Omwegen Deventenaar B. Lentelink ÏLe Premier Patissier 1986 Koster Van Amerongen wordt akoliet „Wij brengen gehandicapten onder de mensen" Ccidócgommit BURGERLIJKE /STAND CDJA-bijeenkomst matig bezocht EIDEN OMGEVING VRIJDAG 24 OKTOBER 1986 PAGINA 15 HOOGSTANDJE TER PROMOTIE VAN LE GRAND DESSERT IN NOORDWUKERHOUT en illuster gezelschap van jnderd, uitsluitend met (omboter werkende, Ne- irlandse banketbakkers, j trenigd in Het Patisserie i jllege, hebben van de in eek in het Congres Center Leeuwenhorst in lejöordwijkerhout hun Pre- Patissier 1986 mogen (groeten. De allerbeste va- e jrlandse banketbakker iet z'n allerbeste produkt. ét werd, na een unanieme «iry-uitslag, B.J.J.Lente- h ik, patissier te Deventer, ^faar de Leidse oud-wet- juder Cees Waal al weer truime tijd de burgemees- rsketen draagt. Geen haar linder „maar er is altijd n rel een zeer gering nuan- verschil" vond de jury, e «staande uit restaurateur •t on Fagel. een (duidelijk rkenbaar) culinair jour est Thomas Lepeltak tan Huygens), en pro- e rammamaakster Judith jsch. met de olijke oogop- als voorzitter waren urnmer 2, J.J.van Bragt t Geldrop, en Aad de root uit Rijswijk, die der- werd. an de honderd, in de loop an het jaar ingezonden, :ssert-recepten bereikten zeven de finale. Deze ze en lekkerste desserts van ederland zullen terug te nden zijn bij de banket- ikkers die tot Het Patisse- College (een prijsverge- kingsclub en tevens de egevoegde waarde aan t begrip patissier die pre- ndeert iets heel goeds te aken) zijn toegelaten, et thema, waarop het Pre ierschap van de „beste itissier" dit jaar stoelde, as Het Dessert, of beter fzegd: Le Grand Dessert, e vereniging van de (via (n ballotage) uitverkoren mderd ambachtelijke ban- itbakkers meende name- k, dat „het dessert in ons nd tekort wordt gedaan". Klnu, eendrachtig gaan de en juist door de toepas- ng van, onder andere, verse zuivelprodukten, fruit en likeuren, trachten een goede gewoonte volledig in ere te herstellen: na het ge zellig tafelen werkt men thans onvervaard aan het gezellig natafelen. Onder het motto „Het lekkerste tot het laatst bewaard". Zeg maar gerust: de kroon op de maaltijd, de onmisbare fi nishing touch van het di ner. „Ja, het is een heerlijk be roep!", vond één van de ze ven eindkandidaten voor de ere-titel, banketbakker Remie Uljee, van „Maas- sen", in Apeldoorn. Uljee voelt zich nog steeds een rasechte Hazerswoudenaar, die ongeveer tien jaar gele den van de Rijndijk vertrok om elders z'n vleugels uit te slaan.' Sinds ruim twee jaar legt hij nu de ingezetenen van de Parel der Veluwe in de banketwatten. Enfin, dat zijn beroep „heerlijk" was, konden de drie juryleden van ganser harte onder schrijven. Immers, ze wa ren de godganselijke och tend in touw geweest met likken, proeven en keuren, tot ze werkelijk geen pap meer konden zeggen. Maar de beoordeling werd door gezet. Intussen tastten de college leden en hun solidaire aan hang op dat dagje uit „en plein comité" toe op een voortreffelijk bereide lunch, en nadien wierp men zich geestdriftig op de porties van de al dan niet Op mijn omwegen door stad en land I kom ik graag mensen tegen. U kunt mij telefonisch ol' schriftelijk vertellen wie u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Ik ben bereikbaar via 071 - 12 22 44 op toestel 10. door Ton Pii-u-rs bekroonde uitgelezen des serts die ook al terug te vin den waren in schilderachti ge, artistieke „etalages" in Goedgemutste banketbakker B.Lentetink uit Oeventer ontwierp Neerlands beste dessert van het jaar. Links jurylid restaurateur Ton Fagel en rechts de jury-aanvoerster Judith Bosch. de koepelzaal, voormalige seminariekapel, die de sei zoenen in desserts met heerlijkheden en kunstzin nige vondsten fantastisch uitbeeldden. Wat, bijvoor beeld, te denken van een „bos" van besneeuwde den- neboompjes die uit louter amandelsplinters beston den? Najaarsprodukten wa ren er ook, met desserts in donkere (chocolade) herst- tinten, met accenten op no ten, eikeltjes, paddestoeltjes en kastanjes. Allereerst een lust voor het oog, om daar na de weg van „alle vlees" te gaan. Maar kunststukken waren het wel. „Ach meneer, banketbak kers en de hunnen zijn zelf de grootste lekkerbekken die er bestaan. Dat zult u wel gemerkt hebben", zei, terzijde, de vrouw van een Venlose patissier tegen me, terwijl ze met haar hele op gebouwde know how en een zuidelijke schwung, maar toch geheel ladylike, een aantal delicate mousses en een klein contingent ijs verorberde. Samen sterk Al presenteerde banketbak ker Aad de Groot uit Rijs wijk zijn, ook door de jury hogelijk geprezen, magi-' strale „roos uit suiker ge trokken", toch is het niet zo, dat de weg van een ar tistiek begaafde patissier ook over allerzoetste rozen gaat. Vakman Remie Uljee: „Welnee. De patissiers moe ten tegenwoordig aan de weg timmeren, naar buiten treden. Dat Was een jaar of tien terug nog niet zo. Als je bekwaam was, liep de zaak wel. Maar dat is nu afgelo pen; het komt niet meer vanzelf. Je moet je kwali teit steeds zien te verhogen. Niet slechts de kwaliteit van je grondstoffen, maar ook die van de presentatie. Je moet eruit durven sprin gen met een verrassende compositie. Daarom is er de selectie van Het Patisserie College; samen ben je sterk. We zien elkaar niet als con currenten, we zitten trou wens plaatselijk toch al niet op eikaars lip. We zijn in de competitie collega's die van elkaar leren en zich sterk maken voor de slag om kraak en smaak in de Ne derlandse huishoudens". Alles ten dienste van de fijnproevende consument, die nu in gezinsverband ge zellig moet zien te blijven natafelen. Niet uitsluitend bij puddingen als tulban den. maar evenzeer genie tend van de zeer aanbevo len parfaits, geraffineerde mousses, suiker- en choco ladewerken en taartjes in allerlei variaties. Pure ban- ketbakkersprodukten van oudsher, sinds de verwende Romeinen en middeleeuwse Italiaanse suikerzoete ban ketbakkers, die in ons tijd perk slechts door de Engel sen worden overtroefd. Het Patisserie College, met De ventenaar Lentelink als heraut '86, heeft wederom een goede daad verricht. We zullen eraan moeten ge loven, of we willen of niet. Meer opbouwwerkers noodzaak voor Leidschendam - noord LEIDSCHENDAM Een te- kort aan geschikte, professio nele medewerkers is oorzaak van het onvoldoende functio neren van het sociaal-cultureel werk in de wijk Prinsenhof in Leidschendam-noord. Tot deze conclusie komt de Raad voor Jeugd- en Jongerenaktivitei- ten Leidschendam (RJJL) in een rapport over het woon- en leefklimaat in noord en spe ciaal Prinsenhof. De RJJL is van mening dat waar zich, zoals nu in Prinsen hof maatschappelijke proble men voordoen de gemeente niet kan volstaan met de op vang van „lastige" of „moeilijk bereikbare" groepen en de op zet van voorzieningen aan vrijwilligers over te laten. Ge dacht wordt aan uitbreiding van het aantal formatie-uren (nu twintig) van de medewer ker voor sopaal-cultureel werk van de Stichting Jeugd werk Noord. Verder moet de stichting Cobra een jongeren werker krijgen en tenslotte is behoefte aan een opbouwwer ker die bewoners meer moet betrekken bij het reilen en zei len van hun wijk. Wethouder F. IJmkers van Welzijn heeft deze week, zonder kennisna me van het RJJL-rapport, overigens al laten weten dat B en W niets voelen voor uit breiding van het aantal be roepskrachten in het sociaal- cultureel werk. Minder leerlingen voor muziekschool KOUDEKERK AAN DEN RIJN Leiderdorp plaatst vraagtekens bij het aantal leerlingen uit Koudekerk dat naar de Streekmuziekschool Rijnakkoord zou willen. Deze kritiek kwam naar voren tij dens de vergadering van de commissie welzijn, onderwijs en milieu gisteravond. Hier kwam de jaarrekening '84 en begroting '87 van Rijnakkoord ter sprake. Leiderdorp maakte deze op merkingen omdat het niet ha len van de leerlingenprognose de bijdrage van de betreffende gemeente (Koudekerk), vol gens de gehanteerde verdeel- seutel, zal verlagen en die van de andere deelnemende ge meenten zal doen stijgen. De kritiek van Leiderdorp lijkt niet onterecht. In 1986 was het werkelijke aantal Koudekerk- se leerlingeneenheden 425, terwijl de raming voor '87 neerkomt op 545. Zou de ra ming '87 zijn geteld op het werkelijke aantal 1986 dan zou de Koudekerkse bijdrage 13.433,minder zijn. WARMOND De bis schop van Rotterdam, mgr. Bar, zal de War- mondse koster J. van Amerongen morgen avond officieel aanstel len als akoliet. Dit ge beurt tijdens een eucha ristieviering in de Matt- hiaskerk aan de Heren weg die om zes uur be gint. Het is voor het eerst dat een leek akoliet wordt, zonder de bedoe ling te hebben ooit pries ter te worden. Eerder werd de heer Van Ame rongen al benoemd tot lector. De koster wil daarmee aan tonen dat leken in een tijd en tekort aan priesters meer taken kunnen overnemen; een overgang naar een nieuwe vorm van parochieel werk. De koster werkt al 35 jaar bij de Matt- •parochie in Warmond en daarvoor vijf jaar in Am sterdam, zodat hij zijn 40-ja- rig kosterjubileum kan vie ren. De heer van Amerongen ziet de aanstelling door de bisschop als een bekroning van zijn werk. „Lector wil zeggen dat njen in staat is de woorddienst naar beho ren te kunnen volbrengen en akoliet betekent dat men waardig kan assisteren bij de H. Mis. Die beide taken voer ik al jaren uit en dus is die officiële aanstelling een erkenning van mijn werk. Lector/akoliet is ongeveer gelijk te schakelen met wat men vroeger de wijding tot subdiaken noemde", ver klaart de koster. De heer Van Amerongen kijkt aan de ene kant graag terug naar het rijke verle den van de kerk („mooie Missen met drie heren"), maar is toch ook zo reëel dat hij meegaat met de ver anderingen binnen de kerk. komen Steeds minder priesters en dus zal er steeds meer werk door leken ge daan moeten worden. Het is dan goed dat die leken wat meer van de liturgie en der gelijke afweten en dat ook kunnen aantonen middels een aanstelling tot lector of akoliet". Het rijke verleden van de kerk wordt door de koster overigens in ere gehouden. Alle kerksieraden en de uit gebreide collectie gewaden en kleden hebben zijn uiter ste zorg. „Ik doe de hele kerkewas altijd zelf inclu sief het strijken. Al die mooie kanten en borduur sels kun je niet aan ieder een toevertrouwen. We hebben het een poosje met een wasserij geprobeerd, maar je zag de spullen ach teruit gaan. Daar moet voorzichtig mee omgespron gen worden anders heb je binnen korte tijd niets meer over". Ook de kerksieraden zoals kelken en monstransen worden door de koster met zorg omringd. Voor iedere kostbaarheid heeft de kos ter wel een speciaal hoesje, doosje of laatje. „Bij een mooie klassieke viering kan ik zo al die prachtige spul len tevoorschijn halen. Ge lukkig houdt pastoor Hoog- ervorst ook van mooie vie ringen". De koster besteedt daar naast veel tijd en energie aan het kerkgebouw zelf. De Matthiaskerk staat be kend als een schone kerk met veel mooie bloemver- sieringen. De koster maakt zich wel zorgen omtrent de toekomst. „Als er geen full time koster meer na mij komt vrees ik dat veel din gen snel achteruit gaan. Ik kan het beste maar niet meer gaan kijken, denk ik". Bisschop Bar maakt zater dag tevens kennis met War mond. Na de eucharistievie ring er in het naastgelegen Trefpunt gelegenheid om hem te leren kennen en de koster te feliciteren. NIEUWE BEHUIZING VOOR LEIDSE STICHTING VOORZIENINGEN GEHANDICAPTEN LEIDEN,Vele tiental len jaren heeft het momu- mentale pand aan de Rijnsburgerweg 140 onge twijfeld een groot gezin geherbergd. In 1970 werd het herenhuis met de vele kamers gekocht door de Stichting Voorzieningen Gehandicapten Noordelijk Zuid-Holland om dienst te doen als onderkomen voor De Walnoot, het eer ste en enige kinderdag verblijf van de stichting. Een jaar.of drie geleden ver huisde De Walnoot naar Lei den Zuid-West. Het pand aan de Rijnsburgerweg kwam daardoor leeg te staan. Het werd gekraakt en later tijde lijk gebruikt als dagverblijf voor ouderen. Uiteindelijk werd een definitieve bestem ming voor het pand gevon den. Na een ware gedaante wisseling van Rijnsburger weg 140, konden de 14 perso neelsleden van het Centraal Bureau van de Stichting het gebouw betrekken, dat van daag officieel is geopend. Hun oude huisvesting, Rijns burgerweg 160, werd te klein. De Stichting Voorzieningen Gehandicapten Noordelijk Zuid-Holland werd in 1969 opgericht. In die tijd drong in Nederland en dus ook in Leiden het besef door, dat dagverblijven voor geestelijk gehandicapten nodig waren. De eerste voorziening van de stichting was Hoge Rijndijk een dagverblijf voor oude ren. Een jaar later kwam daar De Schakel bij, een dag verblijf voor ouderen in Oegstgeest. In datzelfde jaar konden kinderen uit Leiden omgeving terecht in het al genoemde kinderdagverblijf De Walnoot. Drie voorzie ningen waren er dus in 1972. En toen ontstond de behoefte aan een Centraal Bureau. „Een bureau met een over koepelende functie die be heers- en beleidsvoorwaar- den kon scheppen", zegt Herman Janssen, sinds vijf jaar stafmedewerker van het Centraal Bureau. Hij legt uit: „Het bureau houdt zich bij voorbeeld bezig met de ad ministratie van de gehandi capten, met de boekhouding, met personeelszaken en met technische zaken". Werken er nu 14 mensen bij het bu reau, in de begintijd was er één man: een „administra teur", zoals dat toen heette. Hij had zijn kantoortje boven De Walnoot aan de Rijnsbur gerweg 140. Behoefte Het aantal voorzieningen is Herman Janssen bij de balie van de nieuwe behuizing van het Cen traal Bureau van de Stichting Voorzieningen Gehandicapten. in de loop der jaren uitge- woonvorm voor lichamelijk groeid tot dertien: een kin- gehandicapten, vijf gezins- derdagverblijf, vijf dagver- vervangende tehuizen. De blijven voor ouderen, een ac- tehuizen staan in Leiden en tiviteitencentrum en een direkte omgeving; de deelne mers en bewoners komen uit het noordelijk deel van Zuid- Holland. Het Centraal Bu reau heeft ook een onder steunende taak voor de Pro testants-Christelijke Stich ting van Ouders en Vrienden van Verstandelijk Gehandi capten die vier gezinsver vangende tehuizen beheert en voor de Stichting Tehui zen voor Geestelijk Gehandi capten waaronder een ge zinsvervangend tehuis res sorteert. „Wij verkopen als het ware diensten aan hen", aldus Janssen. De tehuizen betalen allemaal mee aan het Centraal Bureau. Het aantal voorzieningen neemt niet toe. Dat komt door de be perkte middelen van de overheid", zegt Herman Janssen. „Uit een enquête is gebleken dat in deze regio behoefte bestaat aan een tweede woonvoorziening voor lichamelijk gehandicap ten". Ondanks de bezuinigen bij het ministerie ontwikkelt de stichting nu een plan voor een tweede project voor li chamelijk gehandicapten. Voor de dagverblijven en te huizen in Leiden bestaan kleine wachtlijsten, vertelt Janssen. Grote instituten beheert de stichting niet. „Dat is toch wel een kenmerk van onze stichting", weet de stafmede werker. „Onze huizen staan in de bewoonde wereld, ook wat betreft de bouwvorm vallen ze niet op. Ons stre ven is de gehandicapten zo veel mogelijk onder de men sen te brengen. We willen al les in hun leven zo „nor maal" mogelijk laten verlo pen. Integratie noemen ze dat". De dagverblijven hebben, tussen de 35 en 55 deelne mers. In de gezinsvervan gende tehuizen wonen onge veer 25 gehandicapten. In to taal maken 460 gehandicap ten gebruik van de voorzie ningen van de stichting, die 230 mensen in dienst heeft. Herman Janssen: „In deze sector zijn geen mensen weg- bezuinigd. Door de arbeids duurverkorting hebben we in totaal zes nieuwe banen van 32 uur gecreëerd". Vol gens hem is het werk in de tehuizen veranderd. „Door het beperkte budget van de sociale werkvoorzieningen, zijn er steeds minder moge lijkheden voor gehandicap ten om -daar te werken:^ Daardoor neemt de vraag naar dagverblijven voor ou deren toe, en in de dagver blijven moeten activiteiten worden bedacht, die iets ar- beidsmatigs in zich hebben". Het Centraal Bureau bege leidt werknemers die daar voor bijscholingscursussen volgen. LEIDEN Ondertrouwd: N. Mitrovic en J. G. Duurland; C. J. Schoon water en M. Beekman; R. Frankhuizen en L. 't Hart; J. A. M. van der Bijl en S. M. Distelbrink; R. P. de Regt en J. de Visser; A. L. Raar en C. M. Beaufort. Geboren: Joyce dv. W. J. Roman en J. M. Kra mer; Amanda Apollonia Maria dv E. A. J. Lieferink en L. M. Brouwer, Lica Louise dv N. F. van Everdingen en K. A. Schnitger; Robbert Jan zv. R. A. Rijsbergen en E. H. M. Rijsber- gen; Laura dv. L. L. Soldaat en G. E. ter Haar; Olivier Frederick Benjamin zv. J. W. van Zalingen en M. C. Brij- der; Jackelien Anna Cornelia dv. L. P. Geerlings en C. M. Berbee; Ja cob Nicolaas zv. C. Heemskerk en C. van Duijvenvoorde; Emmy Petronel- la dv. P. C. Sinon en N. A.C. Scho nenberg; Benny Bernardus Maria zv. J. L. J. G. M. van Nobelen en P. H. M. Waasdorp; Roosje dv. W. P. M. Bots en P. A. van der Voort; Dashiell Sa muel zv. H J.S. Slootbeek en P. J. Bearman; Diepak Kumar zv. B. Kal- poe en B. Beehan; Sjoerd zv. C. van der Plas en E. van der Velden; Fem ke Marina dv. F. J. M. van Ravels en J M. T. van den Bos; Nikki dv. J. S. Klinkenberg en H. P. M. Smit; Julien León Daniel zv. J. K. T. Haex en A. D. Kooijman; Ellen Elisabeth dv. A. P. Duivenvoorde en B. Star;\Cor- nelia Jacoba dv. A.C. Plug en P. Wischmeijer; Alexandra Imogene Monique dv. D. de Roode en L. M. P. de Windt; Arendje Geertruida dv. G. Dijkhuizen en E. van Slooten; Mi chelle Cornelia Maria dv. G. P. T. N. Wijnands en M. E. de Jong; Ankit zv. A. Mehta en S. Lal; Gaby Deborah Elisabeth dv. F. Brokkaar en J. Stra- ver; Simone Magdalena Jacoba dv. C. H. Mens en E. Siera; Geertruida Silvia Magdalena dv. C. H. Mens en E. Siera; Rianne dv. H. A. Petiet en L. van der Pol; Dirk zv. A. J. de Vries en F. L. Westrik; Kevin Theo- dorus zv. C. B. van der Lans en G. A. M. van Rooijen; Richard zv. L. Donker en P. van den Bosch; Natha lie dv. C. J. van Weeren en B. J. G. H. Balendonck;Rachel Es ther Yentl dv. A. Schellema'n en R. Tinga; Robin Gregory zv. N. S. Read en M. Segerius; Arie zv. G. Ravens- bergen en N. Schaap; Ian Christop her zv. D. Ellerker en N. B. M. Bus-, chman; Torsten Kelvin zv. C. Glas bergen en J. Hoeven; Annemarie Bernadet dv. G. J. Schram en J. G. Pasman; Suzanne Emma dv. G. J. Schram en J. G. Pasman; Kira Mar- garetha dv. L. J. van Eeden en M. van der Tang; Bastiaan zv. P. de groot en C. Nieboer; Stefan Johannes zv. H. Masmeijer en C. van Vliet; Walter zv. H. Zuidijk en M.J. van Hove; Jan zv. J. J. Heemskerk en J A. T. van Veen; Arjan Laurens Le- onardus zv. A. L. van Esch en D J. Rhijnsburger; Lara dv. J. H. van Hui zen en I. Arikan, Ernesto Luis Fer nando zv. J. C. Heeman en M.d.R. Valenti del Pozo; Johannes Everar- dus zv ANC Horland en M.J. Slingerland; Wilhelmina Maria dv. H. J. Compier en H. W. van Oosten. Overleden: S. Barthen. geb. 8-10-1986, man; H. Lacfturt, geb. 10-12-1903, vrl., ge- h.gew. met C. van Leeuwen; J. Ba- ruch, geb. 12-2-1902, vrl.. geh.gew. met G. Hofmeijer; F. G. Bruin, geb. 26-4-1926, man; P B. de Haas. geb. 12-6-1916, man; S. H. Staflau, geb. 4- 11-1933, vrl., echtgen. van P. J. de Ha?s; J.J. Wieringa, geb. 19-2-1941, man; E. Kingma, 7-12-1891, vrl., h.gew met A Scheffer; C. Bosch geb. 30-5-1914, man; W. J. Aukes geb. 9-4-1895, vrl. gew. met J. M Bruggemans; D Pluimgraaff, geb. 16 5-1912, vrl., geh.gew. met L. van Beelen, C. M. van Geit, geb. 3-2-1905 vrl., geh.gew. met R. G. Huylebroeck C. Snijders, geb. 20-1-1915, vrl., ge h.gew. met P. van Otten; W. M. Glas bergen, geb. 31-1-1938, man; C. van den Berg, geb. 4-7-1894, vrl.. geh.gew met A. de Tombe; P. Vroom. geb. 4 12-1900, man; H. J. Lezwijn, geb. 13 10-1924, vrl., echtgen. van J. Dubbel dam; M. Prins, geb. 7-10-189: h.gew. met M. Cornelisse; J. C. de Roode, geb. 17-9-1913, man; M. Ver- kuijl. geb. 1-2-1956, man; J. Cramer geb. 16-8-1919, man; A. van der Ven geb. 6-8-1921, man; C. C. Ruijgrok geb. 29-7-1910, vrl., geh.gew. met T de Vos; J. Voogd, geb. 27-6-1892, vrl. geh.gew. met J. Slagter. Gehuwd: A. Kramer en S. Bajri; F. van Meete- ren en E. A. C. Hendriks; J. W. M. Pelgrim en G. Smit; C. F. van Delft en M. Y. van Hall; J.M. Bouts en G. J. van der Meer; W. U. N. Hegi en Y. Honsbeek; I. Megadoukas en C. M. E. M. de Bree; T J. Waslander en C. A. Metselaar. ALKEMADE De gisteravond gehouden CDJA-bijeen komst in Café-bar ,,'t Veen" aan de Langeweg, waarvoor dertienhonderd Alkemadese jongeren een persoonlijke uitno diging hadden gekregen, is bezocht door in totaal tweeën twintig personen. Voorzitter Jos Kuiper liet in zijn openingswoord weten dat hij graag wat nieuwe gezichten op de maandelijkse C.D.J.A.- bijeenkomsten wil zien. Het jongste CDA-raadslid Nico van Ruiten (27) afkomstig van het CDJA vertelde dat het jonge- renappèl zich de laatste tijd ondermeer heeft bezig gehouden met de verkiezingscampagne, het provinciale fietspadenplan en plaatselijke problematiek over de surfopstapplaatsen. De raadsleden D. Nagtegaal en N. Bakker hielden een inleiding over het plaatselijke jeugd- en jongerenwerk en de woning- bouwproblematiek. Na de pauze, waarbij de jongelui weinig gebruik maakten van de gelegenheid om vragen te stellen, voerde de nieuwe burgemeester van Alkemade, A. H. Meerburg, het woord. Hij liet weten het erg belangrijk te vinden dat veel mensen, ook jongeren, zich met de politiek bemoeien. I

Leidse Courant | 1986 | | pagina 15