McEnroe weer in de fout Zes Oranje boksers naar volgende ronde Bel javski deelt met Timman sportuitslagen Ceidóc Somant Jm: mers naar VVV Manchester United ontslaat Atkinson SPORTWERELD Tips voor Duindigt Wim Kieft geopereerd ERWIN KOEMAN EN JOHN BOSMAN UIT SELECTIE ORANJE Handballers ongeslagen VRIJDAG 7 NOVEMBER 1986 PAGINA 7 tO John Lammers, de 22-jarige spits ;KC, maakt zondag tegen FC Utrecht ■buut voor VVV. De Brabander tekende ;n een contract voor anderhalf jaar bij (divisieploeg uit Venlo. Een sponsor van betaalde de transfersom (ongeveer gulden). Lammers scoorde dit seizoen elf keer voor RKC. De Venlose burge er Van Graafeiland, die de eredivisie- ijd VVV - Feyenoord op 30 november verboden, heeft geen bezwaar tegen •Hing van dat duel op vrijdag 28 novem- 133Un acht uur 's avonds. De burgemeester 14 00 noverkomelijke bezwaren tegen de zon- jndat dan de winkels open zijn in ver net Sinterklaas-inkopen. Op de vrijdag t die situatie weliswaar ook. maar dan is 2o zetten van de plaatselijke politie minder ar. omdat dan een voordeliger compen- •geling geldt dan voor de zondag. Havelange pleit voor WK voetbal in China RIO DE JANEIRO Joao Have lange, voorzitter van de internatio nale voetbalfederatie (FIFA), heeft de wens uitgesproken, dat China de organisatie van de strijd om het we reldkampioenschap voetbal in het jaar 2002 op zich neemt. In Rio de Janeiro zei Havelange: „Ik hoop dat het toernooi om het wereldkampi oenschap dat jaar in Azië wordt ge houden en dan denk ik vooral aan China". Sinds 1930 wordt er afwis selend in Europa en Latijns-Ameri- ka gestreden om de wereldtitel. Ita lië is in 1990 aan de beurt en Brazi lië wil in 1994 gastland zijn. Nor maal gesproken levert Europa in 1998 de organisator. Verlies basketballers DAS DELFT De basketballers van De Boo/DAS hebben gis teravond in de eigen sporthal van Delft verlies moeten in casseren. Voor de competitie in de eredivisie was het Gro ningse Ahrend/Donar met 68- 55 te sterk. Het betrof een matte vertoning, tijdens welke beide ploegen zwak waren in de afwerking. Donar was net iets sterker met de rebound. Bij DAS waren Martin Geel hoed (20) en Tim Coles (17) de topscorers en bij Donar was De Vries met een score van 28 het meest succesvol. MANCHESTER Manches ter United heeft manager Ron Atkinson en zijn assis tent Mick Brown ontslagen. De beslissing van het bestuur was een direct gevolg van de uitschakeling van Manches ter in het toernooi om de League-beker. De voormali ge topploeg, met onder ande re oud-Ajacied Jesper Olsen in de gelederen, verloor dinsdag met 1-4 van Sout hampton. De positie van At kinson was al wankel door de slechte resultaten van Manchester United in de competitie. De club bezet op de ranglijst de negentiende plaats. Atkinson en Brown vertrok ken in 1981 van West Brom- wich Albion naar Manches ter United. Onder de leiding van Atkinson eindigde de club in de Engelse eerste di visie afwisselend op de derde en de vierde plaats. Man chester won in 1983 en in '85 de FA-beker. Atkinson reageerde niet ver baasd op zijn ontslag. „Dit seizoen ging alles verkeerd en deze beslissing was onver mijdelijk. De deur staat open voor iemand anders. En wie mijn opvolger ook wordt, ik hoop van harte dat hij succes heeft." Manchester Untied heeft direct na het verbre ken van de verbintenis met Atkinson gecontact gezocht met Aberdeen over een mo gelijke overgang van Alex Ferguson naar de Engelse topploeg. Voorzitter Martin Edwards reisde gisteren nog voor overleg naar Schotland. Honderd gewonden bij voetbal in Bangladesh DHAKA Bij een massale vecht partij tussen groepen voetbalsuppor ters zijn in Bangladesh honderd per sonen, onder wie acht spelers, ge wond geraakt. Tien mensen zijn met ernstige verwondingen opgenomen in het ziekenhuis. Een beslissing van de scheidsrechter in het duel tussen Mohammendan Sporting en Bro thers Union in Dhaka, de hoofdstad van Bangladesh, was de aanleiding voor de onlusten. Nadat de arbiter een strafschop had toegekend, brak een vechtpartij uit waarbij enkele duizenden supporters waren betrok ken. De onenigheden duurden voort tot na de wedstrijd. De politie ver richtte zes arrestaties. eal Madrid on niet link zij beenhakker 25.50 44.00 ICELONA Real 68.00|(rid heeft ten koste Juventus de volgende -~0e van de Europa Cup ikt omdat trainer Leo ihakker zich eindelijk niet met de tactiek 't bemoeid. Dit is min neer de conclusie van speciale verslaggever de gezaghebbende irilleense ochtendkrant 'ais, die in Turijn ge- e was van de uitste- partij waarmee de ninklijke" het roem- ite Juventus na penal- chieten uit de beker- d heeft gewipt. Been- ker heeft eindelijk in of andere vergeten de aantekeningen ge- v„ Iden van de vorige trai- OS Molowny. En heeft ze \zijdank net op tijd ge- 0 pen, aldus El Pais. De 0 ferlandse trainer kwam o r Madrid met het idee persoonlijke stempel q het elftal te drukken. q I hele voorseizoen en de o pte partijen van de o ipetitie is hij bezig ge- est met experimenten Jg Ir niemand iets van be- OS pp. Gelukkig is hij nu os ïggekomen op het re- 0 dat Molowny voor b heeft uitgedacht. Dat g zeggen, dezelfde spe- 0 op dezelfde plaats en OS elfde tactiek als vorig 0 Het resultaat hiervan lat Real Madrid weer 0Q«It als een klasseteam, 0 flus El Pais. o p voltallige Spaanse pers 0 is het er gisteren over 00 fis dat Real de plaatsing de kwartfinales volledig tft verdiend. Madrid mineerde met name in jtweede helft en toonde iieuw de strijdlust van ware cupkampioen, zo (zekert bijvoorbeeld de irilleense sportkrant rote schade j zeilstrijd 0 3 EMANTLE Een zeer chtige wind heeft giste- j^voor de kust van Fre- ifttle voor schade ge- Hd bij de vloot, die ■neemt aan de kwalifi- eraces in de strijd om 1 - America's Cup. ee jachten moesten «•tijdig de beschutting i de haven opzoeken. "1 bemanningslid sloeg jjboord en werd gered jBde tuigage liep voor benden gulden schade 3/< 5/^ Britse jacht White 3/dsader moest als eerste gen voor de ontketende 3/jmenten, wegens een op jjjxen staande mast. De 3/Jnse boot Kiss verspeel- i/!een spinnaker en zag 7'! lid van de bemanning le huizenhoge golven wijnen. De man werd |r weer ongedeerd bin- iboord gehaald. Ook de boot Azzurra ipeelde een spinnaker, vijf racedagen in de •de ronde delen de jerica II en de New Ze- id nog altijd de eerste ts. Ze hebben 36 pun- Derde is nu de Ameri- tse boot Stars and Stri- (26 punten) en vierde '"ithe Crusader (GBr) 23 punten. De beste t plaatsen zich voor de ve finales, die tussen 28 :mber en 7 januari 'den afgewerkt. John McEnroe slaat de handen voor zijn ogen na een - volgens de Amerikaan - onjuiste arbitrale beslissing. ANTWERPEN Nadat John McEnroe zich eer der deze week van zijn goede kant liet zien door mee te werken aan een benefitgala voor een Ita liaanse ex-collega (de door een verkeersonge luk verlamde Rinaldini) in Milaan, verliep zijn eerste optreden in Ant werpen gisteravond niet geheel zonder incidenten. De Amerikaan, die daags tevoren ook nog een ex hibitiepartij in West- Duitsland had afgewerkt, liep het weer eens ouder wets over de hoge schoe nen in zijn duel met land genoot Jim Brown. Slechts dank zij de coulante houding van umpire en toer nooidirecteur werd McEnroe niet bestraft voor een aantal ontoelaatbare gedragingen. Hetgeen alles te maken had met het feit dat McEnroe met de Fransman Noah de enige publiekstrekker is in Antwer pen, nadat Lendl zich wegens een blessure had moeten te rugtrekken. Vandaar dat McEnroe halver wege de eerste set van de met 7-5, 6-2 gewonnen partij met fluwelen handschoenen werd aangepakt, nadat hij een bal in het publiek had geslagen en onwelgevoeglijk taalge bruik had gebezigd. Overtre dingen tegen de gedragscode, die in normale Grand-Prix- toernooien onderbiddelijk zouden zijn bestraft. Hetgeen McEnroe vorige week in Pa rijs aan den lijve ondervond, nadat hij zich ook had misdra gen. Een schorsing omdat hij het maximale boetebedrag had overschreden was het ge volg. Niet fit Antwerpen is echter een invi- tatietoernooi dat ook voor McEnroe zijn eigen regels mag hanteren. De Amerikaan zelf schreef zijn matige spel en daarmee wellicht zijn irri tatie toe aan vermoeidheid. „Ik was niet helemaal fit", al dus McEnroe. „Ik hoop in de* volgende ronde beter te spe len". De favoriet voor de titel in Antwerpen verklaarde tevens nog lang niet aan stoppen te denken. „Ik hoop de komende jaren nog beter te gaan spelen dan in de tijd dat ik nummer één was van de wereld. Ik ga volgend jaar op fysiek gebied enige wijzigingen aanbrengen in mijn training .en dan moet ik kans hebben weer de beste te worden. Mijn terugkeer is met ups en downs verlopen. Maar dat kun je verwachten als je er een half jaar bent uit geweest. Ik ben waarschijnlijk op het verkeerde moment te ruggekomen. Dat had ik mis schien beter kunnen uitstellen tot na Flushing Meadow". Waarop McEnroe zijn inmid dels goede humeur onderstre pend, handtekeningen uit deelde op weg naar de kleed kamer. FRANK WERKMAN Gedeeld succes Franke Sloothaak In de hoofdstad is de Jumping Amsterdam van start gegaan. Franke Sloothaak bereikte met Caletta in het openings nummer een vierde positie, maar won later op de avond wel met Ramon. ijsvragen f HAAG De verde- van de prijzen bij de is als volgt: 44a. le prijs: geen win- T 2e prijs: 13 maal •3,00; 3e prijs: 220 maal A40. ^erspel nummer 44 en i le prijs: geen winnaar; Prijs: éénmaal f. 10.000,00; .prijs: 29 maal f. 1.000,00; prijs; 222 maal f. 100,00. TILBURG De teamleider van de Sovjet-Unie zal er verstan dig aan doen voor Beljavski alsnog een plaats in te ruimen in de ploeg voor de schaak-olympiade in Doebai. De grootmeester uit het Oekrainse Lvov werd niet opgenomen wegens zijn onthut sende prestaties in de nationale titelstrijd en werd vervangen door kampioen Tsjeskovski. In Tilburg bewees Beljavski die vormcrisis van zich afgeschud te hebben en in blakende vorm te verkeren. Hij won hoogst vermoedelijk gisteren het tiende In terpolis-toernooi. In de veertiende en laatste ronde remiseerde hij met zwart in 29 zetten tegen Timman. Door de deling van het punt stelde de Oekrainer zijn tweede toernooizege in Tilburg (eerder 1981) veilig en evenaarde hij zijn prestaties in het Hoog ovens-toernooi, waar hij in 1984 en '85 won. Ljubojevic had weliswaar de mogelijkheid door winst op Por- tisch langszij te komen, maar stond in de partij voortdurend een tikkeltje minder. In de tweede zitting slaagde Ljubojevic zijn na deel weg te werken. Beide spelers weigerden daarna de partij opnieuw af te breken en gingen door tot het bittere einde. Lju bojevic dacht in de vermoeidheidsfase toe te slaan, maar na 95 zetten en tien uur werd de partij in totale remise-stelling weder om afgebroken. Door die ontwikkelingen wordt Ljubojevic waarschijnlijk tweede en Karpov derde. Timman, Portisch en Miles deelden de vierde plaats met anderhalve punt achterstand. De partij tussen Timman (wit) en Beljavski had het volgende verloop: 1 e2-e4 e7-e5; 2 Pgl-f3 Pb8-c6; 3. Lfl-b5 Pe6-d4; 4. Pf3xd4 e5xd4; 5. 0-0 Lf8- c5; 6 c2-c3 c7-c6. 7 Lb5-d3 d7-d5. 8. e4xd5 Dd8xd5; 9. b2-b4 Lc5-e7; 10. Tfl-el Pg8-f6; 11 b4-b5 Lc8-e6; 12. b5xc6 b7xc6; 13. Ddl-a4 0-0; 14. Da4xd4 Dd5xd4 15. c3xd4 Tf8-d8. 16. Lcl-b2 Ta8-b8; 17. Lb2-c3 c6-c5; 18. d4-d5 Pf6xd5; 19 Lc3-e5 Le7-d6. 20 Ld3-c4 Ld6xe5; 21. Telxe5 Pd5-f4; 22. Te5-e4 Tb8-b4; 23. Te4xf4 Tb4xc4; 24 Tf4xc4 Le6xc4; 25. f2-£3 a7-a5; 26. Pbl-c3 Td8xd2; 27. Tal- cl Td2-d8; 28. Pc3-a4 Lc4-e6; 29. Pa4xc5 remise. Boksen Larry Holmes heeft zijn afscheid aangekondigd. De zwaargewicht veroverde in 1978 de wereldtitel bij de Word Boxing Council (WBC). Holmes hield die titel ruim vijf jaar in zijn bezit. Basketbal De dames van Canadians zijn in de tweede ronde van de Europa Cup voor landskampioen uitgeschakeld door Agon Düssel- dorf. De Nederlandse kampioen verloor in Dusseldorp met 62-83. Tafeltennis Bettine Vriesekoop maakt deel uit van de Europese ploeg, die van 10 tot 16 december in Tokio tegen Azië uitkomt. Tennis Het Wimbledon-toernooi heeft dit jaar een winst opgele verd van 20 miljoen gulden. In vergelijking met vorig jaar is dat een stijging met ruim vijftien procent. Algemeen Lausanne wil zich kandidaat stellen voor de organisa tie van de Olympische Winterspelen van 1994. WASSENAAR Duindigt be sluit morgen het seizoen met acht draverijen en drie ren nen. De eerste start is al om 12.30 uur. Onze tips voor deze meeting luiden: ADIEUPRIJS: Angelique Grolloo, Alexis en Aubisque Montana. HERFSTPRIJSU): Dalot, Ototo en Short Look. AUF WIEDERSEHENPRIJS: Al- ways Sup Melodie. SEE YO' Plata. Albatrosnora en Zee H&STPRIJS(2>: Bright Hollow, Flower of Sidon en Rapid. LIEFHEBBERSPRIJS: Zimpulse Al- kestis, Zmanza Princess en Zelando Uiterdijk. NAJAARPRIJS: Zazou Supreme, Delta en My Mabel. WINTERPRIJS: Zeus Buitenzorg.' Zicco Buitenzorg en Valco van Hul sel. HERFSTPRIJS: Zevira Oostland, Zimpuls P en Wino Weber. TOT ZIENSPR1JS: Texas Filter. Walko B en Woensdag. TURIJN Wim Kieft is voor langere tijd uitgeschakeld. De Nederlandse voetballer in Italiaanse loondienst blijkt afgelo pen woensdag, tijdens het UEFA-Cupduel van zijn club AC Torino bij het Hongaarse Raba Eto Györ, een ernstige knie blessure te hebben opgelopen. Na terugkeer in Turijn werd Kieft direkt geopereerd. Het herstel zal ten minste twee maanden in beslag nemen. Het Nederlands elftal zal het op 19 november, tijdens de kwalificatiewedstrijd tggen Polen, dan ook zonder de blonde spits moeten stellen. ZEIST Erwin Koeman en John Bosman ontbreken in de se lectie van het Nederlands elftal voor de tweedaagse oefenstage die volgende week dinsdag en woensdag op het KNVB-sport- centrum in Zeist wordt gehouden. Bondscoach Rinus Michels deed geen beroep op Erwin Koeman, omdat de speler van KV Mechelen wegens een schorsing wedstrijdritme zou missen. Aja- cied Bosman is opgenomen in de selectie van het Olympisch elf tal. Michels maakte gisteren de lijst met vijftien namen bekend Daarop is inmiddels de naam van de geblesseerde Wim Kieft geschrapt. Oranje speelt dinsdag tegen het Olympisch elftal. Een dag later is Jong Oranje de tegenstander van het team van Mi chels. De selectie van het Nederlands elftal bestaat uit Van Basten, Rijkaard. Van "t Schip. Silooy, Spelbos en Wouters (allen Ajax). Hiele. Tahamata en Troost (allen Feyenoord). Van Breukelen, Gullit en Koeman (allen PSV). Su- vriin (Roda JC) en Van Tiggeleu (Anderlecht). Selectie Olympisch elftal: Menzo, Bosman en Blind (allen Ajax». Van der Padt (Excelsior). Wijnberg en Lengkeek (beiden Sparta). Verkuyl. Eykelkamp en Van Dijk (allen FC Groningen), Boerebach (Go Ahead Eagles). Vanenburg (PSV). Hoekman (Roda JC), Boessen (Fortuna Sittard), Hofman (Feyenoord) en Van Loen (FC Utrecht) Selectie Jong Oranje: Snelders. Paus, Willems en Rutten (allen FC Twente). Lankhaar (FC Den Haag). Van Eek (FC Den Bosch). De Jong en Blattler (bei den Roda JC), Verhagen en Berghuis (beiden VVV). Witschge (Ajax). Krom mendijk (Wageningen). De Goeij (Sparta), Witteveen (Go Ahead Eagles). Ba- rendse (Feyenoord) en Lamers (Vitesse). NA EERSTE AVOND VAN HOLLAND JUBILEUM TOERNOOI ROTTERDAM Voor slechts een paar honderd toeschouwers, onder wie natuurlijk een flink aantal genodigden, is gisteravond na een onderbreking van acht jaar in de Rotterdam se sporthal Schuttersveld weer een begin gemaakt met het Holland bokstoer- nooi. Via dit evenement, met boksers uit zestien landen, viert de Neder landse Boks Bond het 75- jarig bestaan. Op de eerste avond stonden elf partijen op het programma. Van de negentien Nederlandse boksers die aan het toer nooi deelnemen, kwamen er gisteren zeven in de ring. Alleen Abdelkader Wahhabi verloor op pun ten van de Griek Koleth- ras. In het lichtgewicht won Silvio Mezzenga (BC De Amateur- Sittard) op punten van de Zwitserse kampioen van Turkse afkomst, Engin Koseo- glu. De basis voor de punten overwinning van de tweevou dig kampioen van Nederland kwam tot stand in de eerste ronde toen de 19-jarige maga zijnbediende het tempo be paalde en enkele leuke combi naties kon plaatsen. Of er voor Mezzenga nog meer perspec tief gloort in dit toernooi valt te betwijfelen. In het lichtweltergewicht be gon Abdelkader Wahhabi (Maastricht) goed. Hij bracht de eerste ronde op zijn naam, maar had daarna zijn kruit te gen de Griek Stamatios Ko- lethrans verschoten. Koleth- rans verhoogde het tempo en was de betere bokser. De pun- tenoverwinning van 3-2 bracht hem dan wel naar de volgende ronde, maar weer spiegelde niet helemaal goed de krachtsverhouding in de ring. De Amsterdammer Ronald Vos deed het in het welterge- wicht niet onverdienstelijk. Hij bokste de beste partij voor de pauze tegen de Portugees Fernandes. In de derde ronde kreeg Fernandes een officiële waarschuwing wegens te laag inkomen met het hoofd. In de eerste twee ronden droeg Fer nandes -een beschermkap. In de derde ronde verscheen hij zonder kap en kon de betere Vos enkele goede stoten plaat sen, waardoor Fernandes een verloren wedstrijd bokste. In het zwaarweltergewicht mocht de Amsterdammer Henk Kappel tevreden de ring uit stappen. De internationale jury van vijf man had hem als winnaar uitgeroepen, een feit waarmee zelfs de meest fana tieke Nederlandse supporter het moeilijk zal hebben gehad. Hij had de zege louter aan de derde ronde te danken. Zijn tegenstander Carlos Martens uit Portugal was in de eerste twee ronden de betere bokser. Vanavond komt Kappel in de ring tegen de Bulgaar Geor- giev, die ook al een discutabele punten winst (4-1) boekte tegen de uit Eqypte afkomstige Ha- fez. Alleen indien de juryleden Kappel wederom goed gezind zijn, kan hij nog verder komen in dit toernooi. Superzwaargewicht Dick Stu- pers (Den Bosch) had moeite met de Bulgaar Emilov, maar won met een puntenscore van 4-1. Hierdoor heeft Nederland, naast Wim Gerritsen (Arn hem), twee boksers in deze klasse in de halve finale van zaterdagavond. Voor de halve eindstrijd in het zwaargewicht heeft Bert van Berkel (Arn hem) zich door een punten overwinning (5-0) op McCor- mack (Wales) ook geplaatst. Charlie Burleson (Amsterdam) won door medische interven tie in de tweede ronde van Mayera (Zimbabwe) in het middengewicht. Wat niveau betrof viel het gis teravond eigenlijk allemaal te gen. Ook de Europees kam pioen Dieter Berg uit Oost- Duitsland liet zich niet daad werkelijk gelden. Hij won van de rechtsvoorstaande Ier Paul Buttimer, maar kon maar net een voldoende halen in het vlieggewicht. Vuurwerk Wellicht wacht het publiek vanavond het nodige vuur werk. In het zwaargewicht komt de Limburger Arnold Vanderlijde in de ring. De winnaar van het brons op de Olympische spelen moet het opnemen tegen de uit Egypte afkomstige Ilab Abdel-Baset. Een talent dat vanaf 1982 met boksen in de weer is en van de zestig partijen er vijftig in winst wist om te zetten. De Hagenaar en Nederlands kampioen Mourad Louati, die na het winnen van het kort geding tegen de NBB in het zwaarweltergewicht uitkomt, was gisteravond aanwezig. Hij hield zich niet in de buurt van de Nederlandse ploeg op, maar volgde de wedstrijd in de na bijheid van zijn vriendin en trainer John Kristalijn. Hij ontmoet de uit Zimbabwe af komstige Ambroso Mlilo. In deze klasse komen overigens liefst tien boksers uit. ARTHUR VAN RIJSWIJK HAARLEM Al staat er tijdens de Haarlemse handbalweek wei nig meer op het spel dan de spreekwoordelijke eer, de Ne derlandse handballers hebben de zenuwen stevig te pakken. Ze kerheid ontbrak op de tweede wedstrijddag, die de nationale se lectie een overwinning van 22-17 op Israel bracht. Na twee duels is Nederland nog ongeslagen, van avond als de gedoodverfde toer- nooiwinnaar IJsland tegenstan der is, zal dat beeld zich wijzi gen. Bondscoach Ton van Linder gaf ruiterlijk toe dat zijn gedrag op de bank weinig had bijgedragen aan rust binnen de lijnen. „We hebben niet goed gespeeld en er is slecht gecoacht", verklaarde de oefenmeester openhartig Op de onrustige start reageerde Van Linder door snel en veel te wis selen. „Door meer rust hadden wij een gfeep op het spel kunnen krijgen. Dat is ons deze wedstrijd niet gelukt." De enige werkelijke zekerheid is doelman Jacques Josten, die zich in zijn specialiteit met de besten ter wereld kan meten Verder laat Patrick van Olphen bij vla gen zien in de Spaanse competi tie het een en ander op te steken Nico Beekman, stellig met de in Haarlem afwezige Jan Willem Hamers, Nederlands scherpste schutter, achtte het pas na de rust noodzakelijk zich met de productie te bemoeien. Beekman en de vaak onderschatte Henk Groener waren ieder goed voor vijf treffers. Het Nederlands dames zaalhand balteam heeft tijdens de strijd om de Polar-Cup in Noorwegen de eerste winst behaald. De ploeg versloeg de Noorse jeugd met 20-8. Bij Oranje was Carla Kleintjes met acht doelpunten topscorer. Syrië zal niet deelnemen aan het toernooi om het wereldkampi oenschap handbal voor dames volgende maand in Nederland Het land had vorige week de komst van een afvaardiging moeten bevestigen. Irak, dat eer ste vervanger was, liet niets ho ren op het verzoek de plaats van Syrië in te nemen. De WK-orga nisatie heeft nu besloten Frank rijk uit te nodigen om het aantal deelnemende landen op zestien te houden. BASKETBAL Eredivisie heren: Zaandam-Weert 92-101; DAS-Donar 55-68. BOKSEN Hollend Jubileum Toernooi, Rotter dam Vlieggewicht: Dieter Berg (OOI) wint op punten (5-0) van Paul Buttimer (Ier). Lichtgewicht: Silvio Mezzenga (Ned) w.o.p (5-0) Engin Koseoglu (Zwi); Mohamed Hegazi (Egy) w.o.p (5-0) van Nikolaos Kouimoutzis (Gri); Mike Moffa (Can) w.o.p (5-0) van Nes- radlm Bilam (Bel). Lichtweltergewicht; Stamatios Kolethras (Gri) w.o.p (3-2) van Abdelkader Wahhabi (Ned). Wel- tergewicht; Ronald Vos (Ned) w.o.p (5-0) van Americo Fernandes (Por). Zwaarweltergewicht: Henk Kappet (Ned) w.o.p (5-0) van Carlos Martins (Por); Georgi Georgijev (Bul) w.o.p (4- 1) van Hassan Hatez (Egy). Middenge wicht: Charlie Burleson (Ned) wint van Arigoma Mayera (Zim). partij in de tweede ronde op medisch advies ge staakt wegens blessure van Mayera. Zwaargewicht: Bert van Berkel (Ned) w.o.p (5-0) van Kevin McCormack (Wal). Super-zwaargewicht: Dick Stu- pers (Ned) w.o.p (4-1) van Pepi Jemi- lov (Bul). HANDBAL Haarlemse Handbalweek Jong Oranje-Noorwegen: 25-24; Ne- derland-lsrael 22-17; Verenigde Sta ten - IJsland 15-21 (7-12). Stand: t. Nederland 2-4, 2. IJsland 2-4, 3. Noorwegen 2-2, 4. Jong Oranje 2-2. 5. Verenigde Staten 2-0, 6. Israel 2-0. Polar Cup (dames), Drammen Nederland-Noorwegen (jeugd) 20-8. Noorwegen-Frankrijk 29-17. PAARDESPORT Jumping Amsterdam Klassieke dressuurproef klasse Z: 1. Marjan Dorresteyn mei Taronnette en Rianne Laarakker met Talis beiden 61,83; 3. Set Parren met Pascal 61.50. Kür op muziek, klasse Z: 1 Peter Rulkens met Vingo 68,63; 2. Rianne Laarakkers met Talis 66.33; 3. Cees Vellenga met Wega 65.67. To taalstand: 1. Rulkens 64,57; 2. Laarakkers 64.08, 3. Parren 63,34, 4. Vellenga 63.17, 5 Dorresteyn 62,75. Interna tionaal springconcours, tabel A. 1.40 meter, op tijd: 1. Albert Voorn (Ned) Concern 0 strafpunten - 50,59 secon den; 2. Bert Romp (Ned) Renville 0 - 54,32; 3. Piet Raymakers (Ned) Jog ger 0 - 54.42; 4 Franke Sloothaak (WDI) Caletta 0 - 54,74; 5. Bruno Can- drian (Zwi) Asco 2 0 - 55.61; 6. Stan- ny van Paesschen (Bel) Rasputin 0 - 55,98; 7. Willy van der Ham (Ned) Pythagoras ZO- 56.72; 8. Diego De- riu (Ita) Petit Pas de Pommier 0 - 60,78; 9. Paul Schockemöhle (WDI) Walido 0 - 63,03; 10. Dirk Hafemeis ter (WDI) 0 - 63.36.Internationaal springconcours, tabel A. 1.50 meter, na barrage: 1. Franke Sloothaak (WDI) Ramon 0 - 36,45; 2. Eric van der Vleuten (Ned) Monty L 0 - 39.18; 3. Eric Levallois (Fra) Le Tot de Se- milly 0 - 40,59; 4. Emile Hendrix (Ned) Future 0 - 40.83; 5. Frederic Cottier (Fra) Flambeau C 1 - 44,60; 6 Albert Voorn (Ned) Concern 4 - 37.44; 7. Marcel Dufour (Ned) Simply Magic 4 - 40,46; 8 Wout-Jan van der Schans (N«d) Olympic Treffer 4 - 40.63. 9 Paul Schockemohle (WDI) Deister 4 - 40,65; 10. John Whitaker (GBr) Hops cotch 8 - 40.87. SCHAKEN Toarnooi van Tilburg Timman (Ned) - Beljavaki (Sov) 1/2 - 1/2; Miles (GBr) - Korls|no| (Zwt) 1-0. Hübner (WDI) - Karpov (Sov) 1/2 - 1/2; Porlisch (Hon) - Ljuboievic (Joe) afg. De stand is: 1 Beljavski 8 1/2; 2 Ljubojevic 7 1/2+1 afg; 3. Karpov 7 1/2; 4 Timman en Miles 7. 6. Por tisch 6 1/2+1 alg. 7 Hubner 6 1/2; 8. Kortsjnoj 4 1/2. TENNIS Toernooi van Antwerpen Tweede ronde: Thomas Muster (Oos)-Brad Gilbert (VSt) 6-3. 6-7, 6-4; Horacio de la Pena (Arg)-Emllio San chez (Spa) 6-4. 7-6. John McEnroe (VSt>-Jlmmy Brown (VSt) 7-5. 6-2

Leidse Courant | 1986 | | pagina 7