Overleg FC Den Haag met burgemeester Havermans Ook Grieken te sterk voor Hongarije VVCS praat met spelers FC Den Haa Tweede Engelse voetbalzege in voorronde ggggiy 3 Rob Clerc mede aan kop Nestor Jan Doggen kondigt afscheid aan Urian N breekt baanrecort l" Oefenduel bewijst: Mühren gewenst SPORT £eidóc0ou/U34it DONDERDAG 13 NOVEMBER 1986 PAGINj McEnroe en Leconte verrast in Londen LONDEN De derde dag van het Grand Prix-tennis- toernooi in Londen, betekende het einde van de aspiraties van twee van de favorieten. De als tweede geplaatste Fransman Henri Leconte ging onverwacht onderuit tegen de Israëliër Amos Mansdorf: 2-6, 7-6, 3-6. Ook John McEnroe haalde de volgende ronde van het evenement niet De Ame rikaan, succesvol in vier van de vijf toernooien die hij de laatste weken speelde, verloor in drie sets van de Australiër Pat Cash: 3-6, 7-5, 4-6. Pat Cash op Wembley bezig met het elimineren van John McEnroe. Europese winst L&T PALERMO Het heren tafeltennisteam L&T uit Eindhoven heeft gisteren de laatste acht van de strijd om de Nancy-Evans- beker gehaald. Op het Ita liaanse eiland Sicilië werd Tennistavolo Ragusa met 5-2 verslagen. De Roe meen Paul Haldan won drie partijen, Eric Noor en Ron van Spanje ieder een. Het Italiaanse team be stond uit de Finse num mer één Jokinen, de Belg met een Italiaanse pas poort De Prophetis en de Italiaan Silverti. Gymnaestrada troostprijs voor Amsterdam ROME Amsterdam, dat op 17 oktober in Lausanne naast de orga nisatie van de Olympische Spelen van 1992 greep, krijgt in 1991 toch een massaal sportevenement bin nen zijn muren. Het congres van de Internationale Gymnastiek Federa tie (FIG) besloot tijdens het congres in Rome de organisatie van de Gymnaestrada van 1991 aan Am sterdam te gunnen. In de stemming zegevierde de hoofdstad met 21 te gen 19 stemmen over Hamburg. Men wil het gymnastiek-evene- ment in de eerste helft van juli la ten plaats vinden. GRONINGEN In het dertien de toernooi om het wereldkampi oenschap dammen in Groningen hebben tot nu toe slechts twee van de twintig spelers de volle buit binnengehaald. Nationaal kampioen Rob Clerc bezorgde Autar diens tweede nederlaag en de Israëlische titelhouder Viktor Galperin maakte tegen de Brazi liaan Leandro geen fout. Beiden hebben nu met vier punten de leiding, voor Dibman en Koeper- man die niet verder kwamen dan remise. Alleen het duel tussen de Senegalezen Kane en Macodou N'Diaye werd nog beslist, omdat N'Diaye in de hem toegemeten speeltijd slechts aan 31 in plaats van de vereiste vijftig toekwam. Het verloop van de partij tussen Autar (Sur, wit) en Clerc (Ned) was: 1. 34-30 16-21; 2. 31-26 11-16; 3. 36-31 6-11, 4 31- 27 18-22; 5 27x18 13x22; 6 30-25 9-13; 7. 40-34 12-18; 8. 37-31 1-0 9. 32-27 21x32. 10 38x27 16-21; 11. 27x16 22-28; 12. 33x22 18x36; 13. 39-33 4-9; 14. 44x39 13-18; 15 41-37 19-23; 16. 46-41 8-13; 17. 42-38 14-19; 18. 25x14 9x20; 19 45-40 7-12; 20. 16x7 2x11; 21. 37-32 10-14; 22. 32-27 5-20; 23. 50-45 3-8; 24. 48-42 17-22; 25. 34-30 22x31; 26. 26x37 20x25; 27. 38-32 25x34; 28. 40x29 23x34; 29. 39x30 11-17; 30. 45-40 19-24; 31 30x19 13x24; 32. 40-34 15-20; 33. 34-29 14-19; 34. 43-39 10-15; 35. 39-34 8-13; 36. 32-28 6-11; 37 42-38 11-16; 38 37-32 20-25; 39. 29x20 15x24; 40. 34-29 18- 22; 41. 29x20 25x14; 42. 35-30 14-20; 43. 32-27 22x31; 44. 29-24 12-18; 45 38-33 20- 25; 46. 29-24 25x34; 47. 24-20 34-40; 48. 20-15 40-45; 49. 15-10 19-24; 50. 10-5 17- 22; 51. 28x17 45-50 wit geeft op. ieu pg tVE OLDENZAAL De eerste dag de Nederlandse titelstrijd drie! 's P den in Oldenzaal heeft gisteren kleur gekregen door het spel i. eerste ronde, maar door een med ling van Jan Doggen. De nestor jjwe de biljartsport, die deze week t P? de 25e keer om het Nederlands k i^"1 pioenschap speelt, kondigde aan het zilveren jubileum tevens ziji |S scheid betekent. „Ik kan me nog meten met de jongeren. Maai mijn leeftijd is het beter thuis te ven, dan in den vreemde op eei telkamer te gaan zitten", verkk de 68-jarige biljarter. pro mi lorde cent alite DEN HAAG FC Den Haag zal morgen overleg plegen met burgemeester Havermans inzake het be sluit van het sectiebestuur betaald voetbal de wed strijd Sparta-FC Den Haag van 30 november om te zetten in een duel in het Zuiderpark. De Haagse eredivisieclub is namelijk verplicht thuiswedstrijden dertig dagen van te voren bij de gemeente aan te kaarten en door deze wij ziging kan niet aan die voorwaarde worden vol daan. Burgemeester Havermans is er nog niet zeker van dat hij zal instemmen met het verzoek van de KNVB van de omzet ting van de wedstrijd. Het voorziet grote problemen van deze maatregel voor weer een extra belasting van het Haagse politiekorps. Bij Havermans is onduidelijkheid ontstaan inza ke de omzetting, omdat veilig heidsman Rob de Bakker van de KNVB hem te kennen heeft gegeven dat het sectiebe stuur geen beslissing maar een „voornemen" naar buiten heeft gebracht. Voorlichter Jesse van de KNVB spreekt echter wel van een „besluit". „Maar", zegt Jesse, „het sectie- bestuur heeft daartoe besloten omdat men in de wetenschap verkeerde dat Peper de wed strijd zou verbieden. Indien hij daar op terug komt, zal ook het besluit van de KNVB wor den terug gedraaid". Van Rotterdamse zijde liet trainer Barry Hughes zoals be kend weten niet van plan te zijn op 30 november naar Den Haag af te reizen. Als het aan de Spartaanse trainer ligt zal de selectie zich die middag om 14.00 uur keurig op het veld van Spangen melden. Hughes, die zegt niet te willen wijken voor vandalisme, wil zelfs twee strafpunten op de koop toe nemen. Het bestuur van Spata heeft nog geen officieel standpunt ingenomen. Voorzitter Dé Stoop van FC Den Haag, die het overleg van morgenavond met de Haagse supporters zinvol acht omdat volgens hem een dialoog altijd moet blijven bestaan. „Barry Hughes moet geen stemming gaan kweken tegen onze club. Thans is de situatie in Neder land zo dat FC Den Haag als een wild dier fungeert waarop de jacht is geopend". Stoop, die naar eigen zeggen zeer onder alle ontwikkelin gen rond zijn club lijdt, wei gert overigens op te stappen als voorzitter van FC Den Haag. Dit dreigement had hij dit seizoen wel geuit ten op zichte van de supporters, die zich in Amsterdam bij de uit wedstrijd Ajax-FC Den Haag misdroegen. „Ik heb er begrip voor dat Frans van Steenis van sponsor Hotelplan op za kelijke gronden besluit af te haken. Maar als voorzitter ligt het toch anders. Al zou het voor mij als persoon misschien beter zijn te vertrekken, want ik heb gemerkt dat de kanon nen ook op mij staan gericht nadat ik zondag opmerkte dat het onverstandig was van de spelers van Excelsior om niet verder te spelen. Die mening ben ik nog steeds toegedaan, omdat het in Nederland niet zo mag zijn dat spelers wed strijden gaan staken. Als voor zitter van een club die de laat ste twee jaar veel sportieve successen heeft geboekt, wens ik zeker niet te wijken voor datgene dat enkele tientallen slechte supporters van FC Den Haag de club aanrichten. Op stappen is geen goed middel. En als het schip toch moet zin ken, dan zink ik als kapitein Stoop zegt weinig te voelen voor het door PvdA-gemeen- teraadslid J. Bakker geoperde idee om een „ordedienst" te vormen 'van circa honderd vrijwilligers, die de relschop pers ook moeten gaan begelei den bij uitwedstrijden. ..We moeten oppassen dat we dan een situatie krijgen dat bur gers met burgers gaan vech ten. Dat lijkt mij een hele slechte zaak". De voorzitter van FC Den Haag heeft na overleg met zijn advocaat besloten geen stap pen te nemen tegen journalist Kees Jansma. Deze heeft in een column in een voetbal weekblad een open brief van Stoop gepubliceerd, waarin deze onder meer de Excelsior- spelers gelijk geeft die afgelo pen zondag weigerden verder te spelen. Deze brief was ech ter niet van de hand van de voorzitter van FC Den Haag, maar kwam voort dank zij de penneroerselen van Jansma. Stoop: „Op dit soort flauwe grappen reageer ik dus niet". Drie Haagse supporters, die af gelopen zondag ook in het „be ruchte" supportersvak op Woudenstein plaats hadden genomen, hebben gisteren een bezoek gebracht aan Excelsior. Daar hebben zij verzorger Toon IJzendoorn een fruit mand overhandigd. Tevens boden zij aan om komende za terdag op het complex van Ex celsior herstelwerkzaamheden te verrichten. Onzeker is nog of van hun diensten gebruik zal worden gemaakt. Nu reeds is zeker dat niet hon derd procent van de Haagse supporters gehoor zal geven aan de oproep van het bestuur van FC Den Haag om niet af te reizen naar Enschede, waar zondag het bekerduel met SC Enschede zal worden gespeeld. De combi-kaarten blijven bij de Nederlandse Spoorwegen overigens normaal verkrijg baar. DENNIS MULKENS Martin Jol: „Met het op heffen van de. club ben je van het pro bleem niet af". DEN HAAG De VVCS, de vakbond voor beroepsvoetbal lers, heeft een afvaardiging van de spelers van FC Den Haag uitgenodigd voor een ge sprek. Dit naar aanleiding van de gebeurtenissen van afgelo pen zondag bij de wedstrijd Excelsior-FC Den Haag en de gigantische stroom berichten, suggesties en veronderstellin gen omtrent hetgeen er moet gebeuren met de Haagse club. Rob Jansen van de VVCS ver klaarde desgevraagd, dat het de bedoeling is in het gesprek na te gaan hoe de spelers zich het best kunnen opstellen. „En misschien kunnen wij bekij ken een bijdrage te leveren voor een andere, hopelijk wel werkende aanpak van het pro bleem vandalisme. De VVCS is immers van mening dat het toch de spelers zijn die de pro blematiek het meest aangaat. Zij hebben de meeste vakken nis, zij worden het meest di rect geconfronteerd met het vandalisme en kunnen dan ook het meest op de praktijk gericht praten". De bij de stroom geruchten en veronderstellingen genoemde BV dreiging als een royement van FC Den Haag en het spelen van wedstrijden zonder pu bliek zullen zeer waarschijn lijk ook aan de orde komen tij dens het gesprek, dat vandaag in het kantoor van de VVCS wordt gehouden. Jansen: „Het zijn inderdaad aspecten waar mee je misschien te maken krijgt. Er is in Nederland toch een aantal spelers, dat speelt op basis van recettedeling". De constante aandacht die FC Den Haag de afgelopen dagen in uiterst negatieve zin heeft gekregen en nog zal krijgen houdt de spelersgroep van de eredivisieclub ook bezig. Hoe wel is afgesproken dat er zo weinig mogelijk in het open baar zou worden gezegd, wil Martin Jol wel iets kwijt. „La ten wij wel wezen: slechte sup porters heb je overal. Het ver velende is, dat wij er de dupe van worden. Het verdriet mij, dat de club, de spelers en ei genlijk de hele stad wordt ge associeerd met die wantoestan den. Wij zullen weer gaan pra ten met supporters en hen erop wijzen dat het zo niet kan doorgaan. -Mijn ervaring is echter dat bij die gesprek f meestal supporters aanw zijn die zich normaal en I tief gedragen. En weet je, of 1 wij als spelers er trots op dat er zoveel supporter^" dan bedoel ik uitsluitei goede, ons waar dan gen en steunen. Ik denk ie i wil je de problemen tot minimum beperken, conligr vanuit de groep jongeren beter zou kunnen werken club is al jaren veel geld aan beveiliging, bewaki P- diensten. Met het opht va van de club ben je van probleem niet af. Trouw wat kan de club er aan di ITP ik 1 N< tw Moet FC Den Haag woi er aangepakt, omdat het pol optreden niet toereikend ij Heini Otto zegt hevig telei steld te zijn dat FC Den momenteel zo in het midt m punt van de belangstel staat. „Het feit, dat wij* sportief gezien de laatste ken zo aardig doen, zie je 1 nergens terug. Wij willen beren Den Haag in het nu te brengen via ons voetl roet „f FRANS LEERMAK de ialei ïl. NOOTDORP Het baanrecord van Nootdorp ging gisteren stukken. Sinds 19 november 1985 stond het record op naam Vic Hanover en Thor ter Lune met een kilometertijd van J., over 1680 meter. Gisteren won de grote outsider Urian N op windstil Nootdorp in een kilometertijd van 1.20.4. De recorti betering spreekt nog meer aan omdat het nu gebeurde oveil meter. De aanhang van Vic Hanover, die vorig jaar op Nootdor] in handen van John de Leeuw voor Thor ter Lune i broer Cees de Leeuw, zal zeker niet gedacht hebben dat I cord maar een jaar stand zou houden. Immers, de twee drü verbeterden toen een record dat al jaren op naam stond v3 oud-Guus Knijnenburg pupil Fernanda D. Thor ter Lune was ook nu weer van de partij met Cd Leeuw, maar kon duidelijk tegen de snelheid van Urian N $-1 op en kon in de eindstrijd niets uitrichten. Urian N, in trail bij Jan Sikking. kwam in de baan met Gerard Gommans. q5 j achtjarige ruin had zeker geen goede laatste verrichtingen ter zijn naam staan en werd bij een heroptreden de week t< ren op Nootdorp uitgeschakeld. Gelijk na de start sprong Ui N weg. Bijna gelijk daarna nam Urian N de leiding voor Zil Prince en Toto Morgan. De grote favoriet Un Deux Trois spi gelijk weg en was kansloos. Urian N won voor Zilver Princi Vorden's Dillon. ZEIST Oefenwedstrijden zijn niet besteed aan het Ne derlands voetbalelftal. Het werd gistermiddag hard ge raakt door Jong Oranje: 2-5. Wederom bleek dat Oranje kampt met het probleem links op het middenveld geen links benige speler te bezitten. Ook tegen volgende week woens dag tegen Polen zal die taak vermoedelijk weer door de vrijwel altijd met rechts trap pende Ronald Koeman moeten worden verricht. Ook Rinus Michels zei gisteren best aan de momenteel in puike vorm stekende Arnold Mühren te hebben gedacht. „Maar die is niet beschikbaar", aldus de bondscoach. „Voor bepaalde wedstrijden zou hij best ge schikt zijn. Hoewel het altijd moeilijk is iemand voor be paalde wedstrijden te kiezen, zou het kunnen. Maar mij is duidelijk gemaakt dat hijzelf niet wil. Wat deels te begrij pen is gezien zijn leeftijd en de enorme belasting die er al op hem ligt bij Ajax". Mühren zelf verbaast zich over de uit spraken van Michels. „Ik heb me nooit in die zin uitgelaten. Als hij denkt me nodig te heb ben, valt er altijd over te pra ten". Een week voor de interland wedstrijd tegen Nederland in de voorronde van de strijd om het Europees kampioenschap, heeft Polen een oefenduel te gen Ierland met 1-0 gewon nen. Het doelpunt werd in de 42e minuut gemaakt door de butant Koniarek. Bondscoach Lazarek startte in Warschau met twee debutanten en zon der zijn buitenlanders Smola- rek (Frankfort), Wojcicki (Homburg) en vedette Boniek (Roma). Hockeyers niet welkom in Pakistan DEN HAAG De testserie van vijf wedstrijden, die het Nederlandse herenhockey team van 13 tot 24 december in en tegen Pakistan zou spe len, gaat niet door! De Paki staanse Hockey Federatie heeft het bestuur van de Ko ninklijke Nederlandse Hockey Bond per telex laten weten twee tot drie maanden nodigi te hebben om een nieuwe se lectie op te bouwen. In die tus sentijd wordt elk internatio naal contact gemeden. ATHENE Het Griekse nationale voetbalelftal heeft gisteren in Athene de interlandwedstrijd te gen Hongarije, voor groep 5 van de strijd om het Eu ropees kampioenschap 1988, met 2-1 gewonnen. Voor de Magyaren was het de tweede nederlaag in deze groep. Eerder werd in eigen huis met 0- 1 verloren van Nederland. De rol van het tot vqor kort zo trotse Hongaarse nationale team, een half jaar geleden nog pretentieus aan de eind ronde van het wereldkampi oenschap in Mexico begonnen, is hierdoor zo goed als uitge speeld. Na Nederland, medio oktober in Boedapest (1-0), on derstreepte Griekenland de crisis bij de Hongaren. In Athene wonnen de Grieken met 2-1. De Oosteuropeanen, overigens al stukken beter dan in het dieptepunt tegen Oran je, werden door de Grieken op enthousiasme en temperament aan de kant gezet. In eigen huis speelt de emotie zijn be langrijke rol in het Griekse elftal, dat in uitwedstrijden verbleekt. Coach Miltos Papa- postolou, die zijit ploeg na de nederlaag in en tegen Polen op drie plaatsen had gewijzigd, was met die voorkennis zeker van een gunstig resultaat in het slechts halfvolle Olym pisch stadion. Binnen vijf minuten moest doelman Szendrei drie ballen uit zijn hok ranselen, telkens na vrije trappen en hoek schoppen van Saravakos. De nieuwe Feyenoord-werkne mer Antal Roth, door coach Is rael begeerd om diens rustge vende kwaliteiten, gaf telkens niet thuis bij die aanzetten. Griekenland bleef voorname lijk gevaarlijk uit dode spelsi tuaties, tot libero Roth besloot de buitenspelval frequenter toe te passen. Die verdedi gingswijze was goed voor het Een massaal luchtgevecht voor het doel van Hongarije. uiteindelijke vonnis over Hon garije. Zeven minuten voor rust gaf de nijvere middenvel der Papaioannou (van het PAOK van Thijs Libregts) een slimme doorloopbal. Olympia- kos-spits Anastopoulos ont week slim de off-side hinder laag en trok tot de achterlijn door. De voorzet werd door clubgenoot Mitropoulos, perso na non grata bij Olympiakos maar na zes maanden afwezig heid zeer welkom in het natio nale team, over de lijn gegele- den: 1-0. In de 65ste minuut was het toch Nikos Anastopoulos, die zijn „heiligheid" in het Hel leense voetbal voor een flinke periode veilig stelde. Op de rand van buitenspel kreeg hij de bal van Kofidis. Hij zette met een slim en gewaagd overstapje Szendrei op het verkeerde been en verraste met een slim schot drie op de doellijn verdedigende Honga ren: 2-0. De Grieken liepen nog met het hoofd in de wol ken, toen invaller Boda een kwartier voor tijd uit een on mogelijke hoek voor de aan sluitende treffer zorgde: 2-1. Hongarije ontwikkelde druk, overliep onder leiding van De- tari bij wijlen het weinig weer bare en slecht georganiseerde middenveld van Griekenland, maar kwam toch te weinig in de buurt van doelman Minou. LONDEN Het Engelse team is aardig op weg naar de eindronde van de strijd om de Europese voetbaltitel. In, Londen wonnen de Engelsen, die het andermaal zonder aanvoerder Bryan Robson moesten stellen, met 2-0 van Joegoslavië. Voor de Engelsen was het de twee de zege in groep 4. Eerder werd Noord-Ierland op Wembley met 3-0 versla gen. Joegoslavië bleek een zwaar dere opponent. De weer in het team teruggekeerde Mabbutt opende in de 21ste minuut de score. Tien minuten na de rust bepaalde verdediger Viv An derson de eindstand op 2-0. Doelman Shilton smaakte het genoegen om 180 minuten in het nationale tricot niet gepas seerd te zijn. Zonder veel indruk te maken heeft Schotland in Glasgow voor 50.000 toeschouwers zijn eerste overwinning (3-0) be- Gary Mabbut (7) maakt het eerste doel punt voor En geland, terwijl Viv Anderson, die de tweede treffer voor zijn rekening zal nemen, toekijkt. haald. 'Dreumes' Luxemburg hield de Schotse furie aardig in toom. Verder dan twee tref fers van Cooper, waarvan één uit een strafschop en een doel punt van Johnston kwamen de gastheren niet. In de eerste duels in deze groep waren de Schotten niet verder gekomen dan doelpuntloze gelijke spe len tegen Bulgarije en Ierland. Voor de gasten betekende het verlies in Glasgow het tweede. Eerder werd in eigen huis met 0-6 verloren van België. Het Spaanse voetbalelftal is de voorronde van de strijd om de Europese titel begonnen met een overwinning. In Sevilla versloeg de nummer twee bij_ de vorigë titelstrijd Roemenië met 1-0. Pas vier minuten voor het laatste fluitsignaal slaagde Lorei er pas in Lung te passeren. De Spaanse vedet te Butragueno zag van elf me ter geen kans de Roemeense doelman Lung te passeren. De openingsfase van het duel in Sevilla, waar 51.000 toeschou wers toekeken, was duidelijk voor de gasten. Gesteund, door de overwinning van 4-0 in het openigsduel in deze groep op Oostenrijk, kregen de Oosteu ropeanen door Lacatus en Klein in de eerste twintig mi nuten twee goede kansen. Daarna namen de gastheren het initiatief. Sepp Piontek had voor de tweede ontmoeting van het Deense nationale team tegen Tsjechoslowakije één wens: een gelijkspel. De Westduitser, die vlak voor het duel zijn contract met de Deense bond tot 1990 verlengde, zag in Bra tislava die wens in vervulling gaan (0-0). Na het laatste fluit signaal werd er voor de ogen van de verbaasde de toeschou wers, zelfs een feestje gevierd. Middelpunt was andermaal de veteraan in het Deense team, Morten Olsen. De libero van FC Köln leidde zijn verdedi gers ook in zijn 87ste inter landwedstrijd voorbeeldig. De defensie van de gasten kwam dan ook nauwelijks in gevaar. BILJARTEN Nederland3 kampioenschap drie banden in Oldenzaal Eerste ronde, poule A: Van Straalen- Doggen 40-50; Broeders-De Wilde 50-50; Gieskens- Van Cromvoirt 42- 50; B: Wijnen-Weyenburg 17-50; Van Kuyk-Burgman 50-38; Velthuis- Lorist 50-40; C: De Vries-De Kleine 38-50; Nieuwenburg-Van de Ven (Eindhoven) 38-50; Van de Looy-De Jong 50-45. Tweede ronde. A: Van Straalen-Ar- nouts 33-50; Doggen-De Wilde 35-50; B: Wijnen-Van der Smissen 27-50; Velthuis-Burgman 35-50; C: Schu- mann-De Vries 50-31; De Jong-De Kleine 26-50. DAMMEN Wereldkampioenschappen in Gro ningen Tweede ronde: Kouame (Ivo)-Dibman (Sov) 1*1; Macodou N'Diaye (Sen)- Kane (Sen) 0-2; Ganlwarg (Sov)-Ca- saril (Bel) 1-1; Mitsjanski (Sov)-Mami- na N'Diaye (Mal) 1-1; Baljakln (Sov>- Korenevski (Sov) 1-1; Autar (Sur)- Clerc (Ned) 0-2; Galperin (lsr)-Lean- dro (Bra) 2-0; Vermin (Ned)-Guinard (Fra) 1-1; Van der Wal (Ned)-Jansen (Ned) 1-1; Koeperman (VSt)-Van den Borst (Ned) 1-1. Stand: 1. Clerc en Galperin 4. 3. Dibman en Koeperman 3. 5. Kouame, Kane, Gantwarg, Casa- ril, Mitsjanski, Mamina N'Diaye, Balja- kin, Korenevski, Vermin, Van der Wal, Jansen, Van den Borst 2, 17. Guinard en Macodou N'Diaye 1, 19. Autar en Leandro 0. PAARDESPORT Koersen van Nootdorp 1e koers, 2380 meter: 1. Aul Konings- land (J. Wagenaar) 3.28,1-1.27,4; 2. Arko; 3. Anette Dean. NIET GE START: Annie Jolene. TOTO: win nend 5,30, plaats 1,90 I 2,20 3,10, koppel 24,00, trio 382,60. 2e koers, 2000 meter: 1. Zelma del Sol (J./ van Dooyeweerd) 2.49,3-1.24,7; 2. Aphrodite D; 3. Zaragoza K. NIET GESTART: Anquetil. TOTO: winnend 1,90, plaats 1,30 1,30 1,40, koppel 5,40, trio 31,20. 3e koers, 2000 meter: 1. Andrea Norton (A.J. Mollema) 2.50,1-1.25,1; 2. Ybelle Duke; 3. Ansasja. TOTO: winnend 6,10, plaats 3,00 4,00 3,00, kop pel 36,00, trio 845,70. 4e koers, 2380 meter: 1. Zeb van de Lente (G.W. v. Eykelenborg) 3.21,6-1.24,7; 2. Zlta W; 3. Zllwo d'Aster. NIET GE START: Viola Marijke. TOTO: win nend 6,20, plaats 2,20 1.40 2,00, koppel 11,10, trio 93,50. 5e koers, 1660 meter: 1. Andy Rijn stroom (A.J. Mollema) 2.17,4-1.22,8; 2. Yarn Spinner; 3. World Cup. TOTO: winnend 1,90, plaats 1,90 3,80 5,40, koppel 32,00, trio 411,50. 6e koers, 2380 meter: 1. Volant Princess (C.D. Imming) 3.15,3-1.22,1; 2. Wally- sien; 3. Tempo Rara. NIET GESTART: Volomite S, Wilwy. TOTO: winnend 2,10, plaats 1,20 1,50 2,00, kop pel 5,80, trio 35,10. 7e koers, 2000 meter: 1. Zodiac Vryenesse (H. van Voorst Jr.) 2.45.9-1.23,0; 2. Vara- line; 3. Winnie Lobell. TOTO: wit 6.90, plaats 2.80 5,30 koppel 44.70, trio 239,3 koers, 2000 meter: 1. Ynora (J.J. de Wit) 2.45,8-1.22,9; 2. Morgan; 3. Victor van Zelda. GESTART: Walter Lelywaard. winnend 7,50, plaats 1,90 3,30, koppel 11,30, trio 135,! koers, 2000 meter: 1. Urian N Kolman) 2.40.7-1.20.4; 2. Zitva ce; 3. Vorden's Dillon. NIET START: Sir van Hanegem. winnend 18,00, plaats 5,80 1,80, koppel 29,90. trio 2 10e koers, 2380 meter: 1. Yj Bonni (A.J.M. van Brederode) 1.23,7; 2. Ype S; 3. Vous Perm NIET GESTART: Zorinda Bot TOTO: winpend 5,30, plaats 1 2,90 2,60, koppel 9.00. 188,90. 11e koers, 2000 meli Yanna Hanover (Mej. Y. Wagi 2.49.1-1.24,6; 2. Woerden; 3. V S. TOTO: winnend 6,70, pü - 2.40 2,60 1,20, koppel trio 97,20. TOTALISATOROMZ 243.563,00. VOETBAL Voorronde Europees kamp schap Groep 1: Spanje-Roemenië 1-0 86. Loren 1-0. Stand: 1. Spanje 2 Roemenie 2-2; 3. Oostenrijk! 4, Albanië 1-0. Groep 4: Engeland-Joegoslavk (1-0). 21. Mabbutt 1-0, Anderso Turkije-Noord-lerland 0-0. Stil Engeland 2-4; 2. Joegoslavië 2 Noord-Ierland 2-1; 4. Turkije 2-f n I Groep 5: Griekenland-Hongar' (1-0). 38. Mitropoulos 1-0, 66. topoulos 2-0, 65. Boda 2-1. Sla Nederland 1-2; 2. Polen 1-2; 3. kenland 2-2; 4. Hongarije 2-2; i prus 0-0. Groep 6: Tsjechoslowakije-Den ken 0-0. Stand: 1. Tsjechoskr 2-3; 2 Denemarken 2-3; 3. Wak 4. Finland 3-1. Groep 7: Schotland-Luxemburi Cooper 2 1. België 2-3; 2. Schotland 2-3;! land 1-1; 4. Bulgarije 1-1; 5. L> burg 2-0. Franse competitie Brest-Rennes 2-1, Monaco-N» 0, Toulouse-Le Havre 3-0, Lav 13 chaux 1-1, Auxerre-Bordeaux Etienne-Nantes 0-0, Metz-Lilk Racing Parls-Toulon 2-0, Lens SG 1-0, Marseille-Nice 3-1. aan kop: 1. Marseille 17-25; 2. deaux 17-25; 3. Toulouse "17-2 Monaco 17-20; 5. Auxerre 17-" Vriendschappelijk Nederlands elftal-Jong Oranje 2 2). 5. Van Basten 1-0, 18. Vanf 1. 23. Krommendijk 1-2, 59. Schip 2-2, 71. Willemns 2-3 Krommendijk 2-4, 82. Berghuis Polen-lerland 1-0 (1-0). 42. K0 1-0. Gele kaarten: TaraslewK - Ostrowskl (Polen), McCarthy (M VOLLEYBAL Eredivisie heren DOS-Animo 3-2; Dynamo-Ly 45 I.». ITl

Leidse Courant | 1986 | | pagina 20