philips toekomst in met CD-video ir DE KRANT. OMDAT UNIET IEDERE DA6IN HET WITTE HUIS KUNT ZIJN. \ozen en doornen dirigentenpad .INST y China's grootste vioolbouwer gaat gouden tijden tegemoet SPELEGAST MET KWETSBAAR GLAZEN SPEELGOED" vv EcidócSoutatit ZATERDAG 25 OKTOBER 1986 PAGINA 19 tvan minderen nsepoester H Koninklijk Ballet van Jeren komt woensdag 12 sgitber in het Circustheater ipoester" dansen op een igrafle van Valery Panov muziek van Serge Pro- De muziek is gecompo- in de traditie van de >2. klassieke balletten: met is de deux, adagio's, ga- i, een mazurka, een ga- i dergelijke en met een ins voor iedere danser. ooJeallet van Vlaanderen io.-Jmet 70 medewerkers. Anne Lourdon bij „Red desert penitentiary" in Filmcentrum Producente Anne Lourdon zal dinsdagavond 20 oktober a.s. in het Filmcentrum (Studio 2000) de Haagse première presenteren van „Red desert penitentiary", een film van regis seur George Slulzer (o.m. maker van „Twee vrouwen" en „Joao en het mes"). Mevrouw Lourdon Is de echtgenote van regis seur Slulzer en werkte nauw met hem samen bij de produktie van zijn films. „Red desert pe- niteniary" is - zoals zovele Sluizerfilms - ge maakt in het buitenland en wel in het Texaan- se stadje Sweetwater. Slulzer kwam daar te recht voor een documentaire en werd daar door de plaatselijke bevolking geïnspreerd totSlulzer (op de foto In film T-shirt naast een speelfilm. Daarbij nam hij het boek van de camnera) speelt binnen die film zichzelf.Een Tim Krabbé als leidraad. Het Is een film over bijrolletje Is weggelegd voor de In Mexico wer- een film geworden, met een knipoog naar het kende Nederlandse regisseur John (Giovanni) Amerikaanse filmen en naar de Hollywood B- Korporaal. Q|| 'HOVEN Herfst ind jaar brengt Pho- m een CDV (Com- Disc Video) in de Hel, te gebruiken in (lormale, daarvoor ge- tt gemaakte CD-spe- aslHet enige dat men ^_hog nodig heeft is een jjjfprmer tussen afspeler ilevisie, die Philips ind jaar op de markt ,.gt. De nieuwe CDV pen minuten muziek Mier minuten film be- _Jn. Weer een jaar la- ÏOl^an van Philips een 7o|peler worden ver- oit waarmee niet al- de thans bekende f|j|t van 12 cm kunnen Jen afgespeeld, maar grotere formaten, van Töpi tot de beeldplaat ■30 cm waarop beeld 0geluid zijn opgenomen. 32,ide introductie van de ïst^de generatie" Compact tpeler, tijdens de jongste b, is daarom meer aan de ïgTdan een sterk verbeterde '4er van de „eerste gene- °r die drie jaar geleden op arkt kwam. Hoewel Phi- ~5|e geluidskwaliteit van de z- jste CD-spelers met deze ède generatie" aanzienlijk öf] verbeterd door het ge- 9ö| van recent ontwikkelde en vergaande digitalise- icékan dat straks nog maar prettige bijkomstigheid "In: de ontwerpers hebben re<j rekening gehouden met °ibije toekomst waarin de Jiet plaatje, digitale infor ms bevat die op beeld- I2.lm zichtbaar moet worden _jakt, muziek met film om iiginnen. krl -maakt 0 de eerste CD-speler al Jkend, de CD 650 van fla6s is nu vrijwel volmaakt [etreft het beluisteren van ^jik en het corrigeren van ^beschadigingen en ander 38rief. Maar opvallend bij Verschil perfecte elpee en Compact Disc opgelost de jongste speler is de extra di gitale uitgang riaar een toe komstig beeldscherm, het gro te geheugen en het eventueel toekomstige gebruik ervan. Philips zelf, noch de vakbla den gaan veel verder dan het opsommen van de mogelijkhe den en de voortreffelijke klankkwaliteit bij het afspelen van muziek. Toch is Philips duidelijk bezig de toekomst naderbij te brengen. Een paar voorbeelden. Tien tallen nummers kunnen in het vaste geheugen van de speler worden opgeslagen, in elke ge wenste volgorde; met twee knoppen kan in drie snelhe den elk, snel vooruit en ach teruit worden afgespeeld, ge deeltelijk met behoud van ge luid. Voor muziek is dit maar beperkt zinvol. Die zin wordt pas goed duidelijk, wanneer men niet meer aan geluid denkt, maar aan anderssoorti- ge informatie die niet hoor baar, maar zichtbaar moet worden gemaakt: woordenboe ken, kookboeken, reisgidsen, wegenplannen, autoregistratie, enzovoort. Philips ontwikkelde de CD- speler op basis van de eerder ontwikkelde beeldplaat die naar de kant van de gewone consument geen succes werd. Het ligt nu voor de hand dat de techniek en de filosofie van de beeldplaat wordt gekoppeld aan de Compact Disc die het wel heeft gehaald. En dan komt het mooie, de gebruiker kan over enige tijd met één af speler twee kanten op: muziek feilloos weergeven en naar beelden kijken, audio en en vi deo in één apparaat. Eind vol gend jaar is het eerste plaatje ervoor leverbaar. Philips: „We verwachten dat het zo gaat. Daarom is een CD- speler ontwikkeld waarmee een en ander mogelijk is; het zou niet goed zijn als de koper van nu volgend jaar zou moe ten constateren dat hij na een jaar alwéér iets nieuws moet kopen." Verfijnder Voorlopig zijn voor de nieuwe CD-speler alleen muziekplaat- jes beschikbaar. En het ver schil tussen een perfect opge nomen elpee - met goede ap paratuur afgespeeld - en een CD-speler is met de komst van de tweede generatie spelers opgeheven. Met hoeveel posi tieve geluiden de CD drie jaar geleden ook werd geïntrodu ceerd, perfectionisten bleven beweren dat een goed gesne den en opgenomen conventio nele plaat uiteindelijk toch verfijnder klonk. Dit ondanks de afwezigheid van ruis op de CD, de grotere dynamiek er van en de vrijwel te verwaar lozen kans op beschadigingen. „Hoe goed de eerste generatie CD-spelers ook was", voert Philips thans aan, „het kon al lemaal toch iets beter. Fractio- neel, maar toch. Met de twee de generatie spelers wordt dit hoorbaar aangetoond". Produktie-manager audio van Philips E. van der Velden: „De eerste CD-spelers zaten nog propvol onderdelen die in de tweede generatie zijn vervan- §en door chips. Dat verhoogt e levensduur van de speler bij een perfect blijvende weer gave. Bovendien zijn de spe lers relatief goedkoper gewor den. Onderdelen kunnen ver lopen, zijn gevoelig voor vocht en temperatuursverschillen, een chip is dat niet of in veel geringere mate". Technisch een eigen wijze weg De producten van Philips mogen dan uiterlijk op die van de (Japanse) concurrentie lijken, inwendig gaat de Eindhoven- se fabriek een eigen, en ook wel wijze weg. Philips houdt terecht vast aan de enkelvoudige laser-aftasting, die voorde-? len biedt boven de Japanse drievoudige laser waarvan de afregeling kritischer is en dus kwetsbaarder; interferentie van hoogfrequente bitstroom-signalen en het foutcorrectie signaal is bij Philips per definitie uitgesloten. In de tweede generatie CD-spelers werd de enkelvoudige decodering van digitaal naar analoog verdubbeld, waardoor in het uitgangs signaal elke vorm van faseverschuiving onmogelijk werd. De foutcorrectie werd sterk verbeterd en in plaats van pot- meters werden zelfcorrigerende IC's ingebouwd. Het gevolg werd duidelijk, niet alleen meetbaar, maar ook heel goed hoorbaar. Dat de 16 bit-kwantificatie van het plaatje nu op timaal wordt gebruikt, levert een beter stereo-beeld op en door de viervoudige oversampling van het digitaal gecodeer de signaal voelt de luisteraar zich nog meer bij de oorspron kelijke uitvoering betrokken; het sinusvormige signaal wordt niet meer verdeeld in trappen maar in trapjes. Of an ders: de muziek klinkt er een stuk mooier door. veel langere tijd dan we in 1983 konden voorzien, verbe terden we de speler ook op an dere punten en maakten we voorbereidingen om met het zelfde apparaat ook beeld te kunnen weergeven. Het len- zenmechaniek werd verkleind en verfijnd, de mogelijkheden van het digitaal opgenomen geluid werden nog verder uit gebuit en indien mogelijk en noodzakelijk verbeterd". De „tweede generatie" CD- spelers mag dan op tal van punten technisch zijn verbe terd, hoorbaar wordt dat pas goed, wanneer een speler van de eerste generatie (ook nog maar hooguit drie jaar oud) er rechtstreeks mee wordt verge leken. En dan moet de overige apparatuur, versterker en weergevers, van goede huize komen; een middelmatige ge luidsinstallatie zal altijd mid delmatige resultaten voorbren gen. Chips Van der Velden: „Toen we tóch bezig waren, want de ont wikkeling van de chips die we wilden toepassen vergde een Smaak Philips heeft er verstandig aan gedaan, vermoedelijk met de grootst mogelijke tegenzin, zich aan te passen bij de smaak van het publiek, dat al vele ja ren een voorkeur toont voor de doorgaans strakke Japanse ontwerpen. Wat zich thans in de winkel aandient, is dan ook zwart en strak; de glimmertjes en lichtjes zijn grotendeels uit de audiowereld verdwenen en uiterlijk onderscheidt Philips zich niet van welk Japans merk dan ook: het lijkt alle maal verschrikkelijk op el kaar. Zoals in alle Philipsspelers wordt met één laser het plaatje afgetast, sommige Japanse spe lers doen dat met drie van die straaltjes. Dat lijkt beter. Van der Velden echter: „Maar dat is het niet, in tegendeel. Door met één laser de sporen af te tasten, werkt de zwaaiarm die wij gebruiken sneller; een arm met drie lasers, waarvan twee ter controle op fouten, moet in een tragere slede worden ge monteerd en is gevoeliger voor ontregeling". De technische vakbladen heb ben zich inmiddels uitgespro ken lovend over de CD 650 uitgelaten en het lijkt erop, dat met deze speler Philips voor goed met de concurrentie wil afrekenen: er zit alles op en aan wat men mogelijkerwijs kan verwachten, ook sterk ge richt op de toekomst. Aan de plaatjes ervoor wordt gewerkt. FRITS BROMBERG Tan onze correspindent Ina Chang) jSKING Dai Hongxiang heeft de afgelopen dertig jaar pchts één periode gekend dat hij zich niet bezighield met bouwen van violen: toen de Rode Gardisten hem uit pakten voor een zoon van rijke boeren en hem daarvoor i wijze van straf cello's lieten bouwen. Een jaar later, in [69. voerde de echtgenote van Mao Zedong, Jiang Qing, lar revolutionaire model-opera Bedwing de Tijgerberg ior Strategie op, en kreeg Dai de opdracht de violen voor ft orkest te bouwen. 59-jarige Dai is China's grootste vioolbouwer en beleeft ïlgens eigen zeggen pas nu zijn Gouden Eeuw. Sinds hij in 183 in het Westduitse Kassei een gouden medaille oogstte W een van zijn instrumenten, maakt zijn reputatie in Chi- _i en daarbuiten een bloeiperiode door. Stradivarius werd ?|k pas na zijn zestigste beroemd, zei Dai onlangs in een in- view. Ik verwacht de komende twintig jaar nog wel vio- i te bouwen. geleek zich ook in een ander opzicht met de wereld- jroemae achttiende-eeuwer: ook hij heeft het beste hout weield tot zijn beschikking. Hij reist regelmatig naar de ssen in het noordoosten en zuidwesten van China voor het jdoorn- en vurehout dat hij voor zijn violen nodig heeft. liet zo goed it hout in Italië is veranderd na Stradivarius, zei hij. De lerne violen zijn lang niet zo goed omdat het hout min- veerkrachtig is. Stadivarius en zijn tijdgenoten beschik- nïet alleen over veerkrachtig hout, maar beschermden veerkracht ook met goede vernissoorten. Dai werkt in een piepkleine, kale ruimte in de vioolfabriek van Peking, en past zijn vernis aan bij het specifieke karak ter van iedere viool, die hij in een tijdsbestek van één tot zes maanden afbouwt. Dai begon in het midden van de jaren vijftig aan een vioolstudie, en kreeg toen ook een baan in de fabriek. Hij noemt zichzelf een middelmatig speler, maar zo dra hij een viool hoort, weet hij wel exact hoe die moet wor den aangepast om het geluid te verbeteren. Dai is voor het grootste deel een autodidact. Omdat het hem niet mogelijk was met vioolbouwers uit het buitenland te studeren, ge bruikte hij instrumenten uit het buitenland als leermiddel. Westerse muziek werd tijdens de Ching-dynastie (1644-1912) in China geïntroduceerd door Europeanen, meest Jezuïeten. Als gevolg daarvan werden vele Europese instrumenten (volgens sommigen zijn daar ook enkele authentieke exem plaren van de hand van Stradivarius bij) in kerken achter gelaten of verkocht aan Chinese musici. Restaurateur Dai begon zijn carrière als restaurateur. De oude instrumen ten die hij onder handen kreeg, catalogiseerde hij nauwge zet, haalde ze uit elkaar en nam de verhoudingen op. Hij verzocht in China optredende buitenlandse violisten altijd hun instrumenten te mogen bekijken. In het midden van de jaren zestig waren drie van de vijf van mijn violen echt goed. Sinds 1967 zijn ze allemaal goed, zei Dai. In die tijd koos de toenmalige premier Dzhou EnLai een van Dai's vio len uit als geschenk voor de dochter van de Cambodjaanse prins Norodom Sihanouk, vertelde hij. Dai's reputatie groeide met de renaissance van de westerse klassieke muziek in China, die tijdens de culturele revolutie door de Rode Gardisten werd bespot. China heeft sindsdien een nieuwe generatie veelbelovende jonge violisten, zangers, pianisten en dirigenten voortgebracht die in het buitenland roem oogsten. Volgens Dai zijn de meeste van zijn beste instrumenten in het bezit van Chinezen die in het buitenland wonen, en vraagt de fabriek waar hij werkt zo'n 15.000 yuan (ruim 9.000) voor zijn violen - volgens de internationale norm nog steeds een koopje. Dai werkt niet op provisiebasis, en verdiende naar eigen zeggen tot vorig jaar een maandsalaris van 130 yuan (bijna 80), toen zijn salaris werd opgetrokken tot 300 yuan, een topsalaris in China. Dai's pensionering volgend jaar betekent een groot verlies voor de fabriek, waarvan de goede naam vooral is gebaseerd op het werk van Dai en die juist een campagne is gestart voor exportbevordering. Dai kan na zijn pensionering zijn instrumenten wel particulier verkopen. De prijzen voor vio len die door anderen zijn gemaakt en door Dai zijn aange past stijgen al in waarde, en worden aan de man gebracht met het opschrift gebouwd onder toezicht van meester Dai Hongxiang. Dai zei dat zijn beste leerlingen in Europa werken en stude ren, en vermoedelijk niet naar China zullen terugkeren. Ook hij wil naar het buitenland reizen, en hoopt ooit een eigen school in China te stichten. Ik ben bereid om te onder wijzen, zei hij. Er is niemand in de hele wereld die dezelfde methode hanteert als ik. Concert door Haga Vocalis o.l.v. Ro- cus van Yperen en het Noordhol lands Kamerkoor o.l.v. Klaas Venne- ker. Oud-Katholieke Kerk, Oen Haag. ineert dat gisteravond in 1-Katholieke Kerk werd m leerde dat het leven n (koor-)dirigent niet •ver rozen gaat. Dat er- Rocus van Yperen, een rot in het muzikanten- vele jaren leider van koren. „Een gemengd ivan kwaliteit in stand 'n is een probleem. Niet mijn probleem", ver- Van Yperen, „maar van ll alle koordirigenten. /jen lijken niet meer ge- 1 te worden en de bezet- an de bassengroepen Dk nogal eens moeilijk- En niet alle koorleden blijken er van doordrongen dat het lidmaatschap verplich tingen geeft zoals het trouw bezoeken van de repetities en het meewerken aan de concer ten. Maar er zijn gelukkig ook prettige zaken zoals bijv. de buitenlandse tournee's en het stimulerende kontakt met an dere koren zoals met het Noordhollands Kamerkoor". Dit kamerkoor uit Schoorl be staat uit 38 leden en wordt ge leid door Klaas Venneker. Tij dens het concert-aandeel eta leerde Venneker een koor dat de veelzijdigheid met werken van o.a. Sweelinck, Rachmani- nov, Verdi en Britten tech nisch aan kon, maar dat ook toekwam aan muzikale uit beelding en boeiende expres sie. Knap werk werd vooral geleverd in de dubbelkorig- heid van een werk van Schtltz. Een koor dat duidelijk boven de middelmatigheid uit steekt. Rocus van Yperen en Haga Vocalis hebben in de loop van de jaren alle menige prestaties verricht. Enerzijds een diri gent die streeft naar het maxi maal bereikbare, anderzijds een koor dat dit streven be loont. Dat was gisteravond o.m. het geval in het sfeerrijke „Ave Maria Stella" van de Noorse componist Grieg. ADRIAAN HAGER „Glazen speelgoed" („The glass menagerie'is een van de bekendste toneelstukken van de Amerikaanse schrijver Tennessee Williams. Al vele malen werd deze klassieker opgevoerd, zowel in de be roeps- als de amateursektor. Door de kleine rolbezetting, slechts vier personen, vergt het een enorme inzet van de spelers om er een boeiend ge heel van te maken. Glazen speelgoed is het voor naamste attribuut uit de bele vingswereld van een mank meisje in het Amerika van de dertiger jaren. Zij woont sa men met haar gedesillusio neerde moeder en haar broer. Op een dag brengt de broer een éollega mee naar huis en het spel kan beginnen. Moeder bereidt haar dochter voor op deze eventuelehuwelijkskan- Toneelverenieing Spelegast „Glazen speelgoed" van Tenn» Williams. Regie: Ward Nijgh. Ned- .Congresgebouw, gisteravond. didaat, maar ook dit wordt een fiasco en de situatie is weer als vanouds. Toneelgroep Spelegast heeft niet alle rollen op de juiste sterkte weten te vertolken. Nel van Someren als Amanda Wingfield (de moeder) maakte haar rol heel geloofwaardig. De momenten van desillusie kwamen duidelijk naar voren uit haar spel en met gebaren en bewegingen wist zij ook haar karakter te verdiepen. Het is alleen jammer dat In- grid van Silfhout die de zware rol van manke dochter op zich had genomen niet de juiste uit straling wist te bereiken. Het bleef voortdurend onduidelijk dat zij geobsedeerd was door haar glazen speelgoed en haar manklopen wist zij slechts met moeite geloofwaardig te ma ken. Vooral bij de scènewisse lingen was haar gebrek totaal verdwenen. Ed Venekamp als Tom, haar broer, fungeert ook als verteller van het verhaal. In die hoedanigheid wist hij op een aangename wijze de bele venissen te verwoorden. Frans Planken, als Jim was van meet af aan in zijn element. Als een bruisende waterval wist hij de familie voor zich te winnen. Hij speelde spannend en dreef het spel daardoor tot een hoog tepunt. Mede door het wat slordige décor en de wat saaie aankleding vond Spelegast toch niet helemaal de juiste zetting voor dit „Glazen speel- S°ed ROB VAN DER MIJL Voor een uitgebreide agen- da, ook voor de komende dagen, raadplege men „UIT", de gratis wekelijkse bijlage van deze krant. kunstagenda Zaterdag 25 oktober DEN HAAG Koninklijk© Schouwburg (Korte Voorhout 3 tel. 469450) 20.15: Haagse Comedie: 'Ons kent ons' van Alan Ayck- bourn; regie Jules Royaards; met o.a. Trudy Labij, Filip Bolluyt, Lies Franken, Kees Coolen, Franclne Dreessen, Wim van den Heuvel. Anne-Marie Heyligers en Carl van der Plas. Theater aan de Haven (Westduin weg 230, tel. 543202) 20.30: Thea- tergr. Carrousel: 'Biederman en de brandstichters' van Mach Frisch. Congresgebouw (Churchlllplein 10 tel. 548000) 20.15: Resldentie-Poll- tie Toneelver. Dindua: 'Cella'; regie Johan de Bolster. Dfligentia (Lange Voorhout 5 tel. 464308) 20.15: Frisse Jongens: 'Ons Lowietje heeft een engel ge zien'. Vrij Thoator (Noordwal 74) 20.30: Rein Edzard mmv Nicolette Heere- ma (piano): 'Zaal 6' van Tsjechov (try out). Gemeentemuseum (Stadhouders laan 41, tel. 514181) 14.00: Serie Haagse componisten: Gene Carl/ Hulb Emmer/Maartje ten Hoorn. Petrakerk (Albardastr./hk. Thor- beckel.) 20.00: Chr. Ger. Zangver. Asaf olv Johan van Oeveren mmv Chr. Voc. Ensemble Cantica en Toon Hagen (orgel); werken van o.a. Schütz, Purcell, Sweelinck en Brahms. Paard van Troje (Prinsegracht 12) 22.00: The Taxi Connection; met Sly Robbie, Yellowman, Ini Ka- moze en Half Pint. Theater Pèpijn, (Nieuwe School straat 23, tel.460354) 20.30: Thedo Keizer mmv Jenny Spijk (piano): 'De kleine lettertjes'. Omniversum (Pres. Kennedyl. 5) Ma. t/m vr. 15.00 en 20.00; za. en zo. 12.00, 14.00, 16.00 en 20.00 The dream is alive; ma. t/m vr. 14.00, 16.00, 19.00 en 21.00; za. en zo. 11.00, 13.00, 15.00. 17.00, 19.00 en 21.00 Magie Egg/PIcture Holland. Tijdens vakantie en feest dagen ais op za. en zo. VOORBURG Theater De Tobbe (Badhuislaan 7 tel. 864880) 20.30: Tour-de-chant Doris Baaten: 'De kinderen van Mère Santoria'. RIJSWIJK Kleine Schouwburg (Karmozijnstraat 2 tel. 930707) 20.15: Toneelver. Video: 'Bedkwar- tel'; regie Jan Rietbroek. Zondag 26 oktober DEN HAAG Koninklijke Schouwburg (Korte Voorhout 3 tel. 469450) 14.00: Haagse Comedie: 'Ons kent ons' van Alan Ayck- bourn; regie Jules Royaards; met o.a. Trudy Labij, Filip Bolluyt. Lies Franken, Kees Coolen. Franclne Dreessen, Wim van den Heuvel, Anne-Marie Heyligers en Carl van der Plas (13.00: voorbespr.). 20.15: Haagse Comedie: 'Don Juan' van Molière; regie Pierre Laroche; met o.a. Gijs Scholten van Aschal, Lou Landré, Patty Pontier, Filip Bolluyt, Kees Coolen, Wim v.d. Heuvel en Reinier Heidemann. Circustheater (Gevers Deynoot- plein 50 tel. 558800) 12.15: Jos Brink, Frank Sanders en Lucie de Lange: 'Van Tingel-Tangel tot Car ré'. Muziek Henk Bokkinga. Pre sentatie Pim Jacobs. 20.15: The Chris Hinze Combination. Theatertje thuis (Riouwstr. 159, tel. 603185) 20.30: Peter van der Linden: 'Het vergeten paradijs'. Congresgebouw (Churchillplein 10 tel. 548000) 14.15: Resldentie-Ork. olv Hans Vonk mmv Daniel Blu- menthal (piano). Op progr: 'Ouver ture Tannhauser' van Wagner, 'Pia noconcert 2' van Von Weber en 'Le baiser de la fèe' van Stravlnski. Diligentia (Lange Voorhout 5 tel. 464308) 14.30: Rian de Waal (pla no). Liszt, Chopin en Tausig. Theater Pepijn, (Nieuwe School straat 23. tel.460354) 11.30: Hoofd stad Blazersensemble; werken van o.a. Strauss en Ibert. 15.00; Dik de Graaf Kwartet. Houtrustkerk (Beekl. 535) 15.30: Marieke Stoel (orgel): werken van Raison, Bach, Alain en Langlais. Café Schlemmer (L. Houtstr. 17) 21.30: Dieter E. Neuman en Gre- te E. Wehmeyer: 'Der Ring des Ni- belungen' van Richard Wagner. Omniversum (Pres. Kennedyl. 5) Ma. t/m vr. 15.00 en 20.00; za. en zo. 12.00, 14.00, 16.00 en 20.00 The dream is alive; ma. t/m vr. 14.00, 16.00, 19.00 en 21.00; za. en zo. 11.00, 13.00, 15.00, 17.00. 19.00 en 21.00 Magic Egg/Picture Holland. Tijdens vakantie en feest dagen als op za. en zo. RIJSWIJK Kleine Schouwburg (Karmozijnstraat 2 tel. 930707) 20.15: 'Drie is teveel' van Jan Blaaser; met o.a. Joop Doderer, Di ane Dobbelman, Nelleke Burg, Guus van der Made en Mady Alfre do. bioscopen DEN HAAG* ASTA 1 (Spui 27, tel. 463500): Aliëns (12); 14.00, 20.15. ASTA 2 (Spui 27, fel. 463500): Top gun (al); 14.00. 18.45, 21.15. ZO. 13.30, 16.00. 1845, 21.15. ASTA 3: De karate kid, deel II (al); 14.00, 18.45, 21.15. zo. 13.30, 16.00, 18.45, 21.15. BABYLON 1 (naast Centraal Station, tel. 471656): The color purple (al); 13.45, 20.00. BABYLON 2: The man with one red shoe (al); 14.00, 19.15, 21.30. zo. 13.30. 15.45, 19.15, 21.30. BABYLON 3: Big trouble in little China (12); 14.00, 19.00, 21.15. zo. 13.15, 15.30, 19.00, 21.15. CINEAC 1 (Buiten hof 20. fel. 630637): Target (16); 14.00. 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. CINEAC 2: F/X, murder by illusion (12); 18.45, 21.30. do. vr. ma. dl. ook 14.00. CINEAC 3: Wildcats (al); 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. EUROCINE MA (Leyweg 910, tel. 667066): Aliëns (12); za. wo. 20.15. zo. 16.00, 20.15. overige dagen 14.00, 20.15. METROPOLE 1 (Carne- gielaan, tel. 456756); Down and out in Beverly Hills (al); 14.00, 18.45. 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45. 21.30. METROPOLE 2: Hannah and her sisters (al); 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45. 21.30. METROPOLE 3: Walt Disney's „Fantasia" (al); 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. METROPO LE 4: 9% Weeks (16); 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00. 18.45. 21.30. METROPOLE 5: Abel (al); 14,00. 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. ODEON 1 (Herengracht 13. tel. 462400): Run ning scared (al); 13.45, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. ODEON 2: The naked cage (16); 13.45, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. ODE ON 3: A fine mess (al); 13.45, 18,45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. ODEON 4: Police academy 3 (al); 13.45, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 18.45, 21.30. LE PARIS 1 (Kettingstraat 12b, tel. 656402): Gevoelige snaren (18); v.a. 12.00. zo. v.a. 13.30. LE PA RIS 2: Private schoolgirls (18); v.a. 12.30. zo. v.a. 14.00. LE PARIS 3: Supergirls do the navy (18); v.a. 12.30. zo. v.a. 14.00. HAAGS FILMHUIS (Denneweg 56, tel. 459900); Zaal 1: Death of a sales man; 19.30, 22.00. Pauline la plage; zo. 14.00.Les nuits de la pleine lune; zo. 16.00. Zaal 2: El amor brulo; 19.30. De wissel- wachter; 21.45. Zaal 3: dag. 19.30, 21.45. Simon del desierto las hur- des; do. Cel obscur objef du Dé- sir; vr. El óngel exterminador; za. Nazarin; zo. Las aventuras de Ro binson Cru9oë; ma. El; di. Viridia- NACHTVOORSTELLINGEN: CINEAC 1: Target (16); za. 00.15. CINEAC II: F/X. murder by illu sion (16); za. 00.15. CINEAC III: Wildcats (16); za. 00.15. EURO CINEMA: Derty Debbie (18); za. 24.02. KINDERVOORSTELLINGEN: CINEAC 2: Assepoester; za. wo. 14.00. zo. 13.15, 16.00. EURO CINEMA: Taran en de toverketel; za. zo. wo. 14.00. LEIDEN* LUXOR (Stationsweg 19. tel. 071-121239): Running Scared (al); 19.00, 21.15. za. zo. wo. 14.30. LIDO en STUDIO (Steenstraat 39, tel. 124130): The color purple (al); 20.00. zo. ook 14.15; Aliens (12); 14.30, 18.45, 21.15; Hannah and her sisters (al); 19.00, 21.15. do. t/m za. ma. t/m wo. ook 14.30; Top Gun (al); Down and out in Be verly Hills (al); 14.30, 19.00, 21.15. TRIANON (Breestraat 31, tel. 123875): Hot Resort (al); 14.30, 19.00, 21.15. zo. 14.15, 16.30, 19.00, 21.15. REX (Haarlemmer straat 52, tel. 071-125414); Meisjes in Vuur en Vlam (16); 14.30, 19.00, 21.15. KINDERVOORSTELLINGEN LIDO: Sneeuwwitje en de zeven dwergen (al); 14.30. NACHTVOORSTELLINGEN REX: Ladies in Lace (18); za. 23.30. VOORSCHOTEN GREENWAY (tel. 01717-4354): Cobra (16); do. t/m zo. 19.00. A passages to India (al); do. 14.30. vr. za. 21.00. ma. dl. wo. 20.15. Betrayl (16); do. zo. 21.15. KINDERVOORSTELLING E.T.: za. zo. wo. 15.45. Peter en de vliegende autobus (Ned gespr.): za. zo. wo. 14.00. WASSENAAR ASTRA (tel. 01751-13269): After hours (12); (al); do. t/m zo. 20.00. The river (16); ma. t/m wo. 20.00. KINDERVOORSTELLING Pink Panther festival; za. wo. zo. 14.00. ZOETERMEER. PROMENADE 1.2 en 3: Top Gun (al); do. wo. 20.00. vr. t/m di. 19.00, 21.30. za. zo. wo. 14.00. Karate Kid II (al); do. wo. 20.00. vr. t/m ma. 19.00, 21.30. za. zo. wo. 14.00. West Side Story (al); di. 20.00. The color purple al); 20.00. Sneeuwwitje; za. zo. wo. 14.00. Brinkman zag niets in „hondentoneel" DEN HAAG - Minister Brink man van WVC had ernstige twijfels over de wenselijkheid het „hondentoneelstuk" Going to the dogs van Wim T. Schip pers te subsidiëren. Uiteinde lijk trok hij toch 60.000 gulden uit de WVC-portemonnee om dat de Raad voor de Kunst po sitief adviseerde, zo schrijft Brinkman het Tweede-Ka merlid Leerling, die Brinkman hierover schriftelijk aan de tand voelde. Leerling wilde onder meer weten „welke kunstzinnige motieven de mi nister hebben doen besluite i de subsidie te verstrekken een tijd van uiterst pijnlijke bezuinigingen?". Brinkman qntwoordt daarop dat hij ondanks zijn twijfels heeft gemeend „vast te moeten houden aan het beginsel dat de overheid bij artistiek-inhoude- lijke vraagstukken geen aan spraak maakt op het laatste woord".

Leidse Courant | 1986 | | pagina 19