Voorhout keurt reisje van wethouder naar Rusland af ÜÏÏ3ÜI „Ik ben eigenlijk geen wijndrinker" I JOUR NAAL Oosthout krijgt winkelcentrum BIJZONDERHEDE Rijnsburg stemt in met belastingverhoging Protest bewoners tegen parkeerverbod op Herenweg WATERSCHAP VERHOOGT BELASTING LEIDEN OMGEVING SaidóaOowvcvtd VRIJDAG 21 NOVEMBER 1986PAGl| AD Intrede Ds. Bras SASSENHEIM Do minee K.E. Bras doet zondagochtend om tien uur intrede in de gereformeerde kerk van Sassenheim. Ds. Bras wordt bevestigd door dominee W. Paas. Met zijn komst is de vacature, die was ont staan na het vertrek van de heer Th. Fer- werda, weer opgevuld. De heer Bras was eer der predikant in Din- teloord en Deventer. Hij volgde zijn theolo gische opleiding aan de Vrije Universiteit in Amsterdam. Alphense onder invloed ALPHEN AAN DEN RIJN Een 39-jarige inwoonster van Alphen heeft gister avond met haar auto een lichtmast omver gereden en een boom ontworteld. Het ongeluk gebeurde op de Bachsingel in Alphen. De vrouw verloor de macht over het stuur. Zij reed on der invloed, het gevolg van het gebruik van alcohol ge combineerd met medicijnen. De Alphense bleef onge deerd, haar auto werd flink beschadigd. Haar is een bloedproef afgenomen en er is proces-verbaal opge maakt. Ophalen chemisch afval LISSE/HILLEGOM Bewoners uit de Schilderswijk in Lisse kunnen mor genochtend klein chemisch afval inle veren. Hierbij is te denken aan batterij en, verfresten, olieresten en andere gif tige stoffen, die slecht zijn voor het mi lieu. Deze spullen kunnen in speciale zakjes worden gestopt, die al zijn be zorgd door mensen van de Milieugroep Bollenstreek. De mensen van de Mi lieugroep komen niet langs bij de flats in de Schilderswijk. Inwoners van Lisse kunnen gevaarlijke stoffen uit hun huishouden overigens altijd kwijt bij de Ecotainer van de ge meente. Deze staat aan de Kanaalstraat 270. De ophaalactie is eenmalig. Hij wordt een week later uitgevoerd in Hillegom, eveneens in de Schilders wijk. Oude Zeeweg in gebruik genomen NOORDWIJK Het centrum voor psychia trische dagbehandeling De Oude Zeeweg is 3 november in gebruik genomen. Het is geves tigd aan de Oude Zee weg 82 en is een onder deel van de Stichting Sancta Maria. De capa citeit van 12 plaatsen maakt het mogelijk pa tiënten intensief te be handelen. Daarmee wordt opname in een ziekenhuis voorkomen. De officiële opening heeft medio december plaats. Gehuldigd LISSE Tijdens een bijeenkomst die in Rotterdam werd gehouden vanwege het zestigjarige bestaan van de aktie Kinderpostzegels werd mevrouw Nieuwenhuis uit Lisse gehuldigd om dat zij al meer dan 25 jaar zich inzet voor deze actie. Overigens stond mevrouw Nieuwen huis in die huldiging niet alleen, want uit de hele wijde regio waren er jubila rissen, maar vanuit Lisse en de Bollen streek was mevrouw Nieuwenhuis wel de enige die deze eer te beurt viel. Uit handen van CDA-kamerlid mevrouw Cornelissen mocht ze het speciaal voor dit doel ontworpen beeldje in ont vangst mocht nemen. VOORHOUT „De raad is doelbewust gepasseerd. Wij als raad krijgen nu het verwijt: Hoe hebben jullie dat in vredesnaam kunnen goedkeuren! Wet houder, u heeft een poli tieke blunder gemaakt". Dat verweet gisteravond het PvdA-raadslid W. de Wit wethouder B. Joon, die kortgeleden als afge vaardigde van de gemeen te Voorhout met de Lan delijke Contactraad voor Sportzaken een reis naar Rusland maakte om daar onder meer sportaccom modaties te bekijken. Vlak voor de raadsvergade ring lazen de raadsleden tot hun grote verbazing in een plaatselijke krant dat wethou der Joon naar de Sovjet Unie was geweest. De reis werd ge deeltelijk op kosten van de ge meente gemaakt. De meeste raadsleden bleken hiervan niet op de hoogte, en verweten de wethouder een procedure fout te hebben gemaakt. Ook twijfelden Gemeentebelangen, de Pvda en CDA aan het nut van een dergelijke reis. Alleen de VVD was bereid de wethouder de ruimte te geven en fractievoorzitter W. Meyer zei er voorstander van te zijn om de blik naar buiten te rich ten. Wel deed hij de suggestie om in het vervolg beter in de gaten te houden of iets derge lijks zinnigs is ja of nee. Over het nut liet Joop Warmenho- ven, voorman van Gemeente belangen zich overduidelijk uit: „Die reisjes in het alge meen keur ik af. Ze komen de belastingbetaler langzamer hand flink de neus uit". Wethouder Joon vond even wel dat het absoluut nodig is dat een gemeente zich goed in formeert. „Toevallig ging de reis vanuit de Landelijke Con tactraad dit jaar naar Moskou en ik heb daar de nieuwste ontwikkelingen op gebied van sport accommodaties gezien. In het kader van de ontwikke lingen in Oosthout (een nieu we multifunctionele sporthal) heeft deze reis een enorme bij drage geleverd". Dat het merendeel van de raad niets wist van de reis van de wethouder kwam omdat er een speciale post op de begro ting is voor dergelijke activi teiten, waarover B en W mo gen beslissen zonder de ge meenteraad te raadplegen. DEN HAAG/WARMOND „Ik zit een beetje in een moei- - lijk parket. Het blijkt nu in derdaad dat men zich niet aan het parkeerverbod houdt. We. zullen ons op het achterhoofd krabben en ons afvragen hoe we nu verder gaan". Zo rea geerde burgemeester G.H.M. Hendrickx-Vlaar van War mond gisterochtend bij de Raad van State in Den Haag, waar enkele bewoners van de Herenweg beroep aanteken den tegen het parkeerverbod dat B en W hebben ingesteld op de Herenweg over een af stand van ongeveer twintig meter. De bewoners vinden het jam mer en gevaarlijk dat er in een gedeelte van hun straat van maandag tot en met zater dag tussen 8.00 en 18.00 uur een parkeerverbod is inge steld. „Jammer omdat wij onze auto's nu zo'n honderd meter verder moeten parkeren bij het spoor waar geen toezicht is. En gevaarlijk omdat de au tomobilisten de ruimte nu ge bruiken om nog net even in te halen, voordat ze voor de ver keerslichten moeten stoppen. En we betreuren het dat de firma Valenzo geen gebruik maakt van de laad- en los- ruimte waarvoor wij onze au to's nu elders moeten parke ren", sprak mevrouw L. Wil- lemsen-Kolfoort namens de bewoners. De heer Van Leeuwen, aan wezig namens de firma Valen zo, gaf ruiterlijk toe dat de vrachtwagens, die zijn bedrijf met huishoudelijke apparatuur bevoorraden, geen gebruik maken van de laad- en los- ruimte. „Men kan dan niet continu op de vrachtwagen letten. En de verzekerings maatschappijen hebben de ei genaren van de vrachtwagens erop gewezen dat ze de open wagen niet uit het oog mogen verliezen met het oog op dief stal. Daarom wordt er nu toch gelost op straat, voor de win kel". De burgemeester van War mond gaf toe dat het reëel zou zijn de bewoners tegemoet te komen. „Te meer omdat er bij het vrijhouden van de ruimte indertijd rekening is gehouden met een sigarettenzaak die in middels is verdwenen". De afdeling Geschillen van Bestuur van de Raad van State zal na beraad advies uitbren gen aan de Kroon. Café De Hoek mag op zolder feesten DEN HAAG/KOUDEKERK AAN DEN RIJN Wanneer er niet meer dan tweehonderd mensen tegelijk op zolder aan wezig zijn, mag het Koude- kerkse café De Hoek deze ruimte bij de festiviteiten voor het eerste lustrum betrekken. Er mogen echter geen bands optreden en er mag geen ach tergrondmuziek gespeeld wor den. Dit is het resultaat van besprekingen tussen het be stuur van De Hoek en burge meester L. Elfers van Koude kerk. De zaak kwam gister middag aan de orde tijdens een zitting van de Raad van State. Het bestuur van de Stichting De Hoek had schorsing aange vraagd tegen het besluit van B en W van Koudekerk om de zolder dit weekend van de fes tiviteiten uit te sluiten. Voornaamste bezwaren van burgemeester Elfers golden de geluidsoverlast die de muziek op zolder zou veroorzaken en de brandonveiligheid van die ruimte. Levende muziek mag wel in de overige ruimten van het café. Een compromis-voor- stel van de stichting werd gis teren tijdens de zitting naar voren gebracht. Er zullen geen bands optreden, maar alleen achtergrondmuziek worden gedraaid. Burgemeester Elfers bleef echter op zijn standpunt staan. „Ook achtergrondmu ziek zou zo zacht moeten zijn om geen overlast te bezorgen, dat het net zo goed niet ge draaid kan worden". Ook het feit dat de brandveiligheid da nig te wensen overlaat, baarde, hem zoveel zorgen dat hij in! eerste instantie niet akkoord ging. „Het is niet verantwoord om met zoveel mensen in die ruimte te zijn", meende Elfers, die zich bovendien afvroeg of de vloeren wel stevig genoeg zijn om de vierhonderd gasten te dragen die volgens de plan nen op zolder zullen vertoe ven. De Hoek heeft vijfhon derd uitnodigingen voor het lustrumfeest de deur uit ge stuurd. De commandant van de brandweer in Koudekerk heeft verklaard dat „met wat kunst- en vliegwerk" een re delijk acceptabele situatie is te creëren. Hij dacht aan de aan wezigheid van een brandweer man op het feest en het plaat sen van een brandladder tegen één van de ramen. 'Hoewel de de voorzitter van de afdeling rechtspraak van de Raad van Staten het verzoek aan het einde van de zitting afwees, zijn burgemeester El fers en de bestuursleden 's a- vonds nog rond de tafel gaan zitten om een aanvaardbare oplossing te vinden. Elfers is er uiteindelijk mee akkoord gegaan dat er niet meer dan tweehonderd mensen op zol der toegelaten mogen worden. Er mag dus geen muziek ge draaid worden, maar wel zijn er drie video's toegestaan die muziekfilms zullen vertonen. VOORHOUT Het win kelcentrum in de nieuwe wijk Oosthout is in aan tocht. Gisteravond nam de gemeenteraad het voorstel aan van B en W de bouw van het centrum te gaan voorbereiden. Projectont wikkelaar Noorlander die de bouw van de wijk Oosthout in handen heeft, gaat ook dit winkelcen trum, waarin ook een su permarkt is gepland bou wen. Niet alle raadsleden waren het eens met het besluit. Fractievoorzitter Joop War- menhoven van Gemeentebe langen stemde samen met zijn partijgenoot Jacques Beelen tegen. Zij vonden de omvang van het centrum te. groot waardoor zeker een af vloeiing van de koopkracht uit de winkels in het oude dorp zou ontstaan en achtten daarom uitbreiding van het huidige winkelcentrum beter dan het plegen van nieuw- De w')k Oosthout is voorlopig nog niet volgebouwd. De gemeenteraad besloot gisteravond dat er een bouw winkelcentrum komt in de nieuwbouwwijk. „Nu het gemeentehuis ook lengde van de Herenstraat van Gemeentebelangen. dus Jacoba van Beirenweg en dan stap voor stap naar VVD'er Wout Meyer zei behoefte" zo zei de voorman meer te zien als een planolo-. het CDA reageerde positief. gische maatregel en stond öp de" Jacoba'van Beirenweg dus" Jacoba van Beirenweg met fractie achter het gaat komen kunnen we beter en dan stap voor stap naar VVD'er Wout Meyer zei het winkels bouwen in het ver- Het eerste vat Beaujolals Primeur is aangeslagen door enkele „prominenten". Het proeven kaïiule ginnen. We afle Wat is de beste manier om een produkt te promoten? Je organiseert een stel beroemd heden, variërend van de plaatselijke burgemeester tot een landelijke bekendheid genietende zanger, en je laat ze met hun breedste glimlach om dat produkt heen gaan staan. Zo ook in Hillegom, waar gisteravond een presen tatie van de Beaujolais Pri meur plaats had. De wijn waarvan iedereen zo snel mogelijk wil proeven, zonder precies te weten waarom. Nieuwgierigheid? Misschien een beetje te vergelijken met alle bombarie rond de Hol landse nieuwe: als je hem niet geproefd hebt, kun je er ook niet over meepraten. En zo kan het gebeuren dat zich in restaurant Treslong een bont gezelschap van pro minenten of wat daarvoor moet doorgaan presen teert, dat welwillend met een glas wijn in de hand poseert. Het glas van Yvonne van Gennip is nog half vol als de prominenten verzameld worden voor een foto. Leger zal het niet worden. „Het is wel lekker hoor", luidt het antwoord op de vraag naar haar eerste indruk van de nieuwe wijn. „Maar ik ben niet zo'n wijndrinker. Eigen lijk drink ik het nooit", be kent zij zelfs. Vandaar dat de schaatster uit de kernploeg is overgestapt op de jus d'oran- ge. Zonder alcohol en wel zo lekker. Waarom is zij dan toch naar Hillegom geko men? „Ach, ik wilde wel eens zien hoe dat nou gaat. Gewoon, gezellig een avondje uit". En een van haar ploeg genotes vult aan: „En die sterren een beetje bekijken natuurlijk. Zou Rob de Nijs niet komen?" Nee, Rob de Nijs komt niet. En Lee Towers laat ook ver stek gaan. Hij is wel mee ge weest met het vliegtuig dat enkele uren eerder de Beau jolais heeft opgehaald in Frankrijk, maar een „drin gende verplichting" heeft hem verhinderd ook 'sa- vonds aanwezig te zijn. Wie er wel is, is Oscar Harris. Een beetje alleen kijkt hij toe hoe bekenden elkaar de hand schudden, uiteraard met een glas wijn in de hand. Lek ker? In eerste instantie smijt Harris met termen als prima, fris, jong en bouquet. Maar naderhand wint Harris' eer lijkheid het van de loftuitin gen, die praktisch alle promi nenten in de mond nemen. En dat zij dat doen, is niet zo Bijdrage: Pieter Evelein Foto: Wim van Noort vreemd. 'Tenslotte zijn zij niet voor niets naar Hillegom ge komen en zeker niet om de wijn af te kraken. Harris laat echter doorschemeren dat er in feite weinig over te mel den valt. „Te koud. Hij is een fractie te koud om er iets zin nigs over te zeggen". Toch wil Harris hem wel een cijfer geven. „Een acht, tenminste, ruim voldoende", luidt het oordeel. Uitstraling „Niet dat ik een kenner ben hoor, maar ik volg wel een wijncursus", vervolgt de ar tiest. „Dat gaat goed samen hè, showbizz en horeca. Zo moet je dat zien. Woensdaga vond heb ik er juist nog een hoofdstuk over zitten lezen. Na het voetbal. Wat wij nu drinken is gedestilleerd sap, dat gefiltreerd is en snel ge botteld. Als het goed is, wordt dat pas echt lekker als het een tijdje in een eikehou ten vat heeft gezeten". Een verhaal dat bij René Schu mann het ene oor in, en met een het andere oor weer uit gaat. De als play-backer be kend geworden Limburger geeft in elk geval grif toe dat het hem allemaal weinig zegt. En vriendelijk glimla chend wacht hij op de dingen die komen gaan. Burgemeester Hermans van Hillegom vermaakt zich uit stekend temidden van de schaatsters, zangers en wat dies meer zij. Hij heeft post gevat voor het podium, waar op drie vaten Beaujolais Pri meur op tafels staan opge steld, een subtiel lekbakje op de vloer onder het tapkraan- tje. Rode vlekken op een wit kleed staan immers zo slor dig. Hermans is een van de zes vooraanstaanden geweest die mee zijn gevlogen met „het" vliegtuig, dat de wijn in Lille heeft opgehaald. „In drukwekkend", noemt de burgervader de tocht. „Die Lee Towers, wat een per soonlijkheid! Ik wist niet dat die man zo'n geweldige uit straling had. Nee echt, knap is dat". En de wijn? „Ach, zo'n glas Primeur is wel aar dig op z'n tijd. Maar niet dat tel ik zeg: ik loop even winkel om een fles ter, penHermans heeft ring met Beaujolais-wij, Hij heeft zich er zelfs'™, beetje in verdiept, zo hij. Het liefst drinkt hijL°f ter Bordeaux. „Maar werep wat het punt is, wij bg meesters verdienen nieVfl noeg om echt goede w/jr.er kopen. Die is niet te betal Waarop Hermans vernqwe dat René Schumann in tp buurt staat. „Schumann?\ t play-backer? Maar dat in teressant!" En Hermans, afkomstig uit het zuiden lands, bindt een gesprekl hem aan. De artiesten hem duidelijk meer datu wijn. g„ |ehj joek Geblondeerd Joei En zo gaat het gesprek i over de dagelijkse bez. den van de aanwezigen^M over het rode vocht. en Serge worden herlf/jï hoewel het geblondö haar van Saskia enkele t" wezigen in verwaal brengt. Of is het haar leren rok ie, dat opvalt tij) s< de avondkleding van dé Ni dere vrouwelijke gasten.y Viola van Emmenes vi niet meteen herkend. O Harris heeft haar in het ai heel niet gezien. Als b D< Emmenes een glas i wordt gepresenteerd, is k weer op weg naar „een j se soneelsfeestje van een Pi drijfsvereniging of zo". i Bi de meisjes van de kernj. zi' houden het voor gezien, k 5 optreden van deze of f gi ster had hen nog wel r m binnen gehouden, maafi M deze alleen maar gei J keuvelend aanwezig 5 y, hoeft het niet meer. B05 Tl dien rammelen zij van til honger. Aan wijn imt geen gebrek, maar J q voedsel" laat op zich ui v ten. Meer mensen blijken o te hebben van hongerigei gen en kiezen voor een zoek aan een ander res rant. Waar de Beaujolaisi 0 meur overigens een b P eerder al op tafel was g R men. Hardrock Jongerensociëteit Splotsz in Roelof arendsveen houdt met ingang van komende za terdag maandelijks een hard rock-metal avond in de socië teit aan de Stationsstraat. De eerste hardrock-metal avond begint om negen uur. laan om 10.00 uur aan wal stappen. Koffieconcert Leerlingen en leraren van het Rijnlands Lyceum geven zondag een koffieconcert in hun school aan de Alkema- delaan in Sassenheim. De uitvoering begint om half elf. Valken68 Voetbalvereniging Valken '68 uit Valkenburg houdt vanavond, vanaf .half negen, haar jaarlijkse ledenvergade ring in het clubhuis aan de Duylzaklaan. Voorzitter L. Schrok is aftredend en her kiesbaar. Secretaris A. Zwa nenburg keert niet terug. Sint Sint-Nicolaas komt zaterdag om 13.15 uur aan op de Prins Hendrikkade in Katwijk. Rijnsburg begroet Sint-Ni- colaas zaterdagom twee uur bij het gemeentehuis. Sint Nicolaas zal zaterdag 's mid dags om twee uur per boot zijn intocht doen in Valken burg en aanmeren aan het Veerpad nabij het pontje. Na een rijtoer door het dorp ont moet Sint-Nicolaas de kinde ren in De Terp. Aanvang kwart voor drie. In Oegst- geest brengt Sint Nicolaas morgen per jacht in het Oegstgeester kanaal en zal ter hoogte van de Hazen bos- Utopia Toneelvereniging Utopia speelt morgenavond in het Muziekcentrum aan de Schenkelweg in Zoeterwou- de de klucht Een bezem voor de bruid" van George Batson. Ook op vrijdag 28 en zaterdag 29 november wordt het stuk gespeeld. De voor stelling begint om half negen. Nachtmerrie De toneelvereniging De Gru- nerie brengt morgen in de grote zaal van La Salie aan de Rhijngeesterstraatweg te Oegstgeest het stuk „Harry's nachtmerrie" ten tonele. Aanvang 20.00 uur. RIJNSBURG De plaatselijke belastingen gaan volgend jaar iets omhoog. De Rijnsburgse ge meenteraad heeft daar gister avond mee ingestemd. De raad ging gisteravond unaniem ac- coord gegaan met de gemeente begroting voor volgend jaar. D. Oudshoorn (RPF/SGP) ging traditiegetrouw niet accoord met de begrotingvan zwembad „Het Waterbos". Zijn partij heeft al jaren principiële be zwaren tegen de openstelling van het zwembad op zondag. Oudshoorn zei wel dat de las tenverhogingen voor hem een maximum zijn. Wat verbaasd reageerde burgemeester F. Jonkman dan ook op een op merking van hetzelfde raadslid waarbij deze stelde dat de tarie ven voor gemeentelijke sportac commodatie nog wel wat om hoog zouden kunnen. CDA- raadslid A. van Dijke vroeg zich gisteravond af of het verla gen van de tarieven van zwem bad „Het Waterbos" niet tot een grotere toestroom van zwem- liefhebbers zou leiden. „Het Waterbos zal dan ook beter kunnen concurreren met zwembaden in de regio", zo was zijn theorie. Wethouder W. Glasbergen (CDA) liet zich over deze suggestie niet uit. Het idee wordt doorgesluisd naar het zwembadbestuur. Zwembad „Het Waterbos" heeft jaarlijks te kampen met een tekort van om en nabij de 700.000 gulden. Burgemeester Jonkman gaf toe niet zo blij te zijn met dc Hon denbelasting als belastingvorm. In feite doet ze dienst als alge meen dekkingsfniddel". Met name de fraktie van de PvdA probeerde bij het college een toezegging te ontlokken dat deze belastingvorm in de toe komst dan ook zal verdwijnen. „Misschien in de toekomnst, als er financieël ruimte voor is", aldus Jonkman. Het idee van de PvdA-fraktie om een gedeelte van het par keerterrein achter het gemeen tehuis voor de bouw van be jaardenwoningen te bestemmen verdwijnt voorlopig in de ijs-» kast. Het CDA wees deze sug gestie van de hand. CDA- woordvoerder J. Bleichrodt: „We hebben al zo weinig par keerruimte in ons dorp". Het CDA wil bovendien eerst weten op welke wijze de in de toe komst noodzakelijke uitbrei ding van het gemeentehuis zal gaan plaatsvinden. Mevrouw A. de Haas-Krom hout lanceerde opnieuw het plan om bejaardenwoningen achter het monumentale, doch op instorten staande pand Mole- neid 17 te bouwen. Dat zou dan gecombineerd moeten worden met de restauratié van het woongedeelte van deze histori sche boerderij. Volgens De Haas was het pand volledig afge- voor het symbolische bedrag van een gulden te verkopen, maar daar dan wel een restau ratieplicht aan te verbinden. Zij achtte dit plan beter haalbaar dan de plannen die momenteel met weinig kans van slagen te zijn ingediend bij Monumenten zorg, en restauratie van t hele boerderij behelzen. houder W. Glasbergen t wilde echter eerst definite 1 sluitsel over het ingel subsidie-verzoek hebben^ dra dat wordt afgeweze'n| i we uw suggestie opnieuwi ken", aldus Glasbergen. 1 15 De woningnood die in |5 burg heerst ten aanzien jaardenwoningen en gingsplaatsen kreeg gistel wederom de volle aar Wethouder C. Vianen t dat het Rijnsburgse gen» bestuur zich ook hard za maken voor de bouw v^ algemeen verzorging* voor Katwijk, Rijnsbut Valkenburg gezamenlijk. LEIDERDORP De Water schapsbelasting in het gebied van De Oude Veenen" gaat in 1987 van 96 gulden naar 9^ gulden. Dit laten Dijkgraaf en heemraden van Waterschap De Oude Veenen weten aan de leden van de Verenigde Ver gadering die volgende week bijeenkomt om de begroting te bespreken. De verhoging van de omslag is door verschillende faktoren veroorzaakt. Een van die fak toren is de verlaagde rijkssub sidie voor de kadeverbete- ringswerken aan de Kaager polder, Buurterpolder (Rijpwe- tering) en Lisserpoel-Roovers- broekpolder. Bovendien pak ken deze werken duurder uit wegens hogere eisen aan on dermeer de stabiliteit van de boezemkade. Bovendien is het Waterschap nog steeds niet de gederfde inkomsten wegens het ontpolderen van de Leidse Merenwijk te boven. „Achter stallige kadeverbeteringswer- ken zullen in 1989 tot het ver leden behoren" melden Dijk graaf en Heemraden aan de Verenigde Vergadering. Vol gend jaar namelijk neemt het Waterschap de volgende kade- verbeteringswerken onder handen: Hoornpolder eerste fase, Kooipolder eerste fase, Hoogmadespolder en Leendert de Boerspolder. In 1988 komen de volgende kadeverbeterings- projecten van de grond: polder Gnephoek, Hoornpolder twee de fase, Kooipolder tweede fase, Boterhuispolder, Zwan- burgerpolder, Hellegatspolder en Frederikspolder. In 1989 wordt als laatste de kade van de Veenderpolder verbeterd. Brandje bij verffabri SASSENHEIM Een lj brandje bij de Sikkens j fabriek in Sassenheim li gisterochtend voor li' schade gezorgd. Het brai. ontstond doordat in pompgebouw een hoe» heid zeer brandbare v^5 stof was weggelopen. De drijfsbrandweer wist I vuur snel te blussen, zfc de schade beperkt bleef

Leidse Courant | 1986 | | pagina 18