I II G-richtli jn voor Europese televisie achterhaald gekleurd gezien )IO/TELEVISIE QeidócQowumt DINSDAG 18 NOVEMBER 1986 PAGINA Kinderen voorkinderen en de rollen al vast en groot verschil tussen 'kinderlijk' en 'kin- \tig' gedrag. Het eerste was deze week een eer te zien op de televisie in een vorm die \rlijkheid' op een min of meer natuurlijke r inpast in een programmaformule; het zie je eigenlijk bij voortduring, maar voor- je tientallen spelletjesprogramma's waarmee, dgemachtigden in eendrachtige samenwer- e ether vervuilen. \dertjes die je te zien krijgt bij Hennie Huis- n de Mini-Playbackshow (als ze door de ende voorselectie zijn geraakt) hebben 1 wel iets ontwapenends. Zeker in de voor- kjes met Huisman, die op kinderlijk niveau k de juiste toon weet te vinden. Anders ligt 't jurylid De Kater in de show, wiens gedrag u 'einig anders dan aanstootgevend kan wor- etiteld. Waarom moet dat nou? Waarom moet de show in deze door en voor kinderen be doelde Dlaybacktoestand worden gestolen door een verklede leukerd, die bij voortduring flauwe grappen maakt, die ook nog eens aan de 'schuine' kant zijn? Andere kinderen 'als kinderen' waren zaterdag te zien in de zevende aflevering van, u raadt het al, 'Kinderen voor kinderen'. Je schijnt het niet te mogen zeggen, omdat dit VARA-project een van de grote succesnummers is op televisie en gram mofoonplaat, en het is nog voor een goed doel ook, maar (en ik schrijf het fluisterend neer), ik vond het dit jaar niet zo goed. De liedjes zijn vaak geforceerd van melodie, de ar- rangementies vind ik wat kaaltjes, de stemmetjes wat minder overtuigend, de verstaanbaarheid ronduit matig (ook al door dat overheersende Gooise accent met die bekakte 'rj. En, erger nog: de presentatie was verrassend rolbevestigend. Ome Willem als vader wijst de verhuismannen waar ze de televisie moeten neerzetten, terwijl moeder A ti koffie zet. In het liedje over schippers kinderen doet de moeder de was terwijl de vader het schip stuurt (en dat is in werkelijkheid lang niet meer altijd zo het geval). In het liedje over STER-reclame maken de kinderen zich wel vro lijk over de wasmiddelreclame, maar Ati staat daar evengoed wel weer de moederrol te spelen. Satire? kan zijn, maar mij deed het wel weer sterk denken aan de tijd dat ze nog gewoon in de STER riep: Voor mij még dat wonderstamppot heten'.". Kortom: er is voor Ati nog niets veranderd. Ook de kleertjes van de 'Kinderen voor kinderenzelf zijn elk jaar weer een kopie van de mode zoals die' door de Viva wordt voorgeschreven (zie ook on-- der 'Frizzle Sizzle'...). Maar ach, het is toch wel aardig allemaal, en het zoeken van spijkers op laag water levert altijd wel wat op. 'Kinderen voor kinderen' appelleert in elk geval aan heel wat onschuldiger motieven dan de meeste televi siespelletjes, die mikken op de hebzucht van de deelnemer en misschien wel de jalouzie van de kijker. Vorige week was ik min of meer per ongeluk ge tuige van een stukje van 'Prijs je rijk', een A VRO- -show met dus alweer de onvermijdelijke Fred Oster aan het roer. Wat je daarbij te zien krijgt grenst aan het onwaarschijnlijke. Kandidaten uit het publiek moeten de adviesprijs raden van minder of meer kostbare gebruiksvoor werpen, en als ze het goed hebben krijgen ze het voorwerp. Dat is nog niet zo ongerijmd. Maar dan moetje die juffrouwen zien die de spulletjes laten zien: sexy in de camera kijkend strelen ze de haardroger, de baardtrimmer, de doos kleurspulle- tjes alsof ze poseren voor Playboy; de gemankeer de drummer IJf Blokker roept in de stijl van Pier re van Ostade allerlei onduidelijks in de micro foon over de luxe apparaatjes, en de tribune klapt zich in het zweet voor al dat moois. Let wel: applaus voor iemand die niks anders heeft gedaan dan de prijs raden van een duurzaam gebruiksvoorwerp. Je hoeft niks te weten, niks te kunnen, alleen maar een beetje te raden. En zo word je de held van de avond. Kinderachtig. RENÈ DE COCQ WIJK „Binnen tot drie jaar zal Eu- worden geconfron- met de werkelijk- van satelliettelevisie idividueel te ontvan- is. Nederland en de Europese staten n deze „adempauze" bruiken om een glo- juridisch kader te •ikkelen, waarbinnen voorwaarden worden ld voor het grens- schrijdend televisie- 'en de snelle veranderin- de (communicatie)tech- s het noodzakelijk dat dit niet wordt beperkt tot staten van de ÉG, maar werkingssfeer zal vinden li Europa van- IJsland tot Gibraltar. De discussie een Europese richtlijn (televisie binnen de EG is van achterhaald." et ^esd het woord is Andries h°°fd sector algeme- 1 wj-teidsontwikkeling direc ts dookdi0 televisie en pers bij ,sJ^^wJinisterie van WVC en te nder «voorzitter van de stuur- 'r rvoor massamedia binnen van Europa. Deze nJk a' jgroep heeft onlangs over- vooJ jsmming bereikt over het "gekoot voor twee resoluties, diger aanzien van het stimu- r pt/ Z van audio-visuele 'n_ /i e 'n Europa en een voor rdere ontwikkeling van :ke en private omroep, Ie nadruk op het grens- fe|chrijdend karakter van "(sector. k afzt uitge j tuur. raken] paar (JJes e/\ii is overeenstemming bereikt over het concept voor een gezamelijke verklaring van de verantwoordelijke mi nisters binnen de raad over de wenselijke uitwerking van de resoluties. De concepten zijn gebaseerd op twee studies, een Zweedse studie over de publie ke en commerciële omroep en een Franse studie over de ge wenste promotie van de audio visuele sector in Europa. Volgende maand komen de ministers belast met omroep- zaken uit de 21 lidstaten van de Raad van Europa, onder wie minister Brinkman, bijeen in Wenen om over de resulta ten van de stuurgroep te pra ten. De president van Oosten rijk, Kurt Waldheim, zal zich tijdens deze tweedaagse confe rentie niet vertonen. De orga nisatoren hebben ongevraagd rekening gehouden met de ge voeligheden die er rond het vermeende oorlogsverleden van de Oostenrijkse president bestaan. Als gastheer treedt op de Oostenrijkse bondskanse lier, de socialist Franz Vranitz- ky. Zowel de Europese commissie als de stuurgroep van de Raad van Europa is al enkele jaren bezig met een discussie over de wijze waarop het televisie- verkeer in de EG, respectieve lijk geheel West-Europa moet worden geregeld en op welke manier de audio-visuele sector in Europa kan worden ver sterkt. Het doel is te voorko men dat Europa onder de voet wordt gelopen door Japan voor wat betreft de audio-vi suele apparatuur en de Vere nigde Staten voor wat betreft het programma-aanbod. De Europese Commissie heeft inmiddels een richtlijn gepro duceerd op basis van het zoge noemde Groenboek, een werk document voor een gemeen schappelijke Europese omroep markt. Overste: „het gaat hier om een nogal dirigistisch werkstuk, dat in een aantal EG-lidstaten vragen heeft op geroepen waar het gaat om het invoeren van een vorm van censuur voor jeugdprogram ma's, het vastleggen van een percentage eigen (Europees) produkt en de hoeveelheid re clame". De discussie in stuurgroep van de Raad van Europa heeft zich in eerste instantie niet gericht op het ontwikkelen van juri disch bindende maatregelen. Pas anderhalf jaar geleden is bij ons de notie onstaan dat hieraan niet valt te ontkomen. Uitzendingen van satellietzen ders houden niet op aan de grenzen van de EG. De gene ratie omroepsatellieten en semi-omroepsatellieten die de komende jaren voor radio en televisie in Europa beschik baar komen, bestrijken een groot deel van Europa, van IJsland tot Gibraltar of soms nog verder. Europa is niet meer gebaat met een regeling die alleen voor de EG geldt. Wie zegt dat een satellietorga- nisatie niet uitwijkt naar een Europees land buiten de EG, waar de regels minder streng zijn Stuurgroep De stuurgroep heeft daarom het roer omgedraaid en stuurt nu aan op een algemeen en rninder stringent juridisch raamwerk, bij voorbeeld in de vorm van een conventie, waaraan niet alleen EG-lidsta ten gebonden kunnen zijn maar ook de andere landen van West-Europa. Van belang is dat de ministers het in We nen eens kunnen worden en de stuurgroep het groene licht geven voor het ontwerp voor een dergelijke regeling. Het raamwerk dat de stuur groep voor ogen staat is veel minder detaillistisch dan de Europese richtlijn. Als je dan ook nog eens heel West-Euro pa onder de werkingssfeer van een dergelijke conventie kunt krijgen, is het niet uitgesloten dat deze er eerder zal komen dan de Europese richtlijn, zo beaamt Overste. Voor de nale ving van de bepalingen moet volgens Overste gedacht wor den aan de instelling van een soort Europese arbitragecom missie. Voor Nederland en andere Eu ropese landen die zich nog verzetten tegen de komst van commerciële televisie binnen hun grenzen, zal de regeling de nodige gevolgen kunnen hebben. Immers in de voor stellen van de stuurgroep wordt uitgegaan van een in principe vrij verkeer van tele visieprogramma's, plus de mo gelijkheid voor het ondertite len of nasynchroniseren van (satellietprogramma's) in de diverse Europese talen. Uiter aard zal bij het opstellen van deze regeling, zo zegt Overste, met de nationale wetgeving van de verschillende lidstaten rekening moeten worden ge houden. NEDERLAND 1 AVRO 15.50 Kokkerellen, culinaire ru briek van chef-kok Ria van Eijndhoven en Sonja van Proosdij 16.10 S AVRO Service Salon, informatief magazine met uitgebreid aandacht voor stervensbegeleiding thuis. Verder een impressie van de kattententoonstelling 'Felikat' in de Amsterdam se RAI. In het muzikale ge deelte een optreden van Lori Spee en een impressie van de Nacht van het Chanson die op afgelopen zondag in het Amsterdam se Concertgebouw werd gehouden. Tenslotte aan dacht voor de problema tiek van blinde kinderen. Presentatie: Catherine Keyl en Amanda Spoel NOS 17.30 Vz6-Journaal AVRO 17.46 Toppop, popprogramma met Bas Westerweel TELEAC 18.30 Spaans voor beginners (Por Favor). Les 7 AVRO 19.00 CD Fabeltjeskrant 19.05 Bluffers, tekenfilmserie 19.30 AVRO's Sport panorama, sportmagazine gepresen teerd door Jos Kuijer NOS 20.00 Journaal AVRO 20.28 AVRO's wedden dat...? (4), serie van tien showpro gramma's waarin een pa nel weddenschappen af sluit met bekende en min der bekende personen. 22.10 AVRO's Televizier, actua liteitenmagazine 22.55 Het raadsel van de Zand bank (7), tiendelige Duitse tv-serie met o.a. Burghart Klaussner, Peter Satt- mann en Isabel Varell. Dollman. Brüning en de machinist Böhme zetten koers naar Memmertsand, het eiland waar de ver meende schat verborgen ligt 23.45 Ontdek je plekje, filmim pressie van Nederland's mooiste plaatsen. Afl.: Wil lemstad (herh.) NOS 00.00 Journaal 00.05 Nieuws voor doven NEDERLAND2 FEDUCO 17.40-18.10 Open Universiteit NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.30 Sesamstraat 18.45 mJeugdjournaal 19.00 Journaal IKON 19.12 IDSnuiters, discussiepro gramma voor jongeren. gepresenteerd door Cees Grimbergen met een inlei ding van John Kraaykamp jr. Afl. 3: Mishandeling. Muziek: Pyranja 19.37 Kenmerk, aktualiteitenru- briek met een reportage over het onlangs genomen besluit van de gerefor meerde en hervormde kerk weer samen te gaan. Verder een gesprek met de socioloog Godschalk over zijn proefschrift over het verval van de maat schappelijk moraal als ge volg van werkloosheid en geknoei aan de top NOS 20.00 Moordkuil, programma waarin onbekende en be kende Nederlanders hun mening kunnen geven over televisieprogramma's van de afgelopen week 20.20 Rok Rol (2). serie van acht emancipatieprogram ma's. gepresenteerd door Loes Luca. Vandaag wordt aandacht besteed aan wo nen en mensen, die onder het motto 'Je woning is de spiegel van je leven' vrij willen leven 21.00 Panoramiek, actualiteiten rubriek met aandacht voor de wapenleveranties van de VS aan Iran. Voorts wordt ingegaan op de poli tieke spanningen tussen Chili en Nederland, veroor zaakt door het verblijf van twee Chileense studenten in de Nederlandse ambas sade in Santiago 21.30 Nieuws uit de ruimte, In formatief ruimtevaartma gazine gepresenteerd door Piet Smolders. Afl.: Na de Challenger... wat nu? NOS 22.30 Journaal 22.45 Den Haag Vandaag 23.00 Nieuws voor doven TELEAC 23.05-23.35 Cursus Gezond heidsvoorlichting Kan ker, afl.3 EUROPA TV 17.25 Weerbericht 17.30 Kinderprogramma'». Met o.a. 'Ploom' en 'Plastinots' 18.00 Europa Countdown, poppro gramma met Adam Curry 18.45 Eureka, wetenschappelijk ma gazine 19.10 Almanac 19.15 Weerbericht en World Watch 19.30 Sports Report 1, met voetbal 20.30 Free to choose, tiendelige do cumentaireserie over de we reldeconomie. toegelicht door Milton Friedman. Afl.: How to stay free 20.55 Europa Report 21.05 Almanac 21.10 The Flying Outchmen, zeven delige Nederlandse documerv taireserie. Afl.: Indonesia, pe perduur avontuur 22.00 Montreux Golden Rote Pop- festival '86 (2). popprogramma 22.45 Weerbericht en World Watch 22.55-23.55 Sports Report 2, met snooker: Rothmans Grand Prix Schooltelevisie Journaal Tik Tak, kleuterprogramma (herh.) Plons, kinderprogramma. Afl.: Plons en de kaketoe Dagboek van een clown, ver- halenserie van Guido Staes. Afl.: De maanjuffrouw boeMik, Mak A Mon, tv-serie met 'ekenq Dimitri en Gregori van Goe- schrih ,hem- Stef Danhieux e.a. Afl.: p ik k Tweede thuis e' ,h De Edison tweeling (The Edi- netje I son Twins), Amerikaanse tv- koml serie met Andrew Sabiston en orodu) Marnie McPhail. Afl.: Romeo t velt en Julia goedejuke Box, videoclips I Zoekwerk, Informatieve serie. Afl.: Omscholing en bljscho- i ling. Presentatie: Viona Westra I Mededelingen en program- ma-overzicht I Journaal I Weerbericht Kunst-Zaken, kunstagenda LQ., quiz met denk- en weet- vragen, gepresenteerd door Herman van Molle Labyrinth: Wat een schat, do cumentaire waarin de positieve kanten van het ouder worden belicht aan de hand van vijf rsone* portretten van mensen tussen gen I 70 en 84 jaar. Bejaarden: een schat aan ervaring, wijsheid en tijd Luister met je ogen (Spraak- afzien), serie over communica tie met gehoorgestoorden. Les 8: Een bezoek aan de oorarts '-22.50 Journaal en Coda: Pre- ludio van F. Tarrega door Rap- haëlla Smits, gitaar T2 Zonen en dochters (Sons and Daughters), Australische tv-se rie met o.a. Rowena Wallace, Pat McDonald en Peter Phelps. Onverwacht nieuws van Kerry brengt Domine in een benarde situatie Intermezzo. J.C. Vanden Eyn- r*Ol de, piano, speelt La fille aux L O cf,eveux de lin. Debussy Oshin (10). Japanse tv-serie met o.a. Ayako Kobayashi en Shiro Ito (herh.) pi an Mededelingen en program ma-overzicht r Weerbericht 5 Kwitiam, telefoonspel met bet n| Marleen Gordts Th» Muppet Show, popppen- show van Jim Henson met van- ,ni daag als gaste Twiggy 0 Argus, praatprogramma met Rompaey en Jessie de Caluwé taal Nationale Wetenschappelijke Instellingen, documentairese rie. Afl.: Museum voor Schone Kunsten te Brussel. Aanslui tend: Debat over de zin van en de problematiek rond de Ko ninklijke Musea voor Schone Kunsten 0-23.3O Handel en wandel: Stadsvernieuwing, Informatie ve serie. Afl. 3: Vakmanschap. Presentatie: Viona Westra (Herh.) RTBF 1 16.50 Schooltelevisie 17.20 Vacaturebank 17.30 Nouba Nouba, kinderprogram ma met o.a. een aflverlng Fraggle Rock 18.00 Carrefours, gevarieerd pro gramma 19.00 Ce soir, regionaal magazine 19.25 Lotto en joker 19.27 Quick et Flupke, tekenfilm 19.30 Journaal 20.00 Contacts, verkeerstips (herh.) 20.05 Le tiroir secret, tv-serie van Danièlle Thompson, met Mi- chèle Morgan. Marie-France Pisier. Jeanne Moreau e.a. Afl.: La rencontre. Colette vindt in haar mans portefeuille het regu van een bagagekluis op het station van Rome. Ze belsuit er heen te gaan 21.05 Le point de la medicine, me disch magazine. Afl.: Sexualité, mèdecine et morale 22.35 Laatste nieuws 23.00-00.45 Cinè-Club de minuit: Liquid sky, Amerikaanse speelfilm uit 1983 van Slava Tsukerman. Met Anne Carlisle, Paula E. Sheppard. Susan Doukas e.a. Een ruimtevaar tuig landt op een New-Yorkse wolkenkrabber. waaronder zich het appartement van Mar garet en Adrian bevindt. Vanaf dit moment gebeuren er vreemde dingen TV 5 16.05 Les vacances de monsieur Leon, amusementsprogramma 16.20 Cocoricocoboy, kinderpro gramma 16.35 Bonnes gens, tv-fllm 18.05 La maison de TF1, gevarieerd magazine 19.00 Les vacances de monsieur Leon, amusementsprogramma 19.15 Cocoricocoboy, kinderpro gramma 19.30 Las grand dues, tv-fllm 21.00 Sport a la une, sportmagazine 22.00 Nieuws 22.30-00.00 Le fils d'amor est mort, Franse speelfilm MUSIC BOX 17.00 EThs Simon Polter Show, met o.a de 'Video Poll' 18.00 EThe Amanda Redington Show, met o.a. de rubriek 'Club Call' (herh.) 19.00 E The Nino Firetto Show, met verzoekvideo's en de Europese concertagenda (herh.) 20.00 EThe Martin Buchanan Show (herh.) 21.00 EThe Timmy Mallett Show (herh.) 22.00 E The Simon Potter Show (herh.) 23.00 E The Shadow (herh.) 00.00 B The Timmy Mallett Show 01.00 EThe Amanda Redington Show 02.00 E The Nino Firetto Show 03.00 EThe Martin Buchanan Show 04.00 E The Simon Potter Show, met 'Chart Attack", overzicht van de Engelse hits 05.00 E The Shadow, videoclips ge presenteerd door de Grote Onbekende 06.00-07.00 E Rox Box, tweetalig muziekprogramma In samen werking met de RTBF. Presen tatie: Ray Cokes DUITSLAND 1 Tagesschau Lebenswege: Freundinnen, documentaire over de waarde van langdurige vriendschap tussen vrouwen SpaQ am Dienstag, kinderpro gramma met Werner en Zini Tagesschau Hier und Heute, regionaal ma- Büro, Büro, tv-serie. Afl.: Be- triebssport Reilly-Spion der Spione (Rell- ly. Ace of spies), dertiendelige Engelse tv-serie met Sam Neill in de hoofdrol. Afl.: Reise ohne Wiederkehr. het jaar 1925: Le nin is een jaar dood. Stalin heerst in Rusland. Reilly laat zich het land binnensmokkelen om de 'Liga' te ontmaskeren Programma-overzicht ETagesschau Alles oder Nichts, recht streeks spelprogramma gepre senteerd door Max Schauzer. Thema: Rock 'n Roll, de wilde vijftiger jaren in de V.S. Muzi kale gast: Ted Herold Kontraste, actualiteitenrubriek Dallas, Amerikaanse tv-serie met Linda Gray. Larry Hag- man, Howard Keel e.a. Afl.: Al ler guten Dinge sind drei. Ter wijl Pam en Mark de uitnodi gingen voor hun huwelijk de deur uit doen, vertrouwt Sue Ellen Pam toe, dat zij het nog een keer met JR wil proberen. Ze gelooft in een echte menta liteitsverandering. maar op za kelijk gebied vecht JR nog steeds even hard, dit zeer tot ongenoegen van Cliff Tagesthemen, actualiteiten Kulturweltspiegel, kunst- en cultuurmagazine. Vandaag: 1. Kunstschilderen in de DDR. 2. Afrikaanse doodskisten, repor- tage over houtsnijders in Tes- hi. Ghana Der Wind und die Bombe, oder. Bumml Auf einmal war alles ganz ander», reportage over een ongewone en unieke bioscoopfilm Tagesschau Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Computer-Corner, magazine voor computer-liefhebbers waarin aandacht voor de ont wikkeling van de mega-chip 16.20 Schüler-Express Musik speci al, jeugdmagazine. Afl.: Hoe' ontstaan Amerikaanse video clips? 17.15 Tele-lllustrierte. Actuele the ma's, sport en amusement 17.45 Der Apfel fallt nicht weit vom Stamm, quiz-programma ge- m Ondertiteling vla Teletekst. B Tweetalige of stereo-uitzen ding. El Zwart/wit-uitzendlng. ■XZwart/wit-uitzending met on dertiteling via Teletekst. (9 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. KJ Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. presenteerd door Hans-Jürgen Baumler 18.20 Der Untermieter, dertiendelige tv-serie met Dieter Hallervor- den. Rotraud Schindler e.a. Afl.: Ein Traumurlaub 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Die Reportage: Altern - Un- sterblichkeit in Sicht? Docu mentaire over de vraag In hoe verre een verlenging van het leven tot 120 jaar voor ieder een tot de mogelijkheden be- 20.15 EJ Das Madchen Marion, Duit se speelfilm uit 1956 van Wolf gang Schleif. Met Winnie Mar kus. Carl Raddatz. Dietmar Schonherr e.a. Tijdens zijn vlucht naar het westen in de winter '44-'45 houdt stalmees ter Kalweit met zijn paarden pauze op een landgoed in Oost-Pruisen. Hij smeekt de eigenares, Vera von Hoff en haar dochter Marion, zich over een kleine witte hengst te ont fermen. Die nacht sterft Kal weit. Na de oorlog blijven moe-. der en dochter het paard ver zorgen en houden de illegale paardenhandelaaren op een afstand. Als Marion op zekere dag alleen is. ontvoeren de handelaren het paard 21.45 Heute-journal 22.05 Sein grösster bluff (The Mil lion Pound Note). Engelse speelfilm uit 1954 van Ronald Neame. Met Gregory Peck, Jane Griffiths, Reginald Bec- kwith e.a. Henry Adams, een jonge Amerikaan met een goed voorkomen, slentert zon der een cent op zak door Lon den. Twee steenrijke broers roepen hem In hun huis en stoppen hem een biljet van een miljoen pond In handen, hetgeen grote opschudding tot gevolg heeft 23.35 Heute 23.40-02.55 Die Nacht, tweedelige film van Hans Jürgen Syber- berg waarin Edith Clever tek sten reciteert van Mörikel, Hei ne, Celine. Shakespeare, von Klelst e.a. Centraal thema: de nacht als begin en einde, van geboorte en dood. van schep ping en ondergang (slot: mor gen) DUITSLAND 3 17.30 Die neue Fabrik, Informatieve serie over automatisering. Afl. 5: 7500 Videorecorders per dag 18.00 Tslekolleg II. Cursus wiskun de/algebra (22) 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 Auslandsreporter Toulouse, reportage van Michael Gram- 20.45 Rückblende: Reinheitsgebot für Bier in Bayern, filmreporta ge over de geschiedenis van bier en het 470 jaar oude zui verheidvoorschrift voor bier 21.00 Formel Eins, overzicht van de ARD-hitparade met Stefanie Tucking 21.45 Vogel, flieg™, Herbstzeit- Streitzeit, filmreportage van Burkhard Steger en Gerhard von Richthofen 22.15 Deutscher Alltag: Alle den ken, was hat der's gutl Portret van twee boswachters 23.00 Wie una die Nachbarn sehen: Ungewisses Deutschland, ge sprekken met emigranten 00.05 Laatste nieuws BBC 1 I Laurel and Hardy The Record breakers John Craven's Newsround, jeugdjournaal I Grange Hill, kinderserie met Tim Polley, Lisa York, Leah Finch e.a. i Masterteam, spelprogramma met Angela Rippon Journaal en weerbericht London Plus, regionaal maga- I Telly Addicts, spelprogramma waarin de diverse koppels ge toetst worden op het gebied van hun kennis van tv-pro- gramma's. Presentatie: Noel Edmonds I EEastenders, dramaserie I ENo place like home, come dyserie. Afl.: The great escape I CCYes Prime-Minister, come dyserie. Afl.: A victory for de mocracy l Journaal en weerbericht All the best: Dave Allen, com pilatie i Film '86, filmmagazine I Matt Houston, Amerikaanse misdaadserie. Afl.: Return to Ideas unlimited Weerbericht BBC 2 17.30 Floyd on fish 18.00 Tom Sopwith 18.30 Schools Prom 19.00 No limits, jongerenmagazine 19.50 Too nice by half, tv-drama over heroïneverslaving 20.20 RAC Rally report '86 20.40 Australian cricket 21.05 My music 21.30 Food and drink 22.00 TV 50: The anatomy of the te levision personality, docu mentaire over de geschiedenis van het fenomeen tv-bekend- held 23.00 Louis Armstrong anniversary concert 23.50 Newsnight, actualiteiten 00.15 Weerbericht 00.40 RAC Rally report '86 ITV l Kinderprogramma's Emmerdale farm Nieuws l About Anglia i Crossroads, tv-serle Bygones George and Mildred, comedy- Des O'Connor live I First among equals, dramase- Nieuws The Standard Drama Awards for 1986 Magnum, tv-serle. Afl.: A pret ty good dancing chicken Tuesday topic SKY CHANNEL 17.00 The DJ Kat Show 18.00 I dream of Jeannie 18.30 Hazel 19.00 Hogan's Heroes 19.30 Get Smart 20.00 The Paul Hogan Show 20.30 A Country Practice 21.20 NFL American Football 1986 22.30 The Business Programme 23.30 RAC Rally Report 23.45-01.00 E Sky Trsx. Popmuziek NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven RVU 14.00 Kop of munt VOO 14.30 Seabert 14.45 Kuifje 14.55 Me neer Kaktus 15.20 The Jetsons 15.40 De tik van™ Gerry Knetemann 15.50 Ripley's believe it or not 16.15 Dynasty 17.00 Internationaal Week Magzine NOS 17.30 YtO-Journaal VOO 17.46 Veronica Sport NEDERLAND 2 VPRO 15.30 Punky Brewster 15.55 Lange Jaap 16.30 Theo Thea 16.45 Blikskaters 17.00 Moeroen Boech- stansangoer 17.05 De grote dikke beer vertelt 17.20-17.30 Pol MUSIC BOX DUITSLAND 1 10.15 Musik aus dem Kloster Seeon 11.00 Die Komödie der Irrungen, to neelstuk 12.50 Kunst, Kommerz und Klüngel 13.55 Ich will nichts horen 15.15 Die Weisse Rose, speelfilm 17.15 E An hellen Tagen™ aus dem Rheinhardswald DUITSLAND 2 10.00 Programma-overzicht 10.05 Helmuth Rilling erlautert und diri- giert 10.50 Theatertreff im ZDF: De Griekse Tragedie 12.25 ZDF-regio- nal: 4000 Mazene 12.55 Heute 13.00 Der tollkühne Lügenbaron und seine listigen Kumpane 14.10 Ausgerech- net Geige 14.55 Schenk mir eln Buch 15.40 Lothar Meggendorfers 'Lebende Bilderbücher' 15.55 Heute 16.00 Zauberhaftes Fes 16.30 E Vergis» die Liebe nicht, speelfilm BBC 1 07.30 De Flinstones 08.00 Breakfast time, actualiteiten 09.40 Watch dog 09.55 Nieuws 10.05 The end of the Peir show 10.45 Advice shop 11.00 Neighbours 11.25 Philip Schofield 11.30 Play School 11.50 Henry's cal 11.55 Five to eleven 12.00 A day out with Angela Rippon 12.35 Open Air Air 13.25 Airport watch 13.55 Nieuws 14.25 Neighbours 14.50 Little mis ses 15.00 Exodus (1), speelfilm 16.40 Save a life 16.50 Pinny's house 16.55 Phillip Schofield 17.00 Animal fair 17.05 Bullwinkle and Rocky 17.10 Heathcliffe Co. SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Show 08.30 S3 Sky Trax 13.10 Skyways 14.00 City Lights 14.25 Miss Scandinavia 15.00 E Sky Trax 17.00 The DJ Kat Show ITV ard 13.30 Gardens for all Nieuws 14.30 A country practice 15.30 Farmhouse kitchen 16.00 Take the high road 16.25 Regionaal nieuws 16.30 Sons and daughters 17.00 Kinderprogramma's RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.30 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.02 VPRO: Boeken. 21.02 EO: Residentie pauzedienst. 21.35 Het geslacht van Garderen. 22.02 Hemelsbreed. 23.00 Nieuws en mededelingen. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 05.02 VARA's Ochtendhumeur. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 VPRO: Het pandemonium 18.03 Pluche en plastic. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS)L 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 Moondogs. 23.02 Tracks. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartier. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.30 Pianomuziek. 20.00 Nieuws. 20.02 Radio Kamerorkest. 21.30 Literama. 2230 Orgelconcert. 23.10 Kamermuziek. RADIO 5 1736 Mededelingen en nieuws. 18.10 NCRV: Literama poëzie. 1830 PP: Uitzending van de PvdA. 1830 NOS: Homonos. 19.00 Programma voor buitenlandse werknemers. 20.30 TELEAC: Personal Computer 1. 21.00 Rockschool, les 8. 2130 Qa va? Les 3. 2200 Over kinderboeken, les 5. 2230 Statistiek Introductiecursus. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Radio Rijn mond Getapt, talkshow vanuit Radio Café Rijnmond. 17.00-1830 Cultuur, nieuws, sport en 'Quiz en Waarach tig'. Omroep Rijnland: (Alleen vla de kabel) Non-stop muziek met om 1730 Actualiteiten, 18.00 Rijnland Politiek,) 19.00 Vnnrsrhntnn Inkaal pn ?(VfKU BRT 1 18.10 Actueel. 1830 De BRT Big Band. 18.45 Beroepsbelangen van de mid denstand: het NCMV. 18.55 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel. 19.33 Voel je thuis. 20.03 Pandora. Muziekmagazine. 21.03 Het BRT Jazzorkest. 2205 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 2330-0200 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio Twee - Rockgolf. 22.05 Je weet het maar nooit. 2330-0200 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 1830 Volksmuziek. 19.00 Galerie: gesproken portretten. 19.45 Jef van Hoof (5). 2030 Beethoven In transcriptie. Sym fonieorkest van de ORF, m.m.v. Anton Kuerli. plano. Di rigent: Lothar Zagrosek. 2205 Actualla. 2230 Sauternes. nectar des dieux. 2330-23.45 Serenade. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS)l 07.03 VARA: De rode draad. 0730 Nieuws. 0733 De rode draad, vervolg. 13.07 TROS: TROS Aktua. 1330 Het Journalistenforum. 14.05 TROS Klantenservice. 1635 EO: Tijdsein. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 1203 Will wil wel. 14.03 Terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 1733 NCRV: Rozegeur en prikkel- RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit Music-Time. 09.03 Muziek motief 09.57 EO-Metterdaad Hulpverlening. 10.03 Gospelsound. 11.03 Country trail. 1203 Rounduit op 3. 13.03 VPRO: Toga Party. 14.03 De Wilde Wereld. 17.03 Ronflonflon. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 NCRV: Het levende Woord. 08.10 Preludium 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Kamermuziek. 1030 Orkestpalet. 11.40 Orkestmuziek van H&ndel (40). 1215 Promenade. 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunch Concert. 14.00 Songs of Praise. 1430 Solisten. 15.00 AVRO: In de kaart gespeeld. 17.00 't Is een wonder. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 0935 Waterstanden. 0930 RVU: Taairevue. 10.00 TROS: De duvel Is oud. 11.00 TROS Postbus 270 - Mleke Telkamp. 1200 Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de naald. 1330 Nieuws. 13.10 NOS Midweekmagazine. 16.00 TROS: TROS Schlagerfestival. 1730 TROS Huiswerklljn. REGIONAAL Radio Rijnmond: Om 0730, 06.00 en 0830 Regionaal nieuws, weer en ver keer. Tegen achten de column en om 07.45 en 08.15 Quiz en Waarachtig. BRT 1 0531 Met 1 wakker. 0830 Uit de band. 1130 Het vermoeden. 1333 Tussendoor. 14.03 Van kattekwaad tot erger. 16.03 Beursberichten. 16.05 Neem je tijd. 08.12 Servicetelefoon. 10.03 Met de deur In huis. 1200 Regloproaramma. 13.10 Made in Germany. 14.00 Vrijaf. Jong geluid. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Schoolradio. 11. Matinee. 1230 Tafelmuziek. 13.10 Aktueel. 1330 Intermezzo. 14.00 Un Ballo In Maschera. o van Giuseppe Verdi 18.15 Symfonische muziek.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 19