Groen licht voor parkeerdek Blokhuis ^Vernieuwde Poelmarkt wil als wijkcentrum fungeren BIJZONDERHEDEN aai MAN SLAAT DOOR RUIT pand aan Veurseweg mag niet gesloopt worden Vrouw door inbreker overvallen Prins Roy de eerste maakt zijn tijd vol als paalzitter Sassenheim bestrijdt gladheid op bruggen ^MEIDEN OMGEVING fietcLe Contant DONDERDAG 13 NOVEMBER 1986 PAGINA ^leeuwenhorst g >iag uitbreiden ;N HAAG/NOORDWIJKERHOUT Het Congres Center Leeuwenhorst Noordwijkerhout mag uitbreiden, deputeerde Staten hebben de bezwa- van de Vereniging Dorpsbehoud irdwijkerhout tegen de plannen af- yezen. De vereniging verzet zich j>ral tegen de uitbreiding van het D^igrescentrum omdat de nieuwe be- •j iwing volgens hen niet in het be- ande landschap past. Hoewel GS ook t enthousiast zijn over de landschap- iijke aspecten en met name de mas- iteit van het bouwplan, zijn zij van tning dat door aanpassing van de be- ;elin nting het gebouw voldoende gemas- ;rd kan worden, t a<^ Q 10 tderi or ibed sp i tej Jezwaren tegen woonwagenkamp "d /erworpen ZOETERWOUDE-RIJNDIJK Een 37-jarige Zoeterwoudenaar is gistermorgen zwaar gewond ge raakt bij een aanrijding op de In dustrieweg in Zoeterwoude-Rijn- dijk. De man werd vermoedelijk verblind door de laagstaande zon en reed tegen een geparkeerde vrachtwagen met oplegger op. Door de klap werd de automobilist naar voren geworpen, waarbij hij het stuur met zijn lichaam afbrak en vervolgens door de voorruit sloeg. Het slachtoffer is met zware ver wondingen afgevoerd naar het Academisch Ziekenhuis Leiden. Hij is inmiddels buiten levensgevaar. Politie valt drugswinkel in ALPHEN AAN DEN RIJN Bij een inval in een flatwoning aan de Vlie- stroom in Alphen heeft de politie gistermiddag zestig gram hasjies in beslag ge nomen. Vanuit de woning werd in soft-drugs gehan deld. De 20-jarige bewoner kreeg een proces verbaal. Twee andere mannen die in het pand werden aange troffen, konden na ver hoor vertrekken. Machinefabriek mag uitbreiden DEN HAAG/SASSENHEIM De machinefa briek West End BV aan de Wasbeekerlaan in Sas senheim mag uitbreiden. Dit hebben Gedeputeer de Staten van Zuid-Holland bepaald. Tegen de uitbreiding is bezwaar ingediend door omwonen den. Zij vrezen dat de afstand tussen hun huizen en de fabriek nog kleiner wordt en de overlast daarmee nog groter. Volgens de gemeente fun geert de uitbouw van de fabriek juist als een ge luidswal tussen de woonwijk en een hal waar het zwaardere werk wordt verricht. Het gaat om een uitbreiding in westelijke richting, maar het is ove rigens nog altijd mogelijk dat voor de oostelijke richting wordt gekozen. Dit hangt af van het be stemmingsplan dat nog moet worden vastgesteld. In dit plan wordt een uitbreiding in oostelijke richting mogelijk gemaakt. Volgens Gedeputeerde Staten zal de gemeente Sassenheim daarom in af wachting van het bestemmingsplan geen vergun ning geven voor uitbreiding in westelijke richting. ;emaj)EN HAAG/VOOR- ICHOTEN Gedeputeer- Ie Staten van Zuid-Hol- in a and (GS) hebben inge- :entr jjende bezwaren tegen het \mro voonwagenkamp aan de twik ^eidseweg afgewezen, htgei )mwonenden hadden be giet waar gemaakt tegen uit- ie w ireiding van het kamp. »S wijzen erop dat de ge- neente Voorschoten voor januari 1988 12 woonwa- ;enplaatsen moet hebben angelegd. Bovendien vol- ïkëli 'oet ^et bouwplan voor de i no< i'tbreiding aan een wijzi- acht van ^aar ëek*en~ w ie bestemmingsplan. 'egen de uitbreiding van iet kamp was onder meer langevoerd, dat de belang- 1 telling voor het kamp ni- ïkort zou zjjn Bovendien zou I tusijet kleine woonwagencen- 'eas mm op deze manier kun st© ien uitgroeien tot een ma [root regionaal kamp. erd LISSE Het winkelcen trum Blokhuis krijgt een parkeerdek. De gemeen teraad van Lisse heeft gis teravond groen licht gege ven voor de bouw. De PvdA/PPR-fractie eiste echter wel dat er een on derzoek komt naar de te verwachten verkeerssitua tie in de Nassaustraat. Raadslid W. Rosdorff (PvdA/ PPR) merkte op dat de ver keersveiligheid in de Nassau straat en met name op de plaatsen waar het verkeer het parkeerterrein op- en afrijdt al zeer te wensen overlaat. Hij achtte het heel goed denkbaar dat die situatie straks nog meer zal verslechteren. Ros dorff wilde een toezegging van het college dat men voor de bouw eerst onderzoekt hoe de situatie zal worden en welke maatregelen genomen kunnen worden. Wethouder J. Meule- mans zegde een dergelijk on derzoek toe. Desnoods zullen daarvoor externe deskundigen worden aangetrokken. De heer D. Stapel van het CDA vroeg aandacht voor het mogelijke vandalisme. Hij merkte op dat de noodzaak van dit plan een gevolg is van het feit dat Albert Heijn gaat uitbreiden en dat Lisse die ex tra parkeerplaatsen wel moet hebben, om de centrumfunctie te behouden. „We achten het realiseren van dit plan geen overbodige luxe", aldus Stapel, die zei te hopen dat de uitbrei ding zal volstaan om in de par- keerbehoefte te voorzien. Rosdorff pleitte tevens voor een proefafsluiting van de Meer en Houtstraat op onder meer de koopavond en de za terdag. Dit om de situatie voor de fietsers veiliger te maken. Hij kreeg echter geen steun voor zijn plan. Wethouder H. Smith (CDA) merkte op dat het aanvankelij ke plan om in de toekomst het dek wellicht door te trekken tot aan de Nassaustraat is ge schrapt. Wethouder Meule- mans zegde toe dat de moge lijkheid tot het voorkomen van vandalisme wordt onder zocht en dat adequaate stappen zullen worden ondernomen als dat nodig blijkt te zijn. Burgemeester G. van der Kroft zei dat de gemeente goe de hoop heeft dat men er uit eindelijk in zal slagen om de financiële bijdrage van de ei genaren op vrijwillige basis binnen te krijgen, waarmee dan een baat-belastingverorde ning uit kan blijven. /erei OORSCHOTEN „We hadden er natuurlijk nooit over ge- *cht om een oud pand, dat al vijf jaar te koop stond, aan te pen indien dat een erkend monument geweest zou zijn. Ove- [ens is het geen rijksmonument, maar een gemeentelijk monu- ;nt en pas een half jaar geleden werd dat bekend gemaakt", ldus een vertegenwoordiger van de grootgrutter Hoogvliet gis- ravond tot de commissie beroep- en bezwaarschriften in Voor- boten. zei dat naar aanleiding van de weigering van B en W voor afgeven van een sloopvergunning voor het pand Veurseweg bij de Voorschotenaren bekend als „de dokterswoning" en bij jwfa i Monumentencommissie bekend als een „beeldbepalend" ronii ind. Hoogvliet kocht het verwaarloosde pand aan, keek in het be stemmingsplan en zag dat het pand te hoog was en daarom best afgebroken zou kunnen worden. Hoogvliet BV. kocht de grond aan voor een hoge prijs omdat het grenst aan de huidige winkel. De opzet was een verkoopruimte van 1200 vierkante meter neer te zetten. De heer H. de Vries meende namens de commissie Monumenten echter dat het pand behouden dient te blijven omdat het een markant punt is. Het is een afbakening tussen de 19de eeuwse bouw en de moderne bouw en een kenmerk voor de 19de eeuw: een herenhuis met een diepe, grote voortuin. Kinkelcentrum-directeur C. Schrama: „Wellicht kan een groot wijkapparaat voor de totale Poelpolder tot stand worden gebracht" JSSE Het vernieuwde, iverdekte winkelcentrum 'oei markt in de Poelpol- ler in Lisse is vanmiddag jeopend door burgemees- er G.J. van der Kroft. Iet was een gebeurtenis net een feestelijk karak- er, want de ondernemers n dit winkelcentrum zijn )lij met de vernieuwde >pzet van het centrum. We werken aan een nog >eter functioneren van de ^oelmarkt als wijkcen- rum", aldus directeur C. ichrama, die de Poel- narkt niet alleen als win telcentrum wil zien, maar >ok als centrum voor an- iere activiteiten. De over- tapping van het centrum fnaakt dat mogelijk. Na de officiële opening zijn de feestelijke activiteiten in gan jezet. Zo waren er een snelte kenaar. een touwslager, een dixieland-orkest en country- ndje. Twee minuten gratis Koopavond half jaar op vrijdag LISSE Vrijdagavond wordt, voorlopig voor een half jaar, de nieuwe koopavond van het winkelcentrum Poel- markt. B en W honoreren daarmee een verzoek van de win keliersvereniging. Reden voor het verzoek was onder meer het feit dat veel watersporters op vrijdag naar de nabijge legen jachthaven komen. De Algemene vereniging van han del en ambacht adviseerde de gemeente het verzoek te wei geren, omdat twee verschillende koopavonden verwarrend zouden zijn voor het winkelende publiek en concurrentie vervalsing zouden bevorderen. De Kamer van Koophandel en de voedingsbond FNV vonden echter dat een proef van zes maanden een eerlijke kans verdient. Deze start vrijdag 21 november. winkelen is de hoofdprijs van het Tros prijzenslagspel, dat zaterdag rechtstreeks op de ra dio wordt uitgezonden. Tot en met zaterdag wordt een win- tersportbeurs gehouden, waar zowel nieuwe als tweedehands wintersportkleding en - artike len kunnen worden gekocht, maar ook aangeboden. Al deze evenementen hebben plaats tot en met zaterdag, met vrijdag als extra koopavond. Een speciaal hiervoor uitgege ven krant vermeldt alle fines ses. Ook ontvangen alle ouder verenigingen van de basis scholen in de Poelpolder een financieel presentje. „Hele maal ideaal zou het zijn", aldus de heer Schrama, „dat wij mettertijd kunnen integreren met het gemeenschapscen trum. Wellicht kan een groot wijkapparaat voor de totale Poelpolder tot stand worden gebracht". ring van het koperen jubileum van het centrum, dat 12 'A jaar geleden door de toenmalige burgemeester A. Berends werd geopend. De zaken werden in de voorgaande vijf jaren ge dreven in een aantal garages die speciaal voor het winkelen waren aangepast. Nadat de winkeliers het noodcentrum hadden verruild voor het nieuwe winkelcentrum, kre gen de garages hun oude func tie weer terug. „De blik is op de toekomst ge richt". aldus Schrama. „In die nabije toekomst staat de Poel- polder een uitbreiding te wachten met een fiks aantal woningen en we hopen uiter aard dat de Poelmarkt in trek zal blijven. Voorwaarde daar bij is natuurlijk dat je moet be schikken over een goed bezet en modern winkelapparaat, in ons geval bovendien met meerdere mogelijkheden. De 18 winkels zijn allemaal bezet en bovendien goed beveiligd. Als de laatste winkelier 's a- vonds zijn lichten uitdoet, slui ten meteen alle toegangsdeu ren en is het ontoegankelijk voor ongewenste bezoekers". HAZERSWOUDE-DORP De politie van Hazerswoude is op zoek naar de man die vori ge week donderdag een be woonster van de Ferdinand Bolstraat in Hazerswoude-dorp heeft overvallen in haar wo ning. De vrouw raakte daarbij licht gewond. De man wist om ongeveer half negen 's avonds in de woning binnen te drin gen en werd door de vrouw betrapt. Daarbij viel de inbre ker de vrouw aan en bedreig de haar met een mes. De politie van Hazerswoude verzoekt eventuele getuigen zich telefonisch met hen in verbinding te stellen op num mer 01714-5300. De man is on geveer 25 jaar oud en heeft een bol gezicht en donker sluik haar. Hij droeg een don kere bril, een donkere cordu roy broek, een nylon jack met grijs-blauwe vlakken en hoge witte sportschoenen. 't Was mijn idee ook niet. eerlijk gezegd Prins Roy de eerste weet niet wat hij er van denken moet Zaterdag eindigt voor hem één jaar heerschappij over De Gaap stokken. de carnavalsvereni ging in Lisse. Een moment waarop de scheidende prins traditiegetrouw wordt opge nomen in de Oud Prinsen- garde, het gezelschap ex- Prinsen van De Gaapstok ken. Sinds enkele jaren is het echter ook een gewoonte dat de prins vlak voordat hij de staf aan zijn opvolger over draagt een opdracht krijgt Pas als hij die vervuld heeft, mag hij toetreden tot de Prinsengarde. Prins Roy is de eerste prins die niet een onschuldig toneelstukje moet opvoeren of liedje ten gehore moet brengen. Nee, hem wacht zaterdag elf uur en elf minuten paalzitten... Het idee is afkomstig van Roy's voorganger, Prins John de tweede. „Hoe hij er op ge komen is, weet ik niet. Maar ik weet wel, dat ik het mijn opvolger volgend jaar ook knap lastig zal maken Want dat het geen gemakkelijk karwei wordt, beseft Roy ter dege. Al was hij wel zo spor tief om als oprechte Carna valsleider de verplichte elf uur paal zitten meteen uit te breiden met elf minuten: „Als je zoiets doet, moet je het meteen goed doen Veel weet Roy nog niet over zaterdag. „Ik moet vanaf ne gen uur in de ochtend op een paal zitten in de buurt van café-restaurant De Beurs, maar of dat nou een hoge of een lage is moet ik nog maar afwachten. Ze slaan hem vrijdagavond pas de grond in. Een plankje op de boven kant zou natuurlijk wel fijn zijn. Ik hoop", vervolgt hij, „vooral één ding: dat het het droog blijft. Kou en wind vind ik niet erg, maar regen lijkt me verschrikkelijk". Volgens plan zal Roy zijn tijd zaterdag uitzitten in zijn spierwitte, kraakheldere car navalskostuum. „Dat heb ik nog eens speciaal laten ma ken in Hong Kong", licht hij toe. Voor de veiligheid heeft hij echter een „regen en windvastemotorjas van zijn broer geleend. „Kijk", laat hij de jas zien, „er zit een specia le voering in. Wie weet hoe hard ik die nog nodig heb". Stijve spieren Twee oud-Prinsen houden Roy zaterdag voortdurend in de gaten. Terwijl zij elkaar elk uur afwisselen en zich na hun ronde tegoed kunnen doen aan alles wat lekker is, rest Roy weinig anders dan zijn zitvlak in een zo goed mogelijke conditie te houden. „Gelukkig heb ik kunnen be dingen dat ik elk uur vijf mi nuten naar beneden mag om even naar de wc te gaan of Bijdrage: Pieter Evelein Foto: Henk van den Ende iets te drinken. Misschien duik dan wel even een café in of zo". Sterke drank zal bar-tender Roy in die pauzes niet te veel drinken. Als ex-Nederlands kampioen cocktails en long drinks, weet hij maar al te goed waar de gevaren schui len. Bovendien moet hij een uur nadat hij definitief van de paal af mag alweer het openingswoord houden bij het feest, waarop om elf over elf de nieuwe prins Carnaval bekend wordt gemaakt. „Het eerste wat ik na afloop doe, is een douche nemen", blikt Roy vooruit. „En om stijve spieren te voorkomen zal ik de pauzes overdag benutten om wat sprintjes te trekken Tijdens zijn ruim elf uur du rende „zit" weet Roy zich ge sterkt door de aanwezigheid van een draai-orgel en een boerenblaaskapel. „En er ko men natuurlijk een heleboel mensen op af. Apies kijken.' Iedereen in Lisse heeft het er over. Maar ach", praat hij zichzelf moed in, „ik maak me er niet te druk over. Ik laat het gewoon rustig over me heen komen. En als ik het moeilijk krijg, dan is dat jammer. Want ik moet en zal tot elf over acht blijven zit ten, al gaat het stormen en sneeuwen Zodra zijn opvolger is geïn stalleerd „Ik weet niet wie dat wordt en wil het ook niet weten voordat het zover is" is prins Roy de eerste weer gewoonRoy Bos, de 31-jarige bar-tender die per toeval bij de Gaapstokken belandde en binnen de kort ste keren in de Raad van Elf en, het jaar daarna, als prins werd gekozen. „Ik was hele maal niet zo'n Carnavalsfi guur", aldus Roy. „Als je er van een afstandje tegenaan kijkt, denk je zelf ook: wat een stelletje malloten. Maar zodra ik dat witte kostuum aan heb, ga ik uit de bol. Alaaf!" SASSENHEIM De ge meente Sassenheim zal binnenkort 4 strooicontai- ners kopen, die geplaatst zullen worden in de on middellijke omgeving van houten bruggen. Raadslid J. van Dorssen (VVD) ves tigde reeds vorig jaar de aandacht op deze bruggen, die in de wintermaanden tijdens een vorstperiode onbegaanbaar blijken. Er bevinden zich in Sassen heim momenteel 16 bruggen die door gladheid hinderlijke obstakels kunnen worden voor fietsers en voetgangers. Deze week besloot de com missie openbare werken om slechts 4 strooicontainers te plaatsen. T. van der Plas (CDA) merkte hier over op: ,,Ik geef er de voorkeur aan bij wijze van proef een be perkt aantal strooibakken op te stellen. Dan kunnen we eerst eens zien wat de jeugd ermee doet". Ook A. Olthof (PvdA) deelde deze mening. Over de inhoud van de con tainers kon geen overeen stemming bereikt worden. Een milieu-vriendelijk „strooisel" zou wegens de hieraan verbonden hoge kos ten niet in aanmerking ko men. Uitsluitend zand zou de optredende gladheid niet af doende bestrijden. Een mengsel van zand en pekel zou dan ook de voorkeur verdienen. In overleg met de commissie van financiën werd gisteravond besloten een krediet te verstrekken voor het aanschaffen en in stalleren van 4 strooicontai ners met een inhoud van 400 liter op nader te bepalen plaatsen. De kosten bedragen 540 gulden per container, zonder de inhoud en exclu sief plaatsingskosten. J. van Dorssen: „Ik kan mij vinden in deze proefopstel ling. Dat er behoefte bestaat aan dergelijke voorzieningen is de afgelopen winter vooral tijdens politie surveillances gebleken. Met name onder de bruggen van de Knorren- burgerlaan en Mecklenburg bevinden zich dampen die aan de bovenkant op het houten wegdek in de vorm van „rijp" de nodige slippar tijen veroorzaken. Bovendien is er op de houten bruggen, wanneer we dat vergelijken met een asfalt wegdek, eer der sprake van gladheid door opvriezen. Het is dan ook een goede zaak dat hier door de gemeente iéts aan gedaan zal worden". Ka Kindertheater Ka speelt za terdag het stuk „Enrico" in het Lido-theater aan de Prins Bernhardstraat in Noord- wijk. Een toegangskaart kost vijf gulden. SKAN -begunsti gers moeten drie gulden vijf tig betalen. De voorstelling begint om half drie. One Two De popgroep One Two is za terdagavond te gast in Het Kasteel aan de Concertweg in Alphen aan den Rijn. Het optreden begint om ne gen uur. De entree bedraagt vijf gulden voor leden. Niet- leden betalen zeven gulden. Postenspel De Scojesagroep in Sassen- heim houdt zaterdag een postenspel. Wie wil meedoen kan zich 's middags om half twee melden in het Velthuys aan de Parklaan in Sassen heim. De deelname is gratis. Toneel Toneelvereniging ONI uit Lisse speelt zaterdagavond het stuk Goud Aaltje van A. Boere. Het stuk begint om acht uur in De Voorhof aan de Bondstraat in Lisse. De toegang bedraagt 3 gulden 50. Kantwerk Annekatrien Pereira expo seert van zaterdag 15 novem ber tot en met vrijdag 12 de cember kantwerk in Huize Driehof aan de Dorpsstraat 27 in Ha zers wou de-Dorp. De tentoonstelling wordt za terdag om vier uur geopend. De expositie is dagelijks van tien uur 's ochtends tot tien uur 's avonds geopend. Kaarslicht Het traditionele concert bij kaarslicht in de Remon strantse kerk aan de Kerk straat 41 in Oude Wetering wordt zaterdag vanaf 20.00 uur gehouden. Deze keer is het een Veens" gebeuren; het zangkwartet „Giocoso", bestaande uit Fons Hille- brand en drie Van der Meer' (Theo, Nic en Aad), allen uit Roelofarendsveen, treden op. New wave Het gezelschap After the Si lence treedt zaterdag op bij „De Twee Wezen" aan de Hoofdstraat in Sassenheim. After the Silence speelt voor- namelijke moderne new wave-muziek. Op dinsdag 18 november treedt de jazzfor matie ODD-scene bij De Twee Wezen op. Deze forma tie speelt „Hardop" en Latin Jazz". Beide optredens begin nen wordt om 22.00 uur. Prins Burgemeester Bruggeman van Leiderdorp maakt za terdagavond om elf over elf de naam van de nieuwe prins carnaval bekend. Het feest wordt gevierd in de residen tie van carnavalsvereniging De Rijnschuimers in het Zijl- kwartier. De toegangsprijs bedrraagt tien gulden, maar leden hebben gratis toegang. Het bal begint om half negen. •Schaatsenruilbeurs De Lissesche IJsclub houdt zaterdag een schaatsenruil beurs in het clubgebouw van de vereniging op de ijsbaan in de Poelpolder. De beurs begint om 10.00 uur. Een half Klucht De klucht „Het hing in de lucht" van Bert Peets wordt zaterdagavond vanaf kwart over acht opgevoerd door de Leimuidense toneelvereni ging Lythemuthen. Een en ander vindt plaats in Het Spant in Leimuiden. Kaarten zijn in de voorverkoop ver krijgbaar bij de firma Balder en aan de bar van Het Spant. Op zaterdag 22 november is er een tweede opvoering van de klucht. Duinloop De Katwijkse Atletiek Ver eniging Rijnsoever houdt za terdag de tweede in de serie van zeven duinlopen. Het parcours is uitgezet in het duingebied tussen Katwijk en Wassenaar en voert over verkeersvrije wandelpaden. Deelnemers kunnen een keu ze maken uit vier afstanden, twee (voor de jeugd), vier, acht en twaalf kilometer. De •start van de duinloop is om half elf. startplaats is de kan tine van de voetbalvereni ging Quick Boys op het sport park Nieuw Zuid. De kosten bedragen drie gulden vijftig, de jeugd moet een rijksdaal der betalen.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 15