Bouw sporthal op NAL-terrein zeker IÉ Bedrijfsleven Rijnstreek moet krachten bundelen Raad Nieuwkoop akkoord met hogere belastingen LEIDEN OMGEVING CeidaeSouto/nt VRIJDAG 14 NOVEMBER 1986PAGINA 12 Autospuiteri j moet sluiten DEN HAAG/LEIMUIDEN De autospuiterij annex garage van de heer T. Kolijn in Leimuiden moet sluiten. Dat vinden B en W van Leimuiden. Kolijn, die ongeveer een jaar gele den met het bedrijf aan de Westerdijk 32b begon, heeft nog steeds geen hinderwetvergunning bij de gemeente aange vraagd. De zaak kwam gistermiddag aan de orde tijdens een zitting van de Raad van State. Kolijn is tegen het bevel tot sluiting in beroep gegaan. Omdat de werkzaamheden van de spuiterij nogal wat ge- luids- en stankoverlast geven, had Kolijn wel een vergun ning aan moeten vragen. Bovendien worden stof en andere afvaldeeltjes zonder goede filtering aan de lucht prijsgege ven. Omdat Kolijn nog altijd verzuimd een vergunning aan te vragen heeft het college nu een bevel tot sluiting gegeven. De eigenaar van het huis dat aan de autospuiterij grenst, heeft bij de gemeente geklaagd over geluids- en stankover last. In de directe omgeving van het bedrijf zijn verder geen woonhuizen. Iduna viert derde lustrum ZOETERWOUDE Het Zoeter- woudse koor Iduna bestaat 15 jaar. Dat wordt morgenavond gevierd met een dienst om 19.00 uur in de Christus Dienaarkerk. Na afloop van die dienst komen koorleden, oud-koorleden, combo en tekst groepen nog even bij elkaar voor een gezellig samenzijn en om een terugblik te werpen op de periode 1971-1986. Het zangkoor is ont staan in de periode rond pasen 1971. De heer H.J.C. Paardekooper heeft toen met de zogenaamde Emmausmis als het ware het start schot gegeven voor het ontstaan van het jongerenkoor, dat later is omgedoopt tot „eigentijdskoor". PROMOTIECAMPAGNE ROELOFARENDSVEEN ROELOFARENDSVEEN Met behulp van een grote hoogwerker is gisteren aan de Roelofarends- veense watertoren de constructie aangebracht, waar aan vandaag twee meer dan twintig meter hoge tul pen zijn bevestigd. Deze grootste tulpen ter wereld vormen het komend jaar het promotielogo van Roe- lofarendsveen. De Koninklijke Algemene Vereni ging voor Bloembollencultuur stelde gisteren spe ciaal opgekweekte bloeiende tulpen ter beschikking van het promotieteam. De gemeente Alkemade heeft er inmiddels voor gezorgd dat deze tulpen een plaats je kregen rondom de watertoren. Burgemeester A.H. Meerburg zal de tulp-op-de-watertoren morgenmid dag om 13.30 uur officieel onthullen. Daarna gaan de poorten open van een grote bloemen- en planten- show, gecombineerd met een beurs van de plaatselij ke winkeliers in Veiling EMM. Deze beurs wordt tussen 14.15 en 14.30 uur door Sinterklaas en Zwarte Piet-parachutisten geopend. Bijna 70 werkstukken op huisvlijtexpositie ZOETERWOUDE Bijna 70 werkstukken werden gisteravond beoordeeld in „Ons Huis" in Zoeterwoude-dorp tijdens de jaarlijkse huis- vlijttentoonstelling. De resultaten van vele hon derden uren noeste arbeid waren daar te be zichtigen. De prijswinnaars van de huisvlijtten- toonstelling zijn: meisjes tot en met 18 jaar: Wij- nanda Brückner, paardjes van keli; jongens tot en met 18 jaar Stephan Brückner, potloodteke ning; heren: K.J. van Muijden, pentekeningen; heren 65+: J. Brückner, koperwerk; dames: Elly de Hoop, baby-pop met uitzet; dames 65+: G.F. Hulsbos-Van der Loo, sprei. De bazar waarop de spullen verkocht worden en waar van de opbrengst ten goede komt aan het jeugdwerk en het ondeyhoudsfonds van de mo numentale dorpskerk is vandaag geopend tot 24.00 uur. Botsing in Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN Een 33-jarige Alphen F- is gisteravond in ziekenhuis Rijnoord opgenomen een botsing op de kruising Eisenhowerlaan-Hoorn- Bernhardlaan. De man botste in zijn auto tegen voertuig bestuurd door een 23-jarige vrouw uit Zoel meer. Beide automobilisten verklaarden door het gr ne verkeerslicht te zijn gereden. De auto's raakten herstelbaar beschadigd. De politie vraagt getuigen het ongeval zich te melden (01720-93941). Inbraken in woningen NOORDEN Uit een woning aan de Simon van pelweg in Noorden is gisteravond een geldbedrag ongeveer honderd gulden ontvreemd. In Woubrugg gisteravond tussen kwart voor en kwart over negen gebroken in een woning aan het Beatrixplantsoen. zijn binnengekomen door een raampje te forcei Vanmorgen was niet bekend wat uit de woning is w genomen. OPEN HUIS MOET NAAR DE WIP TER AAR Het NAL- terrein in Ter Aar wordt bebouwd met een sporthal en jongerencentrum Open Huis wordt ondergebracht in sportzaal De Wip. Dit werd gisteravond, zoals verwacht, met acht tegen vier stemmen besloten door de gemeenteraad van Ter Aar. Gemeentebelan gen en CDA stemden voor, VVD en Progressief Akkoord waren tegen. De bibliotheek verhuist niet naar De Wip, maar mag in het huidige onderkomen blijven. Scholen zullen geen gebruik maken van de nieuwe sporthal, maar van De Wip. De belangstelling voor de urenlange discussie was zeer groot. Veel omwonenden van sporthal De Wip en jongeren van Open Huis woonden de vergadering in de bomvolle en rokerige raadzaal bij. Namens 111 bewoners protesteerde de heer W. Dekker nogmaals te gen de vestiging van Open Huis in De Wip. De buurt is bang voor overlast die het jon gerencentrum mogelijk zal veroorzaken. Ook wees Dek ker nog eens op de volgens hem gebrekkige inspraakpro cedure. Volgens Dekker is door de gemeeente met de be woners overleg gevoerd om de schijn van democratisch han delen op te houden. Dekker haalde ook uit naar het CDA. „Het CDA is niet gevoelig voor signalen uit de samenle ving", zo betoogde hij. Volgens Dekker zijn de woorden van het CDA-Ter Aar inhoudsloos. Ook de VVD en het PAK uit ten ongezouten kritiek op de manier waarop het college van B en W de bevolking van Ter Aar heeft geïnformeerd over de plannen. „U heeft de bewo ners met inspraakavonden in de watten willen leggen, maar het bleken de luren te zijn", zo meende VVD'er H. Roeien. Hij zei het vreemd te vinden dat niet wordt gekeken naar de meer dan 100 bezwaren. „We moeten rekening houden met de jeugd. Eerst beloven we ze een nieuw onderkomen, nu moeten ze naar De Wip. We hebben verwachtingen gewekt bij de jeugd". A. Deudekom (PAK) noemde de gevolgde in spraakprocedure onvoldoende. Wethouder mevrouw V. Born (VVD), tegenstander van het collegevoorstel, merkte op dat er naar anderen moet worden geluisterd. „Jongeren worden niet begrepen en er wordt ook niets aan ze gevraagd". „Wij hebben wel degelijk naar de mensen geluisterd", aldus CDA-fractievoorzitter A. van der Vliet. „De mensen gebrui ken de inspraakavonden al leen voor hun eigen belang. Als de inspraak niet meer in hun straatje past, dan hebben ze kritiek op de inspraak". Van der Vliet verweet de om wonenden van De Wip dat zij de jongeren niet netjes hebben bejegend. Burgemeester P. Verhoef verklaarde dat hij de afgelopen weken veel verwij ten heeft moeten slikken. „Daar ben ik zeker niet onge voelig voor". De Wip In maart van dit jaar besloot de gemeenteraad van Ter Aar dat sportzaal De Wip zou wor den vergroot en dat de stich ting Open Huis (nu gehuisvest in de bouwvallige Ringhoeve) een splinternieuw onderko men zou krijgen. Maar enkele maanden' later kwam het col lege van B en W ineens met geheel andere plannen. Op het NAL-terein moest een sport hal komen en Open Huis on dergebracht in De Wip. Vol gens burgemeester Verhoef was deze verandering van plannen noodzakelijk. „In 1975 heeft het college van B en W schriftelijk verklaard dat De Wip nooit meer zou worden Het NAL- terrein in Ter Aar waarop de omstreden sporthal zal worden gebouwd. vergroot. Bezwaren tegen uit breiding van De Wip zullen daarom altijd worden gehono reerd". Tegen een vergroting van de sportzaal zijn veel be zwaren te verwachten. Verder onstaat volgens Verhoef een tekort van 147.000 gulden wanneer De Wip wordt ver groot. Bij nieuwbouw voor Open Huis valt een financieel gat van twee ton. In totaal bij na 350.000 gulden. Daarop werd uitgeweken naar het NAL-terrein. Volgens Verhoef kan daar voor 1,5 miljoen gulden een sporthal worden gebouwd. Er is bij dit plan een tekort van 48.275 gul den dat, zo meent de burge meester, gemakkelijk kan worden opgevangen. „Ter Aar besteedt per inwoner 28 gul den aan sport per jaar, verge lijkbare gemeenten 62 gulden. Voor 6 gulden fheer per inwo ner worden alle risico's opge vangen", betoogde hij. Het raadslid Roeien zette vraagte kens bij de berekeningen van Verhoef. Hij zei dat nu de scholen geen gebruik zullen maken van de nieuwe sporthal een tekort van 173.000 per jaar zal ontstaan. Verhoef wees deze rekensom als niet rele vant van de hand. De VVD'er rekende Verhoef verder voor dat diens plannen in totaal 2,5 miljoen gulden kosten, terwijl het eerste plan (dat door de ge meenteraad in maart werd aangenomen) een investering van 1,8 miljoen gulden vergt. Roeien was het ook niet eens met het bedrag (50.000 gulden) dat is uitgetrokken voor aan passing van De Wip voor de jongeren van Open Huis. Vol gens hem moet het gebouw zeer goed worden geïsoleerd, zodat de omwonenden geen last hebben van het geluid. Roeien zei te verwachten dat aanpassing van het gebouw veel duurder dan 50.000 gul den zal zijn. Verhoef beloofde een gedegen onderzoek naar geluidsoverlast en zei dat het gebouw goed zal worden geï soleerd. „Wat het ook mag kosten". De burgemeester wees erop dat Open Huis al leen bij uitzondering een disco mag örganiseren. Ook mogen geen alcoholische dranken worden verkocht. Roeien was niet overtuigd en besloot met: „Het bouwen van een kolos op het NAL-terrein is een blun der". „De VVD weet niet wat ze wil", verweet CDA'er Van der Vliet zijn coalitiegenoot. „Uit bouw van De Wip kost 1,4 mil joen gulden, dat is te veel". Van der Vliet benadrukte dat Open Huis een jeugd-buurt- huis is. „Voor disco moeten ze maar naar De Schakel in Lan- geraar gaan", merkte hij op. Volgens de CDA'er is er in Ter Aar zeer grote behoefte aan een sporthal. „We hebben een flinke reservepot voor sport- voorzieningen en die moeten we op tijd gebruiken". W. van Tol, fractievoorzitter van Ge meentebelangen, betoogde dat zijn partij altijd al heeft gezegd dat de Ringdijk geen goede plek is voor Open Huis. „Het geld voor de verbouwing van De Wip is bijna voldoende voor een nieuwe sporthal". Op voorstel van Van der Vliet en Van Tol werd besloten dat de bibliotheek niet hoeft te ver huizen naar De Wip. Verhoef wide deze mogelijkheid open laten. De burgemeester onthulde gis teren dat het Energiebedrijf Rijnland (EBR) het NAL-ter- reiri bijna had gekocht voor de bouw van een kantoor. Dit zou Ter Aar 40 arbeidsplaatsen hebben opgeleverd. Maar we gens de reorganisatie van de Zuidhollandse energiebedrij ven trok het EBR zich uitein delijk terug. „Jammer", aldus Verhoef die zei dat een „kan- toorbestemmming" eigenlijk toch het beste is voor het NAL-terrein. Alphense sportvelden worden gerenoveerd ALPHEN AAN DEN RIJN Uitbreiding van de gemeentelijke automa tisering, geld voor de Al phense sportstichting om sportvelden te renoveren en een bedrag voor de et nische minderheden zijn zaken die hoog genoteerd staan op het onlangs gepu bliceerde prioriteitenlijstje van burgemeester en wet houders van Alphen. Alphen reserveert sinds kort ieder jaar een half miljoen voor nieuw beleid. Door ren tevoordeel kan er volgend jaar nog eens 75.000 gulden extra uitgegeven worden. Van dat bedrag zullen enkele eenmalige uitgaven worden gedaan zoals 25.000 voor et nische minderheden, appara tuur voor de GG en GD tot 10.000 gulden, een vervan ging van de auto van de brandweerofficier van dienst voor 27.000 en een vervan ging van de auto voor de bo des voor 13.000. Van het structurele bedrag van 500.000 gulden is al een deel uitgegeven aan onder meer basiseducatie, de stich ting Christelijke nazorg, de inrichting van de nieuwe bi bliotheek en de kosten voor de zondagsbediening van de bruggen. De rest van het be drag gaat onder meer naar de sportstichting, die 87.000 gulden nodig heeft voor re novatie van de sportvelden, aanschaf van nieuw materi aal, zwembadvoorzieningen, hockeydoelen en een pols- stokhoogspringinstallatie. Openbare werken krijgt 100.000 gulden voor de res tauratie van de Julianabrug. Daarnaast is geld beschik baar voor sanering van groen en bomen in het cen trum en de aanleg van riole ringen in Aarlanderveen en vervanging hier van in de- Emmalaan. Vervanging van het Carril- lon in de Adventskerk, ter rasmeubelen voor zwembad De Hoorn, een fietspad langs de Hoge Dijk, het ophogen van speelplaatsen en saneren ervan konden geen doorgang vinden. Daarvoor ontbrak het geld. ALPHEN AAN DEN RIJN „De kansen in de regio Alphen om zich te ontwikkelen tot het centrum van de zoge naamde Gouden Drie hoek zijn legio, maar daar moeten bedrijfs leven en overheid wel op inspelen". Dit zei S. van Keulen, directeur van het onderzoeksbureau FRONS, gisteravond tij dens een bijeenkomst voor ondernemers en vertegenwoordigers van gemeenten en provincie in Alphen aan den Rijn. Hij was één van de spre kers die erop wezen dat het van belang is dat de bedrijven in de Rijn streek hun krachten moeten bundelen. Van Keulen reageerde hier mee op de vraag wat de eco nomische mogelijkheden zijn van de Rijnstreek, ofwel „Gouden Driehoek" (het ge bied tussen Utrecht, Haarlem en Leiden, met in het cen trum Alphen) en hoe die in de praktijk kunnen worden gebracht. Commissaris van de Koningin S. Patijn en ge deputeerde T. Jansen hieven échter een waarschuwende vinger met de mededeling dat de provinciale overheid nauwelijks of geen financiële steun zal verlenen. Van Keulen was een van de zes sprekers, die gisteravond aan het woord kwamen tij dens een discussie-avond, ge organiseerd door het Interge meentelijk Overlegorgaan Rijnstreek (IGOR). De dis cussie werd door zo'n 150 be drijven en vertegenwoordi gers van gemeenten en pro vincie bezocht. De sprekers kwamen unaniem tot de con clusie, dat er „haast te veel mogelijkheden tot ontwikke ling zijn om op te noemen". Verschil van mening was er meer over de waarde van de diverse tips die gegeven wer- Samenwerking Alle sprekers wezen op de gunstige ligging van de Rijn- RW 11 binnen drie jaar klaar ALPHEN AAN DEN RIJN De nieuwe rijks weg 11 tussen Bodegra ven en Leiden is binnen drie jaar klaar. Deze be lofte deed gedeputeerde T. Jansen gisteravond tij dens de discussie-avond aan een ondernemer uit Langeraar, die zijn zor gen uitsprak over het iso lement van de Rijnstreek als gevolg van de slechte verbindingen in dat ge bied. Binnen dezelfde pe riode is volgens Jansen ook de brug over de Ring vaart bij Leimuiden ver breed en het bijbehorende kruispunt aangepast. Over een derde knelpunt in de Rijnstreek, het ont breken van een tweede brug over de Rijn in Kou dekerk, zei hij: „Dat is een zaak van de gemeen te. De provincie heeft daar niets mee te maken". streek ten opzichte van Schiphol. „Goede internatio nale verbindingen zijn tegen woordig belangrijker dan na tionale", aldus economisch hoogleraar J. Lambooy. Van Keulen bepleitte op die plaats de gemeenschappelijke vesti ging van regionale transport bedrijven. Dat was slechts één van de vele samenwer kingsvormen die verschillen de sprekers als tip gaven. Onder anderen Lambooy en Van Keulen vonden dat be drijven in de Rijnstreek zich „nog te individualistisch op stellen". Volgens Lambooy is het heel goed mogelijk dat bedrijven uit dat gebied met elkaar producten kunnen maken „vanaf de grondstof tot en met de service". Een werkwijze die, zo leren de economische wetten, de marktpositie van bedrijven gunstig beïnvloedt. Meerdere sprekers bena drukten het belang van de snelle komst vart rijksweg 11 Mr. S. Patijn, commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, moest ondernemend Rijnland gisteravond teleurstellen: de provin cie zal zo goed als geen cent bijdragen aan het opzetten van nieu we activiteiten in het bedrijfsleven. tussen Bodegraven en Lei den. De wegen in en rond Alphen zijn volgens hen „te gevaarlijk en te omslachtig. Het duurt te lang voordat je in Alphen bent, of daar weer uit". A. Groenendijk, voorzit ter van de Vereniging van Ondernemingen in Alphen aan den Rijn (VOA), bepleit te de bouw van meer hotels, een congrescentrum en een cultureel centrum. „Alphen is voor veel inwoners geen werk- maar een woonstad. Zonder die voorzieningen is het het buitenhuis van de randstad, maar dan zonder logeerkamers. En dat is niet fijn om je vrije tijd in te be steden". Fietsroutes Ook kwam naar voren dat Alphen de toeristische moge lijkheden beter moet benut ten. In samenwerking met Leiden en Gouda kunnen er nog genoeg aantrekkelijke wandel- en fietsroutes wor den uitgezet, zo werd opge merkt. Voorwaarde is dan wel, dat zulke activiteiten worden gepromoot. „Zoals ook het bedrijfsleven in de Rijnstreek zich beter kan presenteren, en door samen werking betere dienstverle ning bieden", aldus A. Berk hout, secretaris van de Ka mer van Koophandel in Lei den. Volgens Van Keulen willen bedrijven in de Rijnstreek niet genoeg investeren. „Het is tegenwoordig zinvoller om nieuwe, dure producten te maken dan bekende, goedko pe zaken die efficiënt kun nen worden geproduceerd". „Het gaat nu meer om de kwaliteit, dan de kwantiteit", merkte Lambooy op. H. Milo weet dat deels aan het gebrek aan goedkope huisvesting voor beginnende onderne mers. „En financiering is voor ons juist het probleem". Oegstgeester directeur vrijgesproken ZWOLLE/OEGSTGEEST - De rechtbank in Zwolle heeft het schoonmaakbedrijf Iso b.v. uit Almere veroordeeld tot een boete van 192.204 gulden. De 58-jarige ex-directeur uit Aalsmeer kreeg een boete van 20.000 gulden. Een 38-jarige man uit Oegstgeest werd vrijgesproken wegens het ontbre ken van bewijs. Iso stond vorige week terecht vanwege be lastingfraude. Het bedrijf, een onderdeel van het Vediorcon- cern, zou in de jaren '80 tot en met 1983 volgens dé officier een bedrag van 2,264 miljoen gulden voor de fiscus verzwe gen hebben en dit bedrag werd dan ook als boete geëist. Schoolonderzoek in Haaswijk Jfrie OEGSTGEEST Een fa31 quête in Haaswijk moet wijzen wat voor soort one wijs er in deze nieuwboi wijk moet komen, christel s"£ katholiek of openbaar, vereniging Haaswijk heef ei de wijk 1300 formulie t", rondgebracht. Eind noveend' ber worden de resultabe van deze enquête verwaï ;ief' Met name de fractie van Ijis drong er in de gemeenter op aan in Haaswijk een derzoek te doen naar verlangde onderwijs, voorstel haalde het ech niet. De vereniging Hi als IllCl. VC1 tinging Ilc - wijk, niet te verwarren i jol de buurtgroep, heeft het derzoek thans, in de vcv van een enquête, ter toe genomen. Een leerling prognose heeft uitgewe dat er in deze wijk in ie< h geval een basisschool men" komen. Inmiddels heeft gemeente een drietal aanv ft g gen voor het stichten i d< een school ontvangen. D rooi aanvragen voldoen alle mp de wettelijke eisen en zo vat het Oegstgeester schol plan een katholieke, een p J testants-christelijke en r openbare school. Het sc 1 lenplan is ingediend in Haag, maar of er ministeri goedkeuring voor zal kon e]' is niet zeker. Op de enquêteformulie p wordt gevraagd naar aantal en de leeftijd van kinderen die men heeft, men vindt dat er een ba ers school in Haaswijk moet men, welke richting school moet hebben en we clu leermethode moet wonel i gehanteerd. Ook wordt bewoners gevraagd of zij kinderen naar een schoo Haaswijk zouden sturen er een van de gewenste ri ting komt. De onderzoel Pei willen tevens graag wetei men een kind naar een ar re school in Oegstg stuurt, als er in Haaswijk school van een niet gewer richting komt. En zo ja, n welke. Tenslotte vraagt n naar de godsdienstige ri J. ting. Na verwerking van gegevens worden de forn lieren vernietigd. ds Ouders blijven pleiten voor voetgangerstunne ROELOFARENDSVEEN „Het verleggen van het pro bleem van de ene beveiligde voetgangersoversteek naar de andere is geen eindoplossing". Dat schrijft mevrouw A.M. Houkes-van Emmerik aan het college van B en W van Alke made namens een aantal be zorgde ouders van de Vogel en Bloemenbuurt. Zij vinden dat er een veiliger oversteek plaats voor schoolgaande jonge kinderen op de Van Alkema- delaan moet komen. Hoewel mevrouw Houkes aan geeft verheugd te zijn met de nieuwe afstelling van de stop lichten voor voetgangers op de Van Alkemadelaan, is dat voor haar niet voldoende. Zij vraagt het college dan ook met klem de aanleg van een vdegangers- fietserstunnel nogmaals in overweging te willen nemen. Hoewel het college de kosten van een dergelijke tunnel op twee miljoen gulden raamt, denken de verontruste ouders dat de voorziening niet meer dan vier vijf ton hoeft te kosten. Zij gaan er daarbij vanuit dat de al bestaande dui ker ter hoogte van de Van Ruiten Conservenfabriek ge bruikt kan worden. Nogmaals wijzen de ouders erop dat de Van Alkemadelaan sterk het do" .1,^' karakter heeft van een gaande provinciale snelw gelet op de aansluitingen n Leiden enerzijds en Leira den anderzijds. „Gelet op de enorme files de rijkswegen zelfs buiten spituren, geven veel automo^em listen de voorkeur aan „beilinj langzaam maar zeker op bestemming te komen" i pompend te remmen", akfcer mevrouw Houkes. De gi van zowel woonwijken als dustrieterreinen in Alkem; zal er bovendien nog toe dragen dat het bestemmin verkeer in de toekomst alle maar toeneemt. NIEUWKOOP Met uit zondering van de PvdA- fractie, is de raad van Nieuwkoop gisteravond akkoord gegaan met de verhoging van de ge meentelijke belastingen, huren en tarieven met twee procent volgend jaar. De raad hield gisteren al gemene beschouwingen over de begroting voor 1987. De PvdA verzette zich echter tegen de stij ging van de lasten voor de burgers. Zij diende hier een motie over in die ech ter door geen van de ove rige fracties gesteund werd. De fractie van de PvdA vindt dat er door de gemeente Nieuwkoop te veel geld wordt opgepot en in fondsen wordt gestopt. Zij vinden dat dit geld beter gebruikt kan worden voor investeringen zoals de bouw van een overdekt zwem bad, bibliotheek en sporthal. Wethouder D. Boonstra echter antwoordde dat Nieuwkoop helemaal niet zo veel geld op pot. „Vergeleken met andere omliggende gemeenten hebben wij slechts geringe reserves. Het is nadrukkelijk onze be doeling om in die fondsen te sparen voor toekomstige in vesteringen". Ook een motie van de PvdA over de opstelling van een emancipatienota en een voor stel voor het handhaven van een apart lager tarief voor de reinigingsrechten voor alleen staanden werden door de an dere fracties in de raad ver worpen. Tenslotte stelde de PvdA-frac- tie een verhoging van de marktgelden met tien procent voor. De wethouder echter voelde daar niets voor. „Onze marktgelden zijn al aan de hoge kant in vergelijking met andere gemeenten". Evenals de VVD- en CDA- fracties, pleitte de PvdA nog eens voor een verbetering van de gemeentelijke voorlichting naar de burgers toe. Deze laat volgens hen in Nieuwkoop te wensen over. In dit verband zei burgemeester T.R. Seinstra dat er een proef zal worden gedaan met openstelling van de secretarie tot in de voora-

Leidse Courant | 1986 | | pagina 12