Dossier Verhulst tv-serie vol juridische trucs (Churchillsgeheime 'screentest' na 30 jaar op BBC-TV 1ÊADIO/TELEVISIE fiaidocSou/uwl MAANDAG 3 NOVEMBER 1986 PAGINAL Al wat er aan juridische truc- cages en duivelse chicanes te bedenken valt, vindt men hoog opgetast in „Dossier Verhulst", ,de titel van een twaalfdelige TROS-tv-reeks. De jurist mr. H. Bitter werd speciaal inge huurd om het script aan te vul len met rechtskundige foefjes. Met deze serie vol doortrapthe den wordt as. vrijdag begon nen op Ned. I om 20.28 uur. Dit zal met wekelijks een afleve ring drie maanden voortduren. Schrijver mr. Hans Keuls, zelf ook jurist, die vorig jaar na een punt achter het script te heb ben gezet overleed, kreeg de opdracht een serie te schrijven, die in kwalijke praktijken zich zou kunnen meten met de ge middelde ongure figuren in Dallas en Dynastie. Hij heeft zich zorgvuldig van die taak gekweten, maar moest al die malverserende mensen wel si tueren in een zo Nederlands mogelijke omgeving. Als loka- tie koos hij het in West-Fries land gelegen Hoorn. Daar huist ene Verhulst, een rol van Dolf de Vries, een lepe om niet te zeggen louche za kenman/projectontwikkelaar, die geen zee te hoog gaat om nog juist binnen de mazen van de wet zijn omstreden activi teiten in klinkklare munt om te zetten. Daarvoor moeten mens en moraal wijken. Dolf de Vries zegt over deze rol, dat hij een mooi voorbeeld heeft aan J.R. uit Dallas, en dat hij die bij het spel voor de camera onafgebroken voor ogen houdt. Het lot reikt hem de hand. Al in de eerste aflevering belooft hij zijn medefirmant op diens sterfbed zijn dochter te huwen om het geld binnen de familie te houden. Dit verstandshuwe lijk met Lucy (Liz Snoyink) lijkt niet alleen een valse start, maar stelt amoureus ook wei nig voor. Lucy legt het ter compensatie aan met Jan en alleman, op een gegeven ogen blik zelfs met een tennis- vriend, voor welke rol Ron Brandsteder geknipt leek. Over deze acteursprestatie aan gesproken, antwoordt Ron: „Ik doe dit werk met plezier en ik word er nog voor betaald ook". Dat laat zich begrijpen. ONTVOERING Echtgenoot Verhulst wenst zich niet alleen van deze vrouw te ontdoen, maar ook nog in meer opzichten aan het langste eind te trekken. Het uit dit huwelijk nochtans geboren kind dient aan het toezicht van de moeder te worden onttrok ken. Hiervoor wordt een ont voering op touw gezet. Boven dien is het geldwolf Verhulst er om begonnen zijn vrouw van het haar toekomende deel van hun gezamenlijke rijkdom te verlossen. Daarvoor moet de vrouw in een netelige positie worden ge drongen. Pas dan kan zij juri- Liz Snoyink als de vrouw Lucy die met juri dische trucs geestelijk in de goot wordt ge werkt. Derek de Lint als de jonge advocaat en Mar- greet Heemskerk als zijn secretarese, een voor elkaar geboren koppel. disch afdoende gekielhaald worden. Voor dit werk leent zich de jonge advocaat Eric Hoogland (Derek de Lint), die met zijn secretaresse Emilie (Margreet Heemskerk) bijna blindelings tot samenspel komt. Een koppel dat voor el kaar geboren schijnt. Nu heeft de jonge advocaat er niet zo'n moeite mee om op Emilies golflengte te gaan zit ten. Thuis leeft hij met een partner, een boetiekhoudster (Petra Laseur), die van de ad vocatuur en van kwalijke za ken nog minder begrijpt dan van haar man. die zij overigens op haar kosten heeft laten stu deren zonder de belofte van eeuwige trouw. Hij legt het tussen de bedrijven door ook nog aan met de losgeslagen vrouw van zijn beste client Verhulst. Hij zorgt er daarbij wel voor, dat de getuigenissen hiervan verdraaid weergege ven in het dossier terecht ko men. Hij en Verhulst bedienen zich te dien einde van talrijke stromannen. Figuranten treft men niet veel aan in deze tv- serie, des te meer stromannen, van Jules Hamel tot Rudy Fal- kenhagen. Mede door hun toe doen raken de hoofdfiguren in steeds onontwarbaarder klu wen ingepakt. Per aflevering krijgt de kijker een reeks intri ges aangereikt. Die leiden er uiteindelijk toe, dat vrouw Lucy geestelijk in de goot ge raakt en dat de doortrapte ad vocaat, de beheerder van het dossier, uiteindelijk via een psychische instorting als vage bond in donker Amsterdam belandt. Een afgang die men zelfs in Dallas niet direct voor mogelijk zou houden. TERLOOPS Andrew Wilson, vroeger BBC- regisseur, bracht met snelle wisselingen van taferelen vaart in dit spel. In zijn voor deel moet worden gezegd, dat hij Nederlandse acteurs heeft geleerd meer terloopsheid in hun spel te leggen en niet te vervallen in hun aloude fout van nadrukkelijk optreden met een gezicht van: „Wat vind je van deze scène die ik hier even sta te maken". Een nadeel van een Brit als re gisseur, die overigens voortref felijk Nederlands spreekt, is dat hij toch te weinig ver trouwd is met de affecten van de moedertaal van de acteurs. Zo hoort men hen bijv. zeggen: „Ik houd van jou", terwijl geen verliefde man het in zijn hoofd zal halen, laat staan uit zijn mond kan krijgen om dit met zulk een nadrukkelijke „d" zijn geliefde toe te voegen. Hij zou onmiddellijk vrezen niet ernstig te worden genomen op grond van dit al te perfecte taalgebruik. Mediadirecteur TROS Cees den Daas annonceert deze serie met enige trots, maar valt zijn collega's van de andere omroe pen niet bij, dat een dergelijke serie vandaag de dag te duur is. Hij vindt dat als je zo'n serie over twee jaar spreidt, er ook financien voor beschikbaar kunnen komen. Hij vertelde met het draaiboek naar de NOS te zijn gegaan. Die kon het tegen een redelij ke prijs en binnen een afzien bare termijn niet maken. En dan vervolgt den Daas: „Toen ben ik naar een vrije produ cent gestapt en die zag wel kans. Dat zal anders komen te liggen als de NOS binnenkort commercieel en efficient zal worden opgezet. Dan zullen ze niet eerst „nee" zeggen en ver volgens kijken of het kan. Dan zullen zij „ja" zeggen en zorgen dat het overeenkomstig de in orde komt". zaVLVan onze correspondent Roger Simons) jveriONDEN De Britse oorlogsleeuw, wijlen keriir Winston Churchill, komt woensdagavond B november op unieke wijze in het pro- ^^amma 'Television and No. 10' (De tv en J9sMówning Street 10) van BBC 2. Deze omroep 3aajengt dan voor de eerste maal het resultaat •tel'bn de enige 'screentest' die Churchill tijdens Jjn leven heeft ondergaan. ——et bewuste filmpje is 30 jaar oud en bleef —M nu toe verborgen. Churchill liet in 1955, toen hij nog premier was, onder strikte ge heimhouding in Downing Street 10 een proeffilmpje van zich draaien. De bedoeling was te achterhalen of de grote Britse bulldog wel goed zou overkomen op de tv. Wegens zijn hoge leeftijd was Churchill namelijk van plan ontslag te nemen als regeringsleider. Van de uitslag van de filmproef zou afhan gen of hij zijn ontslag openbaar zou maken in het Lagerhuis of op de tv, die toen nog een BBC-monopolie was. Churchills filmproef werd georganiseerd door Winifred Crum Ewing, in die tijd hoofd van de afdeling film en televisie van de Britse conservatieve par tij. Toen deze dame later de film voorstelde op Chartwell, Churchills huis in Kent, brom de de premier: „Je hebt gelijk, het lijkt ner gens op. Ik deug gewoon niet voor tv. In het stukje van drie minuten, dat zal wor den uitgezonden, ziet Churchill er bijzonder nerveus uit. Hij maakt zijn excuses voor het feit, dat hij omwille van zijn ouderdom gaat aftreden. Dit deel is ongeveer de helft van wat destijds werd opgenomen. Wat de kijkers niet te zien krijgen, is Churchill die een vers je afdreunt over eenden in het park. Dit kwam uit 'Punch' en hij droeg het voor als een soort stemtest met de ogen praktisch dicht. Na het zien van dit eerste gefilmde op treden wilde hij verder niets meer met de tv te maken hebben. Hij gaf opdracht de film te vernietigen. De BBC besloot echter deze te bewaren voor het nageslacht. ^NedérlÉ NEDERLAND 1 17.20 17.30 17.47 17.52 18.06 18.30 19.00 20.00 20.30 21.45 22.15 VARA Websier, Amerikaanse co medyserie. Afl.: Webster wordt rijk! Bill en Cassie zijn bezeten van loterijen Webster wordt er door aangestoken. George denkt een manier te weten om het hem weer af te le ren II Zeg AAA, comedyse rie. Thea de kinderarts komt een afspraak met vriendin Map niet na. Dus gaat Map met Gert-Jan op stap. Dat staat Mien echter bepaald niet aan (herh.) De troetelbeertjes, teken filmserie. Dubbele afl.: De wolkenworm/Gevaarlijke verzinsels De Smurfen, tekenfilmse rie. Afl.: Hogatha's hartje Sonja, informatie over de uitzending van vanavond NOS Vró-Journaal VARA Gil en Julie, Belgische te kenfilmserie. Afl.: De raket Jem, Amerikaanse teken filmserie Lucky Luke, tekenfilmse rie. Afl. 4: De postkoets TELEAC Bonjour, va? Cursus Frans. Les 1 VARA De Snorkels, tekenfilmse rie. Dubbele afl.: Een vriend-is-een-vriend-is- een-vriend/De jeugd heeft de toekomst Brat Farrar (slot), zesdeli ge Engelse misdaadserie met o.a. Mark Greenstreet en Francis Matthews. Afl. 6: Een oude moord. Brat ligt met Simons paard op kop. maar dan breekt er een zadelriem NOS Journaal VARA IlZeg AAA, comedyse rie met o.a. Sjoukje Hooy- maayer, Manfred de Graaf, John Leddy en Carry Tefs- en. Mien heeft een bril no dig. Dokter Lydie mis schien ook wel, maar uit ij- delheid verzetten zij zich daar allebei tegen (herh.) Sonja op maandag, dis cussieprogramma o.l.v. Sonja Barend vanuit thea ter 'De Brakke Grond, in Amsterdam Achter het nieuws, actua liteitenmagazine Langs de rand van de af grond (Edge of Darkness, slot), zesdelige Engelse misdaadserie met o.a. Bob Peck, Joe Don Baker en Charles Kay. Jedburgh voelt zich bedrogen en gaat met het plutonium op weg naar Schotland. Cra ven wil hem eerder vinden dan de politie NOS Journaal NEDERLAND 2 FEDUCO 17.40 Dag dokter, serie over ge zondheid. Afl. 2: Keel-, neus-, en oorproblemen 17.55 Nederlands - Taal, Te kens en Regels. Afl. 2. Woorden - woordvorming NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.30 Sesamstraat 18.45 EJeugdjournaal 19.00 Journaal HV 19.12 Kwartslag Magazine VOO 19.27 Wielersportgala. Wieler sport in Sportpaleis Ahoy' te Rotterdam met de ver- kiezing van de Wielrenner van het Jaar. Presentatie: Chiel van Praag. Artiesten: Centerfold en Lone Justice 20.20 Heelmeesters, medisch magazine gepresenteerd door llona Hofstra met een reportage over de toene mende werkdruk bij ver pleegkundigen 20.50 MacGyver, Amerikaanse tv-serie met Richard Dean Anderson, Robin Curtis. John Vernon e.a. Afl. 1: Het plan. Na het stelen van I een strategisch oorlogs plan belandt MacGyver In de meest vreemde situa ties. Zwaaiend aan een vlaggestok boven een Ma rokkaanse markt, weet hij, nog net weg te komen in een heteluchtballon. Afl. 2: Spitsroeden lopen. Mac Gyver wordt door een krantenuitgever ingescha-' keld om de in Zuid-Ameri- ka verdwenen fotografe Kate op te sporen 21.35 Klasgenoten. Een beken de nederlander zit voor een keer weer in de schoolbanken bij Koos Postema NOS 22.30 Journaal 22.45 Den Haag vandaag, parte-1 mentaire rubriek 23.00 Nieuws voor doven TELEAC 23.05-23.35 Cursus Personal Computer I. Les 8 (herh.) EUROPA TV 17.25 Weerbericht 17.30 Kinderprogramma. Met 'Ploom', 'Plastinots' en "The Partridge Family' 18.00 Europa Countdown, poppro gramma met Adam Curry 18.45 Film and Video Premiere. filmmagazine 19.10 Almanac 19.15 Weerbericht en World watch 19.30 Europa Sports 20.30 Agenda 21.00 E The Man who Knew to Much, speelfilm uit 1934 22.10 Archives of Time, documen-' taireserie 22.45 Weerbericht en World Watch 22.55-23.45 Sports Report f55 Journaal "Of 1.00 Tik Tak, kleuterprogramma gd-1 (herh.) nd.f 05 Plons de kikker, kleuterserie pe. (herh.) ,%rMP Merlina, Vlaamse jeugdserie. Afl.: Een studie in Dadalisme ten* (herh.) '07-|.35 Juke Box, videoclips irJl-MO Leven met suikerziekte, infor- van matieve serie. Afl. 1: Wat is sui kerziekte? (herh.) 1.10 Uitzending door derden. Pro- :ras gramma van het Vrije Woord oor>40 Mededelingen en program- ?nd ma-overzicht van ('4® Journaal 1.10 Mijn vriend Maupassant (l'Ami an Maupassant), zesdelige Franse ing serie naar novelles van Guy de rsfe Maupassant. Met Bernadette 1uj. Lesache, Jean-Noël Broutet. e_ Maryline Even e.a. Afl. 4: Op het veld. Een rijk bourgeoise- 'ee~ echtpaar, dat geen kinderen ter, kan krijgen, koopt van de arme uit moeder Vallin met haar vele \eef kinderen eèn jongetje. Jaren - ,3,er komt de i°n9e heer Vallin een opdagen on~ 1.05 Boekenbeursnieuws JW-1.10 Ommekaar, serie documentai res over kindermishandeling. In deze aflevering aandacht voor een Berlijns project, dat - kinderen tijdelijk opvangt en probeert samen met de ouders de problemen op te lossen .05 Kwarteeuw Kleinkunst, zesde lige serie over de geschiedenis van het Nederlandstalige lied in Vlaanderen en Nederland. Presentatie: Betty Mellaerts Afl. 3. Een kwarteeuw taboe (herh.) .05-23 25 Journaal en Coda: 'De geliefden' van J.L. de Beider IT 2 100 Zonen en dochters (Sons and Daughters), Australische tv-se rie met o.a. Rowena Wallace, Pat McDonald en Peter Phelps |.23 Muzikaal intermezzo i25 Oshin (1). Japanse serie van Yukiro Okamoto en Sugako Hashida. Met o.a. Ayako Ko- bayashi en Shiro Ito (herh.) 140 Mededelingen en program- 1 ma-overzicht J45 Journaal ftlO ECC Tennis vanuit Antwer pen. Rechtstreeks verslag van uit het Sportpaleis te Antwer- [22.00-22.30 Nederlandse litera tuur na 1830. Afl. 9: Op het breukvlak van twee eeuwen. Het symbolisme in Nederland. Presentatie: Dirk Lesaffer (herh.) fBF 1 Schooltelevisie Vacaturebank Nouba nouba, kinderprogram- I Carrefours, gevarieerd pro gramma I Ce soir, regionaal magazine Quick et Flupke, tekenfilm l Journaal l L'écran-tèmoin: £a n'arrive qu'aux autres, Frans/Italiaan se speelfilm uit 1971 van Nadi- ne Trintignant. Met Catherine Deneuve, Marcello Mastroianni e.a. Catherine en Marcello vor men een hecht paar. Alles draait om hun dochtertje Ca- Will Ferdy is te zien in 'Kwar teeuw kleinkunst'. BRT 1 om 22.05 uur. mille van een jaar Hun wereld stort ineen als zij sterft. Zij weigeren het te accepteren. Aansluitend: Discussie over de dood van kinderen 22.45 Laatste nieuws Actualités Quebec-Canada Terrarium Spécial gala de l'adisq, muzi kaal programma Felic Leclerc, troubadour, Peau de banane, tv-serie. Afl.: Actualités Quebec-Canada Heritage de l'espace, docu- 20.38 Amusementsprogramma 21.28 Peau de banane, tv-serie 22.00-22.30 Nieuws MUSIC BOX 17.00 a The Simon Potter Show, met de nummer 1-noteringen uit de diverse hitparades (herh.) 18.00 3 The Amanda Redington Show (herh.) 19.00 d' The Nino Firetto Show, met fanclubnieuws en de corres pondentie-rubriek "Write on' (herh.) 20.00 E The Martin Buchanan Show, met o.a. een portret van een videoregisseur in 'The Vi deomakers en het muziekbla den-overzicht met Sunie in 'Between the lines' (herh.) 21.00 a The Timmy Mallett Show. Discjockey Timmy Mallett. in valler voor Gaz Top, vanuit Li verpool (herh.) 22.00 a The Simon Potter Show (herh.) 23.00 a The Shadow, videoclips ge presenteerd door de Grote Onbekende (herh.) 00.00 a The Timmy Mallett Show 01.00 a The Amanda Redington Show, met o.a. de rubriek 'Club Call' 02.00 a The Nino Firetto Show 03.00 a The Martin Buchanan 04.00 a The Simon Potter Show 05.00 a The Shadow 06.00-07.00 a Music Box special DUITSLAND 1 15.50 Tagesschau 16.00 Der Feind (4). zesdelige Engel se jeugdserie van Robert Westall. Het huis van de Ni chols is bij een nachtelijk bom bardement verwoest. Nicky, die zich in het fort had ver stopt. is de enige overlevende. Chas en zijn vrienden besluiten dat hij daar mag blijven wonen 16.25 Ein Stück aus Ihrem Leben, Menschen über 60 (4), serie praatprogramma's voor oude ren. Presentatie: prof. Tobias Brocher. Aansluitend: Lust- spiel. tv-spel geschreven In het kader van de scenariowed strijd voor ouderen. Regie: Bruno Voges Met Ruth hell- berg. Thessy Kuhls en Barbara Goosman 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.25 Drei Damen vom Grill, tv-se rie. Afl.: Typisch 19.00 Simon Simon. Amerikaanse misdaadserie. Afl.: Das Las- terpflaster 19.57 Programma-overzicht 20.00 ETagesschau 20.15 Ausgestossen (1), vijfdelige Frans/Duitse tv-serie van De- nys de la Patellière. Met Char les Aznavour, Judy Winter, Hans Clarin e.a. De familie Ma- riès beheerst al generaties de parfumindustrie in Zuid-Frank rijk. Julien Mauriès, ooit be langrijkste verdachte in een bouwschandaal, keert na twin tig jaar terug. Zijn zaak wordt heropend, maar niemand zit daar op te wachten 21.15 Gesucht wird... ein Bomben- Geschaft, documentaire van Egmont R. Koch over de slink se wegen waarlangs ontwikke lingslanden, met name Pakis tan en India, hun nucleaire in dustrie trachten te ontwikkelen 22.00 Sketchup, humoristische sket ches met Iris Berben en Die- ther Krebs 22.30 Tagesthemen, actualiteiten 23.00 Super, tv-film van Adolf Wln- kelmann met o.a. Renan De- mirkan, Udo Lindenberg en Inga Humpe. Inga heeft ge spaard om met haar geliefde naar de Stille Zuidzee te ver trekken. Hij laat haar echter in de steek. Samen met een stel vrienden begint ze nu een mo tel annex benzinepomp. Na een tijd duikt haar ex weer op en bestelt een kamer voor 00 40 Tagesschau 00.45 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Einführung in das Mietrecht, CD Ondertiteling via Teletekst. S Tweetalige of stereo-uitzen ding. E Zwart/wlt-uitzending. ■EZwart/wit-uitzending met on dertiteling via Teletekst. 01 Bij met-Nederlandstalige zen ders: uitzending In orginele versie met ondertitels. m Bij niet-Nederlandstallge zen ders: zwart/wlt-uitzending in orginele versie met ondertitels. Charles Aznavour in de tv-serie 'Ausgestossen'. Duitsland 1 om 20.15 uur. informatieve serie. Afl. 9: Als Fest begann's 16.35 Tips fur Aktive, informatieve serie. Dubbele afl.: Met dieren leven: de parkiet/Wanneer het gebeurd is: alleen thuis 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte. Actuele the ma's, sport en amusement 17.50 Agentin rait Herz (Scarecrow and Mrs. King), Amerikaanse tv-serie met Kate Jackson. Bruce Boxleitner e.a. Afl.: Un- ter falschem Namen 18.20 Heute-Schlagzellen 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Der Drücker, tv-spel naar een roman van Andreas Blechner. Met Andreas Buttler, Herbert Raule, Sabine Bellstdt e.a. De 22-jarlge Tommy word» werke loos. Hij moet zijn motor ver kopen om zijn schulden af te betalen. Hij trekt weer in zijn oude kamer bij zijn ouders. De vele echtelijke ruzies werken hem op de zenuwen. Hij hoopt met tijdschrlft-colportages er weer bovenop te komen 21.15 WISO, sociaal-economisch ma gazine 21.45 Heute-journal, met aanslui tend: Politbarometer 22.10 Der letzte Wsg, documentaire over het 'omgaan' met de dood 22.55 Die stillen Stars, Frank Els- tner in gesprek met Nobelprijs winnaar (scheikunde) prof. Do nald Glaser, wiens onderzoek heeft bijgedragen tot de deelt jestheorie 23.25 E Neil Dismond - Hello Again. muzikale show rond Neil Diamond. Gasten: Carol Burnett en Stevie Wonder 00.10 Heute DUITSLAND 3 I Schooltelevisie l Telekolleg II. Cursus Duits, les 7: Sprechen und Schreiben i Sesamstraat I Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport l Tagesschau i LindenstraBe, tv-serie met An- nemarie Wendl, Monika Woy- towicz. selma Baldursson e.a. Afl.: Ménnertranen (herh. van gisteren) i Deutschland-Frankreich über alles!, programma over oorde len en vooroordelen tussen buurlanden i Was wir sind, werdet Ihr sein. 'Spaziergang über einen Wald- friedhof', reportage van Klaus i Thema des Monats: Flucht in die Wunder - von Gurus, Geistheilern und Seelenwan- dern. Aansluitend: Laatste nieuws BBC 1 17.20 The Mysterious cities of gold 17.45 Beat the teacher, scholieren- 18.05 EBlue Peter, kinderprogram- 18.35 Masterteam, spelprogramma 19 00 Journaal en weerbericht 19.35 London Plus, regionaal maga- Wogan, amusementsprogram ma met Terry Wogan ELife on earth, natuurdocu- mentaireserie van David Atten- borough. Afl.: Themes and va riations EBrush Strokes, comedyserie met Karl Howman. Gary Wald- horn, Elizabeth Counsell e.a. Journaal en weerbericht Panorama, actuele documen- The money movers, Australi sche speelfilm uit 1978 van Bruce Beresford. Met Terence Donovan. Ed Devereux, Tony Bonner e.a. Britse indoor-kampioen- schappen bowlen, Weerbericht BBC 2 17.00 Indoorkampioenschappen bowlen 19.00 TV 50: Up Pompeï, comedyse rie (1970) 19.30 TV 50: Mike Yarwood Christ mas Show, comedyshow met als gasten o.a. Abba en Janet Brown (1978) 20.45 TV 50: Dr. Finlay's Casebook, dramaserie. Afl.: The red her ring (1964) 21.10 TV 50: Horizon, wetenschap pelijk magazine. Afl.: The crab nebula (1971) 22.00 TV 50: Fawlty Towers, come dyserie met John Cleese, Pru nella Scales, Connie Booth e.a. Afl.: Death 22.35 TV 50: Edna the inebriate wo man, drama (1971) 00.05 Newsnight, actualiteitenmaga- 17.00 Kinderprogramma's 18.15 Emmerdale farm 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia, regionaal maga- Who's the boss The Krypton Factor Coronation Street Executive stress, comedyserie World in action Paradise postponed Nieuws Anglia reports The Sweeney Bliss in concert: King Kurt In conversation SKY CHANNEL 17,00 The DJ Kst Show 18.00 I Dream of JeSnnis 18.30 Hazel 19.00 Hogan's Heroes 19.30 Bring 'em back alive 20.30 Hawk 21.25 Americas cup report 22.00 Italiaans voetbal 23.00 NHL Ice Hockey 1986/87 00.00-01.00 ESkyTrax NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven AVRO 14.30 Shogun (5), Ameri kaanse serie naar de gelijknamige ro man van James Clavell 16.00 AVRO Service, gevarieerd informatief ma gazine NOS 17.30 VMI-Journaal AVRO 17.46 Toppop, popprogramma MUSIC BOX 07.00 E Muziekprogramma's. Tim my Mallett (07.00), Amanda Reding ton (08.00), Nino Firetto (09.00), Si mon Potter (10.00), Martin Buchanan (11.00) en 'Off the wall' (12.00). 13.00 IE Herh. DUITSLAND 1 09.45 ZDF-Info Verbraucher 10.00 Heute 10.03 Mit meinen heissen Tranen. 'Franz Schuberts letzte Le- bensjahre' (2, herh.) 11.35 E Neil Di amond - Hello Again 12.25 Wiso 12.55 Persoverzicht 13.00 Heute 13.15 E Teletekst 15.50 Tagesschau 16.00 Liebe, Schmerz und Tod: Auf einmal zweimal, documentaire 16.45 Spass am Dienstag 17.45 Tages- DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 15.56 Pro gramma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Computer-Corner 16.20 Schü- ler-Express, magazine voor jongeren 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte 17.45 Der Apfel fallt nicht weit vom Stamm, quiz BBC 1 07.30 Nieuwsoverzicht 07.55 Weer bericht 06.00 Breakfast time 09.40 Watch dog 09.55 Regionaal nieuws 10.00 Nieuws en weerbericht 10 05 Children's parties 10.45 Advice Shop 11.00 Nieuws voor doven 11.05 Neighbours 11.25 Philip Scho- field 11.30 Play School 11.50 Hen ry's cat 11.55 Five to eleven 12.00 Nieuws en weerbericht 12.05 Vege tarian kitchen 12.30 Open air 13.25 Star memories 13.55 Regionaal nieuws 14.00 Nieuws en weerbericht 14.25 Neighbours 14.50 Stop-go 15.00 The private lives of Elisabeth and Essex, Amerikaanse speelfilm uit 1939 van Michael Curtiz 16.45 Te kenfilm 16.50 Phillip Schofield 16.55 Jimbo 17.10 Captain Caveman, te kenfilm 17 15 Beat the teacher, scho lierenquiz 17.30 Record breakers SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Show 08.30 Sky Trax. Herhalingen 13.10 Skyways 14.00 City Lights: Steve Martin 14.25 New Animal World 15.00 E The Pat Sharp Show 15.30 (2 Monsters of rock 16.15 E First run 17.00 The DJ Kat Show ÏTV 07.25 TV-AM 10 25 Regionaal nieuws 10.30 Schooltv 13.00 Tickle on the turn 13.10 Rainbow 13.30 Ge tting on 14.00 Nieuws 14.30 Mr. Pal frey of Westminster 15.30 Daytime 16.00 Three little words 16.25 Re gionaal nieuws 16.30 The young doctors 17.00 Kinderprogramma's RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.30 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.02 Veronica Sport. 20.02 Club Veronica Trend. 21.02 KRO: KRO's Jazz Connection. 22.02 Goal. 22.50 Bewogen grensgangers. 23.00 Nieuws en mededelingen. 23.05 NOS Met het oog op morgen. 00.02 AVRO: Easy listening. 02.02 AVRO's Nachtdienst. 06.02 Auto in? AVRO aan! RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 EO: Tijdsein. 18.25 Kom er eens uit. 18.50 De wolkenwagen. 19.00 Zie radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondsplts. 19.02 AVRO: De zwevende hemel. 20.02 Vraag het Visser. 22.02 Candlelight. RADIO 4 18.02 VARA: Blazers Magazine. 18.30 De Klassieke. 20.00 Nieuws. 20.02 De VARA Matinee. 22.00 Jazz-op-vler. 23.00 Het zout in de pap. RADIO 5 18.10 VARA: Schaafijs. 18.20 PP: Uitzending van de WD. 18.30 NOS: Programma voor blinden. 18.40 Kleine zendgemachtigden. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 TELEAC: Biotechnologie. 21.00 Ni hao, Les 20. 21.30 Por Favor, Les 4. 22.00 Ca va? REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Radio Rijn mond Getapt, talkshow. 17.00-18.20 Cultuur, nieuws en sport. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non stop muziek met om 18.00-20.00 Mi granten Cultuur. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 Lekenmoraal en filosofie. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Mohajirin, voor Marokanen. 20.03 Tropical. 21.03 Passage '86. 21.30 Hafabra! 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee BRT 2 17.10 Radio twee - Hitikatessen. 22.05 Maneuvres in het donker. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Folk 19.00 Kroniek 1: Magazine. 19.45 Nieuwe muziek. 20.30 Laureatenconcert van het strijkkwartet-concours van de ERU. 22.30 Blues en jazz. 23.15-23.45 Kamermuziek. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 KRO Echo. 07.15 Het levende woord. 07.30 Nieuws. 07.33 Echo 08.50 Postbus 900. 10.05 In antwoord op uw schrijven. 11.02 KRO's Schone Kunsten, 11.05 Met de KRO, met Anne. 12.05 KRO's Schone Kunsten. 13.08 Echo-magazine. 14.05 VOO: Non-stop muziek. 16.30 Veronica Nieuwsradio. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO: Auto In? AVRO aan» 09.03 EO: De Muzikale Fruitmand. 10.03 Vrouw zijn. 11.30 Ik zou wel eens willen weten. 11.58 EO-Metterdaad hulpverlening. 12.03 Luchtime-magazine. 13.03 Tijdsein. 13.30 VPRO: Het Gebouw. 16.03 Een uur Ischa. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Holland wordt wakker. 09.03 Angelique 10.03 Wessel van Diepen 12.03 De Steen Been Show. 14.03 Twee meter de lucht in. 16.03 De verrukkelijke vijftien. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 TROS: Een goede morgen met oud burgemesster Polak. 10.00 Continu klassiek 11.00 TROS Concertzaal. 12.30 Nieuwe klassieke platen 13.00 Nieuws. 13.02 De klassieke Top 10. 13.30 Belcantorium. 16.00 NCRV: Literama. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden 09.30 RVU: Vakwerk. 10.00 TELEAC Over Kinderboeken. 10.30 NCRV: De wereld zingt Gods lot. 11.20 Aandachtig. 11.30 Dagvaardig. 11.40 In beweging. 12.00 Nieuws. 12.05 Schone wereld. 13.00 Nieuws. 13.10 Nederland en zijn buren. 13.25 Anders vlieg je eruit 13.45 Dag, dag!. 14.00 De Koran verstaan. 14.15 Gemeentwerk 14.30 NCRV-Leerhuis. 14.40 Rondom het Woord. 15.05 Studio 55. 16.00 NOS Op de rand van het REGIONAAL Radio Rijnmond: 07.30, 08.00 en 08.30 Regionaal nieuws, weer en ver keer. Tegen achten de column en om 07.45 en 08.15 Quiz en Waarachtig BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08:20 Uit de band 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel 13.33 Tussendoor 14.03 78 toeren tijd. 15.03 Zo d' ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Sjapoo. 08.12 Pluche Palace. 10.03 Broccoli, 12.00 Regionale uitzending. 13.10 Toemaatje. 13.15 Onvergetelijk. 13.45 Orgelrecital Ivan Guilinni. 14.00 Jazzkaffee. 15.00 Poeskaffee Amèricain. 16.00 Rockkaffee. BRT 3 07.00 Goede morgen 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Schoolradio. 11.00 Liederen op tek6t van Goethe 12.02 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 13.30 Concert met het BRT-koor 14.40 Culturele uitwisseling

Leidse Courant | 1986 | | pagina 9