Noordwijk de „schlemiel" in betaald bekerduel met Geldrop 1 Afdelings toppers scoren niet Quick Boys laat zich weer verrassen... Meerburg hekkesluiter-af, SPORTTRIBUNE CeidócSotwcmt MAANDAG 17 NOVEMBER 1966PAGINA14 Nuttige" oefening zaalselectie trok uiteindelijk na drie partjes van 25 minuten met 7-4 aan het kortste eind. Volgens trainer Schoen van Leiden was het „een nuttige wedstrijd vooral omdat ik nu enige jonge jon gens aan het werk heb gezien. Ik miste met Van Leeuwen, Fa- ber, Koet, Foree en Alders toch vijf basisspelers en daarom kon ik deze gelegenheid aangrijpen om eens wat jeugd in te passen en een soort schaduwteam te formuleren". De jonge jongens hebben Schoen in ieder geval niet teleurge steld want hoewel het Leidse team, volgens verwachting, min der in balbezit was dan de oranjehemden, boden de „Leide- naars" toch goed tegenstand. Met name voor Wim Bouckaert van Glasbergen was er een opvallende rol weggelegd: met drie schitterende goals stond hij in het middelpunt van de belangstel ling en vestigde hij de aandacht van de bondscoach op zich. Marcel Prins van Lugdunum bracht de vierde treffer van de Leidse selectie op zijn naam. Dames Ter Leede en Lugdunum verliezen LEIDEN In de interregionale klasse werden zowel de dames van Lugdunum als die van Ter Leede met een nederlaag ge confronteerd. Lugdunum ging met 5-0 onderuit tegen koplo per Rijsoord en heeft eigenlijk gedurende de gehele wedstrijd geen echte kans gehad. Een eigen doelpunt, een penalty en een foutje van de Leidse keepster in de eerste dertig minuten van de wedstrijd lagen aan de basis van de gemakkelijke zege van Rijsoord. Twee „echte" goals resulteerden uiteindelijk in een terechte 5-0 overwinning. Ter Leede moest het dit weekeinde in de wedstrijd tegen HOV zonder Jenny van der Mark stellen. Dat de meest productieve speelster uit de ploeg van trainer Van der Berg werd gemist bleek wel uit de 4-0 nederlaag. De kansjes die de dames uit Sassenheim creëerden werden niet be nut. De dames uit Rotterdam sprongen beier met de kansen om. In de hoofdklasse verloren de dames van Sleutels hun wedstrijd met 4-1 tegen Celeritas 2. De Leidse dames kwamen er de gehele wedstrijd niet aan te pas en dankzii het uitsteken de optreden van keepster Anja van Soest bleef de schade be perkt tot vier goals. Het enige d gescoord door Wanda Splinter. Krappe zege UVS LEIDEN De wedstrijd tus sen de regionale jeugd van Roodenburg en UVS die vorige week vanwege de slechte gesteldheid van het terrein werd afgelast werd reeds dit weekeinde op sport park Noord ingehaald. UVS won met 1-2. De ploeg van trainer Jan Lo- vink die nog steeds zonder Jaco van der Laan en Peter Kluivers speelde, ging fel van start en dit resulteerde al na tien minuten.in een doelpunt van Glenn Helder. Kort hier na hadden gelegenheidsrechts buiten Richard Schreuder en Yachya Farhane de mogelijk heid om de voorsprong van te plaats. Ondanks deze sen kwam UVS, dat Joop Te gelaar miste omdat hij afgelo pen week vier wedstrijden werd geschorst, steeds beter in de wedstrijd. Dit resulteerde tien minuten voor rust in een goal van Patrick van Weegen die een corner van Ronnie van der Weijden hard inkopte. Na rust had het team van coach Bert Jansen het betere van het spel maar bleef Rood enburg gevaarlijk via de coun- ter Twin- tig minuten na rust waren NOORDWIJK Tot in de derde minuut van de door scheidsrechter Reyg- wart ruim bemeten bles suretijd, was het zaterdag op sportpark Duinwete ring nog niet duidelijk. Zou thuisclub Noordwijk als „schlemiel" uit de be taalde bekerslag der ama teurs komen, of zou die minder aangename rol aan het bezoekende Geld rop worden toebedeeld? De koel 1-2 inknikkende Gerard Brouns bepaalde in die 93e minuut van het bekertreffen tussen beide (top) amateurploegen dat Noordwijk na afloop met de kater achterbleet. Een forse kater zelfs. Er zijn immers leukere zaken denkbaar dan in de twee de ronde van de „betaal de" bekercompetitie door een amateurteam te wor den uitgeschakeld. Met 1- 2 van, bijvoorbeeld, Den Bosch verliezen was, zo realiseerde ook Noord- wijks trainer John Eel- man zich later, inderdaad een stuk aantrekkelijker geweest. „We wisten van daag op voorhand dat dit lot een van beide ploegen zou treffen. Maar het blijft toch erg jammer om door een amateurclub te wor den uitgeschakeld. En ze ker op deze manier.". De wijze waarop Noordwijk, in de eerste ronde overwinnaar van Telstar, zaterdag aan z'n bekereinde kwam, getuigde inderdaad ook al niet van veel fortuin. Op het eerste kwartier na in die periode werden de Noordwijkers aan alle kanten door Geldrop overvleugeld en ook terecht op achterstand ge zet was de thuisclub zeker niet" de mindere geweest. Ster ker nog: in het tweede gedeel te van de niet fraaie, maar wel degelijk boeiende bekerstrijd was Geldrop er zelfs bijna niet meer aan te pas gekomen. Had Noordwijk ook de negatieve marge weggepoetst en leek in ieder geval de verlenging van epn half uur, volledig ver diend, te zijn veilig gesteld. Ivan Hermans in duel met Geldrop-verdediger Van Moorsel. Hermans kwam als enige Noordwijker wel tot scoren in de met 1-2 verloren betaalde bekerslag. Fout „Dat was dus de tweede verde- digingsfout die Geldrop een doelpunt opleverde", signa leerde Eelman nuchter. En niet zonder reden. Evenals bij de vroege openingstreffer van Geldrop (toen verzuimde An- dries Wendt de buitenspelval resoluut te laten dichtklap pen), zag de Noordwijk defen sie er in die blessuretijd niet best uit. In dit geval stapte in valler Wim Vink wat al te ge makkelijk uit, waardoor colle ga-invaller John Heyster de bal wel heel eenvoudig op het hoofd van topscorer Brouns kon deponeren. „En dat zijn fouten die op dit niveau eigen lijk niet mogen worden ge maakt", stelde Eelman vast, „al neem ik het Wim Vink dan niet echt kwalijk. Die jon gen is geen voetbal op dit ni veau gewend en was daarbij nog maar net in het veld". Eerder wees Eelman met licht beschuldigende vinger naar sommige van zijn voorwaart- sen: „We hebben voldoende mogelijkheden gehad om meer dan een keer te scoren..." Kansen die ook in de van Noordwijk zijde minder ge speelde eerste helft konden worden genoteerd. Tenminste, na de openingsfase waarin Geldrop in de eerste ronde te sterk voor Willem II heer en meester was en Noordwijk eigenlijk al vanaf het eerste fluitsignaal wankel de. De trotse koploper van de zondagse hoofdklasse C (vijf winstpunten voorsprong, doel saldo 25-3...) nam zelfs al in de achtste minuut de leiding. Na een afgeslagen Geldropse hoekschop bleef Wendt te lang hangen. Brouns en Janus van Gelder speelden de Noord- wijkse libero simpel uit en de in de beginfase zéér onzekere Dick Dortmundt was kansloos: 0-1. Nog even drong het sterk storende Geldrop aan, daarna echter kwam er evenwicht in de strijd. En bijna ook in de stand, toen de door Kees Nul- kes weggestuurde Klaas Vink oog in oog kwam met doelman Riny van de Ven, vervolgens opmerkelijk lang treuzelde om uiteindelijk met een slap en dus gestopt schot te besluiten. Een soortgelijke mogelijkheid deed zich vrij snel in de twee de helft voor. Ivan Hermans had een kopbal daarvoor nog maar net door Herman Neder- lof van de doellijn gehaald zien worden, op het moment dat Geert Jan Bakker diezelf de, hands makende, Nederlof de hielen liet zien. Ook hij verscheeh echter met de ver keerde (rechter)voet voor Van de Ven, ook zijn inzet werd derhalve betrekkelijk eenvou dig door de sublieme Geldrop se goalie gepareerd. Levensgevaarlijk Het bikkelende Noordwijk bleek door die missers echter r.iet in de put te krijgen en bleef Geldrop op de eigén helft vastzetten. Een ongebrui kelijke gang van zaken voor de amateurtopper uit het zui den des lands, die ook zeker niet van plan was geweest zo ver terug te plooien. Trainer Henk Rayer: „We hebben in de rust nog afgesproken dat Noordwijk ver van het doel moest worden gehouden, om dat die ploeg anders levensge vaarlijk is. Maar in het eerste half uur na rust kwam daar niets van terecht. De organisa tie klopte van geen kant". Het feit dat topbiljarter Arno de Kleine het afgelopen weekein de ontbrak (De Kleine had voor het Nederlands Kampi oenschap driebanden gekozen) werd door Rayer als een van de oorzaken van de mindere organisatie gezien. „Maar het tekent natuurlijk ook de klasse van Noordwijk dat wij zo in de problemen kwamen". Problemen dié in de 83e mi nuut eindelijk resulteerden in de meer dan verdiende gelijk maker van Noordwijk. Waar scheidsrechter Reygwart eer der in het duel serieuzere za ken (handsballen van Neder lof en Christ Bruinen en een overtreding op de rand van het strafschopgebied, door Ne derlof) onbestraft had gelaten, wees hij in die 83e minuut wél resoluut naar de strafschop stip. In dit geval ten onrechte, zo wist bijna iedereen aan de Duinwetering, al had de voor tegenvallende Toon Houteka mer ingevallen Hans Boom weggestuurde Klaas Vink zich in de buurt van Twan Notten dan wel heel fraai laten val len. Ivan Hermans mocht der halve vanaf elf meter aanleg gen en deed dat uiterst scherp: 1-1. Averechts Nu de zo begeerde gelijkmaker er was, wilde Noordwijk ook meer. Een positieve opstelling die echter averechts zou uit pakken. Eerst al vond invaller Marius Methorst het zijnet naast Dortmundt en daarna was er dus die andere, wel doeltreffende actie. Wim Vink liet zich door Bruinen van zijn flank weglokken, waarna Heyster en Brouns Noordwijk koelbloedig tot „de schlemiel" van dit bekertreffen uitrie pen... GERT-JAN ONVLEE Iwijk: Wendt, Mare Vink, Sluijs, Houteka mer (Boom), Nulkes, Smits, Vink, Bakker (Wim Vink). Klaas Vink. FC LISSE KLOPT HOOFDKLASSER WILHELMUS [DEN stie motie van c ipetit tervo Nooi Oo: pre: tege Igeer VOI eid o EkJ ■dten LEIDEN De Haagse zondagderdeklasser VCS heeft de laatste jaren een reputatie van een techni sche goed voetballende ploeg. Wat zaterdag werd bewezen op sportpark Nieuw-Zuid. De Hage naars wipten het „grote" Quick Boys met 2-3 uit de districtsbeker. Te vroeg. Hetgeen zo langzamer hand gewoon is geworden voor de Katwijkers. FC Lisse (zondag) zorgde voor een stunt door hoofdklas ser Wilhelmus op eigen veld via strafschoppen uit te schakelen. Rijnsburgse Boys maakte geen fout en won met 1-3 van SJC. Roodenburg schakelde de amateurs van Feyenoord met 2-0 uit. Lugdunum had de verlenging nodig om Ter Leede op eigen veld te verschalken (1-2). NSV '46 scoorde in de 117e minuut 0-1 bij Oegst- geest Quick Boys VCS 2-3 (1-2) Het leek allemaal wel goed te gaan, toen het al na vijf minu ten via amateurinternational Floor van Duyn 1-0 werd. Bo vendien kwam VCS de eerste 25 minuten niet aan de bak. Met name Marco van der Plas liet in die fase nogal wat kan sen op 2-0 liggen. Een verdedi gingsfoutje het de Hagenaars op gelijke hoogte komen, waar VCS even later zelfs een twee de treffer bij deed. Tien minu ten na de thee kwam Kees van Rooyen's hand ongelukkig in aanraking met de bal. Uit de strafschop werd het zelfs 1-3. Waarop de Katwijkers einde lijk weer ontwaakten. Zoals la ter zou blijken te laat. Kees van Rooyen eerst (66e minuut) nog wel 2-3 op het bord. Wilhelmus FC Lisse (zon) 0-0 na verlenging 1-1 Lisse wns Wim Bouckaert had even voor de rust de kans om vanaf de stip te scoren. Hij was zelf ge vloerd, maar schoot te zacht in. Het klasseverschil was ove rigens 120 minuten lang niet merkbaar. Er werd pas ge scoord in de eerste verlenging. Perry van Nobelen veroor zaakte een strafschop, die de Voorburgers benutten: 1-0. Pim Hoekstra deed hetzelfde na een handsbal in het laatste stuk van de extra tijd. Wilhel- musspits Ronald Jansen miste de laatste penalty van de serie Bouckaert schoot toen we' raak. Zodat Lisse doorbekert SJC Rijnsburgse Boys 1-1 (0-2) Met name in het eerste pari was het klasseverschil aan toonbaar aanwezig. Rob Gillis sen kopte eerst zelf 1-0 binnen. Waarna zijn inzet op de lijn werd gekeerd. Jack Manuput- ty kopte echter alsnog raak. Gillissen rondde de voorzei I van Henk Merbis kort na rustr* goed af. Waarmee de partij de finitief was gespeeld. SJC-et Marco de Ridder redde de eer voor de thuisclub. Opvallend 1IDI was het feit, dat Jan Blanken- spoor het Rijnsburgse doeli.» verdedigde. En dat prima^ deed. rde Roodenburg - Feyenoordjhiec (am) 2-0 (2-0) nde Robert Goodway bood Rood-jgC^i enburg een vroege opsteker door al na 2 minuten raak tt schieten. Arno Lancel schoot met een indirecte vrije trap en H b: met behulp van de vingen ger van de Rotterdamse doelman ^ks 2-0 in. Waarna Feyenoord nooit meer zo gevaarlijk werd, dat de Leidse zege in het ge- ding kwam. Het was zelf Roodenburg, dat verzuimde dtfwij score uit te bouwen. jestl Ter Leede - Lugdunum 1-1 klasse zaterdag Ter Leede rkt. wordt nu getraind door Dickhaa Blijleven. De jeugdtrainet pwi volgt voorlopig de ontslagen^ Henk Spaan op. De Sassenheu..^ mers werkten flink in het duer,jf uit de tweede ronde en kwa^'w men ook tot kansen. Lugdi numdoelman Wim Eradus w; echter op dreef. Bert Bakk» scoorde zelfs 0-1 via een uiCyj braak. Theo „Tedje" Pelgrir {n(j s maakte na de pauze verdient fa gelijk. In de verlenging zoo Jan van de Reyden in tweed* instantie de bal achter goali* Bert Blankenspoor deponeren Oegstgeest - NSV '46 <M) ni verlenging 0-1 Geen van beide équipes ver- diende de overwinning. Ten-"" minste, als die afgemeten zou worden aan het vertoonde spel. De Noordense club nog het minst slecht en had inkt Van der Star, Balfert en Pie-or terse nog spelers, die kansen^ misten. In het tweede deel van de verlenging, ofwel de 117e minuut bracht Ton de Jongis met zijn kopstoot (voorzei n 1 Frans Blom) de verlossende y goal. NSV gaat dus door. jjj idt asfelE lop dii Voordat Ronald Ver mond gevaarlijk kan worden, plukt MMO- doelman Jan van Leeuwen de bal uit de lucht. SJZ en MMO kwamen niet verder dan 0-0. LEIDEN Het leidend drietal van de afdeling Leiden was gisteren niet in staat te scoren. Evenals de tegenstanders trou wens. Stompwijkse Boys kwam tegen Bemardus niet verder dan 0-0; MMO speelde met dezelfde cij fers gelijk tegen SJZ. Ook Oranje Groen kon tegen VNL niets aan de begin- stand veranderen. Bemardus - Stompwijkse Boys 0-0 Bemardus speelde tegen de koploper een goede wedstrijd. De Hazerswoudse verdediging hield onder leiding van een goed keepende Don van der Voort stand en lijkt de stijgen de lijn voort te kunnen zetten. Aan de kant van de Stompwii- kers werden Theo van ae Bosch en Hans Disseldorp node gemist. SJZ MMO 04) Beide ploegen hadden vrede met de jiuntendeling; niemand verdiende de winst. In een matige wedstrijd heersten kee pers Jan Van Leeuwen en Marco van Nierop. VNL - Oranje Groen 0-0 Oranje Groen miste Bert Jan de Ridder en dat betekent meestal dat broer Johan ook niet helemaal uit de verf komt. VNL probeerde een verse achterhoede uit, waarin Remon Heijer, Gert Jan de Graaf, Ton Lakenberg en Sjoerd Mentink zich verdien stelijk maakten. Alkmania - Kickers '69 0-1 (OO) Kickers beheerste de eerste helft, maar na rust drong Alk mania aan. Jos Overdevest scoorde desalniettemin een half uur voor tijd de Leimui- dense treffer en men was het er niet over eens of de treffer genoteerd moest worden als een mislukte voorzet of een prachtig indraaiende bal. Warmunda - Leidse Boys 2-3 (01) De toeschouwers in Warmond hadden de goede wedstrijd uit gezocht. Na de eerste treffer van Peter Kooien, breidde Ton de Wit de Leidse voor sprong uit; 0-2. Een minuut la ter bracht Sjaak Zwetsloot Warmunda naderbij, maar Pe ter Kooien liet in samenwer king met Warmonder Gerard van Tongeren de derde Leidse treffer aantekenen. Door een strafschop te benutten bepaal de Vincent de Winter de eind stand op 2-3. VNA ZLC 0-5 (03) Volgens Bram Bronsgeest be gon ZLC na wat tegenslagen gisteren aan een nieuwe perio de. Met oud-Lugdunumkeeper Wil de Vos in doel bleek een goed begin het halve werk. De Ed Klink, Paul Harteveld en Hans de Kruyf. LEIDEN In de afdeling Leiden heeft Meerburg tegen mede-degradatiekandidaat Woubrugge de eerste volle winst behaald; 1-0. Door het verlies dat TAVV leed tegen SVLV (1-2) en door de eigen 1-0 winst op LSVV '70 verste vigde MVKV de koppositie. Meerburg Woubrugge 1-0 (1-0) Woubrugge was zaterdag ze ker niet de mindere ploeg, maar Meerburg voetbalde slim vanuit de verdediging. De eni ge treffer, die op naam kwam van Paul Snijders, werd ook vanuit de achterhoede opgezet. Snijders kwam alleen voor de Woubrugge-keeper en schoof de bal langs hem het doel in. TAVV - SVLV 1-2 (1-2) Enigszins tegen de verhouding in kwamen de Voorschotena ren binnen twintig minuten op een 0-2 voorsprong. Jan Zoete melk rondde voorbereidend werk van Leo Zandbergen af en vijf minuten later kopte Je roen Ahling een loepzuivere corner van Zoetemelk in. Kees Reijngoud bepaalde rust- en eindstand na een knappe solo op 1-2. De „forse" tweede helft leverde geen treffers meer op. LSVV '70 MVKV 0-1 (0-1) „We hebben geen wereldteam, maar de winst was vandaag denk ik te danken aan Het Geluk Van De Koploper", wist MVKV'er Ron van de Kolk na de nipte winst op de Leidse studenten. Na het doelpunt van Gijs Oudshoorn drukte LSVV het stempel op de wed strijd, maar „door onkunde en pech kunnen we tegenwoordig de kansen niet meer afdwin gen. We voetballen aardig, maar we falen voorin. De lol is er eigenlijk wel af voor ons; we moeten nu zelfs gaan op passen voor de ploegen die on der ons staan", was het Leids commentaar. KRV - GWS 1-0 (1-0) Ook KRV kroop zaterdag door het oog van de naald. In de zesde minuut verzilverde Kees Kuyt een vrije trap, nadat er jegens René Houwer een over treding was begaan. Dat GWS niet tot scoren kwam, was wat de Katwijkers betreft te dan ken aan doelman Teun van Duivenbode, „die zich niet had hoeven schamen als hij er een paar had doorgelaten". Alphia Kagia 3-3 (2-1) Uiteindelijk was een gelijkspel wel overeenkomstig net spel- beeld, maar Kagia heeft kan sen gehad om de wedstrijd te beslissen. Via Jan Martens en Kees van Raamsdonk kwamen de Alphenaren op een 2-0 voorsprong, maar Kagia kwam overtuigend terug. Erik van de Berg, Richard Trompert et) Lex de Ree bogen de achter stand om in 2-3. Door een tref fer van Kees van Raamsdonk deelden de ploegen uiteinde tweede op de ranglijst. Tweede klasse SVOW kreeg sinds tijden te genstand van enige betekenis. Hoewel de ploeg uit Oude We tering HVz via Wilco Klom] en Leo Verhaar op een 0- achterstand zette, kwamen de Zoeterwoudenaren door Leen Ditmars (penalty) angstig o-Ss dichtbij; 1-2. In een saaie wed strijd hield Kickers' '69 de winst in eigen huis door VNl u te verslaan. Jacq Bleeker en l Johan Smeins scoorden ieder V twee keer. Ook LFC en ZLC werkten ongeïnspireerd hun treffen at Chris Blok opende de score voor LFC, maar ZLC trok door treffers van Iwan Haf (twee keer) en Wim Gublef 'aan het langste eind; 1-3. Wai SJZ in de vorige ontmoeting de sterkste, dit keer won Ab benes de „altijd derby-achtige wedstrijd". Peter te Meres, Martin Honkoop en Rob Cor- nelissen bepaalden de 3-0 rust stand, waarna Johnnie van Weerlee SJZ al snel na rust met twee treffers bijna terug in de race bracht; 3-2.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 14