Strandexploitatie meer dan een flesjes- en broodjeszaak" JOUR NAAL BIJZONDERHEDEI „Niet het vele is goed, maar het goede is veel] Ruim 175.000 gulden voor VVV Noordwijk ÜDI' BURGEMEESTER BONNIKE: MlUHHi Alarmerende start jubileum viering CDA wijst regionale aanpak huisvesting met Leiden af Kritisch Noordwijk hekelt bestemmingsplan Leeuwenhors LEIDEN OMGEVING £etdóc Qowuvnt DINSDAG 18 NOVEMBER 1986PAGIN DRIE INBRAKEN IN LISSE LISSE Twee gezinnen in Lisse zijn gisteravond van een koude kermis thuis gekomen. Na een lang weekeinde ont dekten zij bij thuiskomst dat er was inge broken. In beide gevallen was de achter deur van het huis opengewrikt. Uit een woning aan de Mozartstraat werden ju welen, hifi-apparatuur en andere goede ren weggenomen ter waarde van tien duizenden guldens. Wat uit een woning aan de Witte de Withstraat is gestolen, is nog onbekend. Vanochtend ontdekten buren dat er op dezelfde wijze was inge broken in een woning aan de Van Speykstraat in Lisse. Ook hier was de buit onbekend. Volgens de politie zijn de inbraken te wijten aan de slechte sloten, die de mensen op hun deuren hebben. Dure lunch ALPHEN AAN DEN RIJN Een 68-jarige Sassenheimer moest gisteren zijn lunch in een hotel-restaurant aan het Stations plein duur betalen. Toen hij om kwart over een zijn buik vol had en weg wilde gaan, ontdekte hij dat zijn suède jas was verdwenen uit de garderobe. Het kledingstuk had een waarde van 1400 gulden. Sieraden met een totale waarde van ongeveer 2500 gulden zijn in de nacht van zaterdag op zondag gestolen uit een woning aan de Da Costastraat in Alphen. De da ders kwamen de woning binnen door de achterdeur te forceren. Ze namen twee horloges en zes gouden kettingen mee. Promotiefilm NOORDWIJK In opdracht van de VVV is een promo tiefilm over Noord- wijk gemaakt. Deze drie kwartier duren de videofilm beleeft vrijdagmiddag 28 no vember in Huis ter Duin zijn première. Een cassette van deze film is te koop of te huur. Volgens burgemeester J.M. Bonnike voor een „schappelijke prijs". De begeleidende tek sten zijn gesproken in drie talen: Neder lands, Duits en En gels. Scholen uit Hillegom en Nieuw- Vennep fuseren HILLEGOM De Oranje Nassau MAVO uit Hillegom gaat fuseren met het Her- bert Vissers College in Nieuw-Vennep. Dit bete kent dat met ingang van het volgend schooljaar, 1 augustus 1987, geen brug klasleerlingen meer worden toegelaten op de school in Hillegom. Het Herbert Vis sers College moet het on derwijs voor MAVO, HAVO en VWO gaan verzorgen in het zuidelijke gedeelte van de Haarlemmermeer en de daaraan grenzende gebie den. Van den Broek in Wassenaar WASSENAAR Minister H. van den Broek van buiten landse zaken spreekt donder dagavond 27 november in zijn woonplaats Wassenaar. In cul tureel centrum Warenar aan de Kerkstraat 75 zal hij vanaf acht uur de actuele buiten landse politiek aan de orde stellen. De ontwapeningsbe spreking in Reykjavik en de besprekingen van Wenen die de mensenrechten tot onder werp hebben komen aan bod. Ook zullen Zuid-Afrika, Syrië, Lybië, de EEG en de NAVO worden belicht. NOORDWIJK De nieu we strandexploitatie in Noordwijk is bijna een feit. In de raadscommissie toerisme werd gisteravond duidelijk dat de nieuwe opzet door een geringe meerderheid wordt ge steund. Negen raadsleden (PvdA, Noordwijks Be lang en Progressief Ak koord Noordwijk) zijn te gen, terwijl tien leden van de raad (CDA en VVD) het voorstel van B en W zullen steunen. De PvdA trok fel van leer tegen het plan, dat door mevrouw J.J. Voorham beneden de maat werd genoemd. De exploitatie van het strand is momenteel in handen van de Stichting Exploitatie Zeeba den Noordwijk („Het Zee bad"), maar is verdeeld over. twee poten. Een stichting be heert het materiaal, zoals de strandstoelen en badhokjes en heeft badmannen in dienst.- Een besloten vennootschap (BV) met een directeur heeft' het horecagedeelte (de ver koop van drankjes, snoep en snacks) in handen. Het ver- huurgedeelte is niet winstge-' vend, de horeca-tak ïs dat wel. Het geld dat wordt verdiend door de horeca komt echter niet ten goede aan de stichting, maar aan enkele particulieren. Noordwijk moet de stichting financieel steunen. In de nieuwe opzet komen bei de takken onder één stich tingsbestuur. De BV wordt op geheven. Op deze manier wil de gemeente Noordwijk ervoor zorgen dat het geld, dat wordt verdiend in de horeca wèl ten goede komt aan de exploitatie van het strand. In het bestuur komen vertegenwoordigers van gemeente, horeca, de Noordwijkse Ondernemers vereniging (NOV), pachters en watersportverenigingen. De nieuwe stichting mag vier units (een groep strandhokjes met stoelen en horeca-gelegen- heid) zelf exploiteren, terwijl de overige zes mogen worden verpacht. De gemeente Noord wijk gaat met de nieuwe stich ting een overeenkomst aan voor vijf jaar. Met het zelf uitbaten van de vier units hoopt de gemeente Noordwijk inzicht te krijgen in de opbrengst van de horeca. Op basis daarvan kan men de hoogte van de pachtprijzen en subsidie beter bepalen. De nieuwe stichting moet het hele strand gaan schoon houden. Voor 1987 krijgt de stichting daar een subsidie van 50.000 gulden van de gemeente voor. Verder verstrekt Noordwijk een investeringssubsidie van 650.000 gulden. De nieuwe stichting moet voor 110.000 gulden de inventaris (de hok jes en stoelen) van de BV overnemen. CDA en VVD schaarden zich gisteravond zonder veel tegen werpingen achter dit voorstel van B en W. Al vond CDA'er J. Willms dat de stichting de oude boedel niet ongezien moest overnemen. Volgens burgemeester J.M. Bonnike is Het Zeebad dit echter juridisch verplicht. E. Hogervorst (VVD) drong erop aan het strand in de winter elke maand schoon te maken. De stichting moet dit in de winter maximaal drie keer doen. Vol gens burgemeester Bonnike is dat niet nodig. De gemeente Noordwijk, nu nog verant woordelijk voor het onder houd, maakte het strand in de winter nooit schoon, alleen vlak voor Pasen kwamen de schoonmakers in actie. De PvdA (ook wethouder J. Bedijn is tegen het college voorstel) wil geen politieke verantwoordelijkheid dragen voor het plan, zo benadrukte mevrouw Voorham. Volgens haar moet het bestuur van de nieuwe stichting veel ruimer van opzet zijn. De PvdA vindt dat er teveel „horeca-mensen" en ondernemers in het bestuur komen. Deze partij wil meer Noordwijkers bij de exploitatie betrekken. „Het moet meer zijn dan alleen maar mensen die over bier en broodjes kun nen praten", aldus Voorham. Volgens de PvdA wil Het Zee bad gewoon op de oude voet doorgaan en zal het geld van de horeca niet terugstromen naar het strand. Voorham noemde de 650.000 gulden sub sidie niet meer dan een in haalmanoeuvre. „Er is de af gelopen jaren veel te weinig aan het materiaal gedaan". Het raadslid zei dat de PvdA wil dat de stichting zelf vijf units exploiteert en er vijf ver pacht. „Het is niet alleen een zootje, het is zelfs een krakke mikkig zootje", zo betitelde mevrouw Voorham de stran dexploitatie. A.Th. van Rijnberk (Noord wijks Belang) drong aan op een bezinningsjaar. „De ge meente moet eerst een stand punt bepalen en dan pas met Het Zeebad gaan praten. Gaan die niet akkoord, dan gaan we naar een ander". Van Rijnberk kondigde aan dat hij in de ko mende vergadering van de ge meenteraad met een motie zal komen waarin hij om een jaar denkpauze zal vragen. Tevens wees hij erop dat het voorstel maar door een zeer geringe meerderheid in de gemeente raad wordt gesteund. Dat laatste werd door Bonnike als betreurenswaardig geken schetst. Hij wees een denkpau ze van de hand („dat wordt een hopeloos jaar") en noemde het nieuwe bestuur meer dan een een „flesjes- en broodjes zaak". De burgemeester gaf toe dat de subsidie van 650.000 gulden een inhaalmanoeuvre is en dat er „afgeragde rom mel" op het strand staat, „maar er zit ook goed spul bij". Volgens Bonnike zijn er met deze nieuwe plannen belang rijke zaken bereikt, zoals de loskoppeling van de BV en het „zes-vier-units-standpunt" en heeft hij getracht er zoveel mogelijk Noordwijkers bij te betrekken. Bloemencorso In de zaal van De Voorhof in Rijnsburg vindt morgen avond de prijsuitreiking van het in augustus gehouden Bloemencorso plaats. De prij zen zullen worden uitgereikt door burgemeester F. Jonk man van Rijnsburg en de feestelijke bijeenkomst zal onder andere worden opge luisterd door de vertoning van een montage-film waar in veertig jaren bloemencorso Rijnsburg nog eens de revue zullen passeren. De bijeen komst begint om acht uur. Handwerk Wie met Sinterklaas een handwerkje wil geven, kan morgenochtend zijn inkopen doen in Huize St. Jeroen aan het Jeroenspark 1 in Noord- wijk-Binnen. Gebreide pop pen. beesten, schorten, kus sens en kleden worden tus sen negen en half twaalf door de welfare leidsters ver kocht. Zwem-disco In het Rijnsburgse zwem bad Het Waterbos wordt woensdagmiddag 19 novem ber van twee tot vijf uur een grote zwem-disco gehouden. Het zwembad wordt verlicht met kaarsen en onderwater- lampen en de Katwijkse dis- cogroep Basarie zorgt voor de muziek. Sjoelen In de kantine van ROAC'79 aan het Hertogspark in Rijp- wetering wordt donderdag avond een kaart- en sjoela vond gehouden. Belangstel lenden zijn vanaf half negen welkom. Goldtfusz In de Dorpskerk in Sassen- heim wordt donderdagavond weer een Goldtfusz-concert gegeven. Opgetreden wordt door de tenor Harry Geraerts en de organist Hans van Nieuwkoop. Afwisselend zijn er orgelsoli en optredens van de tenor met orgel. Als orgel soli staan op het programma werken van Joh. Speth. S. Scheidt, Sweelinck. Buxtehu- de en G. Frescobaldi. Door de tenor met orgel worden werken van A Grandi, H. SchUtz, C. Huygens en C. Monteverdi uitgevoerd. Het concert begint om half ne gen. Tuinkeuring Dertig keurmeesters en - meesteressen hebben in Lei derdorp tuinen aan een grondige inspectie onderwor pen. Het resultaat van hun in juni en september uitgevoer de speurwerk wordt donder dagavond 20 november be kend. Dan worden in De Mu- zenhof de diploma's uitge reikt aan de eigenaars van de fraaiste tuinen. De prijsuit reiking wordt opgeluisterd met een lezing over De Sier- tuin door Wim Oudshoorn. De bijeenkomst begint om acht uur, de toegang is gratis. Vluchteling Het CDJA-Zuid-Holland hotidt donderdagavond in Dorpshuis De Kuip aan de Zeestraat in Noordwijk een thema-avond over „Mensen rechten". De Iraanse vluchte ling Reza Allemah Zadeh, schrijver, cineast en filmma ker van beroep, zal op deze avond tevens de door hem gemaakte Nederlandse film „Die paar zinnetjes" verto nen. De bijeenkomst, voorna melijk bestemd voor jongeren uit de Bollenstreek, is gratis voor iedereen toegankelijk De thema-avond begint om acht uur. Schrijfavond Amnesty International houdt donderdag van half acht tot half tien in Het Onderdak aan de Hoofdstraat in Sas sen heim een schrijfavond. Er zijn voorbeeldbrieven in het Engels, Frans, Spaans en Duits voorhanden. Voor ver dere informatie kan men zich wenden tot John van Velzen, telefoon 02522-2752. Een rinkelendé bel luidde gistermiddag de viering in van het 15-jarig jubileum van de Stichting Gecoör dineerd Bejaarden- werk Noordwijker- hout (GBW). Het bel letje was afkomstig van minister L.C. Brinkman van WVC en stelde het nieuwe alarmsysteem van het GBW voor zelf standig wonende ou deren in werking. Bij dit systeem kunnen ouderen een hulp dienst waarschuwen door op de knop van een medaillon te drukken. Het medail lon is draadloos ver bonden met een centrale, die vervol gens automatisch de hulpdienst belt. De heer P. Pennekamp, plaatsvervangend di recteur maatschap pelijke dienstverle ning van het Ministe rie van WVC, drukte gisteren op de knop het GBW en sprak ject is van de ge- van het medaillon, zijn enthousiasme uit meenten Noordwij- waarop Brinkman over het nieuwe kerhout. Voorhout, hem terugbelde. De alarmsysteem, dat Lisse en Sassen- minister feliciteerde een gezamenlijk pro- heim. Lisse stuurt weer transport naar Polen LISSE De voorbereidingen op een voedseltransport naar Po len zijn in volle gang. Als alles volgens plan verloopt, dan ver trekt de karavaan op 8 december vanuit Lisse naar Oost-Europa. Uit diverse brieven die zuster Maria van der Meyden uit onder meer Warschau heeft ontvangen, blijkt dat er een enorm voed seltekort is en dat met name kleine kinderen daarvan de gevol gen ondervinden. Het is dan vooral ook daarom dat zuster Maria de nadruk wil leggen op het verzamelen en transporteren van voeding, waarbij met name gedacht wordt aan zaken als havermout, Bambix, Nu- trix, Brinta, zonnebloemolie en melkpoeder. Wie wat wil inleve ren kan terecht in de Hobaho-hal aan de Haven (vlakbij Zand vliet). Overigens waren de naar Lisse geschreven brièven in eerste instantie dankbrieven, waarin men zijn dank over wil brengen aan al die mensen die op enigerlei wijze een steentje aan de leniging van de nood in Polen hebben bijgedragen. Men schrijft dat voor <fe allereerste levensbehoeften bonkaarten of veel geld nodig zijn. Auto in brand LEIDERDORP Een Fiat Panda is gisteravond op de rijksweg A4 in brand ge raakt. De bestuurder, een inwoner van Roelofarends- veen die in de richting Den Haag reed rook plotseling een sterke benzinelucht. Di rect daarop sloegen de vlammen uit de motorkap. De man zette zijn auto op de vluchtstrook en stapte uit de wagen, die geheel uitbrandde. De oorzaak van de brand is vermoedelijk een breuk in de benzinelei ding. De brandweer van Roelofarendsveen heeft het vuur geblust. VOORSCHOTEN Het CDA-Voorscho- ten is tegen de instelling van een regio nale volkshuisvestingscommissie (RVC) in de regio Leiden. De gemeente Voor schoten opereert voor een belangrijk deel op de woningmarkt van de Haagse regio, meer dan op de Leidse woningmarkt, al dus het CDA. Het CDA vraagt zicht in een brief aan het college van B en W af hoe de eigen verantwoordelijkheid van Voorschoten te rijmen valt met de voorgestane regionale aanpak. Tot op dit moment krijgt Voor schoten apart woningen toegewezen in de sociale sector, in de toekomst krijgt de regio Leiden woningen aangeboden en door de samenstelling van de commissie kan de grootste gemeente, in dit geval Leiden, wel eens de dienst gaan uitma ken, aldus het CDA. Desgevraagd zegt de indiener van de brief aan B en W, het raadslid W. J. Valkenburg, dat het een heel moeilijke zaak wordt om die regio nale bundeling tegen te gaan: „Het CDA wil echter behoorlijk tegengas geven, waardoor ieder geval Voorschoten geen soort deelgebied op het terrein van de woningbouw van de gemeente Leiden wordt". Het CDA is danig geschrokken van de uitlatingen van D. Tesselaar, de wethou der volkhuisvesting van de gemeente Leiden, die van mening is dat Voorscho ten snel de Krimwijk tot woninggebied dient te verklaren. „Een groot gedeelte van de Krimwijk bestaat uit bedrijven met kassenbouw., Die grond verwerven voor woningbouw betekent naast een ontgroening een heel kostbare en vrijwel onbetaalbare zaak, zeker voor woning bouw in de sociale sector. Voorschoten is bereid om het plan Starrenburg tot ont wikkeling te brengen, maar de Krimwijk is een gepasseerd station", aldus het CDA Jac. Overeem aan het werk in zijn boekendomein De Flevohof: „Ik schrijf simplistisch, rt\" niet oppervlakkig". pdi li Jac. Overeem is een veel schrijver. De 71-jarige boer in ruste schreef inmiddels al zo'n 75 boeken die vooral in christelijke kringen gretig af trek vinden. Niet vreemd, want Overeem verkondigt het Woord in zijn verhalen oVer eenvoudige mensen van het platteland. Deze eenvou dige lieden wonen zonder uitzondering op de Vel uwe. Ook dat is niet toevallig, want Overeem woont in deze fraaie, bosrijke streek. Maar niet alleen de Vel uwe is belangrijk voor de schrij ver. Ook Katwijk aan Zee is, of beter, was dat. In deze badplaats, die hij met zijn Katwijkse vriend Piet Ouwe hand per fiets vanuit Voort- huizen bereikte, besloot Overeem in 1937 schrijver te worden. Hij kwam op dat idee toen hij vissersvrouwen met name Klaasje Zwaan verhalen over hun bestaan hoorde vertellen. „Die mogen niet verloren gaan", bedacht de jonge Overeem zich en zette zich achter de schrijfta fel. Resultaat was het boek „Het leven een wonder" dat in 1941 verscheen. Uitgeverij Kool uit Veen en 7 daal heeft het boek zo sa mengevat: „Sam de Pooter, de hoofdpersoon in dit boek, groeit op in een woonwagen. Via een aanplakbiljet komt hij in een samenkomst in de Oude Kerk in Katwijk te recht. Na afloop vraagt een boerenvrouw hem mee om een kopje koffie te drinken. Dat wordt een wonderlijke ontmoeting. Met het nieuwe testament keert hij terug naar de woonwagen. Het woord, gehoord in de kerk wordt gezegend. Op aangrij pende wijze weet de auteur dit te verwoorden. Ontroe rend is het sterfbed op jeug dige leeftijd en de nachtelijke ontmoeting met dominee Zonderland". De arme Sam overlijdt echter niet in Kat- Bijdrage: Kees van Herpen Foto: Uitgeverij Kool wijk. maar blaast de laatste adem uit op de Vel uwe. In hoofdstuk zes trekt de fami lie namelijk naar het oosten. Wie het boek toen. in 1941. heeft gemist, krijgt nu de kans ..Het Leven een won der" voor 14,95 alsnog aan te schaffen. De eersteling van Overeem is namelijk op nieuw uitgegeven. Vorige week werd het door Ben Horsthuis geïllustreerde boekje feestelijk gepresen teerd in het Katwijks mu seum. De heer J.P. van Bra ke!, voorzitter van het Ge nootschap Oud Katwijk, mocht het eerste exemplaar in ontvangst nemen. Van Brakel maakte van de gele genheid gebruik op te mer ken dat Katwijk maar weinig in de literatuur voorkomt. Aan kunstschilders geen ge-, brek (er hebben er inmiddels zo'n 600 in de badplaats ge woond en/of gewerkt, zo is becijferd), maar .schrijvers, nee, die hebben de weg naar Katwijk niet gêvonden. „Er woonde wel een schrijfster aan de boulevard, maar heeft zich niet door Katwijk laten inspireren", mokte Van Bra ke]. De voorzitter ivas naar de Katwijkse bibliotheek ge gaan en had daar gezien dat de collectie veel boeken van Overeem bevat. „Maar er was bijna niets thuis en dat is een goed teken". Jac. Overeem vond het een grote vreugde" dat „Het le ven een wonder" na 47 jaar weer was uitgegeven. „Het heeft een grote gaafheid, ik heb er weinig aanhoeven te veranderen. De eersteling is ook vaak het beste boek, kijk ee: rj <4 1 ■esihe maar naar „Bartje" van de Vries", klonk het bes^e1 den. De schrijver, die ue ontkende dat hij in 1937i\e alleen geboeid was doot^0 verhalen van Klaasje Zwjjnj, maar zich ook bijzonder StV0l resseerde voor haar aan li vo kelijke dochter, voegde eLa( toe dat er uit Katwijk al Ljr0, wat bestellingen voor tmi boek zijn binnengekoL Een vertegenwoordiger Ln uitgeverij Kool („onze la va' zitten in de RPF-GPV j en ook wel rechts bij Lrcj( CDA") liet weten dat Le wijk een belangrijk a/z£e bied is voor deze uitgeL^r van christelijke lectuur. „fsec de zondagsschool raken elk jaar wel een paar lie derd boeken van Oven kwijt". hs Na afloop van het of lift gedeelte („Het is tijd voormB bakkie, niet?", verondeimp Van Brakel) signeert o|^ eem hier en daar een b< >e onderhoudt hij zich me dominee. „Ja, ik schrijf plistisch", geeft hij toe. „1 niet oppervlakkig. Het k op het platteland boeit De schrijver, die de doe yjji van Klaasje niet aan de A (he heeft geslagen, maar al Pk 50 jaar is getrouwd met £lc Veluwse, zegt dat hem h® wordt gevraagd hoe hij Afi slaagt drie dikke boe Mi over het onbetekene Oir dorpje Kootwijk te schrijx 'h< Dat is de inspiratie, ik D* maar één oud mannetje I so een verhaal tegen te komt sei En over zijn grote produk zegt hij; „Niet het velien goed, maar het goedeju veel". I Zo NOORDWIJK De VVV Noordwijk krijgt in 1987 133.000 gulden subsidie van de gemeente Noord wijk. De raadscommissie toerisme ging hiermee gis teravond akkoord. Tevens stelt Noordwijk 43.000 gulden beschikbaar om de afschrijvingskosten van een in 1981 uitgevoerde verbouwing te dekken. Burgemeester J.M. Bonnike zei gisteravond dat de VVV tot 1990 jaarlijks een bedrag van 100.000 gulden van de ge meente tegemoet kan zien. De subsidie voor volgend jaar is 33.000 gulden hoger omdat 1987 volgens Bonnike een overgangsjaar is en er van de VVV veel interessante zaken zijn te verwachten. De VVV hoopt in 1987 aan het bemiddelen (tussen toerist en horeca en kamerverhuur) 138.000 gulden te verdienen. Andere inkomsten moeten ko men uit koerswinst (32.000 gulden), rente en provisies (52.000 gulden), subsidies (20.000 gulden) en huren (39.000 gulden). De VVV ver wacht in 1987 een omzet van ruim 430.000 gulden. De groot ste uitgavenpost wordt ge vormd door de personele ten. Deze bedragen 7C 310.000 gulden. M i tij De VVV staat in 1987 vo) overgangsjaar omdat in| r0 de stichting Noordwijk Pj tion gaat draaien. De tfLj ling is dat de VVV en N wijk Promotion gaan si-g. werken en hun beleid k.22 kaar afstemmen. Beide 01 lu saties zullen niet ver v) h« kaar verwijderd zijn. N wijk Promotion gaat het| aan de Abraham van R< straat huren. Deze ruim J onder het VVV-kantoc de Grent ligt, staat al half jaar leeg. 5 C DEN HAAG/NOORDWIJK „De zaken liggen zo duidelijk dat ik als actievoerder maar ook als planoloog bij de Provinciaal Planologische Dienst van Noord Holland niet vaak zo'n bot be stemmingsplan heb gezien". Dat was de mening van M. Wierse- ma, woordvoerder van de leef baarheidsvereniging Kritisch Noordwijk, over het plan van de gemeente Noordwijk om een stuk grond tussen de Maandagse Wetering en de Leidse Vaart voor bloembollenteelt te bestem men. Een plan waartegen onder anderen Kritisch Noordwijk gis teren bezwaar maakte bij Gede puteerde Staten. Wiersema was zo boos, omdat de Kroon, het hoogste rechtsor- gaan, reeds zo'n zeven jaar gele den een eerder bestemmings plan afwees omdat het de na tuurgebieden Leeuwenhorst en Waterleidingduien onvoldoende beschermde. Het voorontwerp- streekplan noemt het stuk grond waar het om gaat een natuurge bied, wat inhoudt dat er geen bloembollen geteeld mogen wor den. Het nieuwe plan van de ge meente staat dat wel toe. Dat de gemeente het, ondanks eerdere uitspraken van de Kroon, toch heeft ingediend, komt volgens Wiersema „omdat er in de raad van Noordwijk veel mensen zitten met directe of indirecte belangen bij een goedkeuring van het plan'lD h gemeester F. Winkel sprl n tegen en vond dat het rj het economisch belang zw 5 j had laten wegen dan het n f, en cultuurhistorisch fc5 1 „Het college is best bereid tuur te sparen, maar danL'j daar wel wat aan verdien! den". Wiersema: „Dat is want het gaat in totaal <)0 I hectare. Een schijntje op d< le oppervlakte bloemt j grond in de Bollenstreek" In het betrokken stuk grorf vinden zich ondermeer d ten van de oude abdij LeeiL J horst. Het is een van de "1 kenmerkende stukjes gn in de Bollenstreek. I I

Leidse Courant | 1986 | | pagina 18