fteuw raadhuis Voorhout op SJerrein bollenkweker Vester Huisvesting politie Rijnsburg blijft een groot probleem Geen toren bij de Yalkenburgse kerk Schoute heeft genoeg van discussie over Duinrell Eigenaar flatwoning eist stilleggen kantoorbouw UNA] ileon IDEN OMGEVING i&id&zQowuvnl WOENSDAG 19 NOVEMBER 1986 PAGINA 13 De Ztidooi voor Buitenkliniek hilder- n" zal 1 erksti^oWIJK De stichting Instandhouding Bui niek voor Kinderen te Noordwijk heeft bij de Kamer aangedrongen op het handhaven Buitenkliniek in Noordwijk, een dependance iet Academisch Ziekenhuis Leiden (AZL). In Jiniek, die in het geheel niet doet denken aan iekenhuis, worden chronisch zieke kinderen De stichting doet dit verzoek in een brief lOfle vaste commissie voor onderwijs en weten- wpen en voor volksgezondheid. Volgens de G|t recente plannen van minister W.J. Deetman ,s rwijs en wetenschappen) moet de vakgroep »rgeneeskunde van de Leidse universiteit wor pgeheven. De taken moeten worden overgehe- laar Rotterdam. De stichting meent dat dit on- jfeld invloed zal hebben op de afdeling kinder tskunde van het AZL. Aan de kamercommis- Jiordt gevraagd of de formule, waarbij kinderen i het ziekenhuis worden verpleegd, kan ■ehandhaafd. ie afg<h i zijn vye lats in oormalfcl gelej :i< lingsti om van i. S. expos lektie kken en teknj Leidse Buitenschool mag toch verbouwen DEN HAAG/KATWIJK De Leidse Buitenschool aan de Duinoordweg in Katwijk mag gaan verbouwen. Dit is beslo ten door de afdeling recht spraak van de Raad van State (RVS). Tegen het plan tot ver bouwing was bezwaar ge maakt door Katwijker B. de Raad. Hij vreest dat bij de ver bouwing een aantal karakte ristieke hoge dennen zullen sneuvelen en een gedeelte van een duintop aan de Nieuwe Duinweg. De RVS meende echter dat het belang van de verbouwing zwaarder weegt dan het bezwaar van de heer De Raad. WASSENAAR „Ik hoop dat er een einde komt aan de hevige dis cussies over Duinrell, want ik ben het zo langzamerhand spuugzat". Dat zei burgemeester P. H. Schoute gisteravond tijdens een commissie vergadering, waar Duinrell aan de orde kwam. Omwonenden zetten hun bezwaren tegen Duinrell nog eens op een rijttje. De omwonenden klagen de laatste jaren in toene mende mate over de parkeerover last veroorzaakt door de bezoekers, de geluidsoverlast en de verkeers problemen rond Duinrell en in de rest van de gemeente. Voor de tal loze bussen die dagrecreanten aan voeren wil de gemeente een bus- keerlus aanleggen. VVD fractie voorzitter C. Apt root wees erop dat er duidelijke grenzen aan de groei van Duinrell gesteld moeten wor den. Volgens hem moet Duinrell ophouden met plannen te maken, zoals de uitbreiding van het Tiki- tropisch-zwembad met twee water- glijbanen. Alle commissieleden pleitten ervoor dat de auto's van de dagrecreanten op het terrein van Duinrell gratis kunnen worden ge parkeerd. Want zou het geld kosten dan zouden de bezoekers kunnen gaan zoeken naar gratis parkeer plaatsen in de woonstraten rond Duinrell en dat wil men nu juist voorkomen. Subsidie JOIN niet aangepast DEN HAAG/NOORDWIJK t)e subsidie van ruim 164.000 gulden die de gemeente Noord wijk in 1985 aan de Stichting JOIN heeft gegeven, wordt niet aangepast. Dat is besloten door de afdeling rechtspraak van de Raad van State (RVS). JOIN meende recht te hebben op een nabetaling van een kleine 9.000 gulden. De gemeente had de subsidie over 1984 wel met dat bedrag uitgebreid. De RVS meende echter dat dat voor 1985 niet hoeft te gebeuren, om dat het om een betrekkelijk klein bedrag gaat en omdat de subsidie in 1984 al is aangepast. Renovatie riolering kost Voorschoten miljoenen VOORSCHOTEN De renovatie van de riolering gaat de ge meente Voorschoten vele miljoenen guldens kosten. Daarom is een verhoging van de rioolrechten noodzakelijk. Dat betoogde wethouder J. van Dalen gisteravond tijdens een commissiever gadering. In Voorschoten ligt 70 kilometer riolering. Uitgaande van het gegeven dat riolering gemiddeld 50 jaar mee kan en gezien de staat waarin de riolering nu verkeert, zou dat beteke nen dat Voorschoten de eerstkomende jaren minstens 1.960.000 gulden moet reserveren. Uit de discussie bleek dat Voorschoten relatief genomen een laag tarief hanteert. De rioolrechten be dragen thans 36 gulden per jaar en die worden verhoogd met twee gulden vijftig. Voorschoten heeft het voordeel dat het gro te rioleringssysteem pas na de Tweede Wereldoorlog werd aan gelegd werd. Duidelijk is dat vooral in de na-oorlogse wijken zoals Vlietwijk het rioolsysteem sneller aan vervanging toe is dan in het oude centrum en de oude lintbebouwing langs Leid se weg en Veurseweg. )RHOUT De ge- nte Voorhout heeft bollenkweker H. Ves- overeenstemming be over de verkoop van bedrijf aan de Jaco- an Beierenweg. Het •in van Vester is naar waarschijnlijkheid de waar het nieuwe is van Voorhout It gebouwd. Burge- M.Th. van de maakte dit gister- id bekend tijdens de ene beschouwingen de gemeenteraad, de Wouw heeft gis- iddag een voorlopig ontract met Vester bten. )loembollenbedrijf van H. |r ligt halverwege tussen sthoutlaan en de spoor- )it zou betekenen dat het |iuis van Voorhout naar dere kant van het spoor bist. Er waren al twee g&^ftijke lokaties voor het puis bekend, maar het |van Vester is nieuw. De andere lokaties waren: de sporthal en ten zuid- r» van de Jacoba van Bei- veg, grenzend aan de S-lijn. De gemeenteraad moet het koopcontract nog goedkeuren. CDA-fractievoorzitter P. Ver- degaal noemde het sluiten van het voorlopig contract verheu gend nieuws. In zijn algemene beschouwingen (reactie op de door het college van B en W uitgebrachte begroting voor 1987) merkte Verdegaal op dat de bouw van een nieuw ge meentehuis een uitdaging is voor Voorhout. VVD-leider W. Meijer had, voordat de bur gemeester het nieuws bekend maakte, al gepleit voor een snelle aankoop van een stuk grond voor het raadhuis. Ge meentebelangen is tegen nieuwbouw. Deze partij wil dat het huidige raadhuis wordt verbouwd, zo liet voorman J. Warmenhoven weten. Over één zaak zijn alle partijen het al langer eens: het raadhuis is veel te klein Van de Wouw liet weten dat de onderhandelingen met kruidenier Edah niet meer muurvast zitten. De Edah, ge vestigd in de dagmarkt van Bierman aan de Jacoba van Beierenweg, had laten weten dat men dit pand niet wil ver laten. De Edah wil in principe wel naar de nieuwbouwwijk Oosthout verhuizen, maar is bang dat zich dan een andere supergrutter in het pand van Bierman zal vestigen. Oost hout en Bierman liggen 300 meter van elkaar verwijderd. Volgens de burgemeester heeft een onderzoek nu aangetoond, dat de gemegnte Voorhout de vestiging van een andere grote kruidenier in de dagmarkt van Bierman kan tegenhou den. Van de Wouw zei dat de Edah zeer positief op dit nieuws heeft gereageerd. Het CDA drong aan op opening van de onderhandelingen met de Edah. De aanleg van de Oosthout- laan in de richting Sassenheim en de aansluiting op de Rijks straatweg in dat dorp, komt in 1988 gereed. Wethouder B. Joon zei te verwachten dat met de aanleg in 1987 wordt begonnen en dat de weg in 1988 kan worden geopend. De besprekingen met de gemeente Sassenheim en de provincie Zuid-Holland worden nog dit jaar afgerond. Alle partijen drongen aan op een snelle ont sluiting van Oosthout in de richting Sassenheim. Gemeen tebelangen stelde voor tevens een omleidingsweg aan te leg gen. Wethouder Joon zei verder te verwachten dat met de bouw van een basisschool in de nieuwbouwwijk Oosthout in augustus 1988 kan worden be gonnen. In deze school komen drie richtingen aan bod: pro testants-christelijk, katholiek en openbaar. PvdA'er W. de Wit verklaarde dat de voor keur van zijn partij uitgaat naar een openbare school. Meijer wees erop dat een en quête heeft uitgewezen dat veertig procent van de Voor- houtse bevolking kiest voor de twee soorten confessioneel on derwijs. Volgens het CDA is er juist weinig verandering in de vraag naar onderwijs. Vijftig fjrocent van de basisschool- eerlingen volgt katholiek on derwijs, 28 procent openbaar onderwijs en 22 procent pro testant-christelijk. Het CDA is, evenals het college, voorstan der van een school met drie richtingen. Alle partijen stonden uitvoerig stil bij het probleem van de hondepoep. De VVD sprak van zorgwekkende vervuiling en pleitte voor een hondentoi let, de PvdA wil het probleem gezamenlijk met andere ge meenten in de streek aanpak ken en ook Gemeentbelangen had het over ergerlijke ver vuiling en deze partij pleitte voor twee hondenuitlaatplaat- sen. Volgens wethouder D. IJdo komt er inderdaad een dergelijke uitlaatplaats. De ge meente wil deze, bij wijze van proef, aanleggen op het oude volkstuinencomplex in Oost hout. Daar moeten ook open baar groen en een trapveldje komen. Het CDA vond het geen goed idee bij recreatieve voorzie ningen een hondentoilet aan te leggen. Burgemeester Van de Wouw merkte op dat er elk jaar over het „honden-pro bleem wordt gepraat. „Nog geen enkele gemeente in Ne derland is erin geslaagd dit probleem op te lossen", zo zei hij. CDA'er Verdegaal merkte op dat de gemeente moet gaan controleren of de Voorhouters die een hond hebben, ook hon denbelasting betalen. Volgens de burgemeester is dit ondoen lijk. De algemene beschouwingen leverden weinig „vuurwerk" op. Over één onderwerp kon geen overeenstemming wor den bereikt. Gemeentebelan gen en PvdA waren het niet eens met de verhoging van de afvalstoffenheffing met tien procent, terwijl VVD en CDA er geen bezwaar tegen badden. Het voorstel werd uiteindelijk met acht tegen vier stemmen aangenomen. Verder werd de begroting voor 1987 unaniem goedgekeurd. Wel zette de PvdA vraagtekens bij de de onroerend goedbelasting (OGB). Deze gaat niet omhoog, maar de huizen worden wel opnieuw getaxeerd. Volgens De Wit zien sommige Voor houters hun aanslag voor de OGB verdrievoudigd. tomobilisten en te hard IJK De Katwijkse heeft gisteravond gedu- twee uur een snelheids- de uitgevoerd op de Val- jjrgseweg. Er bleken 68 '{V*«4iobilisten harder te rij- 'ing vjdan de toegestane vijftig eif <?Jleter Per uur- ^r'e be" geluii^ers reden harder dan nte v«de hoogst gemeten snel- tgevoq was io3 kilometer per lar /njVolgens een politiewoord- iïieer Ajer js het aantal van 68 er pi|reders „wel een beetje ;Cifre hoge kant". Hij kondigt geluiQdat de Katwijkse politie feest\ gaat controleren. Mg 0 ieCdeBten toonste^nS 'n 'en te prdwijks Koerhuis Igens I emeei^RDWIJK De vereni- i uitzo Vogellust opent morgen n. £rlt Koerhuis aan de Daniël pAors/Jboomstraat in Noordwijk ijke Eee haar 33e afdelingsten- ie Retelling. Het Koerhuis is iderdalubgebouw van de vereni- ver di( van postd ui venhouders aan, e<ls Sneller, die deze ruimte viteite deze expositie beschik- we 4 heeft gesteld. moeüet Koerhuis zullen vanaf erstaiierdag tot en met zondag eentei honderden vogels zijn te e Aoponderen. Kanaries in een 't won verscheidenheid aan tichtiifen, fraaie zangers, talrij- rkietensoorten, loopvo- duifjes en een groot assor- „tropen", waaronder ;n geziene exemplaren. Zij ten de elite uit de volières ioien van de Noordwijkse illiefhebbers, die op het f-onfed van het kweken en löArgen van hun dieren gro- lam hebben verworven, ipening vindt donderdag- [erensifd om acht uur plaats. Op erk inWood is de tentoonstelling Aanüfen uur geopend. Op vrij- len, na| ^an men de vogels van rd 'enf tien uur bezichtigen, terdag van tien uur tot ievergine6en en op zondag van het ci°t zes uur. De toegang is [kemate- zijn oT1 egelei{0St VOOr jongei S^ehospitium ?rg tel voor) ltijd luids irheidfl iwing I ISBURG/KATWIJK •pbrengst van een groot vjaarsfeest in de Florahal ijnsburg gaat naar het .pitium in Katwijk. Het /ordt gehouden op 9 ja- De muzikale omlijsting lt onder anderen verzorgd Lee Towers, Thérèse mietz, Marco Bakker en Eatwijks Mannenkoor Ju- Het batig saldo zal wor- besteed aan de bouw van |toneel en aan een muziek- iment voor het Zeehospi- I krant ontvangen Bel tussen 18.00 en uur. zaterdags tussen 14.00 en 15.00 leletoonnr.071.122240 en uw krant nog dezelfde avond nabezorgd. Het zwembad Waterbos blijft een financieel probleem voor de gemeente Rijnsburg. Jaarlijks moeten er tonnen bij. RIJNSBURG De huis vesting van de rijkspolitie blijft voorlopig een pro bleem. Het korps zal ze ker niet eerder dan in 1991 of in 1992 in aanmer king komen voor een nieuw politiebureau. Wel licht kan de naastgelegen dienstwoning bij het bu reau betrokken worden, merkte burgemeester F. Jonkman gisteren tijdens de algemene beschouwin gen op. Alle partijen bleken het eens te zijn met de beperkte lasten verhoging, die het college van B en W heeft voorgesteld, maar de heren D. Oudshoorn (RPF) en W. van Egmond (GPV) vonden dat de huur van de sportaccommodaties wel wat omhoog kon. Wethou der W. Glasbergen zei dat het water bij veel sportverenigin gen al tot aan de lippen geste gen was. Een suggestie van het CDA de burgemeester tot pro motor te maken van Ondosa zal door de heer Jonkman worden bekeken. Wethouder Glasbergen ging in op de plannen rond de nieuwe tuinbouwschool. Deze school zou bij de nieuwe veiling moe ten komen. De plannen hier voor vorderen gestaag en hij hoopte dat de eerste paal na de bouwvakvakantie volgend jaar de grond in zou gaan. Grote zorgen baarden hem de huis vesting van bejaarden. Er zijn 109 bejaarde woningzoeken den. De wethouder noemde dit aantal verontrustend. Veel lof zwaaide de wethouder toe aan de Oranje Vereniging, het paardenmarktcomité en de buurtverenigingen. Het Waterbos blijft een zor genkindje. Jaarlijks moeten er tonnen bij. Toch stelde Glas bergen dat hij er jaarlijks veel mensen plezier aan het bad beleven en dat er over de fi nanciën contact wordt opgeno men met Valkenburg. Betref fende de sporthal zei hij niet tot een positieve conslusie te kunnen komen, omdat de ex ploitatie nog steeds niet rond was. De sporthal zal nog eens in de sportraad en diverse commissies besproken worden. Glasbergen gaf toe dat er voor wat betreft de verdeling van de premie A-woningen fouten gemaakt waren. Zeker ook door de woningbouwvereni ging Spinoza die alleen be langstellenden in aanmerking lieten komen, die een huis van Spinoza achterlieten. Glasber gen zei dat hierover met Spi noza gepraat zal worden. Muziekschool Veel kinderen uit Rijnsburg bezoeken de Katwijkse Mu ziekschool. Over de gang van zaken op deze school hoopt wethouder Glasbergen bin nenkort een gesprek te hebben met de wethouder van Kat wijk. Wethouder Brul ging in op de nieuwe bouwlokatie en vertelde dat aan een inventa risatie hard gewerkt werd. Over het parkeren voor grote vrachtwagens heeft het college overleg met het bestuur van de veiling Flora. Er zijn on derzoeken gaande naar een herinrichting van het raad huis. Er is ruimtegebrek en het college bekijkt hoe dit op gelost kan worden. Achter het raadhuis gelegen grond wil men vasthouden voor een eventuele uitbreiding. Het idee om de omwonenden het hertekampje in Plan West te laten verzorgen zal nader worden uitgewerkt. VIOS De seniorengroep van To neelvereniging VIOS in Oud Ade speelt op vrijdag, zondag en zaterdag 29 november het blijspel De Cactusbloem in het Dorpshuis van Oud Ade. Aanvang steeds 20.00 uur. Het blijspel speelt in Parijs. Een romantisch jong meisje, Annique, heeft een verhou ding met een oudere tand arts, genaamd Julien. Hij is een levensgenieter en ziet een huwelijk niet zitten. Om te voorkomen dat een van zijn vriendinnen met hem wil trouwen, vertelt hij ze al tijd dat hij een gezin heeft. Als hij echter toch wil trou wen wil Annique zijn gezin zien. Rokazano Zangvereniging Rokazano uit Noordwijkerhout geeft vrij dagavond een concert in de St. Victorkerk in Noordwij kerhout. Medewerking wordt verleend door het gemengd koor Heemskerk uit de ge lijknamige plaats, Eugène Postma (piano) en Frans Kocx (dirigent). Dirigent is Jan Postma. Uitgevoerd wor den werken van Mozart, Di Lasso, Haydn, Scarlatti, Schütz, Mendelssohn-Bar- tholdy, Aichinger, Wijnen, Van Beekum, Hammerstein, Rogers, Albert, Bartók en Franck. De uitvoering begint om kwart over acht, de toe gangsprijs bedraagt zeven gulden, houders van een Pas 65 moeten drie gulden vijftig betalen. Feestavond Speeltuinvereniging De Bij enkorf houdt vrijdag een to neelavond in 't Trefpunt aan de Schoolstraat in Lisse. Op gevoerd wordt stuk „Een aap op visite", een klucht in drie bedrijven van Dick van Maasland. Aanvang acht uur. Sphinx Het duo Sphinx, bestaande uit de sexy zangeressen Ka rin en Rebecca, treedt vrijdag op in Bar Dancing Blues Bro thers aan het Henri Dunant- plein 11 in Hillegom. Aan vang 's avonds om negen uur. Cantilene Kamerkoor Cantilene geeft vrijdagavond een concert in de Dorpskerk in Katwijk aan den Rijn. Het program ma bestaat uit werken van Engelse componisten, zoals Henry Purcell. Ook wordt „We praise Thee, o Lord" van Leo Kohlenberg uitge voerd. Dit stuk is speciaal voor Cantilene geschreven. Het concert begint om acht uur, de toegangsprijs be draagt vijf gulden. Kinderen, CJP'ers en 65-plussers beta len half geld. Jahrt De christelijk gymnastiek vereniging Jahn geeft vrijdag een turndemonstratie in de Apollohal in Oegstgeest Dit naar aanleiding van het 70- jarig bestaan. Aanvang 19.30 uur, entree f6 voor volwasse nen en /4 voor kinderen. Courage De relipopgroep Courage uit Ridderkerk treedt zaterdaga vond op in het Evangelisch ontmoetingscentrum De Ark aan het Picképlein in Noord wijk aan Zee. Het optreden begint om negen uur. De toe gang is gratis. VALKENBURG Er komt voorlopig geen toren bij de kerk aan het Castel- lumpLein, de bouw van de nieuwe brug over de Gro te Watering begint binnen twee weken en het colle ge van B en W zal alle moeite doen bij de provin cie om meer huizen voor Valkenburgers te mogen bouwen. Dat waren gister avond de voornaamste toezeggingen van het col lege van Valkenburg aan de gemeenteraad, tijdens de slotbehandeling van de algemene beschouwingen en de begroting voor 1987. Meest kritisch over de plannen van B en W was de PvdA/PPR-fractie, die consta teerde „dat de rode cijfers steeds dichterbij komen". Een opmerking die wethouder M. Vos (ondermeer van finan ciën) zich nauwelijks aantrok aangezien de financiële positie van Valkenburg op dit mo ment rooskleurig is en niet plotseling dreigt te verslechte ren. Ook niet ondanks de on verwacht hoge kosten van achterstallig woningonder- houd, namelijk 800.000 gulden, aldus Vos. Meer aandacht ging uit naar het idee van het college, om weer een kerktoren te bouwen bij de kerk aan het Castellum- plein. Het college sloot zich aan bij de unanieme mening van de raad, dat die toren er alleen komt als de gemeente daar niets of weinig aan hoeft mee te betalen. Mevrouw A. van den Broek (PvdA/PPR), die het idee eerder een inves tering in luchtkastelen noem de, kwam daar op terug: „Zo'n toren is heel aardig en past goed bij Valkenburg, alleen kost hij de gemeente veel te veel geld". Zolang niet zeker is hoeveel voor rekening van Valkenburg komt, wordt er niet gebouwd. Er zit eindelijk schot in de bouw van de brug over de Grote Watering. Op een vraag van VVD-er P. Mizee ant woordde burgemeester C. Sin- ke dat de aanbesteding nog deze week zal plaats hebben, waarna met de bouw kan worden begonnen. CDA-frac tievoorzitter H. Dijkhuizen had enkele suggesties voor de naam van de nieuwe brug: „Bonkebrug" leek hem wel iets, „want we hebben héél wat hobbels moeten nemen voordat de aanleg van start kon gaan". Bovendien is Bon- ke de bijnaam van wethouder H. van der Nagel, die onder meer de post openbare werken beheert. Van der Nagel zegde de raad op zijn beurt toe dat het colle ge haar uiterste best zal doen bij de provincie om meer wo ningen voor Valkenburgers te mogen (laten) bouwen. Het gaat om 10 premie-A-wonin- gen en 11 premie-C-woningen. „Het is toch te gek dat Val kenburgers jarenlang in Kat wijk staan ingeschreven om daar te kunnen gaan wonen, omdat dat in hun eigen dorp niet kan", verwoordde Dijk huizen de stemming van de voltallige raad. De raad sprak zijn ongenoegen uit over de zeer slechte bezet ting van het politiebureau in Valkenburg. Het college zal tijdens het overleg met partner Rijnsburg aandringen op een betere bereikbaarheid van het korps in Valkenburg. Zo wil het college ook de NZH onder druk zetten om vooral 's a- vonds meer bussen door het dorp te laten rijden. Nu ge beurt dat eens in de twee uur. Tenslotte wil het college eerst het advies van specialisten af wachten, voordat de discussie in de raad wordt geopend over maatregelen ter beveiliging van de Hoofdstraat. „Maar dat er wat moet gebeuren, is ie dereen duidelijk", aldus Sinke. DEN HAAG/RIJNS BURG De verbouwing van een pand op het voor malige Flora-veilingter rein tot kantoorruimte moet onmiddellijk ge staakt worden. Dat is de inzet van een kort geding dat gisteren voor de Haag se rechtbank diende. Het geding werd aangespan nen door de heer W. de Vries, eigenaar van een woning in de Remiseflat aan de Oegstgeesterweg in Rijnsburg. De Vries heeft geëist dat het bouwbedrijf De Raad b.v. en de ge meente Rijnsburg de bouw, die op een week werk na gereed is, direct moet staken. De Rijnsburger voerde aan dat er geen vergunning voor de verbouwing is afgegeven. Bo vendien is de verandering aan het bestaande pand is strijd met het bestemmingsplan. Dit geeft de bestemming bedrijven aan, terwijl de eerste verdie ping van het pand nu wordt omgebouwd tot kantoorruimte die niet alleen voor de al ge vestigde bedrijven gebruikt wordt. De verbouwing bestaat uit het aanbrengen van schei dingswanden in het gebouw en zestien raamkozijnen aan de buitenkant. De Vries vreest dat zijn woning waar hij op dit moment niet zelf in woont sterk in waarde daalt door het aanbrengen van de ramen. Bovendien is hij bang voor aantasting van de privacy. De Remiseflat ligt tegenover het betreffende pand op ongeveer 27 meter afstand. De vereniging van eigenaren van de flat heeft om deze re den een bezwaarschrift bij de gemeente Rijnsburg ingediend. Wanneer de bouwer echter een voorziening aan de ramen aanbrengt waardoor de inkijk voorkomen wordt, is de vere niging bereid het bezwaar schrift weer in te trekken. Hoewel de advocaat van De Vries in zijn dagvaarding een dwangsom van een ton per dag had geëist, liet hij deze eis gisteren tijdens de zitting val len. Ook de eis van het toela ten van een deskundige op de bouwplaats die kijkt hoever de bouw van de kantoren is ge vorderd op straffe van een dwangsom van een half mil joen Der dag dat hij niet wordt toegelaten, schrapte de advo caat van De Vries

Leidse Courant | 1986 | | pagina 13