E CHARME VANBLONDIE Het betoverende uiterlijk van Glynis Barber ■^TADIO/TELEVISIE CcidócSotucmt VRIIDAG31 OKTOBER 1986PAGINA 17 5. EN HAAG Wat 3): er eigenlijk met g- ondie gebeurd? Het J(j t New York afkom- o.ge zestal, dat aan 't einde van de ja- zeventig samen >t The Talking He- o. Bs, Television en a- be Ramones de «- merikaanse new- avebeweging zijn ei- r)" >n gezicht gaf, was 5. j de teleurstellende 5, pee „The Hunter" 1982 plotseling van g- jt toneel verdwe en fcn. De scheiding der o. egen werd echter •I- joit officieel aange- 5): ondigd. Maar of dat o xlig was, is maar de el raag. De blonde i); ebbie Harry, ook 5- el de Greta Garbo q an de jaren tachtig 0/ enoemd, was in de 3' gen van het publiek Blondie ...rijke muzikale erfenis... o. iet gezicht van Blon- 2: ie- q Juzikaal bestond de groep uit zes individuen, zoals ook het con ti' ert in het Canadese Toronto zal laten zien (Zondag: Music Box 5: m 08.00 en 14.00 uur). Toetsenman Jimmy Destri: „Als ik naar e eerste Blondie-elpees luister, hoor ik vijf ego's, die elkaar tiuzikaal) bevechten. Elke keer als er een, gat in de muziek 5 iel, was er wel iemand die het opvulde met zijn spel, alleen 5," iaar om de luisteraar te laten horen, hoe goed hij kon spelen", d londie, groep of eenlingen? Wat maakt het uit... de muzikanten g" eten een rijke muzikale erfenis achter. Singles als het onsehul- 5' jg klinkende „Denis", en juweeltjes zoals „Presence Dear", is Hanging On The Telephone", „Heart Of Glass", „Sunday Girl" 5. The Tide Is High" en „Rapture" zijn daarvan het bewijs. Niet astgeroest in één muzikale stijl verkende Blondie diverse ter- einen, van rock tot disco. Met de heel eigen mix van dansstijlen ie iad het zestal het meeste succes. „Call Me", het thema-nummer a. lit de film „American Gigolo" is daar het beste voorbeeld van. 0. Vat dat nummer overigens nog eens duidelijk onderstreepte ig vas. dat de muzikanten slechts als werktuig fungeerden voor a )ebbies vocale capaciteiten. De live-groep Blondie was een stu- 2~. lio-groep geworden. L >olo-elpees lieten daarna niet lang op zich wachten. Het eerste litstapje „KooKoo" was van - hoe kan het anders - Debbie larry, even later gevolgd door de verdienstelijke elpee „Heart 3" )n The Wall" van toetsenman Jimmy Destri. it let is inmiddels vijf jaar geleden dat Blondie een muzikaal tijd- 18 >erk afsloot en het ziet er niet naar uit dat de muzikanten nog »oit onder de naam Blondie platen zullen maken. Met Debbie larry ligt dat wat anders. Na haar avonturen op het witte doek n films als „Union City" en „Videodrome" komt begin novem- ler een nieuwe single van haar uit: „French Kissing In The JSA", geproduceerd door Seth Justman van de J. Geilsband, la- er gevolgd door de elpee „Rockbird". Dat het stil is geweest L ona Debbie had ook te maken met de ziekte van haar vriend >s. ^hris Stein (gitarist in Blondie). Hij werd, toen zijn eigen platen- naatschappij Animal Records succesvol begon te worden, ge- roffen door een virusziekte die zijn immuniteit aantastte, maar j >ovendien de huid van zijn lichaam weekte. Hij is nu volledig 3 ïersteld en is ook te horen op de single en elpee van Harry. En I; ;o blijft Blondie voortleven, al is het dan onder een andere ïaam. HANS PIËT „Rondom tien" zoekt slachtoffers van geweld HILVERSUM De samenstellers van het NCRV-t.v.programma „Rondom Tien" zoeken deelnemers voor afleve ringen van de komende tijd. Zij willen een programma wijden aan slachtoffers van misdrijven. Hans Sleeuwenhoek zoekt daarom contact met mensen die recent het slachtoffer van een misdrijf zijn geworden, een geweldmisdrijf, een ernstige beroving, of bijvoorbeeld van een verkeersongeluk dat veroorzaakt is door rijden onder invloed. In dit pro gramma blijven slachtoffers van de zo genaamde „kleine criminaliteit" buiten beschouwing. Ook wordt gezocht naar mensen die een grote prijs gewonnen. Schrijven naar „Rondom tien", Postbus 121, 1200 JE Hilversum. TURNEN IN STUDIO SPORT HILVERSUM In drie uitzendingen zal Studio Sport aandacht besteden aan de internationale turnwedstrijden voor heren en vrouwen voor de Ahoy Cup. Dit turne- venement in Rotterdam wordt gezien als een voorbereiding voor het wereldkampioenschap turnen, dat in oktober volgend jaar in dezelfde hal zal plaatsvinden. De uitzendingen zijn van daag Ned. I 00.00-00.45 uur, morgen Ned. II 16.30-17.15 uur en zon dag Ned. II 16.00-17.00 TROS-tv werpt zich op exportgebeuren AMSTERDAM De TROS-tv gaat zich met ingang van van avond (Ned. 1 om 22.20 uur) maandelijks en in 7 afleveringen met het exportgebeuren bezighouden. Van elke gulden die in Nederland wordt verdiend, komt 55 cent uit het buitenland, zo werd opgemerkt. In de eerste uitzending komt Amerika aan bod. Drie vaste medewerkers geven het programma een eigen gezicht: oud VROM-minister Pieter Winsemius en het TROS- -duo Tineke Verburg en Jaap Jongbloed. Op verschillende loka- ties is Jongbloed de 'man in beeld'. Tineke Verburg komt over als 'het mooiste meisje van de klas', terwijl de oud-minister dui delijk 'het knapste jongetje van de hele school' is. En kennis van zaken is natuurlijk nooit weg bij een programma over onze ex port. „TROS Aktua Export" wordt, wat het Nederlandse gedeel te aangaat, eenmaal per maand opgenomen in het Amsterdamse World Trade Center. De Nederlandse export vormt het thema van de uitzendingen en die prestaties op dat gebied worden per land in steeds een aflevering van 40 minuten belicht. In de ko mende maanden komen nog aan de beurt: Spanje (28 novem ber), Frankrijk (23 januari), Duitsland (27 februari), Saoedi-Ara- bië (27 maart), België (24 april) en Japan (29 mei). LONDEN „Ik word vaak afgeschilderd als een verleidelijk type, maar zo zie ik mijzelf he lemaal niet", zegt Glynis Barber. „Dat stempel heb ik waarschijnlijk te danken aan mijn rol als Jane. Daarin liep ik veelvuldig in ondergoed rond, maar dat deed ik alleen maar omdat de rol erom vroeg. Wat veel mensen niet weten is dat ik de afgelopen zeven jaar een hoop andere rol len heb gespeeld". „Jane" is gebaseerd op de ge lijknamige stripfiguur, die volgens de overlevering de Britse strijdkrachten tijdens de Tweede Wereldoorlog op de been hield. De BBC-tele- visie wekte „het liefje van het leger" in 1982 opnieuw tot leven in een tv-serie, waarvan de VPRO twee jaar geleden al een aflevering uit zond. Dat Glynis Barber van meer markten thuis is dan het tot leven wekken van een bedenksel van stripteke naar Norman Pett zal vooral televisie-verslaafden duide lijk worden. In ons land speelt Glynis vanavond (Ned. I om 23.00 uur) voorlopig voor de laatste keer de rol van politie-luitenante Harriet Makepeace. De aantrekkelijk ogende Glynis (30): „Ik hoop te met die rol dat sexy imago van mij af te schudden. In politieseries gaat het immers om de actie. Het was wel even schrikken toen ik de eerste scripts van „Dempsey Makepeace" in handen kreeg. De combinatie van ac tie en humor sprak mij enorm aan, maar de manier waarop Harry Makepeace werd geportretteerd was echt onzinnig... dat kwam hele maal niet overeen met de werkelijkheid. Ik heb enorm aan die rol geschaafd om Ma kepeace levensecht te laten overkomen. Eindeloze dis cussies heb ik gevoerd, maar telkens weer bleek dat de schrijvers mij maar ten dele tegemoet wilden komen. Ook voor de makers kwam mijn uiterlijk op de eerste plaats; het aantrekkelijke blondje. Hoewel het samenspel, de haat/liefde-verhouding tus sen Michael Brandon (James Dempsey) en mij in de serie heel belangrijk was, speelde ik constant de tweede viool". Het was één van de redenen waarom Glynis maar ook Michael met wie ze samen woont het na twee jaar „Dempsey Makepeace" voor gezien hield. Beiden on dertekenden het contract voor 35 nieuwe afleveringen niet. Glynis: „Het wordt tijd voor een nieuwe uitdaging. Glynis Barber als Jane ...het aantrekkelijke blondje... Ik hou van diversiteit. Daar om zit ik ook niet vastgeroest aan bijvoorbeeld televisie. Het is heerlijk om in een the ater voor publiek te staan, maar ik hou ook goede her inneringen over aan mijn filmrollen". Wie inmiddels van Glynis is gaan houden, zal blij zijn met haar veelvuldige verschij ning op het scherm de ko mende dagen. Behalve in de al eerder genoemde produk- tie is ze morgen op ITV (om 22.00 uur) te zien in „Guardi an Angel", een aflevering uit de laatste reeks „Dempsey Makepeace" en speelt ze don derdag (BRT 1 om 18.10 uur) de rol van Soolin in één van haar eerste televisie-produk- ties: de science-fictionserie „Blake Seven". HANS PIËT TROS 15.35 Ro8co leest voor, kinder programma 16.00 De Stop en Stap Show, kinderserie over verkeers veiligheid. Afl.: Zoekactie voor Boris 16.25 Mask, Amerikaanse teken filmserie. Afl.: Zand erover 16.45 TROS Pop Formule, pop programma vanuit disco theater 'Escape' in Am sterdam. Presentatie: Lin da de Mol en Jeroen Soer NOS 17.30 'AG-Journaal TROS 17.46 TROS Sport, sportmagazi- ne gepresenteerd door Jack van Gelder 18.15 Omgaan met kleine huis dieren, dlerenserie gepre senteerd door Martin Gaus. Afl.: Een ziek dier: hoe te herkennen en hoe te voorkomen TELEAC 18.30 Kinderboeken, les 2 (herh.) 19.00 Bessie en Adriaan, kin derserie. Afl.: Bassie het rekenwonder 19.05 Knight Rider, Amerikaan se tv-serie met Davod Has- selhof in de hoofdrol. Afl.: T ruckers-problemen NOS 20.00 Journaal TROS 20.28 IS Er is er één jarig, klucht naar het werk van Mare Camoletti, bewerkt door Yoka Beretti. Met Diana Dobbelman, René van Vooren, Piet Bambergen e.a. Jacqueline en Bernard zijn in de herfst van hun huwelijk en besluiten het vrijerspad op te gaan. De een zoekt huisvriend Ro bert wat vaker op, terwijl de ander de jonge Brigitte ontmoet. Dat zorgt voor de nodige complicaties 22.20 TROS Aktua Export: Amerika, economisch ma gazine vanuit het World Trade Center in Amster dam. Presentatie: Pieter Winsemius en Tineke Ver burg 23.00 TROS Tele-Thriller: Dempsey and Makepea ce, Engelse politieserie met Michael Brandon, Gly nis Barber, Ray Smith e.a. Afl.: Beter één wapen in de hand... Dempsey moet zich voordoen als een lid van een gevaarlijke drugs-bon- de. Makepeace speelt op haar beurt een gevaarlijk spel dat uitloopt op een schietpartij op de Tower Bridge NOS 23.50 Journaal 23.55 Nieuws voor doven 00.00-00.45 Studio Sport extra. WK Turnen te Rotterdam 21.45 22.10 22.30 22.45 23.28 23.30 23.35- NOS Nieuws voordoven Paspoort voor Spanjaar den Sesamstraat GD Jeugdjournaal Journaal NCRV It's all in the game, quiz voor middelbare scholie ren World TV surf cup, verslag van de wedstrijden om het Wereldkampioenschap (O'Neil Pro World Cup) te Zandvoort Condorman, Amerikaanse komische spionagefilm uit 1981 van Charles Jarrott, gebaseerd op een verhaal van Robert Sheckley. Met o.a. Michael Crawford, Oli ver Reed en Barbara Car- rera. Striptekenaar Woody Wilkins wil zijn stripheld Condorman geloofwaardig maken en daarom test hij persoonlijk alle avonturen. Woody raakt betrokken bij ClA-activiteiten en Con dorman wordt werkelijk heid Kerk vandaag, actualitei tenprogramma over kerk en samenleving Gesprek met de Minister- President NOS Journaal IKON Een spannend bestaan, zevendelige reportagese rie over een Nederlands gezin. Deel 4 Wilde Ganzen NOS Nieuws voor doven 01.15 The winter of our discontent, Amerikaanse tv-film uit 1983 van Waris Hussein, naar de roman van John Steinbeck. Met o.a. Donald Sutherland, Teri Garr en E.G. Marshall. Ethan Hawley wil de winkel waar hij werkt overnemen. De bank wil hem het geld lenen onder voorwaarde dat hij zijn beste vriend overhaalt om zijn huis te verkopen aan een projec tontwikkelaar EUROPA TV 17.25 Weerbericht 17.30 Kinderprogramma's 18.00 Europa Countdown, popmpro- gramma met Adam Curry 18.45 Connexions 19.10 Almanac 19.15 Weerbericht en World Watch 19.30 Sports Report 20.30 Business News, economisch magazine 21.05 Transport (3), negendellge Vlaams/Nederlandse dramase rie. Met o.a. Thorn Hoffman, Niek Pancras en Sylvia Mille- 21.55 Weerbericht en World Watch 22.05-00.10 Sport Reports BRT 1 55 Joumsal l.OO Tik Tak, kleuterprogramma (herh.) I.05 Plons, kinderserie. Afl.: Plons en de ooievaar (herh.) 1.10 Dagboek van een clown, ver- halenserie van Guido Staes (herh.) i.20 De Snorkels, tekenfilmserie. Dubbele afl.: Schelpen schooi en/De zeewierkoning I.45 Bingo, popprogramma met o.a. de clip van de week, een overzicht van de top 20 en een studiogast. Presentatie: Bart Peeters en Paul de Groeve 1.15 Uitzending door derden. Pro gramma van de Liberale Ra dio- en TV-omroep I.40 Mededelingen en program- ma-overzicht I.45 Journaal 1.10 Weerbericht ,15 De goede, de slechte en de vagebond (The good, the bad and the ugly), Italiaanse speel film uit 1966 van Sergio Leone. Met Clint Eastwood, Lee van Cleef, Eli Wallach e.a. Drie schurken werken tijdelijk sa men om een schat te vinden. 1 Eén weet op welk kerkhof het geld is begraven. Een ander weet in welk graf. Het drietal moet het geweld van de bur geroorlog trotseren om hun doel te bereiken. .55 Première, filmrubriek met Jo Röpcke, waarin vanavond een reportage van het 13e Interna tionale Filmgebeuren te Gent met een overzicht van de ge beurtenissen, en interviews met organisatoren en gasten 55-00.15 Journaal en Coda: 'Na middag' van Ignaas Veys *BRT 2 9.00 Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische tv-se rie met Rowena Wallace. Peter Phelps, Pat McDonald e.a. 9.23 Muzikaal intermezzo 9.25 E Comedy Capers, slapstick serie. Afl.: De wederwaardighe den van een ijsverkoper (The iceman goeth), met Ralph Grams 9.40 Mededelingen en program- me-overzicht 9.45 Journaal 9.10 Weerbericht 9.15 Kwidam, telefoonspel met Marleen Gordts 9.25 Oorlog of vrede, docu-drama over de vraag: 'oorlog of vre de'. Drie humanisten zitten aan de vooravond van een atoom oorlog tezamen in een cel: Erasmus, Thomas Morus en Luis Vlves. Ze worden onder vraagd door een pragmatische kolonel: Machiavelli 1,05 EK Kunstrijden op de schaats te Kopenhagen 2.15-22.50 So what? Jazzprogram ma. Vanavond het Dave Hol land Quintet (2) RTBF 1 17.15 Beursberichten en medede lingen van de ONEM 17.30 Nouba nouba, kinderprogram ma met o.a. 'Plastinots'. 'The Trollklns' e.a. 18.00 Carrefours, gevarieerd pro- 19.30 Journaal 20.00 Minute papilion, consumen- tentips. Vanavond: Vol desig nation postale 20.05 Grand écran Hommage Jean Gabin: En cas de mal heur, Franse speelfilm uit 1958 van Claude Autant-Lara. Met Jean Gabin, Brigitte Bardot, Edwlge Feuillère e.a. 22.00 Camarades, documentairese rie over het dagelijks leven In de Sovjet Unie. Afl.: Le maitre de Samarcande ou les jardins d'Allah au pays de Lènine. Re portage over een mohamme daan, die al 30 jaar moskeeën restaureert In Rusland 22.50 Laatste nieuws 23.15-00.15 Rox Box, popprogram ma in samenwerking met Mu sic Box, gepresenteerd door Ray Cokes TV 5 16.05 Thalassa, maritiem magazine 16.30 Les enfsnts d'ailleurs, docu mentaire over Andaluslë 17.10 Ton viel smi Pierrot, docu mentaire over een mimespeler uit de vorige eeuw: Séverln 16.05 L'aventure Francophone 18.55 Rètrostalgie, humoristisch programma 19.00 Thalassa, maritiem magazine 19.30 Les enfants d'ailleurs, docu mentaire over Lapland 19.55 BZZ, humoristisch programma 20.00 L« bourrier, documentaire over het leven bij een vuilstort plaats 21.05 L'aventure Francophone 21.50 Rètrostalgie, humoristisch programma 22.00-22.30 Nieuws MUSIC BOX 17.00 0 The Simon Potter Show, met hits uit Amerika 18.00 0 The Amanda Redington Show (herh.) 19.00 m The Nino Firetto Show (herh.) 20.00 Hl The Martin Buchanan Show (herh.) 21.00 0 The Timmy Mallett Show (herh.) 22.00 O The Simon Potter Show (herh.) 23.00 (3 The Shadow, videoclips ge presenteerd door de Grote Onbekende 00.00 0 Chart attack, overzicht van de Music Box top 40, gepre senteerd door Slmon Potter 01.00 El The Power Hour, hardrock- programma gepresenteerd door Amanda Redington en Dante 02.00 GD The Box in Bradford, Amanda Redington en Nlno Fi retto vanuit discotheek 'Dol lars' in Bradford 03.00 E] Off the wall, eigenzinnig weekoverzicht van Steve Blacknell 04.00 0 Private eyes, special van Sunie 05.00 E] The Shadow 06.00-07.00 E) Boogie Box (herh.) 13 Ondertiteling via Teletekst. E Tweetalige of stereo-uitzen ding. E Zwart/wlt-ultzendlng. ■IZwart/wit-uitzending met on dertiteling via Teletekst. 03 Bij niet-Nederlandstallge zen ders: uitzending In orginele versie met ondertitels. ■3 Bij niet-Nederlandstalige z ders: zwart/wit-uitzendlng in orginele versie met ondertitels. DUITSLAND 1 15.30 Vorhang suf - Film ab: Das Archs Noah Pinzip, Duitse speelfilm van Roland Emme rich, met Rlchy Müller, Franz Buchrieser, Aviva Joel e.a. Het Is 1997: Een ruimtelaboratori um draalt in een baan om de aarde met als doel het onder zoek van autonome levenssys temen en de beïnvloeding van het klimaat op aarde. Critici menen dat de gevolgen ramp zalig kunnen zijn en eisen stopzetting van het program- 17.15 Ich bin sin Flüchtling gewe- sen, bezinnlngsprogramma ter gelegenheid van Reformation- stag 17.30 Tagesschau 17.40 Hisr und Heute, regionaal ma gazine 18.25 E] WWF-Club, amusements programma gepresenteerd door Marijke Amado 19.57 Programma-overzicht 20.00 mTagseschau 20.15 La Bourn II Dis Fete geht weiter (La Bourn II), Franse speelfilm uit 1982 van Claude Pinoteau. Met Claude Bras- seur, Brigitte Fossey, Denise Grey e.a. Op de terugreis van haar zomervakantie leert het aantrekkelijke meisje Vic de 17-jarlge Philippe kennen. Na een popconcert komt ze zo laat thuis, dat haar vader meent het uitgaan aan banden te moeten leggen 22.00 Gott und die Welt; Ein langer Weg. De Kerk en het Vredes- concilie 22.30 Tsgesthemen, met Bericht aus Bonn 23.00 Heut'abend. ARD-talkshow van Joachim Fuchsberger met als gast Falco 23.45 Buddy, Buddy, Amerikaanse speelfilm uit 1981 van Billy Wil der. Met Jack Lernmon, Walter Matthau, Paula Prentiss e.a. Beroepsmoordenaar Trabucco zit achter enige mannen aan. die teveel weten. Hij neemt zijn Intrek In een hotel om van daaruit de laatste getuigen neer te schieten. In de belen dende kamer probeert een man zich tevergeefs van het le ven te beroven. De gevolgen zijn niet te overzien 01.20 Tagesschau 01.25 Nachtgedanksn. Een pro gramma van Hans Joachim Kulenkampff DUITSLAND 2 14.30 E) Fred Astairs: Blau ist dar Himmel (Blue Skles), Ameri kaanse speelfilm uit 1946 van Stuart Heisier. Met Fred Astal- re. Joan Caulfield, Blng Crosby e.a. Jed Potter, een bekende disk-jockey hoopt door middel van zijn radioprogramma de huwelijksproblemen van twee goede vrienden te helpen op lossen 16.15 Freizelf~. und was man da- raus machsn kann. Vrljetijds- magazine met vandaag: Zwerf tocht door Groenland 17.00 Heute 17.25 Shaka Zulu, tiendelige tv-serie over Zuld-Afrika als Engelse kolonie. Met Henry Cele, Ed ward Fox, Christopher Lee. Afl. 2: lm Kral des Könlgs 18.10 Hoffnungaspuren, tv-serie. Met Hannelore Eisner, Juraij Kukura, Mlchaela Geuer e.a. Lob der Torheit. Herdenkings programma ter gelegenheid van de 450e sterfdag van Erasmus Auslandsjournal, reportages van buitenlandse correspon denten Mit melnsn hsisssn Tranon. 'Franz Schuberts letzte Le- bensjahre', driedelige tv-serie van Fritz Lehner met Udo Sa- mei, Therese Affolter, Daniel Olbrychski e.a. Afl. 2: lm Rei- che des Gartens - Herbst 1827. Schubert is ogenschijn lijk geheel hersteld van zijn aandoening. Hij gaat met vrienden uit picknicken. Het wordt een onvergetelijke dag Hsuto-Journal Aspekte, cultureel magazine Die Sport-Reportage Dor phantastische Film: Das Geheimnis des blinden Meis- tors (The Silent Flute). Ameri kaanse speelfilm uit 1977 van Richard Moore. Mot David Carradlne, Jeff Cooper, Roddy McDowal! e.a. Een krijger gaat op weg om Zetan de Wijze te zoeken. Deze is In het bezit van het legendarische Boek der Waarheid. Hij gaat velerlei gevaren en beproevingen tege moet. die menig voorganger fataal werden Heute DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II. Cursus Geschie denis, Les 6: Industrialislerung und socialer Wandel 18.30 Hallo Spencer, Amerikaanse comedyserie 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws, sport en 'Bllckpunkt Diisseldorf' 20.00 Tsgesechau 20.15 Under-Menschen-Abenteuer Der Traum vom Gliick, repor tage over de gevolgen van ont- wikkelingshulpprojecten en ge boortebeperking In Thailand 21.00 Zeitgeist-Msschine, zesdelige documentaire over Westerse hedendaagse kunst. Afl. 2: Wert und Bewertung 21.45 Haben Sis schon einmal ver- sucht, den Kölner Dom zu fo tografieren? Fllmreportage over Alan Roberts, persfoto graaf van de 'Alabama News', die geen genoegen neemt met het feit dat de dom van Keulen niet goed te fotograferen Is 22.15 In bsstsr Gesellschaft, tv-se rie met o.a. Giselle Pascal, Wolf Roth en Rachel Cathoud. Regie: Jean-Plerre Desagnat. Afl. 1: Uhren und Amouren. Trots presenteert Madame Dussault, hoofdcheffin van een traditierijke klokkenfabriek, een nieuwe collectie exclusieve horloges, waarrrlee het bedrijf uit de rode cijfers moet ko men. Binnen het familiebedrijf leven er echter andere plannen 23.00 Visr Frauen - Vier Leben, tv- serie met o.a. Nicole Courcel. Robert Benolt en Eva Swann. Afl. 3: Die Unabhëngige. Clalre, een succesvolle Parijse juriste, heeft haar leven volle dig ondergeschikt gemaakt aan haar carrière. Als haar moeder overlijdt houft zij al leen nog haar vriendin Isa over. Deze heeft samen met haar man een eethuis. Als Isa plotseling ziek wordt valt Clalre voor haar In 00.30 Laatst* nieuws BBC 1 17.30 Cheggers play pop 18.00 John Craven's Newsround 18.10 Grange Hill, kinderserie 18.35 Mastersteam, spelprogramma 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London Plus, regionaal maga- 20.00 Wogan, amusementsprogram man rond Terry Wogan, met o.a. Kate Bush 20,35 mBlankety blank-, spelpro gramma met Les Dawson 21.10 (HDynasty, Amerikaanse tv- serle. Afl.: The triple cross 22.00 Journaal en weekend-weer bericht 22.30 HlCall me mister, detectivese rie met Steve Blsley, Dulice Liecier e.a. Afl.: The Bombay 23.25 Omnibus, serie documentaires met vanavond een special rond Ray Charles 00.40 fflThe Late Film: Halloween III, Amerikaanse speelfilm uit 1983 van Tommy Lee Wallace met o.a. Tom Atklns, Stacey Nelkin en Ralph Strait 02.15 Weerbericht BBC 2 17.30 Look stranger. Theodore Ma- lor 18.00 Flamenco et 5.15 18.30 The Voyager, speelfilm met de hond Lassie In de hoofdrol 19.40 Gevarieerd programma 20.00 Bookmark special: Fay Wel don 20.30 Micro Live 21.00 Gevarieerd programma 21.30 Gardener's World 22.00 Screen Two: Insurance man, tv-spel van Alan Bennet, geba seerd op het leven van Franz Kafka. Met Daniel Day-Lewis, Robert Hlnes e.a. 23.15 Film buff of the year, filmquiz 23.50 Newanight, actualiteiten 00.35 Weerbericht 00.40 Wightman Cup, samenvatting ITV 17.00 Kinderprogramma's 18.15 Blockbusters, spelprogramma 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia 20.00 Play your Cards right 20.30 New Faces of 86 21.30 The Two of Ue 22.00 Lost Empires 23.00 Nieuws 23.30 Cross Question 00.10 Friday Late Film: Born to be Sold, Amerikaanse speelfilm uit 1981 01.55 John Pantry in Person SKY CHANNEL 17.00 The DJ Kat Show 18.00 I dream of Jeannie 18.30 Hazel 19.00 Hogan's Heroes 19.30 The New Dick van Dyke Show. Afl.: The Split 20.00 The New Candid Camera Show 20.25 From Here to Eternity 21.15 The Opening of Escape, rechtstreekse reportage vanuit Amsterdam van de opening van de nieuwe studio/disco theek 'Escape' aan het Rem- brandtpleln 23.00 El Monster* of rock 23.45-00.45 El Here comes the weekend BRT 1 12.00-13.00 Allerheiligenconcert, rechtstreekse reportage vanuit We nen. Mis In Es van Franz Schubert 08.30-09.30 Nouba nouba, geva rieerd kinderprogramma 11.50 Inter- wallonle: Heilikoum, programma voor Arabieren 12.30 Interwallonie: Ciao amici, programma voor Italia nen 13.30 Prèsence Protestante MUSIC BOX 07.00 0 The Power Hour, hardrock- programma (herh.) 08.00 0 Chart at tack, overzicht van de Music Box top 40, gepresenteerd door Simon Potter 09.00 0 Backtracks, een uur lang 'gouwe ouwen' met Martin Buchanan (herh.) 10.00 0 Boogie Box, dansmu ziek (herh.) 11.00 0 Private eyes: If the dress fits, modespecial (herh.) 12.00 0 Off the wall, eigenzinnig weekoverzicht van Steve Blacknell (herh.) 13.00 0 Herhalingen DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau met Tagesthemen 10.23 Die Sport-Reportage 10.55 Treue (Gipsy Colt), Amerikaanse speelfilm uit 1954 van Andrew Mar- ton. Met Donna Corcoran, Ward Bond, Francis Dee e.a. 12.10 Aus landsjournal 12.55 Persoverzicht 13.00 Tagesschau 13.15 Program ma-weekoverzicht DUITSLAND 2 09.00 0 Programma-weekoverzicht 09.30 Chemie, informatieve serie 10.00 Nachbarn In Europa, Informa tief magazine voor buitenlanders en Duitsers 12.00 0 Allerheiligencon cert 1986 vanuit Wenen. Mis in Es gr.t., van Schubert, uitgevoerd door het Weens Staatsoperakoor en het Weens Filharmonisch Orkest, m.m.v. Karita Mattila, sopraan. Marjana Li- povsek, alt, Jerry Hadley, tenor e.a. 13.05 Hoffnung mal drei, informatie over hulpverlening aan drugsverslaaf- BBC 1 09.30 The Family Ness 09.35 The Muppet Babies 10.00 Saturday Su per store, kinderprogramma met als gasten o.a. Bob Geldof en Gordon Kaye 13.15-18.05 Grandstand, sport- magazine met o.a. paarderaces van uit Chepstow, Engelse indoor-kampi- oenschappen bowlen, zwemmen en SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory, gevarieerd kin dermagazine 12.10 0 Pop Formule 12.55 0 Young, Free Single 13.45 0AII American hot 100 ITV 07.25 TV-AM, ontbljttv 10.25 No. 73, kinderprogramma 12.00 Captain Scarlet and the mysterions, tv-serie 12.30 Jack Holborn 13.00 Nieuws 13.05 Saint and Greavsie 13.30 Wor- RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 16.05 VARA: De Rode Draad. 19.02 NCRV: Metropolis. 20.02 Water en vuur. 21.02 Mengpaneel. 22.02 NCRV-VriJdag-Sport. 23.00 Nieuws en mededelingen. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VOO: Stemband. 02.02 Oh, wat een nacht. 05J>2 Ook goeiemorgen. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.03 AVRO: Mlnjon magazine. 19.00-07.00 Zlè Radio 1. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VOO: Curry en van Inkel. 22.00 Countdown Café. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 NOS: Aspekten van de Kamer muziek. Rosettl Blaaskwintet. 19.00 De Bovenbouw. 20.00 Nieuws. 20.02 Werken van Messiaen. 22.30 NOS-Jazz. Vandaag: Freddie Hubbard Quintet. RADIO 5 17,58 Mededelingen en Nieuws. 18.10 EO: België totaal. 18.20 PP: Uitzending van de RPF. 18.30 KRO: Taal en Teken. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 EO: De Bijbel open. 21.00 Schoolagenda. 21.15 Zicht op Israël. 21.40 Theologische verkenningen. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Radio Rijn mond Getapt, talkshow vanuit het Ra dio Café Rijnmond. 17.00-18.20 Cul tuur, nieuws, sport Quiz en Waarach tig en aandacht voor het onderwerp van de week. Omroep Rijnland: (Al leen via de kabel) Non-stop muziek met om 17.30-18.00 Actualiteiten, 18.00 Lelden Lokaal en 20.00-21.30 Rijnland Sport. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT-ensembles. 19.10 Actueel. 19.35 Beraber. 20.03 Imago. 21.03 Klapstool. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio twee. Een radloblok van wie jong en/of Jong van hart is. 22.05 Country-Slde. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 17.38 Pianomuziek. 18.10 Aktueel en weerbericht. 18.30 Pop 3 (9). 19.45 Zelden gehoord. 20.30 Radiokwartet Hamburg. 21.50 Actuëlia. 22.05 Kamermuziek. 23.00-23^45 Jazz in Europa. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 TROS: TROS Nieuws Show. 11.03 TROS Kamerbreed. 12.03 Oud plaatwerk. 13.06 TROS Aktua. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Hallo Hier Hilversum. 10.03 De Stand van zaken. 11.03 Tussen Barend Van Dorp. 12.03 De Roole Haan. 14.03 Wie In 't Nederlands wil zingen. 15.03 Hits van Smits. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Vroegop. 07.30 Rabarbara. 08.03 Pop non stop. 09.03 Gospel-rock. 10.03 Popsjop. 12.03 Los Vast Superbandspektakel. 14.03 Tussenuur. 15.03 Popstation. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 AVRO: Concerto mattlnale: Oude en moderne muziek. 10,00 Caroline. 11.00 Kurhaus Concert. 12.00 VOO: Strauss en Co. 13,00 Nieuws. 13.02 Veronica Klassiek. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 FEDUCO: Je woordje doen. Afl.4. 09.45 Dag dokter. 10.00 Nederlands-Taal, Tekens en Regels. Afl.4, 10.15 EÖ: De muzikale fruitmand. 11.15 Tijdsein-Thema. 12.00 Nieuws. 12.05 Hallo Nederland. 12^0 EO... In de regio. 12^45 Vragen naar de weg. 13.00 Nieuws. 13.10 Ronduit-Pralse. 13^5 Opo Doro (Open deur), voor Surinamers en Nederlanders. 14.00 VPRO: Euroburo. 15.00 Het spoor: Een half jaar na Tsjernobyl. REGIONAAL Radio Rijnmond: 10.00 Nieuws. 10,03 Een uur amusement met Hans van Vliet. 11.00 Nieuws. 11.03 Thema-uit zending. 12.00 Nieuws. 12.03 Wat Nu Weer? BRT 1 06.31 Met 1 wakker. 08.10 Ochtendprogramma. 10.05 Eucharistieviering. 11.03 Beiaardmuziek. 11.10 Rond de kiosk. 11.30 Protestantse eredienst. 12.10 De tijd van toen. Nostalgie. 13.15 Opera en belcanto. 15.03 Neem )e tijd. BRT 2 05.30 Welkom weekend. 08.12 Te bed of niet te bed. Preseiv tatie: Jos Ghysen. 10.03 Buitenspel. 11.00 De Vlaamse top tien. 11.30 Tips voor de top. 12.00 Top 30. De nationale hitparade. 14.00 Radio Rijswijck. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert (1). 1. Sonate in Es voor strijkers, Gloacchino Rossini, 2. Variaties In a opus 15 nr. 1, Franz Lessel, 3. Con certo nr. 1 In D voor kontrabas en orkest, Franz Anton Hoff- melster. 09.15 Ochtendconcert (2). 10.00 „Over Slnte-Servaes en andere heiligen". 11,00 Interludium. 11.15 Jef van Hoof (2) (herhaling). 12.15 Het BRT Koor. 13.15 Kompakt klassiek voor een feestdag. 1. Concerto In O opus 61 voor viool en orkest. Ludwig van Beethoven. 2. Symfonie nr. 4 In G, Gustav Mahler. 15.00 Hoe de slakken hun kusje kre gen.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 17