Ahoy Cup leerzaam in al z'n facetten Tweede jeugd Uno Hazelaar «=<=!.I=UJ=II=!IIJIJ- jBoris Becker boekt derde 1 succes op rij Poli verrast in marathon van New York fïichard van Kempen in™mnt eerste chaa tsmara thon Martinus wint Europa Cupduel CeidócScHwcmt MAANDAG 3 NOVEMBER 1986 PAG.. trijbos snel peer beter .NNOVER Wereldkam- >n Dave Strijbos is in de neu- nleg:jhirugische kliniek van Han- ver geopereerd aan de gekwet- rech terschouder. Na een zwa- valpartij in mei sukkelde de iefneltorcrosser met een onwillige ^r"' jouder Hij behaalde ondanks ie blessure de wereldtitel, njar zocht onmiddelijk daarna 394ldische hulp. Volgens de be- pdelend geneesheer zal het i] beter gaan met de schouder, Toeg lange tijd vraagtekens op- nemefcrp over de voortzetting van :engelcarrière van Strijbos. Tafeltennisploeg snel uitgespeeld MODENA Tijdens de open Italiaanse kampioen schappen tafeltennis in Modena heeft het Nederlandse team voor teleurstellende resultaten gezorgd. Vriese- koop ging zelfs tijdens haar eerste optreden onderuit. Na een 'bye' in de eerste ronde verloor zij van de Chi nese Zeng in vier sets. Ook Mirjam Kloppenburg ging in de eerste ronde onderuit. De Belgische Bogaertr was haar verrassend de baas. Vriesekoop en Kloppen burg haalden wel de finale van het damesdubbelspel. De Russinnen Boelotova en Kovtoen waren echter met 2-0 de sterksten. In de landenploeg bereikte het Nederlandse duo de halve finale, maar daarna bleek de Sovjet-Unie de betere. Bij de heren was Brazilië verrassend te sterk voor Henk van Spanje en Paul Haldan: 3-0. In het individuele toernooi bereikten de beide Nederlanders de tweede ronde. Weer twee atleten voor leven geschorst INDIANAPOLIS De Amerikaanse bond heeft op nieuw twee atleten een le venslange schorsing opge legd wegens gebruik van verboden spierversterkende middelen. Nu kregen discus- werper Greg McSeverney (27) en kogelstoter Joe Zele- zniak (35) de zwaarst moge lijke straf te horen. Het bracht het aantal levenslang uitgesloten atleten in korte tijd op zes. Van Bentum snel DARLINGTON Conny van Bentum heeft bij de zwemlandenwedstrijd Groot-Brittannie - Verenigde Staten niet minder dan vier individuele over winningen behaald. Zij deed dat als lid van de Europese ploeg. Van Bentum won de 50, 100 en 200 meter vrije slag in respectievelijk 26,34, 56,11 en 2.01,10. Verder werd zij eerste op de 100 meter vlinderslag in 1.01,93. Van de overige Nederlanders won Linda Moes de 100 meter schoolslag in 1 12.28. Eric Ran won de 100 meter vlinderslag in 56.09 (na een 50 metertijd van 25,21). De lan- denwedstrijd werd gewonnen door de Verenigde Staten met 162,5 punten vóór Groot-Brittannië (202,5) en de incomple te Europese ploeg (195). Kuiper en Van Gennip op herhaling GRONINGEN De tweede schaatssprintwedstrijd was gis teren een herhaling van de ouverture, een week geleden in Den Haag. Evenals toen toonden Van Gennip en Kuiper aan over de beste herfstvorm te beschik ken. De tijden van de winnaars waren echter op alle afstanden van mindere kwaliteit, de om standigheden waren in Gronin gen dan ook weinig aangenaam. Er stond een stormachtige wind. De reeks sprintontmoetingen, die geldt als selectie voor de na tionale titelstrijd, wordt volgen de week in Utrecht voortgezet. [De Spanjaard Sergio Casal was gisteren in Tarijs niet in staat Boris Becker van de [eindzege af te houden. PARUS Boris Becker heeft gisteren zijn optreden van de laatste drie weken in ridrie continenten succesvol afgesloten. Hij [won in de finale van het met 625.000 dol- 'lar gedoteerde Grand-Prix toernooi van I Parijs met 6-4, 6-3, 7-6 (7-3) van de Span jaard Sergio Casal, nadat hij een dag eer- Ider met 6-2, 3-6, 6-3 had gezegevierd over h Fransman Henri Leconte. De 18-jarige I I Wimbledonkampioen is daarmee de eerste ^^sinds John Newcombe in 1974, die in drie weken drie titels in drie continenten ver- joverde. Eerder had hij in Sydney (tegen ereni *van Lendl) en in Tokio (tegen Stefan Ed die berg) op soortgelijke indrukwekkende maü wijze getriomfeerd. we d] Alleen al aan prijzengeld werd het West- .teglduitse idool in die drie weken een half ai v, miljoen gulden rijker. Sydney bracht de v 75.000 dollar op, Tokio 60.000 en Parijs èch niet minder dan 100 000 dollar. Met een lt seizoenverdienste van 774.324 dollar is eer Becker nu ook op de inkomenslijst dicht- daar b'j de nummer één van de wereldranglijst, weg *van Lendl (977.537 dollar), gekomen. iad Becker vierde in Parijs zijn zesde Grand- tijn Prix-zege van het seizoen en zijn negende de in totaal Ramesh Krishnan uit India heeft gisteren een Grand-Prix tennistoernooi in Hong T!on Kong gewonnen. De als zevende geplaat- Iste Krishnan zegevierde in de finale over Vanide Ecuadoriaan Andres Gomez. De set- en v standen waren 7-6 (9-7), 6-0 en 7-5. Het voor toernooi was gedoteerd met een prijzenbe- iet rdrag van 200.000 dollar (470.000 gulden), bij bal van .pnia HERENTURNERS VERPLICHT TOT FLATER BIJ TOESTELFINALES ROTTERDAM Vooral de Hollandse herentur ners zullen het komend jaar hun presentje van de Ahoy' Cup '86 dienen te koesteren. De gift, een kristallen klavertje-vier met een ingegraveerde gelukwens voor de we reldkampioenschappen van volgend jaar, zal de Nederlandse mannen er ten overvloede aan herin neren dat zij op wereldni veau helemaal niets heb ben in te brengen. De tur ners zelf wisten dat al, hun coaches des te meer en voor de betrokkenen die daarvan nog niet zo overtuigd waren, was het na de afgelopen drie da gen in het Rotterdamse sportpaleis ook klink klaar. Rondom de nationale dames- ploeg viel ook wel wat te kla gen, zij het aanzienlijk minder. De 18-jarige Carola Een- khoorn blijft achter met haar prestaties en dreigt uit de boot te vallen en ook Thérèse Wil mink presteerde niet optimaal. Coach Walter wil deze week een hartig woordje met de Kampense spreken, nu blijkt dat haar „groter groeien" (Wilmink werd in augustus 19) psychische moeilijkheden te weegbrengt. De vrouwelijke verrichtingen van het week einde vielen tegen, zeker ten opzichte van die tijdens de verrassend sterke openings dag, maar bondscoach Ronald Walter weet het nu zeker: „We kunnen 't'\ De bonds coach maakte een pagina vol aantekeningen voor de organi- De Roemeense Daniella Silivas, winnares op bijna alle fronten, bezig aan haar oefening ,,op" de balk. slaan van een flater bij de toe stelfinales. Om het publiek, gisteren zo'n 5000 man, ter wille te zijn, achtten de orga nisatoren het noodzakelijk op elk van de zes onderdelen ook een vplstrekt kansloze landge noot te laten aantreden tussen de zeven sterksten. Nadat de keuzestof van zaterdag op de algemene herenranglijst geen enkele verbetering had ge bracht (de Nederlanders moes ten alle andere deelnemers be halve de Deen List laten voor gaan) was dit een gebod dal nog verder inbeukte op de geestestoestand van het toch al gedemoraliseerde keurkorps. Eén van de „uitverkoren" tur ners wilde eigenlijk helemaal niet op de mat verschijnen en coach Stef van den Boogaart kon zich ook absoluut niet vin den in de plannen. Hij was door het KNGV-bestuur toch al op z'n vestje gespuugd van wege negatieve uitlatingen over 's lands heren-inbreng bij de Ahoy' Cup, maar liet niet na te benadrukken: „Toestelfi nales zijn er om de besten nog een keer aan het werk te kun nen' zien. Mijn jongens horen daar beslist niet thuis". Toch traden er vijf aan, met even veel laatste plaatsen tot gevolg. satoren. „Maar die betreffen vooral het randgebeuren. In de zaal was alles goed voor el kaar. Alleen is het podium te klein voor de balkafsprong, maar dat lossen we zelf op door de oefening aan te pas sen". Ook Piet Duinker, voormalig directeur van de hockeybond en nu voorzitter van het „or ganisatie komité WK turnen 1987", leerde conform de bedoeling zijn lesje uit het driedaags turnevenement. „Volgend jaar is alles viermaal zo groot. Over de organisatie Op de turnvloer hebben we veel lofuitingen gehad. Maar vooral onze interne communi catie en de administratie moe ten worden verbeterd". En zo was de Ahoy' Cup '86 leer zaam in al z'n facetten. Al deed zich tijdens dit leerproces minstens één uiterst pijnlijk moment voor. Flatej De Nederlandse herenturners werden door de bestuursbon- zen immers verplicht tot het Stressbestendig De mannencoach kon wel be grip opbrengen voor het feit dat dezelfde „truc" gisteren bij de dames werd toegepast. Thé rèse Wilmink (toch nog negen de) en Suzanne Beerepoot (vijftiende) komen immers veej dichter in de buurt van de internationale top en Mi randa van der Borst had zelfs officieel recht op haar plaats tussen de acht beste spring- sters. „We streefden naar een puntengemiddelde van 9,25 en dat hebben we net gehaald", beschouwde Ronald Walter gistermiddag na. „De meisjes hebben zich stressbestendig getoond en ik durf de voor spelling aan dat we volgend jaar kunnen uitkomen op een gemiddelde van 9,50. Wat dat voor de klassering betekent, hangt natuurlijk van de con currentie af". Die tegenstreefsters presen teerden zich in Ahoy' uitste kend. De Roemeense hummel Daniella Silivas heerste op alle fronten behalve de sprong. Zo wel bij de verplichte- als bij de keuzestof veroverde zij het goud en het bijbehorende „ka- dootje vanm de sponsor uit Eindhoven" en ook bij de toe stelfinales sleepte ze drie eer ste plaatsen weg. Met als apo theose haar laatste optreden bij de vrije oefening, waarbij ze deed voorkomen niet over een ruggegraat te beschikken. Silivas verdiende de hoogste score van het toernooi (9,975) en bezorgde rillingen op de rug van menig toeschouwer. Alleen bij de sprong moest zij haar meerderen erkennen in de twee Russische Elena's. Ele na Sevstjenko eindigde als tweede en de 13-jarige Elena Goerova werd eerste. Zij is, evenals vele anderen onder wie de Chinese winaar bij de heren Zhiqiang Xu, ook vol gend jaar in Rotterdam te aan schouwen. Deelname aan turn wereldkampioenschappen is pas toegestaan als men in het jaar van de titelstrijd 15 wordt en Elena Goerova vol doet volgens de officiële opga ve aan die eis. De Russische ambtenarij heeft haar vijftien de verjaardag immers vastge steld op 30 december 1987.... In de Sovjet-Unie hebben ze hun lessen al veel eerder geleerd. ROB LANGEVELD NEW YORK De Italiaan Giovanni Poli is de verrassende winnaar geworden van de zeventiende marathon van New York. Na tweemaal Pizzolato nu dus weer een Italiaan, die met de hoofdprijs 25.000 dollar en een auto naar huis keerde Door de kou en een hoge luchtvochtigheid was de tijd matig: 2.11.06. De Noorse Gre- te Waitz bleek eens te meer in het dames marathon een klasse apart: voor de acht ste keer ging zij als eerste over de eind streep in Central Park. Haar tijd van 2.28.06 was precies zeven minuten boven de beste wereldtijd van haar landgenote Kristiansen. De Italiaanse inbreng was opmerkelijk. Voor meer dan twee miljoen toeschouwers waren vier Italianen in de kopgroep met vijf andere atleten. Dat Poli zou winnen had niemand voor mogelijk gehouden. De Italiaan had slechts één marathon, die van Milaan in 1984 gewonnen. De favorieten, Pizzolato en De Castella werden door hem afgetroefd, alsmede door de Pool Niemc- zak, die als tweede eindigde. Poli en De Castella liepen tot de 26ê kilometer voor op, maar toen verloor de Australiër het contact. Tenslotte moest hij ook Niemczak voor laten gaan. Gerard Nijboer eindigde als twintigste. Zijn tijd was 2.16.47. Grete Waitz, zilveren medaille-winnares op de Spelen van Los Angeles in 1984, liep enige tijd samen op met de Italiaanse Fo- gli en de Australische Martin, totdat de blonde Noorse het moment gekomen acht te er een solorace van te maken. De con currentie kon niet meer volgen en Waitz won zoals ze wilde voor de achtste keer. Atleet bij marathon overleden WASHINGTON Een 32-jarige Amerikaanse soldaat is gisteren bij de jaarlijkse marathon van het korps mariniers in Washington overle den. Het slachtoffer, wiens naam niet bekend is gemaakt, kreeg tja 25 kilometer een hartaanval Hij werd naar het universiteitsziekenhuis van Washington overgebracht, maar overleed daar kort na aankomst. De marathon, waaraan 11.000 lopers meededen, werd gewonnen door de Amerikaan Brad Ingram in 2 uur 23 minu ten en 13 seconden. eidei lk TïSTERDAM Titelverdediger Richard van Kempen heeft Braitteravond de eerste schaatsmarathon uit de competitie om de in. HNSB-beker gewonnen. De tweede plaats in de wedstrijd op de loekrap-Edenbaan was voor Ruud Christoffers. Hilbert van der im werd derde. commercie heeft het marathonschaatsen ontdekt en de wild- ei is opmerkelijk. Bij de eerste, enerverende marathon om de (AtfSB-beker op de Jaap Edenbaan stonden liefst veertien ge- Dnsorde ploegen aan de start. Een vermenigvuldiging Van bij- vier in vergelijking met vorig jaar. Wat onveranderd bleef, js het onoverzichtelijke karakter van de wedstrijd, indien een e öte groep rijders er in slaagt een ronde voorsprong te pakken, ilverwege de race in Amsterdam voor 4000 toeschouwers dub- |de een groep van 34 rijders het peloton. Uit die kopgroep ïd een man of achttien nogmaals weg-en nam een tweede ron- .Wie tot die groep behoorde, was de jury min of meer een T idsel. organisatie wil chips introduceren, die via een elektronisch g op de finishlijn de passage registreert, maar de fabrikage h een betaalbaar modelletje verkeert nog in experimenteel P cjdium. In Amsterdam nam de jury rigoreuze maatregelen. De n.u ijrijders van de eerste kopgroep mochten de laatste twintig ^"nden ingaan, de rest werd zonder pardon van het ijs gestuurd. e ft gemor en protest tot gevolg. tl me— c tNWV wil wk zeilen J^ISTERDAM Het watersportverbond (KNWV) wil in 1990, inneer#het verbond 100 jaar bestaat, de gecombineerde zeilre- tta om de wereldkampioenschappen in de olympische klassen, P'ra(>ling, Star, FD. Tornado, 470, Finn, divisie 2 organiseren. Me- tereifoblik en Andijk zijn de gekandideerde wedstrijdhavens aan 'anaft IJsselmeer. Het voorstel is door de KNWV bij de wereldzeil- Sportwereld ïka Juash HSRC is bij de da- 'n les landskampioen geworden dooyjr een overwinning van 3-1 H ASRC loresido Voor de Europese et eqjgdtitelstrijd judo, volgend -i Fueekejncje jn Leonding (Oos- itmhrtjk) zjjn vijf meisjes gese- jkhefcteerd. Onder hen de Delftse -r w^inegreet Pieper (boven 72 Boksen De Belg Renard heeft zijn Europese titel in het zwaarvedergewicht behouden door de Brit Daho te verslaan. Zaalhandbal Vlug En le nig zal zijn twee Europa Cup 1-wedstrijden tegen Roma in Italië spelen. Golf Nederland is op de ne gende plaats geëindigd in een internationaal toernooi in Bi arritz. Zweden won, voor Spanje en Frankrijk. Boksen Galaxi uit Thai land heeft zijn wereldtitel in het zwaar-vlieggewicht behou den door de Venezolaan Con- treras te verslaan. DEN HAAG De achtjarige hengst Uno Hazelaar is bij Jan Wagenaar aan zijn tweede jeugd begonnen. Gisteren tij dens de opening van het win terseizoen op de drafbaan van Hilversum won het paard van de Limburgse familie Stassen voor de tweede achtereenvol gende keer bij Wagenaar vóór de oud-derby winnaar Ymond Boekelte en Wortby Boy La ren in de kilometertijd van 1.17 rond. Vanaf tweejarige leeftijd is Uno Hazelaar in training ge weest bij Wim Velis. Na een breuk met de familie Stassen kwam de hengst, die bijna een jaar niet had gelopen, vorige maand in training bij Jan Wa genaar. Met Uno Hazelaar, die het een periode niet slecht heeft gedaan als dekhengst, heeft Wagenaar weer een aar dige versterking op stal. Walko B en Tony Vitesse wa ren afgelopen zaterdag op Duindigt de grote favorieten in de Hilversum-prijs. Een draverij voor paarden die nog geen honderddertig duizend gulden hadden gewonnen. Duindigt moest waarschijnlijk op deze dag prijzengeld opma ken want een totaal van tien duizend gulden in zo'n koers, waarvan de helft voor de win naar, is toch niet gebruikelijk. Lang ging Cees Wortel met zijn zesjarige hengst Walko B aan de leiding, maar hij had op het door de regen zware Duin- digt-parcours eenmaal in de laatste rechte lijn het beste ge geven en kon geen rol meer spelen. Tony Vitesse was ach ter de startauto matig vertrok ken, moest veel buitenom doen en leek in de laatste rechte lijn nog sterk op te ko men, maar kon het hoge tem po aan kop niet meer aan. Op de finish af werd het een strijd tussen Wina Oostland (Ad Suykerbuyk) en Sam Avon (Wim van Buytene). In de laatste bocht was Sam Avon derde achter Walko B en Va lentin Melodie. In de laatste rechte lijn moest Wina Oost- land van verder komen. Uit eindelijk moest de ontwikke ling van de finishfoto uitkomst brengen. In een kilometertijd van 1.19.8 was Sam Avond de gelukkigste voor Wina Oost- land. Ook voor het vaststellen van de derde en Vierde plaats was de ontwikkeling van een finishfoto nodig. Valentin Me lodie werd derde voor Weandy F. Voor Sam Avon was dit de vierde overwinning binnen een maand. De oud-derbywin naar van eigenaar Wim Bar- bee komt met zijn winstsom in de buurt van de tweehonderd duizend gulden. Sam Avon heeft een moeilijke tijd achter de rug door blessure aan zijn benen. Maar trainer Wim van Buytene en eigenaar Barbee hebben het nodige geduld met de ruin gehad en dat is niet voor niets geweest. Met de overwinning van zaterdag maakte hij een zeer goede in druk. Tips voor Nootdorp Elf draverijen staan er woensdag weer op het programma van het drafcentrum Nootdorp. De eerste start is om 14 30 uur. Onze tips voor deze meeting luiden. CLARKPRIJS: Arko, Anne Baker en Aul Koningsland. COTTEPRIJS: Zita Thelma, Anque- til en Zarathoestra. CRIKEPRIJS: Zarenco, Zivago Odi- lia en Yatha. CAMPENPRIJS: Zodijan, Yarell Gallant en Wals Boszorg. COSTASPRIJSG): Yonino S. Wintie K en Ysland. HET HOEFJE-PRIJS: Zeno Oost- land, Yno Wielinga en Yudo Buiten- ColiTASPRIJS(2): Winnie Lobell, Yvette S en Zonnemaagd. CADELAPRIJS: Windy van Lady, Yvento en Wally Hevnen. CORTONAPRIJS: Vönny Albo, Yve- ra Westfrisia en Udores. STAL VIOLAPRIJS: Zilver Prince, Wio van de Lente en Un Deux Trois. CARLONEPRIJS: Yanna Hanover. Yan van de Lente en'Zicco Buiten zorg ARTHUR VAN RIJSWIJK AMSTELVEEN Martinus heeft goede vooruitzichten zich te kwalificeren voor de tweede ronde van de Europa Cup 1. De Spaanse volleybalkampioen Sonnamar werd met 3-0 verslagen. De Spanjaarden waren geen partij voor de sinds enige jaren stevig aan de weg timmerende Amstelveense formatie. Alleen in de derde set leek Martinus in de proble men te komen, maar na een achterstand van 11-6 trok de formatie van coach Selinger de set alsnog naar zich toe. Het Amsterdamse AMVJ heeft zich zo goed als zeker ge kwalificeerd voor het hoofdtoernooi van de Europa beker voor bekerwinnaars, door een overwinning van 3-0 op Ha- poel Tel Aviv. In geval van kwalificatie speelt AMVJ de eerste wedstrijd tegen Levski Sparta Sofia. In de eerste ron de van de Europa Cup III was Animo kansloos tegen Fortu- na Bonn. De ploeg werd met een nederlaag van 3-0 naar Sneek teruggestuurd. Olympus Sneek won in de voorronde van de Europese beker voor landskampioenen met 3-0 van het Portugese Leixos. Als de Friezen zich kwalificeren spe len ze de eerste wedstrijd tegen het Oostduitse Dinamo. Dynamo heeft nog slechts theoretische kansen de voorronde van de Europa Cup te overleven. Het Turkse Galatasaray won met 3-0. Veldrijder Frank van Bakel gaat als winnaar over de streep in het Spaanse Zarauz. Van Bakel wint eerste rit in Super Prestige ZARAUZ De eerste wed strijd in de strijd om de Super Prestige voor veldrijders in het Spaanse Zarauz is gewon nen door Frank van Bakel. De wedstrijd in het Baskenland werd beheerst door Nederlan ders. Oud-wereldkampioen Stamsnijder werd tweede en Martin Hendriks derde. Nog drie landgenoten eindigden bij de eerste tien om de Neder landse suprematie te illustre ren. Met uitzondering van wereld kampioen Zweifel was de ge hele wereldtop aanwezig. Toch beheerste Van Bakel op onge kende wijze de wedstrijd, die zijn vierde overwinning bete kende in het nog prille sei zoen. Ook de amateur Hen driks speelde een opvallende rol. Met veel gemak liet hij bij voorbeeld de heerser van het afgelopen seizoen, de Belg Li- boton achter zich. Steeds minder ontzag voor Karpov TILBURG Na het verlies van zijn wereldtitel aan land genoot Kasparov is Anatoli Karpov ook zijn positie als beste na Kasparov aan het verliezen. Landgenoot Beljavs- ki had geen enkel ontzag voor Karpov. toen deze een op grootmeester-niveau zeldzame fout beging. Hoewel remise binnen handbereik lag, werd een rekenfout Karpov fataal. Dit is Karpov slechts één keer eerder overkomen. Toen heet te zijn tegenstander Joesoepov, zijn aanstaande opponent in de finale van het kandidatentoer nooi. Beljavski, die het Tilburgse evenement begon met twee verliespartijen stootte meteen door naar de met Liubojevic gedeelde koppositie door met nauwkeurig manoeuvreren in de hangpartij uit de tiende ronde de Joegoslavische groot meester diens tweede neder laag toe te brengen. Door de mislukte uitlooppoging van Ljubolevic is het nog niet dqi- delijk wie er aan het eind met de hoofdprijs vandoor gaat. De achterstand van Karpov op het leidende tweetal beperkt tot een half punt. zodat nog lang niet zeker is, wie er aan het eind met de hoofdprijs van 20.000 gulden vandoor zal gaan. Na drie achtereenvol gende nederlagen speelde Jan Timman dit weekeinde twee maal remise. Zowel tegen Hübner als tegen Ljubojevic waren het korte partijen. De partij tussen Karpov (wit) en Lju- bojevic had hel volgende verloop I d2-d4 d7-d5. 2. c2-c4 e7-e6. 3 Pbl-c3 Pg8-f6, 4. c4xd5 e6xd5, 5 Lcl-g5 Lf&- e7. 6. e2-e3 c7-c6, 7 Lfl-d3 Pb8-d7. Pgl-H 0-0, 9 0-0 Tf8-e8, 10 Ddl-c2 Pd7-f8. 11 h2-h3 Lc8-e6. 12 Lg5-M Le7-d6, 13. Lf4xd6 Dd8xd6. 14. a2-a3 Dd6-e7. 15 b2-b4 Ta8-c8. 16 Tfl-cl Pf6-d7, 17 Pc3-e2 Pf8-g6, 18. Pe2-g3 Pd7-f8. 19. Pf3-d2 Pg6-h4, 20 Pd2-b3 De7-g5, 21. Kgl-h2 Tc8-c7, 22 Pb3-e5 Le6-c8. 23. Tcl-el g7-g6, 24 Tal-cl h7-h5. 25 b4-b5 Ph4xg2. 26 Kh2x£» h5-h4, 27. b5xc6 h4xg3. 28 f2xg3 Te8xe3, 29 Telxe3 Dg5xe3. 30 c6xb7 Lc8xb7, 31 Dc2-c3 Tc7xc5. 32 Dc3xc5 De3xd3. 33. Dc5-c3 Dd3-e2*, 34 Kg2-gl Pf8-e6, 35 Tcl-el Pe6xd4. 36. Kgl-hl Pd4-b5 Wit geeft het op

Leidse Courant | 1986 | | pagina 13