tegen opslag slib Alphen protesteert NAAL FANCY FAIR IN DORPSHUIS OUD ADE SAP voorlopig in Cultureel Centrum Betere verlichting fiets- en voetpaden Duikster verdronken Vervallen Zwanenbrug krijgt opknapbeurt voor JJB Prijswinnaars kleurwedstrijd Chevy Rockers In de jongerensooS Dorm ibel- Ja aan de Riinlandstraat 2a in Leidschendam speelt zater dag de Leidschendamse groep Chevy Rockers. De band viert het zevenjarig be staan met een soort reünie waarbij alle muzikanten die ooit in de groep hebben ge speeld zullen optreden. De vijftien muzikanten hopen een swingende avond uit de tijd van de „Big Black Che vrolet" (de Chevyte geven met nummers als Turning, Shaggy English Sheepdog Shake en My Daddy Hates Her. Aanvang 22.00 uur. De toegang kost twee gulden vijftig voor leden en vijf gul den voor niet-leden. Vocaal Het Leids Vocaal Ensemble treedt zaterdag onder leiding van Theo Goedhart op in de Groene Kerk aan de Haar lemmerstraatweg in Oegst- geest Op het programma staat Engelse koormuziek. Aanvang 20.15 uur, entree ff,50. Aristakes De zanger Aristakes treedt zondag op in bar-dancing Blues Brothers aan het Henri Dunantplein in Hillegom. Aristakes brengt werk dat veel lijkt op dat van Neil Di amond. Er staan ook werken van Diamond op het pro gramma. Het optreden begint om 22.00 uur. Tuinkeuring De afdeling Lisse van de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkun de houdt maandagavond vanaf acht uur een bijeen komst in de zaal van de Pau- luskerk. Op deze avond wor den de uitslagen van de ge houden tuinkeuringen be kend gemaakt en zal burge meester G. J. van der Kroft de prijzen uitreiken. In het kader van de wedstrijd zijn in de loop van het jaar alle tuinen in Lisse-dorp, ten oos ten van de Heereweg en met uitzondering van de wijk Meerenburgh, enkele malen bekeken door een commissie van de KMTP. Kerkveiling In hotel-restaurant De Beurs aan de Voorstraat in Noord- wijk wordt maandagavond de traditionele kerkeveiling van de parochie Sint Jeroen gehouden. De opbrengst van deze verkoopdag is bestemd voor het kerkewerk van ge noemde parochie. De veiling begint om acht uur. Harp Het harpduo Andreja Malir en Elisabeth Waage treedt zondagmiddag op in het Am- bachts- en Baljuwhuis aan de Voorstraat 12 in Voorscho ten. Beiden zijn leerlingen van Edward Witsenburg en hebben hun sporen reeds verdiend. Aanvang 12.30 uur, entree gratis. Pleegzorg De Centrale voor Pleegzorg in Zuid-Holland houdt maan dag een info-inloop in zwem bad De Thermen, zaal Curia II aan de Cantharel 4 in Al phen. Een en ander vindt plaats ter gelegenheid van de Week van de Pleegzorg, een wervings- en voorlichtings campagne van de vijf Neder landse Centrales voor Pleeg zorg die onlangs van start is gegaan. Een video-program ma, een diaserie en informa tiemateriaal is op de info-in loop te bezichtigen. ALPHEN AAN DEN RIJN De gemeente Al phen zal bij de provincie officieel protesteren tegen de eventuele opslag van slib en bagger op Alphens grondgebied. De gemeen teraad, die gisteren voor het eerst vergaderde in de nieuwe raadzaal, besloot gisteren dit bezwaar per brief aan de provincie te melden. Ondanks protes ten van SP-lid Harmes besloot men als reden op te geven dat men het ge bied, waar het slib en de bagger mogelijk worden opgeslagen voor andere doeleinden wil gebrui ken.. Besloten werd Het Consulta tiebureau voor Alcohol en Drugs te vestigen op de hoek van de J.P. Coenlaan-Prinses Irenelaan. Hierover is het een en ander te doen ge weest. Een eerder plan om dit CAD te huisvesten op de Aarkade mislukte door pro testen van de omwonenden. Ook de omwonenden van de J.P. Coenlaan waren het in eerste instantie niet eens met de komst van het bureau. Zij vreesden voor verloedering van hun wijk en het bloot stellen van hun kinderen aan verslaafden. Een voorlichtingsbijeen komst voor de bewoners heeft deze problemen groten deels opgelost. Het CAD, dat al jaren in Alphen werkzaam is, kon aantonen dat zijn werk en cliënten beslist geen overlast geven. SP-raadslid Harmes was tegen de vesti ging op die plaats omdat hij van mening was dat het CAD in een kantoorpand moest komen, zodat de ver slaafden niet uit hun anoni miteit gehaald werden. Bur gemeester Paats daarentegen vond dat deze welzijnsvoor zieningen niet weggewerkt moeten worden. Daarmee was de raad het helemaal eens. De gemeenteraad benoemde drs. W.W. van der Poel uit Rotterdam tot nieuwe direc teur Openbare Werken. Hij volgt ir. A.A. Bos op die per 1 juni ontslag had gevraagd. OUD ADE De traditionele fancy fair van Oud Ade wordt komend weekend, 1 en 2 november, weer gehouden in het Dorpshuis van Oud Ade. Dit jaarlijkse festijn kan be schouwd worden als één grote dorpsreünie, omdat ook de Oud-Ou- dajers dan naar hun geboortegrond trekken. De opbrengst van de fancy fair, vo rig jaar ruim veertigduizend gulden, zal ook dit jaar worden aangewend voor de instandhouding van het dorpshuis, het verenigingsleven en de bejaardenuitgaansdag. Het fancy fair-weekend begint za terdagmiddag om 14.00 uur met een toneelvoorstelling door de jeugdaf deling van de Oud Adese toneelver eniging V.I.O.S. Dan kan de jeugd genieten van een kostuumstuk over speelgoedbeesten die tot leven ko men. De prachtige kostuums, waar onder een enorm grote griezelige spin, zijn van de hand van Annie JVerhaar-Zandvliet. De regie is in handen van Lenie Koetsier-Heems kerk en Carla van Seggelen-Heems- kerk. Om ongeveer 15.00 uur barst het fancy fair-geweld los. Zo is er dit jaar een „dart-op-geld"-spel. Met het gooien van pijltjes zijn hier flin ke geldprijzen te winnen. Nieuw is ook de Consumentenmand. Wie de waarde van de inhoud het dichtst benadert, mag mand en boodschap pen mee naar huis nemen. Huis- aan-huis hebben de inwoners van Oud Ade, Hoogmade en Rijpwete- ring een gratis lot ontvangen. Daar op staat een nummer. Het nummer dat correspondeert met een num mer op de brandkast in het Oud Adese-dorpshuis, mag de inhoud van de brandkast, zijnde tweehon derdvijftig gulden, hebben. Op de fancy fair staat net als vorig jaar een zogenoemde „vacature bank". De hoogste bieder voor een bepaald aanbod (bijvoorbeeld tuin opnogen, kip slachten of jurk naai en) krijgt de aangeboden klusjes man of -vrouw. Andere stands op de fancy fair zijn het vertrouwde Rad van Avontuur, de zenuwenspi raal van de Willem Ruis-shows, touwtje trekken, enveloppen trek ken, naam van een pop raden, grab belton, een gratis klokradio-verlo ting onder de aanwezigen op zater dagavond 10 uur, drop wegen, schiettent, ballen gooien en fietsver- loting. De trekking van de grote lo terij is zondagavond om 22.00 uur door de burgemeester van Alkema de, A. H. Meerburg. Omdat de tem peraturen tijdens de fancy-fair nog wel eens flink willen oplopen, heb ben de organisatoren ertoe besloten een ijscokar in het dorpshuis te sta tioneren. De openingstijden van de fancy fair zijn: zaterdag van 15.00 uur tot 18.00 uur en vanaf 19.30 uur tot 00.30 uur. Zondag van 11.00 uur tot 18.00 uur en van 19.30 uur tot 00.30 uur (of la ter). bewoners hadden hier gf( succes. Vorig jaar kon de al haar activiteiten sartr onderbrengen in een leeft komen kleuterschool. >r BIJLAGE BIJ UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS,MUZIEPr THEATER. RECREATIE, EXPOSITIE*! EN EEN COMPLETE AGENDA :h Gymnastiek op Hoge Rijndijk LEIDEN OMGEVING Kunstuitleen in Alphen verhuisd ALPHEN AAN DEN RIJN De kunstuitleen in Alphen is gisteren verhuisd van het noodge bouw aan de Wilhelminalaan naar het pand aan de St. Jorisstraat 4. In dit pand was eerst het vrouwenhuis „Balse mien" gevestigd dat nu is opgeheven. Voor de Kunstuitleen was dit de derde verhuizing. Op de begane grond hangt de kunstcollectie van de Kunstuitleen. Het gebouw is hiervoor speciaal aangepast. Ook ts het pand toegankelijk ge maakt voor rolstoelbezitters. Op de tweede en derde verdieping van het pand heeft de Kultu- rele Raad een onderkomen gevonden. Deze raad huurt het pand van de gemeente en ver huurd het weer door aan de Kunstuitleen. Door achterstallig onderhoud aan het pand was het nodig voor 80.000 gulden op te knappen. Jazz in Leiderdorp LEIDERDORP De Leiderdorpse Jazz club „De Wagen schuur" verzorgt morgen een jazzcon cert in de herberg „In den Hollandsche Tuyn" aan de Hoofd straat. Vanaf 21.00 uur is daar de jazz formatie Harlem Bound te beluisteren. De 9 musici brengen „oude-stijl-jazz" met een sterk accent op de jazzmuziek van eind de jaren twintig. £aidM<Sowuvnt Gaslek in Dorpsstraat HAZERSWOUDE-DORP De bodemverontrei niging in de Dorpsstraat in Hazerswoude die enige jaren geleden ontstond door een lekkende benzi netank, is waarschijnlijk de oorzaak van een gas lek onder het woonhuis van de familie Van der Linden. Nadat de bewoners over gaslucht klaag den, kon worden vastgesteld dat een rubberen ring in de leiding was versleten. Inmiddels heeft de provincie, die bezig is aan een onderzoek naar de toe te passen methode van reinigen van de met benzine vervuilde plek, het defect aan de gaslei ding hersteld. Tevens werden gaten in de grond geboord om het opgehoopte gas te laten ontsnap pen. Daardoor is er geen direkt gevaar meer voor de omwonenden. Het gemeentebestuur toont zich wel bezorgd dat in de toekomst weer een gevaar lijke situatie zou kunnen ontstaan. Daarom vragen B en W aan de provincie, om haast te maken met het onderzoek, zodat eerder begonnen kan wor den met reiniging van de bodem. Antiekbeurs in Avifauna ALPHEN AAN DEN RIJN Vandaag, morgen en overmorgen zal in het parkres taurant van Avifauna in Alphen weer de traditionele najaarsantiekbeurs worden ge houden. Onder auspiciën van de Verenigde Antiekbeurs Exposanten zullen antiquairs uit het hele land hun goederen als meubels, klokken, zilver, porselein, juwelen, aarde werk, kristal en asiatica tonen. Ook het As ser Munten museum is weer aanwezig waar men gratis de eigen muntencollectie kan la ten keuren en taxeren. De beurs wordt al sinds 197? elk jaar georganiseerd en is een regionaal begrip geworden. Daardoor is het gebrek aan goede expositieruimte steeds nijpender geworden en moet men de geïn teresseerde exposanten bij toerbeurt laten meedoen. De openingstijden zijn vandaag tot 21.00 uur en op zaterdag en zondag van 11.00 tot 17.00 uur. HAZERSWOUDE De rijkspolitie heeft vanmorgen een man weggestuurd van de Hoge Rijndijk ter hoogte van motel Groenendijk. De man was midden op de rijbaan om half vijf bezig met gymnas tiekoefeningen. Nadat de po litie de man wees op het ge vaar. is hij liftend richting Leiden verdwenen. Kerkhofdienst LEIDSCHENDAM Op de begraafplaats St. Agatha aan de Veurse Achterweg in Leidschendam wordt zondag om 15.00 uur een gebeds dienst gehouden. Aanslui tend vindt de zegening van de graven plaats. Iedereen is welkom. ZOETERWOUDE Het Zoeterwouds „Vrouweno- verleg" een initiatief van de gemeenteraadsle den Joke Berkouwer (CDA) en Ineke Batelaan (Progressief Zoeterwoude) heeft om betere ver lichting op het fietspad en voetpad langs de Zuid- buurtseweg verzocht. Toen de initiatiefneemsters van het overleg hun toekomst plannen ontvouwden werd di rect al aangevoerd dat een be tere verlichting op sommige plaatsen in het dorp en Hoge Rijndijk één van de actiepun ten zou zijn. In dat kader is het dan ook niet vreemd dat zowel de fraktie van het CDA als Progressief Zoeterwoude het gemeentebestuur hebben verzocht voor een betere ver lichting te zorgen op het fiets pad en voetpad langs de Zuid- buurtseweg. Beide paden liggen verscholen in het en gescheiden van de rijweg voor het gemotoriseer de verkeer. Uit een oogpunt van verkeersveiligheid uiter aard een góede zaak maar ook mede door de groenwal én het ontbreken van een adekwate verlichting is het zeker geen veilig gevoel om er in het don ker te moeten fietsen of lopen. De Progressieven stellen voor de huidige straatlantaarns een halve slag te draaien en het groen te snoeien. Het CDA zit op dezelfde lijn. Een ander punt dat verlicht zou moeten worden is het Smederijpad. VRIJDAG31 OKTOBER 1986PAGINA lF Alphenaar bekent F VINKEVEEN/ALKEMADE De 28-jarige J.P.M. Nieuwint uit Roelofarendsveen is dinsdagnacht verdronken in de Vin- keveense Plassen. Het ongeluk gebeurde tijdens een nacht- duik die was georganiseerd door een Alkemadese duikvereni- ging- Hoewel het slachtoffer al meer dagduiken had meegemaakt, was het haar eerste duik bij nacht. Na een eerste geslaagde duik op drie meter uit de kant, doken de leden van de duik- vereniging vervolgens op zes meter uit de kant. De politie van Vinkeveen vermoedt dat de Veense ergens van schrok en in paniek is geraakt. Haar „buddy" (degene waar ze met een touw aan vast zat) kon haar door het gewicht van de appara tuur en het tegenstribbelen van het slachtoffer niet meer aan de oppervlakte krijgen en raakte haar onder water kwijt. Ook de te hulp geschoten duikers konden haar niet meer vinden. De brandweer heeft het slachtoffer tenslotte na een half uur uit het water gehaald. Reanimatie mocht toen niet meer baten. autokraken ALPHEN AAN ]jj RIJN Een 19-j^ Alphenaar heeft P kend in de week 21 tot en met 25 a ber dertien auto'j hebben opengebroW Uit de auto's roofdj] paratuur. jongeman werd iije nacht van zondaflo maandag al aangelc den en is vanè; voorgeleid. ;p De Zwanenbrug tussen Rijpwetering en Hoogmade verkeert in zo'n slechte staat, dat bij wielerevenementen de brug met allerlei „lapmiddelen" zoals touwen en houten latten versterkt moet worden. RIJPWETERING Twee jaar nadat de ge meenteraad van Alkema de akkoord ging met ver nieuwing van de in zeer slechte staat verkerende Zwanenbrug tussen Rijp wetering en Hoogmade, komt er nu eindelijk schot in de zaak. De raadscom missie openbare werken behandelt maandag een ambtelijk advies om de bestaande brug te slopen en een nieuwe Zwanen brug te bouwen. De werkzaamheden zullen ongeveer vijf maanden du ren. Gedurende de uitvoe ring zal de Zwanenbrug door middel van borden voor het doorgaande autoverkeer worden afgesloten. Een tijde lijke brug of ponton moet er voor zorgen dat het plaatse lijke verkeer de Rijpwete ring kan passeren. De ge meente Alkemade gaat er van uit dat de noodzakelijke vergunningen van provincia le Waterstaat, het Hoog heemraadschap van Rijnland en het Waterschap De Oude Veenen zullen worden ver leend. 1 De nieuwe Zwanenbrug wordt net als de oude een be weegbare ophaalbrug. De on derbouw wordt uitgevoerd in beton, de bovenbouw in staal. De doorvaartwijdte zal 4.25 meter en de doorvaar- thoogte bij gesloten brug 0.8' meter zijn. De totale breedte van de brug is vijf meter. Het rijweg-gedeelte wordt vier meter breed en heeft aan weerszijden „schamp- kanten" van een halve me ter. De provincie zal de brug voor driekwart subsidiëren tot niet meer dan een mil joen gulden. Hoe duur de brug precies zal worden is nog niet bekend, omdat het bouwwerk nog moet worden aanbesteed. Hiermee lijkt een eind^ zijn gekomen aan een jai lange strijd om ruimte \ja het JJB. Aanvankelijk k het JJB nog huurder van! Anker, maar kon geen ou eenstemming bereiken L dit centrum over de opf^ sing van ruimteproblei) en moeilijkheden omtil het gebruik van de zaL Problemen over geluidsF der voor andere gebruik van het Anker'tijdens diD avonden bleven niet uit.jr JJB vond voor enkele pi blemen een oplossing infci vorm van een garag!" bouwtje aan de Vondelljl De jeugdsoos van het J|a die in het Anker moest Jr ven, zette aan de Marsstfi een illegale keet neer, diëz snel werd afgebroken do toedoen van de gemeefa Deze probeerde een and« tijdelijk behuizing te reaDr ren aan de Ten Katestr^t maar dit initiatief werd de omwonenden met suflj getorpedeerd. Daarna vr< de soos onderdak in (H bouwkeet aan de Sweelb klaan. Protesten van buét ALKEMADE De Stich ting Alkemades Podium (SAP), die onder meer streeft naar de totstandko ming van een centrale oe fenruimte voor plaatselij ke bands, is in onderhan deling met de beheerder van het Cultureel Cen trum in Nieuwe Wetering, P. Klerks. Dit heeft erin geresulteerd dat aanstaande zaterdaga vond twee plaatselijke bands, te weten ..You name it" en „Swedish Kok" zullen optre den in het Nieuwe Wetering- se dorpshuis. De optredens beginnen om 21.00 uur en vanaf 20.30 uur is het Cultu reel Centrum open. Toegang: 5 gulden per persoon. Overigens heeft SAP met de beheerder ook al afspraken gemaakt voor een groot pop festival in het Cultureel Cen trum op 20 december aan staande. Dit festival zal, dankzij een subsidie van de Zuidhollandse Popunie, gra tis toegankelijk zijn. Zoals bekend wil SAP het HAZERSWOUDE I gemeentebestuur van B zerswoude heeft overe stemming bereikt met Stichting Jeugd, Jonge en Buurtwerk (JJB) en k stichting Het Anker o; de bouw van een pen nente huisvesting voor l JJB aan het Anker. Vf houder G. van der Lec de Knikker zei dit gisfr avond tijdens de algemi beschouwingen. Voor het JJB zal een zt standige ruimte worden L bouwd aan het Anker. I tegenprestatie voor het lies van een deel van defa lenruimte zal het gemeeijl bestuur meewerken aan ja verbouwing van het Anljd zodat dit multi-functiorbi centrum zal kunnen besclL ken over een middelgif zaal. Binnenkort zal t bouwcommissie, bestaaij uit afgevaardigden van meente, JJB en het Anjt zich buigen over de uitvpi king van de plannen, tij binnen de grenzen van K bestemmingsplan te blijyij zal boven de aanbouw R kleine verdieping komen.b voormalige PTT-gebouwtje aan de Narcissenstraat in Roelofarendsveen inrichten als centrale oefenruimte. De gemeente Alkemade voelt aaar niet veel voor, omdat het aanbrengen van geluidsi solatie een kostbare zaak zal zijn. Ook staat men bij de ge meente bepaald niet te trap pelen om SAP een startsubsi die te geven. De Raadscommissie Welzijn heeft daarom onlangs gead viseerd de startsubsidie te la ten lopen via het Samenwer kingsverband voor Alkema dese Verenigingen, het SJA. Burgemeester A.H. Meerburg heeft gistermiddag in de grote raadszaal van het gemeentehuis van Alkemade de negen prijswinnaars van de kleurwedstrijd ter gelegenheid van het Veense bloemen corso in het zonnetje gezet. In de grote raadszetels genoten de jonge winnaars, hun ouders, broer tjes en zusjes van de lovende woorden die de burgemeester tot hen sprak. De ruim honderd inge zonden kleurplaten zijn door een jury, onder meer bestaande uit de voorzitter van de Lions Herfst- veiling en het CDA-raadslid P. van der Meer, beoordeeld op originaliteit, kleurgebruik en afwerking. De prijswinnaars in de categorie 0 tot en met 6 jaar zijn: 1. Heico Rodewijk uit Roelofarendsveen, 2. Kim Bouwmeester uit Oude Wetering en 3.Chantal Valentljn uit Roielofarendsveen. Categorie 7 tot en met 10 jaar: 1. Esther Loos, 2. Ronald van der Meer en 3. Marloes Klein allen uit Roelofa rendsveen. Categorie 11 jaar en ouder: 1. Marieke Kraan uit Alphen aan den Rijn, 2. Anita de Weger uit Roelofarendsveen en 3. Marcel Warmerdam ook uit Roelofarendsveen.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 12