A a Michels geeft Peper nieuwe problemen 'miniburo' Lars Elstrup scoort eindelijk Poolse winst in oefenduel UEFA schorst Fransman voor zeven duels ff -t&g CeidAcSoutmit eidaeSou/tatu 'aff in een ,tig parket ipordwijk ïhlemiel" lick Boys itgebekerd KANOBOND BIJNA IN BESTUURSCRISIS EINDE VOOR WIELERPLOEG EYKELKAMP WACHT AF Dit 'miniburo' is voor u wanneer u ons een nieuwe abonnee opgeeft De stevige cassette meet slechts 8 x 12 cm en bevat een schaar, een nietmachine met nietjes, een linaal(tje), paperclips, plakband in houder, vlaicgom, lijm, een en een mesje. De nieuwe abonnee wordt hartelijk onthaald: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. Noteer als nietme abonnee ingaande Naam:. Adres:. Poslcode/plai Telefoon:(voor controle bezorging) Deze ontrangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnement betaald per 0 maand automatisch betalen f 23,04 0 kwartaal acceptgiro f 68,93 Stuur als dank het 'miniburo' aan: Naam:Voor Adres: Postcode/plaats Stuur deze bon ingevuld aan de Leidse Courant, Antwoordnummer 998, 2500 Vd Den Haag (postzegel betalen wij). MAANDAG 17 NOVEMBER 1986 PAGINA 11 no opgepakt wegens fraude CENSACK Henry Rono, al acht jaar houder van het drecord op de 3000 meter, is zaterdag in Hackensack, New Iopgepakt door de politie wegens fraude. De Afrikaan erde twee banken op te lichten voor 300 dollar. Rono (34), I glorietijd ook de snelste op de 3000 steeple en de vijf en ilometer, vroeg in beide zaken negen biljetten van 100 doL I te wisselen in kleinere coupures, maar gaf in beide geval- jchts een rolletje van zes 100 dollar-briefjes. {SEL Het is de vraag jn-Marie Pfaff woensdag russel het doel van het ich elftal zal verdedigen EK-kwalificatiewedstrijd j-oep 7 tegen Bulgarije, yerkgever, Bayern Mün- wil dat Pfaff morgen- I aantreedt in het beker- in en tegen Fortuna Düs- rf. De Belgische bonds- Guy Thys, die vandaag (electie in Brussel verza- wil dat Pfaff het van- beginnende trainings- i bijwoont en niet zoals rn Mllnchen voorstelt on- ;eekt om in Düsseldorf te p. Thys: „Ik zal niet ac- j-en dat Jean Marie tijde- iet trainingskamp zal on- Jean-Marie Pfaff derbreken. Als hij dat doet is het uitgesloten dat hij woens dag wordt opgesteld. Als hij voor Bayern München kiest is de kans groot dat ik in de toe komst geen beroep meer op hem zal doen". Guimaraes aan winnende hand LISSABON Vitoria Guima raes blijft in de hoogste afde ling van het Portugese voetbal in de top meedraaien. De te genstander van FC Groningen in de derde ronde van het toernooi om de UEFA-beker won gisteren met 2-0 van Sal- gueiros. Guimaraes heeft na elf wedstrijden achttien pun ten, evenveel als FC Porto, dat tegen stadgenoot Boavista op 1-1 bleef steken. Guimaraes en Porto hebben een punt minder dan koploper Benfica, dat met 2-0 won van Academica. Voorzitter Antero Silva Resen- de van de Portugese voetbal bond zei zondag na een lang durige vergadering, dat bonds coach Seabra voortaan weer de spelers mag kiezen die hij wil. De schorsing van alle in ternationals, die na de wereld titelstrijd in Mexico ruzie kre gen met de bond over geld, werd echter niet opgeheven. „Maar we zullen ons tolerant opstellen", zei Resende, „als het nationale team in februari de belangrijke wedstrijd tegen Italië speelt in kwalificatie- groep 2 voor de Europese titel strijd". de derde minuut je door scheidsrechter «wart ruim bemeten tshirt uretijd, was het zater- ocryt. jp sportpark Duinwe- SSSin, g nog niet duidelijk, etro/ thuisclub Noordwijk 'r schlemiel" uit de be- Jie bekerslag der ama- etP9,m i komen, of zou die n XL |er aangename rol aan 35.- bezoekende Geldrop len toebedeeld? De 1-2 inknikkende Ge- i 1 Brouns bepaalde in 3e minuut van het be- reffen tussen beide I amateurploegen dat fdwijk na afloop met jater achterbleef. Een I kater zelfs. Er zijn ers leukere zaken [baar dan in de twee- Knde van de „betaal- >ekercompetitie door imatéurteam te wor- itgeschakeld. Met 1-2 bijvoorbeeld, Den i verliezen was, zo re- rde ook Noordwijks ,er John Eelman zich tw0°' inderdaad een stuk met -ekkelijker geweest. iglan i wisten vandaag op wen. pand dat dit lot een I beide ploegen zou WC"' Lr. Moor Kot KUif* »n. Maar het blijft erg jammer om door jamateurclub te wov en L uitgeschakeld." agse zondagderdek- VCS heeft de laatste een reputatie van technische goed voet- de ploeg. Wat zater- werd bewezen op Ipark Nieuw-Zuid. De naars wipten het i" Quick Boys met 2- de districtsbeker. Te Hetgeen zo langfca- land gewoon is ge len voor de Katwij- FC Lisse (zondag) Ie voor een stunt door Iklasser Wilhelmus igen veld via straf- jpen uit te schakelen, sburgse Boys maakte fout en won met 1-3 SJC. Roodenburg ikelde de amateurs van enoord met 2-0 uit. dunum had de verlen- nodig om Ter Leede ligen veld te verschal- (1-2). NSV '46 scoorde le 117e minuut 0-1 bij stgeest. uyt op dreef ié Guyt begint zich nu d thuis te voelen in het cte crosswereldje. Na- hij eerder deze week 11e eindigde in het Bel ie Niel bewees hij dit ren eens te meer in de in het Brabantse op Zoom waar hij joede wedstrijd afsloot een 5e plaats achter iar Frank van Bakel. (menwerking e wandelgangen wordt [al voorzichtig over ge loken en als het aan &V-coach Titus Flapper jt, komt het er ook: een Iftenwerkingsverband ksen de drie promotiedi- feeploegen die de „Leid- f regio rijk is. Met als (el uiteraard om de kan- op een eredivisie aats te vergroten. De irby tussen de belang- jkste van de drie eindig- I dit weekeinde in een jerwinning van MSV 7-43) op Grasshoppers, tiden ging met de nak- in- over de sloot in Dor- I Jecht (68-73), en voor \VO was de winstmarge 'lfs nog krapper: 68-71. UTRECHT De afgevaardigden van de kano- bond (NKB) hebben een voor afgelopen zater dag uitgeschreven buitengewone algemene le denvergadering, staande de bijeenkomst, omge zet in een hoorzitting. Ze vonden het door het bestuur uitgebrachte beleidsplan 1987-1992, hoofdpunt van de agenda, te mager om zich za terdag in Utrecht te binden aan deze dertien pagina's tellende notitie van het bondsbestuur. Hoewel door deze omzetting de bijeenkomst zijn officiële karakter verloor dreigde er toch een bestuurscrisis. Die evenwel werd bezworen door voorzitter Jacobs. In een tussenrapport van een commissie 6 aan het bondsbestuur op 15 februari 198 werd onder meer gezegd dat dit college zich te veel met details bezighoudt en amper tot werkelijk besturen komt. De com missie vreest dat als niet wordt ingegrepen in de bond (inmiddels 8500 leden) de chaos zal gaan heersen. Helm voor IJzendoorn ROTTERDAM Toon IJzendoorn, de vorige week tijdens de gestaakte wed strijd met FC Den Haag getroffen ver zorger van Excelsior, was gisteren hersteld langs de lijn present bij de bekerzege van Excelsior tegen SC Veendam. Bij wijze van preventiemaatre gel ontving hij van een carnavalsvereni ging uit Gouda een helm. PSV riep via de lichtkrant zijn supporters op komend weekeinde thuis te blijven en niet naar Den Haag te reizen. Lars Elstrup scoort zijn tweede treffer in het duel met Heracles en brengt daarmee zijn seizoentotaal op zes doelpunten, Inclusief Europa Cup- «n vriendschappelijk voetbal. ALMELO De enorme vormcrisis, waarin Feye- noord momenteel ver keert is ook in het beker duel tegen Heracles schrijnend 'aan het licht gekomen. De Rotterdam mers haalden wel de der de ronde (1-3), maar over tuigend ging dat bepaald niet. De laagst geklasseerde ploeg uit het gehele betaalde voet bal, zette Feyenoord meer dan een uur lang het mes op de keel. Weliswaar werkte de formatie van Israel nog in de eerste helft een door een vroe ge treffer van Degenaar opge lopen achterstand weg via Hofman, maar een goede voortzetting bleef achterwege. Lars Elstrup redde echter zijn team. De Deen, die dit seizoen pas vier keer had gescoord, haalde tweemaal doeltreffend uit en scoorde daarmee einde lijk weer eens. Heracles had in de tweede helft zelfs geruime tijd het beste van het spel en kreeg door toedoen van Schepers en Galgenbeld, met wie Duut de grootste moeite had, zelfs een uitgelezen mogelijkheid om voor de tweede keer een voor sprong te nemen. Duut bracht tot twee maal toe op de doel lijn redding. Vier minuten la ter viel de treffer onverdiend aan de andere kant. Elstrup had succes na voorbereidend werk van Hofman en Taha- mata. Voor Heracles was dat de doodsteek. Binnen vier mi nuten stond er ook al 1-3, toen Elstrup goed van zijn bewaker Degenaar wegdraaide en de bal diagonaal langs doelman Tukker knalde. Dat was sneu voor Heracles en camoufleerde slechts de problemen bij Feye noord. SC Heracles - Feyenoord 1-3 (1-1): 4. Degenaar 1-0, 22. Hofman 1-1, 69. El strup 1-2, 73. Elstrup 1-3. Scheids rechter: Van der Niet. Toeschouwers: 4500. Gele kaart: Degenaar (Hera cles). HILVERSUM Bonds coach Rinus Michels heeft bij de loting voor de derde ronde van het toernooi om de KNVB-beker, die voor woensdag 11 maart op de agenda staat, de Rotter damse clubs Excelsior, Sparta en Feyenoord alle een thuiswedstrijd be zorgd. Daarbij rolden on der het toeziend oog van competitieleider Jan Huy- bregts ook nog twee risi co-duels uit de koker. Feyenoord krijgt FC Den Haag, dat door burge meester Peper enige tijd in Rotterdam ongewenst is verklaard, op bezoek en Sparta treft op Spangen bekerhouder Ajax. Competitieleider Jan Huy- bregts verklaarde na de loting dat hij naar een „speelklare" oplossing zal streven. „Er zit voldoende ruimte in het pro gramma om één of twee wed strijden eventueel naar een andere datum te verplaatsen. Deze bekerronde is nog zo ver weg dat bovendien de kans be staat dat tegen die tijd van boycot-beslissingen van ge meentezijde geen sprake meer zal zijn". Pim van de Meent van FC Den Haag reageerde gister avond redelijk verheugd op de loting van de KNVB-beker, die zijn club in een uitwed strijd aan Feyenoord koppelde. „Uitstekend", zei de technisch directeur. „Je hebt de tegen standers nu eenmaal niet voor het uitkiezen. Natuurlijk zijn Huybregts et zwakkere clubs te beden- kén. Maar dit is toch een aan trekkelijke wedstrijd voor het publiek. Omdat de wedstrijd pas in maart is, kan ik er nu nog weinig zinnige dingen over zeggen. Feyenoord draait nu niet zo soepel, maar over Bewondering De Amerikaan Mike Hall bracht de titel in de 125+-klasse op zijn naam tijdens de we reldkampioenschappen poweriifting in Den Haag. Hetgeen gezien het uiterlijk van de 174 kilo wegende Amerikaan geen verwondering wekte. Wel bewondering. Foto Miian Konvalinka. DEN HAAG De gastrenners-wielerformatie voor het komende seizoen door de problemen Batavus, die vorig seizoen drie wereldkampioe- bij de fietsenfabriek, die eerder had besloten nen (Cordes, De Vries en junior Zanoli) voort- voor 1987 alleen nog maar materiaal te sponso- bracht, is opgeheven. Ploegleider Piet Hoekstra ren. Hoekstra had voor 1987 aanbiedingen van heeft zijn renners eind vorige week ingelicht verschillende andere geldschieters. Maar geen over het gebrek aan een goede financiële basis van hen kon garanties geven voor de lange ter- t mijn. drie maanden wellicht juist weer wel". En dan tot slot: „Ik denk alleen dat burgemeester Peper dit niét zo leuk zal vin den". En penningmeester Hans van Muijen: „Dit is na tuurlijk een financiële meeval ler". Peper De loting voor de derde ronde is DS'79 - FC Utrecht Feyenoord - FC Den Haag Excelsior - FC Twente FC Den Bosch - PSV Sparta - Ajax Vitesse - De Graafschap FC Groningen - Geldrop VVV - Fortuna Sittard WARSCHAU Het Poolse elftal, woensdag in Amsterdam te genstander van Nederland in een kwalificatieduel voor de Euro pese titelstrijd, heeft gistermiddag een oefenwedstrijd tegen der- de-divisieclub Elena Torun gewonnen. Polen won met 5-0. Bij rust was de stand 2-0. De doelpunten kwamen Tarasiewicz (2), Ptak, Dziekanowski en Urban. Bondscoach Lazarek kon niet alle spelers testen voor de trip naar Amsterdam. De in buiten landse dienst spelende Wlodzimierz Smolarek (Eintracht Frank furt), Roman Wojciecki (FC Homburg) en Zbigniew Boniek (AS Roma) voegden zich vandaag in Amsterdam bij hun landgeno ten. Lazarek heeft nog niet laten weten welke spelers van de achttien geselecteerden hij thuislaat voor het duel tegen Oranje. Polen - Elena Torun 5-0 (2-0), 27. Ptak 1-0, 40. Tarasiewicz 2-0, 55. Urban 3-0, 61. Dziekanowski 4-0. 64. Tarasiewicz 5-0. Opstelling Polen: Kazimierski (Wandzik); Pawlak, Przybys (Prusik), Krol en Wdowczyk; Matysik, Karas (Urban), Tarasiewicz en Dziekanowski: Ptak (Fur- tok) en Koniarek (Lesniak). veld was gestuurd. Kidiatoelin van Spartak Moskou werd voor een rode kaart in dezelf de wedstrijd voor vier Europa Cup wedstrijden uitgesloten. Antonio Carvalho, een speler van Guimaraes, de tegenstan der van FC Groningen in de derde ronde van het toernooi om de UEFA-beker, werd we gens een rode kaart in het duel tegen Atletico Madrid op 5 november voor drie wed strijden uitgesloten. De naam van René Eykel- kamp kwam niet op de UEFA- lijst van schorsingen voor. De' aanvaller van FC Groningen kreeg in de tweede ronde van het toernooi om de UEFA-be ker twee keer de gele kaart. Zowel in de thuis- als in de uitwedstrijd tegen Xamax Neuchétel ontving hij een waarschuwing. Hij verwachtte zelf voor één duel te worden geschorst.Dat zou betekenen, dat hij 26 november in het Oosterpark-stadion in de eer ste wedstrijd van de derde ronde tegen Vitoria Guimaraes aan de kant zou moeten blij ven. Het bestuur van FC Gro ningen liet gisteren weten niets van de UEFA te hebben vernomen over een mogelijke kwijtschelding van één van de twee ..kaarten en de bijbeho rende straf. ZURICH De tuchtcommis- sie van de Europese Voetbal Unie (UEFA) heeft de Franse voetballer Eric Bellus van Toulouse voor zeven wedstrij den geschorst. Bellus kreeg de schorsing, één van de zwaarste in de geschiedenis van het Eu ropese voetbal, omdat hij in de wedstrijd Spartak Moskou - Toulouse op 5 november voor strijd om de UEFA-beker we gens handtastelijkheden tegen twee Russische spelers, uit het René Eykelkamp hoorde niets van de UEFA. Ook niet dat zijn twee gele kaarten waren kwijt gescholden. FC Groningen ver keert dus nog in onzekerheid over zijn inzetbaarheid in het Europa Cuptretfen met Vitorio Guimaraes

Leidse Courant | 1986 | | pagina 11