Ministars een scherm vol kinderen [et Lab" »ekt talent UlDIO/TELEVisIË CeidócSotucmt VRIJDAG 21 NOVEMBER 1986PAGINA 19 ERSUM „Het Lab" is ieest recente poging van ?RO om nieuw talent aan iren op het gebied van video, theater, dans en jek. In de (voorlopig) zes •amma's, die eenmaal in taand worden uitgezon- Ibiedt de omroep een nieu- [eneratie makers de kans ideeën vorm te geven, ig (Ned. 1 om 21.57 uur) ,rt dat voor het eerst, •ns samenstellers Dick x en Harry Hosman is [evolg van deze opzet, dat ogramma's nogal wisse- van kwaliteit en opzet zijn. „Het zal een aardig •amma zijn als de ideeën g zijn". Hauser: „Er wordt televi- ,aakt vanuit een „nieuw jt-gedachten". Dat bete dat het programma geen kaïjule heeft, alles is moge- Wel is geprobeerd voor aflevering een noemer te |en. Zo wordt de tweede gering gevuld met dertien st-clips en is er later een jramma gewijd aan de L We hebben het geheel zo g. [bel mogelijk gehouden en y inge makers geen keurslijf jdrongen. Dat wil niet zeg- Jdat de ideeën die worden lieverd zonder meer wor- gehonoreerd. We schro- het niet om de makers ijzigingen te geven en op- :ingen te plaatsen. Zaken inder geslaagd zijn, kor- we bijvoorbeeld in. Dat nu eenmaal bij het leer- Maar we steunen ze fi- jiëel, geven ze faciliteiten 'iten ze verder hun gang Echt iedereen kan met ideeën naar ons toeko- y Hosman: „Waar het ons irste instantie om gaat, is dee. We zijn niet op zoek een boodschap. Het pro- elfs moet interessant zijn, wat vfiw^ zeSEen dat bet altijd ..^geslaagd zal zijn. Wat we ^^hebben gemerkt, is dat de 7 bir ëeneratie speelser om- niet<met teebniek en ook veel eler werkt. Mogelijk levert betaï een n>euw soort te- ^^'tweetal poogt vooral men- 1 7"jte vinden die nog niets n**'.\ televisie hebben gedaan. ;<r middel van tipgevers ?"s'\ docenten van filmacade- Pï) wordt naar talentvolle 'r™isen gezocht. De VPRO 1 een slag om de arm, zijn de nieuwelingen goed dan is het niet on- jelijk dat de omroep ook in oekomst een beroep op ze doen. HANS PIËT ek i bezi Start van Ned. Ill definitief in oktober DEN HAAG Minister Brinkman zal vasthouden aan 1 oktober 1987 als startda tum voor het derde televisienet. Dit blijkt uit een uitgelekte brief die binnenkort aan de omroep zal worden verzonden. Het be sluit van Brinkman gaat in tegen de wens van de NOS en de Omroepraad. NOS-pro- grammacommissaris A. van den Heuvel zei meer te voelen voor 1 januari 1988 als start datum. De Omroepraad maakte bekend dat zij de minister had gewezen op de nadelen van een (te) snelle invoering van het derde net. Landelijke ontvangst kan binnen een jaar niet worden gegarandeerd, omdat het zenderpark daarvoor uitgebreid moet worden. Volgens de raad kan invoering van het derde net voordat sprake is van een volledige landelijke ontvangst leiden tot juridische procedures om schadevergoe ding en tot strijd met internationale verdra gen en de eigen grondwet. De bedekking op 1 oktober 1987 wordt door de Nozema (de beheerder van het zenderpark) geschat op minimaal 88 procent. De NOS is even eens beducht voor de juridische implicaties als niet iedereen Ned. Ill kan ontvangen. Vooral van de kleine zendgemachtigden kan op verzet gerekend worden. Daarnaast heeft de NOS altijd gezegd minimaal één jaar nodig te hebben ter voorbereiding. Ned. Ill zal grotendeels gevuld worden door de NOS samen met de kleine zendge machtigden. De overige twee netten worden dan bespeeld door VARA, NCRV en KRO op Ned. I en AVRO, TROS en Ve ronica op Ned. II, terwijl de VPRO en de EO elkaar op de twee netten afwisselen. Kijkdichtheid en waardering voor Tineke stijgen HILVERSUM - Veronica's Talkshow Tineke heeft in de week van 3 tot 9 novem ber een hoge kijkdichtheid en waardering geoogst. Het programma trok bijna vijf miljoen kijkers die het waardeerden met een 6,8, de hoogste waardering van alle praatprogramma's in die week. Sinds 1 oktober, toen Tineke voor het eerst 's avonds was te zien, trekt het programma elke week meer kijkers en wordt het steeds hoger gewaardeerd. Seth Gaaikema met oudjaar bij Veronica HILVERSUM - Seth Gaaikema luidt op verzoek van Veronica op woensdag 31 de cember het jaar uit met een speciaal voor de televisie geschreven oudejaarsconfe rence. De one man show, waarvoor nog geen titel gevonden is, wordt uitgezonden van 22.40 tot 23.55 uur via Ned. I. De mu ziek wordt verzorgd door Bob Zimmer man en de regie is in handen van Egbert van Hees. Het is de tweede keer dat Gaai kema op oudejaarsavond bij Veronica op treedt. De vorige conference werd ge volgd door ruim zes miljoen kijkers die het programma hoog waardeerden met een 7,4. Gaaikema treedt op na het door Koos Postema te presenteren „Program ma van het jaar", dat dit jaar voor het eerst bij Veronica is te zien. 99 HILVERSUM Het is dat de arbeidsinspectie nauwlettend een oogje in het zeil houdt, an ders zou het Nederlandse televi sie-scherm constant worden be volkt door een dansende en zin gende kinderschaar. Het verte derende beeld van jeugdige sterretjes mist zijn uitwerking nog steeds niet. Jaren geleden al deed een jonge Shirley Temple de bioscopen volstromen en eigenlijk is er niets veranderd. Het blijkt nog altijd een uiterst succesvolle for mule om hoge kijkcijfers te ha len. Aangezien alle Hilversumse omroepen daar op uit zijn, wordt dankbaar gebruik ge maakt van het kind als televi sie-consumptie. KRO's „Mini- playback Show" en VARA's „Kinderen voor Kinderen" zijn daar prachtige voorbeelden van. Ouderen bekijken het gebodene met een moeder- of vaderlijk genoegen („kijk eens wat leuk"), terwijl jeugdigen vooral bewondering hebben voor de moed waarmee hun leeftijdge noten voor de camera treden. TROS-televisie haakt vanavond (Ned. 1 om 19.00 uur) in op die gevoelens met een eigen kin dershow „De Ministars". Er is echter een duidelijk ver schil met „Kinderen voor Kin deren" en „De Mini-playback Show". De vier TROS-program- ma's (tot februari een maal per maand) zijn niet meer dan één grote reclame-spot voor de dub- bel-elpee, die naar aanleiding van „Ministars" inmiddels is verschenen. Wie er vooral beter van worden zijn de platenmaat schappij en muzikanten, de componisten en tekstdichters. De royalties, die normaal ge sproken naar de kinderen als uitvoerende artiesten zouden gaan, zijn weliswaar bestemd voor goede doelen die door de zangers en zangeressen zelf zijn Presentator Tom Mulder met ministars ...succes bepaalt de markt... uitgezocht (de eerste 10.000 gul den zijn inmiddels overhandigd aan een kinderboerderij voor gehandicapten in Doorn), maar dat is slechts een heel klein stukje uit een heel grote taart. Dat ligt bij „Kinderen voor •Kinderen" even anders en „De Mini-playback Show" is wat dat betreft het meest onschuldige programma. Daar zijn helemaal geen commerciële bindingen met het platenvak. Pop-repertoire „Ministars" is gebaseerd op het Engelse „Mini-pops", maar re gisseur Nico Knapper noemt het liever een vervolg op het „Grand Gala des Enfants", dat in 1977 door Ad Horvers van de TROS werd bedacht. De formu le is eenvoudig. Er wordt ge bruik gemaakt van pop-reper toire uit de hele wereld dat zijn potentie inmiddels heeft bewe zen. Op de muziek van die nummers is door een aantal tekstdichters een Nederlandse tekst geschreven (dus geen ver talingen). Nico: „De nummers zijn aangepast aan de kinderwe reld. Ik vind het leuk dat Peter de Wijn, die voor Gerard Joling schrijft, zelf een nieuwe tekst heeft bedacht voor „Ticket to the Tropics", dat nu „Dagdro men" heet. Hetzelfde is gebeurd met Falco's „Rock me Ama-' deus". De broertjes Bolland schreven hun eigen Nederland se versie". Nico Knapper hoopt niet de kij ker „Ministars" en „Kinderen voor Kinderen" met elkaar gaat vergelijken. Nico: „Kinderen voor Kinderen" is een program ma dat jaarlijks een keer wordt uitgezonden. Er wordt twaalf maanden aan gewerkt en dat kun je ook zien. Wij hebben vier repetitie-weekeinden ge had en de programma's in vier dagen opgenomen, een show per dag dus. Muzikaal kunnen we de concurrentie echter wel aan". Advertentie De 33 zangers en zangeressen en negen danseresjes, die aan het programma meewerken, varië ren in leeftijd van negen tot veertien jaar. Ze wérden geko zen uit de ongeveer duizend kinderen, die reageerden op een advertentie in diverse omroep bladen. Het werd een nogal ge- variëerde groep. De jeugdigen zijn uit alle lagen van de bevol king, maar ook uit alle delen van het land afkomstig. Dat laatste maakte het opstellen van een repetitieschema onmogelijk. De makers bedachten daarom een systeem waarbij de kinde ren een tekstvel en een cassette met de muziek erop kregen toe gestuurd, zodat ze op hun eigen kamer konden oefenen. Pretentieloos „Ministars" wordt door Nico Knapper omschreven als „pre tentieloos amusement" en dat is het ook. Het doel dat hij na streefde, het er uit te laten zien als een gigantisch feest, is ge lukt en er zit een aantal vrese lijk leuke teksten tussen, maar dat het vier programma's zijn, die in sneltreinvaart zijn vastge- legd, is duidelijk uit de beelden op te maken. De dansjes zijn minder strak dan bij „Kinderen voor Kinderen", maar de uit voeringen hebben niet de spon taneïteit van de „Mini-playback Show". Tom Mulder presenteert de pro gramma's. Volgens Nico Knap per was hij tweede keuze, maar de arbeidsinspectie vond het niet goed als zijn rol door een kind werd vervuld. Nico: „Tom was gelukkig net boven de leef tijdsgrens en werd al snel door de kinderen als een super-ted dybeer geaccepteerd. Met een lollie als microfoon plaatst hij tussen de liedjes, die worden ge playbackt, wat spitsvondige op merkingen. Als de uitzendingen een succes worden, brengt de TROS volgend jaar een nieuwe reeks „Ministars" Nico: „Succes bepaalt de markt. We wachten rustig af". HANS PIËT NEDERLAND 1 15.35 16.00 16.25 16.45 17.30 17.46 18.15 18.30 19.00 20.00 20.28 21.25 22.20 22.50 TROS Rosco leest voor, kinder programma Stop en stap, serie ver- keersprogramma's voor kinderen. Afl. 6: Het jeugd centrum moet blijven Mask, Australische teken filmserie. Afl.: Moestuintje TROS Pop Formule, pop- programma vanuit disco theater 'Escape' in Am sterdam. Presentatie: Lin da de Mol en Jeroen Soer NOS V26-Journaal TROS TROS Sport, sportmagazi- ne met Jack van Gelder Omgaan met kleine huis dieren (slot), dierenserie gepresenteerd door Mar tin Gaus. Afl.: De hond en de kat TELEAC Kinderboeken, les 5 (herh.) TROS Mini Stars, muziekpro gramma waarin kinderen aangepaste versies van hedendaagse hits vertol ken. Presentatie: Tom Mulder Dierenmanieren, serie over het gedrag en de ver zorging van dieren. Pre sentatie: Martin Gaus NOS Journaal TROS SI Dossier Verhulst, twaalfdelige Nederlandse dramaserie geschreven door Hans Keuls. Met o.a. Derek de Lint, Petra La- seur, Dolf de Vries en Liz Snoyink. Afl. 3: De echt scheiding. Ouwe Jan wil graag dat Eric en Nicole trouwen, maar Eric heeft meer aandacht voor zijn werk. Lucy Verhulst wil wel scheiden De TROS TV-Show, praat programma van Ivo Niehe TROS Aktua, actualitei tenrubriek TROS Tele thriller: Onze Ouwe, Duitse politieserie met o.a. Siegfried Lowitz, Jan Hendriks en Heidelin- de Weis. Afl.: Het lijk in de sauna. Alfred Strehlow heeft een verhouding met zijn secretaresse Ramona. Zijn vrouw Katja en doch ter Anke maken het hem niet makkelijk. Kort daar op wordt hij dood in de sauna gevonden NOS Journaal Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden Paspoort voor Spanjaar den Sesamstraat CD Jeugdjournaal Journaal KRO KRO's tekenfilmfestival De Muppetshow, poppen serie van Jim Henson met ditmaal als speciale gaste: Melissa Manchester Hints, spelprogramma waarin bekende Nederlan ders zonder woorden een titel duidelijk moeten ma ken. Presentatie: Frank Kramer Het zwarte goud van Ok lahoma (Oklahoma Cru de), Amerikaanse speel film uit 1973 van Stanley Kramer. Met o.a. George C. Scott, Faye Dunaway en John Mills. Rond 1913 ont wikkelt zich een strijd tus sen en onafhankelijke vrouw, die een oliebron bezit, en een oliemaat schappij Praten met de minister president, gesprek met minister-president Lub bers naar aanleiding van de ministerraad van van- NOS 22.30 Journaal IKON 22.45 Een spannend bestaan (slot), zevendelige familie reportage over een Neder lands gezin. Deel 7: De grote dag. Presentatie: Violet Falkenburg. De langverwachte dat van het 45-jarig huwelijksfeest is aangebroken. Een paar kleinkinderen beginnen de feestdag met een demon stratie, wat voor de nodige deining zorgt 23.28 Wilde Ganzen NOS 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden KRO 23.35-00.40 Moordlustig be zoek (The Crazy Kill), En gelse thriller uit 1975. Met o.a. Tandy Cronyn, Den- holm Elliott en Anthony Valentine. Twee ontsnapte gevangenen gijzelen een dokter en diens vrouw in zijn eigen huis. Dan wordt er gebeld EUROPA TV 17.25 Weerbericht 17.30 Kinderprogramma'». Met 'Ploom', 'Plastinots' en The Partridge Family' 18.00 Europa Countdown, poppro gramma met Adam Curry 18.45 Auto Magazine 19.10 Almanac 19.15 Weerbericht en World Watch 19.30 Sports Report 1 20.30 Business News 21.00 Almanac 21.05 Transport, Vlaams/Nederland se dramaserie met o.a Thom Hoffman, Niek Pancras en Syl via Millecam. Afl.: Schaakmat 21.50 Weerbericht en World Watch 22.05-00.05 Sports Report 2 Schooltelevisie ^Nieuws in teletekst 'Tik Tak, kleuterprogramma (herh.) Dagboek van een clown, ver- halenserie van Guido Staes. Afl.: De maanjuffrouw (herh.) De Snorkels, tekenfilmserie. Dubbele afl.: Snorkelitis - Wel les, nietis/Zoutarm of zoutloos Bingo, popprogramma gepre senteerd door Patty Brard en Pè Vermeersch. Met o.a. de Bingo-clip van de week, over zicht van de Top 20 en een studiogast Uitzending door derden. Pro gramma van de Chrlsten-De- mokratische Omroep Mededelingen en program ma-overzicht Journaal Weerbericht The Ritz, Amerikaanse speel film van Richard Lester uit 1976. Met o.a. Rita Moreno, Jack Weston en Jerry Stiller. Op zijn sterfbed geeft Papa Vespucci zijn zoon Carmine de opdracht zijn gehate schoon zoon Proclo te vermoorden. Maar Proclo verschuilt zich in een badhuis, welke een tref punt voor homofielen is. Er ontstaat grote verwarring Première, filmnieuws met Jo Röpcke -23.00 Journaal en Coda: 'In memoriam', gedicht, van Jos de Haes AT 2 Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische tv-se^ rie met o.a. Rowena Wallace", Pat McDonald en Peter Phelps. Gayle krijgt een prach tig aanbod Intermezzo. Luc Devos, piano, speelt 'Lied zonder woorden' van Mendelssohn Oshin (12), Japanse tv-serie met o.a. Ayako Kobayashi en Shiro Ito (herh.) Mededelingen en program ma-overzicht Journaal Weerbericht Kwidam, telefoonspel met Marleen Gordts De koele krijger, Engelse spio nageserie van Andrew Morgan en Pennnat Roberts, met o.a. Michael Demison, Dean Harris, Lucy Fleming en David Swift. Afl. 2: Helemaal mis. Een link se journalist noemt In een arti kel in een radicaal blad een paar namen van mensen die voor de geheime dienst wer ken. Twee van hen worden korte tijd later vermoord. Een collega zint op wraak Europese culturen, documen taireserie. Afl. 2: Het Heilige Land. Tussen Egypte en Tyrus, de wereld waarin het Joden dom is geboren, zwierven de Israëlitische stammen als i naamloze nomaden rontf. In die tijd was ftet zuiden van het .j. Heilige Land, de Negevwoes- J tijn, vruchtbaarder dan nu. In bral. de groene kustvlakte woonden in in de bijbelse tijd In het noor- ioev den de Feniclërs en In het zul- vl den de Filistijnen $5-23.15 Parlando ma non trop- po: Willy Courteaux. Fred Brouwers praat mwt Willy Courteaux over muziek. Gas- Penson, clavecimbel; het Aria- rakwartet en het Philharmo- nisch Oricest van Vlaanderen o.l.v. Ronald Zollman RTBF 1 16.50 Schooltelevisie 17.20 Vacaturebank 17.30 Nouba nouba, kinderprogram ma met o.a. 'Plastinots' en 'The Trollkins' 18.00 Carrefours, gevarieerd pro gramma met Sandra Kim als gaste. Presentie: Antoine Oli- 19.00 Ce 8oir, regionaal magazine 19.30 Journaal 20.00 Minute papillon, consumen- tentips. Afl.: Journèe porte ouverte 20.05 Grand ècran: Le bon, la brute et la truand (The Good, the bad and the ugly), Italiaanse speelfilm uit 1966 van Sergio Leone. Met o.a. Clint East wood, Lee Van Cleef en Eli Wallich. Drie heel verschillende mannen proberen een verbor gen schat te vinden. 22.40 Camarades, documentairese rie over het dagelijks leven in de USSR. Afl. 8: Du foot sur la Caspienne ou les prolos du pè- 23.20 Laatste nieuws 23.45-00.45 Rox box, popprogram ma in samenwerking met Mu sic Box, gepresenteerd door Ray Cokes TV 5 16.05 Thalassa, maritiem magazine 16.30 La mémoire des siècles: Ma dame de Sévignè, documen- 17.00 Le soldat Fransez 17.55 Sport. Rally-cross te Pau 18.50 Prélude, muziek 19.00 Thalassa, maritiem magazine 19.30 La mémoire des siècles: Mon tesquieu, documentaire 20.00 L'épreuve, theaterstuk van J. Audoir 20.55 Les cadavres exquis boiront le vin nouveau, documentaire 21.00 Prélude, muziek 22.00-22.30 Nieuw» MUSIC BOX 17.00 [3 The Simon Potter Show, met hits uit Amerika 18.00 0 The Amanda Redington Show (herh.) 19.00 O The Nino Firetto Show (herh.) 20.00 0The Martin Buchanan Show (herh.) 21.00 0The Timmy Msllett Show (herh.) 22.00 GD The Simon Potter Show (herh.) 23.00 0 The Shadow, videoclips ge presenteerd door de Grote Onbekende 00.00 0 Chart attack, overzicht van de Music Box top 40, gepre senteerd door Simon Potter 01.00 0 The Power Hour, hardrock- programma gepresenteerd door Amanda Redington en 02.00 0 Boogie Box, dansmuziek 03.00 0 Off the wall, eigenzinnig weekoverzicht van Steve Blacknell 04.00 0 Private eyes, special van 05.00 0 The Shadow, videoclips ge presenteerd door de Grote Onbekende 06 00-07.00 0 Boogie Box (herh.) 15.50 Tagesschau 16.00 Unter dem Dachsfelsen (1), serie Tsjechische speelfilms voor kinderen uit 1978 van Vé- clav Gajer. Met o.a. Gustav Valach, Jana Brejochva en To- mas Holy 17.15 Mollys merkwürdige Puppe, jeugdfilm over de moeilijkhe den van de negenjarige Russi sche emigrante Molly in haar nieuwe vaderland Amerika 17.38 So sind Kinder: Der Schulweg 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.25 0 WWF-Club, Amusements programma gepresenteerd door Marijke Amado 19.57 Programma-overzicht 20.00 CDTagesschau 20.15 Ein wahrer Held (Hero at lar ge), Amerikaanse speelfilm uit 1980 van Martin Davidson. Met o.a. John Ritter, Anne Archer en Bert Convy. De toneelspeler Steve Nichols werkt voor een reclame-bureau als de strip held Avenger, een soort Su perman. Naast het uitdelen van handtekeningen verricht hij ook goede daden, iets wat past in de verkiezingscampag ne van een burgemeesterskan didaat. Hij wordt echter ont maskerd, maar krijgt de kans het weer goed te maken 21.50 Plusminus, economisch maga zine. Vandaag: 1. Oud papier. 2. Levensverzekeringen. 3. Ei gen risico. 4. Kredietkaarten. 5. Conjunctuur-barometer 22.30 Tagesthemen, met o.a. Bericht aus Bonn 23.00 Sportschau 23.25 E 0 Die Gezeichneten (The search), Amerikaanse speelfilm uit 1948 van Fred Zinnemann. Met o.a. Montgomery Clift, Ivan Jandl en Jarmila Novotna. De kleine Karl is één van de vele kinderen, die door de Ver enigde Naties in het na-oorlog- se Duitsland worden opgevan gen. Wanneer hij in een kamp terecht dreigt te komen, be sluit hij te vluchten. Dan leert hij een Amerikaanse soldaat kennen, met wiens hulp hij langzamerhand het leven weer 01.05 Tagesschau 01.10 Nachtgedanken. Een pro- - gramma van Hans Joachim Kulenkampff DUITSLAND 2 14.40 E Menschen im Hotel (Grand Hotel), Amerikaanse speelfilm uit 1932 van Edmund Goul- ding. Met Greta Garbo, John Barrymore, Wallace Beery e.a. 16.30 Freizeit... und was man da- raus machen kann, Informatief magzine 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte. Actuele the ma's. sport en amusement 17.45 Shaka Zulu, tiendelige tv-serie dl Ondertiteling via Teletekst. 0 Tweetalige of stereo-uitzen ding. E Zwart/wit-uitzendlng. ■EZwart/wlt-uitzending met on dertiteling via Teletekst. ES Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending In orgine-'e versie met ondertitels. ■3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orglnele versie met ondertitels. over Zuid-Afrika als Engelse kolonie. Met Henry Cele, Glen Gabela, Conrad Magwaza e.a. Afl.: Ein neuer Krieger 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Au8landsjournal, reportages van buitenlandse correspon denten 20.15 CD Ein Fall für zwei, Duitse misdaadserie met Günter Strack, Claus Theo Gartner, Helner Lauterbach e.a. Afl.: Countdown 21.15 Vorsicht, Falie! Magazine over bedrog en oplichterij 21.45 Heute-Journal 22.05 Aspekte aus Japan, cultureel magazine waarin een indruk van de culturele achtergrond van dit land gegeven wordt 23.05 Nur die Sonne war Zeuge (Plein soleil), Frans/Italiaanse speelfilm uit 1959 van René Clément. Met: Alain Delon, Marie Laforet, Maurice Ronet e.a. Een jongeman krijgt de opdracht om een lanterfanten de miljonairszoon van een Middellandse Zee-jacht terug te halen naar Amerika. In plaats daarvan vermoordt hij hem en neemt hij zijn identiteit 00.55 Heute DUITSLAND 3 l Schooltelevisie I Telekolleg II. Cursus Geschie denis, les 9: Politiek en maat schappij in het Duitse Keizer rijk l Hallo Spencer, Amerikaanse comedyserie I Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport Tagesschau Arche 2000, milieu- en natuur beschermingsmagazine i I Zeitgeist-Ma8chine, zesdelige' documentaireserie over Wes terse hedendaagse kunst. Afl. 5: Politiek en cultuur. Aan dacht voor geëngageerde kunstenaars als Leon Golub, Hans Haacke en Terry Atkin- i Pflanzen, die lm Wasser wachsen: Hydrokultur aus dem MUnsterland, filmreporta ge van Bodo Ulrich In bester Gesellschaft, tv-se rie van Cesare Ferrario. Met Giselle Pascal, Wolf Roth, Ra chel Cathoud, e.a. Afl. 4: Herz in Flammen Wilsons letzte Chance, tv-film naar het werk van Somerset Maugham. Met Sandy Dennis. Gerald S. O'Loughlin, Fred Morsell e.a. Lentete nieuws BBC 1 17.35 Laurel and Hardy 17.40 A day in the life, dierenpro- gramma. Afl.: The otter's tale 18.00 John Craven's Newsround, jeugdjournaal 18.10 Grange Hill, kinderserie 18.35 Mastersteam, spelprogramma met Angela Rippon 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London Plus 20.00 Children in need, grote actie ten bate van 'Kinderen In nood', waaran van artiesten, zoals Joanna Lumley, Chritop- her Reeve, Ronnie Corbet en Les Dawson hun medewerking verlenen. Presentatie: Terry Wogan en Sue Cook. Met om 22.00 Journaal en weekend weerbericht 02.15 Weerbericht BBC 2 17.00 Pamela Armstrong show 17.30 Blizzard's wonderful toys 18.00 Mozart string quintet in g mi- 18.35 Lassie: The road back, Ameri kaanse speelfilm van Dick Mo- der. Met o.a. Jed Allen, Lisa Lu en Jack de mave 19.50 The choir of the year 20.30 Micro Live, wetenschappelijk magazine 21.00 Home schools - Beating the 21.30 Going to pot, magazine over tuinieren 22.00 Just another day: Heathrow, documentaire over deze Engel se luchthaven 22.30 Arena, cultureel magazine. Vanavond een portret van Sal vador Dali 23.45 Newanight, actualiteiten 00.30 Weerbericht 00.35-01.30 The Rockford Files, Amerikaanse detectiveserie ITV 17.00 Kinderprogramma's 18.15 Blockbusters, spelprogramma 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia 20.00 Bruce Forsyth's Play your cards right 20.30 New faces of '86 21.30 The two of us 22.00 Lost empires, dramaserie 23.00 Nieuws 23.30 Big fight preview 23.35 Cross question 00.15 E Violent playground, Engelse speelfilm uit 1958 van Basil Dearden 02.15 Late night final SKY CHANNEL 17.00 The DJ Kat Show 18.00 I Dream of Jeannie 18.30 Hazel 19.00 Hogan's Heroes 19.30 The New Dick van Dyke Show. Afl.: Pot Luck 20.00 The New Candid Camera Show 20.30 From Here to Eternity 21.20 E The Untouchables 22.15 No Contest: The Life and Ti mes of Cathy Evelyn Smith, documentaire over Evelyn Smith, die tot drie jaar gevan genisstraf werd veroordeeld voor haar aandeel in de dood van John Belushl in 1982 23.10 Madrid special, documentaire ^vjMÖrgërTj] NEDERLAND 2 FEDUCO 11.55 Ideeënbank, voorlich tingsprogramma NOS 12.00-13.10 CD Intocht Sint Nicolaas, rechstreeks verslag vanuit Zutphen, waar dit jaar de stoomboot van Sinterklaas zal aanmeren. Commentaar: Aart Staart- 08.30 Nouba nouba, gevarieerd kin derprogramma met o.a. 'Plastinots', 'Woody Woodpecker" en 'L'Oiseau des mers' 09.30 Spreek met ons mee, cursus Nederlands 11.50 Inter- wallonie: Zdravo, zdravo, zdravo, programma voor Joegoslaven 12.30- Interwallonie: Ciao amici, program ma voor Italianen 13.30 Présence protestante MUSIC BOX 07.00 0 Northstar, nieuwtjes uit de Scandinavische pop-scene met Rus sell Travers 08.00 0 Chart attack, overzicht van de Music Box top 40 met Simon Potter 09.00 0 The Po wer Hour, hardrockprogramma 10.00 0 Boogie Box, dansmuziek 11.00 0 Private eyes: London fashion week, modespecial met Amanda Re dington 12.00 0 Herhalingen DUITSLAND 1 10.00 Heute 10.03 Sportschau 10.30 Ein wahrer held 12.05 Umschau 12.15 Plusminus 12.55 Persoverzicht 13.00 Tagesschau 13.15 Program ma-weekoverzicht DUITSLAND 2 11.00 0 Programma-weekoverzicht 11.30 Chemie, informatieve serie. Afl. 12: Von der Chemie zum Abfall, und zurück 12.00-14.00 Nachbarn in Eu ropa, informatief magazine voor bui tenlanders en Duitsers BBC 1 09.30 The Family Ness, kinderpro gramma 09.35 The Muppet Babies 10.00 Saturday Superstore, kinder programma met tekenfilms, video clips en modetrends. Presentatie: Mike Read. Keith Chegwin, Sarah Greene en Vicky Licorish 13.15-18.05 Grandstand, sportmagazine met o.a. Engelse kampioenschappen snooker Vanuit Preston, paardesport vanuit Newbury en rugby SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory, gevarieerd kin dermagazine gepresenteerd door Andy, Snoot en Crocker 12.10 0 Pop formule, met Linda de Mol en Jeroen Soer vanuit discotheater 'Escape' in Amsterdam 12.55 0 Young, Free Single, met Gary Davies 13.45 0 All American hot 100, met David Jensen ITV 07.25 TV-AM 10.25 No. 73, kinder programma 12.00 Fireball XL5, tv-se rie 12.30 Jack Holborn, tv-serie 13.00 Nieuws 13.05 Saint and greavsie 11 in Worstelen RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 16.05 VARA: De Rode Draad 19.02 NCRV: Metropolis. 20.02 Water en vuur. 21.02 Mengpaneel. 22.02 NCRV-Vrijdag-Sport. 23.00 Nieuws en mededelingen. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VOO: Stemband. 02.02 Oh, wat een nacht. 05.02 Ook goeiemorgen. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.03 AVRO: Minjon magazine. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VOO: Curry en van Inkel. 22.00 Countdown Café. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 NOS: Aspekten van de Kamer muziek. 19.00 De Bovenbouw. 20.00 Nieuws. 20.02 Europees Concert Podium. 22.00 Horizon. 22.30 NOS-Jazz. RADIO 5 17.56 Mededelingen en Nieuws. 18.10 EO: België totaal. 18.20 PP: Uitzending van de PSP. 18.30 KRO: Taal en Teken. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 EO: De Bijbel open. 21.00 Schoolagenda. 21.15 Zicht op Israël. 21.40 Theologische verkenningen. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Radio Rijn mond Getapt, talkshow vanuit Radio Café Rijnmond. 17.00-18.20 Cultuur, nieuws, sport en 'Quiz en Waarach tig'- Omroep Rijnland: (Alleen via de ka bel) Non-stop muziek met om 17.30- 18.00 Actualiteiten, 18.00 Leiden Lo kaal en 20.00-23.00 Sportcafè. BRT 1 16.05 Neem je tijd. 18.30 BRT-ensembles. 19.35 Beraber, voor Turken. 20.03 Imago. 21.03 Klapstoel. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio Twee. 22.05 Country-side. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel en weerbericht. 18.30 Pop-3 (12). 19.00 Kroniek 2. 19.45 Zelden gehoord. 20.30 BRT-Filharmonisch Orkest m.m.v. Adam Korniszewski, viool. Dirigent: Alexander Rah- bari. 1. Verklaerte Nacht. Opus 4 voor strijkorkest. Ar nold Schoenberg. 2. Concerto voor viool en orkest, Paul Hin- demith. 3. Till Eulenspiegel lustige Stréiche. Opus 28, Ri chard Strauss. 22.15 Kamermuziek. 23.00-23.45 Jazz in Europa. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 TROS: TROS Nieuws Show. 11.03 TROS Kamerbreed. 12.03 Oud plaatwerk. RADIO 2 letler heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Hallo Hier Hilversum. 08.03 De rode draad. 08.15 Hallo hier Hilversum, vervolg. 10.03 De Stand van zaken. 11.03 Tussen Barend Van Dorp. 12.03 De Rooie Haan. 14.03 Wie in 't Nederlands wil zingen. 15.03 Hits van Smits. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Vroegop. 07.30 Rabarbara. 08.03 Pop non stop. 09.03 Gospel-rock. 10.03 Popsjop. 12.03 Los Vast. 14.03 Tussenuur. 15.03 Popstation. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 AVRO: Concerto mattinale. 10.00 Caroline. 11.00 Kurhaus concert. 12.00 VOO: Strauss en Co. 13.00 Nieuws. 13.02 Veronica Klassiek. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 FEDUCO: Je woordje doen. 09.45 Dag dokter. 10.00 Nederlands-Taal, Tekens en Regels. 10.15 EO: De muzikale fruitmand. 11.15 Tijdsein-Thema. 12.00 Nieuws. 12.05 Hallo Nederland. 12J>0 EO... in de regio. 12.45 Vragen naar de weg. 13.00 Nieuws. 13.10 Ronduit-Praise. 13.35 Opo Doro. 14.00 VPRO: Euroburo. 15.00 Het spoor. REGIONAAL Radio Rijnmond: 10.00 Nieuws. 10.03 Een uur amusement met Hans van Vliet. 11.00 Nieuws. 11.03 Thema-uit- zendjng. 12.00 Nieuws. 12.03 Wat Nu Weer? BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Voel je thuis. 10.03 Onze keuze. Kritisch overzicht van de nieuwste platen. 11.03 Het Kraaienest. 13.15 Matinee. BRT 2 05.30 Welkom weekend. 08.12 Te bed of niet te bed. 10.03 Buitenspel. 11.00 De Vlaamse top tien. 11.30 Tips voor de Top. 12.00 Top 30. 14.00 Radio Rijswijck, popradio. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.20 Ochtendconcert (1). 1. Concer to voor harp en orkest (Fran cois Adrien Boieldieu. 2. Sona te in C voor mandoline en pla no (Johann Nepomuk Hum- 09.20 Ochtendconcert (2). 1. Strijk kwartet nr. 9 in A. KV 169 (Wolfgang Amadeus Mozart). 2. Trio voor hobo, klarinet en fagot (Georges Auric). 3. Peer Gynt - suite nr. 1, opus 46 (Ed- vard Grieg). 10.00 Educatief magazine: Wegwijzer. 11.00 Interludium: Mozart. 11.15 Jef van Hoof (5 BIS). 12.15 Koormuziek van Benjamin Brit ten. 13.15 Tafelmuziek. 1. Suite nr. 2 in d uit ..The Royal Consort" voor 2 violen, 2 gamba's en basso- continuo (William Lawes). 13.30 Llszt. Mens en Musicus (1).

Leidse Courant | 1986 | | pagina 19