terke verfilming van romantisch ama „Tender Is The Night" BEZUINIGINGEN BIJ VARA-RADIO DIO/TELEVISIE EeidóaQowiant VRIJDAG 7 NOVEMBER 1986 PAGINA 17 EAT;Ot en Bie J°Jen een kind IE ATI tijdeen Bie. die als onlosmakelijk J": Hot op heden kinderloos in de c^| staan, hebben zich voorgeno- j >en kindje te nemen. Moderne eken. maar meer nog moderne wa stellen hier vandaag de dag <3 wat wegen voor open, waarbij s »ns zoveel vragen kunnen wor- (ai) jgeworpen. Kiest men voor een moeder of nog een stapje ver oor een draagvader? Ook dit schijnt tot de hedendaagse ijkheden te behoren. Op de ijgen satirische wijze komen zij g doen over hun bevindingen punt in hun uitzending van ko- zondag op VPRO-tv, Ned. II 10 uur. HILVERSUM De radiodienst van de VARA zal moeten bezuinigen. Gisteren wer den de ondernemingsraad en vervolgens de medewerkers van VARA-radio ingelicht over een reorganisatieprogramma, dat naar verwachting ongeveer 15 arbeidsplaatsen zal kosten. De reorganisatie zal in ieder geval in '86 en '87 geen gedwongen ontslagen met zich mee brengen, zo zei een woordvoerder. Wel zullen de maatregelen gevolgen hebben voor het programmabeleid. Hiervan zijn de bijzonderheden nog niet bekend. Eerder heeft de televisieafdeling van deze omroep al in moeten stemmen met een reor ganisatie en 24 arbeidsplaatsen moeten inle veren. De leiding van de VARA had tot nu toe naar buiten de indruk gewekt dat het met de radio-afdeling niet zo'n vaart zou lo pen. Een extra bezuiniging van „Den Haag" begin dit jaar, die betrekking had op de overgangsregeling voor A-omroepen die te veel medewerkers in dienst hebben, is vol gens de VARA de belangrijkste reden dat nu ook de radio een veer zal moeten laten. Bij VARA-radio werken op het ogenblik 75 mensen. Volgens een woordvoerder van de VARA heeft de nieuwe bezuinigingsronde bij zijn omroep niets te maken met het onge lukkige financiële beleid dat in het verleden is gevoerd. Binnen afzienbare tijd is de VARA weer vrij van schulden, die zijn ont staan door een gebrekkige financiële contro le. Hoofdoorzaak van de reorganisaties is het bezuinigingsbeleid van Minister Brinkman van WVC, zo wordt gezegd. Alle omroepen zijn bezig het personeelsbestand terug te brengen. !3JeRSUM Negen jaar de Amerikaanse schrij- 630', Scott Fitzgerald over oman „Tender Is The "an(". Het verhaal over de 3, ijeuze Amerikaanse psy- 1 r Dick Diver die verliefd op zijn schatrijke pa- =un Nicole Warren en daar- 667 ?n onder gaat, heeft ze- .15 jn versies gekend en n 1 ïadat de eerste druk was <9 lenen, bleef het verhaal i'itzgeralds hoofd spoken. TR( ïvolg was dat hij voor de 1 e druk een aantal tekst- 1 ingen aanbracht en de OL .jp van de gebeurtenis- ironolgisch rangschikte. OL tv-verfilming, die de 1 vanaf maandag in zes *5. op het scherm brengt 30 1 om 22.15 uur), is de die door Scott als de 162 tieve werd betiteld. 1 'itzgerald nog hebben ge- 1 (hij overleed in 1940), ras hij waarschijnlijk heel EO ten geweest over de ma- 1 waarop de BBC, in sa- 1 rerking met The Seventh *drk (Australië) en 20th 'j iry Fox (Amerika) dit )2y ologische drama, dat is t pekt met romantiek, in 2 heeft gebracht. De serie [°r t de sfeer, die ook uit het 1 spreekt. Bovendien m< t er sterk geacteerd door na volledig Amerikaanse ing. Vooral Peter Strauss ck Diver en Mary Steen- n als Nicole Warren cüeren. Een krachtig voor- daarvan is een scène in huur die deel uitmaakt e kliniek in Zürich waar K in het begin van de se- yerblijft omdat ze aan schizofrenie lijdt als gevolg van een incestueuze ervaring met haar vader (een gastrol van Ed Asner). Wanneer ze daar Dick Diver ontmoet, zijn het louter de gezichtsuitdruk kingen, die een spanningsveld creëren. Het is een ontmoeting van twee geliefden die beiden vechten tegen wat ze voor el kaar voelen omdat hun gene genheid voor elkaar geen wer kelijkheid mag worden. Authentiek De BBC lijkt kosten noch moeite te hebben gespaard om het verhaal, dat zich in de ja ren twintig afspeelt, zo au-, thentiek mogelijk te verfil men. Op elk detail is gelet. Bo vendien werd gefilmd op de lokaties, die in het boek wor den aangegeven zoals de Fran se Rivièra, Zwitserland en in Parijs. Opmerkelijkste feit is echter dat de makers erin zijn geslaagd de sfeer die uit het milieu spreekt waarin de ge beurtenissen zich afspelen dat van in Europa verblijven de, rijke Amerikanen glas helder over te brengen. Fitz gerald. die zelf jaren aan de Rivièra woonde, schetst een beeld van hun volkomen in houdsloos leven. Diver valt daaraan ook ten prooi. Na aan de liefde voor Nicole te heb ben toegegeven, hoeft hij zich, dankzij het Warren-fortuin, geen zorgen meer te maken over de betaling van zijn vol gende cheque. Gevolg is dat ook de noodzaak om te wer ken verdwijnt en hij zijn bril jante carrière te grabbel gooit. Hoewel Nicole een belangrijke rol speelt in „Tender Is The Night" is Dick Diver de hoofd persoon. De mensen die rond hem worden gegroepeerd heb- Mary Steenburgen als de schizofrene, maar aantrekkelijke Nicole Diver. ben een ondergeschikte rol. De jonge actrice Rosemary Hoyt, met wie Dick een korte affaire heeft, is degene die uiteinde lijk verantwoordelijk is voor het mislukken van Dicks hu welijk. De muzikant en com ponist Abe North kondigt het noodlot aan, terwijl de avontu rier Tommy Barban, een ster kere persoonlijkheid dan Dick, tenslotte gelukkig wordt met Nicole. „Tender Is The Night" is voor een groot deel autobiografisch. Scotts vrouw Zelda bracht ja ren door in psychiatrische in richtingen. Wat hij van de Zwitserse en Amerikaanse doktoren leerde, verwerkte hij in het verhaal. Zo ook de on vergetelijke indrukken die hij opdeed tijdens zijn eerste be zoek aan de Rivièra. Scott ge bruikt Rosemary om ze weer te geven, terwijl hij zijn ge vecht tegen de alcohol projec teert op Abe North. Eerste versie Fitzgerald begon overigens aan de eerste versie van het boek, toen hij in 1925 aan de Franse zuidkust woonde. In die eerste druk maakte de le zer kennis met de Divers door middel van Rosemary Hoyt. Zij spreekt vol bewondering over het tweetal en de gebeur tenissen die zich voltrekken. In dat boek zat in de eerste hoofdstukken ook een myste rie verwerkt: er was iets ge beurd tussen Nicole en me vrouw McKisco (die met haar man was uitgenodigd voor een etentje bij de Divers) dat zo schokkend was, dat het een duel tot gevolg had. De critici, die zich niet echt lovend uit spraken over „Tender Is The Night", hadden vooral kritiek op de opbouw van het verhaal. Ze meenden dat Scott de lezer niet genoeg had voorbereid op wat er nog zou komen, nadat Rosemary uit het boek ver dween en er nog driekwart overbleef om te lezen. Fitzge rald offerde uiteindelijk een briljante opening met een mysterieus element op voor een beter geconstrueerd ver haal. „Tender Is The Night" is een indrukwekkend televisie werkstuk geworden. Hoewel niet voor een snelle verfilming is gekozen en de beelden soms de luiheid van het leven aan de Franse Rivièra uitstralen, verloopt het verhaal minder traag dan soms in het boek het geval is door de detaillistische bespiegelingen van Fitzgerald. Maar dat is nu eenmaal het voordeel van beeld en geluid. HANS PIËT TROS 15.35 Rosco leest voor, kinder programma 16.00 De Stop en Stap Show, kinderprogramma over verkeersveiligheid. Afl.: Het geheim van de schom melstoel 16.25 Mask, Amerikaanse teken filmserie. Afl.: Allemaal in de ring. Een vriend van Matt heeft drie ringen no dig om aan een kostbare schat te komen. Hij bezit er echter maar twee 16.45 TROS Pop Formule, pop programma vanuit disco theater 'Escape' in Am sterdam. gepresenteerd door Linda de Mol en Je roen Soer NOS 17.30 ^e-Journaal TROS 17.46 T0OS Sport 18.15 Omgaan met kleine huis dieren, dierenserie met Martin Gaus. Afl.: Wan neer u zijn gedrag begrijpt, kunt u hem haast verstaan TELEAC 18.30 Kinderboeken (3, herh.) 19.00 Bassie en Adriaan. Afl.: Het Bassie en Adriaan Or kest 19.05 Knight Rider, Amerikaan se tv-serie met David Has- selhoff in de hoofdrol. Afl.: Michael slaat toe. Michael en Kit moeten vanavond een gestolen vrachtwa genlading opsporen. Deze bestaat uit wapens, be stemd voor een politie-op- slagplaats NOS 20.00 Journaal TROS 20.28 CD Dossier Verhulst, twaalfdelige Nederlandse dramaserie geschreven door Hans Keuls. Met o.a. Derek de Lint. Petra La- seur. Dolf de Vries en Liz Snoyink. Afl. 1: De beëdi ging. Advocaat Eric Hoog land, pas afgestudeerd, opent zijn kantoor. Zijn pa troon Mr. de Vos, behartigt de zaken van de grote za kenman Verhulst, die be sluit te scheiden. Eric krijgt de zaak 21.25 De TROS TV-Show, praat programma van Ivo Niehe 22.20 TROS Aktua, actualitei tenrubriek 22.50 TROS Tele-Thriller: Fox Mystery Theatre (slot), Amerikaanse thrillerserie. Afl.: De moordschilder. Met o.a. Michelle Phillips en James Laurenson. Kunstschilder Luke Lorenz pleegt zelfmoord op zee na een zelfportret gemaakt te hebben. Dit spoelt aan, waarna de weduwe bena derd wordt door een be langrijke kunsthandelaar NOS 00.05 Journaal NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 Paspoort voor Spanjaar den 18.30 Sesamstraat 18.45 m Jeugdjournaal 19.00 Journaal VOO 19.12 Nationale Ideeënbus, pro gramma over de wereld van visionairen. uitvinders en ideeënmakers. Presen tatie: Leo van der Goot 20.00 De Grote Verwarring 20.25 De Heilige Koe 20.50 Death in California (1), tweedelige Amerikaanse tv-film uit 1985 van Delbert Mann, naar het boek van Joan Barthel over een waar gebeurde moord in Beverly Hills. Met o.a. Cheryl Ladd. Granville van Dusen en John Ashton. Hope Masters brengt een weekend met haar min naar door op een afgele gen ranche. Het paar wordt overvallen door een ontsnapte psychopaat, die haar vriend vermoordt en Hope verkracht. Er wordt een massale klopjacht ge organiseerd (slot: 23.35 uur) NOS 22.30 Journaal IKON 22.45 Een spannend bestaan, zevendelige familierepor tage over een Nederlands gezin. Afl. 5: Leven met verdriet. Presentatie: Vio let Falkenburg 23.28 Wilde Ganzen NOS 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden VOO 23.35-01.15 Death in California (slot), vervolg van de tv- film van 20.50 uur. De moordenaar blijft zijn slachtoffer manipuleren wanneer hij als zijn eigen advocaat optreedt EUROPA TV 17.25 Weerbericht 17.39 Kinderprogramma. Met o.a. 'Ploom', 'Plastinots' en 'Part ridge Family" 18.00 Europa Countdown, poppro gramma met Adam Curry 18.45 Connexions 19.10 Almanac 19.15 Weerbericht en World Watch 19.30 Sports Report. Tennis vanuit Antwerpen, kwartfinales 20.30 Business News, economisch magazine 21.00 Transport, Vlaams/Nederland se dramaserie met o.a. Thom Hoffman, Niek Pancras en Syl via Millecam. Afl.: Het misver- 21.50 Weerbericht en World Watch 22.05-00.05 Sports Report. Tennis vanuit Antwerpen, kwartfinales Journaal Tik Tak, kleuterprogramma (herh.) Dagboek van een clown, ver- halenserie van Guido Staes. "7 Afl.: Het lentejongetje (herh.) ~i De Snorkels, tekenfilmserie. ]Afl.: Walvis èén en al vis Bingo, popprogramma met o.a. de clip van de week. over zicht van de top 20 en een stu- diogast. Presentatie: Patty Brard en Pê Vermeesch Uitzending door derden. Pro gramma van de Vlaams-Natio nale Omroepstichting Mededelingen en program ma-overzicht Journaal Weerbericht Zonnewagens (Chariots of Fire). Engelse speelfilm uit «4 1981 van Hugh Hudson. Met jii o.a. Ben Cross, lan Charleson hl en Nigel Havers. Muziek: Van- let gelis. 1928: Zowel Harold Abrahams als Eric Liddell wor den bekende namen in de atle- tiekwereld. Wanneer ze elkaar In een wedstrijd ontmoeten moet Abrahams het onderspit delven. Hij tilt daar erg zwaar d Boekenbeursnieuws u Première, filmnieuws met Jo I Rópcke 5 F23.45 Journaal en Coda: 'Ge- 1 scheiden" van Jan van Nijlen 17.30 ECC Tennis vanuit Antwerpen, rechtstreekse re portage vanuit het Antwerpen- se Sportpaleis van de kwartfi- nales. Commentaar: Daniel Mortier Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische tv-se- rie met o.a. Rowena Wallace, Pat McDonald en Peter Phelps Muzikaal intermezzo Oshin (4), Japanse tv-serie met o.a. Ayako Kobayashi en Shiro Ito (herh.) Mededelingen en program- ma-overzicht Journaal ECC Tennis vanuit Antwer pen, rechtstreekse reportage van de kwartfinales. Commen- jj taar: Daniel Mortier .45-23.15 Tenuto. Laureaten- concert uitgevoerd door het National Orkest van België Frederik Devreese en Baudouin Giaux, fluit en Sylvia Bernier ïF 1 Ce soir, regionaal magazine 7 Quick et Flupke, tekenfilm 7 Journaal f Minute papilion, consumen- Itentips. Afl.: Alimentatie-uitke ringen Le Nord et Ie Sud (North and south, 1), zesdelige Ameri kaanse tv-serle met o.a. David Carradine, Lesley-Anne Down en Genie Francis. 1842: Orry Main verlaat zijn familie om op Westpoint de militaire tucht te r ondergaan Camarades (Comrades). En gelse documentaireserie over Ben Cross en Nigel Havers in 'Chariots of fire'. BRT 1 om 20.15 uur. het dagelijks leven in de Sov jet-Unie. Afl.: Mélodie en sous sol ou les marginaux de la mu- sique Leningrad, over illegale Jazz- en Rockconcerten 22.20 Laatste nieuws 22.45-23.45 Rox box, popprogram ma in samenwerking met Mu sic Box, gepresenteerd door Ray Cokes TV 5 16.05 Thalassa, maritiem magazine 16.30 Les enfants d'ailleurs, docu mentaireserie 17.00 BZZ, humoristisch programma 17.05 Le bourrier 18.10 L'aventure francophone: Haï ti, documentaire 18.55 Retrostalgie 19.00 Thalassa, maritiem magazine 19.25 La mémoire des siècles 19.55 Pollen 20.55 Botte aux lettres, programma over boeken 21.50 Prélude, klassieke muziek 22.00-22.30 Nieuws MUSIC BOX 17.00 O The Simon Potter Show, met hits uit Amerika 18.00 0 The Amanda Redington Show (herh.) 19.00 0 The Nino Firetto Show (herh.) 20.00 0 The Martin Buchanan Show (herh.) 21.00 0The Timmy Mallett Show (herh.) 22.00 0 The Simon Potter Show (herh.) 23.00 0 The Shadow, videoclips ge presenteerd door de Grote Onbekende 00.00 0 Chart attack, overzicht van de Music Box top 40. gepre senteerd door Simon Potter 01.00 0 The Power Hour, hardrock- programma gepresenteerd door Amanda Redington en Dante 02.00 0 Boogie Box, dansmuziek 03.00 0 Off the wall, eigenzinnig weekoverzicht van Steve Blacknell 04.00 0 Private eyes, special van 05.00 0 The Shadow, videoclips ge presenteerd door de Grote Onbekende 06.00-07.00 0 Boogie Box (herh.) DUITSLAND 1 15.50 Tagesschau 16.00 Zirkusgeschichten: Zes leeu wen - zes temperamenten, filmportret van een dompteur 16.20 Ein Tag für meine Liebe, Tsje chische speelfilm uit 1976 van Juraj Herz. Met Marta Vancu- rova en Vlastimil Harapes 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma- 18.25 0 WWF-Club, amusements programma gepresenteerd door Marijke Amado 19-57 Programma-overzicht 20.00 mTagesschau 20.15 E Winchester 73, Amerikaan se speelfilm uit 1950 van An thony Mann. Met James Ste wart. Shelley Winters, Rock Hudson e.a. Lin McAdam en zijn vriend High Spade achter volgen een bandiet. McAdam heeft een zeer persoonlijke re kening te vereffenen, boven dien wil hij een waardevol ge weer terug, dat de schurk van hem heeft gestolen 21.45 Plusminus, economisch maga- 22.30 Tagesthemen, met Bericht aus 23,00 Sportschau, met o.a. Bundeli- ga-voetbal 23.25 Zwei trickreiche Gauner (Tru- hanes), Spaanse speelfilm uit 1983 van Miguel Hermoso. Met Francisco Rabal, Aturo Fer nandez, Isabel Mestres e.a. De fijnzinnige Gonzalo voelt zich nogal opgelaten als hij voor het eerst in de gevangenis be landt. Daarom sluit hij een ge legenheidspact met zijn cel maat Gines. Als ze wer op vrije voeten zijn nestelt Gines zich bij Gonzalo en zorgt steeds voor nieuwe verassingen 01.00 Tagesschau 01.05 Nachtgedanken. Een pro gramma van Hans Joachim Kulenkampff DUITSLAND 2 14.55 E Das Privatleben Heinrichs VIII (The private life of Henry VIII), Engelse speelfilm uit 1933 van Alexander Korda. Met Charles Laughton, Robert Do- nat, Lady Tree e.a. Het huwe lijksgeluk van Hendrik VIII was even wisselvallig als kortston dig. Na een leven van willekeur en tyrannie trouwt hij met een voormalig kindermeisje. Zij blijkt de wind er aardig onder te kunne houden. Aansl.: Heu- te-Schlagzeilen 16.30 Freizeit... und was man da- raus machen kann, informatief magzine met o.a. het zelf ma ken van marionetten en hand poppen 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte. Actuele the ma's. sport en amusement 17.45 Shaka Zulu, tiendelige tv-serie CD Ondertiteling via Teletekst. 0 Tweetalige of stereo-uitzen ding. E Zwart/wit-uitzending. ■X Zwart/wit-uitzending met on dertiteling via Teletekst. (Q Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■S Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. over Zuid-Afrika als Engelse kolonie. Met Henry Cele, Ed ward Fox, Robert Powell e.a. Afl.: Die Prophezeiung. Luite nant Francis Farewll en zijn mannen zijn inmiddels gewend aan het leven in de kraal van Shdka. Vooral dr. Fynn ontwik kelt zich tot een kenner van de rituelen en zeden van de Zoe loes. Hij wordt alsmaar nieuws gieriger naar het verleden van koning Shaka 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Auslandsjoumal, reportages van buitenlandse correspon denten 20.15 Aktenzeichen: XY.„ ungelöst, programma waarin de mede werking van de kijkers wordt gevraagd bij het oplossen van misdaden. Presentatie: Eduard Zimmerman 21.15 Hornrabenmenachen auf der Jagd, reportage van Hans Jür- gen Steinfurth over jachtge- woonten in Centraal Afrika 21.45 Heute-Journal 22.05 Aapekte, cultureel magazine 22.45 Aktenzeichen: XY... ungelöst, reacties van de kijkers naar aanleiding van de uitzending van 20.15 uur 22.50 E Ich war elne mdnnliche Kriegabraut (I was a male war bride), Amerikaanse speelfilm uit 1948 van Howard Hawks. Met Cary Grant, Ann Sheridan, Marion Marshall e.a. Duitsland is na de oorlog bezet door ge allieerde troepen. De Franse kapitein Henri Rochard en de Amerikaanse luitenant Catheri ne Gates zijn van plan te trou wen. maar moeten eerst de nodige bureaucratische hin dernissen overwinnen 00.30 Heute DUITSLAND 3 17.00 Schooltelevisie 18.00 Telekolleg II. Cursus Geschie- 18.30 Hallo Spencer, Amerikaanse comedyserie 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws, sport en 'Blickpunkt Düsseldorf' 20.00 Tagesschau 20.15 Abenteuer Natun Expeditio- nen zum Meeresgrund, repor tage van Alfred Thorwarth en Sigurd Tesche vanaf 2500 me ter diepte over natuurlijke bo demschatten 21.00 Zeitgeist-Maschlne, zesdelige documentaire over Westerse hedendaagse kunst. Afl. 3: Creativiteit en arbeid 21.45 Die Spricht ja doch, docu mentaire van Rolf Breuer 22.15 In bester Gesellschaft, tv-se rie van Cesare Ferrario. Met Giselle Pascal, Wolf Roth, Ra chel Cathoud e.a. Afl. 2: Hiebe und Diebe. Marcel laat de edelstenen in de nieuwe horlo gecollectie verwisselen tegen waardeloze kopién. Sophie misbruikt het vertrouwen van haar bazin en Jacqueline, de jaloerse vrouw van Bruno, vraagt zich af waarom hij nog nauwelijks thuis is 23.00 Vier Frauen Vier Leben, se rie van Hortense Dufour. Met Nicole Courcel. Maurice Bar rier. Gerard Darrieu e.a. Afl. 4: Die Geschiedene. Als de man van Muguette plotseling leider van het expeditiebedrijf wordt en zeer snel een jongere vrien din vindt, laat hij zijn baan, vrouw en drie kinderen in de steek (herh.) 00.30 Laatste nieuws BBC 1 17.30 Cheggers play pop, poppro gramma 18.00 John Craven's Newsround, jeugdjournaal 18.10 Grange Hill, kinderserie 18.35 Mastersteam, spelprogramma 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London Plus, regionaal maga- 20.00 Wogan, amusementsprogram man rond Terry Wogan 20.35 QOBIankety blank, komisch spelprogramma met Les Daw- 21.10 diThe Colby's, Amerikaanse tv-serie 22.00 Journaal en weekend-weer bericht 22.30 mCall me mister, detectivese rie met Steve Bisley, Dulice 23.25 Omnibus: Cannon in flowers, film over het Chopln Piano Concours in Moskou 00.15 Engelse indoor-kampioen- schappen bowlen 00.45 CDBodyline 02.15 Weerbericht BBC 2 17.10 Engelse indoor-kampioen- schappen bowlen 18.20 E TV 50: Quatermass and the Pi», science-fictionthriller (1958) 19.00 E TV 50: Search for Gertie, natuurfilm van Armand en Mi- chaela Denis (1958) 19.30 TV 50: Colditz, tv-serie. Afl.: Tweedie Dum (1972) 20.20 E TV 50: This is your life: Har ry Secombe (1958) 20.50 E TV 50: Children talking, praatprogramma met kinderen 21.00 TV 50: Search lor the Nile, af levering uit de gedramatiseer de documentaireserie (1971) 22.00 E TV 50: Not only... but also, comedyshow met Dudley Moore, Peter Cook. John Len- non en Diahann Carroll (1965) 22.30 TV 50: Boys from the Black- stuff, documentaireserie (1982) 23.55 Newsnight, actualiteiten 00.40 Weerbericht 00.45 TV 50: Late night line-up 01.30-02.20 TV 50: Whistle and I'll come to you, horrorfilm (1968) ITV 17.00 Kinderprogramma's 18.15 Blockbusters, spelprogramma 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia, regionaal maga- 20.00 Bruce Forsythe's Play your cards right 20.30 New faces of '86 21.30 The two of us 22.00 Lost empires, tv-serie 23.00 Nieuws 23.30 Cross question 00.10 Cruise into terror, horrorfilm 01.55 Late night final SKY CHANNEL 17.00 The DJ Kat Show 18.00 I dream of Jeannie 18.30 Hazel 19.00 Hogan's Heroes 19.30 Thf making of 'Dutch Treat', special rond de nieuwe Dolly Dots-film 20.25 From Here to Eternity 21.20 E The Untouchables 22.15-00.45 0 Sky Trax. Popmuziek RTBF 1 08.30 Nouba nouba, gevarieerd kin derprogramma met o.a. 'Plas tinots'. 'Woody Woodpecker' en 'L'Oiseau des mers en le voyage fantatique de Ty Uan' 09.30-10.00 Spreek met ons mee 11.50 Interwallonie: Paravosotros, programma voor Spanjaarden 12.30 Interwallonie: Ciao amici, pro- gramma voor Italianen 13.30 Tribune économique et socia- MUSIC BOX 07.00 0 The Power Hour, hardrock- programma 08.00 0 Chart attack, overzicht van de Music Box top 40, gepre senteerd door Simon Potter 09.00 0 Backtracks, een uur lang 'gouwe ouwen' met Martin Bu chanan 10.00 0 Boogie Box, dansmuziek 11.00 0 Private eyes: If the dress fits, modespecial 12.00 0 Off the wall, eigenzinnig weekoverzicht van Steve Blacknell 13.00 0 Herhalingen DUITSLAND 1 10.00 Heute 10.03 Sportschau 10.30 Ein Stück Himmel: Licht über dem Wasser (herh.) 12.30 Umschau 12.55 Persoverzicht 13.00 Heute DUITSLAND 2 11.00 0 Programma-weekoverzicht 11.30 Chemie, tv-serie. Afl. 10: Heil- mlttel - Weg zur Natur? 12.00 Nachbarn in Europa, informa tief magazine voor buitenlan ders en Duitsers (12.00 Grie kenland, 12.40 Spanje. 13'.20 Joegoslavië) BBC 1 09.30 The Family Ness, kinderpro gramma 09.35 The Muppet Babies 10.00 Saturday Super store, kinder programma 12.30 The Lord Mayor's Show 13.15-18.05 Grandstand, sportmaga- zine met o.a. Paarderaces van uit Cheltenham, Britse indoor kampioenschappen bowlen en SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory, gevarieerd kin dermagazine gepresenteerd door Andy, Snoot en Crocker 12.10 0 Opening Escape-disco theek (herh.) 13.45 0 All American hot 100, met David Jensen (herh.) ITV 07.25 TV-AM, ontbijttelevisie 10.25 No. 73, kinderprogramma 12.00 Fireball XL5 12.30 Jack Holborn 13.00 Nieuws 13.05 Saint and greavsie 13.30 Worstelen, vanuit St. George's Hall in Bradford RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 16.05 VARA: De Rode Draad. 19.02 NCRV: Metropolis, componis tenportretten. 20.02 Water en vuur. 21.02 Mengpaneel. 22.02 NCRV-Vrijdag-Sport. 23.00 Nieuws en mededelingen. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VOO: Stemband 02.02 Oh. wat een nacht. 05.02 Ook goeiemorgen. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 17.03 TROS: De Nederlandstalige top RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VOO: Curry en van Inkel. 22.00 Countdown Café. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 NOS: Aspekten van de Kamer- 19.00 De Bovenbouw, hedendaagse muziek. 20.00 Nieuws. 20.02 Europees Concert Podium. 22.30 NOS-Jazz RADIO 5 17.56 Mededelingen en Nieuws. 18.10 EO: België totaal. 18.20 PP: Uitzending van de PSP. 18.30 KRO: Taal en Teken. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 EO: De Bijbel open. 21.00 Schoolagenda. 21.15 Zicht op Israël. 21.40 Theologische verkenningen. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Radio Rijn mond Getapt, talkshow vanuit Radio Café Rijnmond. 17.00 Cultuur, nieuws, sport. Quiz en Waarachtig' en aan dacht voor het onderwerp van de week. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 17.30-18.00 Actualiteiten, 18.00 Leiden Lokaal en 20.00-21.30 Rijnland Sport. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT-ensembles. 18.45 Radio Bond. 19.10 Actueel. 19.35 Beraber. 20.03 Imago. 21.03 Klapstoel. 23.3&-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio twee 02.05 Country-side. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel en weerbericht. 18.30 Pop 3 (10). 19.00 Kroniek 2: Magazine. 19.45 Zelden gehoord. 20.03 Kamermuziek. 1 Strijkkwartet nr.2 In D. Alexander Borodin, 2 Sonate opus 4, voor cello en piano, Zoltan Kodaiy, 3 Piano trio in a. Maurice Ravel. 21.45 Tenuto 1986 (1). 23.00-23.45 Jazz in Europa. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 TROS: TROS Nieuws Show. 11.03 TROS Kamerbreed. 12.03 Oud plaatwerk. 13.08 TROS Aktua. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Hallo Hier Hilversum. 10.03 De Stand van zaken. 11.03 Tussen Barend Van Dorp. 12.03 De Rooie Haan. 14.03 Wie in 't Nederlands wil zingen. 15.03 Hits van Smits. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Vroegop. 07.30 Rabarbara. 08.03 Pop non stop. 09.03 Gospel-rock. 10.03 Popsjop. 12.03 Los Vast. 14.03 Tussenuur. 15.03 Popstation. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 AVRO: Concerto mattinale. 10.00 Caroline. 11.00 Kurhaus Concert. 12.00 VOO: Strauss en Co. 13.00 Nieuws 13.02 Veronica klassiek. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 FEDUCO: Je woordje doen. 09.45 Dag dokter, afl.2. 10.00 Nederlands-Taal, Tekens en Regels. 10.15 EÓ: De muzikale fruitmand. 11.15 Tijdsein-Thema. 12.00 Nieuws. 12.05 Hallo Nederland. 12.20 EO... in de regio. 12.45 Vragen naar de weg. 13.00 Nieuws. 13.10 Ronduit-Praise. 13.35 Opo Doro. 14.00 VPRO: Euroburo. 15.00 Het spoor. REGIONAAL Radio Rijnmond: 10.00 Nieuws. 10.03 Een uur amusement met Hans van Vliet. 11.00 Nieuws. 11.03 Thema-uit zending. 12.00 Nieuws. 12.03 Wat Nu Weer? BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Voel je thuis. 10.03 Onze keuze. 11.03 Het kraaienest. 13.00 Nieuws. 13.15 Matinee. 13.15 BRT-produktles. 14.03 Concertfragmenten. BRT 2 05.30 Welkom weekend. 08.12 Te bed of niet te bed. 10.03 Buitenspel. 11.00 De Vlaamse top tien. 11.30 Tips voor de top. 12.00 Top 30 De nationale hitparade. 14.00 Radio Rijswijck. BRT 3 07.00 Goede morgen 08.20 Ochtendconcert (1). 1 Sinfonia concertante In ES voor twee klarinetten, twee violen, altvi ool en continuo, Franz Anton Hoffmeister. 2. Symfonie nr. 7 in d (uit de reeks leugdsymfo- nieen), Felix Mendelssohn Bar- tholdy. 09J0 Ochtendconcert (2), 1 Strijk-, kwartet nr. 7 in ES. KV t60. Wolfgang Amadeus Mozart, 2 Rondo in BES voor glasharmo- nika. twee violen, altviool, cello en kontrabas. Johann Frie- drich Reichardt, 3 Symfonie In F Leopold Kozeluh. 10.00 Educatief magazine: Wegwijzer. 11.00 Interludium. 11.15 Jef van Hoof (3). 12.15 Koormuziek. 13.15 BRT-keuze voor discofielen. 15.00 Muziekmakers.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 17