Gun- ADVERTENTIE, TRIOMF EN TRAGIEK I DE HISTORIE VAN DE ELFSTEDENTOCHT ROB CLERC SPEELT REMISE TEGEN ALEKSANDR DIBMAN GRONINGEN De eer ste confrontatie tussen de Russische grootmeesters en de Nederlandse spelers is gisteren in de tiende ronde van het wereld kampioenschap dammen in Groningen onbeslist ge ëindigd. Doordat ook de andere ontmoetingen in de kopgroep geen beslis singen opleverden, veran derde er niets in het klas sement. Clerc en Van der Wal behielden samen met Baljakin en Dibman de gedeelde eerste plaats, terwijl het trio Jansen, Koeperman en Mitsjanski op één punt blijft volgen. echte strijd om de mondiale ti tel. De Nederlandse deelne mers moeten tegen hun Russi sche concurrenten proberen hun goede klasseringen te con solideren en daarvoor was mede de daadwerkelijke hulp van bondscoach Harm Wiers- ma ingeroepen. Vooral Rob Clerc was uiterst geconcen treerd voor zijn duel met de Russische kampioen Alek- sandr Dibman. De Hagenaar was tot kort voor de aanvang van zijn partij nog bezig met Wiersma om mogelijke varian ten door te nemen. Voor de Nederlandse troef kwam er evenwel een niet voorbereide opening op het bord en naarmate de partij vorderde, moest Clerc het hoofd bieden aan verschillen de dreigingen. Dibman had het initiatief, maar kon dat in een uiterst spannende tijd noodfase niet lonend maken. Terwijl de grootmeesters nau welijks nog tijd hadden de zet ten uit te voeren, zag Clerc toch kans naar een gelijkwaar dige puntendeling af te wikke len. Het was de derde remise tus sen de Russen en Nederlan ders, want Korenevski en Van den Borst tekenden na een bloedeloze partij al na tweeë neenhalf uur de vrede en Van der Wal zat met Mitsjanski binnen twee uur in het eind spel. Dat duel leverde echter toch nog spanningen op, nadat de Nederlandse oud-wereld kampioen veel tijd had geïn vesteerd in het „dunne stand je" waarin hij zich nog enige kansen schiep. De defensie van Mitsjanski sloot echter met de puntendeling als een juiste afspiegeling van de ver houdingen. Debutant Hans Vermin had van zijn particuliere coach Bauke Bies „opdracht" gekre gen de niet in vorm zijnde wit- Rus Gantwarg met agressief spel tegemoet te treden. De oud-Wassenaarder deed dat en kreeg al spoedig een voorpost op het centrum waartegen Gantwarg aanvankelijk wei nig kon ondernemen. In het gevorderde middenspel kreeg de partij een klassiek karakter met licht voordeel voor de Ne derlander. Na de tijdnoodfase was het Gantwarg die naar de remise moest zoeken en die na ruim vijf uur spelen ook vond. De vijfde Nederlander, Gerard Jansen, speelde eveneens re mise, tegen de Malinees Mami- na N'Diaye. De partij tussen Dibman (met wit) e Clerc had het volgende zettenver- loop: 1. 33-29. 17-22; 2. 39-33, 11-17; 3. 05x14; 15. 38-33, 09-13; 16. 42-38, 17- 19. 31-27, 41-37, 14-19; 22. J 31, 21-26; 24. 31-27, 02-08; 25. 44-39, 04-09; 26. 38-33, 19-23; 27. 28x19, 33-28, 08-12; 23. 37- 29. 18-22; 39. 43-39, 25-30; 40. 49-44, 07-11; 41. 28-23, 20-25; 42. 21-16, 30- 34; 43. 16x09, 34x41; 44. 09-04, 41-46; 45. 04x36. 46x10; 46. 29-24, remise. Slechts vijf Nederlanders in Zesdaagse Maastricht MAASTRICHT Onder de twintig deelnemers aan de Zesdaagse van Maastricht, die van 12 tot en met 17 december in de Eurohal wordt gehou den, bevinden zich slechts vijf Nederlandse wielrenners. De twee besten van dat groepje. René Pijnen en Joop Zoete melk, zijn in de nadagen van hun loopbaan. De andere drie - Leon Nevels, Ralf Elshof en Teun van Vliet - zijn nog geen schaduw van de oude mees ters. „Het ziet er voor de toe komst zeer slecht uit. Ik hoop dat spoedig jonge renners hun aandacht meer op het baan- werk gaan richten, maar ik heb daar weinig vertrouwen in", aldus mede-organisator Peter Post gistermiddag. De deelnemende koppels aan de prof-zesdaagse van Maas tricht zijn: Danny Clark/Anto ny Doyle (Aus/Gbr); Leon Ne- vels/Ralf Elshof (Ned). Teun van Vliet/Siegmund Hermann (Ned/Lie); Jupp Kristen/Ro man Hermann (Wdl/Lie); Kim Eriksen/Jürgen Marcussen (Den); Roger Ilegems/Tom Sa wyer (Bel/Aus); Pierre-Angelo Bincoletto/Maurizio Bidinost (Ita); Joop Zoetemelk/Etienne de Wilde (Ned/Bel); René Pij- nen/Dietrich Thurau (Ned/ Wdl); Michel Vaarten/Romain Costermans (Bel). WOERDEN De spelers en speelsters van de nationale volley balploegen .gaan rond de feestdagen een drukke periode tege moet. In de laatste twee weken van december is de heren-selec tie van bondscoach Arie Selinger actief op twee toernooien in eigen land. Op 17 december begint voor Oranje de Haarlemse volleybalweek met de wedstrijd tegen België. Daarna ontmoet het nationale team achtereenvolgens Japan, West-Duitsland en Cuba. Tegen dat laatste land oefent Nederland op tweede Kerstdag in Oirschot alvorens de ploeg een dag later begint aan het Dyna mo-toernooi in Apeldoorn. Daar komt een sterk veld aan de start met de nationale ploegen van Nederland, Cuba, Japan, Zweden, Frankrijk en Spanje en de clubteams Dynamo en het Italiaanse Santal Parma. De dames doen weinig onder voor de heren. De selectie is ook te gast in Apeldoorn en stuit daar tussen Kerst en Oud en Nieuw op sterke tegenstanders: Cuba, Japan, Zweden, Oost-Duitsland en de clubteams van Dynamo, het Italiaanse Olimpia Teodora Ravenna en het Amerikaanse Ambassadors. Direct na Apel doorn gaan de dames onder leiding van de Chinese bondscoach Pang aan de slag in het Westduitse Bremen. Daar wordt vanaf 30 december tot en met 4 januari gespeeld tegen West-Duitsland, Cuba, Oost-Duitsland, Japan, Bulgarije, Tsjecho Slowakije of Peru en het sterke Russische clubteam Sverdlovsk. DEN HAAG Jan-Willem Hamers maakt tijdens het toernooi om de Polar Cup zijn rentree in het Nederlands handbal team. Wegens voudige international eerder deze maand niet deelnemen aan de door Oranje verrassend gewonnen Haarlemse Hand- balweek. Bondscoach Ton van Linder heeft met Raymond Steijvers (Bauw Wit), Frank Coenders (Tachos), Peter Portengen (ex- Hermes, nu Sittardia) en Henk de Boer (E O) vier onerva ren spelers in zijn selectie op genomen. Van de in het bui tenland spelende internatio nals is naast Hamers ook Pa trick van Olphen (Valencia) aanwezig; Wil Jacobs (Neer- pelt) kon zich niet vrij maken. Nederland opent het sterk be zette toernooi op 25 november in Tynset tegen Noorwegen. Daarna zijn achtereenvolgens Italië en Tsjecho Slowakije te genstander. Aan de zesde edi tie van het evenement doen acht ploegen mee. De tweede groep van vier teams wordt gevormd door Zweden, Dene marken, Frankrijk en de Noorse jeugdformatie. bert Schuurs, Peter Portengen (Sit tardia); Henk Groener, Nico Beek man (Swift Arnhem); Martin Vlijm (V L); Jan-Willem Hamers (USM Gagny); Robin van Olphen (Hermes); Joop Fiege, Robert Fiege (Aalsmeer); Raymond Steijvers (Blauw Wit); Henk de Boer (E O); Frank Coen ders (Tachos). Jos Bongers met de schrik vrij GOUDA Jos Bongers heeft, behalve een grote dosis kunde, ook een aardige portie fortuin mee naar Gouda genomen. In de vierde ronde van het Nederlands kampioenschap anker-kader 47/2, kwam de Nijmegenaar tegen Ronald Lemmens met de schrik vrij. De biljarter uit Meerssen leek in zijn derde beurt voor een ver rassing te zorgen door de partij tegen de gedoodverfde favoriet uit te maken. De gedachte aan een mogelijke triomf deed de vingers en hersens van de Limburger evenwel verkrampen. Bij de 304e carambole, verdwenen de ballen al uit de mooie positie waarin ze lagen. Vier punten later was het gebeurd. Bongers profiteerde niet optimaal. Hij miste eveneens te gemakkelijk. De tweede kans, die hij Lemmens bood, was echter niet aan de jon ge Limburger besteed. Uit een kansrijke postitie wist hij niets te maken. Bongers wel. Met een serie van 284 maakte hij het kar- Monique Hoogland succesvol EDINBURGH Monique Hoogland heeft zich gisteravond ge plaatst voor de kwartfinales van de open Schotse badminton kampioenschappen in Edinburgh. De talentvolle speelster uit Leidschendam won achtereenvolgens van de Schotse Pam Ha milton (12-11, 11-8) en de Engelse Fiona Elliott (10-12, 11-5, 11- 9). Ook Astrid van der Knaap haalde de laatste acht. Na een „walk-over" in de eerste ronde, won de Westlandse met 11-5, 2- 11, 11-0 van Charlotte Hattens uit Denemarken. Van der Knaap's clubgenoot Uun Santosa (VELO) won in de eerste ron de van het herenenkelspel van de Schot Gallagher (4-15, 15-11, 15-2), maar moest vervolgens na drie games capituleren voor de Zweed Jan-Erik Antonsson: 15-6, 6-15, 15-6. ;e 7rasshoppers: 'enoeg an succesformule 'rasshoppers Ziirich heeft 'ch na de verloren beker- 'edstrijd tegen Young Boys ntdaan van zijn trainer 'ïmo Konietzka. Manager berholzer was van mening de publieke opinie zo zeer gekant tegen de speel - ze van de ploeg en dat de ainer niet was tot inzicht 1 brengen dat er op een Jfidere manier moest worden fspeeld, dat deze stap on- ?rmijdel ijk was. Het opmer- elijke is dat de speelwijze an de Zwitserse club wordt erfoeid sinds de resultaten iet helemaal aan de (te) ooggespannen verwachting L~ beantwoorden. Boven- had niemand behalve de 'genpartlj kritiek op het sy- j eem toen de club daarmee e gewenste toppositie be ukte. Inmiddels is Konietz- s opgevolgd door de Oos- 'nrijkse oud-international 'urt Jara. Konietzka heeft ?n aanbieding op zak van ayer Uerdingen, waar hij al 'rder werkte en waar Karl- einz Feldkamp aan het ein- van het lopende ertrekt. hyern de grootste ub van Duitsland i München echt de grootste club van Bondsrepubliek Duitsland, geldt niet alleen qua aan zien op grond van de sportie ve successen, maar ook op grond van het ledental. De Beierse club begroette on langs het tienduizendste lid, hetgeen met het nodige cere monieel gepaard ging. Dege ne die deze eer te beurt viel was overigens bij toeval lid van Bay ern geworden. Hij meldde zich aanvankelijk voor een seizoenkaart bij het kantoor van de club. De daar aanwezige dame praatte hem om door hem het voorstel te doen om lid te worden. Daar had de man geen spijt van, want hij kreeg een aantal ca deaus en een reis aangeboden naar een uitwedstrijd van Bayern in het toernooi om de Europa Cup. „Het lidmaat schap kost meer dan een sei zoenkaart, maar het verschil heb ik er al dik uitgehaald", was zijn commentaar. Noor op proef bij FC Köln Skejtil Osvdal is enige tijd op proef bij FC Köln. De mid denvelder van de Noorse kampioen Lilleström heeft daar binnen de kortste keren een goede indruk gemaakt. Interim-trainer Cristoph Daum zei over de 25-jarige „linkspoot": „Hij is een goede speler, beslist een interessan te man voor ons". Jeandupeux wint ruzie De nieuwe Zwitserse bonds coach Daniel Jeandupeux mag dan wel de kwalificatie wedstrijd voor het Europees kampioenschap in 1988 tegen Italië met zijn ploeg hebben verloren, hij behaalde ook een belangrijke persoonlijke overwinning. Over een aan tal zaken had international Andy Egli zijn beklag gedaan tegenover een journalist van het als sensatieblad be schouwde Bliek. Na de publi catie verwijderde Jeandu peux Egli uit zijn selectie voor de wedstrijd tegen Ita lië. Nog vóór de interland er kende Egli zijn ongelijk op alle fronten en besefte dat hij zich voor een karretje had la ten spannen vanwege een „wraakactie" van Bliek. Im mers, de voorganger van de huidige Zwitserse bonds coach, Paul Wolfisberger, zocht altijd contact met de schrijvers van Bliek om hen min of meer gunstig te stem men. Jeandupeux, die in zijn actieve loopbaan al werd be schouwd als de intellectueel onder de voetballers, heeft daaraan geen enkele bood schap en behandelt alle kran ten op gelijke wijze. Ondanks erkenning van zijn fouten bleef Egli voor de interland tegen Italië toch uit de selec tie. „Normaal gesproken voor die ene keer", aldus Jeandu peux, die duidelijk aan aan zien had gewonnen. Sion goed voor doelman Katowice Voor doelman Miroslav Dres- zer van GTS Katowice liep vorige week de UEFA-Cup- wedstrijd bij het Zwitserse Sion slecht af. Na een botsing met spits Cina van Sion, de revelatie van de lopende competitie in Zwitserland, kwam hij met een miltbe schadiging en inwendige bloedingen in de buikholte in het plaatselijke ziekenhuis terecht. Daar moest hij ver volgens een riskante spoedo peratie ondergaan. Dreszer had over gebrek aan medele ven niet te klagen. Het hele elftal van Sion is aan zijn bed geweest. Cina bezocht de on gelukkige doelman elke dag, tot deze weer terug kon naar Polen. De conversatie viel vanwege de taalbarrière ove rigens niet mee. Het was voornamelijk een kwestie van gebarentaal, die de ver moeide Pool slechts met goedkeurend geknik beant woordde. Eredoctoraat voor voetballer De 73-jarige Silvio Piola is de eerste voetballer ter wereld, die een eredoctoraat heeft ge kregen. Piola, die in 1938 deel uitmaakte van het natio nale elftal van Italië dat we reldkampioen werd, ontving deze eretitel van de unive teit van Rome op grond zijn verdiensten voor de sport. Invaller niet toegestaan Wanneer in de Italiaanse competitie een scheidsrechter uitvalt wordt de wedstrijd defintief gestaakt. Dit ge beurde onlangs bij Sampdo- ria-AC Milan, toen scheids rechter DElia geblesseerd raakte en niet verder meer kon functioneren. Hoewel een plaatselijke scheidsrech ter op de tribune zat om eventueel te vlaggen, waar door een grensrechter de taak van D'Elia over te ne men, was de wedstrijd toch ten einde. Dit, omdat de re glementen uitsluitend de oor spronkelijk aangestelde scheidsrechter gedogen. Een bondsofficial lichtte toe, dat dit maar zo moet blijven, om dat anders plaatselijke senti menten toch wel eens een rol zouden kunnen spelen bij het nemen van een beslissing door een invaller-grensrech- y sportuitslagen Herenenkelspel, 1e ronde: L. Coene Autar (Sur) 1-1. Stand: 1. Baljakin, Clerc, Dibman, Van der Wal 13 pun ten; 5. Jansen, Koeperman, Mitsjans- (lnd)-Michels 15-4, 16-15; (Zwe)-Santosa 15-6, 6-15, 15-6. Damesenkelspel, 1e ronde: Van Dijck (Ned)-Kjaer (Den) 11-1, 5-11, 11-6; Hoogland (Ned)-Hamilton (Sch) 12-11, 11-8; Van der Knaap (Ned)-Gil- lian Clark (Eng) walk over. 2e ronde: Hoogland-Elliott (Eng) 10-12, 11-5, 11-9; Fischer (Eng)-Kloet (Ned) 11-6, 12-9; Magnusson (Zwe)-Van Dijck 11- 7, 11-0; Van der Knaap-Hattens (Den) 11-5, 2-11, 11-0. 3e ronde: Vet-Burgman 350-350/7; Koorevaar-Maarsman 350-282/8; Bongers-Velthuis 350-23/2; Van de Ven-Lemmens 350-282/12. 4e ronde: Vet-Van de Ven 350-255/4; Maars- man-Velthuis 350-27/4; Jaspers- Koorevaar 350/233/3; Bongers-Lem- 3-4-201-53.05; 6. 4-4-321-43.00; 7. Koore WK kunststoten Acapulco Na 38 figuren: 1. Steylaerts (Bel) 158 punten; 2. Belderbos (Ned) 151; 3. Mashida (Jap) 149; 4. Connesson (Fra) 139; 5. Bessems (Ned) 133; 6. Corin (Bel) 130; 7. Rojas (Mex) 117; 8. Casales (Ita) 103; 9. Paniagua (Mex) 102; 10. Munoz (Spa) 92; 11. Campos (Mex) 80. DAMMEN (Mal)-Jansen (Ned) 1-1; Casaril (Bel>- Kane, Kouame 10; 15. Mamina N'Diaye, Macodou N'Diaye, Guinard 9; 18. Galparin 7; 19. Casaril 4; 20. Leandro 1. PAARDESPORT Concours hippique West-Berlijn Hoofdnummer, na barrage: 1. Van Paesschen (Bel) Intermezzo 0 straf- punten-38,20 seconden; 2. Cuepper (Lux) Calando 0-40,88; 3. Kamps (Wdl) Argonaut 4-37,46; 4. Ehrens (Ned) Olympic Sunrise 4-38,22; 5. SCHAATSEN Marathon Assen Heren: 1. Van Kempen (Den Hoef); 2. Maarssen (Rijsenhout); 3. Kasper (Driel); 4. Kramer (Oudeschoot); 5. R. van der Hoorn (Ter Aar); 6. Dijkstra (Pesse); 7. Rietveld (Ouderkerk aan de Amstel); 8. Zoon (Rockanje); 9. Cazemier (Den Horn); 10. Pronk (Oostgraftdijk); 11. Jonker (Wijt- gaard); 12. Vos (Kockengen); 13. Gi ling (Warmenhuizen); 14. Ferwerda (Stiens); 15. Kleine (Kerkenveld); 16. A. Bakker (Schoonhoven); 17. Van der Weide (Heerenveen); 18. Kooiman (Ammerstol); 19. Busser (Utrecht); 20. J. Bakker (Wijnjewoude). Stand KNSB-beker 1. Van Kempen 96.2 punten; 2. Kasper 92.1; 3. Dijkstra 69; 4. Maarssen 66; 5. Van der Duim (De Knipe) 63; 6. Ruitenberg (Oldebroek) 57,1; 7. Vunderink (Raalte), Kramer 56; 9 Rietveld 53; 10. Christofters (Vlaardingen) 44. Heren, 6e ronde: Sovjet Unle-Enge- land 2-2; IJsland-Argentinië 3-1; Chill- Verenigde Staten 0,5-3,5; Spanje- kije-Polen 1,5-1,5 (v); Roemenié-Chl- na 3,5-0,5; Slngapore-West Duitsland 0-4; Canada-Finland 3,5-0,5; Bulga- rlje-Hongarije 1-2 (v); Cuba-Joegosla- vië 0,5-1.5 (v); Antigua-Nederlandse Antillen 1-3. Stand aan de kop: 1. Sovjet Unie, IJsland 17,5; 3. Enge land. Verenigde Staten. Roemenië 17. Dames, 6e ronde: Frankrijk-Verenig de Staten 2,5-0,5; Sovjet Unie-Hon- garije 1.5-1,5 (v); China-Engeland 1-1 (v); Roemenië-Joego-Slavië 0,5-1,5 (v); West Duitsland-Zwitserland 2 0 schappen Dameeenkelapel. Ie ronde: Vriese koop (Ned)-Wiltsche (Oos) 21-13, 21- 10. 21-10; Kocova (Tsj)-Kloppenburg (Ned) 19-21, 21-18, 21-14, 15-21. 21- 12. Herenenkelapel, 1e ronde: H. van Spanje (Ned)-Jansek (Joe) 21-12. 17- 21. 21-11, 21-16; Pansky (Tsj)-Haldan (Ned) 22-20, 21-14, 21-13 2e ronde: Van Spanje-Johansen (Noo) 21-15, 12-21, 21-15, 21-14. Gemengd dubbelspel, 1e ronde: Van Spanje/Kloppenburg (Ned)-Maloko- vic/Sikorunja (Joe) 21-19. 21-14; Hal- dan/Vriesekoop (Ned)-8enko/Cadlz (Joe) 21-15, 21-13. 2e ronde: Van Spanje/Kloppenburg- Podnosov/Popova (Sov) 21-19, 15- 21. 21-19; Haldan/Vriesekoop-Van Scheele/Sliasson (Zwe) 21-11, 21-10. TENNIS Mastere-toemooi New York Damesenkelapel, kwartfinales: Shri Graf/Sabatinl (Wdl/Arg) 7-6, 3-6. 7-5. Otto (Rotterdam, 2). Prijsvragen afgelopen woensdag luiden: 5e pnjs: 16.194 x 5.00. Cijferspel 46a: 6 goed geen win naar; 5 goed: 2 x 10 000.00; 4 goed: 13 x 1000,00; 3 goed: 69 x 100,00; 2 goed: 723 x 10.00.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 9