Brit Andrew Wilson ihoort Nederlands dinken als muziek SA sJOS-BESTUUR AKKOORD MET TARIEVENSYSTEEM DIO/TELEVISIE Qeidó&Qounant MAANDAG 17 NOVEMBER 1986PAGINA9 t danj zaterdj pifexkT i van j en julf Istreeld ;n een deel van de Neder landse pers, ook in ons blad, twam kritiek los op het taal gebruik in de TROS-tv-serie [.Dossier Verhuist". Reden oor de Britse regisseur An- Irew Wilson ons uit te nodi- en voor een gedachtewisse ling hierover. Dit taalgebruik •ou hier en daar geforceerd •n onnatuurlijk overkomen. Vilson deelt die mening niet in laat in onderstaande we- welk verschil van ziens- ijze er bestaat tussen de ianier waarop hij het Ne- lerlands beluistert en wij het igrijpen. imengevat komt de ziens- ijze van Wilson op het vol- ;ende neer: „U zegt, dat u nuziek hoort als u Britse to- ieelspelers Shakespeare ziet ipelen en af en toe de ogen iluit. Ik heb hetzelfde als ik lederlands hoor spreken, lat kan voor mij als muziek linken en in elk geval ireng ik er als ik met acteurs •zig ben ritme, metrum, ac- nt en nadruk op bepaalde •oorden en zinsverbanden in. zodat de taal gaat vloeien, jeelden en taal elkaar ver- iterken. Dat is juist het won derlijke bij het fenomeen Shakespeare, dat de taal bij Ihem de sceniek bepaalt, de opbouw van de scenes door )n aajhet taalgebruik gevormd wegriwordt". )e éc| in va „Dat heeft te maken met de Britse opvatting van toneel spelen, zeker waar het Sha kespeare betreft. Na de to neelschool regisseerde ik Shakespeare bij de Old Vic Company. De taal van Sha kespeare wordt in Engeland vandaag niet meer gespro ken. Wij noemen dat renais- sance-Engels. Zeker 50.000 woorden, die bij Shakespeare tot het taalgebruik behoren, komen in het huidige Engels niet meer voor. Ifi Oxford en Cambridge wordt nog steeds op die taal gestudeerd. Het blijkt zelfs, dat alleen in Noord-Ierland door het volk de taal nog in het accent of dialect wordt gesproken zoals men dat bij Shakespeare aan treft. Een heel merkwaardig verschijnsel. In Londen en midden-Engeland vind je he lemaal niets meer terug van Shakespeareaans taalgebruik. Dit leidt ertoe, dat acteurs en regisseurs die toneeltaal zijn gaan hanteren als een sce nisch middel, als ware die een compositie voor de to neelhandeling". VORMING „De Italiaanse filmer Franco Zefirelli maakte een Romeo en Julia-film die alom werd geprezen. Die man is ook niet voldoende vertrouwd met het Engels. Toch leverde hij een prachtig stuk werk, vooral omdat hij de taal ge bruikt als een ritmisch ele ment dat hij als een snoer door de taferelen reeg. Dat heb ik ook zo geleerd en toe gepast in mijn Shakespeare- stukken die ik geregisseerd heb voor de Britse en ook de Amerikaanse televisie. Ik heb nooit in Stratford upon Avon gewerkt, dat walhalla van Shakespeare, maar voor het overige ben ik er jaren mee bezig geweest. Dat heeft mijn vorming bepaald en zelfs mijn werkwijze voor de Nederlandse tv. Zeker, ik kan u zo fouten genoeg aan wijzen in mijn werk, elk werkstuk blijft toch ook een leerstuk, maar ik heb mijn tekstregie zorgvuldig vooraf met mijn acteurs doorgeno men. Als u opmerkt, dat er een Nederlandse regisseur voor de tekst ingeschakeld had moeten worden, dan ben ik daar niet tegen, maar in overleg met de spelers kom je ook heel ver. Als een speler mij zei, dat hij een bepaalde tekst niet uit zijn mond kon krijgen, dan liet ik de woord keus door hem zelf bepalen. Kon ik er mee instemmen, dan kozen we voor de veran derde tekst". „U voerde in uw stuk als be zwaar aan, dat de zinsnede „ik houd van jou" met teveel nadruk een „d" liet horen. Zo praat een verliefde man of jongen niet. Nu is in de eerste aflevering iets dergelijks hoorbaar. Namelijk bij de va der op zijn sterfbed in het be gin van de eerste aflevering. Hij zegt dan:omdat ik van mijn dochter houd". Die „d" hebben we hier gehandhaafd in overleg met schrijver Hans Keuls. Die stond erop, dat de oude heer van Delden tot op zijn sterfbed oudmodisch Ne derlands zou spreken. We hebben er disccusie genoeg over gehad, maar uiteindelijk heb ik me aan hem gewon nen gegeven, ook al omdat hij van die oude man een ze kere charme wilde laten uit gaan. En halverwege de eer ste aflevering zegt u dat De- rek de Lint tegen zijn gelief de Petra Laseur zegt: „Ik hou toch van je", wat door de na drukkelijk uitgesproken „t" zou klinken als „Ik houttoch van je". Dat zou inderdaad abominabel Mederlands zijn, rrraar als dat zo was, zou Pe tra Laseur mij hiervoor dan niet gewaarschuwd hebben? Misschien dat Derek de Lint tussen die twee woorden een wat hoorbaarder caesuur had moeten aanbrengen. Maar ik ben ervan overtuigd, dat deze zin op de juiste wijze is gezegd en heeft geklonken". FOUTEN „Wilt u horen wat ik fout vind in mijn werk? Dat zit in een beginscene aan het sterf bed, waar Pieter de Wijn, de vader van Elsje de Wijn en in het spel de vader van Lucy, te lang en als de stervende van Delden te krachtig spreekt, met zelfs de vlekke loze uitspraak van het Franse begrip executeur testamen tair. Het lijkt wel of daar een advocaat aan het woord is. Die scene had ik misschien beter kunnen splitsen: een kort verblijf aan het sterfbed met het verzoek aan Dolf de Vries (Oscar Verhulst) om met dochter Lucy (Liz Snoy- ink) te trouwen en vervol gens Dolf de Vries bij de no taris om te vernemen, dat hij was benoemd tot testamen tair opvolger. Zo kan ik u nog wel meer dingen aanwij zen die ik zelf beter had ge wild. Maar dat weet je meest al pas achteraf. Ik kan het al leen niet met u eens zijn als u stelt, dat het taalgebruik in deze serie iets te maken zou hebben met het feit, dat ik Brit ben en dus minder ver trouwd zou zijn met uw taal. Alleen al hierom blijkt dit nergens op te slaan, omdat de volbloed Hollandse regisseur Willy van Hemert met enige regelmaat dezelfde kritiek te horen krijgt". „Wat ik in „Dossier Ver- hulst" heb gepoogd is om het ritme van de taal en van de scenes in elkaar over te laten vloeien. Ik zal daar nooit honderd pet. in slagen, maar dat is wel de reden waarom ik hier voorlopig graag wil blijven werken". lanteiLVERSUM - Het NOS-bestuur is akkoord "ste Raan met een voorstel tot geleidelijke in- "yviring van het zogenoemde „stelsel van ba- extne en lasten". Het gaat hier om de belang- Jste stap naar de verzakelijking van het str eijlitair bedrijf van de NOS, zoals voorge- V EhJd in Mediawet. ia J? diensten die het facilitair bedrijf (fb) van \frt °P ^et 6el:,ied van televisieprodukties nen prijskaartjes te hangen. De omroepen lstgeejj?en daardoor een beter inzicht in hun be- »i«rton en het facilitair bedrijf krijgt meer inzicht in de vraag van de kant van de om roepen en zal naar verwachting efficiënter kunnen gaan opereren. Tot nu toe werkte het bedrijf op een kasba sissysteem, het zogenoemde kameraal-stelsel. Het geld dat de minister beschikbaar stelt voor televisieprodukties gaat in deze opzet rechtstreeks naar het bedrijf. Daar tegenover staat dat iedere omroep recht heeft op een contingent faciliteiten. De verrekening vindt binnen het bedrijf plaats, de omroep krijgt dat geld niet in handen, vandaar dat intern gesproken wordt over „fb-guldens". In januari wordt begonnen met de eerste fase, „een serieus spel met monopoly-geld", waarin omroep en bedrijf zich kunnen voor bereiden op de nieuwe gang van zaken. Wel iswaar wordt ook dan nog gebruik gemaakt van de fb-gulden, maar als een omroep eisen stelt die tot overwerk leiden, zullen de kos ten daarvan al in échte guldens in rekening worden gebracht. In de laatste fase die zal aanbreken als de Mediawet van kracht wordt, naar verwach ting begin 1988, zal ook de geldstroom moe ten worden omgelegd van het bedrijf naar de omroepen zelf. Deze kunnen dan op basis van de prijskaartjes precies aangeven welke toeters en bellen zij aan een produkt willen hangen. Tegen die tijd wordt het de omroepen tevens toegestaan een bepaald percentage van hun produkties elders onder te brengen ep mag het bedrijf opdrachten van derden aanvaar den. VARA i G Het Pandjeshuis, slap stickfilm uit 1916 met Charlie Chaplin. Als Ma- nusje-van-alles heeft Charlie wel oog voor de dochter van een pandjes baas. CD Zeg 's AAA, comedyse rie. Mien en dokter Lydie maken zich zorgen om Gert-Jan, die nu geschei den is en samen met Hans diens zeiljacht gaat be wonderen (herh.) i De troetelbeertjes, teken filmserie De Smurfen, tekenfilmse rie NOS i Vz6-Journaal VARA Jem, tekenfilmserie Lucky Luke, tekenfilmse- 18.25 18.30 rie Gil en Julie, tekenfilmserie TELEAC Bonjour, ga va? Cursus Frans(3) VARA 19.00 De Snorkels, tekenfilmse rie. Dubbele afl.: De jeugd heeft de toekomst/Kitty en de dubbelbroertjes 19.25 VARA speelgoedaktie 1986 (2). waarin aandacht voor kinderen op de Kaap- verdische Eilanden NOS 20.00 Journaal VARA 20.28 CD Zeg 's AAA, comedyse rie met o.a. Sjoukje Hooy- maayer, Manfred de Graaf. Hans Cornelissen en Sylvia Holstein. Ter vermijding van files wil Hans een mo tor kopen, rntussen volgen Mien en dokter Lydie het liefdesleven van Gert-Jan met argus-ogen 20.55 Drie vrouwen, praatpro gramma met informatie, amusement, politieke dis cussie en 'Het Hollands Kwartiertjè'. Presentatie: Ati Dijckmeester, Dieuwer- tje Blok en Marjolijn Uitzin- ger 21.55 Achter het nieuws, actua liteitenmagazine met aan dacht voor de fraude bij vi- safslagen, de dood van een student die in Chili is verbrand en een toneel voorstelling van Herman Brood 22.25 Teder is de nacht (Tender is the night), zesdelige En gelse dramaserie met o.a. Peter Strauss en Mary Steenburgen. Afl. 2: Zo helder als glas. De Divers, chic en charmant, geven een party. De jonge Ameri kaanse filmster Rosemary Hoyt Is onder de indruk van Dick's charmes en wordt ook uitgenodigd NOS 23.20 Journaal 23.25 Nieuws voor doven FEDUCO 17.40 Dag dokter (4). serie over gezondheid 17.55 Nederlands - Taal, Te kens en Regels. Afl. 4: Woordsoorten NOS 18.10 Staatsloterij, tweede trek king 18.15 Nieuws voor doven 18.30 Sesamstraat 18.45 mJeugdjournaal 19.00 Journaal HV 19.12 Kwartslag: Een nummer, Canadese documentaire over de invloed van auto matisering op werknemers TROS 19.27 Kijk TV, populair-weten- schappelijk programma over de snelle ontwikkelin gen in wetenschap en techniek. Presentatie: Wubbo Ockels 20.00 Op volle toeren, Neder landstalig muziekpro gramma, gepresenteerd doorChiel Montagne 20.50 TROS Tele-thriller: Der rick, Duitse politieserie met o.a. Horst Tappert en Fritz Wepper. Afl.: Nau- jocks droevig einde. De handelsagent Naujock wordt zwaargewond aan getroffen. Wanneer Der rick arriveert, is hij reeds overleden 21.50 H) Amadeus II. Jaap van Zweden. Han de Vries en Anneke de Vries brengen muziek van Wolfgang Amadeus Mozart ten ge hore. Begeleiding: Con certgebouw Orkest o.l.v. Harry van Hoof NOS 22.30 Journaal 22.45 Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek 23.00 Nieuws voor doven TELEAC 23.05-23.35 Cursus Personal Computer I. Les 10: Grafi sche toepassingen met een PC (herh.) EUROPA TV 17.25 Weerbericht 17.30 Kinderprogramma. Met o.a. 'Ploom'. 'Plastinots' en 'The Partridge Family' 18.00 Europa Countdown, poppro gramma met Adam Curry 18.45 Film and Video Premiere 19.10 Almanac 19.15 Weerbericht en World watch 19.30 Sports report 1. Tennis: Seiko Super in St. Louis 20.30 Agenda 21.00 D Ten days that shook the world, Russische speelfilm uit 1928 van Sergei Eisenstein over de Februari- en Oktober revolutie in 1917. Met o.a. Gri- gori Alexandrov. Boris Llvanov en Eduard Tisse 22.30 Archives of Time, documen- Schooltetevisie Journaal Tik Tak, kleuterprogramma (herh.) Medina, Vlaamse jeugdserie. Afl. De witte magiër (herh.) ijrjO Leven met suikerziekte, infor- matieve serie. Afl. 2: Voeding (herh.) O po Uitzending door derden. Pro- r gramma van het Vrije Woord Mededelingen en program ma-overzicht telling Journaal de Hi nard Fresson, Jean-Luc Parraz en Andrè Weber. Afl. De kleine Roque. De grootgrondbezitter en tevens burgemeester. Re- nardet. leidt het onderzoek naar de moord op het mis- erkotj bruikte meisje Roque. Dan blijkt dat hij de moordenaar is 0 Wikken en wegen, consumen tenrubriek met o.a. aandacht voor een ruilmotor voor auto's en Bordeaux-wijnen voor een vriendelijke prijs ve~ha|W Kwarteeuw Kleinkunst, docu- :end ïen de 0 Mijn vriend Maupassant (l'Ami Maupassant), zesdelige Franse tv-serie naar novelles van Guy de Maupassant. Met o.a. Ber- mentaireserie over de geschie denis van het Nederlandstalige lied in Vlaanderen gedurende de laatste 25 jaar. Afl. 4: Kwar teeuw frustratie, met o.a. Ro bert Long, Hans van Deventer en Urbanus. Presentatie: Betty Mellaerts (herh.) jaterc zelen e do t het hoi Ie le 15-23.25 journaal en Coda had ?t als Ie dai IT 2 00 Zonen en dochters (Sons and Daughters). Australische tv-se rie met o.a. Rowena Wallace. Pat McDonald en Peter Phelps. Wendy veroorzaakt een ongeval dat Barbara in ge vaar brengt ring zicht ndeH23 Intermezzo: Hirterlied van Mendelssohn, uitgevoerd door het BRT-koor o.l.v. Eric van Nevel (herh.) IVT-, ivevei tnern.j 25 Oshin (9). Japanse tv-serie van Yukiro Okamoto en Sugako Hashida. Met o.a. Ayako Ko- bayashi en Shiro Ito (herh.) i40 Mededelingen en program ma-overzicht 115 Journaal 10 Juke Box, videoclips 15 Kwidam, telefoonspel met Marleen Gordts Extra Time, sportmagazine met hoogtepunten uit het afge lopen weekeinde verdf^ Bij ons in Duitsland, serie pro gramma's over het wel en wee van de Belgische Strijdkrach ten in West-Duitsland Fundamenten: Brieven van Erasmus. Programma naar aanleiding van de herdenking van de 500e geboortedag van Erasmus. waarin o.a. een ge sprek met de vertaler van diens brieven. Presentatie: E. de Maesschalk -50-23.20 Nederlandse literatuur na 1830. Afl.11. Vorm of vent? Literatuur in de jaren dertig. Presentatie: Dirk Lesaffer (herh.) toel 3orsti ïocht} .Wip fareifTBF 1 4.50 Schooltelevisie [-20 Vacaturebank [•30 Nou ba nou ba, kinder program- •ma met o.a. 'Le don de Tim', feuilleton 18.00 Carrefours, gevarieerd pro gramma 19.00 Ce soir, regionaal magazine 19.27 Quick et Flupke, tekenfilm 19.30 Journaal 20.00 l'Écran témoin: Conan, le Bar bare (Conan. the Barbarian). Amerikaanse speelfilm uit 1981 van John Milius. Met Arnold Schwarzenegger. James Earl Jones, Max von Sydow e.a. Conan. de zoon van een smid, krijgt van zijn vader een on overwinnelijk zwaard. Maar bij een overal op hun dorp wor den zijn ouders gedood en zijn zwaard afgenomen. Hij kan ontsnappen en gaat op zoek naar het zwaard. Aansluitend, om ca. 22.10 Debat met als on derwerp: De oorsprong van de 23.25 Laatste nieuws 23.50-00.00 Tribune èconomique et sociale: La FGTB TV 5 16.05 Actualités Quebec-Canada, actualiteitenmagazine 16.35 Un enfant, un pays 16.50 L'enigme de Louis Riel 17.46 Maroc-n-roll 18.36 Peau de banane, tv-serie 19.00 Actualités Quebec-Canada, actualiteitenmagazine 19.30 Abracadabra 19.40 Le pays de la terre sans arbre ou le Mouchouanipi, speelfilm 21.30 Peau de banane, tv-serie 22.00-22.30 Nieuws MUSIC BOX 17.00 EThe Simon Potter Show, met de nummer 1-noteringen uit de diverse hitparades (herh.) 18.00 B The Amanda Redington Show (herh.) 19.00 E The Nino Firetto Show, met fanclubnieuws en de corres pondentie-rubriek 'Write on' (herh.) 20.00 E The Martin Buchanan 6how, met o.a. een portret van een videoregisseur in 'The Vi deomakers en het muziekbla den-overzicht met Sunle in 'Between the lines' (herh.) 21.00 E The Timmy Mallett Show. Discjockey Timmy Mallett. in valler voor Gaz Top. vanuit Li verpool (herh.) 22.00 E The Simon Potter Show (herh.) 23.00 E The Shadow, videoclips ge presenteerd door de Grote Onbekende (herh.) 00.00 E The Timmy Mallett Show 01.00 E The Amanda Redington Show, met o.a. de rubriek 'Club Call1 02.00 E The Nino Firetto Show 03.00 E The Martin Buchanan 04.00 E The Simon Potter Show 05.00 E The Shadow 06.00-07.00 E Music Box special (E Ondertiteling via Teletekst. E Tweetalige of stereo-uitzen ding. D Zwart/wit-uitzending. ■EZwart/wlt-uitzending met on dertiteling via Teletekst. GJ Bij nlet-Nederlandstallge zen ders: uitzending in orglnele versie met ondertitels. HJ Bij nlet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orglnele versie met ondertitels. DUITSLAND 1 15.50 Tagesschau 16.00 Der Feind (slot), zesdelige En gelse jeugdserie van Robert Westall (herh.) 16.25 Ein Stück bus Ihrem Leben, Menschen über 60, serie over oudere mensen. Presentatie: prof. Tobias Brocher. Afl. 6: Oudere mensen en sportbeoe fening. Aansluitend: Vormittag bei Rentners, tv-spel van Diet- hard Klante 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.25 Drei Damen vom Grill, tv-se- rie. Afl.: Unternehmen Kreuz- berg 19.00 Simon A Simon, Amerikaanse tv-serie. Afl.: Gut getarnt Is halb gewonnen 19.57 Programma-overzicht 20.00 mTagesschau 20.15 Ausgestossen (3). vijfdelige Frans/Duitse tv-serle over de verwikkelingen in een schatrij ke Zuidfranse familie. Met Charles Aznavour, Judy Win ter, Hans Clarin e.a. Julien wil zijn onschuld bewijzen, maar het wordt hem wel erg moeilijk gemaakt, wanneer het huis van rechter Guerin afbrandt met alle gegevens die een nieuw proces zouden rechtvaardigen. De verdenking valt opnieuw op Julien 21.15 Kinder der Welt: Jedem das Seine, reportage over etnische minderheden in de V.S. 22.00 Sketchup, amusementspro gramma met Iris Berben en Diether Krebs 22.30 Tagesthemen, aktualiteiten 23.00 Der Krieg meines Vaters, tv- film van Nico Hofmann. met o.a. Hans Joachim Grau, Ga- briela Badura en Heiner Koll- hoff. 1942: Hans Witte trekt als 17-jarige het uniform aan. na dat zijn vader enige maanden eerder is gevallen. Zijn testa ment luidt: denken, verstand en r-voelens houden op te bo s'aai Je verliest jezelf in een un. n. Ook Hans overkomt dit gevoel van onmacht 00.00 Tagesschau 00.05 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.56 Programma-overzicht 16 00 Heute 16.04 Eintührung in das Mietrecht, informatieve serie. Afl. 11: Die Lage ist da van Martin Gray in het eerste deel van de verfilming van het boek „Der Schrei nach Leben". Duitsland 2 om 19.30 uur. 16.35 Tips für Aktive, informatieve serie. Vandaag: 1. Je hebt het voor ogen. 2. Wanneer het ge beurd is: verkeersongeluk 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte. Actuele the ma's. sport en amusement 17.50 Agentin mit Herz (Scarecrow and Mrs. King). Amerikaanse tv-serie met Kate Jackson, Bruce Boxleitner e.a. Afl.: Ein tödlicher Auftrag 18.56 Prograrpma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Der Schrei nach Leben (1), driedelige tv-film naar het ge lijknamige boek van Martin Gray en fAax Gallo. Met: Mi chael York, Jacques Penot, Macha Mertil e.a. Het waarge beurde verhaal van een Ameri kaan, jood van Poolse origine, die in het Zuidfranse Tanneron zijn vrouw en vier kinderen verliest bij een bosbrand. Hij is zo vertwijfeld door het drama, dat hij zich van het leven wil beroven. Vrienden weten hem echter hiervan te weerhouden en een Franse auteur weet hem over te halen een boek te schrijven 21.05 Filmtips 21.15 WISO, sociaal-economisch ma gazine 21.45 Heute-journal 22.05 So nah, so fern, reportage over Graaf Christian von Kroc- kow, lid van een oude Pruissi- sche familie en professor In de politicologie 23.35 5 nach 10, discussie over een wettelijke bescherming van niet-rokers. Aansluitend: Heute DUITSLAND 3 17.00 Schooltelevisie 18.00 Teiekolleg II, tv-cursussen 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 Undenstrasse, tv-serie met Annemarie Wendl. Monika Woytowicz, Selma Baldursson e.a. Afl.: Der Tod und die Ha- selbërchen (herhaling van gls- 20.45 Sport-Platz: Rutschen und Rosen aus Velbert, formatie- dansen 21.30 Aktuelle Dokumentation 22.15 Technologien der Zukunft, re portage over moderne techno logie en het ontstaan van nieu we arbeidsplaatsen 22.45 An einem Tag, Franse tv-film van Jean Chapot en Nelly Ka- plan. Met o.a. Francoise Fabi an. Bruno Cremer en Jacques Dufilho 00.15 Laatste nieuws 17.20 The Mysterious cities of gold 17.45 Johnny Briggs 18.00 John Craven's Newsround, jeugdjournaal 18.10 EBlue Peter, kinderprogram ma 18.35 Masterteam, spelprogramma met Angela Rippon 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London Plus 20.00 Wogan, amusementsprogram ma met Terry Wogan 20.35 mLife on earth, natuurdocu- mentaireserie van David Atten- borough. Afl.: Life in the trees 21.30 E Brush Strokes, comedyserie met Karl Howman. Gary Wald- horn. Elizabeth Counsell e.a. 22.00 Journaal en weerbericht 22.30 Panorama, actuele documen- 23.10 The Monday Film: Jalousy, Amerikaanse tv-film uit 1984 van Jeffrey Bloom. Met Angie Dickinson. Paul Michael Glas- er, David Carradine e.a. 00.40 Weerbericht BBC 2 17.30 Blizzard's wonderful toys 18.00 Brief encounter 18.15 Did you see...? 19.00 D Charlie Chan at Treasure Island, Amerikaanse speelfilm uit 1939 van Norman Foster. Met Sidney Toler, Cesar Ro mero. Pauline Moore e.a. 20.10 RAC Rally report '86 20.35 Open to queaion 21.05 CDThe story of English, docu mentaireserie. Afl.: The loaded weapon 22.00 Fawlty Towers, comedyserie met John Cleese. Prunella Scales, Connie Booth e.a. Afl.: Rats (herh.) 22.35 Victoria Wood - as seen on TV, amusementsprogramma 23.05 Nurses, documentaire serie over de verpleging. Afl.: A pla ce to be old 23.45 Newsnight, actualiteiten 00.30 Weerbericht 00.35 Telejournal 01.00-01.15 RAC Rally, samenvatting ITV Kinderprogramma's Emmerdale farm Nieuws About Anglia Who's the boss? Comedyserie The Krypton factor, spelpro gramma Coronation Street Executive stress World in action Paradise postponed, drama- 23.00 Nieuws 00.00 The Sweeney, politieserie 01.00 Bliss In concert: Prefab Sprout/Animal nightlife 01.30 Personal view SKY CHANNEL 17.00 The DJ Kat Show 18.00 I Dream of Jeannie, comedy 18.30 Hazel, comedyserie 19.00 Hogan's Heroes 19.30 Bring 'em back alive 20.30 Hawk. Afl.: 'H' Is a Dirty Letter 21.30 Chuck Connors 22.00 Italiaans voetbal 23.00 RAC Rally report 23.15 NHL Ice Hockey 1986/87 00.15-01.00 E UK despatch NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven AVRO 14.30 D Carefree, Ameri kaanse musical uit 1938 16.10 AVRO Service, gevarieerd Informatief ma gazine met de rubrieken 'Kokkerrel- len' en 'Service Salon' NOS 17.30 'A6-Joumaal AVRO 17.46 Toppop, popprogramma gepresenteerd door Bas Westerweel. Met o.a. de Toppop- Test door Leonie Sazias MUSIC BOX 07.00 E Muziekprogramma's. Tim my Mallett Show (07.00), Amanda Re dington Show (08.00), Nino Firetto Show (09.00). Simon Potter Show (10.00), Martin Buchanan Show (11.00) en 'Off the wall' (12.00). 13.00 E Muziekprogramma's. Herhalingen. DUITSLAND 1 09.45 ZDF-Info Verbraucher, consu mentenrubriek 10.00 heute 10.03 WISO, sociaal-economisch magazine 10.35 E Anna Karenina, Engelse speelfilm uit 1947 van Julien Duvivier (herh.) 12.10 Kinder der Welt 12.55 Persoverzicht 13.00 Heute 13.15 E Teletekst 15.50 Tagesschau 16.00 Lebenswege: Freundinnen, docu mentaire 16.45 Spass am Dienstag, kinderprogramma 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 15.56 Pro gramma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Computer-Corner, magazine voor computer-liefhebbers 16.20 Schüler-Express Musik special, jeugdmagazine 17.15 Tele-lllustrierte 17.45 Der Apfel fallt nicht weit vom Stamm, quiz-programma BBC 1 07.30 De Flinstones 07.55 Nieuws 08.00 Breakfast time 09.40 Watch dog 09.55 Nieuws 10.05 Finishing school 10.45 Advice shop 11.00 Neighbours 11.25 Phillip Schofield 11.30 Play School 11.50 Henry's cat 11.55 Five to eleven 12.00 Vegetari an kitchen 12.30 Open Air 13.25 Air port watch 13.55 Nieuws 14.25 Neighbours 14.50 Stop-go 15.00 E Hollywood star movie: Sto waway, speelfilm uit 1936 16.25 Chil dren in need 16.50 Phillip Schofield 16.55 Jimbo and the Jet set 17.00 The Chucklehounds 17.10 Tekenfilm 17.20 Jonny Briggs SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Show 08.30 S Sky Trax. Herhalingen 13.10 Skyways 14.00 City Lights 14.25 New Animal World 15.00 E Pat Sharp Show 15.30 E Monsters of rock 16.15 E First run 17.00 The DJ Kat Show ITV 07.25 TV-AM 10.25 Regionaal nieuws 10.30 Schooltv 13.00 Tickle on the turn 13.10 Rainbow 13.30 Ge tting on 14.00 Nieuws 14.30 Sorrel and son 15.30 Daytime 16.00 Three little words 16.25 Regionaal nieuws 16.30 The young doctors 17.00 Kin derprogramma's RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.30 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.02 Veronica Sport. 20.02 Club Veronica Trend. 21.02 KRO: KRO's Jazz Connection. 22.02 Goal. 2230 Bewogen grensgangers. 23.00 Nieuws en mededelingen. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 AVRO: Easy listening. 02.02 AVRO's Nachtdienst. 06.02 Auto in? AVRO aan! RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS)l 18.03 EO: Tijdsein. 18.25 Kom er eens uit. 18.50 De wolkenwagen. 19.00-07.00 Zie radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 AVRO: De zwevende hemel. 20.02 Vraag het Visser. 22.02 Candlelight. RADIO 4 18.02 VARA: Blazers Magazine. 18.30 De Klassieken. 20.00 Nieuws. 20.02 De VARA Matinee. 22.00 Jazz-op-vier. 23.00 Het zout in de pap. RADIO 5 18.10 VARA: Schaalijs. 18.20 PP: Uitzending van de WD. 18.30 NOS: Programma voor blinden. 18.40 Kleine zendgemachtigden. 19.00 Voor buitenlandse werkne mers. 20.30 TELEAC: Biotechnologie. 21.00 Ni hao, Chinese taal en cultuur. 21.30 Por Favor. Spaans. 22.00 Ca va? Frans. 2230 Gezondheidsvoorlichting Kan ker. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Radio Rijn mond getapt. 17.00 Cultuur, nieuws, sport en 'Quiz en Waarachtig'. Om roep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 18.00-20.00 Migranten Cultuur. BRT 1 18.10 Actueel. 1830 Lekenmoraal en filosofie. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Mohajlrln, voor Marokkanen. 20.03 Tropical. 21.03 Passage '86. 21.30 Hafabra. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio twee - Hitikatessen. 22.05 Maneuvers in het donker. 2330-0230 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel en weerbericht. 1830 Folk. 19.00 Kroniek. 19.45 Interludium. 20.00 Festival van Vlaanderen 1986. 22.00 Bachsuite. 22.30 Blues en jazz. 23.15-2345 Kamermuziek. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 KRO: Echo. 07.15 Het levende woord. 07.30 Nieuws. 07.33 Echo. 08.50 Postbus 900. 09.05 Even bijkomen. 10.02 KRO's Schone Kunsten. 10.05 In antwoord op uw schrijven. 11.02 KRO's Schone Kunsten. 11.05 Met de KRO. met Anne. 12.05 KRO's Schone Kunsten. 13.08 Echo-magazine. 14.05 VOO: Nonstop muziek. 1630 Veronica Nieuwsradio. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO: Auto In? AVRO aan! 09.03 EO: De Muzikale Fruitmand. 10.03 Vrouw zijn. 11.30 Ik zou wel eens willen weten. 11.58 EO-Metterdaad hulpverlening. 12.03 Luchtime-magëzine. 13.03 Tijdsein. 1330 VPRO: Het Gebouw. 16.03 Een uur Ischa. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Holland wordt wakker 09.03 Angelique. 10.03 Wessel van Diepen. 12.03 De Steen Been Show. 14.03 Twee meter de lucht in. 16.03 De verrukkelijke vijftien. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 TROS: Een goede morgen met Anne Wil Blankers. 10.00 Continu klassiek. 11.00 TROS Concertzaal. 1230 Nieuwe klassieke platen. 1300 Nieuws. 1302 De klassieke Top 10. 1330 Belcantorium 16.00 NCRV: Het Kunstbedrijf. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 0935 Waterstanden. 0930 RVU: Vakwerk. 10.00 TELEAC: Over Kinderboeken 1030 NCRV: De wereld zingt Gods lof. 1130 Aandachtig. 1130 Dagvaardig. 1140 In beweging. 12.00 Nieuws. 12.05 Schone wereld. 1300 Nieuws. 1310 Nederland en zijn buren. 1335 Anders vlieg je eruit. 1345 Dag, dag!. 14.00 Leerspiegel. 15.05 Studio 55. 16.00 NOS: Op de rand van het recht. REGIONAAL Radio Rijnmond: 0730. 0300 en 0330 Regionaal nieuws, weer en ver keer. Tegen achten de column en om 0745 en 0315 Quiz en Waarachtig. BRT 1 0531 Met 1 wakker. 0830 Uit de band. 1130 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 1333 Tussendoor. 14.03 78 Toeren ti|d. 1303 Zo d'ouden zongen. 1305 Neem je tijd. BRT 2 0530 Sjapoo. 0312 Pluche Palace. 10.03 Broccoli. 1230 Regioprogramma. 1310 Toemaatje. 1315 Onvergetelijk. 1345 Orgelrecital Ivan Guilini. 1430 Jazzkaffee. 15.00 Poeskaffee Americain: Country 16.00 Rockkaffee. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Schoolradio. 11.00 Carl Maria von Weber. 12.00 Tafelmuziek. 1310 Aktueel. 1330 Uit het grote repertoire. 1640 Kamermuziek.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 9