Barcelona verwacht stijging welvaartspeil ts haalt HOCKEYERS ZAKKEN DIEP WEG Alle wegen leiden naar Albertville 's uit voetballerlei Ruime zege rugbyteam iORT CiidaeSotrmnt ZATERDAG 18 OKTOBER 1986 PAGINA 9 mVOETBAL :C Zwolle n.Roda JC |S-AZ dlviti* enveen-EIndhoven ra ,indam-FC Utrecht 1 ia<f Eagles-Feyenoord 1 FC Den Bosch divisie i* ngen-SC Cambuur ilschap-Vltesse 'fvolendam Timen e W Tsjiboerdanidze behoudt titel MOSKOU De Russische schaakster Maja Tsjiboerdanidze heeft haar wereldtitel in Borjomi (Georgië) met succes verdedigd. De dertiende partij van de twee kamp tussen de 25-jarige titelver dedigster en haar vier jaar oude re landgenote Elena Akmilovska eindigde gistermorgen zonder verder te spelen in remise. De partij was donderdag na 42 zetten afgebroken. Tsjiboerdanidze heeft met nog drie partijen te spelen een voorsprong van drie punten: 8-5. Bij een gelijke eind stand blijft zij in het bezit van de wereldtitel. Lucinda Green aan de leiding in Boekelo BOEKELO De Engelse amazone Lucinda Green, wereldkampioene in 1982 en de nummer één van Europa in 1975 en 1977, staat na de dressuur eerste bij de internationale military van Boekelo. Met haar elfjarige schimmelruin Shannagh kreeg Green gisteren 41,80 strafpunten. De Amerikaanse Karen Reuter bleef slechts tweetiende punt bij haar ach ter met Arbour Hill. Derde staat Si mon de Jonge met Saland K (46,00). Eddy Stibbe, met Autumn Breeze, en Hans Brugman, met Monte Carlo, zijn respectievelijk zevende en acht ste. Nederland voert het landenklas- sement aan voor Frankrijk en West- Duitsland. Primeur handbalsters BREDA Nederlands beste handbalsters heb ben gisteren, op de derde dag van het Holland- toernooi, voor een verrassende primeur gezorgd. Voor het eerst in 28 ontmoetingen met West- Duitsland erd er gewonnen: 19-17. De winst, die zich bij rust (9-8) al enigszins liet aanzien, werd door de ploeg en de 400 dolenthousiaste toe schouwers in Breda met grote vreugde begroet. De grondslag voor de Nederlandse winst lag bij doelvrouwe Laura Robben en bij het goede cir- kelspel van Ursula Dekeling. Eerstgenoemde verschafte de ploeg door middel van een groot aantal reddingen veel zelfvertrouwen, Dekeling zorgde voor de succesvolle afronding van veel goed opgezette aanvallen. e Nederlandse doelpunten kwamen op naam van: Ursula Dekeling (5), Hanneke van Eijl (4), Carla Rleintjens (4), Monique Geitz (3), Nicole van Thor, Cecile Leenen, Inge Tulp, Esther Hageman, Ingrid Wagner, Wendy Kerssens en Petra Jordens. NK indoor- atletiek in Houtrusthallen DEN HAAG Geen Olympische Spelen anno 1992 in de Haagse Houtrusthallen, maar wel begin volgend jaar' de Nederlandse indoor kampioenschappen atle tiek. De afdeling Den Haag van de KNAU heeft gisteravond beslo ten de uitdaging aan te nemen en op zaterdag 31 januari en zondag 1 februari 1987 als gast heer voor deze wedstrij den op te treden. Joop Lankhaar. Zestien spelers voor Jong Oranje ZEIST Bondscoach Rinus Michels heeft voor Jong Oranje een voorlopige selectie van zestien spelers bekend gemaakt, die zich gaat voorbereid den op de eerste kwalificatiewedstrijd voor het Europees kampioenschap tegen Bulgarije op 18 november. Jong Oranje speelt op dinsdag 21 ok tober op het trainingscomplex van PSV in Eind hoven een oefenwedstrijd tegen een combinatie elftal van de landskampioen. In de ploeg zijn de Twentenaren Rutten en Snelders opgenomen als dispensatiespelers. De voorlopige selectie is: Winter, Witschge (Ajax); Van Eek (FC Den Bosch); Lankhaar (FC Den Haag); Witteveen (Go Ahead Eagles); Blattner, De Jong (Roda JC); Dê Goey, Ellerman (Sparta); Rutten, Snelders, Wil- lems (FC Twente); Berghuis, Verhagen (VVV); Krommendijk, Lok (Wageningen). lortoptv DAAG triand 1, 18.00 uun Brand wand 2, 15.15 uur: Wleler- e van Lombardijs en WK Mand 2, 22.40 uur Studio ia Nederlands, 15.15 uur Ié Nederlands, 22.30 uun i op zaterdag. Mand 1, 13.00 uun Tennis: «toernooi Fllderstadt. Hand 1, 18.05 uur: Sport- u Ïland 2, 21.50 uun Das Ak- Sport-Studlo. land 3, 20.15 uur: Sport im (en. 1, 12.15 uun Grandstand. 1, 23.00 uun Snooker. 2, 16.40 uur: Snooker. 12.05 uun Saint and Greav- 3&12.30 uun Worstelen. 1914.45 uur: Bowlen, ihannel, 14.35 uun Amerl- itball. hannel, 15.40 uun Motor- hannel, 21.00 uun Worste- TV, 12^5 en 14.55 uun iockey. TV, 19.30 en 23.35 uun Irland 2, 15.00 uun WK hoe rt military Boekelo. land 2, 19.00 uun Studio i Nederlands, 20.05 uun (ekend. I Frans, 18.30 uun Sport. 15.15 uun Tennis land 1, 18.10 uun Sport- Die tJand 1, 19.50 uun Sport- l-Telegramm. rilland 2, 17.22 Reportage. 3, 19.00 uun Sport t 23.55 uun Snooker. 13.20 uur: Rugby. 14.00, 16.30 en 21.40 uun ker. t, 14.55 uun Hockey. :hannet, 14.35 uun Ameri- itball. ihannel, 22.15 uun Tennis: Cup. TV, 11.55 en 14.55 uun Hockey. lSa TV, 22.00 uun Sport. §1 AAG In de tweede iw Noord van de nationale .g|ey-competitie won HYS "-ond de thuiswedstrijd JIJS 2 met ruime cij- i-1. De periodestanden ithof waren: 4-0, 4-0, 7- aagse treffers kwamen |m van Forbs (3), Tuyt "fntiply (3), Zwijnenburg, n|en, Overdevest, Steen- pentis en Hunter. HYS njpenmaal een tien-minu- rjjif (Tuyt) en zesmaal een Ojiinutenstraf. Vijf keer gj een Groninger voor !nhinuten op de strafbank -.lemen. Pasquale Ma- ragall (Barce lona, links) en (Van onze correspondent Paul van der Voort) BARCELONA De or ganisatie van de Olympi sche Spelen in 1992 bete kent voor Barcelona een grote stijging van het welvaartspeil en het werkgelegenheidsniveau, zo verwacht het Cata laanse olympische comi té. Tegelijkertijd hoeven de burgers van de Spaan se havenstad niet bang te zijn voor onaangename verrassingen in de vorm van een verhoging van het belastingpeil. De begroting van de directe kosten van de organisatie van het olympisch festijn gaat uit van een uitgavenpost van 667 miljoen dollar, zo'n twee miljard gulden. Een groot deel van deze uitgaven wordt gedekt door de ver koop van televisierechten, waarvan de opbrengst op bij na 300 miljoen dollar wordt geschat. De rest moet worden opgebracht door onder ande re een speciale loterij (100 miljoen dollar), het afstaan van reclamerechten (zo'n 100 miljoen dollar), en subsidie van de centrale overheid wier bijdrage op zo'n 50 mil joen dollar wordt geschat. De organisatoren zijn er van overtuigd dat hun begroting sluitend is en hopen zelfs dat er mede door de actieve steun van het bedrijfsleven ook nog een paar peseta's kunnen worden verdiend. De organisatie van de Zo merspelen kent naast een uit gavenpost voor de directe or ganisatie, ook een indirecte post van onkosten op het ge bied van de stadsarchitec tuur. Alleen al de renovatie van de nu vervallen indus triewijk Poble Nou tot de ze tel van het olympisch dorp gaat ruim 1,2 miljard gulden kosten. Hiervan zijn 800 mil joen bestemd voor de bouw van de luxueuze appartemen ten en de hotels waar de atle ten en begeleiders tijdelijk zullen worden onderge bracht. De geplande urbanis- tische aspecten van het plan (wandelboulevard en zelfs een kunstmatig eiland in de de stad geschat op twee mil- Middellandse Zee) slokken jard gulden, waardoor vijf nog eens zo'n 400 miljoen gulden extra op. In totaal worden deze indirecte kosten in de verschillende zones van jaar lang op directe of indi recte wijze aan 25.000 men sen werk kan worden ver schaft. De rekenmeesters van het Barcelonese comité verwach ten rond de 250.000 extra toe risten die gemiddeld vieren- eenhalve week in Catalonië zullen verblijven. In die tijd zullen zij volgens de meeste voorzichtige schattingen bij na anderhalf miljard gulden uitgeven, wat opnieuw een enorme extra financiële in jectie betekent voor de stad. ALBERTVILLE Pa rijs verloor, Albertville won. De hoofdstad miste de Zomerspelen in 1992 en misschien wel daar door kreeg het kleine Franse Alpenstadje de Winterspelen. Of beter gezegd de streek Savoie, want Albertville, gele gen op nog geen 345 me ter hoogte, telt slechts 30.000 inwoners. Eigenlijk zullen alleen maar de schaatsonderdelen in Al bertville plaatsvinden. Het alpine-skiën gaat naar Val d'Isère, Tignes, Courchevel en Meribel. IJshockey wordt gespeeld in Courchevel of Meribel, bobsleeën in La Plagne en schansspringen in Le Praz. Het perscentrum zal verrijzen in Moutiers, op 27 kilometer van Albertville, en het olympisch dorp zal wor den gebouwd in Brides-les- Bains. De bobslee- en rodelpistes moeten nog worden aange legd, evenals het sportcom plex voor de openings- en sluitingsceremonie, de schaatsbaan, het ijshockeys- tadion, het medisch centrum in Courchevel, een overdekte ijsbaan in Meribal en het perscentrum in Moutiers. De afstanden tussen de ver schillende plaatsen lijken niet in het voordeel van de streek met een veel te krap bemeten autowegennet. Maar alle wegen leiden naar Al bertville. De Franse regering en de regionale raad in Sa- voye hebben beloofd het we gennet enorm uit te breiden tot in de uiterste hoeken. Of het werk op tijd klaar is en of er genoeg geld is, blijft de vraag. Afgelopen februari moesten vele wintersporters uren in de file staan met hun auto's op de tachtig kilometer lange kronkelende weg van Val d'Isère naar Albertville. Albertville is bereikbaar vanaf drie internationale luchthavens: Geneve*(op 100 kilometer), Lyon (140 km) en Grenoble (110 km) en vanaf twee kleine vliegvelden in Chambery en Annecy (beide op 55 km afstand). In 1988 wordt het TGV-traject van de Franse Spoorwegen door getrokken naar Bourg St. Maurice. Albertville is dan in 3 uur en 45 minuten bereik baar vanuit Parijs. De begroting voor de Winter spelen bedraagt 2,933 miljard francs (ruim één miljard gul den). Eventuele tekorten worden gedekt door de regio nale en nationale overheid. Tom van 't Hek kruist de sticks met de Spanjaard Joaquin Mal- LONDEN Het contrast was groot. Maandag lever den de Nederlandse hoc keyers voor ruim 9000 toeschouwers in Londen nog strijd met Engeland om een plaats in de halve finales van het toernooi om de wereldbeker. Vier dagen later, met nauwe lijks duizend mensen op de tribunes, zakte Oranje diep weg door het duel met Spanje voor de „mid dengroep" met 4-1 te ver liezen. Daardoor kwam Nederland in de tweede helft van de klassering te recht. Vanavond wordt het toernooi, dat voor Ne derland na het zo hoopge vende begin op een enor me domper is uitgedraaid, afgesloten met de wed strijd om de zevende plaats tegen Polen. Door deze ontwikkeling moet Nederland zich in 1989 in New York via het toernooi om de Intercontinentale Beker eerst plaatsen voor de volgende strijd om de wereldbeker, in 1990 in Lahore. Nog niet eer der is Nederland in dit onder onsje voor B-landen terecht gekomen. In 1975 eindigde Oranje in Koeala Loempo,er als houder van de wereldtitel weliswaar slechts als negende, maar volgens de toen geldende regels was dat nog net vol doende voor directe kwalifica tie. „Erbarmelijk", zo omschreef coach Hans Jorritsma het spel van de nationale ploeg tegen Spanje. „Na het missen van de halve finales was de veer kracht er bij de spelers hele maal uit. Ook de drie rustda gen hebben die teleurstelling niet weg kunnen nemen". Jorritsma verder: „Als we in Nederland niet snel het roer omgooien, kunnen we het wel vergeten. Dan blijven we als hockeyland achter de feiten aanhollen. Het is duidelijk, dat het beleid ten aanzien van het bedrijven van tophockey in ons land op korte termijn moet veranderen. Want de tijd dringt, en elk uitstel maakt het gapende gat met de beste landen ter wereld - waar Ne derland lange tijd toe werd ge- rekend - alleen maar groter. Want de internationale kalen der voor de komende jaren is propvol. In december speelt Nederland een testserie van vijf wedstrijden tegen de in Londen nog dieper gedaalde olympische kampioen Pakis tan; Kampong en Bloemendaal spelen met Pinksteren het toernooi om de Europa Cup, in juni is de strijd om de Cham pions Trophy in Amstelveen en twee maanden later staat de Europese titel - nog in het bezit van Nederland - in Mos kou op het spel. Uit dat toer nooi kwalificeren zich waar schijnlijk vier landen voor de Olympische Spelen van 1988 in Seoel. Jorritsma, die na Londen met het bestuur van de KNHB gaat onderhandelen over een nieu we aanstelling als bondscoach, heeft zo zijn eigen wensenpak ket voor een gunstig werkkli maat en kansen op terugkeer naar het hogere mondiale hoc- key-niveau. „Ik denk, dat top- hockeyers het zich niet meer kunnen veroorloven twee of drie keer anderhalf uur op hun club te trainen. Daar red je het tegenwoordig niet mee. In vele andere takken van sport is dat al lang achter haald. Sinds ik in het Neder lands elftal speelde, een jaar of twaalf geleden, is er misschiéh maar anderhalf uur trainings- tijd in de week bijgekomen. Dat is veel te weinig. In Ne derland doet een tophockeyer op competitieniveau niks bij zonders". Nederland-Spanje 1-4 (1-1): 29. Bove- lander (strafcorner) 1-0, 30. Oliva 1-1, 40. Xavier Escude 1-2, 51. Jaymie Es- cude 1-3, 58. Jaymie Escude 1-4. Nederland: Leistra; Kooyman, T. Kruize, Klaassen, Bovelander; Jü. Kruize, Van 't Hek, Diepeveen; Van Grimbergen (Boele van Hensbroek), Drost (Delissen), Heijn (Schlatmann). Spanje: Rovira; Joaquin Malgosa, Santiago Malgosa, Juan Malgosa, Maurino; De Paz, Figar (Jamie Escu de, Gomez), Ignacio Escude; Peon, Xavier Escude. Oliva (Fabregas). |sc/i als tnsenredder tardo Viola, zoon van de tzitter van AS Roma, ft zijn leven te danken S ven - Göran Eriksson werd onlangs tijdens A maaltijd van de selectie AS Roma getroffen door hartaanvalEriksson be- t zich geen moment en onmiddellijk hartmas- oe en bracht hem naar nl&ekenhuis. De 43-jarige '.itterszoon had baat bij ulp van de Zweedse di- eNr sportief van zijn va- f club. "Iharrewar p leeftijd gaat zo goed met de erse club Bellinzona, er financiële ruimte ont- om een extra speler te trekken. Pa ulo Cesar, deze zomer daar ballende Braziliaan, deed voorstel zijn vriend Ma- Sergio Pontes de Paiva te trekken. Het bestuur Bellinzona én trainer Pe- Pazmandy gingen ak- met de komst van de udige international. Ma- ergio, zoals hij in Zwit- nd gemakshalve door leven gaat en die bij zijn omst op het plaatselijke on door ruim vijfhon- aanhangers van de club verwelkomd, had Bei- na laten weten 31 jaar te Een Braziliaans tijd schrift beweert hardnekkig dat hij al 36 jaar is. Trainer Pazmandy van Bellinzona: „Je kijkt bij het aantrekken van spelers ook altijd naar de leeftijd. Inderdaad 36 is oud voor een voetballer. Maar ja, hij is nu toch hier, dus zeg ik maar: als hij een versterking zeur ik niet meer over zijn ouderdom". Penaltyplan van Pfaff Jean-Marie Pfaff, de zeer pu- bliciteitsbewuste doelman van het Belgische elftal en Bayern München, heeft het plan geopperd om keepers bij een strafschop meer bewe gingsvrijheid te geven. Hij wil een streep op een meter vóór de doellijn laten trek ken ter aanduiding van het gebied waarbinnen een doel man zich bij een strafschop mag bewegen. Het Westduit- se blad Der Kicker heeft een aantal experts gevraagd naar hun mening. Oud-scheids- rechters vinden het plan niets. Zij menen, dat een strafschop veelal wordt gege ven als gevolg van een over treding, en dat dan verder niets moet worden gedaan aan welke vorm van toege ven dan ook. Enkele collega- keepers van Pfaff vonden het natuurlijk een uitstekend idee. Spelers kon het weinig schelen. Eén van hen stelde niet ten onrechte, dat het in de praktijk toch zo was, dat keepers zich bij strafschop pen in 99 procent van de 100 Jean-Marie Pfaff: meer bewe gingsvrijheid. gevallen bewegen voordat de bal is geschoten. Daarom vindt hij de door Pfaff voor gestelde regel in zoverre meer bevredigend, dat het hypocriete van de bestaande regel verdwijnt. Vader beveelt zoon aan Dieter Burdenski had eigen lijk al willen stoppen met zijn loopbaan als doelman van Werder Bremen. Hij liet zich echter overhalen om er nog een jaartje tegen aan te plak ken. Toen hij onlangs in het bekerduel tegen Alemannia Aachen blunderde en Wer der uiteindelijk werd uitge schakeld wilde hij onmiddel lijk stoppen. Zijn vader, voormalig trainer van diver se Bundesligaclubs Herbert Burdenski, die momenteel een soort technisch adviseur is van Schalke'04, raadde hem aan maar naar Gelsen- kirchen te komen. Dan was het keepersprobleem Walter Junghans is hopeloos uit vorm en vele deskundigen twijfelen al jaren aan zijn ca paciteiten) van Schalke'04 ook meteen opgelost. Echter, de voormalige doelman van de Tsjechslowaakse UEFA- jeugd, Pavel Macak heeft in middels onder de lat gestaan en zijn proeve van bekwaam heid goed doorstaan. Jung hans is inmiddels op zoek naar een nieuw club en Bur denski blijft gewoon bij Wer der. Europees indexcijfer voetbal geïntroduceerd. Er wordt uitgegaan van het sei zoen 1985-1986 en aan de hand van de bezoekersaan tallen in negen landen (Ne derland, België, Frankrijk, Engeland, Schotland, West- Duitsland, Italië, Oostenrijk en Zwitserland) wordt het gewogen gemiddelde bepaald en gesteld op 100. Het bezoe kersaantal is in de maand september iets achteruit ge gaan. Het indexcijfer voor deze maand is 98,16. Een op merkelijke toelichting in het blad is, dat bij de 2608 duels die vorig seizoen in de hoog ste divisies van de negen lan den werden gespeeld liefst 36.232.606 toeschouwers kwa men. Dat is gemiddeld 13.893 toeschouwers per wedstrijd. Schotland en Oostenrijk, lan den die het systeem van een normale competitie hebben afgezworen, laten een stijging zien van het toeschouwers aantal. Hetzelfde geldt voor landen ItaliëZwitserland en nu ook Frankrijk), waar de clubs veel hebben geïnves teerd in het aantrekken van topspelers. Gianpiero Boniperti: boos over uitzending. Juve in clinch met televisie Voorzitter Gianpiero Boni perti van Juventus is ontzet tend boos geworden op het Italiaanse Studio Sport, Do- menica Sportiva genaamd. In het programma werd een el leboogstoot van Juventus' schutter Brio tegen Zennaro van Empoli tot in den treure getoond. Boniperti kondigde onmiddellijk een boycot van de RAI, de Italiaanse staats omroep, aan, toen in een commentaar de televisiepre sentator zich afvroeg of de mafia er achter zat dat Ju ventus altijd op deze manier de Italiaanse titel voor zich op moest eisen. Boniperti moest overigens snel op zijn schreden terugkomen, want het belang, dat zijn club (lees de familie Agnelli, nauw ver bonden aan het FIAT-con- cern en tal van andere grote bedrijven) heeft bij radio- en tv-uitzendingen is dermate groot, dat een persboycot slechts averechts zou werken. Het ter nauwernood in de kiem gesmoorde incident had echter tot gevolg, dat de kran ten er unaniem over schreven. Topper Marseille-Bordeaux onbeslist PARIJS Aan de reeks over winningen van Girondins Bor deaux in de hoogste afdeling van de Franse voetbalcompeti tie is gisteravond een einde ge komen. De ploeg uit de wijn stad werd op 1-1 gehouden door de grootste concurrent, Olympique Marseille. De doel punten werden gemaakt door twee Joegoslaven: Vujovic (Bordeaux) en Sliskovic (Mar seille). Landskampioen Paris Saint-Germain, de naaste ach tervolger van Bordeaux en Marseille, speelde met dezelfde cijfers gelijk tegen Le Havre. wedstrijd van dit seizoen in 4e Westduitse Bundesliga gewon nen. De voetbalploeg van trai ner Erich Ribbeek versloeg voor 12.000 toeschouwers Ein- tracht Frankfurt met 2-0 door twee doelpunten van Herbert Waas. Borussia Dortmund-FC Nürnberg eindigde onbeslist: 2-2. sportuitslagen AUTOSPORT Rally San Remo: 1. Alen (Fin, Lancia) 5 uur, 31 minuten en 35 seconden, 2. Cerrato (Ita, Lancia) op 1.18, 3. Bia- sion (Ita, Lancia) op 1.42, 4. Wilson (Gbr, Austin Rover) op 7.02, 5. Eriks son (Zwe, VW Golf) op 35,53, 6. Kre- cek (Tsj, Skoda) op 56,37. Stand WK: 1. Kankkunen (Fin) 91 punten, 2. Alen 89, 3. Biasion 59, 4. Salonen (Fin) 43, 5. Waldegaard (Zwe) 40, 6. Saby (Fra) HANDBAL Holland-toernooi dames Breda Tsjecho Slowaklje-Oost Duitsland 15- 15; Nederland-West Duitsland 19-17; Hongarlje-Noorwegen 25-24. Stand: 1. Hongarije 3-6; 2. Oost Duitsland 3- 5; 3. Tsjecho Slowakije 3-3; 4. Neder land 3-2; 5. Noorwegen 3-1; 6. West Duitsland 3-1. HOCKEY WK heren Londen Om 5e t/m 8e plaata: Nederland- Spanje 1-4. Om 9e plaata: Nieuw Zeeland-Canada 2-1. Om 11e plaats: Pakistan-India 3-2 na verlenging. PAARDESPORT Military Boekelo Dressuur: 1. Green (Gbr) Schannagh 41,80 strafpunten, 2. Reuter (Vst) Ar bour Hill 42,00, 3. De Jonge (Ned) Salland K 46,00, 4. Haagensen (Den) Skolomons Unik 46,20, 5. Davis (Can) Crusader 48,40, 6. Smadja (Fra) Laer- te 48,60, 7. Stibbe (Ned) Autumn Breeze 49,20, 8. Brugman (Ned) Mon te Carlo 49,80, 9. Piasecki (Pol) Var- dim 50,60, 10. Powell (Gbr) General St. Majors 51,00. Landenklasaement: 1. Nederland 145,00, 2. Frankrijk 152,40, 3. West- Duitsland 165,40, 4. Groot-Brlttannië 173,20, 5. Verenigde Staten 183,60, 6. Polen 187,20, 7. Canada 189.40, 8. Zweden 205,40. TENNIS Toernooi Sydney (Aus) Herenenkelspel, halve finales: Bec ker (Wdl)-Dyke (Aus) 6-4, 6-4; Cash (Aus)-Stansbury (VSt) 6-3, 6-2. Toernooi Filderstadt (Wdl) Damesenkelspel, kwartfinales: Mandlikova (Tsj)-Garrlson (Vst) 6-2, 6-4; Shrlver (Vst>-Henrickson (Vst) 6- 1, 6-2; Navratilova (Vst)-Llndqvlst (Zwe) 3-6, 7-6, 6-0; Sabatini (Arg)-R. White (Vst) 6-0, 6-3. VOETBAL West Duitsland: Borussia Dortmund- FC Nürnberg 2-2; Bayer Leverkusen- Elntracht Frankfurt 2-0. Frankrijk: Marseille-Bordeaux 1-1; Paris Saint Germain-Le Havre 1-1; Toulouse-Metz 0-0; Lens-Nantes 2-2; Auxerre-Toulon 2-0; Monaco-Rennes 1-0; Nancy-Sochaux 0-1; Brest-NIce 1-3; Saint Etienne-RC Paris 4-0. Stand aan de kop: 1. Bordeaux 13- 20; 2. Marseille 13-18; 3. Paris SG 13-16. IJSHOCKEY Eerste divisie Amsterdam-Heerenveen 8-8 (4-0, 2- 4, 2-2). Scheidsrechter: Douwes. Toe schouwers: 500. Strafmlnuten; Am sterdam 10, Heerenveen 16. Topsco rer: Hayes (Amsterdam) 2. Tilburg-Groningen 4-2 (2-0, 1-1, 1-1). Scheidsrechter: Van Berkel. Toe schouwers: 1500. Strafmlnuten: Til burg 22, Groningen 38. Topscorer: Simpson (Tilburg) 2. Rotterdam-Geleen 6-4 (4-1,1-1,1-2). Scheidsrechter: Toemen. Toeschou wers: 1000. Strafmlnuten: Rotterdam 4, Geleen 2. Topscorers: Bedeling (Rotterdam); Van Steen (Geleen) 2. CASTRICÜM Het Neder lands rugbyteam heeft gisteren in Castricum in een wedstrijd voor de FIRA B-poule met 23- 0 gewonnen van Zweden. Het was de elfde ontmoeting tus sen beide landen, waarvan Oranje er tien heeft gewonnen en slechts één verloren. Bondscoach Dick Jansma had noodgedwongen zes debutan ten - onder wie Frits Peters en André Hoogenband van het Haagse HRC - in zijn ploeg moeten opnemen. Blessures en uit vorm zijnde spelers, waren de reden van deze rigoureuze wijziging. Door twee penalty kicks van André Marcker had Nederland bij rust een voor sprong van 6-0. In de tweede helft liep de Nederlandse aan val iets beter en werd Zweden teruggedrongen. Slechts twee keer kwamen de Zweden in de nabijheid van de Neder landse tryline. Oranje drukte het overwicht uit met try's van Marcel Bierman, Sep van Kampen en Yves Kummer die met conversies van André Marcker naar de eindstand van 23-0 leidden.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 9